Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Adventurer


Adventurer
újonc

Sziasztok!
Egy ideje már, hogy követem a fórumot, és rengeteg hasznos
információt kaptam tőletek, amiért nagyon hálás vagyok érte.A drónozás szele annyira megérintett, hogy belevágok egy QAV 250 építésébe. Viszont, a segítségeteket szeretném kérni, hogy a (QBrain, BLHeli stb.. ) 4 az 1-ben ESC-ekről mi a véleményetek? Kompakt sága miatt szeretném használni egy CC3D vezérlővel, de nem találtam érdemleges információt róla.

(#1252) #42007296 válasza marciart11 (#1247) üzenetére


#42007296
törölt tag

Sajnos nem találtam meg az oldalt ( majd még keresem ) , de én azt olvastam, hogy pl. közterületen engedélyköteles a repülés is nem csak a kamerázás. És magán ill. külterületen is magasságkorlátozás van.
Igaz ez nem jogi oldal volt, hanem inkább egy cikk.

[ Szerkesztve ]

(#1254) marciart11 válasza kazmerr (#1253) üzenetére


marciart11
aktív tag

Igen ezeket elolvastam de nem derül ki belőle konkrétum.

(#1255) #42007296 válasza marciart11 (#1254) üzenetére


#42007296
törölt tag

Közterületen használatuk hatósági engedély köteles.

+ ami vonatkozik általában kamerára, fényképezőre ( telefonon is ) , hogy más embereket az engedélyük nélkül nem kamerázhatunk, ha nem tudnak róla akkor sem, és a szomszéd udvarárol sem készíthetsz felvételt a tudomása nélkül.

(#1256) drnet válasza akela91 (#1244) üzenetére


drnet
aktív tag

Egy USB hosszabbító miért csökkentené le az áramerősséget 2A-ről 1A-re? Egyszerre több akksit tölts rajta , és máris oszlik az áramerősség. Ha 2A-es a töltőd, akkor az 1 akksit 2A-rel tölt (már amennyire ezt az akksi fel is veszi), 2 akksit 1-1 A-rel, 4 akksit 0,5-0,5 A-rel.

(#1257) akela91 válasza drnet (#1256) üzenetére


akela91
addikt

Azért csökken, mert az USB kábel minőségétől és hosszától csökkenhet az eszközig eljutó áram erőssége. Akármilyen meglepő, ez így van a gyakorlatban. Ebayről rendelt fos 2 méteres usb kábellel 1 amperrel sem bírom tölteni a telefonom ugyanazzal a fali csatlakozóval, de egy 10 cm-es vastag alacsony AWG értékű kábellel megy a 2 Amper is.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy az előbbi kábellel 2 óra alatt feltöltöm a készüléket, az utóbbival 1 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1258) akela91


akela91
addikt

Van aki használ mini GPS nyomkövetőt? Olyasmi érdekelne, ami mondjuk minimális áramforrással és tömeggel rendelkezik, amit a gép belsejébe tudok rakni. Ez ugye a flyaway/lopás combóra lenne megoldás.
Ebay tele van filléres dolgokkal, de nem használtam még ilyet, ezért jól jönne valami tanács.

Egyáltalán megoldható, hogy pl. a telefonomra/számítógépre küldi a koordinátákat pár percenként egy ilyen mini gps tracker?

De gondolom be is tud zavarani egy extra tracker a drónnak...

[ Szerkesztve ]

(#1259) drnet válasza akela91 (#1257) üzenetére


drnet
aktív tag

Na ma is tanultam valamit. Ebben az esetben ez tényleg elég szar kábel lehet, hiszen a töltésre használt energia fele már a kábelben hővé alakul, ami elég gáz.

(#1260) vegyszer válasza drnet (#1259) üzenetére


vegyszer
addikt

Azért ez erős csúsztatás, hogy a veszteséget egyből hő formában akarod viszont látni.
A töltés mindig kettős folyamat eredménye. Először a töltő tud adni egy elméleti maximális áramerősség/feszültség párost. De azt, hogy valóban mennyit szerene az akku, azt az akkuban lévő töltés vezérlő szabályozza. Azért, hogy se ne töltsd túl nagy krafttal, se ne süsd ki gyorsabban, mint amit az akku elméleti/gyakorlati adatok alapján szeret.
Azaz ne is öld le, ne is robbantsd fel.

