Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Minstrel


Minstrel
senior tag

Heló! Most találtam rá a topikra, pedig már majdnem egy éve "drónozok" :)

Én kezdő gépek helyett azonnal építettem egy 450-est brushless motorokkal stb., mert sokat nézegettem ezeket az olcsó kefés motoros gépeket, de osztottam szoroztam és úgy döntöttem, hogy inkább a nagy gépre költöm el a pénzt amit a kicsikre plusz a 10 felszállásonként cserélendő motorjaikra költenék. Persze tanulni veszélyesebb a drága géppel, de én előtte szimulátoroztam és volt egy 7.000 Ft-os kefés 4csatornás helikopterem ami szinte pont úgy viselkedik, mint egy kicsi quad.

Most már persze én is veszem ezeket a kis maszatokat, van CX-10 és Wltoys micro quad-om is :D [kép]

Ez pedig a nagy gép, idén tavaszra már új vázra építem és kipróbálom az FPV-t [kép] [kép] [video]

(#252) AeSDé Team válasza Minstrel (#251) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Mennyiből jön ki egy ilyen masina? :D

(#253) GeryGreyhoun válasza Minstrel (#251) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Na, végre valaki épített 450-essel :) Menő a világító labda rajta, mit vettél hozzá, hogy világítson? (Esetleg sufnituning?)

Én most akarok egy ilyet építeni, pontosabban kettőt. Az egyikhez a CX-20 alkatrészeit használnám újra (szerintem FC hibás, de tököm tudja, többet bütyköltem már mint amennyit repültem vele, úgyhogy veszek egy KK2-t hozzá) a másikhoz pedig mindent, és HKPilot Mega hajtaná Quanum Lea GPS-szel, plusz van már hozzá Walkera 3D-gimbal + Fatshark Predator FPV.

@(#252) AeSDé Team: Olyan nettó 70 000 Ft körül ki lehet hozni egy korrekt alapgépet távval-vevővel, akku és töltő nélkül (egy normálisabb töltő 10 körül van, akkuk meg változó) például én ezt állítottam össze: [link]

Erről a KK2 FC-ről jókat írnak, árához képest (30 dodó) komoly cuccnak tűnik, bár ennyiért nincs GPS és egyéb extrák. Az olyan plusz 70-80 lenne, például az általam említett HKPilot Mega 70$, hozzávaló GPS modul 55.

tomanovicsgergely.hu

(#254) laccy88


laccy88
senior tag

örömmel venném(szerintem mások is), ha különböző gépekkel, kamerákkal készült videóitokat, fényképeiteket megosztanátok itt, hogy lássuk mi mire képes :)
Persze most én is a jobb időt várom, hogy tesztelhessem az X5C-1et

(#255) GeryGreyhoun válasza laccy88 (#254) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én videoblogot fogok készíteni a drónjaimról (plusz lesz tippek-trükkök rovat, építés, stb), itt is van az első tesztrepülésről és az első zuhanásról készült videóm. CX-20 quadcopter, SJ4000 WiFi kamera.

https://greyvshop.hu/blog/2014/11/24/szomoruan-de-tanulsaggal-vegzodott-a-greyvshop-elso-drontesztje/

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#256) laccy88 válasza GeryGreyhoun (#255) üzenetére


laccy88
senior tag

épp most néztem az oldalad. csak így tovább! :R
Hogyan tudott ez így összetörni? Keményre esett? A Syma háza olyan puha műanyag, hogy el sem tudom képzelni, hogy törik :) Bár kétlem hogy az általad tesztelt drón rosszabb anyagminőségű lenne.

