Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Turbobacsi válasza zsiz (#1900) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

van egy ilyen info:
How long does it take for Coolicool to process the order?
Your order goes through several steps before it reaches your door.Step 1 (1-2 business days): The order(s) are double checked by our QC staff.Step 2 (1-2 business days): The Product(s) are packed and posted to the corresponding courier/shipping agent (e.g. Hong Kong Post, Singapore post,HK Fedex,HK DHL, EMS, China Post)Step 3 (5-15 variable days): The Product(s) are en route to the shipping destination via Express or Air mail.However, due to customs inspection and clearances it may take up to an additional 7 business days to reach the destination.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1902) szegö27 válasza Turbobacsi (#1893) üzenetére


szegö27
újonc

Köszönöm!a trimmelésel volt baj ;-)

(#1903) San398 válasza zsiz (#1900) üzenetére


San398
őstag

Nem a Te hibád, senki nem is hibáztathat érte hogy ha nem érkeznek meg a drónok. Én személy szerint köszönöm a tippet a jóárasított X5C-ért! :K (még ha nem is jönne meg akkor is)

Cathfaern Köszi a rendelés azonosítós tippet, még jó hogy csináltam egy képernyő mentést a vásárlásról, fizetésről.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1904) szegö27


szegö27
újonc

Lassan x5c rovatot kell nyitni :-) nekem megjött 1hete nyúzom ismerkedek vele. Meglepő módón az 500 as aksi 9perc 53mp videót rögzitet ,elég sokáig birja,ez majd a sok ujratöltéstöl rövidülni fog, 18$ ért van 5db 600as aksi hozzá az irányitást amig megérkezik lehet ezzel tanulgatni :-D. A csomag meglepő volt ahhoz képest hogy egy 320as aksit irtak,meg 2gb microt érkezett egy 500as aksi és 4gb mem kártyával jött :-) gyakorolni szerintem kiváló ha megy az irányitás jöhet egy komolyabb.

(#1905) GÁgpstpn


GÁgpstpn
tag

Sziasztok!

Én is belevágnék egy 250-es quadcopter építésébe. Szeretném minél olcsóbban megoldani, és ezért ebayről venném az alkatrészek nagy részét. Valaki aki ért hozzá, legyen szíves nézze meg, hogy jó dolgokat válogattam-e össze és működőképes lehet-e a cucc.
Itt a link a logout-os bejegyzéshez.

Előre is köszönöm.

(#1906) drnet


drnet
aktív tag

Van valakinek jó ebay-es forrása X5C akkuhoz? 2 hónapja rendeltem 2 db-ot, de még mindig nem jött meg. Most visszakaptam az árát. Hallottam olyat, hogy van olyan nagy tároló kapacitású (800 v. 900 mAh-s), amely már méretben is nagyobb a gyárinál és nem fér az eredeti helyére. Ilyet nem szeretnék.

(#1907) jozsi252 válasza drnet (#1906) üzenetére


jozsi252
veterán

Miért nem rendelsz Banggood-ról? 5180 ft/db, vagy tudsz 1250-ért darabonként is venni.

iPhone 13 Pro Max

(#1908) drnet válasza jozsi252 (#1907) üzenetére


drnet
aktív tag

Bangoodról még sosem rendeltem.
Itt a 2 db 1600 Ft.
Nem tudom vajon a nagyobbak (7-800 mAh) tényleg nagyobbak-e, többet lehet-e vele repülni.
A jelenlegi eredeti akkum már biztos döglődik. Már fel van puffadva.

[ Szerkesztve ]

(#1909) jozsi252 válasza drnet (#1908) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor itt az ideje hogy regisztrálj! Egyik legjobb, és nagyon megbízható oldal. Évek óta nagyon sok dolgot rendeltem, és nem volt gondom semmivel.

Ne akarj 600-650-nél nagyobb akksit belerakni, mert a motorok csak hamarabb adják meg magukat. A szürke színűek jobb minőségűek mint az általad linkelt kékek. Azért van felpuffadva mert gyenge minőségűek, és nem tudják a ráírt kisütési értéket.

iPhone 13 Pro Max

(#1910) Gsx-rr válasza jozsi252 (#1909) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Regisztralni se kell. Ugy is tudsz vasarolni. Az elozo uzeneted nem ertettem: most 5180 vagy 1250/db

[ Szerkesztve ]

(#1911) zsiz válasza Gsx-rr (#1910) üzenetére


zsiz
őstag

gondolom egy szám kimarad, az 4-5 db-os csomag ára lehet 5180Ft-ért

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1912) jozsi252 válasza Gsx-rr (#1910) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért a regisztráció nem hátrány. Látod összegezve a rendeléseket, mi hogy áll, főleg ha több rendelésed is van egy időben. De persze ha csak 1 dolog miatt akar valaki, akkor nem lényeges.