És nem tartom ördögtől való dolognak, ha a töltő/akku képes a töltő kábel "minőségét" valely karakterisztika szerint tesztelni. Pont azért, hogy a kábel se gyulladjon/olvadjon.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1261) BeryBp válasza MrRL19 (#1228) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Nem rég rendeltem így, inkább 7-8 nap a vége UK raktárból. Vicces, hogy kínai GearBest-től Hollandián keresztül 10 napra megjött, ráadásul mivel úgy néz ki a csomag, mintha eleve Hollandiából jönne, így vám és áfamentes.

(#1262) BeryBp válasza akela91 (#1244) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Pont ilyen powerbank-ról töltöttem már Syma X5C-1 aksit, bár sosem teljesen, mert előbb hazaértem :) De gondot nem okoz.

(#1263) MrRL19 válasza BeryBp (#1261) üzenetére


MrRL19
senior tag

Akkor ezen a héten kilőve ?! (Hétfői rendelés)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1264) vizimento


vizimento
senior tag

A JJRC H8C akku-csatlakozójának mi a pontos/hivatalos neve?
Vennék bele akksit, de ugye figyelnem kell, hogy azonos csatis legyen... Vagy érdemes másfajtára cserélni az eredetit? (ekkor ugye a gépben is át kell forrasztani + az akksin is...)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#1265) Minstrel válasza vizimento (#1264) üzenetére


Minstrel
senior tag

2-Pin Aristo Style JST

De átforraszthatod sima piros jst-re, az egy kicsit gyakoribb akksikon is.

(#1266) FANaticpass válasza MrRL19 (#1184) üzenetére


FANaticpass
tag

x5c1 nel raktam le voksom millio utána olvasás után. 0 reptető tapasztalattal.
37k nem Kínából itthoni hirdetés x5c1 szett, 4motor plusz 4db akku 600 es 650es 2-2db, majd letesztelem

majd mobius kamot próbálok ra szerkeszteni kikonnyites után, errol is megoszlanak vélemények.

hnp veszem át. majd jelentkezem a fejleményekről. YouTube on erdemes kutakodni. :C

(#1267) maj-viktor válasza FANaticpass (#1266) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem lesz az egy kicsi sok!? Kínából / EU-ból persze olcsóbb... de még itthoni árnak is drágállom... még "eladó haszonnal is" max 30-32E az egész plusz szettekkel együtt... bár te tudod...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1268) Gsx-rr válasza FANaticpass (#1266) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A stilusomhoz meltoan fogalmazva: kicsit becsaptak!
Ennyi penzert ugorhattal volna egy szintet felfele!!

[ Szerkesztve ]

(#1269) #42007296 válasza FANaticpass (#1266) üzenetére


#42007296
törölt tag

Nekem Banggood-rol 27e Ft lett, alap csomag + 4 akku és töltő, + 4 propeller, + 2-2 motor.
Pénteken rendeltem, nem tudom mikor érkezik...hét vége vagy jövhét eleje.

(#1270) maj-viktor válasza #42007296 (#1269) üzenetére


maj-viktor
őstag

EU stock esetén 1-2hét
China esetén 2-6hét között - körül

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1271) #42007296 válasza maj-viktor (#1270) üzenetére


#42007296
törölt tag

UK raktárbol jön. Az volt alá irva, h 4-6 munkanap . Majd kiderül.

(#1272) kazmerr válasza Gsx-rr (#1268) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Sajnos ezt csak megerősíteni tudom.
Brit földről jövőheti szállítással ennyi az X8C-m ára...
Mondjuk a sok extra dob rajta. Ha azt nézzük hogy minden termékre külön raktak sápot (mert ugye ilyen gyártói készlet nincs)... plusz a rövid szállítási határidő... plusz a garancia, amit a kereskedő vállal...
Fene se tudja, a nyugalom sokat ér. :)

(#1273) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Elkezdték árulni a Syma X5SW ((wifis FPV):
http://www.symatoystore.com/Syma-X5SW-Wiif-FPV-Real-time-2.4G-4-Channel-QuadCopter-HD-CAM-White

Ha jól látom akkor a kamerán külön van rajta az wifi adó, tehát ha valaki ki szeretné próbálni az FPV-t akkor lehet hogy elég lesz egy új kamerát rendelnie az X5C-hez:
http://www.symatoystore.com/Syma-Spare-Parts/Syma-X5SW-Spare-Parts
De ezzel inkább várjuk meg az rcgroups-osokat hogy kipróbálják :)

(#1274) Gsx-rr válasza kazmerr (#1272) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azért sokallom ,mert itt már volt pár példa nem nagyon érdemes sokáig tervezni egy x5-c vel.
Ha jól tudom legalább innen 3-an elég hamar pár hét továbbléptek.

Sajnos én is akartam ,el is adtam ,és az X8c-t meg a barátom elkoldulta! :)
Odaadtam örömmel ,mert lehet néznék én is valami épített gépet.