(#257) GeryGreyhoun válasza laccy88 (#256) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Elég magasról esett, ráadásul pörögve ért földet szegény. Rendeltem amúgy azóta új burkolatot hozzá, és megforrasztottam a pár kábelt, ami elszakadt, és fel is szálltam vele, de valahogy a jobbra-balra irányítás nem az igazi, úgyhogy megvárom az új FC-t.

tomanovicsgergely.hu

(#258) szasza0802 válasza GeryGreyhoun (#257) üzenetére


szasza0802
tag

Lassan 1 hete nálam egy WLtoys v353-as, de a kamera meg a stabilizátor hozzá még nem jött meg, így még 1 mp-t sem repültem vele. Nemtudom, hogy a szomszéd a gopro hero4 black edition-jét kölcsön adja e majd egy kis filmezésre... :D

(#259) mm89 válasza szasza0802 (#258) üzenetére


mm89
őstag

Kamera nélkül nem lehet kipróbálni? :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#260) szasza0802 válasza mm89 (#259) üzenetére


szasza0802
tag

Lehetni lehet, de meg akarom örökíteni az első sikeres/sikertelen startot. Azért ma szerintem összetákolom, hogy már csak a kamerát kelljen ráaplikálni és röpp.... ha jó idő lesz :D

(#261) Minstrel válasza GeryGreyhoun (#253) üzenetére


Minstrel
senior tag

A labda gyárilag járt a vázhoz, hogy tudni lehessen hol az eleje és egy ilyet ragasztottam rá [led] Azért volt szükség a fényre is, mert nyáron egy felhősebb estén sikerült jó messzire elmennem és már nem láttam merre áll szerencsétlen gép, ezért ment mindenfelé és többnyire a rossz irányba, de szerencsére megtaláltuk a susnyásban :) [video] Összesen annyi történt, hogy elveszett egy szervókábel, gondolom beakadt egy faágba, de ezen kívül semmi sérülése nem lett, még egy propeller sem tört.

Nekem is kb. 50-60.000 Ft körül volt maga a gép, de persze kellett minden, mert kezdő modellező voltam és nem volt semmim, tehát akksi, töltő, távirányító, ilyen olyan kábelek stb. és mindenből érdemes venni plusz 1 darabot, pl. motor és szabályzó, propellerből pedig plusz 5-öt.

Amúgy idén szeretnék majd APM-re váltani, gps meg minden finomság, elég bonyolultnak tűnik youtube videókon nézve, de a kk2 is annak tűnt és minden simán ment.

Ezt meg most láttam és nagyon megtetszett :D [HMF Totem Q250]

(#262) szasza0802


szasza0802
tag

Nos, megpróbáltam és nem igazán jött össze elsőre.
A kálvária ott kezdődött, hogy a propellerek felszerlése sem volt egyszerű, illetve csak az egyikén nem. Nekem egy csavarral kellett a propellereket rögzíteni a forgó tegnelyhez, melyben egy furaton át kellett becsavarozni. Az egyik propelleren lévő furat helyezete, feljebb volt, mint a forgó tengely furata, így farigcsálnom kellett.

Aztán mikor ez megvolt a teljesen feltöltött akksival kimentem kipróbálni. Hááát el sem emelkedett a felszíntől :(
Az egyik felét emelgette csak, mintha a msáik fele le lett volna betonozva, pörgött a propeeler de nem emelkedett semmit, próbáltam állítgatni a távirányítón, de bármit próbáltam nem sikerült reptetetnem. Nem tudom a 2 fok tett e be neki vagy... fogalmam sincs mi lehet a gond...
5let?

(#263) Minstrel válasza szasza0802 (#262) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem nem helyesen vannak fent a propellerek. Van valami útmutató, hogy hogyan kell feltenni őket?

(#264) szasza0802 válasza Minstrel (#263) üzenetére


szasza0802
tag

csak egyféle képen lehet feltenni,útmutató nincs, a gépena kék szalghoz kell tenni a fekete propikat a piroshoz a pirosat és csak egyféle képen tudom rögzíteni a csavarral, de biztos amibiztos utána nézek és kösz a tiipet.

