Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) marciart11 válasza Minstrel (#1747) üzenetére


marciart11
aktív tag

Milyen vezérlőt használsz?

(#1752) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy azzal kapcsolatban hol találnék leírásokat, vagy van esetleg valami speckós oldal házi drón készítéshez? A kézügyesség meg műszaki érzék és az eszközök megvannak hozzá, de az elektronikához kéne nekem valami részletes érthető leírás.

Előre is köszi! :R

(#1753) Minstrel válasza marciart11 (#1751) üzenetére


Minstrel
senior tag

APM 2.6-ot, NEO 7N gps-el.

--

Syma X5C tulajoknak van egy 5.8GHz FPV szett banggood-on, igaz nem telefonra adja a képet, de nem is akad össze a 2.4GHz irányítással. [Syma X5C-1 X5SC X5SW 5.8G FPV 720P Camera with Monitor Real Time Transmission]

--

(#1752) Zalaym

[Kezdo vagy? Olvasd el es azutan kerdezz !! - RCMODELL fórum]

[ Szerkesztve ]

(#1754) #42007296


#42007296
törölt tag

(#1755) GeryGreyhoun válasza #42007296 (#1754) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Ezt én csináltam kb két hónappal ezelőtt (április elsejei tréfaként) és akkor nem ütött túl nagyot, de most valahogy megtalálta a 444.hu, nem sokkal később pedig az Index címlapján jött szembe :)

Félmillió helyett csupán 4,45 millió most a chemtrailt permetező drón! Rezsicsökkentésre is jó!/

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#1756) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem a hardverapró, de van egy balanszerem, amelyet sajnos az én prop-jaimhoz nem tudok használni, ezért ha valakinek szüksége van rá, a vételárért megkaphatja, ha nem akar külföldről rendelni/heteket várni:) (teljesen új)

valakit érdekel, pü.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Turbobacsi válasza Minstrel (#1753) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez igaz lehet? "Transmission Distance: Maximal 600m"
mert akkor nem rossz...
Mi rögzít? a kamera v. a monitor? ez nem derül ki a leírásból

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1758) FANaticpass válasza Minstrel (#1753) üzenetére


FANaticpass
tag

ez jol hangzik. csak valyon mily3n minőségű kepet mutat, vesz a kamera..... illetve nem egy felkapott dolog, nem sokan vették. vagy ez újítás?

(#1759) Gsx-rr válasza Turbobacsi (#1757) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oke ,de a gep kb tud 50 metert

[ Szerkesztve ]

(#1760) FANaticpass


FANaticpass
tag

mobius camot szeretnek rendelni van valakinek fix linkje ahonnan rendelt már ?

köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1761) LógaGéza válasza laccy88 (#1756) üzenetére


LógaGéza
addikt

Milyen propokhoz nem jó? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1762) laccy88 válasza LógaGéza (#1761) üzenetére


laccy88
senior tag

[#1605 laccy88 ]

[ Szerkesztve ]

(#1763) kazmerr válasza laccy88 (#1762) üzenetére


kazmerr
aktív tag

kezdőknek mint én jól jöhet:
https://www.youtube.com/watch?v=LCret4rv0HE
Valaki belefutott már?

(#1764) Turbobacsi válasza Gsx-rr (#1759) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez nem igaz

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1765) Gsx-rr válasza Turbobacsi (#1764) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Miert? 600 meterig tudod iranyitani a Symat? Szerintem 50-80 max.

(#1766) Turbobacsi válasza Gsx-rr (#1765) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

addig nem, de 50-80-nál azért több! Neked nem müködött azon túl?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1767) Gsx-rr válasza Turbobacsi (#1766) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem, es szerintem normalisan iranyitani se tudod olyan tavolbol ,mikor azt se tudod milyen iranyban all.
Kulfoldi forumokon is 30-50 metereket irnak . Modositassal 80 folott, de nem 150-200 meter igy se.
Fpv-zni 100 meterrol nem sok ertelmet latom.

[ Szerkesztve ]

(#1768) mm89 válasza Gsx-rr (#1767) üzenetére


mm89
őstag

Miért, hány méterről van értelme? Kipróbálni jó ez is. Valamilyen pályán repülni szintén.
Abban viszont egyetértek, hogy 80m nél már nem stabil az irányítás.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1769) Gsx-rr válasza mm89 (#1768) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem ahol mar nem latod szemmel nagyon es nem tudod felmerni a tavolsagot a targyak kozott. 50 meterrol mindent latsz.
Nezz meg par fpv-s repulos videot.
Vagy ezt: http://youtu.be/i8bOJDLnBjU

(#1770) Minstrel válasza Gsx-rr (#1769) üzenetére


Minstrel
senior tag

Na akkor ennyit arról, hogy ne repüljünk emberek felett :D Bár kétségkívül nagyon látványos menet volt, jó kis hely ez.

