Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Sziasztok!
Bár nagyon nem szoktam dicsekedni, de örömömet megosztanám veletek miszerint CX-20 tulaj lettem. A hozzá kapott cd-n volt egy kis videó, hogy hogyan rakjam össze és bírjam működésre, de azért ha más okosabb tulaj jelentkezne, tudnék tőle miket kérdezni. :K Ma délután volt egy kis időm és kipróbáltam egy kicsit, hát nagyon izgalmas a kezelése és bőven van mit gyakorolnom és tanulnom. (véletlen felment vagy 40 méter magasra, én meg bekúpoltam hogyan hozom le egyben :) ) Vásároltam stabilizátort, wifi jeladót és monitort is hozzá, hogy küldjön élőképet, de ezeket még nem raktam fel. Amúgy is szomorúsággal tölt el, hogy a gopro kamerám elromlott. Néha bekapcsol, de kis idő múlva ki, és utána nem kapcsol be. Több aksival is próbáltam. Ha rádugom a pc-re, akkor meg "Az usb eszközt nem lehet felismerni" üzenet fogad. (előzmény: Videóztam vele, kikapcsoltam és leraktam. Mire újra használni akartam már nem működött. Gondoltam túlmelegedett, mert elég meleg volt előtte, de ezt a kis kijelzőn nem mutatta ikon.) De a legnagyobb baj, hogy nem találom sehol sem a számláját, sem a gari papírját. Sajnos új kamerára nem mostanában lesz pénzem. :(
Ha valakinek van valami magyar nyelvű segédlete a cx-20-hoz az kérem ossza meg velem.
Továbbá a tapasztalataikat is szívesen olvasnám, esetleg a gopro problémára tud valaki valami gyógyírt?
Bocsi, ha valakit untattam :)

(#802) maj-viktor válasza Yocooka (#801) üzenetére


maj-viktor
őstag

GoPro-ra alternatíva... SJCAM SJ4000 (a sima változat 30E körül beszerzhető... a wifi-s meg ~40E)
facebook.com/SJ4000HUN

Magára a hibajelenségre... télen melegedés!? Az inkább nyáron - tűző napon jellemző nem!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#803) ittakary válasza KaiotEch (#799) üzenetére


ittakary
nagyúr

500ft/percért ki lehet próbálni az enyémet ;]

amúgy én biztos nem vennék Syma-t mert éppen azért mert nagyobb: sokkal esetlenebb a levegőben.

A Hubsan pici és fürge és marha mozgékony :)

[ Szerkesztve ]

(#804) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez a szarabb kamerás?

(#805) jozsi252 válasza KaiotEch (#804) üzenetére


jozsi252
veterán

"Camera: 0.3 MP"

Szóval igen, nem a 2MP-es.

iPhone 13 Pro Max

(#806) ittakary válasza KaiotEch (#804) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mindenhol 20ezerbe kerül a HD verzió.

Amúgy én nagyon nem akarnék "filléreskedni" és a túróban turkálni, mert igy csak megszivni fogod, hogy rendelsz valami kamu gépet :) Inkább rendelj valami megbizható eladótól +1-1,5k felárral :K

(#807) Visitors válasza KaiotEch (#804) üzenetére


Visitors
csendes tag

en pont ilyet rendeltem pont innen, par nap utan ugy gondoltam mar profi vagyok es egy kissebb szeles delutan felrepult es elszallt, sajnos nem talalatam meg :O

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#808) Visitors


Visitors
csendes tag

Lenne egy kerdesem ha valaki meg tudna e mondani h milyen motor valo egy ilyen gepbe?

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#809) Minstrel válasza Visitors (#808) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mérd le mekkorák, de szerintem a hubsan x4 motorjai jók bele. [link]

(#810) Visitors válasza Minstrel (#809) üzenetére


Visitors
csendes tag

tippre biztos nem ezt akartad belinkelni, de ertem a lenyeget :DDD koszi.

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#811) Minstrel válasza Visitors (#810) üzenetére


Minstrel
senior tag

sitfákk :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#812) ergepard


ergepard
tag

Hali!Egy drónt vennék max 30-35 ezer forintig.A lényeg az lenne,hogy egy elviselhető képet adjon a kamerája.
Egy ilyet kinéztem,ez mennyire lenne megfelelő számomra?Milyen minőségű a kamerája,meddig bírja stb...Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#813) ergepard válasza ergepard (#812) üzenetére


ergepard
tag

De sötét vagyok,az ilyet kinéztem mondatom után képzeljétek oda ezt: jjrc h12c.+ még,hogy hány perc a töltése?

