Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Minstrel válasza Sipiiii (#1450) üzenetére


Minstrel
senior tag

7.4V akksik?

(#1452) Sipiiii válasza Minstrel (#1451) üzenetére


Sipiiii
csendes tag

Dehogyis, 3,7 voltos, 35-70c-s.

(#1453) laccy88 válasza Sipiiii (#1450) üzenetére


laccy88
senior tag

valami ott nagyon nem stimmel...gondolom a saját aksijával működik. én rámérnék az új akkuk feszültségére és polaritására. Azért sikerült kivégezned a gépeket? :Y

(#1454) FANaticpass válasza Sipiiii (#1450) üzenetére


FANaticpass
tag

huh. az durva. polaritas miatt lehet. bár nem kéne...! de hatha jön aki jobbam tudja

(#1455) Attika82


Attika82
csendes tag

Sziasztok! Belefutottam én is a koome 300c-be. Tényleg annyira sz*r. X5c-1 eu-s bangoodról nem rendelhető. Akkor honnan rendeljek? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1456) Gsx-rr válasza Attika82 (#1455) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pl a biztosabb Ebay-rol?

(#1457) maj-viktor válasza Attika82 (#1455) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hun!? Mármint hol futottál bele!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1458) Attika82 válasza maj-viktor (#1457) üzenetére


Attika82
csendes tag

Rohadt grandoshop. Nem volt túl drága ennyiért viszont kintről olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1459) Gsx-rr válasza Attika82 (#1458) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es visszakuldted?

(#1460) Minstrel


Minstrel
senior tag

Alakul az új gépezet.

A gimbal az elején lesz majd, de a tesztrepülések sikeres teljesítéséig nem teszem rá, mert ha mégis földbe fúródik az első alkalommal akkor legalább azt ne vigye magával :D

(#1461) maj-viktor válasza Attika82 (#1458) üzenetére


maj-viktor
őstag

Részvét... vagy nemtudom... ha netes vásárlás... 14napos visszaküldés él (és rendes cég), akkor ezek a jogok meg illetnek... hogy visszavegyék 14napon belül, ha "meggondolod magadat"... bontatlan - hiánytalan csomag, stb.

Sztem élj vele és inkább rakj hozzá még pár ezret és SYMA-t vegyél... külföldről ~20-25E körül megúszod... belföldön meg 25-30E Ft körül

Amúgy én is sajnos már óva intettem:
http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/hsz_1303-1303.html

http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/keres.php?type=-&stext=koome&submit=

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1462) Attika82 válasza Gsx-rr (#1459) üzenetére


Attika82
csendes tag

Még nem. Még ki sem próbáltam.

(#1463) laccy88 válasza Attika82 (#1458) üzenetére


laccy88
senior tag

nem te vagy az első, és nem is az utolsó :\

(#1464) maj-viktor válasza laccy88 (#1463) üzenetére


maj-viktor
őstag

Csak aki itt a fórumba "jelentkezett"...
lauimi
möcike83
stifi82

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1465) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! ma tesztelgettem a naza m-v2-t, gondoltam kipróbálom a Low-Voltage Alert/Protection funkciót..
A második szint 14,8V-ra(4S) van állítva. Kisebb manővereket végezve nagyjából egy helyben reptettem, és vártam mikor ér száll le. Mikor leereszkedett, akkor láttam csak(on-board fesz. kijelzőn), hogy 12V-ig merült :Y Gondolom nem tettem túl jót az akkunak.. :\ Vajon miért történt ez?Én bénáztam el valamit?
Sajnos még mindig nem világos számomra, hogyan kell beállítani a No Load-Loss-Loaded értékeket :U

(#1466) jozsi252 válasza laccy88 (#1465) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia!

Először is a legfontosabb kérdés, hogy jól van-e a fesz érzékelő bekalibrálva a Naza szoftverbe? Szóval amikor fullra töltöd a 4 cellás akksit, akkor az olyan 16.8V lesz. Akksit csatlakoztatod a géphez, és megnézed hogy feszre mennyit ír ki a gép. Ha eltér akkor írd át 16.8V-ra, és akkor már jó is lesz.

Régebben már kérdezték ezt a FLP SLP-t, bemásolom ide.