--

Haver csinált pár képet a gépről, igaz csak telefonnal. [kép] [kép] Én meg próbáltam egy naplementét, de nem lett az igazi [kép_sj4000]

(#1771) Gsx-rr válasza Minstrel (#1770) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt tovabbra is fenttartom , mereszseg ,csak szemleltetni akartam szerintem mire jo az Fpv. Meg azert valoszinu ez nem egy 15.000 forintos jatekquad.
Akar engedelye is lehetett a felvetelre stb.

(#1772) mm89 válasza Gsx-rr (#1769) üzenetére


mm89
őstag

Azért egy ilyen szett amivel km-ekről tudsz fpv repülni, kicsit drágább. Én akkor is azt mondom, hogy akit érdekel, az ki tudja ezzel az olcsó konfiggal (syma x5c + syma fpv) próbálni, hogy kb milyen.
Bár nem próbáltam még de biztos vagyok benne, hogy 50 méterről is jó játék.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1773) Gsx-rr válasza mm89 (#1772) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze ,mindenki sajat maga dontse el neki mi a jo.
Es mire kolt. En ilyen kis gepekre mar nem koltenek ilyen osszegeket se.
inkabb most sporolok egy normalis gepre.

(#1774) marciart11 válasza Gsx-rr (#1773) üzenetére


marciart11
aktív tag

jól teszed! Nekem is volt kisgépem.

(#1775) drnet


drnet
aktív tag

gólyák
1:10-től látható a 4 kis gólya az anyukájukkal.
Mai felvétel. Sajnos a szél miatt kicsit imbolyog.

[ Szerkesztve ]

(#1776) marciart11 válasza drnet (#1775) üzenetére


marciart11
aktív tag

Milyen géppel készítetted?

(#1777) Minstrel válasza drnet (#1775) üzenetére


Minstrel
senior tag

Jó közel mentél, azt hittem a gólyák jobban megijednek vagy meg is támadják, majd én is megpróbálom megkörnyékezni őket óvatosan. :)

(#1778) GeryGreyhoun válasza Gsx-rr (#1767) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nekem 70 méter volt a max, ameddig elmentem vele, Google Earth-szel lemértem. Igaz, ott le is zuhant, szerencsére félméteres fűbe, úgyhogy nem lett baja :)

tomanovicsgergely.hu

(#1779) #42007296 válasza Minstrel (#1777) üzenetére


#42007296
törölt tag

Azért csak óvatosan a védett állatokkal ( meg amugy is ) ...egy kis botlás és kárt tehetsz bennük...nekik nem tudsz új alkatrészt rendelni kínából !!!

Egyébként nagyon aranyosak, és örülök, hogy nem bosszantotta fel őket a kis kiváncsiskodás :)

(#1780) Minstrel válasza #42007296 (#1779) üzenetére


Minstrel
senior tag

Felvettem biztonságos távolságból. :) [kép]

(#1781) #42007296 válasza Minstrel (#1780) üzenetére


#42007296
törölt tag

Helyes :D

(#1782) FANaticpass


FANaticpass
tag

ehhez lehet igazodni :DD
merről mekkora szél jön (S)(S)(/S)(/S)

[ Szerkesztve ]

(#1783) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Nem okoskodni szeretnék, de egy kcisit bővíteném a listát:
https://www.idokep.hu/szel
http://meteora.met.hu/ - sajnos online felülete nincs, de almára és droidra is van
https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/el%C5%91rejelz%C3%A9s/air/pilisborosjen%C5%91_magyar-k%C3%B6zt%C3%A1rsas%C3%A1g_3046354 - Ez egy svájci csapat, amatőr csillagászathoz használom, mert nagyon jó modellel dolgoznak, de hozzá kell tenni a hosszútávú előrejelzése kicsit pontatlan adott napra másnapra elég jó.

A kp indexes grafikon kicsit becsapós, mert amerikára vonatkozik...
Érdemesebb ezt nézni: http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/ Az újabb GPS-ek már tartalmaznak hiba korrekciós eljárásokat. Legegyszerűbben leírva: Maga a vevő egység dobja el a "furcsa" adatokat. Tehát ha 5 műholdról érkező jel "megerősíti" egymást, de 1 "nagyon falsot" mutat akkor azt nem használja fel. Ha tudjátok milyen gps vevőt használtok a járművön, akkor mobillal lehetne pontossági vizsgálatot csinálni (glonass+gps vevős mobilok ugye itt kiesenek, hacsak a drón is nem ilyen eszközzel van felszerelve... ), vannak olyan gps appok amik kiírják m-re pontosan hogy mennyit tévedhet a gps jel.