[ Szerkesztve ]

(#814) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

OFF: Drónok Harca a South Parkban: link :)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#815) stifi82 válasza lauimi (#656) üzenetére


stifi82
aktív tag

helo nekem is ez van és nem száll fel csak pörög nem egyformán Gpiactól vettem. Hogy resetelted kellene segítség hátha felszállna. köszi hát kb 10 töltést repültem vele.

(#816) trialboj válasza stifi82 (#815) üzenetére


trialboj
őstag

Ha full gázon is csak a földön mocorog, akkor lehet az 1ik motor adta meg magát. Próbáld ki ezt.

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#817) stifi82 válasza trialboj (#816) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ezt a videot nem értem hogy mikor mi a jo és mi a rossz :(

(#818) szasza0802 válasza stifi82 (#815) üzenetére


szasza0802
tag

Nem tudom RTF volt e vagy te tetted fel rá a propellereket, mert korábban nekem is ez volt a gondom és annyi volt a hiba, hogy az két propellert nem a megfelelő motorra tettem, azaz rossz irányba pörögtek. Megcseréltem őket - itt a fórumban korábban linkelt ábra szerint - és már repültem is.

OFF: A gépem még mindig eladó.... 35e. :D

(#819) stifi82 válasza szasza0802 (#818) üzenetére


stifi82
aktív tag

Meg cseréltem felemelkedett megy szépen, köszi a segítséget.
Közbe megrendeltem ezt mert beleszeretem a röptetésbe
http://www.aliexpress.com/item/V262-Upgraded-WLtoys-V393-2-4G-6Axis-Brushless-RC-Quadcopter-RTF/32300404599.html

(#820) ittakary válasza stifi82 (#819) üzenetére


ittakary
nagyúr

majd szedd le róla a keretet ha már belejöttél :)

durván jól fog repülni úgy :K

(#821) trialboj válasza stifi82 (#819) üzenetére


trialboj
őstag

Ez elméletben egy pöpec kis gép, lenne ha nem áraztók volna ilyen nagyon drágára. A motorok és váz erősek, és strapabírók, itt már nem kell 50-60 repülés után cserélni. Viszont a hatótávja még az elődjénél is kisebb ami nevetséges. nem tudom hogy sikerült, de 130m-t írnak maximumnak, amiből egy ilyen géppel már ki lehet szaladni 5-10 mp alatt. Remote Distance:80-130 Meters
(ha tényleg beleszeretsz, akkor persze ezt lehet fejleszteni egy profibb tával amivel 500-1km es hatótávot kapsz)

Talán még az aksi töltőt kifogásolnám. Az ilyen töltő kb semmit nem ér, hosszabb távon hazavágja az aksit, nem írja hogy balance töltő-e, de ez mind1. Én azt javaslom hogy ha még van keret, akkor keress hozzá legalább egy B6AC töltőt + 1-2 2200as aksit, mert azok meg nagyon olcsók hozzá. De csak ha megjött kipróbáltad és tetszik. Előtte fölösleges további kiadásokkal terhelni a tárcád.

Mellesleg javaslom a Banggood webshopot az ali és társai helyett. Sokkal gyorsabban megkapod, korrekt supportjuk van, és eddig még minden problémámat úgy oldották meg hogy jól jártam. (új priority mail szállítással 10 nap alatt itt volt a cucc, és 1-2 dodó extra volt csak)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#822) stifi82 válasza trialboj (#821) üzenetére


stifi82
aktív tag

azért rendeltem ali esprszről mert a Banggood paypal-os volt és béna voltam nem bírtam beregisztrálni (de már sikerült) csak közben elutaltama pénzt azt irta freeshiping az aliexpresz elutaltam a pénzt azt mikor látom a számlámon hogy levonják mert az eladó irt 1 levelet ami így hangzik the FPV Kit is 85USD,we can ship it together with the Drone. de hát ingyenes szállításos ilyenkor mit tegyek? Többet fizetni nem akarok. Irtam neki nem akarok fizetni többet erre ez jött: hi,friend,i don't know what's your mean free shipping, the FPV Kit need buy separately.

[ Szerkesztve ]

(#823) Visitors válasza stifi82 (#822) üzenetére


Visitors
csendes tag

En ugy latom a linken amit kitettel, nem ingyenes a szallitas.