"Valamint, mit jelentenek a figyelmeztető beállításoknál a No Load, Loss, Loaded értékek?
No Load - csak lebegés
Loaded - repülés közbeni érték
Loss - itt tudod megadni hogy a Loaded érték mennyivel legyen kevesbb mint a No Load érték

A First Level Protection azt jelenti, hogy ekkor a Naza-M V2 vezérlő visszajelző ledje, csak szimplán elkezd villogni hogyha eléri a beállított feszültséget.
A Second Level Protection pedig azt jelenti, hogyha eléri pl. a te esetedben terheletlenül a feszültség a 14.8V-ot, akkor a gép elkezd leereszkedni. Loss-ra én 0.3V-ot állítottam be, de én 3 cellás akksival használtam a Phantom gépemet."

Illetve az fesz jelző mennyire pontos? Inkább mérjél rá multiméterrel hogy valójában hány V van akksiban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1467) laccy88 válasza jozsi252 (#1466) üzenetére


laccy88
senior tag

köszi, (sajnos) lehet, hogy én kérdeztem korábban is :B
Mostmár megértettem mi a no load loss loaded! köszi
A FLP és SLP fogalma ismert számomra.
A fesz mérőt pontosnak gondolnám, egyezik a naza szoftverével, amit korábban multival kalibráltam(de azért ellenőrzöm)
Viszont az normális, hogy amikor a töltő elvileg teljesen feltöltötte az akkut, az érték 16,78V(a töltő is ezt méri) és nem kereken 16,8V?

[ Szerkesztve ]

(#1468) jozsi252 válasza laccy88 (#1467) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem tudom hogy milyen töltőd van, de egy 20-30 ezres töltőtől se várd el hogy megmutatja a pontos feszültséget.
Szóval ameddig nem egy kalibrált multiméterrel méred meg a feszültséget, ami tegyük fel hogy 0.05 vagy 0.015%-os pontossággal bír, addig a töltő által kijelzett feszt ne vedd alapul.

Amúgy ez töltő függő hogy mennyire tölti fel. Mármint függ attól hogy a töltő hogy van kalibrálva. Ha meg a valós érték 16.78V az teljesen jó. Az a 2 század volt maximum pár mAh kapacitást jelenhet ami mondhatni semmi. A gond akkor kezdődik amikor túltölti az akksit. Azzal a pár század volttal meg nem foglalkozzál szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1469) FANaticpass válasza Sipiiii (#1450) üzenetére


FANaticpass
tag

huh. az durva. polaritas miatt lehet. bár nem kéne...! de hatha jön aki jobbam tudja

(#1470) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Ma megérkezett végre a syma X8C. Kb. 2 órás előkészítést csináltam rajta. Ha valaki ilyesmiben gondolkozik, akkor érdemes lehet ezeket megcsinálni:
- szétszedni, és az nyomtatott áramkörön a hőt termelő alkatrészeket ha egymásra vannak hajtva, akkor ÓVATOSAN kiegyesíteni. Ha ugyanezekre ráment a ragasztó akkor eltávolítani.
http://images.mysku.ru/uploads/images/00/66/79/2015/02/25/6f66af.jpg (nekem nem volt ennyi trutyi rajta, de egymásra volt hajtva mind a 4...)
- beindítás előtt megnézni hogy tiszták-e a fogaskerekek. Én nagyon óvatosan körbeforgattam, éreztem hogy az egyik egy picit akad egy ponton, szétkaptam és műanyag forgács volt benne
- Bejáratni a motort, mert ezen tényleg szénkefék vannak. (Hallani véltem ahogy szépen lassan emelkedett a fordulatszám a gyári akksi lemerülése előtt, bár lehet ennyire gáz a vezérlés...)
- Propellerek kiegyensúlyozottságát megnézni. Alig, bár érezhetően érezhetően remeg a gép. De a kiegyensúlyozáshoz szükséges eszközre még várnom kell...

Ha hülyeséget írtam volna javítsatok. :)

(#1471) kazmerr válasza FANaticpass (#1469) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Most így rákeresre külföldi fórumokon is szitkozódnak páran... Nem mindegyik akku polaritása jó. és itt nem az akku a hibás, hanem az X5.
Van oylan akku amit eleve az X5-höz adnak:
http://www.amazon.co.uk/Explorers-Quadcopter-Upgrade-Turnigy-X5C-11/dp/B00MAWIF08
http://www.ebay.com/itm/5-X-Syma-X5C-1-X5C-Upgrade-Battery-750mah-Turnigy-Nano-Tech-Lipo-BRAND-NEW-/141530132992
:(

(#1472) maj-viktor válasza kazmerr (#1470) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most mondjam, hogy a műanyag forgácsot, minden gépnél érdemes ellenőrizni (made in china)... de ja - szerintem is! :)

