Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) jozsi252 válasza asdmario (#700) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha a gyári 2200mAh akksit nézem, akkor 10 percet. Ezt persze Gimbal - kamera nélkül simán tudja, ha meg nagyon kirepülöm az akksit, akkor 12 perc. De 20%-ot érdemes benne hagyni az akksiba. Ha van rajta Gimbal meg kamera akkor 8p környéke. De ez függ attól is hogy

- milyen hideg/meleg van kint
- akksi mennyire jó ( mekkora a belső ellenállása - > milyen gyorsak esik be a fesz )

Repülési időt tudod növelni úgy hogy raksz fel a gépre külső akksi tartót, így akár 2db 2200mAh akksit is elbír. De ez is függ attól hogy mekkora a felszállósúlyod. Kamera + Gimbal + 2 akksi már lehet hogy egy kicsit sok a gépnek. De ha raksz egy nagyobb akksi ajtót a gépre, akkor simán belemegy a testébe egy 2700mAh akksi is.

Szóval a repülési idő nagyon sok mindentől függ, most csak egy pár dolgot említettem fent, ami hozzájárul ahhoz hogy mennyit tudsz repülni. Phantom 2 olyan 20-25 perc környékét tud repülni, abba ugye 5200mAh akksi van. Azért is akarok olyat venni. Viszont egy olyan akksi 40k.. ezzel számolni kell sajnos.

Mármint hogy érted hogy milyen hibái szoktak lenni a gépnek? Lassan 5 hónapja használom, de még semmilyen problémával nem találkoztam.
Ha Mobius kamerát raksz a gépre, akkor érdemes leszigetelni a kamerát, mert kiüti a gép GPS-ét. SJ4000-nél is vannak ilyen tapasztalatok, de a Mobius-ra panaszkodnak a legtöbben. Szóval erre is figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#703) mati12


mati12
senior tag

Köszi annak a kedves fórumtársnak aki töröltette a hozzászólásomat. Nem hirdetésnek szántam...,de éljenek a lelki szegények....!

(#704) asdmario


asdmario
újonc

és még azt nem tudom hogy mekkora a hatótávja mert az egyik oldalon 1000m-t láttam a másikon meg 300m-t

(#705) laccy88 válasza jozsi252 (#701) üzenetére


laccy88
senior tag

sj4000 is bekavar a gps-nek? Hogyan lehetséges ez? tapasztalt már valaki ilyet?

(#706) Upo válasza városi alien (#683) üzenetére


Upo
addikt

Na ez viszi a dslr-t, bár videózásra akkor már inkább a Black Magic-et raknám rá.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#707) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Hosszas gondolkodás után a mai napon megrendeltem egy Syma X5C gépet. Szállítással együtt 14-ből meglesz, ami kezdésnek bőven megfelelő. Ha megjön leírom én is a tapasztalataimat róla.

(#708) DrónVilág


DrónVilág
újonc

Ehhez mit szóltok...?

Új drónszabályozás az EU-ban

[ Szerkesztve ]

(#709) lauimi


lauimi
csendes tag

Honnan rendelted annyiert ? Nehogy ugy jarj mint en , 20 ert egy syma masolatot kapok.

(#710) Turbobacsi válasza lauimi (#709) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

gondolom külföld (kína) (mindenhol annyi)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#711) II.Démonlord válasza lauimi (#709) üzenetére


II.Démonlord
tag

Igen, a rendelés külföldről van.

(#712) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem a Geek-ről Syma X5C-1 dront. Úgy nagyjából meg is vagyok vele elégedve. Erről van szó: https://www.youtube.com/watch?v=5q6gpzacdn0
Viszont nem tudok vele se fényképezni se videót rögzíteni.
Eredetileg 2GB-os micro SD kártyával adták, de helyette betettem 8GB-osat. Arra rá is írja a saját könyvtárszerkezetét de se fénykép se videó nincs rajta. Pedig a leírás szerint csinálom.
Baloldali fölfele/lefele trimerrel kezelem. Fölfele fénykép, lefele videó. Majd mikor végzett akkor mégy-egyszer lefele. Leírás szerint így kell de nem csinálja meg. Kamera végig hol zölden, hol pirosan világit. Miközben állítólag pirosan villognia kellene. Van ötletetek? Mit csinálok rosszul? Nálatok, hogy működik?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#713) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#712) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

az eredeti kártyával mit csinál? (elvileg jól csinálod)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#714) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#713) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Eredeti 2GB-os mem kártyát leformáztam. Lehet, hogy volt rajta valami ami elkerülte a figyelmemet?

