Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) maj-viktor válasza trialboj (#950) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem 1hónapja jön a "priority" banggood... (amire max. 10munkanapot vállaltak)... elveszett! Valszeg kivették... mert nem regisztrált, csak elsőbbségi... így nincs nyomonkövetési szám.... így ellophatják / elveszhet!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#952) lockdown90 válasza trialboj (#950) üzenetére


lockdown90
senior tag

ZMR250-es gep lesz?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#953) trialboj válasza lockdown90 (#952) üzenetére


trialboj
őstag

Nem, az too mainstream :P A fél világnak az van.

Diatone 37# Silver Blade

Könnyebb, kicsit különc mert fehér, van beépít(hető) ledsor, és integrált áramellátás. (+ valamivel olcsóbb, habár ez nem szempont)

F450 után próbálom ki, és első látásra elég negatív az egész. Összeraktam a vázat, és kb akkora mint a tenyerem. A motor a másikhoz képest fele akkora, persze ez a kis vázhoz viszonyítva nem gond, de pl az esc akkora hogy már el sem fér a karon. Semminek sem látok elég helyet, jelenleg kész káosz az egész.

Lesz majd belőle egy részletes cikk, linkekkel mit honnan mennyiért stb, de ez még eltart egy darabig, mert ahogy nézem ezt nem tudom 1 nap alatt összepakolni mint a másikat. Mivel már nem az első gépem, nem szeretnék gányolni, viszont jelenleg nem látok más megoldást.

--
Igen sajnos megvan az esélye hogy elvész a csomag, és gondolom ilyenkor nem is fizetnek semmit, mert nem tudhatják hogy megkaptad-e, viszont nekem 9-11 nap alatt itt volt, szemben a registered mail-el ami minimum 21, de jött már 51 és 60+ napra rá is. (utóbbinál mondjuk megértették az árat, de ettől még nem jártam jól, mert közben megrendeltem máshonnan is)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#954) maj-viktor válasza trialboj (#953) üzenetére


maj-viktor
őstag

A regisztrálatlan mindig gyorsabb, mint a regisztrált... mert nincs vele "macera", ahogy itthon is, akár simán csak rárak bélyeget és felveszik... postaládába bedobva is, azaz gyorsabban feladható... míg egy TN számosnak a vonalkódját lekell csippantani... azaz a TN nélküli :~2hét, TN-es: 2-6hét között!

Viszont hiába gyors, ha elveszhet, így inkább mindig TN-el érdemes rendelni... én így szoktam, most kivételesen volt ez a priority-s próba (még ugyebár fizettem is érte +2$-t), szemben a freeshippinges simával...

Amúgy ilyen esetben, nem nekem a vásárlónak kell bizonyítani, hogy megkaptam, hanem az eladónak, hogy feladta... és nem fogja tudni... mert nincs róla "nyom"... így megkapom majd a refund-ot, nem emiatt félek, hanem az elvesztegetett idő miatt... rendelhetem újra sajna!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#955) Bondi


Bondi
csendes tag

Sziasztok! Másfél hónapja én is vettem egy X5C-t, köszi mindenkinek, nagyon hasznos ez a topik.

Egy kérdésem lenne: meg lehet-e buherálni valahogy a távirányítót, hogy ne sípoljon minden egyes gombnyomásra? Szétcsavaroztam óvatosan, de nem nagyon láttam semmit a rögzített nyák alatt (fölött), mert a vezetékeket nem akartam elszakítani.

Ha kikapcsolható gyárilag is ez az idegesítő sípolás (amit kétlek), akkor elnézést, de a „kézikönyv" tanulmányozása helyett az irányítást is inkább empirikus úton tanultam meg, még az is gyorsabb volt, mint a pidgin angolt megérteni. :)

(#956) lockdown90 válasza trialboj (#953) üzenetére


lockdown90
senior tag

hat en glass carbont nem vettem volna :) csak is fiber carbont :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#957) LógaGéza válasza rollaz (#949) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm!
Biztonság kedvéért azért megkérdem, hogy ez jó lenne? Nem tudom mennyire hamisítják ezeket, de ez kb a legolcsóbb :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#958) Turbobacsi válasza LógaGéza (#957) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez drága, miért nem veszed innen? EU raktárban van, és olcsóbb is: [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#959) drnet válasza LógaGéza (#957) üzenetére


drnet
aktív tag

Azt nézted, hogy 4500 Ft a szállítási ktsg?