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#824) rollaz válasza Visitors (#823) üzenetére


rollaz
tag

Bezony, nekem is azt írja, hogy 315 USD a postázás, ami nagyon nem ingyenes.

Vajon személyesen hozza el két szép kínai lányka? :D

(#825) trialboj válasza stifi82 (#822) üzenetére


trialboj
őstag

Ezek a kínaiak majd másfél milliárdan vannak, mégis úgy kezdik a leveleket hogy dear friend :)) Főleg mikor átb@sznak reklamálni szeretnél.

Nem igazán értem hogy mi a gond. A drón mellé vettél még egy fpv szettet? Lehet az mr nem ingyenes szállítás volt, azért kerülne pénzbe.
Mellesleg én nem javaslom hogy hozzácsapják, mert a vámot már így is elég necces hogy rád verik. Mivel a drón csomagja nagy, ergó biztos értékes. Az fpv szett viszonylag kicsi, tehát ott tuti megúszod.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#826) Visitors válasza rollaz (#824) üzenetére


Visitors
csendes tag

Bezony, 315 dolcsi. Az ket szep kislany extrakkal :) En Banggoodrol rendeltem volna. Mar ha lenne ennyi penzem ra per pill.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#827) rollaz válasza Visitors (#826) üzenetére


rollaz
tag

Gyanítom már a kolléga is látja, hogy sajnos nem ez volt élete legjobb vásárlása, remélem vissza tudja csinálni, bár nem lesz egyszerű. Furcsa módon tudnak üzletelni az ázsiaiak, ezt meg kell hagyni. Szerencsére nekem soha semmi gondom nem volt. Igaz, komplett gépet nem - azt megvettem itthon - rendeltem tőlük, csak kiegészítőket és alkatrészeket. Több másik mellett jelenleg helipal-os rendelés beérkezésére is várok, lassan egy örökkévalóságnak tűnik.

(#828) Visitors válasza rollaz (#827) üzenetére


Visitors
csendes tag

En is varom az uj dronomat meg egy masikhoz motorokat, de jol megneztem h honnan mennyiert milyet mert eleg egyszer rafutni vmi gyoker eladora es mint a pelda is mutatja akkor aztan szivas van. Amugy ezt varom

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#829) maj-viktor válasza rollaz (#827) üzenetére


maj-viktor
őstag

Őőőő mivan!?
Drágább a szállítás, mint maga a készülék!? O.o

235,5$ & 314,79$ (szállítás) = 550,29$ :O

Meg már bocsánat, normális DHL futár max. ~50$-os árral dolgozik... az EMS meg egy tetűlassú dolog, mivel a posta kezeli... hiába hívják "gyorspostának", ha valami tényleg gyorsan kell... akkor csakis futár... DHL! Mindenmásra jó a "lassú posta"....

Valamit nagyon benézett a fórumtársunk... már félve merem megkérdezni, most mit is fizetett ki!? mennyit!? Hogy fizetett... ugye nem előre utalással / Western Union-nal... hanem AliPay-el (bankkártyával).... de azt is hogy!? Csak a terméket nem tudod kifizetni... csak a szállítással együtt (úgy működik a rendszer)

Én még nem vagyok benne annyira drónosdiba... de aki 150E Ft-ot rászán egy ilyen "projektre"... igazán jobban utánjárhatna... vagy valami nagyon nem OK a történetben... most mivan!? Kifizetted a 235$-t, de a szállítást nem és egy FPV szett-et kéne még kifizetned!? Most akkor mit is vettél!? Ütöttél le!? O.o

Vagy csak rádakar tukmálni valamit...!? Nagyon zavaros a történeted...

Meg a "PayPal" bonyolult volt neki... (no comment... külföldi rendelés csak paypal... egyedül az aliexpressz - AliPay a kivétel)... Akkor most te "előre utaltál"!?

Ezek mind-mind más-más fizetési módok! A PayPal.... az AliPay (ezek mögött van vásárló védelem)... az online bankkártyás fizetés (itt is van lehetőség chargeback-ezni) és az előre utalás bankszámlára... meg Western Union (ez az utolsó kerülendő külföldi rendelés esetén... meg úgy mindenhol! Max. családtagnak pénzt utalni - küldeni)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#830) stifi82


stifi82
aktív tag

De hát nem is tudtam akkor összeget utalni neki csak 239 eurot ezért nem értem az egészet annyit dobott ki a rendszer. Otp vagyok kedd délben átutaltam elvileg a rendeléskor kártya adatokkal mikor vonják le a számlámról?