Igen az elírás volt sry :R 5180/5db vagy 1250/db

iPhone 13 Pro Max

(#1913) akela91


akela91
addikt

Nem tudok syma x5c 1 akksi töltőhöz jutni 1 hétig, van valami alternatíva hogy feltöltsem az akksiját? Gondolok itt usb kábelt szétszedni pl...

Nekem tegnap kotlott meg az első motorom benne(kb. 30 repülés után). Jöhet a csere.

[ Szerkesztve ]

(#1914) ricsiv92


ricsiv92
tag

Egy kis help kellene, mert nincs ötletem. Adott nekem a CX20-as. A gyári propellerrögzítése gyakorlatilag hülyebiztosan van megalkotva, mert nem lehet az ellenkező forgási irányra rácsavarni. Eddig szép és jó, de pont olyan irányú menete van, hogy a propellerforgás működés közben szépen húzza le magáról. Tehát, a propeller forgási iránya megegyezik a rögzítők lecsavarásának az irányával. Ezt hogyan tudom orvosolni?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1915) drnet válasza jozsi252 (#1909) üzenetére


drnet
aktív tag

Szürke van gyárilag, és az van felpuffadva.
Annyival gyengébb, hogy az általad ajánlott drágább éri meg? 2 db kék 1600 Ft, a 2 db szürke 2500 Ft.

(#1916) Turbobacsi válasza zsiz (#1900) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

coolicool FAQ-ban ez van:

"What is the delivery time?
It takes us 1-5 business days to preparing shipping, after that,
If you choose DHL, you can get it in 5-9 days
If you choose normal post, normally we use Nether land post, 15-45 days to get(most of the people will get within 30 days, some people may get in 45 days even 60 days, but the chance is very little."

Valami azt súgja hogy nem lesz ebből "olcsó" kopter.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1917) zsiz válasza Turbobacsi (#1916) üzenetére


zsiz
őstag

hát ha kopter nem, akkor refund lesz belőle :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1918) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

Tapasztalatotok szerint mennyi most az X5C legolcsóbb ára? (Itt persze a teljesen felszerelt, kamerás opcióra gondolok, nem pedig a kamera/távirányító/stb nélkülikre). eBayen 15k körül kezdődnek, van ennél olcsóbb megoldás, vagy ennyiért érdemes megrendelni?

Ugye jól vontam le a következtetést, miszerint ez a típus a legajánlottabb kamerás belépőmodell?

Köszi! :))

(#1919) stifi82 válasza pietrrr (#1918) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ha én újra kezdeném nem vennék belépő modellt. Megjött az erőgép azt is falhoz csaptam lerobbant róla a propeller 60km/h szél kb 100km/h-val csapódott a falnak. Azt kicseréltem azóta megy szépen. (ittunk rendesen).
Azóta -szélben
-piásan nem reptetünk!!!
Olyan szépen megy azóta lehet hogy a kis x5c hamisítvány a szobában hozzásegített.

[ Szerkesztve ]

(#1920) kazmerr válasza stifi82 (#1919) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ok, de jegyezzük meg hogy a felellőségtudat és a szabályok betartása is sokat segít ;)

(#1921) laccy88 válasza laccy88 (#1891) üzenetére


laccy88
senior tag

valaki erre? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#1922) Minstrel válasza laccy88 (#1921) üzenetére


Minstrel
senior tag

Próbáld ki a gyári botantennákkal és ha annak a hatótávja nem elég akkor vegyél ilyeneket vagy hasonlókat, minél drágább annál jobb :D

(#1923) laccy88 válasza Minstrel (#1922) üzenetére


laccy88
senior tag

az ilyenek vagy hasonlók kijelentés alatt a kialakításút érted? Mert van például ez a "lover" de van a "mushroom" fantázianevű is. Ha jól sejtem mindenki a saját tapasztalata alapján dönti el, melyik válik be jobban, és nincs kijelentve konkrétan, melyik miért néz ki úgy ahogy, és mire való pontosan :)

[ Szerkesztve ]

(#1924) Minstrel válasza laccy88 (#1923) üzenetére


Minstrel
senior tag

A mushroom ugyanaz csak van rajta egy műanyag burkolat, hogy ne görbüljön el ha lezuhan a gép, ilyet szoktak a kis 250 versenyquadokra tenni, de jó a nagyra is.

