Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) zsiz válasza akela91 (#1949) üzenetére


zsiz
őstag

copypaste :) szóról szóra ugyan ezt küldték nekem is a tegnapi levelemre. én még várok türelmesen, időm mint a tenger, PayPal véd, mi baj lehet?! egy hét várakozás még itthoni webshopnál is előfordulhat ha éppen kifogynak valamiből.. igaz, nem túl gyakori. sőt, tesco-nál is jártam már úgy hogy amit akartam elfogyott és mondták, hogy csak jövőhéten lesz belőle megint.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1952) Turbobacsi válasza zsiz (#1951) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én is ráérek :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1956) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem Cheerson CX30W dront. Ezt tábla pc-ről is lehet vezérelni. Van hozzá software android alá. Élő, folyamatos videót sugároz. Ez része nagyon tetszik :)
Viszont valamilyen okból kifolyólag csak hátrafelé hajlandó repülni. Mit csinálok rosszul? Találkoztatók már ilyen hibával?

(#1960) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Van itt Cheerson CX30W tulaj? HELP!!!

(#1966) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Cheerson CX30W dron miért csak hátra felé hajlandó röpülni? Van valakinek ötlete?

(#1967) Minstrel válasza csehferenc74 (#1966) üzenetére


Minstrel
senior tag

Propellereket nem cserélgetted? Távon a trimmet állítgattad?

[ Módosította: radi8tor ]

(#1972) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!

Van egy AR Drone 2.0 sikeresen neki repültem egy fának, 4 méterről lezuhant és azóta Motor Emergeny-t ír ki a kijelző. Akkumulátor behelyezése után még csak fel se pörögnek a motorok.
Valaki tapasztalt-e már hasonló problémát? Mit tudtok javasolni?

Csaba

(#1973) Vasinger! válasza Vasinger! (#1941) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#1974) jozsi252 válasza Vasinger! (#1973) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia!

Inkább egy Cheerson CX-10-et vegyél. Minibe ez a legnépszerűbb, illetve az általad linkeltnél erősebbnek is néz ki a váza, valamint van Bangi UK Warehouse-ba.

Amit mindenképp érdemes rendelned hozzá az

+ motorok
+ akksik
+ prop
+ védőkeret

Bár amikor én kezdtem az egészet, akkor egy Hubsan X4 H107C-t vettem. Nagyobb kicsivel mint a Cheerson, ezáltal egy kicsit stabilabb is kültéren. Sajnos a Cheerson-nak már egy nagyon kicsi fuvallat is elég, aztán már az is elviszi a világ végére.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1975) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A fórum nem hirdetőfelület! Ne használjátok adásvételre!
Akinek eladni való terméke van fáradjon át vele Hardverapróra.
Aki keres valamit az szintén ott keressen vagy adjon fel "keresek" típusú hirdetést!

⭐ Stella

(#1976) vegyszer válasza Vasinger! (#1973) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a Wltoys v676 mütyürömmel kezdtem. Nekem bejött. Jött hozzá egy kis kiegészítő

Mostanában inkább a fiam használja. Én a Syma X5C-et várom...

Első gépnek ma inkább mondjuk a JJRC 1000A , vagy a Wltoys v343/v252 is bátran ajánlható lehetne, igaz 30$ körül...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1977) robotkutya


robotkutya
tag

Sziasztok, banggood-ról tervezek rendelni most először. A szállítással milyen tapasztalatotok van? Érdemes fizetni extra költséget, vagy lassan de biztosan megérkezik az ingyenes is?

Köszi!

(#1978) enter02


enter02
újonc

The World’s First Camera Tank Quadcopter Drone

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1979) vegyszer válasza robotkutya (#1977) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem 3 motyó jött onnan, kettő úton van. Mind követés nélkül. Az első 3 rendben ideért. Kb 2 hét alatt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1980) Cathfaern válasza jozsi252 (#1974) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annó én is a CX-10 és a H8 között vacilláltam, de végülis H8 lett a vége. Netes tapasztalatok alapján stabilabb, fürgébb és tovább is bírja aksiról. Ráadásul alapból adnak hozzá védőt, nem kell külön rendelni. Nekem még az előző, nem headless-es modell van, de nagyon jól bír mindent, adtak hozzá egy szett tartalék propellert, de még nem kellett használnom, pedig hozzávágtam falhoz meg földhöz is már párszor... (a védőkeret egy helyen már el is repedt). Sajnos az enyém még nem cserélhető aksis (vagyis csak forrasztással cserélhető), de az új viszont már cserélhető gond nélkül (míg a CX-10-é nem ha jól tudom).
Szóval részemről sokkal inkább H8.

