Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) laccy88 válasza asdmario (#750) üzenetére


laccy88
senior tag

ez így elég kevés infó. cellaszám?

(#752) asdmario válasza laccy88 (#751) üzenetére


asdmario
újonc

Spec.
Capacity: 2800mAh
Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1V
Discharge: 30C Constant / 40C Burst
Weight: 231g (including wire, plug & case)
Dimensions: 116x37x27mm
Balance Plug: JST-XH
Discharge Plug: XT60

(#753) laccy88 válasza asdmario (#752) üzenetére


laccy88
senior tag

szerény véleményem szerint jó, de a többiek majd kijavítanak ha nem

(#754) asdmario


asdmario
újonc

nem tudnál mondani kamerákat olyan 25000Ft-ig phantom 1.1.1-re ?

(#755) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Milyen drónt érdemes rendelni, olyan 40-50000 ftig, amire sj4000 rakható. Vagy beépített kamerás, ami normális képet csinál. Van hozzá alkatrész, tudja a lebegést, esetleg haza is talál. Volt már több hubsanom, jjrc-m.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#756) asdmario


asdmario
újonc

http://www.fujiweb.hu/termek/Denver_WiFi-s_1080p_Full_HD_akciokamera_vizallo_ve
erről a kameráról mik a vélemények?
megéri az árát?

(#757) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
Tud valaki nekem infóval szolgálni, hogyan működnek az alábbi beállítások?

Hogyan működik az akku fesz kalibrálás? Honnan tudom, hogy valós értéket mér-e?
Valamint, mit jelentenek a figyelmeztető beállításoknál a No Load, Loss, Loaded értékek? :U
Köszönöm!

(#758) jozsi252 válasza laccy88 (#757) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

"Hogyan működik az akku fesz kalibrálás? Honnan tudom, hogy valós értéket mér-e?"
Megméred az akksi feszültségét egy multiméterrel, és kézzel beírod a programba. Így tudni fogja hogy épp hogyan áll pontosan az akksi. Ezzel amúgy általában nem szokott gond lenni. De az is jó ha az akksit feltöltöd teljesen, belerakod a gépbe, és beírod hogy pl. 16.8 Mert ugye annyi 4 cella töltés utáni feszültsége. Legalábbis ha a töltőd pontos.

"Valamint, mit jelentenek a figyelmeztető beállításoknál a No Load, Loss, Loaded értékek?"
No Load - csak lebegés
Loaded - repülés közbeni érték
Loss - itt tudod megadni hogy a Loaded érték mennyivel legyen kevesbb mint a No Load érték

A First Level Protection azt jelenti, hogy ekkor a Naza-M V2 vezérlő visszajelző ledje, csak szimplán elkezd villogni hogyha eléri a beállított feszültséget.
A Second Level Protection pedig azt jelenti, hogyha eléri pl. a te esetedben terheletlenül a feszültség a 14.8V-ot, akkor a gép elkezd leereszkedni. Loss-ra én 0.3V-ot állítottam be, de én 3 cellás akksival használtam a Phantom gépemet.

iPhone 13 Pro Max

(#759) laccy88 válasza jozsi252 (#758) üzenetére


laccy88
senior tag

kicsit korrigálnom kellett az értéken(fél voltot), mert, mikor feltöltöttem az aksit(töltő, multi szerint) 16,8V-ra, a naza vezérlő 16,9-et is mért. Mennyire szabad, illik lemeríteni egy ilyen 4 cellás lipo aksit? Azt olvastam, hogy 3,2/cella alá semmiképp. Addig nyugodtan szabad, vagy azért nem kellene?
most 15/14V-ra állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#760) Minstrel válasza laccy88 (#759) üzenetére


Minstrel
senior tag

3.5-3.8/celláig merítsd csak.

(#761) jozsi252 válasza laccy88 (#759) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a 3 cellás 2.2Ah akksikat 3.75-3.8V-ig merítem csak le. Akkor jön ki belőle olyan 1700-1800mAh. Szóval 20%-ot benne hagytam mindig az akksikba, így elősegítve hogy sokáig jó legyen az akksi. De ez a 20% amolyan íratlan szabály. Jót tesz az akksinak ha nem veszed ki belőle az összes kapacitást.