(#1275) drnet válasza Gsx-rr (#1274) üzenetére


drnet
aktív tag

Jaja. Nekem még meg sem érkeztek a plusz akksik, de már az X8C-vel szemezgetek.
Már meg is dumáltam a lányommal (8 éves), hogy ha megveszem az X8C-t, akkor neki adom az X8C-t.
Van valami amiben rosszabb a 8-as, mint az 5-ös?

(#1276) szasza0802


szasza0802
tag

Nah végre talán sikerült eladnom a v353-asomat, így építésbe kezdenék.
Egy olany 450-es vagy 550-es- ben gondolkodom ami egy SJ4000-et gimballal, stabilizátorral, nehézségek nélkül elbír, később egy fpv kamerát is tudjak rátenni valamint GPS-t is terveznék.

A cél videó és fotó készítése, a gyorsaság kevésbé számít, viszont legyen stabil és pontos.
Első lépésben csak a vázra lennem pénzem és az SJ-re. Egy közép kategóriás (árban és minőségben is) madárra gondoltam.
Ötleteket tippeket várnék, hogy milyen vázat érdemes venni, amire bőven lehet építeni és később esetleg fejleszteni.

Köszi.

(#1277) kazmerr válasza drnet (#1275) üzenetére


kazmerr
aktív tag

direkt összehasonlítást nem találtam...

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=30948623&postcount=7

(#1278) vegyszer válasza kazmerr (#1273) üzenetére


vegyszer
addikt

Hátha ezt a kamerát is csereszabatosan lehet majd a többi X5-re tenni, de szerintem akkor is jobban megéri külön beszerezni. (55$ a sima kamerás, 25$ maga a WiFi-s kamera 75-80$ a szett, egy kamerával)
de majd el kell kezdeni nézelődni. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1279) vegyszer válasza kazmerr (#1273) üzenetére


vegyszer
addikt

Leletem egy X5SW kamera boncolás videót.
Számomra meglepő, de nincs benne mikro sd kártya foglalat.
Azt írja ez eredeti linked, hogy az app rögzíti a felvételt.
Így még inkább a külön rendelés tetszik

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1280) kazmerr válasza vegyszer (#1279) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Na majd otthon rátúrok belefér-e a Syma X8C tokjába az X5SW kamerája... :)
(Az alap tudom hogy belefér, az is van benne, csak az SW-nek van hátul toldaléka...)

(#1281) kazmerr válasza vegyszer (#1279) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ígéretes....
Már csak az a kérdés hogy a tápfeszültsége megegyezik-e az X8C-használt kamera tápfeszültségével...

Itt van még pár videó:
https://www.youtube.com/watch?v=PYWggVwSjqE&index=8&list=PL3w8cTdoMqFxaXPifsluEv0jeL2_xpaF_

(#1282) Dani3457


Dani3457
tag

Üdv.

kezdő vagyok , vettem egy lh1101 típusú helit, és csak annyi kellene hogy tudnátok ajánlani fórumokat, vagy bármi olyat ami segíteni a gyakorlásba.

(#1283) Gsx-rr válasza Dani3457 (#1282) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Forum.rcmodell.hu

(#1284) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali

barátomnak a helicoptere egy helybe pörög és a felső mint ha nem is pörögne mitől van ez?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1285) laccy88 válasza MrRL19 (#1284) üzenetére


laccy88
senior tag

Majdnem jó helyen tetted fel a kérdésedet...lehet pár oka, de itt nem ezzel foglalkozunk!

(#1286) vegyszer válasza MrRL19 (#1284) üzenetére


vegyszer
addikt

A két ellentétes irányban forgó fő rotort elvileg külön motor hajtja meg. Ha az egyik motor elszállt, akkor az nem forog. Ellenben a gép pörögni kezd a függőleges tengelye körül.

Markold meg erősen (rotor nélkül) és kis fordulatszám mellett a véleményed ellenőrizd. Ha áll, akkor Google barátod biztos talál csere motort...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1287) Adventurer


Adventurer
újonc

Hi!
Akkor én jó helyen járok. 😊
250-es racing quad építéséhez szeretnék tanácsot kérni.
Jártas valaki a témában?
Sebesség szabályzókkal kapcsolatban.

(#1288) vegyszer válasza Adventurer (#1287) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos én jártas nem vagyok, de nekem volt pár váz, ami nagyon bejött. Pl a Cicada LS-250, vagy a Spedix S250 Multirotor KIT .