(#960) LógaGéza válasza Turbobacsi (#958) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez lesz akkor, köszönöm :R

drnet
Ezek szerint nem :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#961) szasza0802


szasza0802
tag

Elkezdenék építeni, egy 500-550-es gépre gondoltam, első sorban videózni kéne, később ha lehet tennék rá fpv- kamerát is.
Tehát ey olyan gépet szeretnék összehozni, amihez apránként tudnám megvenni a hozzávalókat (először pl frame, majd mondjuk 1 hónap múlva vezérlők később motorok) és fejleszthető legyen, na nem a végtelenségig, de legalább addig, hogy egy sjcam-mel elfogadható videókat és fotókat tudjak készíteni valamint, hogy ezt élőbe (fpv) is lássam.

Érdeklődnék, hogy építéssel kapcsolatban van e valahol blog ahol az alapoktól kezdve (pl glass carbon v fiber carbon) le van írva, hogy milyen kategóriájú gép építéshez, milyen anyagokat használjunk, milyen szabványokat érdemes figyelembe venni, mi mivel kompatibilis, egyező méretű mind fizikailag mind elektronikailag.

Ha nincs is ilyen minden hasznos infót szívesen fogadok.

köszi: Szasza

(#962) vitko6


vitko6
csendes tag

lehet lama kérdés, de szerintetek a syma x5c elbirja a GOPRO-t?

73 gramm....

tudtok ajánlani esetleg egy olyan quadkoptert olcsón, amire rá tudom 'szikszallagozni' a gopro-mat?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#963) Turbobacsi válasza vitko6 (#962) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

negativ

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#964) mm89 válasza vitko6 (#962) üzenetére


mm89
őstag

Biztosan nem. Olcsót? Mennyibe is kerül egy gopro? Rá akarod bízni egy filléres kopterre? :F
Nekem is x5c van, az Sj4000 ret nem tudta megmozdítani.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#965) Gsx-rr válasza vitko6 (#962) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Még ha el is bírna! Milyen felvételt tudnál szerinted készíteni szikszalaggal vagy bárhogy rögzítve?

Elárulom ,semmi élvezhetőt ,rezegne az egész és alapban gimball nélkül fölösleges egy ilyen kamerával próbálkozni.

(#966) lockdown90 válasza szasza0802 (#961) üzenetére


lockdown90
senior tag

mindenkepp fiber carbon legyen!

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#967) szasza0802 válasza lockdown90 (#966) üzenetére


szasza0802
tag

oké, de valami indok, vagy összehasonlítás, vagy leírás hogy mik a különbségek?? és ez csak egy kérdés az 1000-ből :D

(#968) lockdown90 válasza szasza0802 (#967) üzenetére


lockdown90
senior tag

a glass-carbon az a fiber carbon kinai valtozata a koltsegek csokkentese miatt szval jobb elkerulni :)

(bar mint2 a bangoodrol rendeled, de mar a kinai gyartmanynak is van kinai hamisitvanya tudom vicces nekem is :)

példa:Goodluckbuy

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#969) szasza0802


szasza0802
tag

Akkor máshogy kérdezek.
A korábbi kérésemhez/hozzászólásomhoz kapcsolódva ez a frame alkalmas e rá?

(legyen fejleszthető és elég erős egy későbbi fpv-re ill egy gimbal-os sjcam probléma mentes videózására, fotózására)

Szóval alkalmas?

(#970) Minstrel válasza szasza0802 (#969) üzenetére


Minstrel
senior tag

Alkalmas, ilyen módon szokták alárakni a gimbalt. [link] A képen lévő gimbal kicsit robosztus, vannak már ennél karcsúbbak is, de csak ezt találtam. :)

Nekem is hasonló vázam van, csak én az elejére teszem majd, ha végre már lesz rá időm. [link]

(#971) szasza0802 válasza Minstrel (#970) üzenetére


szasza0802
tag

Előre egy fpv kamerát gondoltam a gimbalt meg a lábak közé alulra csak attól félek, hogy a széles látószög miatt belógnak a lábak a képbe.....