Pont pár napja valami más kínai műanyag terméknél vettem észre.. hogy a minőség ellenőr nem igazán végezte jól a dolgát... (mondjuk kínai gyár esetén minőségellenőr - jó vicc)... de tiszta sorjás - műanyag maradékos volt még a termék...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1473) FANaticpass válasza kazmerr (#1471) üzenetére


FANaticpass
tag

köszi a linkeket. sikeres reptetést ☺😀 mutass majd vidit

(#1474) kazmerr válasza FANaticpass (#1473) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Köszi, remélem lesz (bár a héten, ügyeletes vagyok, de azért az eperágyást már megzúztam egy picit vele...)
A kamerát még reszelem. Fókusz gondom van, és a kiegyensúlyozatlan propellerek miatt még nagyon mosott a kép. A fókuszra itt találtam megoldást:
http://www.simonepanziera.it/drone-syma-x5c-camera-focus-mod/
(szerencsére olasz->angol elég jól megy a google fordítónak) :)

A propellereket pedig megpróbálom valamilyen jó minőségű tengelyen kiegyensúlyozni, amíg meg nem jön hozzá a célszerszám :)

(#1475) drnet válasza kazmerr (#1474) üzenetére


drnet
aktív tag

Én szétkaptam pár hete az X5C-t pont a kamera fókuszának állítása miatt.
Én semmit nem tudtam tekergetni a lencsén, bár nem is oldottam fel semmilyen ragasztásos rögzítést.
Nekem még az nem világos, hogy hogyan látom, amikor állítom? Sehogy?
Tekerjem el valamelyik irányba, készítsek felvételt, és döntsem el, hogy jobb lett-e?
Ezzel igazán finomra nem lehet beállítani szerintem.
Mondjuk az enyémnek a fókusza most nagyon közel lehet a lencséhez, mert csak a közeli tárgyak az élesek, és már az 1-2 m-re lévők nem.
Ma délután lehet, újra szétkapom, megnézem.

(#1476) akela91 válasza drnet (#1475) üzenetére


akela91
addikt

Nálam is a közeli dolgok élesek csak, majd számolj be róla hogy sikerült e megoldani.

(#1477) kazmerr válasza drnet (#1475) üzenetére


kazmerr
aktív tag

jól sejted, nincs élőképe... :(
A leírásban az szerepel, hogy mivel van a kamerán mikrofon így érdemes kommentálni amit mondasz, és ez alapján tudod majd hogy hova kell állítani.

(#1478) #42007296 válasza kazmerr (#1477) üzenetére


#42007296
törölt tag

Az sem hülyeség, hogy a keretre (ami tartja a lencserészt) húzol 1 vonást és a forgó részre pedig többet és ahhoz képest tekergeted videó módba, közben kommentálod, hogy hanyas vonáson áll épp a lencserész.

(#1479) drnet


drnet
aktív tag

Ebayről rendeltem 2 db 750-es akksit az X5C-hez. A várható szállítási határidő ma telik le. Mikortól érdemes reklamálni? Meddig nem késő?

(#1480) maj-viktor válasza drnet (#1479) üzenetére


maj-viktor
őstag

45nap, illetve mostmár kitolták 180nap-ra a PayPal (eBay) védelmet

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1481) n.andras74 válasza Gsx-rr (#592) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Sziasztok épp ezt a topikot kerestem...

tehát 200bol vagy fölötte...Kitből összerakva tudok spórolni?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#1482) maj-viktor válasza drnet (#1479) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha lejárt az utolsó nap a vállalt szállítási határidőből, akkor ideje lenne "ügyet nyitnod"... kérdés amúgy hanyadik napnál tartasz!? De amúgy így ~40nap körül "illik megnyitni"... fizetéstől számítva... de ahogy írtam már elvbe 180napig védenek, szal...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1483) Sipiiii válasza laccy88 (#1453) üzenetére


Sipiiii
csendes tag

Az akkuk polaritásával volt probléma, kicsréltem a készülék csatlakozójában a kábeleket, és megoldódott a gond. Szerencsére mind a kettő gépem működik! Köszönöm a gyors válaszotokat, igen jó kis közösség alakult itt ki, rengeteg információhoz jutottam az itt kommentelőknek köszönhetően! Sziasztok! :)

(#1484) laccy88 válasza Sipiiii (#1483) üzenetére


laccy88
senior tag

örülök, hogy megoldódott veszteség nélkül ;)
nem fér a fejembe, hogyan engedhet meg magának egy gyártó, eladó ilyet :F