Amúgy volt olyan akksim ( Turnigy ) amit 3.7V-ig merítettem, de akkor már kijött belőle 2.2Ah. Szóval a 3.2V/cell az olyan akksiknál megy le annyira, amik már jó régiek, nagy belső ellenállással.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#762) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek Syma X5C Budapesten vagy Borsod megyében? (Miskolc, Kazincbarcika, Ózd környéke).

Valószínűleg hibás a kamerám, szeretnék erről meggyőződni, úgy hogy egy másik kamerával is kipróbálom. Ha valaki tudna segíteni ebben akkor nagyon megköszönném!
Privát üzenetben várom a segítő szándékú embereket. :)

(#763) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Valaki nem tudja esetleg a syma x5c(-1) kamera vezetékének kiosztását? :)

(#764) Turbobacsi válasza laccy88 (#763) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

(gondolom) a piros és a fekete a táp, a sárga meg a start/stop jel

UPDATE: ezt találtam: The red and black wires connect to the positive and negative of the 3.7 volt battery. The yellow wire is to control the camera mode. Touch the yellow quickly to the black wire and the camera goes into stills mode. Hold the yellow wire against the black for two seconds and the camera goes into Movie mode (red Led flashes slowly) Touch the yellow to the black again will stop the video

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#765) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#744) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Kipróbáltam az eredeti 2GB-os memóriakártyájával is a Syma X5C-1 drón kameráját. De itt is ugyanaz az eredmény. Formázott mem kártyára ráírja a könyvtárakat de videó nincs rajta. Pedig én is ugyanúgy csinálom mint te.

(#766) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#765) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

akkor az lehet, hogy a te kamerád jó, mert a könyvtárakat létrehozza, csak az indítójelet nem kapja meg a dróntól, ami meg ugye a távtól kapja meg

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#767) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Syma X5C-1

Using The Camera:
Some people have stated that they thought their craft was defective as their camera wasn't working correctly but as the instructions stated, the method of taking pictures and video has changed for this upgraded model. Using the LEFT UP-DOWN trim on the included transmitter, still pictures are taken by pushing UP and you should see one red blink on the camera, and video is started by pushing DOWN and ended by pushing DOWN again. Once video is started, the red light will start to blink, when finished, the light will turn back to green and you have successfully saved your file. The original model utilized the buttons on the top of transmitter, not so with the newer model. I cover this and other things in the video review.

The camera shoots decent pictures and video and very easy to utilize during your flying sessions. The package comes with a micro SD card reader which I believe everyone knows how to use properly but here are some tips that may help some of the newer viewers and users. When plugging this reader into your PC for uploading your video and pictures, it is important to always eject the reader using the included function on your PC. If you don't eject and get the 'its safe to remove' indication first, you could corrupt the files on your SD card so always remember to 'eject' first then its okay to remove.

Time-Stamps for Camera Files:
This may or may not be an issue, I have experienced it before and felt I would address if you are having the same problem with the time-stamps. When viewing the directory on the micro-SD card, the time-stamps may indicate the same wrong date, for instance my video and pictures all indicated 10-1-2014 which was over a month off. The easiest method I have found to set the cameras date is to create a text file using notepad or something similar and name it TIME.TXT. Once you have created the text file, open and enter one line of context with the current time following year, month, day and time. The formula would look something like this: YYYY/MM/DD HOUR.MIN.SEC, an example for today at the time of this writing is 2014/11/27 11:00.00. Save the file with that context of your current date and time and you should be good to go and your pictures/video will now have the correct time-stamps.

(#768) laccy88


laccy88
senior tag

köszi az infót! :)

sajnos a kis syma kamera nem túlságosan tolerálja az F550 zaját, szélzaját :DDD

(#769) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Végre működik! :)) :))
Képes fényképet és videót is rögzíteni a Syma X5C-1 kamerája.
8GB-os kártyával is megbirkózik. 37mp hosszú videó 75MB.
Kábel nem volt rendesen bedugva. Viszont nem valami túl jó a felvétel minősége.
Hang egyenesen pocsék, a kép rész még tűrhető.

(#770) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#769) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem is értem minek bele mikrofon: csak a propellerek zúgását hallani...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#771) defdani


defdani
csendes tag

Sziasztok!

