Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Upo válasza szasza0802 (#419) üzenetére


Upo
addikt

Ha már barkács, akkor lehet hogy viccesnek tűnik, de másik fórumon olvastam hogy volt aki egy Xperia Mini (ST15i) telót gumizott rá. Ahogy belegondolok lehet nem is akkora hülyeség. Elég kicsi, 5MPixeles Sony kamera van benne, meg bluetooth/wifi, úgyhogy lehet még remote FPV-t is össze lehetne hozni androidos szoftverrel. 99g, ami még talán nem olyan vészes, és már 5-6e ft-ért hozzá lehet jutni aprón, ha nem érdekel hogy kicsit karcos a háta vagy a kijelzője.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#452) maj-viktor válasza Upo (#451) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://www.origo.hu/techbazis/20150203-mire-jo-a-regi-mobilja.html

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#453) szasza0802 válasza Upo (#446) üzenetére


szasza0802
tag

Korábban írtam, hogy a Banggodnál reklamáltam a fejjel lefelé rögzítő kamera miatt. Mivel nem tudtunk cserébe megállapodni, ezért úgy egyeztünk meg, hogy refund van, most írták vissza, hogy 48 órán belül csekkoljam a paypal-t...

Eddig korrektek voltak, remélem így is marad.

(#454) Renegat71


Renegat71
újonc

Én sajnos azért futottam ki akkor ebből a 45 napból de még a 60-ból is lehet, mert nem tudtam, hogy ez így működik, másrészt a posta is csak hitegetett, meg húzta az időt, hogy várjak türelemmel, az ügyem intézése folyamatban van, várjam meg a kerestetés eredményét, mert meglesz a csomag, mivel visszagöngyölítik a szám alapján az egészek az útját. Hát ez nem jött össze. Ha mondjuk hamarabb rátaláltam volna erre az oldalra, akkor már előbb megtudom, hogy van ilyen refundolási meg chargeback lehetőség, akkor már a múlt hét elején lehet el tudtam volna egy ilyet indítani. :(

(#455) maj-viktor válasza Renegat71 (#454) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajnos az ilyen "ügyeket" párhuzamosan kell csinálni!
Azaz refundolsz - igényt benyújtasz és a postán is "érdeklődsz" (te csak a másodikat csináltad, ami hiba volt)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#456) Renegat71


Renegat71
újonc

De ha már idekeveredtem szeretnék egy kis segítséget kérni H8C guruktól. Tegnap csomagoltuk ki a cuccost, a gyerek elvégezte első próbarepülését nagy örömére, viszont a kamera semmit nem rögzített. Se videot, se képet nem készített. Üres maradt a kártya. A kamera kontrollja időnként világított hol pirosan, hol zölden, de volt, hogy felváltva villog a zöld és a piros. A kártyaolvasó jó, a kártyára lehet fájlokat másolni, szóval azokkal biztos nincs gond. Mi lehet a hiba? A kamera döglött, vagy mi bénázunk?

(#457) maj-viktor válasza Renegat71 (#456) üzenetére


maj-viktor
őstag

- Bevolt dugva a kamera!?
- Bekapcsoltátok a felvétel gombot!? (ha jól emlékszem így hirtelen a fel gombbal lehet elindítani, de az LCD jelez is, ha megy a felvétel)
- microSD kártya jól volt behelyezve!? nem fordítva!?

Hirtelenjébe most ezen lehetőségek merülnek fel nálam...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#458) Renegat71 válasza maj-viktor (#457) üzenetére


Renegat71
újonc

Igen, a kijelző is mutatta, hogy felvétel, a fotózásnál is felvillant, de a kamera kontrollja is világított olyankor. Csak arra nem találtam leírást, hogy ha felváltva villog akkor mi van. Szóval a kijelző és a kontroll lámpa alapján működnie kellett volna, de a kártya üres :(

(#459) mm89 válasza Renegat71 (#458) üzenetére


mm89
őstag

Ennél nincs olyan mint a Syma x5c -nél, hogy mielőtt kikapcsolod a drónt, előbb le kell állítani a felvételt, különben bukod az egészet?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#460) Renegat71 válasza mm89 (#459) üzenetére


Renegat71
újonc

Nem ír ilyesmit a használati útmutató, de én alapból leállítottam a felvételt, kikapcsoltam a drónt, és utána vettem ki csak a kártyát.