(#265) mm89 válasza szasza0802 (#264) üzenetére


mm89
őstag

Nézd meg merre forognak a motorok és aszerint tedd fel a propellereket. Azt gondolom ki tudod találni, hogy egy propellernek melyik irányba kell forognia ahhoz, hogy emeljen :)

Más
Kivittem végre a cx10-et a szabadba :D
Hát nagyon király, felmegy vagy 20 méter magasra, alig látni már ott, a végén nem figyeltem, hogy már fogytán az akku és elkezdett zuhanni. Előtte is többször csináltam ezt vele, de ugye zuhanás közben újracsatlakozott a táv és meg tudtam fogni. Na most nem tudtam, mert nem volt ereje. Még szerencse, hogy magasan volt, volt időm elkapni. Jó nagyon tud ütni!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#266) ricsiv92


ricsiv92
tag

Ma megérkezett a CX10, már töltőn is van. :)
Azért lenne néhány kérdésem. A rotorok cseréje ebben az esetben annyi, hogy 'izomból' lehúzom és rácsúsztatom a másikat? Milyen sorrendben kell nekik lenni?
Most töltés közben szépen pirosan világít az USB csatlakozó, mikor feltöltött ez megváltozik, vagy statikusan ezt a fényt adja?
Remélem, hogy sikerül minél hamarabb átesnem az analfabetizmuson :R

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#267) ittakary válasza ricsiv92 (#266) üzenetére


ittakary
nagyúr

Csinálj fotókat az érintetlen quadcopterről, az a biztos.

Én "szétfotóztam" hogy egy esetleges alkatrészcserénél minden ugyanoda kerüljön :)

(#268) mm89 válasza ricsiv92 (#266) üzenetére


mm89
őstag

Amikor kialszik a piros, akkor van kész.
A propellerek természetesen nem mindegy hogy állnak :)
Két egymással szemben (átlósan) lévőnek kell egyformának lenni. A legegyszerűbb, ha megnézed, hogy milyen van rajta, keresel egy olyat és arra cseréled ki. Egyébként nem kell, hozzá mérnöki véna, fogsz egy propellert, megnézed merre kell forognia ahhoz, hogy emelni tudjon, aztán keresel egy olyan motort ami arrafelé forog :)
Jó kis gép amúgy, a szobában ügyesen lehet vele mindenféle küldetéseket csinálni (székek alatt, korlát között, leszállni bizonyos tárgyakra), kint a szabadban meg jól meg lehet ereszteni :)
Nagyon tetszik, hogy ha el is veszíti a jelet és elkezd zuhanni, akkor ha újra megtalálja a jelet, akkor már csatlakozik is, és repül tovább. (kivéve ha közben földet ér :D )
Egyébként remek eszköz kutyafuttatásra is, csak tudnia kell a kutyának, hogy nem kaphatja be, csak kergetni szabad :)
Nálunk ez nem gond, viszont amikor elvesztette a jelet a gép és lezuhant a fűbe, akkor Maya (kutyám) úgy nézte meg, hogy wtf is that? hogy rálépett és elkaparta :D
Még ettől sem lett baja! (mint korábban már írtam, egyszer belezuhant a kutya vizestáljába is..)
Egyelőre elpusztíthatatlan, egyetlen gyengepontnak a motorok kábelei tűnnek, mert a tanulókeret sok le- és felrakásától kettő motornál észrevettem, hogy egy-egy kábel ki van kopva:
kép1
kép2

A hatótáv növelését pedig úgy lehet megoldani, hogy a távirányítót szétszeded és a benne lévő antennát kivezeted belőle, pl egy lyukat vágva a házon:
kép

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#269) ricsiv92 válasza mm89 (#268) üzenetére


ricsiv92
tag

Köszönöm a segítséget. Nem akartam lefotózni az alap sorrendet, mert szerintem el lett bénázva. Nehéz volt nagyon megtartani és ellenőriztem, ami a következő volt:
B2 - A2
A2 -gomb/töltőcsatlakozó- B1
Itt kicseréltem a készletben lévő A1-re a B1 melletti A2-t. Remélem, hogy az a jó sorrend neki, mert úgy sokkal stabilabban lehetett reptetni. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#270) mm89 válasza ricsiv92 (#269) üzenetére