(#1784) laccy88


laccy88
senior tag

talán mióta benne vagyok a drón témában, azóta figyelek fel rá, bárhol találkozok vele. Megosztanám veletek mai élményemet :DDD Mercedes Gyár Kecskemét, Családi Nap. Egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy valami repked a fejünk felett. Jobban megfigyelve egy Inspire-1 :C
Majd látom, sétál vele egy jól szituált 20-25 éves hölgy :) egy fotós cégtől. A délután folyamán többször lebegett, és videózott, és néha láttam kézben, miközben a lány akkut cserélt :D

(#1785) Attika82


Attika82
csendes tag

Sziasztok Imax B6C (Bangood) klónt használ vki. Megbízhatóak?

(#1786) drnet válasza marciart11 (#1776) üzenetére


drnet
aktív tag

Syma X5C-1

(#1787) vegyszer


vegyszer
addikt

Aki reptében kíváncsi a DJI INSPIRE1 motyójára, jöjjön ki a budapesti Szabadság térre, és a tömeg fölött nézzen szét...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1788) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok! Így a topikban rákeresve a típusra, elég gyakran szóbakerül a Syma x5c quadcopter. Ez egy ajánlott típus?

Még csak gondolkodom egy ilyen vásárlásán, de több kérdés is felmerült bennem:
- külföldről rendelném, vámon nincs belőle gond? nehogy nekem a kommandósok hozzák ki.. :)
- mindegyikre ilyen 5-7 perc repülési időt írnak, az nagyon kevésnek tűnik, amellett, hogy 1 óráig kell tölteni. nem lehet nagyobb akksit szerezni hozzá?
- esetleg abszolút kezdőnek van más kamerás típus ami jó lehet?
- honnan érdemes drónt rendelni?

Mi a különbség az x5c és az x5c-1 között?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1789) Gsx-rr válasza zsiz (#1788) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tokeletes kezdesnek! Itt tobben is vettunk mar!
Miert lenne gond a vamon? Kifizeted a vamot es semmi gond nincs!
Boven eleg az az 5-7 perc. Vegyel melle 3-4 potakkut.
Olvass vissza van sok info itt rola. Ezek a kis "jatekszerek" nem birjak a sulytobbletet.

[ Szerkesztve ]

(#1790) zsiz válasza Gsx-rr (#1789) üzenetére


zsiz
őstag

csak azért kérdeztem, mert pl régen az ilyen kamerás "kémtollakat" meg hasonló dolgokat se szerették, és ezzel is viszonylag észrevétlenül lehetne személyiségi jogokat sérteni. inkább előre tájékozódok, minthogy később valami gond legyen :)

utolsó 3 kérdésre még várok választ :) coolicool-on most jó árban van, ezért gondolkodtam el egy vásárláson..

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1791) jozsi252 válasza zsiz (#1788) üzenetére


jozsi252
veterán

Mivel kezdő vagy, ezért nem mondom hogy építs egy gépet. Vannak olyan gépek amivel akár fél órát is lehet repülni. Ezek kis KV értékű, nagy nyomatékkal rendelkező motorok, amikre jó nagy propot lehet rakni. Ezáltal el lehet érni 25-35 perces repülési időt is.

Ha nem Brushless motorral szerelt gépet veszel, akkor az akksit ne méretezd túl, mert azok a motorok nem fogják bírni. Alapból sokkal kevesebb ideig bírják mint egy Brushless motorral szerelt gép, nemhogy még akk ha leterheled jobban.

Érdemesebb több akksit venned, akár 5-10 db-ot. Ha veszel egy normális töltőt, akkor ezeket párhuzamosan töltheted egyszerre. Szóval 1 óra alatt akár mind a 10 akksit fel tudod tölteni. Nyilván ide nem elég egy IMAX B6 töltő..

iPhone 13 Pro Max

(#1792) Gsx-rr válasza zsiz (#1790) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ebay vagy Bangood. Jobb alternativa ennyi penzert szerintem nincs. Akksira mar mondtuk ,inkabb tobbet vegyel ,mint nagyobbat.

(#1793) kazmerr válasza zsiz (#1788) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Szia! Én is kezdő vagyok, így próbálok egy másik szemszögből válaszolni...
Mindenhol ezt ajánlják beszálló kategóriában. Sok alkatrész van hozzá, és relatíve olcsó.
- Rendeld eu-n belülről és nem lesz baj. Se vám, se áfa. (ráadásul kb. 1 hét és itt van...)
- Az elején ez is elég lesz. Ahogy ajánlották rendeld több akksival.
- Ebben az árkategóriában nincs. De ahogy megtanulod használni továbbléphetsz nagyobb összeszereltre vagy saját építésűre.
- http://www.ebay.co.uk/ vagy http://www.ebay.de/ ha értesz bármelyik nyelven. Ha baloldalt bekattintod hogy Európában keressen arra már nincs vám vagy áfa.
EU-s banggod-on most nincs X5C: http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-RC-Quadcopters-c-Uk-1848.html

Ha megy az angol akkor ebbe is érdemes belenézni:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2065465 Ha van valami hibája valamelyik típusnak tuti fent lesz...