(#461) mm89 válasza Renegat71 (#460) üzenetére


mm89
őstag

Akkor passz.. Többször próbáltátok, vagy csak egyszer? Ha csak egyszer, akkor lehet, hogy a kamera nem kapott rendesen áramot (rosszul volt rádugva). Próbáld újra, figyelj a kamera tápjára, aztán várjuk a tapasztalatokat :)
Próbálj fényképeket is.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#462) Gsx-rr válasza Renegat71 (#460) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ebben a videóban mutatják ,hogy kell elvileg bekapcsolni ,nézd meg hátha ad ötletet.

[link]

(#463) Renegat71 válasza Gsx-rr (#462) üzenetére


Renegat71
újonc

Igen, nekünk is megjelent a kis fekete négyzet egészen a felvétel leállításáig. Többször is próbáltuk, de csak nem vett fel semmit :/

(#464) Renegat71


Renegat71
újonc

Na hurrá! Most, h végre megvettem, most kitalálják, h nem úgy lesz az?

http://mno.hu/belfold/azert-ez-a-dronozgatas-nem-jatek-1271403

(#465) Minstrel válasza Renegat71 (#464) üzenetére


Minstrel
senior tag

Drónozgass csak nyugodtan, ezek meg majd elfelejtik ezt ha már nem lesz ekkora divat az egész drón ügy, már tavaly nyár óta nem lehet mást olvasni, csak, hogy csúnya, rossz drónok. Nagyon unalmas már. :o

(#466) Ellia válasza Renegat71 (#464) üzenetére


Ellia
addikt

Eddig is lehetett tudni, hogy előbb-utóbb szabályozva lesz, nem kell meglepődni, felháborodni.

Másrészről Én csak attól félek itt is totális inkompetens emberek fognak törvényt alkotni...

[ Szerkesztve ]

(#467) szasza0802


szasza0802
tag

A Wltoys v353-asomra hogyan lehetne egy SJ4000-est felszerelni?
Van különbség SJ4000-ek között? Van belőle több fajta? Milyen alkatrészekkel lehetne rögzíteni?

(#468) Minstrel válasza szasza0802 (#467) üzenetére


Minstrel
senior tag

Különbség van rendesen, alapból van wifis és nem wifis, de vannak ezeknek gyengébb másolataik és a másolatoknak is másolataik :D Nézz át a topikjába [link]

Rögzíteni talán így lenne a legjobb, ahogy a videóban látható, ha van ilyen gumibakos tartód. [link]

(#469) mm89 válasza szasza0802 (#467) üzenetére


mm89
őstag

Rengeteg különbség van, ajánlom olvasásra az SJ4000 topikot!

lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#470) szasza0802


szasza0802
tag

Köszi srácok, a topikot elkezdtem olvasni, engem igazából olyan oldal érdekelne, ahol a specifikációk össze vannak szedve és egymás mellé téve látom a különbségeket... mert a topik végigolvasása eléggé hosszú lesz :D De beleolvastam!

Köszi a videó linket!

(#471) mm89 válasza szasza0802 (#470) üzenetére


mm89
őstag

foxoffer.com

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#472) Gsx-rr válasza szasza0802 (#467) üzenetére


Gsx-rr
veterán

És van belőle kamu is. Tehát vigyázz. Lehet sok lesz az a 353-nak.

(#473) szasza0802 válasza Gsx-rr (#472) üzenetére


szasza0802
tag

hogy érted? nehéz?

(#474) Gsx-rr válasza szasza0802 (#473) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen ,durván 3* annyi a súlya mint a gyári kamerának.

[ Szerkesztve ]

(#475) Minstrel válasza szasza0802 (#473) üzenetére


Minstrel
senior tag

Jobb valasztás lenne a 808 key camera.

(#476) szasza0802


szasza0802
tag

akkor annyi hogy veszek egy erősebb akksit....aztán meg motorokat aztán meg... bakker alig repültem és már építenem kéne???

Nem baj ma megkaptam a refundot a hibás kamera miatt. Szóval kinéztem egy wifi-s sj 4000-et: igazi?

