Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) stifi82 válasza Attika82 (#1498) üzenetére


stifi82
aktív tag

Én nekem is ez jött. Szerintem minden rendben várom a szajrét. Pénzt átutaltad gondolom, mást nem tudsz tenni innentől már nem rajtad múlik eladó szállító magyar posta.....

(#1502) vegyszer válasza Attika82 (#1498) üzenetére


vegyszer
addikt

Annyit lehet értelmezni, hogy te kifizetted, ők postára adták. Csomag követési szám nélkül.

Azaz vagy megjön, vagy nem. De ez legalább biztos...

Ha nem jön meg 45/60/180 napon belül, vissza kapod a pénzed.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1503) n.andras74 válasza vegyszer (#1502) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Csak olyan helyen vásárlok ahol paypal lehet fizetni.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#1504) marciart11 válasza FANaticpass (#1491) üzenetére


marciart11
aktív tag

Javaslat:
Nekem is van ilyen töltőm, nem egy aksimat tönkre tette, jobban jársz ha veszel egy normális töltőt.

(#1505) marciart11


marciart11
aktív tag

Ti is csak Pay Pal tudtok fizetni Banggoodon?
Hétfő óta tapasztalom hogy más fizetési módot nem tudok kiválasztani.

(#1506) n.andras74 válasza marciart11 (#1505) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Mert az ad biztonságot ...regisztrálj!

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#1507) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Kiegészítettem a kamerás listát (mindegyik akkuval mért):
SJ4000 Wifi: 60,7g
SJ4000: 58g
M10: 64g
M10 Wifi: 64g
SJ5000 Wifi: 81,3
SJ5000 Wifi+: 79,6g
Gopro Hero 4 Black: 87g
Xiaomi Yi: 71g
Mobius action cam: 38g
Runcam-hd: 41g
Polaroid Cube: 47g

(#1508) drnet válasza marciart11 (#1504) üzenetére


drnet
aktív tag

f@sz@
Nekem is ilyen a töltőm, eddig még nincs gondom vele.
Milyen a normális töltő? Akkor már olyan kellene, ami nem csak 3,7 V-ot tud, hanem 7,4-et is.
Ezek az akku csatlakozók szabványosak?

(#1509) marciart11 válasza drnet (#1508) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem egy ilyen töltőm van :
http://www.banggood.com/IMAX-B6-AC-B6AC-Lipo-NiMH-3S-RC-Battery-Balance-Charger-p-908064.html

Nem biztos hogy érdemes Kínából venni mert sokszor itthon is árulják ezen az áron.
Illetve más aksikhoz is jó.

Teljesen szabványos, egy ilyen elosztót kell hozzá venni:

http://www.banggood.com/JST-Connector-XH-Balance-Plug-Converter-for-RC-Helicopter-p-942180.html

Az olcsó töltő kb 20 ik töltésnél ölte meg az aksikat. :(

[ Szerkesztve ]

(#1510) stifi82 válasza marciart11 (#1509) üzenetére


stifi82
aktív tag

ennyém meg ilyen érdemes venni ezt a kéket vagy kó ez is?

(#1511) marciart11 válasza stifi82 (#1510) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ezt a típust nem ismerem csak a standard 4 est.

(#1512) maj-viktor válasza Attika82 (#1498) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ahogy korábban vegyszer kollega jól leírt gyakorlatilag mindent...

2015.05.11.-én megvetted / kifizetted
2015.05.14.-én feladták...

Mivel 30$ alatti termék (ha jól számoltam ~16$), így a bang TN nélkül adta fel... CN raktárból...
Ez ~2-4hét alatt jön meg.... szal várhatóan legkésőbb június közepe felé várható... de szerintem talán május végére is befut majd...

HA 45 napon belül nem jön meg, PayPal-on tudsz indítani reklamációt.... (180nap az új határ)

(képből lakcímedet legközelebb cenzúrázd ki szerintem... vagy kérj meg egy modit, hogy módosítsa)

Aki meg írta, hogy miért csak PayPal van... No comment!
(miért mivel akarsz fizetni!? Kínába... készpénzzel vagy mi!?)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1513) marciart11 válasza maj-viktor (#1512) üzenetére


marciart11
aktív tag

Csak eddig tudtam sima webkártyával fizetni.

(#1514) Attika82 válasza maj-viktor (#1512) üzenetére


Attika82
csendes tag

Ok köszi a segítséget. Lakcím engem nem naon zavar.