(#1925) laccy88 válasza Minstrel (#1924) üzenetére


laccy88
senior tag

Köszönöm az infót! Nem tudtam. Esetleg erről és erről mondanál még valamit? :) :R

(#1926) Minstrel válasza laccy88 (#1925) üzenetére


Minstrel
senior tag

A vevőre valók, ha nagy távolságokra akarsz menni akkor érdemes ilyeneket használni, de ezeket mindig az adó felé kell irányítani.

(#1927) 1b0r90


1b0r90
újonc

Sziasztok!

A Cheerson Cx-20-hoz milyen gimbalt ajánlanátok?
Én a Walkera G-2D-t és a Quantum G2D-t néztem. Esetleg valami mást javasolnátok? Ti miket hallotattaok ezekről? Vagy valakinek tapasztalatok?
GoPro Hero3+-szal szeretném használni.

Köszi

(#1928) robotkutya


robotkutya
tag

Sziasztok, uj vagyok itt. Nincs dronom, mert vasarnap elhagytam a kedves kis Hubsan X4 H107C kopteremet, sajat hulyesegbol persze. Most eloszor roptettem tagas mezo folott, verszemet kaptam, magasabbra, meg magasabbra... majd szem elol tevesztettem, es ennyi. Tudom, olcso kopter, de igy is szomoru vagyok, olyan jol ropult! meg a videok is jopofak voltak.

Kerdes 1: Tudok venni valahol transmitter nelkul egy uj 107C-t?
Kerdes 2: Ha teljesen uj RTF szettet veszek, erdemes a Hubsannal maradni, vagy inkabb ajanlanatok masikat? (DJI jo lenne, de tul draga most nekem)

Koszi szepen!!

(#1929) LógaGéza válasza robotkutya (#1928) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Hát igen, ilyen ez sajnos... Én is mikor először reptettem tágasabb helyen, kicsit feljebb vittem mint kellett volna, belekapott a szél, és kivitte hatótávolságon kívülre, és onnan már nem volt visszaút - kerékpárra pattantam, és 3 utcával arrébb egy földúton találtam meg ahogy fejjel lefele villogott... Azóta nem tévesztem szem elöl, és ahogy látom, hogy a széllel küzdve kicsit meginog, egyből hozom lejebb.

1.: Lehet kapni, bár ahogy nézem a transzmitteres még olcsóbb...
2.: Ezt csak a saját igényed, és pénztárcád szabja meg. Esetleg ha belefér egy Cheerson CX-20, akkor megéri feljebb menned - bár ezzel hamarabb kapsz vérszemet lehet :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1930) marciart11


marciart11
aktív tag

Quadot tervezek építeni apm 2.6 al, milyen távirányított érdemes venni hozzá?

(#1931) Minstrel válasza marciart11 (#1930) üzenetére


Minstrel
senior tag

Turnigy 9x minimum vagy 9xr, de ha sok pénzed van akkor Frsky Taranis X9D vagy Futaba 8J.

(#1932) laccy88


laccy88
senior tag

pénteken kaptam egy sms-t hogy vámköteles küldeményem érkezett :Y mint kiderült, az eladó 60 dollárt írt rá az eredeti ár helyett, ami 140 euró. (wltoys v686g). Állítólag ajánlott levélben megkapom a pontos infókat a vámolásról. Néztem a posta honlapján, hogyan is működne ez, de ott agyonbonyolítva van leírva :F remélem a valóságban egyszerűbb lesz...
Tudom, nem ide tartozik, de röviden leírná valaki a menetét? :U
elvileg nem vámköteles lesz, csak áfát kell fizetnem rá.

(#1933) robotkutya válasza LógaGéza (#1929) üzenetére


robotkutya
tag

Hello, köszi a tippet és az együttérzést! :)

Szimpatikus a Cheerson CX-20, az olcsóbbak közül a Hubsan mellett a JJRC H8C-öt találtam.
A Cheerson a tudásához képest valóban jó áron van, de kell venni hozzá kamerát is, meg egy gimbal sem ártana.

Amit linkeltél transzmitter nélküli Hubsan, azért tűnik olcsóbbnak, mert az a0.3MP-es verzió, amit elhagytam az 2MP-es volt, pont mint az első linken, amit találtál. Még egyszer köszi!

(#1934) akela91


akela91
addikt

CooliCool -os olcsó Syma X5C-1 még mindig unshipped, én most írtam a supportnak. (support@coolicool.com)
Várok 1-2 napot, aztán PayPalnál kopogtatok.

Válasz:
"Hi,thanks for your order and we had received the order but we haven't shipped the order for you, we are trying to fulfill your order as soon as possible.you will receive an email once the order shipped.