(#831) stifi82 válasza maj-viktor (#829) üzenetére


stifi82
aktív tag

amikor fent volt a kinálat az oldalon free shipinges volt
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/262763_nevtelen.jpg

elvileg ezzel üzleteltem itten e: http://www.aliexpress.com/item/Newest-V262-Upgraded-WL-V393-71CM-Large-Brushless-Motor-2-4G-4-5CH-6-Axis-GYRO/32248275608.html

[ Szerkesztve ]

(#832) stifi82


stifi82
aktív tag

meg ezt látom még
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-03/262763_nevtelen1.jpg

(#833) attila666 válasza stifi82 (#832) üzenetére


attila666
tag

Én ebből annyit veszek ki, hogy a szállításod ingyenes, nem kell többet fizetned 230 eurónál. Csak megkérdezte, hogy az FPV kit is kell-e hozzá, mert az alapból nincs benne.

(#834) stifi82 válasza attila666 (#833) üzenetére


stifi82
aktív tag

hát én is ilyenre gondolok. Annyira nem vonz a kamerázás inkább a röptetés inkább akksira kültök. Otp-ből még nem ment el a pénz ennyit tudok. Fejlemény van úgyis jelentkezem.
Meg most elindult felfelé ez a koome300c de nagyon kíváncsi leszek meddig bírja mert silóztam vele virágokat, de még propeller nem tört el. gruppiról jött 15500ft.

[ Szerkesztve ]

(#835) maj-viktor válasza stifi82 (#830) üzenetére


maj-viktor
őstag

De még mindig rosszul "mondod"... most utaltál vagy online bankkártyával fizettél (szerintem utóbbi csak rosszul fogalmazol).. és nem mindegy mert nagy különbség van a kettő között!

Szóval az alis rendszer átdobott a fizetési oldalra és ott megadtad a bankkártyaszámot / lejárati dátumot / CVC kódot.. stim!? (ez az online bankkártyás fizetés! NEM UTALÁS)

Az utaláshoz nemzetközi számlaszám kell... (ali-s fizetéshez bankkártya adatok... paypalhoz meg szinte elég csak egy e-mail cím, ha csak úgy küldesz pénzt)

Na de szerintem online bankkártyával fizettél (ezt az OTP azonnal levonja!), szóval sanszos, hogy nem fizetted még ki teljesen és azért "problémázik" az eladó!

Ha ali-n a "My orders" menübe lépsz a rendel termék mellett van olyan gomb, hogy "Pay Now"? Ha igen, akkor nem fizetted ki, csak "leütötted"... ha nincs, akkor kifizetted!

Legalább az is kiderült, hogy nem az elős linkes eladótól vetted, aki magas szállítás ktsg-es, hanem mástól... ott tényleg free shipping van!


http://www.aliexpress.com/item/Newest-V262-Upgraded-WL-V393-71CM-Large-Brushless-Motor-2-4G-4-5CH-6-Axis-GYRO/32248275608.html

Amúgy basszus, aki ennyire nem jártas a külföldi rendelésben, az miért csinálja!? Legalább alapszinten utánaolvasna....
(bocs, ez most nem ellened szól, hanem úgy általánosságban)
google első találat: aliexpress vásárlás (tuti vannak hasznos leírások)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#836) stifi82 válasza maj-viktor (#835) üzenetére


stifi82
aktív tag

Azt gondoltam mint a vatera megy szépen minden sajna megbízom mindenkiben. Online bankkártyás fizetést csináltam. Meg z ali szépen magyar volt angol sem kellet hozzá. Eltelt 24 óra de otp weben még mindig nem vonták le , ez jó így, vagy ennyivel sokára könyvelnek?

(#837) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Drónra szerelhető CHEMTRAIL® permetezőkészlet :)

Boldog áprilist!

tomanovicsgergely.hu

(#838) rollaz válasza GeryGreyhoun (#837) üzenetére


rollaz
tag

Végre valaki betömte ezt a tátongó piaci rést.
Nálad sem a szomszéd a hülye! :DD

(#839) maj-viktor válasza stifi82 (#836) üzenetére


maj-viktor
őstag

My Aliexpress / My orders menüpontban a termék mellett nincs egy "Pay Now" gomb!? (mert akkor nem fizetted ki)

Meg ha kifizetted volna, akkor az OTP szinte azonnal levonja... max 5perc különbséggel levonódik az egyenlegedből (zárolják és 1-2nappal később ténylegesen levonják), de neked az OTP egyenlegből azonnal látszódnia kéne... szerintem nem fizetted ki még... Ali-s my order-nél mit látsz a termék mellett!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#840) stifi82 válasza maj-viktor (#839) üzenetére


stifi82
aktív tag

ez van ott

[ Szerkesztve ]

(#841) atthany válasza stifi82 (#840) üzenetére


atthany
aktív tag

van ott egy CANCEL ORDER :Y

(#842) stifi82 válasza atthany (#841) üzenetére


stifi82
aktív tag

mégsem rendel azt fordítja a fordító. Küldtem neki hogy megkapta e a pénzt ezt írta rá: hi,friend,we will ship it on tomorrow .