(#715) mm89 válasza csehferenc74 (#714) üzenetére


mm89
őstag

A piros-zöld villogás kártyahibát jelent. Nálam akkor csinálta amikor tele volt a kártya. Lehet a 8gb-osat nem tudja kezelni. Tedd vissza az eredetit (fat32 -re formázva) és próbáld azzal.
Egyébként én 4gb-osat kaptam hozzá (x5c-1 banggood)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#716) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Nekem is ugyan ez a problémám. Fat32 formátumra leformáztam, megpróbáltam másik kártyával is de semmi. Szét is lett már szedve, kontakt sparyvel be lett fújva, forrasztások ellenőrizve de semmi....
Videót is csináltam róla:
http://youtu.be/sH4p-8ZV73o

Valakinek ötlet? :(

(#717) maj-viktor válasza laccy88 (#705) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ4000 GPS problem-ek:
http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/keres.php?stext=GPS
&
SJ4000 Sport Camera (GoPro Clone) GPS problem #01
https://www.youtube.com/watch?v=B6HstTpR8Mo

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#718) Én_vagyok


Én_vagyok
csendes tag

Szia!

Én is hasonlóan silány minőségű hulladékot kaptam. Természetesen nem azt vártam, hogy egy magasabb árkategóriájú gép tulajdonságaival rendelkezzen, de legalább azt elvártam volna, hogy működjön.

Feltöltött aksival is szobában elveszti a jelet, leesik, nem száll fel, a kamera képe pedig a legborzalmasabb vga kamerák színvonalát sem üti meg.

Én tegnap kaptam meg, ma írtam nekik. Neked jött már válasz?

Aki nem dolgozik, nem hibázik. Aki nem hibázik azt elő kell léptetni!

(#719) csehferenc74 válasza Petyamester (#716) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Nálad szerintem csak nem érintkezik rendesen a kamera kábele. Nyomjad be teljesen.
Meg van még valakinek a Syma X5C-1 eredeti memória kártyája, eredeti állapotban? Milyen fileok és milyen könyvtárak vannak rajta? Mert lehet, hogy nálam és csak a time.txt hiányzik róla.

(#720) Én_vagyok válasza Én_vagyok (#718) üzenetére


Én_vagyok
csendes tag

megveszed.hu

Aki nem akarja, hogy átverjék, mint engem....ne vásároljon ott.

Végül megy vissza a feladónak. Az én költségemre...

Aki nem dolgozik, nem hibázik. Aki nem hibázik azt elő kell léptetni!

(#721) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#719) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

szerintem lehet üres is: próbaképpen a "video" mappát átneveztem "video2"-re, majd bekapcsoltam a repcsit, erre létrehozott egy üres "video" mappát

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#722) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#721) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

De tud is fényképeket és videókat készíteni így? Time.txt rajta van a memkártyán?

(#723) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#722) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

oké, este kipróbálom...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#724) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#723) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Köszi! :)

(#725) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#724) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

megformáztam a kártyát a kártyaolvasóba: FAT32, alapértelmezett foglalási egység
- quadro felismerte bekapcsoláskor: vörös fény, villogatva vörös+zöld, majd zöld fény
- felvételkor villogó vörös fény
számítógépbe visszatéve: PHOTO és VIDEO mappa létrejött, minden felvétel rajta van
szerintem a formázás nem rontja el

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#726) möcike83


möcike83
újonc

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Koome K300C típusú drónnal kapcsolatban? A múlt héten rendeltem Syma X5C típusú drónt, de ezt küldték helyette. Kb 10 perc repülés után megadta magát, és azóta semmi. Indításnál egy nagyon finom halk kattanást hallani a motoroktól, de nem indul meg. Már párosítottam a távkapcsolóval de semmi :(
Írtam reklamáci9s levelet a boltnak, válasz persze nem jött.