Mondjuk szerintem plusz motort csak akkor van értelme venni hozzájuk, ha kifejezetten ilyenekkel akarsz repkedni, és nem csak amiatt rendeled, hogy kipróbáld milyen a drón, aztán majd válts komolyabb modellre. Mondjuk megjegyzem én ha beszerzek egy nagyobbat, egy ilyet akkor is meg fogok tartani, teljesen más érzés ilyenekkel repkedni, mint egy naggyal. Főleg, hogy ezekkel nyugodtan lehet vadulni, nagyon nehéz kárt tenni bennük. Csak annyi a titka, hogy ha elveszted szem előtt, vagy gázosnak érzed a helyzetet, akkor azonnal elveszed a gázt. Akár 2-3m esést is kibírnak, és így biztos nem törik el a propeller vagy ég le a motor. Persze ez csak akkor érvényes, ha van rajta propeller védő.

[ Szerkesztve ]

(#1981) robotkutya válasza vegyszer (#1979) üzenetére


robotkutya
tag

Szia, köszi, leadtam a rendelést ingyenes postával, remélem sima és gyors lesz.

Mivel a hétvégén elvesztettem a 2MP-es Hubsan X4-et, most pótlom egy irányító nélküli "BNF" szettel, plusz rendeltem aksikat és nagylátószögű lencsét, és betettem a csomagba egy Eachine H7 nanokoptert, annyira jópofa. :) Próbálta valaki?

Ha minden jól megy, ősszel feljebb lépek magasabb kategóriába, addig gyakorlok ezeken.

(#1982) Cathfaern válasza robotkutya (#1981) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja most nézem, nekem H7 van :D Szóval lásd előző hsz-emben amit írtam róla, én teljesen meg vagyok vele elégedve :) Pici, relatív stabil (amennyire egy nano az lehet), nagyon fürge és strapabíró.

(#1983) robotkutya válasza Cathfaern (#1982) üzenetére


robotkutya
tag

Ez jó! :DD Örülök, hogy elégedett vagy vele. Bárcsak már itt lenne. :)

(#1984) San398 válasza akela91 (#1949) üzenetére


San398
őstag

Nekem ma ez jött válaszként a kérdésemre hogy mi a státusza a rendelésemnek:

"We checked that your order has just been send out ,but the tracking number still not update, once it is update, our system will send you an email to tell you all the detailed information, like tracking number, the link to track and the shipping time, so do not worry.
Hope you can get it soon
Best regards
Grace"

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1985) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Most kaptam levelet hogy elindult a coolicooltól a csomag...

(#1986) San398 válasza kazmerr (#1985) üzenetére


San398
őstag

Az olcsóra leárazott(26$) drón?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1987) kazmerr válasza San398 (#1986) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Igen :)

(#1988) csehferenc74 válasza Minstrel (#1967) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Szia!
Nem cserélgettem a propellerkereket és nem állítottam a trimert.
Kellett volna a trimert állítanom?
Nagyon idegesítő, hogy mindig csak hátra fele tud röpülni.
Hogy tudom a trimert állítani?

(#1989) San398 válasza kazmerr (#1987) üzenetére


San398
őstag

Jó hír! Akkor van talán remény hogy nekem is megjön és nem rendeltem feleslegesen meg a pót alkatrészeket is már előre ( 2x2 motor, 4 akku és töltő)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1990) zoo.x


zoo.x
csendes tag

Sziasztok.
Valaki ismeri ezt a tipust ,mert szeretnék venni 1 drónt és ezt néztem ki. MJX X400[link]

(#1991) maj-viktor válasza jozsi252 (#1974) üzenetére


maj-viktor
őstag

Banggood-ról Jún20-ig van kupon, mellyel EU-s raktárból lehet megvenni "kínai áron" a Cheerson CX10-et...
https://www.facebook.com/DronHUN/photos/a.259721164198400.1073741828.259450264225490/323873024449880

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1992) Vasinger! válasza jozsi252 (#1974) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Semmi komoly dologra nem kéne, tényleg csak szórakozásra. A CX-10 nekem jóval törékenyebbnek néz ki és sokkal kisebb a H8-nál.

Tényleg ennyi kiegészítőt kell venni? Ez majdnem egy +drón ára már. :Y

A propellert még megértem, de a vázat és a motrot egyáltalán nem. Akksi sem szükséges szerintem, mert amennyit használnám annyira bőven elég a gyári szerintem.

vegyszer:

Én most tényleg olcsóságra mennék, így az utolsó kettőt kihagynám, tudom hogy jobb lenne, de drágább is.

Igazából Cathfaern meggyőzött a H8-ról. Megveszem 4k-ért a gépet, aztán ha nagyon kéne valami hozzá, akkor veszek még, annyira nem sürget a dolog, ha pár hétig nem tudnám használni.

:R

(#1993) LaciX17X


LaciX17X
csendes tag

Sziasztok!