[ Szerkesztve ]

(#843) stifi82


stifi82
aktív tag

Ma délután levonták a pénzt, de mutatja, hogy 31.-i volt a tranzakció,lassan reptetés :) :))

[ Szerkesztve ]

(#844) Tifty


Tifty
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Nagyon lenyűgözőek ezek a kis drónok! A lenti linken lévőt ismeri valaki? Én is tervezem hogy veszek egyet. Köszönöm a vàlaszokat előre is!
http://www.coolicool.com/jjrc-h9d-24g-4ch-6-axis-fpv-digital-transmission-rc-quadcopter-with-2mp-camera-g-36428

(#845) Drónérjöttem


Drónérjöttem
újonc

Sziasztok!

Sikerült végigolvasnom az egész topicot. :DD :C
Köszönöm a rengeteg infót. Véletlenül megtudtam, hogy elérhető áron lehet már ilyen masinákat kapni, rögtön szerettem volna egyet, de mivel ilyen sokféle-fajta van, előbb utánanéztem itt, és milyen jól tettem. :K
Mint kezdő láttam itt a kétféle variánst ami szóba jöhet JJRC H8C & SYMA X5C-1, mert olcsók, beépített kamerásak és repülnek. :D Nem tervezem a továbblépést ennél a hobbi szintnél, úgyhogy ezek minden téren megfelelnek, vagyis ahogy a legtöbbeteknek, nekem is inkább az utóbbi (Syma). :)

laccy88: Ittam a szavaid meg a tesztjeid! Talán te voltál aki konkrétan innen és ezt vetted?

Gsx-rr: Engem érdekelt volna a géped, de gondolom elkéstem. :O

Szeretnék mellé egy minit is venni, ha kint rossz az idő, legyen mivel bent is gyakorolni. :) Tudom ugyanígy rendelve 10E ft körül vannak, viszont abban már nem vagyok ilyen magabiztos, hogy melyik legyen.
Tippek, ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#846) jozsi252


jozsi252
veterán

Van olyan akinek Phantom 2 V2.0 van? Most akarok venni, és érdekelne hogy Gimbal - Camera (GoPro v Sj4000) - lesugárzó szett, hány perc repülési idő érhető el kb?

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#847) laccy88 válasza Drónérjöttem (#845) üzenetére


laccy88
senior tag

szia! igen, tőle vettem. épp a napokban jött meg a második is(megtetszett ismerősömnek), nem tudom mennyire függ eladótól, de az ebay-en írt érkezési intervallum előtt itt volt már. Illetve írja, hogy doboz nélkül van. De a második eredeti dobozában érkezett :) Szóval pozitív tapasztalataim vannak az eladóról. Remélem tudtam segíteni

(#848) Drónérjöttem válasza laccy88 (#847) üzenetére


Drónérjöttem
újonc

Igen, köszönöm! Lassan megrendelem én is akkor tőle. :DD

Mivel javarészt a minik közül a Cheerson CX10-et emlegettétek eddig, gondolom az a legjobb abban a kategóriában. Azt hiszem ő lesz a másik befutó akkor. De érdekelnek arról is a tapasztalatok. Nem akarok ebben sem mellényúlni. :N

(#849) mm89 válasza Drónérjöttem (#848) üzenetére


mm89
őstag

Legjobb a cx 10a. Keress rá itt a forumban, nekem is az van. Banggoodról.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#850) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, jön a jó idő, és nekem is megtetszettek ezek a kis repülő "izék". Abban kérném a segítségeteket, hogy mit ajánlanátok egy kezdő gépnek, lehetőleg kamera is legyen rajta, max. olyan 15.000-ret szánnék rá így elsőre. Sokat olvasgattam, eddig a Hubsan X4 V2 a szimpi, de nem értek hozzá sajnos MÉG. :D :R

Oneplus 8T 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.