(#1515) maj-viktor válasza marciart11 (#1513) üzenetére


maj-viktor
őstag

És azt miért nem regeled be PayPal-ra!? (nekem is webkártyám van beregelve és több védelmet ad, mint a "sima" bankkártyás vásárlás)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1516) Attika82


Attika82
csendes tag

Szisztok! Végre én is x5c tulaj lettem. Jó kis gép. Egy problémám van hogy legtöbbször jobbra húz. Kalibrálás megvolt. Nektek is ilyen volt az elején? Vagy valamelyik moci gyengélkedik?

(#1517) LógaGéza válasza Attika82 (#1516) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is ilyen, pont jobbra húz, kalibrálhatom bármerre, ezerszer is, ugyanúgy jobbra húz...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1518) akela91 válasza LógaGéza (#1517) üzenetére


akela91
addikt

Én egyszer bekalibráltam, azóta 5 repülés megvolt, és nem kellett kalibrálnom.

(#1519) Attika82 válasza akela91 (#1518) üzenetére


Attika82
csendes tag

Neked nem húz semerre sem?

(#1520) akela91 válasza Attika82 (#1519) üzenetére


akela91
addikt

Abszolút nem, szépen tudok vele lebegni. 2 "pálcikányit" kellett kalibrálni a döntésből balra talán, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1521) jozsi252 válasza LógaGéza (#1517) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem feltétlen a kalibrálás gondja van. Attól is húzhat valamelyik irányba hogy azon az oldalon levő prop nincs jól balanszolva.

Próbáljátok meg a propellert megcserélni, esetleg propellert balanszolni.

iPhone 13 Pro Max

(#1522) Attika82 válasza akela91 (#1520) üzenetére


Attika82
csendes tag

No akkor csak kellett trimmelni. Kipróbálom hátha jó lesz.

(#1523) drnet válasza marciart11 (#1509) üzenetére


drnet
aktív tag

És ez a töltő 3,7 V-os akksihoz és 7,4 V-oshoz is jó?

(#1524) LógaGéza válasza akela91 (#1520) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én hogyha x pálcikával arrébb húzom, akkor is amarra megy, van, hogy sikerült megcsinálnom, utánna me3gint húzott - van vagy 6-ot arrébblövök, akkor jó, leszállok mert lemerül, felrakom tölteni, és akkor következő repüléskor jobbra repül teljesen :)

jozsi252
Kaptam egy szett propellert pluszba, és úton van a következő, mindjárt kipróbálom mit tesz vele egy új szett. Én arra gondoltam, hogy egyik motor gyengébb mint a többi, azért húz jobb előre mindig.

Propeller balanszolás? Azt hogy? :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1525) jozsi252 válasza LógaGéza (#1524) üzenetére


jozsi252
veterán

Az is lehetséges hogy a motor nem azonos teljesítménnyel működik mint a többi.

Balanszolni - katt

Pár dolcsi összvissz, de nagyon megéri egy ilyet venni. Mert pl a gép rezgését is minimálisra lehet csökkenteni. Vagy akár kis celluxot ragasztasz egyik oldalra, és úgy tartod balanszba a propellert, vagy dörzspapírral csiszolsz ki a műanyagból.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1526) LógaGéza válasza jozsi252 (#1525) üzenetére


LógaGéza
addikt

Érdekes szerkezet :) Ha komolyabban ráveszem magam, hogy építek (ami úgytünik autóműszaki után be fog következni :) ), akkor biztos beszerzek egyet.

Kicseréltem közbe a propellereket, mostmár balra hátra húz :D Viszont észrevettem egy dolgot, lehet nem számít, de: a propellerek alján van jelölés, a rajta lévőn A1 - B1 - A2 - B2 volt, a pluszba hozzáadottak pedig A1 - B1 - A1 - B1. Ránézésre jók, forgásiránynak megfelelőek, nem tudom van-e jelentősége egyáltalán...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1527) jozsi252 válasza LógaGéza (#1526) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha nem gyárilag balanszolt propot veszel, akkor nagyon hasznos egy ilyen cucc. Márpedig egy Syma szintű kopternél még álmodni se lehet ilyenről hogy balanszolva jön a prop.