A facebookon található a Magyar Drón Klub, ahol a drónos fotókat, videókat meg tudjuk osztani egymás között, szívesen látunk mindenkit.
https://www.facebook.com/groups/909392175775597/

[ Szerkesztve ]

(#1994) jozsi252 válasza Cathfaern (#1980) üzenetére


jozsi252
veterán

Alapjába véve mikor a Hubsan X4 H107C-t rendeltem, akkor átmeneti megoldásnak rendeltem, hogy mondom megtanulok vele repkedni, irányok meg minden. Ez úgy nagyjából össze is jött, azt leszámítva hogy egyszer elszállt a fenébe, és azóta sem találtam meg.
Következő Hubsan BNF szettbe vettem, annak meg a vezérlőjével lehetett valami mert a motorok össze vissza pörögtek. Szétbontottam, és eladtam az összes létező dolgot ami jó volt. Elég volt a kicsi gépekből. De nagyon jól bírta az is az esést.

Ismerősnek amúgy van H8, motor meg prop csere már kellett neki. Sajnos ezek a kefés motorok nem hosszú távra vannak tervezve. Ezért is említettem meg fórumtársnak hogy érdemes hozzá + motort propot rendelni. Persze ha csak arra szánja mint amire én, hogy megtanuljam vele a dolgokat, akkor nem szükséges. Viszont ha valami történik egy esés során, és hetekig nem tud repkedni 1 hibás motor miatt akkor az gáz azért. Főleg hogy nyár van, sok a szélcsendes idő így pont alkalmas reptetésre.
Amúgy arra tényleg nagyon jók ezek a kis gépek, hogyha valaki vadulni akar akkor "büntetlenül" meg is tudja tenni. Phantommal már azért nem mertem megtenni ugyanezt.

(#1992) Vasinger!

Sajnos kellenek ezekhez + dolgok. Az a baj hogy nagyon rövid a repülési idő, és ha benne van az ember, akkor nem elég 1-2 akksit kirepülni. Volt hogy Phantommal is 4 akksit kirepültem simán ( 40p ). Ezek a kis gépek meg nem tudnak 10 perces repidőt. Szóval ezért említettem a + akksikat. Motorok pedig azért kellenek, mert ezek nem Brushless motorok, szóval rövid az élettartamuk. Akár 1-1 eséstől is megadhatják magukat, ha pl. a propellerre esnek, megnyomódik a tengely és kész.
Szóval ezért mondtam hogy érdemes tartalékba rendelni 1-2 motort. Nem egy nagy tétel ezekhez a kis gépekhez az alkatrészek.

iPhone 13 Pro Max

(#1995) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! A cégemnél épp drónbeszerzés elött állunk, és szeretnék egy kis segítséget kérni. Milyen típust ajánlanátok a következö igényeket figyelembe véve:
- Legalább másfél órás üzemidö
- Min. 2 kg hasznos terhet bírjon el

Elsö körben ilyen igények merültek fel. Mindenképp valami komolyabb konstrukcióban gondolkozunk. Mindenképp valami kvadro vagy oktokopter kéne, a merevszárnyúak kilöve.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1996) Gsx-rr válasza Rigormortiis (#1995) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Menj a Nasa-hoz. Ok biztos tudnak segiteni. Csak legyen 1 millio dollarban! :)
Kivancsi lennek milyen celbol akarnak emberek dront mikor alapveto dolgokat se tudnak roluk! Megvennetek egy akar millios tetelt mikor meg nem is lattatok ilyet. Ki vezerelne pl.??
Szerintem vegyetek inkabb egy sarkanyrepulot! :D

[ Szerkesztve ]

(#1997) akela91 válasza Rigormortiis (#1995) üzenetére


akela91
addikt

:Y :Y 10 év múlva gyere vissza, vagy tényleg sok-sok millióval.

[ Szerkesztve ]

(#1998) Rigormortiis válasza Gsx-rr (#1996) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azert nem csak huszonezres kínai drónnak nevezett, müzlisdobozban fellelhetö pilóta nélküli repülö szerkezetek léteznek. Teszteltünk már az igényeinkhez hasonlót, de ott is az üzemidövel volt probléma, mivel az tiszta, szélcsendes idöben is max 50 percet repült, egy kis szél viszont a folyamatos stabilizálás miatt még lejjebb vitte.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1999) Rigormortiis válasza akela91 (#1997) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Akkor pontosítok, nem magánfelhasználásra kell. Csak bíztam benne, hogy itt valaki képben lesz a komolyabb típusokkal.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2000) jozsi252 válasza Rigormortiis (#1995) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

- 1.5 órás üzemidő kb. a lehetetlen kategóriába tartozik. Még ha extra erős motorok is vannak, jó nagy proppal, akkor is az üzemidő megáll olyan 40-50p környékén.

A 2kg súly az nem sok végülis. Egy DJI S900 bőven elbírja ezt a súlyt. Viszont a repülési idő itt meg is áll 20p környékén.

Szóval a 1.5 órás repülési idő végül is megoldható, mondjuk 5db 12Ah akksival. De sajnos 1 felszállással ez nem megoldható.
Viszont ha találtok olyat aki épít, akkor 40-50p környéki repidőt nem lehetetlen megoldani úgy vélem. De ez csak akkor lehetséges ha az illető a gépet úgy rakja össze ahogy a megrendelő kéri. Szóval max 2kg súly, illetve minél több repidő. Így a 40-50p környéke megoldható lehet.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.