Hogy való-e arra, amire szeretnéd, az közel sem biztos. De az építés elméletileg sok helyütt átfedést rejthet magában.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1289) Adventurer válasza vegyszer (#1288) üzenetére


Adventurer
újonc

Szuper köszönöm.
A Spedix-el már jó úton járok.
Banggoodon hasonlókat találtam.
Azért is érdekel, a 4 az egybenes megoldás,
mert így középen tudom elhelyezni és könnyebb is lenne pár grammal a copter.
Csak nem találtam olyan ESC-t, ami a CC3D vezérlővel
kompatibilis.

(#1290) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Kamerákról találtam súly adatokat, hátha valakinek jól jön... (mindegyik akkuval mért)

SJ4000 Wifi: 60g
SJ4000: 58g
M10: 64g
M10 Wifi: 64g
SJ5000 Wifi+: 74g
Gopro Hero 4 Black: 87g
Xiaomi Yi: 71g

(#1291) Minstrel válasza Adventurer (#1289) üzenetére


Minstrel
senior tag

Hogy érted, hogy nem kompatibilis? Csak rádugod a jelkábeleket és vezérel mindenféle szabályzót. Simonk vagy blheli firmware-es szabályzókat vegyél.

(#1292) MrRL19 válasza vegyszer (#1286) üzenetére


MrRL19
senior tag

hát gondolom igen , de sebaj megy vissza boltba ...

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1293) Adventurer válasza Minstrel (#1291) üzenetére


Adventurer
újonc

BLHelit, QBrien-t néztem, csak abban nem voltam biztos, hogy ha összekapcsolom, az működni is fog.
Ezek szerint a vezérlőnek mindegy, hogy különálló vagy ilyen kompakt a sebességszabályzó?
Szinte kivétel nélkül azt látom, hogy a 250 gépeken, a
különálló van használva.
Ennek hallatára örömömben rendelek is egyet!

(#1294) Minstrel válasza Adventurer (#1293) üzenetére


Minstrel
senior tag

Vezérlőnek mindegy, az a lényeg, hogy a csatlakozók a jó helyre legyenek csatlakoztatva a vezérlőn. Itt a képen az S1, S2, S3, S4 jelöltekről van szó, ezek a motor1, motor2 stb.

[ Szerkesztve ]

(#1295) Adventurer válasza Minstrel (#1294) üzenetére


Adventurer
újonc

Köszönöm a segítséget! ☺
Még lenne egy kérdésem, az Orange RX távval kapcsolatban. Tapasztalat, vélemények?

(#1296) maj-viktor válasza kazmerr (#1290) üzenetére


maj-viktor
őstag

Köszi - hasznos összegző tömegre - súlyra... (keresőszó miatt írtam ki)
Kiegészítem egy SJ4000WiFi-SJ5000WiFi-SJ5000WiFi PLUS adatokkal..


https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1536933673222483

"Mérlegeltünk!
SJCAM SJ4000 WiFi & SJCAM SJ5000 WiFi & SJCAM SJ5000 WiFi PLUS (vízalatti tokkal - felfogatóval - csavarral / kamera akkuval / kamera akku nélkül)
Az eredmény a képeken!
1. SJCAM SJ4000 WiFi (156,1 / 60,7 / 43,9 gramm)
2. SJCAM SJ5000 WiFi (180,0 / 81,3 / 63 gramm)
3. SJCAM SJ5000 WiFi PLUS (178,2 / 79,6 / 61,3 gramm)"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1297) stifi82


stifi82
aktív tag

Meg jött az akksi is brutális erő van a gépben ég és föld a picikhez képest nem gondoltam volna ekkora teljesítményre.Ezt ki kell probálni eszméletlen.Sérülés is lett valahogy magamnak irányítottam kaszaból rendesen.

(#1298) vegyszer válasza stifi82 (#1297) üzenetére


vegyszer
addikt

Inkább nem próbálnám ki, hogy milyen, mikor nekem jön...
;] ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1299) jozsi252 válasza stifi82 (#1297) üzenetére


jozsi252
veterán

Repülés veszélyes!

Még jó hogy nem egy 2200kV-s moci volt carbon proppal. :K

iPhone 13 Pro Max

(#1300) stifi82 válasza jozsi252 (#1299) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hangja, mint 1 darázs rajnak. Először nagyon fura volt koome 300c után. De össze sem lehet Őket hasonlítani.
Ajánlani tudom mindenkinek. Propellereket vennem kell még. Megküldtem a nappaliban de hát az kicsi neki 62x62cm amúgy ez a gép http://www.aliexpress.com/snapshot/6575397777.html?orderId=66534511687668
Még mindig a hatása alatt vagyok pozitívan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.