Kamerás drónt azeretnék maximum kicsivel 100000 felett de persze minnél olcsóbban (nem ismerem az ár-érték arábyokat) mely legalább elfogadható 720 felvételre képes és elég magasra fel tudjon menni ill. messzire.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#772) GeryGreyhoun válasza defdani (#771) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Cheerson CX-20 + Mobius/SJ4000

(A Mobiusnak kicsit szebb a képe, az SJ4000-hez több tartozék jár, ha esetleg nem csak drónon szeretnéd használni)

Épített drón szóbajöhet? Olcsóbban jössz ki. Esetleg 450-es drón készre építve a Hobbykingről, most elég jó áron van, csak ezen nincs GPS: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__45468__Turnigy_SK450_Quad_Copter_Powered_By_Multistar_Quadcopter_5X_Package_Mode_1_Ready_to_Fly_.html

(Így még esetleg egy gimbal is belefér a keretedbe, bár az 5 csatornás táv ahhoz kevés lesz, de 50-60 dollárért már jókat kapni, aztán esetleg később vehetsz hozzá 120-150 dollárért GPS-es flight controllert ha kell)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#773) drnet


drnet
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#774) Minstrel


Minstrel
senior tag

CX-20 amúgy most olcsóbb a Banggood-on 250USD + áfa [link]

(#775) szasza0802


szasza0802
tag

Wltoys V353-as eladó.

Talán 15 startom volt vele, szinte új. Saját dobozában a szokásos szerelékén túl van ha jól emlékszem 4 db propeller, 4 db bonatlan motor, egy gumis gyári stabilizátor kamerának, 1 db 1000 mAh-s akksi hozzá.

Ára: 38.000-Ft, a postát én állom.
A gép hibátlan. Egy propellert cseréltem, mert túl nagy volt rajta a csavar nyílás és féltem, hogy nem tudom stabilan rögzíteni.

Érdeklődni privátban ha lehet mert ritkán vagyok itt.

Köszi: szasza

(#776) Minstrel válasza szasza0802 (#775) üzenetére


Minstrel
senior tag

Eltévesztetted, ez nem a hardverapró!

(#777) szasza0802 válasza Minstrel (#776) üzenetére


szasza0802
tag

Igaz. Bocsi.

(#778) Gsx-rr válasza szasza0802 (#775) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem adod olcsón! Sőt!
Szerintem nem fog kelleni ennyiért nagyon senkinek! főleg itt!
De legyen szerencséd!
Én ár alatt árultam a Syma-t már de a kutyának nem kellett pedig az új.
Ajándék lesz belőle! :)

(#779) szasza0802 válasza Gsx-rr (#778) üzenetére


szasza0802
tag

A bolti ára legtöbb helyen 36 de ahhoz semmi egyéb Nincs.

(#780) Gsx-rr válasza szasza0802 (#779) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon ehhez se ,mert azok a motorok hamar cserések lesznek! Nem kötözködni akarok de ez nem a használt ára szerintem.
Majd kiderül.
A magyar ára 35 a kintiről ne is beszéljünk. Nekem a Syma-n 10.000.- ket akartak alkudozni a 20-ból! :)

[ Szerkesztve ]

(#781) maj-viktor válasza Gsx-rr (#780) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ne bántsad már! Nem az a hülye, aki drágán adja... hanem aki drágán megveszi! :D
(ha annak aki venni akar megér ennyit, ő dolga - ő pénze - ő pazarolja)

Az mondjuk tény belföldi új ár esetén, még ha csak kis is bontottad é nem használtad, már kapásból -30%... de ez szinte minden termék esetén így van... legyen az mobil vagy kocsi akár!

Szal ha tényleg tipp-topp és keveset / nem használt, akkor is -20-30% lenne a reális szal (akkor ha 35E - 30% = 28-25E)
(nem tudom mennyi az ára az adott készüléknek, általánosságban mondom a "használt piac" működését)

Ám én is kaptam már, hogy itt (szakmai fórumba) nem szabad hirdetni... (fórum szabályzat) szal...
Hirdetésre ott a hardverapro

De mégegyszer mondom:
Nem az a hülye, aki drágán adja... hanem aki drágán megveszi! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#782) Gsx-rr válasza maj-viktor (#781) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dehogy bántom ,és remélem nem annak vette!