2 dolog van amiért érdemes ilyet venni

- minimalizálni a gép rezgését
- jello csökkentése/megszüntetése

iPhone 13 Pro Max

(#1528) OutsideR válasza jozsi252 (#1527) üzenetére


OutsideR
aktív tag

az elsőből következik a második

(#1529) FANaticpass válasza drnet (#1499) üzenetére


FANaticpass
tag

ma fókuszáltam kicsit. oldoszert csepentettwm a menethez fogpiszkalorol kis fogóval megindult. csinaltam egy rakat videot a menetet bejeloltem es forgatás kozben mondtam h most hol áll a jelölés az óra számlap alapján. javult. de a szembelevo hazhoz lottem be az 10m15 m táv. lehet magasabbra viszem akkor mar rossz is lesz a fókusz....

(#1530) kazmerr válasza jozsi252 (#1527) üzenetére


kazmerr
aktív tag

csak hogy ráerősítsek...
sosem gondoltam volna hogy ennyire nincs egyensúlyban.
Biztos nem lett nekem sem tökéletes elsőre, de a gépet megérintve, emelés közeli teljesítményen érezhető a különbség! És ráment propellerenként 1.5-2 cm szigszallag...

(#1531) FANaticpass válasza drnet (#1508) üzenetére


FANaticpass
tag

szerintem x5c szinten nemmerdemes drága töltőt venni. nem jön vissza az ára. inkabb veszek meg akkut. majd ha komolyabb dronommlesz

(#1532) FANaticpass válasza jozsi252 (#1521) üzenetére


FANaticpass
tag

x5c nel is leje balanszolni? olyan alap gagyi prop.... nekem szepen tartja a pozíciót, ujrazsiroztam tisztitottam mar 2x. felulrol nezve az egIk propeller pedig nagyon inbolyog alacson fordulaton es masik propeller el is. a tengely jo. lehet hogy amire a propeller csatlakozik az gáz os.?

(#1533) FANaticpass válasza kazmerr (#1530) üzenetére


FANaticpass
tag

https://youtu.be/tZlt3Q2gdOU tökéletes home made balancer.

(#1534) maj-viktor válasza FANaticpass (#1533) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha nyomtok neki egy teljes kakaót a földön (úgy hogy a másik kezetekkel "visszatartjátok", hogy ne repüljön el), majd leállítjátok... a rotorok egyszerre állnak meg "viszonylag"!? Ha valamelyik gyanúsan "hamarabb áll meg", sanszos, hogy motor cserére szorult... és azt mindig párosával cseréld... de még sokkal inkább mindig egyszerre a 4-et és figyelni, hogy 2-2 ilyen-olyat kell beszerezni... clockwork oda - vissza, más-más irányba forogjon és a cserénél is figyelni erre... X5C esetén a motorok egy ~2$-os tétel x 4db = 8$ (~2E Ft-os tétel külföldről) és jobb lesz, mint új korában! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1535) jozsi252 válasza OutsideR (#1528) üzenetére


jozsi252
veterán

Én tudom, csak azért említettem ezt a 2 dolgot külön hogy aki nincs ezzel tisztában az tudja hogy mire jó ez.

Nyilván valamennyire jót tesz egy Syma színtű kopternél is a prop balance. De az előnye inkább egy Brushless motoros multinál jön ki. Ott a tengely is jóval vastagabb, prop is jobb minőségű. Az a baj h kefés motoroknál az a hajszál vékony tengely nem valami hosszútávú megoldás. 1-1 eséstől könnyebben megsérül a motor.
De amúgyis Syma gyakorlásra van teljesen kezdőknek. Arra meg első osztályú gép, hogy megtanuld vele az irányokat, szerelést, forrasztást, egyéb dolgokat.

Köv RTF szint a Phantom úgyis, legalábbis az emberek nagy részének. Aki meg érez annyi késztetést hogy saját maga rakja össze a gépét, ott meg a köv szintnek már csak a pénztárca szab határt.

iPhone 13 Pro Max

(#1536) marciart11 válasza drnet (#1523) üzenetére


marciart11
aktív tag

Igen!