mm89
őstag

Az hogy A1 vagy A2 nem jelent semmit elvileg. Csak az A -- B a lényeg. De ha belegondolsz, ugye ha egy olyan légcsavart teszel fel ami az egyik irányba forogva emel, de ezt ráteszed egy ellenkező irányba forgó motorra, akkor nyilván lefele fogja nyomni a gépet :)
Nekem a cx10 hez utólag rendelt prop szettben volt ilyen. Jött 1db A és 3db B prop :D
Csodálkoztam is, hogy hiába raktam fel az új szettet, nem akar repülni. Ugye az első hármat amikor raktam fel, akkor figyeltem a jelölést, aztán az utolsónál már úgy voltam vele, hogy kizárásos alapon jónak kell lennie. Hát nem lett jó :)
Ma meg eljutottam oda, hogy elfogytak az A típusú tartalékok, de van 3 B típusú, így most nem tudok repülni, amíg meg nem jön az újabb szett...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#271) szasza0802 válasza mm89 (#270) üzenetére


szasza0802
tag

Ebben segítsetek légyszi:

[link]

Valamiért egyáltalán nem akar felszálni nyél gázon sem csak az egyik felét emelget, nézegettem hátha rosszul raktam fel a propellereket, már csak abban nem vagyok biztos, hogy a mindegy e hogy sötét az melyik motorra vagy a piros melyik motorra, mert csak felraktam őket az azonos színű szalaghoz tartozó karokra (motorokra).

(#272) Gsx-rr válasza szasza0802 (#271) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nincs videó a linken

(#273) trialboj válasza szasza0802 (#271) üzenetére


trialboj
őstag

Nem publikus a video!

A motorok újak? Ha nem és van bennük legalább 20 repülés akkor csak simán elgyengültek, és már nem bírják felemelni a gépet. Akkor szokott az egyik oldala lemaradni, és a gyro nem engedi felszállni a többit sem, hogy nehogy átforduljon. A gyengülő motor már nem forgatható annyira könnyen kézzel, mint a többit!

A propellerek forgási irányát így lehet megérteni:

Idézet a cikkből:
A propellerek felhelyezésénél is nagyon figyeljünk. A csomagoláson általában jelzik hogy CW(óramutató járásával megegyező) vagy CCW(óramutató járásával ellenkező) irányba forog. (viszont ezt van hogy félrecímkézik mint esetemben) Tehát célszerűbb megérteni merre kell forogjanak és így biztos nem tévedünk. (hibás felhelyezés esetén a gép fejre áll, vagy egyéb sérülést szenved, legyünk figyelmesek)Ha megvizsgáljuk a propellert, láthatjuk hogy ívelt a felülete, van egy oldala ami leejt és értelem szerűen egy másik ami felfele mutat. Na most ha ezt a kezünkben vagy akár a motor tetejére rakva elkezdjük forgatni akkor látszik merre fele tolja a levegőt. Ha arra forgatjuk amerre a leejt, akkor értelem szerűen alávág a levegőnek és felfele tolja azt, ez pedig a földhöz nyomja a gépünket, de mi épp az ellenkezőjét szeretnénk. tehát arra kell forogjon amerre a lapátok felfele ívelő része van, hogy az lefele tolja a levegőt, és elemelje a gépet a földtől. Mivel a motorok csak egy irányba forognak, nézzük meg melyik propeller melyik motorra passzol rá úgy hogy az a felfele ívelő oldal felé forgassa. Ha nem lenne világos az alábbi ábra remélhetőleg segít.

A teljes cikk itt olvasható.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#274) GeryGreyhoun válasza mm89 (#268) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Az én kutyám is meg van őrülve a kis Hubsanért, el akarja kapni a levegőben. ha lenne benne GPS és autopilot, simán meg lehetne csinálni a Visza a Jövőbe II kutyasétáltató drónját :) (a nagy CX20-tól sajnos fél)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#275) szasza0802 válasza trialboj (#273) üzenetére


szasza0802
tag

Köszi, közben elgondolkodtam azon amit mondtatok és megtaláltam, hogy van piros A-1 és A-2 és ugyanígy a fekete propin is. Szóval megnéztem a forgásirányokat és rájöttem, hogy a két pirosat fel kell cseréni.
hozzá teszem sem leírásban sem mellékletben nem volt arról tájékoztató, hogy melyik lapátot hova tegyem ill. hogy egyáltalán jelölve vannak.