#1468 jozsi252: megméregettem a feszültségeket, a töltő pontos, a fesz mérőm pontos, a naza egy századot tévedett csak :)
Próbálgattam ma, és azt hiszem a múltkor tévesen észleltem, ugyanis a SLP nem úgy rakja le a gépet, hogy nem tudok beleavatkozni. Tehát elkezd ereszkedni, de a gázzal ugyebár bele tudok nyúlni. Ezt tegnap nem vettem észre, ezért merítettem túl :F
még egy apró kérdés: repülés közben ugye ha minden oké, gps atti mode-ban zölden villog a visszajelző. Mitől függ, hogy szimplát vagy duplát? Ahogy figyeltem, egyszer így egyszer úgy. Ennek mi az oka?

[ Szerkesztve ]

(#1485) laccy88 válasza laccy88 (#1484) üzenetére


laccy88
senior tag

az utolsó kérdésért bocsi, szét kellett volna néznem kicsit:

(#1486) LógaGéza válasza Sipiiii (#1483) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, hogy megosztottad, legalább megnézem én is mikor megérkeznek az akksijaim, hogy rendben van-e :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1487) FANaticpass válasza drnet (#1475) üzenetére


FANaticpass
tag

en ia neki fogtam tavolra jo közel minden mosott rajzos.... a lencse be van ragasztva. fel kell oldani. de sok proba utan be lehez lőni elvileg. azep napsütés hwz igazítva

(#1488) FANaticpass


FANaticpass
tag

x5c ma olyat tapasztaltam h felszállás után elvileg 2napja töltött akkuval 1 2 p után villogott egyet és nem értettem mit akart jelezni. power volt az akkuban. ezt 2 akkuval is eljátszotta.

(#1489) Minstrel válasza FANaticpass (#1488) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem ajánlatos feltöltve tartani az akkukat. Töltsd kb. félig és mikor ráérsz repülni akkor előtte töltsd fel teljesen.

(#1490) kazmerr válasza FANaticpass (#1487) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Én már a ragasztás oldásánál is elbuktam :)

(#1491) FANaticpass


FANaticpass
tag

az mitől lehet h 2db 600as es 2db 650es akkum van es a 4. akkut nem akarja tölteni csak ha le húzom az egyiket, illetve többszöri probalgatas utan kezdi xsak mind a 4et tölteni . :O

[ Szerkesztve ]

(#1492) vegyszer válasza FANaticpass (#1491) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak tipp, de nem lehet ez a töltő (illetve az USB táplálás) sajátossága, hogy pl PC-ről csak 500mA az, amit fel tudok venni. És esetleg ez már négy ágra kevés? Próbáld komolyabb töltővel, pl amit a tabletek mellé adnak az akár két ampert is tudhat.
Vagy ha mindig egy akku/töltési pont reklamál, akkor kontakt hiba is játszik, mint eshetőség.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1493) FANaticpass


FANaticpass
tag

pont betonra :((

[ Szerkesztve ]

(#1494) akela91 válasza FANaticpass (#1493) üzenetére


akela91
addikt

Mi sérült?
Szerk: na már képet is raktál be. Kamera kuka?

[ Szerkesztve ]

(#1495) vegyszer válasza FANaticpass (#1493) üzenetére


vegyszer
addikt

A kép olyan homályos, hogy rá kell kérdezni. Ezen az alig értékelhető képen mit is kell(ene) látni?

Egy kukac, hajszál, fűszál, repedés nagy képzelő erővel kivehető.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1496) kazmerr válasza vegyszer (#1495) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Az szerintem egy hosszirányú repedés a kamera tesén. Ha működik akkor nagy baj nincs :)

(#1497) FANaticpass válasza FANaticpass (#1493) üzenetére


FANaticpass
tag

na! a kamera muxik. de ezek utan kamerahoz a talpat is használom

(#1498) Attika82


Attika82
csendes tag

Sziasztok. Kicsit off. Ezt értelmezné nekem vki. Mikor kapom meg?

[ Szerkesztve ]

(#1499) drnet válasza kazmerr (#1490) üzenetére


drnet
aktív tag

Én sem bírtam oldani a ragasztást. Igazából nem is látom hol van ragasztva. A lencsénél a menetes részből egy kicsi látszik, de hogy hol van ragasztva azt nem látom. Én feladom a fókuszbeállítást.

(#1500) kazmerr válasza Attika82 (#1498) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nincs valami tracking numbered?
Ha jól emlékszem ők adnak.
Kínai raktárból 2-4 hét általában a szállítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.