Ha már ennyire képben vagy esetleg megírhatnád, hogy te milyen felszereléssel láttad el a vázat, vagy mi a javaslatod az alkatrészeket illetően. Köszi.

(#972) Minstrel válasza szasza0802 (#971) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem lógnának be, ez a fajta váz épp ezért jó, mert az első karoknál nagyobb a terpesz.

(#973) szasza0802 válasza Minstrel (#972) üzenetére


szasza0802
tag

Akkor jó köszi :D

Felszerelés?

(#974) maj-viktor válasza vitko6 (#962) üzenetére


maj-viktor
őstag

100E-s kamerát egy 20E-s quadcopterre!? :DDD Jóvicc! Minimum ugyanennyit rászánni a quad-ra, mint a kamera...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#975) lockdown90 válasza szasza0802 (#973) üzenetére


lockdown90
senior tag

de amugy ez lesz az elso quadod? ha igen egy ZMR250 miert nem eleg?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#976) lockdown90 válasza szasza0802 (#973) üzenetére


lockdown90
senior tag

link:Banggood

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#977) ruszi_tomi válasza trialboj (#953) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

És az F450-essel mi a helyzet? Hogy szuperál? Pro kontra? Azért kérdezem,mert a leírásod alapján szerettem volna építeni én is egyet, de aztán rá jöttem, hogy először rá kell éreznem a ízére, ezért is rendeltem egy Syma X5C-t most. Ha megjön, és tetszik, lassan kezdhetek gondolkodni azon, hogy milyet építsek. :B

Oneplus 8T 8/256

(#978) szasza0802 válasza lockdown90 (#976) üzenetére


szasza0802
tag

Köszi a linket, sokat "tanultam" belőle, egész jónak tűnik, csak az a fura, hogy ugye ez PCB amit meg én linkeltem karbon és mégis fele akkora súlyú a PCB.... az hogy lehet?

Egyébként van egy Wltoys v353-asom, csak "kinőttem" :D és ha valakit érdekel eladó.....

[ Szerkesztve ]

(#979) möcike83


möcike83
újonc

Sziasztok!
Légifelvételezésre szeretnék egy koptert.
Jelenleg van egy syma és egy h8c típusú.
Azt gondolom ezekkel már szépen elsajátítottam az irányítást.
Szeretnék lépni.
Ki mit ajánl?
Építés esetleg szóbajöhet nulla tudással?
Nagyon bonyolult egy ilyen gép összerakása, vagy inkább maradjak a gyár nal?
Kinéztem a walkera qr x350-ét, viszont ha építenék akkor az nem kerülne ennyibe.
Adott egy GoPro kamera.

(#980) szasza0802 válasza möcike83 (#979) üzenetére


szasza0802
tag

Beszéljünk össze méret ugyan ebbe a cipőbe járok.olvas vissza kicsit a hsz -élből.

(#981) laccy88


laccy88
senior tag

Üdv! Még mindig valami kamerát vadászok az F550-emhez... sajnos az sj4000-et nem merem bevállalni a gps zavar miatt. Viszont a gopro "formát" részesíteném előnyben, mert a gimbal-omra ez passzol leginkább. Valami ötlet az sj árkategóriájában?

(#982) Minstrel válasza laccy88 (#981) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem mindegyik zavarja, de úgyse egymás mellett lesznek, gps egy 10cm-es talpon, kamera meg a váz alatt gimbalon, csak nem sugároz át 25cm-re. Phantomon is használnak sj-t, pedig ott minden közel van.

(#983) lockdown90 válasza laccy88 (#981) üzenetére


lockdown90
senior tag

ezt: link

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#984) laccy88 válasza lockdown90 (#983) üzenetére


laccy88
senior tag

Ugyan nem írtam, de először nem fpv-re kellene, hanem jó minőségű felvételek készítésére. Ennek szerintem elmarad a minősége az általam említettől. Javíts ha tévedek! Van személyes tapasztalatod?