(#276) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

https://www.youtube.com/watch?v=a6Mntw2I0Cg

Syma X5C + egy 7 grammos, 40 dolláros kamera... 90 dollárért szerintem igen vállalható kombináció.

tomanovicsgergely.hu

(#277) Gsx-rr válasza GeryGreyhoun (#276) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Háááát én nagy különbséget nem látok a saját és ez a kamera között.

(#278) ricsiv92 válasza Gsx-rr (#277) üzenetére


ricsiv92
tag

Nekem ennek az előző verziója van és egy kis kulcskamerához képest egészen tűrhető minőséget tud adni. Motorozáshoz használtam, persze a mostani Drift HD Ghost minőségével nem lehet összehasonlítani.

Valaki felsötétítene, hogy van érdemben különbség a 2 és 3 ágú propeller között ilyen kicsi méretben? [link]

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#279) szasza0802


szasza0802
tag

Nah az első szárnynyitogatás ... Jaaa telóról nem tudok linkelni!

(#280) szasza0802 válasza szasza0802 (#279) üzenetére


szasza0802
tag

(#281) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Van itt olyan aki már lemérte egy komolyabb drón teherbíró képességét? Kíváncsi lennék pl. hogy hány grammot bírnak a Phanomok, CX-20, és az egyedi építésű erőgépek :D

[ Szerkesztve ]

(#282) laccy88 válasza szasza0802 (#279) üzenetére


laccy88
senior tag

valószínűleg neked nagyobb élmény volt mint nekünk :)
a jó link

(#283) Gsx-rr válasza laccy88 (#282) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jó kis videó a garázsról! :)
Neked Nem Syma-d van?

[ Szerkesztve ]

(#284) laccy88 válasza Gsx-rr (#283) üzenetére


laccy88
senior tag

ez szasza0802 videója. azért linkeltem be, mert az ő linkje nem működik.
De igen Syma-m van.
Épp most keresek hozzá tartalék motorokat, de csak X5C-hez találok, X5C-1-hez nem igazán...
Vajon ugyanaz lehet?

(#285) Gsx-rr válasza laccy88 (#284) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugyanaz! Csak a csomagolása más ,semmi változtatás nincs.
Már szükség van rá ,vagy csak elővigyázatosság?

És ,hogy repül? Nem csináltál videót?

[ Szerkesztve ]

(#286) laccy88 válasza Gsx-rr (#285) üzenetére


laccy88
senior tag

csak tartalékba szeretném! Még nincs vele gond, bár túl sokat nem reptettem még, kb 15-ször. Csinálnék képet videót, de sajnos mostanában az időjárás nem engedte :((( Amint lesz egy kis jó idő, és nem lesz mindenhol sár, beszámolok :)
rendeltem hozzá három ágú rotorokat. kíváncsi vagyok érnek-e valamit.

(#287) szasza0802 válasza laccy88 (#282) üzenetére


szasza0802
tag

Jo vilt pedi szeles havas idő volt. Holnap kipróbálom az 1100as akksival.

(#288) mm89 válasza GeryGreyhoun (#274) üzenetére


mm89
őstag

Hát kíváncsi leszek mit fog szólni a Symához. Kicsit el is vagyok keseredve, mert barátnőm kutyája viszont totál pszichopata a kis cx10-től, gyakorlatilag le akarja gyilkolni :D
Pedig az volt az elképzelés, hogy én reptetek, ők meg majd vígan szaladgálnak, játszanak, de nem fog összejönni, mert ha elkapja akkor ott vége is a mókának...

A 2 v 3 ágú prop kérdésben pedig én azt olvastam, hogy a 3 ágúval stabilabb a gép, viszont lomhább is, ugye a nagyobb súlyú, nagyobb tehetetlenséggel rendelkező prop miatt. Ugyanakkor jobb a hatásfoka, tehát kényelmes, nyugodt repkedéshez elvileg jobb lehet.
Ezt csak olvastam, ráadásul angolul, szóval szívesen hallgatnék ilyen kérdésben tapasztalatokat :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#289) GeryGreyhoun válasza mm89 (#288) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Egyelőre problémáim vannak a Symával, elküldtem január 7-én a pénzt, azóta nem tudom elérni a céget. Pedig közvetlenül a SymaToys-tól vettem Alibabán (kértem egy sample-t, hogy majd rendelek többet ha tetszik... Hát, eddig nem vagyok velük túl elégedett.)