(#783) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Ha most rendelmék Banggood-ról egy Syma X5C-1 quadcoptert, akkor mekkora esélyem van arra hogy fizetnem kell áfát? :B Mik a tapasztalatok?
Köszi! :)

Szerk.: Nem olyan sürgős, úgy látom most elfogyott, április 8-ra várjál újra. :(

[ Szerkesztve ]

(#784) Turbobacsi válasza menyhartlevi (#783) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem Aliról jött packaging box-ban, haveromnak szintén aliról eredeti dobozban: 2-ből 2 simán átjött

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#785) mm89 válasza menyhartlevi (#783) üzenetére


mm89
őstag

Én január végén rendeltem 2t,mindkettő átjött.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#786) Matyaska79


Matyaska79
újonc

Nekem tegnap előtt jőtt meg a x6-os de nemfogták meg a vámon.

(#787) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok még itt. Rendeltem az ebayen egy Syma X5C-1-et. Még mielőtt erre a fórumra találtam volna. Szerencsére, ahogyan olvasgatok, egy ilyen kezdőnek nem is volt rossz választás. Már nagyon várom, hogy megjöjjön. Lenne egy kérdésem: Van-e értelme a 3-as propellernek? Ha igen, miben jobb/rosszabb, mint az eredeti 2-es?

(#788) laccy88 válasza drnet (#787) üzenetére


laccy88
senior tag

Hali! Én próbáltam, ebayről vettem őket, felszereltem, de nem igazán jött be, nem tudom, a minőség miatt-e, de eléggé instabil volt tőle a gép, látni, hallani lehetett, hogy folyamatosan korrigálnia kellett.

(#789) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Egyszer mar volt szo rola!
Akkor megsem annyira kamu!

http://dronvilag.hu/megkapta-a-felszallasi-engedelyt-az-amazon/

(#790) geo91411


geo91411
újonc

van olyan rc/modell üzlet bp-en, akik árulnak pótalkatrészeket is kvadkopterekhez? megnéztem néhányat, de egyiken sem találtam. konkrétan cx10-hez való propeller készlet kéne. köszönöm előre is a segítséget.

(#791) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni nekem a DJI NAZA-M V2 és az APM GPS rendszer közötti különbséget?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#792) Minstrel válasza Pikachu24 (#791) üzenetére


Minstrel
senior tag

A NAZA drága, de egyszerűbb beállítani. Az APM olcsóbb és ha van kedved kicsit utánaolvasgatni a dolgoknak akkor többet kilehet hozni belőle, mint a NAZA-ból. Amit linkeltél APM-et ott már szinte minden megvan ami kellhet hozzá, vezérlő, gps, osd, rádió telemetria. Ezzel szemben a NAZA-nál minden sokkal drágább, maga az alap vezérlő is több, mint ez az APM csomag.

Persze azt azért tudni kell, hogy az eredeti APM sem olcsó (de még mindig olcsóbb, mint a NAZA), mert amik kínai oldalakon vannak azok klónok, viszont sokan használnak ilyeneket, én is most rendeltem meg, már nézegetem a leírásokat meg a videókat.

[ Szerkesztve ]

(#793) Pikachu24 válasza Minstrel (#792) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Köszi a választ!

(#794) atthany


atthany
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy szállhat ez:

[link]

(#795) drnet válasza atthany (#794) üzenetére


drnet
aktív tag

Hát elég gagyinak néz ki. Az ára is azt mutatja.

(#796) ittakary válasza atthany (#794) üzenetére


ittakary
nagyúr

kidobott pénz, felejtsd el

túl nagy a súly amit cipelnie kell: erőtlen lenne, és irányithatatlan

(#797) AeSDé Team válasza atthany (#794) üzenetére


AeSDé Team
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#798) EczkE


EczkE
addikt

JJRC H9D FPV Toy Quadcopter Review

Asszem mindenféleképpen!

(#799) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv! Nincs itt esetleg olyan ember, akinek van Hubsan-a és ki lehet próbálni picit? Csakhogy érdemes-e kiadni rá ~20eFt-ot, és lehet 10 perc után a polcon pihenne, és ahogy látom eladni sem nagyon lehet. Illetve nem tűnnek ezek gyerekesnek? Mármint az olcsóbb kistestűek.

(#800) jozsi252 válasza KaiotEch (#799) üzenetére


jozsi252
veterán

Inkább kintről rendelj egy Syma X5C-t. Annak több értelme van úgy vélem. Hubsan nagyon kicsi, és ha már egy picit fúj a szél, akkor gàzos irányítani.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.