Kaptam feljebb egy videot hogy valaki hogy szerelte fel a gopro-t a v353-ra, szóval megoldom valahogy.
Jaaa úgy kaptam refund-ot hogy a terméket nem kellett visszaadnom és még ők kértek elnézést. :D

[ Szerkesztve ]

(#477) Gsx-rr válasza szasza0802 (#476) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Itt egy videó ,hogy elvileg ,hogy lehet kiszűrni:
[link]

Én nagyon azon vagyok ,hogy ez a Cube lesz! felfogatni is tökegyszerű. Mágneses az oldala.
Tetszik a képe ,itt egy összehasonlítás egy komoly géppel ,Sj4000-el és GoProval.
[link]

(#478) szasza0802 válasza Gsx-rr (#477) üzenetére


szasza0802
tag

Jó ez az összehasonlító videó. Ha nem manipulált felvételek, szemmel látható jól a külnöbség.

(#479) maj-viktor válasza Gsx-rr (#477) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez nem a legjobb összehasonlítás... mivel itt még pont az "harmadik generációs" SJ4000-et mutatja VS egy fake-el, aminek a kinézete / menüje hasonlít az "első-második (OLD/NEW PCB-LCD-s)" generációs SJ4000-re, arra még nem volt felszitázva az SJCAM logó...

Pont most próbálok posztolni egy teljeskörűsebb posztot ezügyben az SJ4000HUN-ra
(elvileg holnap - szombat estére lesz a poszt időzítve 20:00... most van még időzítve egy pár előtte)
facebook.com/SJ4000HUN

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#480) Gsx-rr válasza maj-viktor (#479) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor honnan lehet tudni melyik a hamis?

(#481) mm89 válasza Gsx-rr (#480) üzenetére


mm89
őstag

Ha SJCAM logós, akkor csak fw verzió alapján..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#482) szasza0802 válasza mm89 (#481) üzenetére


szasza0802
tag

Tehát csak ha kézben megnézed az fw-t, ergo ha rendelsz nem tudhatod. Ha úgy hirdetik hogy hogy original sjcam és paypal-al fizetsz akor ha kiderül hogy nem original, visszakapod a money-t? bár pont én kérdezem mikor most kaptam vissza...

Amit feljebb linkeltem ott van kép a menü-ről, az igazi lehet akkor?

[ Szerkesztve ]

(#483) maj-viktor válasza Gsx-rr (#480) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajna elég bonyolult... még én, aki kissé már beleásta magát az SJCAM & SJ4000 témába (SJ4000HUN adminként), se feltétlenül tudd kiigazodni, de nagyjából:

"első - második generáció"-s (logó nélküli) esetén:
Kamera doboza / kinézete / menü kinézete / fw verzió alapján!

"harmadik generációs" (SJCAM logó) esetén:
ennél szerencsére nem igazán hallottam hamisításról

"negyedik generációs" (SJCAM SJ4000 WiFI) esetén, is szintén az első mód:
Kamera doboza / kinézete / menü kinézete / fw verzió alapján!

De igazából mindenhol ezen 4infó végig ellenőrzése esetén tudjuk nagyjából végig ellenőrizni... meg persze a képminőségből lejön... ha pocsék, akkor az a "másolat - másolata"..

De ez SJ4000 téma, ne ide offolj-offuljunk... gyere át oda:
http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#484) Gsx-rr válasza szasza0802 (#482) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Esélyes! Sőt szerintem biztos! Ezért vagy Amazon vagy Ebay-ről rendelnék.
Bár találtam egy ilyet a youtube-on.
Ár se rossz.
[link]

(#485) atthany


atthany
aktív tag

sziasztok, ez EREDETI CX-10? (fura a csomagolása)

http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?57319-K%C3%89SZLETEN!-Vadonat%C3%BAj-Cheerson-CX-10-Mini-Quadcopter-AKCI%C3%93

(#486) Minstrel válasza atthany (#485) üzenetére


Minstrel
senior tag

Eredeti, én is rendeltem már többet Kínából és valamikor ilyen díszdobozban volt, valamikor meg csak sima papírban, de ugyanazok a gépek.

(#487) Gsx-rr válasza atthany (#485) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gondoltam meglepem egy haveromat ezzel. Az eladó nem nagyon válaszol!