(#1537) kazmerr válasza marciart11 (#1536) üzenetére


kazmerr
aktív tag

@drnet: ezt érdemes megnézni hozzá:
https://www.youtube.com/watch?v=kvr-25yGeVk
jól elmondja a lipo akksik kezelésének alapjait.
(töltés, balance, store)

+ jah, nem ugyanaz a márka, de ugyanaz a menürendszere :)

[ Szerkesztve ]

(#1538) marciart11 válasza kazmerr (#1537) üzenetére


marciart11
aktív tag

Szerintem a belsejük is ugyanaz. :)

(#1539) kazmerr


kazmerr
aktív tag

tegnapi kalandjaim az x8c-vel:

A körülöttem élők nem nézték jó szemmel a drón vásárlást, mert mire jó, minek, stb...
De tegnap sikerült ezen 180 fokot fordítani :)

Felküldtem a drónt és végignéztem a tetőcserepeket (kicsit problémás feljutni úgy hogy meg lehessen nézni, így mindig szenvedés amikor ellenőrizni kell, belülről pedig nem látszik minden és a cserénél védőfóliát is bontani kell, stb... ) hogy melyik van eltörve / kimozdulva. Találtam is két darabot, amit még a vihar előtt tudtam cserélni :)

Mondanom sem kell mekkorát emelkedett a kis daráló renoméja. :)

[ Szerkesztve ]

(#1540) maj-viktor válasza kazmerr (#1539) üzenetére


maj-viktor
őstag

Naja... elég sok "felhasználási területe" van, ha az ember kicsit kreatív... akár ilyen egyszerű probléma (lyukas tető - tetőcserép elmozdulás felmérése)... azért is használják - akarják használni ilyen "mezőgazdaságok is", meg MET, stb. a drónok haszna - mint pl. terület felmérése - kár felmérése a lehetőségek végtelenek!

Nekem mondjuk kertesházas övezetbe nagyon örülhetnek - örülhetnének a szomszédok, hogy itt zümmögök... ti meg folyton "flexeltek"! :D (aki kertes házba lakik - "vidéken", az érti miről beszélek... biztos van egy szomszéd a környéken, aki a vasárnapi csendet - nyugalmat megzavarja egy jó kis flexeléssel... ahogy panelba egy jó kis furással)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1541) marciart11


marciart11
aktív tag

Az én kopterem is nagy sikert aratott a szomszédok között. :) Mindenki tisztában van a tetője állapotával.

(#1542) Minstrel válasza maj-viktor (#1540) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mikor tavaly nyáron először repkedtem akkor azt hitték a szomszédok, hogy fűnyírózok :( :D

(#1543) marciart11 válasza Minstrel (#1542) üzenetére


marciart11
aktív tag

Milyen géped van?

(#1544) vegyszer válasza Minstrel (#1542) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha rosszul landolsz, akkor kiváló szegélynyíróvá avanzsálod a technikád. Nem? ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1545) kazmerr válasza maj-viktor (#1540) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Hát lehet hogy nálunk is biztos morcosak a szomszédok, de most ügyelet alatt sajnos nem tudok elmászkálni. De majd jövőhéten :)
Szerencsére nálunk max fűnyírás van, de kényesen ügyelek az emberi időpontokra... (9-18) És a szomszédok se nagyon hangoskodnak...

Xiaomi Yi-hez melyik androidos appot ajánlod? A gyárit, vagy ezt: http://en.miui.com/thread-93465-1-1.html ?

(#1546) kazmerr válasza vegyszer (#1544) üzenetére


kazmerr
aktív tag

2. leszállásomnál az eprek bánták. Haragudtam is magamra... :)

(#1547) maj-viktor válasza kazmerr (#1545) üzenetére


maj-viktor
őstag

Őszintén még nem nagyon tesztelgettem... egyedül kipróbáltam a gyári 1.0-sat... az tökéletes volt (néhány gyerekbetegségét leszámítva... de egy 1.0 verziótól mit várjak!? Amit kell azt tudja)

A customROM és app-okat nem próbáltam, de ha lesz időm, sort kerítek rá... SJ4000HUN face-re meg mennek a tapasztalatok...

Itt meg van topikja a Xiaomi Yi-nek, ha több tapasztalat kell más-más emberektől:
http://prohardver.hu/tema/xiaomi_yi_sport_cam_sportkamera/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1548) kazmerr válasza maj-viktor (#1547) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Köszi, ezek megvoltak ;)
(az aláírásodból, ezért is kérdeztelek téged ;) )

(#1549) Minstrel válasza marciart11 (#1543) üzenetére


Minstrel
senior tag

450-es brushless motorokkal és 10" propellerekkel, ezeken már nagyobb hangja van a lapátoknak, ahogy csapják a szelet.

(#1550) FANaticpass válasza kazmerr (#1539) üzenetére


FANaticpass
tag

:C :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.