Fizetésnél ajánlott a paypal használata. Beregisztrálsz, hozzákötöd a bankkártyádat, és bármit veszel a paypal 45 napon keresztül visszafizeti a pénzed, ha nem tudsz megegyezni az eladóval. (Nem érdemes trükközni/visszaélni, mert elég gyorsan kiszúrják, és több online fizető szolgáltatnál feketelistás leszel azzal a kártyával...)

Most hirtelen az ebayen ez a kettő van ami szerintem nem rossz vásár:
http://www.ebay.co.uk/itm/Syma-X5C-1-Explorers-2-4G-4CH-6-Axis-Gyro-RC-Quadcopter-Drone-SPY-W-HD-Camera-/371337851126?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item567575f0f6 5 akksival érdemes
http://www.ebay.de/itm/5-Akku-Ladegerat-SYMA-X5C-1-Drohne-Quadcopter-3D-Copter-mit-HD-2MP-Kamera-Weis-/281680893698?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item41957d5702
de ha jól körbenézel akkor tuti találsz jobb ajánlatokat is ;)
Egyébként eu-n kívülről olcsóbb, csak lassabb is... plusz ha megakad a vámon akkor +vám+áfa, ami alig van alatta az eu-s áraknak.

ha hülyeséget írtam volna a többiek úgyis javítanak ;)

(#1794) zsiz válasza kazmerr (#1793) üzenetére


zsiz
őstag

köszönöm mindenkinek :)

a külföldi rendelésekkel viszonylag képben vagyok, nem ez lesz az első :) ahol kinéztem, (coolicool) most féláron adják, 26$-ért. még ha vámolják is, kijönne kb 12 ezerből..

építeni tuti nem tudnék, meg nem is szeretnék sokat költeni rá..

mindegy, még gondolkodom rajta.. ami zavar, hogy lehet hogy nem is tetszene.. nem tudom kipróbálni, mert a közelben tuti nincs senkinek drónja, meg a másik a rövid repülési idő. oké, vegyek több akksit, de akkor is 5-7 percenként cserélgessem? hát nem tudom.. +sokminden másra is kell a pénz, ha nem akciós lenne akkor nem is gondolkodnék vásárláson. így viszont csábít :)

köszönöm a válaszaitokat :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1795) Gsx-rr válasza zsiz (#1794) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mivel nincs tapasztalatod boven eleg az 5 perc. Kb 20 masodperc kicserelni. Es a pihenes se art a motoroknak. Azok se birjak ha nyuzod oket. Napi fel orakat repkednel akkor 1 het mulva cserelheted is oket. Jobb ha a motorokat is mar most megrendeled.

[ Szerkesztve ]

(#1796) vegyszer válasza zsiz (#1794) üzenetére


vegyszer
addikt

26$-rt nem vámolhatnak. Mert 10€ alatt nem szabhat ki fizetendő összeget a NAV. Azaz ez biza 7200 Ft-ból házhoz jön. :))

Rendeltem is egyet azonnal.
Eredetileg egy Wltoys v343 (vagy v252, ami csak a távirányítóban más) volt a terv, de az jelenleg így drágább. Köszi a tippet!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1797) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egyébként FPV nélkül van bármi értelme a drónra szerelt kamerának? Nehezen tudom elképzelni, hogy bármi szép / hasznos / értelmes videót vagy képet lehetne úgy készíteni, hogy csak halvány sejtése van az embernek arról, hogy a drón mit lát. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#1798) zsiz válasza vegyszer (#1796) üzenetére


zsiz
őstag

igazad van.. :) ez kiment a fejemből.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1799) Djuree


Djuree
félisten

na megjött a kis syma x5sc-1-em. :C
tegnap próbálgattam, hát nem egyszerű irányítani, be kéne kalibrálni, de egyenlőre nem igazán sikerült.
tiszaújváros-miskolc környékén van vki aki tud segíteni jól beállítani?
meg amúgy melyik az eleje? nincs semmi jelzés. :F gondolom az a hátulja, ahol az akksi nyílása van. be akarom festeni 2 propellervédőjét, hogy lássam az elejét repülés közben is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1800) marciart11 válasza Djuree (#1799) üzenetére


marciart11
aktív tag

A karjain lévő led lámpák világítanak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.