(#488) szasza0802


szasza0802
tag

Nah még egy video: [link]
Kezdek bele jönii a manóverezésbe, bár nem lenne baj ha nem lenne mindig ÉNY-i szél (4-5 km/h-s)

(#489) Upo


Upo
addikt

Megint kamera: Sony HDR-AS20, na ezt most a tecsóban akciózzák 22e-ért, 12MP Exmor RS, képstab, fullhd 60FPS, 720P 120FPS, akkuval 83g és wifiről vezérelhető.
Sony adatlap

Az előbb értem haza, utánanéztem, holnap megyek egyért, ennyit simán megér. Kisvárosi áruház, volt még 5-6 db, erre nem nagyon viszik. Mikor karácsony előtt voltak a polaroidok 12-14e-ért akkor azok is több mint 1 hétig húzták mire elfogytak.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#490) maj-viktor válasza Upo (#489) üzenetére


maj-viktor
őstag

...2hete erről hangos a fórum (SJ4000 topik (GoPro Clone))...

És pont ezért nyílt SONY akciókamera topik, mert az SJ4000-es szét lett offolva SONY-val
http://prohardver.hu/tema/sony_akciokamerak/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#491) Gsx-rr válasza Upo (#489) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak nem értem ,hogy!

Kinti ára is 140 dollár. Itthon a Sony-nál 59.000.- Ez ugyanaz a a kamera?

(#492) kiscéé válasza Upo (#489) üzenetére


kiscéé
csendes tag

Szia! Meddig tart az akció, mert engem is érdekelne, lehet hogy sikerülne beszereznem egyet! :-)

(#493) maj-viktor válasza Gsx-rr (#491) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tesco végkiárusítás (állítólag 1-2 vidéki Tesco-ba még kapni az olcsó áron vagy aprós oldalakon (olx-jofogas) 30-35E Ft körül)
De gyertek át sony topikba, ne ide offoljunk...

http://prohardver.hu/tema/sony_akciokamerak/friss.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#494) Upo válasza maj-viktor (#490) üzenetére


Upo
addikt

Nem szoktam én oda járni, nem szeretjük, pedig ~300 méterre van tőlünk. Most vettem véletlenül észre mert szétszakadt a játszós nadrágom tegnap este (az is mikor?), és el kellett ugrani. Ma visszamentem egyért, úgyhogy most megvan vagy 2 havi adag oda járás. Itt még hegyekben áll, lehet hogy én voltam az első.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#495) laccy88


laccy88
senior tag

hát ez miféle öszvér lehet? :Y

(#496) Gsx-rr válasza laccy88 (#495) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyre több ilyen Syma klón várható!

Ez a headless mode ,hogy működik?

Vettem egy is cx-10-et. Jó móka a szobában ,irányítást nem mondanám könnyűnek. 15. felszállás után jutottam el oda ,hogy 1 percet a levegőben tudjon maradni.
Fordulások problémásak ,oda kell tér.

(#497) Turbobacsi válasza Gsx-rr (#496) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

igen, mi is megszenvedtünk, mire egyik szobából átnavigáltuk a másikba, de már elég jól megy. Az a fontos hogy jól be legyen trimmelve, meg tudjad hol az eleje. A helybenbukfenc jó móka vele...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#498) Upo válasza laccy88 (#495) üzenetére


Upo
addikt

Ez szerintem olyant küld amilyent akar, te meg ne reklamálj. De ennyiért boltban is van, syma és jjrc is, banggood, tinydeal.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#499) laccy88 válasza Upo (#498) üzenetére


laccy88
senior tag

csak böngészek, azért linkeltem, mert érdekesnek találtam :)
van egy syma-m. de ez is egy olyan hobbi, hogy mindig benne van az emberben, milyen lenne egy komolyabb gép :)
Nézelődök(például) ebay-en, de abszolút kezdőként nem mernék komolyabban beruházni.
Azt sem tudom, hogy építenék-e szívesebben vagy pl egy phantom-ra ruháznék be.
Jó lenne egy összeszedett írás, ami tippeket, tanácsokat ad, kioktatja az embert elméletből, gyakorlatból. magyarul

(#500) enter02


enter02
újonc

best buy:

http://www.banggood.com/JJRC-V686-5_8G-FPV-Headless-Mode-RC-Quadcopter-with-HD-Camera-Monitor-p-965561.html?p=R41421047941201201@Y

https://www.youtube.com/watch?v=yCgZG83goTo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.