Minstrel: talán igazad lehet. Sokan mondják, hogy semmi gondjuk vele...

[ Szerkesztve ]

(#985) laszlohu


laszlohu
addikt

(#986) lockdown90 válasza laccy88 (#984) üzenetére


lockdown90
senior tag

hat azert az sj4000 se a minoseg tetofoka :DD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#987) laccy88 válasza Minstrel (#982) üzenetére


laccy88
senior tag

mégis megkockáztatom :) le is adtam a rendelést GeryGreyhoun kollégánál :)
EZ NEM REKLÁM :D

[ Szerkesztve ]

(#988) GeryGreyhoun válasza lockdown90 (#986) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Ahogy a GoPro sem. Még az én 2 éves, már a megjelenéskor is a középkategória alját képviselő Nikon D5100-am mellett is elbújhat, nemhogy egy profi videós DSLR felszereléshez képest. Csakhogy a GoPro (és az SJ4000) nincs 10 deka, a Nikon meg ennek 15-20-szorosa, aminek felemeléséhez milliós drón kell. Ebben az árkategóriában szerintem verhetetlen az SJ4000 - na jó, ha a kijelző, a vízálló tok és a többi tartozék nem fontosak (márpedig drónozáshoz nincs szükség rájuk) akkor a Xiaomi Yi talán jobb vétel erre a célra. De én GoPro-ra nem költenék, annyival nem jobb.

(#987) laccy88 Köszi :) Hétfőn ott is lesz, majd számolj be a tapasztalataidról, érdekel.

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#989) vegyszer válasza szasza0802 (#978) üzenetére


vegyszer
addikt

Ment pü

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#990) stifi82


stifi82
aktív tag

Újra itt a magyar posta vám kiküldte a levelet nyilatkozzak a doboz tartalmáról vámolva lesz a cucc nagyon úgy néz ki. Kitöltöm vissza küldöm emailban aztán várhatom a cuccot meg a vámot fizess magyar.

(#991) Gsx-rr válasza stifi82 (#990) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Úgy ahogy azt rendesen kellene! Ezt be kell kalkulálni.

(#992) stifi82 válasza Gsx-rr (#991) üzenetére


stifi82
aktív tag

Azt nem értem mi ebben 4,5kg?!

(#993) Minstrel válasza stifi82 (#992) üzenetére


Minstrel
senior tag

Milyen gép?

(#994) möcike83


möcike83
újonc

Sziasztok.
Mit jelent egyes termékeknél az RTF1, RTF2?
Azt értem hogy repülésre kész állapot, de a szám a végén?

(#995) GeryGreyhoun válasza möcike83 (#994) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Talán mode 1, mode 2 lehet (gázkar a jobb vagy a bal oldali a távon)

tomanovicsgergely.hu

(#996) drnet


drnet
aktív tag

Jó kis gép ez az X5C mindenkinek ajánlom. Könnyű irányítani, és nagyon strapabíró (már sokszor esett le, de még mindig nincs semmi baja). Kár hogy a videója nem jobb.

(#997) drnet válasza drnet (#996) üzenetére


drnet
aktív tag

Egyébként más videókon jobbnak tűnik a képe.
Nem?

(#998) laccy88 válasza drnet (#996) üzenetére


laccy88
senior tag

többet ne várjunk ennyiért! kezdő gépnek tökéletes :K

(#999) drnet válasza laccy88 (#998) üzenetére


drnet
aktív tag

Persze, ennyi pénzért tökéletes - nem is ezt vitatom -, csak más Syma X5C youtubos videón jobbnak tűnik a kamera, mint az enyémen.

(#1000) attila666 válasza drnet (#999) üzenetére


attila666
tag

Enyém sokkal élesebb képet vesz fel, valószínűleg be kéne fókuszálnod a lencsét, azért homályos.

Ilyen az enyém képe: https://www.youtube.com/watch?v=4qUQWNmtHmg

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.