Regards
Peter"

(#1935) zsiz válasza laccy88 (#1932) üzenetére


zsiz
őstag

a külföldi rendeléses topik összefoglalójából idézve:

Szükséges "iratok":
Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószám legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.
-paypal igazolás (pdf , print screen,)
-email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
-elektronikus számla (ha van)
A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF-é alakítani és úgy elküldeni.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1936) LógaGéza válasza robotkutya (#1933) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igaz, tényleg :B

A H8C kategóriájában esetleg még ami szóbajöhet az a Syma X8C és variánsai - ebből már van FPV-s is, és akár egy GoProt is elbír :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1937) marciart11 válasza Minstrel (#1931) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ehhez mit szólsz nekem elég 6 csatorna.
http://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6-Receiver-p-922606.html

(#1938) Minstrel válasza marciart11 (#1937) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez is jó, csak azt hittem nincs rajta 3 állású kapcsoló, de most látom, hogy van, apm-en azzal egyszerű a repülési módokat váltani.

(#1939) kazmerr válasza LógaGéza (#1936) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Syma-val csak óvatosan... Épp hogy elbír egy GoPro-t. Normális használatra még ez is mobius vagy runcam...

Most rakok össze egyet Yi-vel és rezgéscsökkentő felfogatással, elméletileg ma meglesz az utolsó komponens, a lába... Utána tudok tapasztalattal szolgálni, ha valakit érdekel.

Addig is súlyok:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GbREpvVDIxEpPWs9mR9RoQNTUc5_pkiE1RPmUqWs0EE/edit?usp=sharing

Esetleg ha gondoljátok, akkor egészítsétek ki.

szerk: gyűlölöm hogy nem forgatja be automatikusan a linkeket :W

[ Szerkesztve ]

(#1940) Gsx-rr válasza laccy88 (#1932) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hiaba irt ra 60 dollart. Ahogy mas is irta be kell mutatnod a fizetesi igazolast. Paypal ,stb...

(#1941) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nagyon pici és olcsó drónt, csak szórakozásból. Ezt néztem ki: katt. Van ennél jobb választás ebben az árkategóriában?

Ha nincs, akkor milyen kiegészítőt érdemes venni hozzá? Extra propeller és akksi mennyire szükséges?

(#1942) laccy88 válasza Gsx-rr (#1940) üzenetére


laccy88
senior tag

Igen, nem is arra írtam, hanem hogy nem volt tisztában a magyar törvényekkel :) direkt kértem, hogy alacsony összeget írjon rá
de a 60 dollár ugyan vámmentes, de fizetnem kell érte áfát

(#1943) Gsx-rr válasza laccy88 (#1942) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ráírhat 1 dollárt is ,ha kiszúrják. Nekem volt olyan ,hogy ajándékot és reklámanyagot írtak rá mégis fizethettem a teljes 200 dolláros ár után.

(#1944) asdmario


asdmario
újonc

hali szerintetek ez egy gimballal phantom 1-re milyen lenne? illetve mi a vélemények az aliexpressről?
https://www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAUQjhxqFQoTCMaR28CtksYCFcKzFAodVEkAuQ&url=http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2FFPV-Video-System-Walkera-iLooK-plus-Full-HD-mini-FPV-Camera-RX-LCD5802-5-8GHz-LCD%2F2032723476.html&ei=_Rx_VYafDcLnUtSSgcgL&bvm=bv.95515949,d.d24&psig=AFQjCNHlpLIlC58pNEdal1Gx3SVWTpnINg&ust=1434478434570123

(#1945) laccy88 válasza Gsx-rr (#1943) üzenetére


laccy88
senior tag

mit jelent hogy kiszúrják? felbontják?

(#1946) Gsx-rr válasza laccy88 (#1945) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dehogy, szuroprobaszeruen. Kinyitni se kell, elvileg mindent atrongeneznek. Eleg ha pl latjak ,hogy egy óra ami lehet ertekes.

(#1947) laccy88 válasza Gsx-rr (#1946) üzenetére


laccy88
senior tag

értem... akkor szeretettel várom a levelet, hogy mégis mire jutottak :(((

(#1948) Gsx-rr válasza laccy88 (#1947) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar fentebb leirtak! Valoszinu bekerik a paypal szamladat! Ott latszik a valos veteli ar. Az alapjan kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#1949) akela91 válasza akela91 (#1934) üzenetére


akela91
addikt

CooliCool Syma X5C Update:

"Hi there,
We have checked your order,it is stocked completely,we will send it today later.
Please ask us after two days,we will give you the tracking number at that time.
Hope you can receive your package soon.
Sincerely,
Yongjia"

(#1950) vegyszer válasza akela91 (#1949) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is speciel most kezd a türelmem elfogyni. Végülis egy hete semmi infó...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.