Hobbykingtől viszont tegnap megrendeltem DHL-lel a már említett nagy rakás cuccot, amiből építek 2 darab 450-es quadot, úgyhogy a DIY-quadcopter vlogom kb 2 héten belül indul :)

tomanovicsgergely.hu

(#290) mm89 válasza GeryGreyhoun (#289) üzenetére


mm89
őstag

Király!
Ugye egy komplett építési videó lesz, linkekkel, alkatrészekkel, matekkal (mi mennyibe kerül)?!
Már várom! :)
Folyamatosan győzködöm magam, hogy nincs szükségem egy DIY quadra, de ki tudja meddig tudok ellenállni :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#291) Gsx-rr válasza GeryGreyhoun (#289) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már bocs ,sose rendelnék onnan. Sok ismerősön járt így vagy pl úgy hogy az amúgy is valószínű kamu cipőn nem volt márkajelzés.

(#292) GeryGreyhoun válasza mm89 (#290) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Sorozatot tervezek, először egy alap quad építését mutatom be, utána a következő epizódokban kerülnek rá különféle extrák, közben kitérek majd olyanokra, mint a LiPo-akksik gondozása és veszélyei, flight controller beállításai, APM Mission Planner, stb.

tomanovicsgergely.hu

(#293) mm89 válasza Gsx-rr (#291) üzenetére


mm89
őstag

Ha tényleg a symatoys -tól vette akkor mi a gond? :)
Az, hogy alibabán keresztül kérte semmit ne jelent. Egyébként mi baj az alibabával? Én mondjuk aliexpresst szoktam használni, de ha jól tudom, az ugyanaz csak a mennyiségek eltérőek..
Pont úgy mint bármely ilyen gyűjtőoldalon (vatera, ebay, ali) meg kell nézni, hogy mit is veszel.

Gery
Még jó, hogy fel vagyok iratkozva a csatornádra :))

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#294) GeryGreyhoun válasza Gsx-rr (#291) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Szerintem te az Aliexpressre gondolsz :) Az alibaba kicsit más, ez kartonos mennyiségek rendelésére való, de sok helyen adnak sample-t a későbbi együttműködés reményében, lényegesen jobb áron, mint ha kisker oldalról (Banggood és társai) vennéd. Eddig nem volt velük gondom, ez az első eset... Majd még nyaggatom őket.

tomanovicsgergely.hu

(#295) settenkex válasza GeryGreyhoun (#294) üzenetére


settenkex
tag

Szerintem meg a hobbykingre :D

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#296) Gsx-rr válasza settenkex (#295) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez a ti dolgotok! Én csak elmondtam az én tapasztalatomat! Bocs! Kínai dzsuva oldalakról semmi garancia nincs ,ha pl eltűnik a csomagod!
De tőlem mindenki úgy vásárol ahogy akar!

(#297) GeryGreyhoun válasza settenkex (#295) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Hobbyking mióta árul cipőt? :D :D :D

(#296) Gsx-rr: 6yr Gold Supplier a SymaToys alibabán, úgy gondoltam, ez azért már nem "kínai dzsuva" oldal. Majd azért még rágom a fülüket, nem tettem le a dologról :) (Én is elcsesztem amúgy, mert rosszul utaltam, lehet, hogy a pénzügy kevert valamit, nem fogadták az utalást amire nekik kellett volna fizetni a banki jutalékot, erre tippelek...)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#298) settenkex válasza Gsx-rr (#296) üzenetére


settenkex
tag

...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#299) settenkex válasza GeryGreyhoun (#297) üzenetére


settenkex
tag

Azon átsiklottam, de ha úgy vesszük egy-egy csónak jobb mint egy-két itthon kapható cipő... 😁

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#300) Gsx-rr válasza GeryGreyhoun (#297) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mondjuk látom milyen kis diszkrét haszonnal árulod a Sj4000-et! :C

Ne vedd magadra csak poén volt ,mint nálatok a cipős! :)

Nekem mind dzsuva ahol nem lehet paypal-el fizetni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.