(#727) laccy88 válasza möcike83 (#726) üzenetére


laccy88
senior tag

hihetetlen, hogy még ebben a kategóriában is előszeretettel másolnak. sokak kárára.

(#728) mm89 válasza möcike83 (#726) üzenetére


mm89
őstag

Pár napja volt már róla szó, ott már a párosítással is gondok voltak..
[link]
Ha ugyanott vetted, akkor nem sok mindent tudsz tenni, mert egy szóval se írják, hogy Syma-t árulnak...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#729) möcike83 válasza mm89 (#728) üzenetére


möcike83
újonc

De írták, ugyanis a hirdetésben sy ma szerepelt, a számlán és késöbb márcsak HD kamerás drón szerepelt. Tudnátok helyette ajánlani olyan típust ami a Goprot fölemeli és viszonylag könnyű kezelni?
Köszönöm.

(#730) Minstrel válasza möcike83 (#729) üzenetére


Minstrel
senior tag

(#731) laccy88 válasza möcike83 (#729) üzenetére


laccy88
senior tag

de nagyot váltanál hirtelen. kezdőként nem fogják neked ajánlani a "komolyabb" gépeket, mint ahogy én sem.
Szerintem mindenképp megéri elsőként egy symára, vagy hasonlóra(lehetőleg nem valami másolatra) "befektetni"

(#732) trialboj válasza möcike83 (#729) üzenetére


trialboj
őstag

WLtoys V262 Cyclone

Előjáték - avagy ismerkedés a drónok világával

Remek kis gép. Orrvérzésig moddolható, erős, strapabíró, olcsó alakatrészekkel rendelkezik. Simán megküzd 100 extra grammal. Keret le, gopro fel, és megmarad a 8 perc repülés.
Az már egy más kérdés hogy vagy-e olyan bátor, hogy ilyen játékgépekre felpakolj egy 5x ilyen drága kamerát.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#733) jasonbroo válasza möcike83 (#729) üzenetére


jasonbroo
csendes tag

én is beleszaladtam ebbe a syma x5c helyett kalamutyi quadcopter történetben és valóban syma-nak hírdették.Írtam levelet,de nem hinném,hogy valalmit lehet tenni.fogyasztóvédelemre gondoltam,de nincs bizonyítékom,hogy syma-nak hírdették....

(#734) szasza0802 válasza trialboj (#732) üzenetére


szasza0802
tag

Ez egyébként megegyezik a v353al?

(#735) lauimi válasza jasonbroo (#733) üzenetére


lauimi
csendes tag

En kertem cseret , 8 napon belul kuldik , addig gyilkolom ezt.

(#736) lauimi válasza möcike83 (#726) üzenetére


lauimi
csendes tag

Nekem is ezt szokta csinalni. Annyi az egesz hogy az akksi Csatlakozoja mozog , ezert probald rogzrogziteni. En fogpiszkalot dugok a csatlakozo mellé, igy mar elindul.

(#737) lauimi válasza szasza0802 (#734) üzenetére


lauimi
csendes tag

Arra nincs bizonyitek ,hogy annak hirdetik, viszont a hirdetesben a video pl syma x5c vel keszult ami azthiszem ,hogy vasarlo megtevesztesenek minosulhet. Illetve hd tehat 720p s kameranak irjak pedig ezen.egy szar Avi kamera van. Irtam a facebook oldalukra a hirdetes ala , hogy senki Ne varjon symat mert egy ilyen koomeot kap de azt a kommentaromat kapasbol toroltek...

(#738) maj-viktor válasza Én_vagyok (#720) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most mondjam, hogy aki ilyen "kamu kuponos oldalról vásárol" megérdemli!?
Teli van a net / homar.blog.hu / fogyasztóvédelmi oldalak, hogy messziről kerülje az ember az ilyen oldalakat!

Ontják a spam-eket e-mailbe és facebook-on, a sok hülye meg bedől... jó esetbe még kapsz is valamit a pénzedért... valami "hulladékot"... jó esetbe még valami működőt, de azt is legalább 2-3-5x áron, mintha te megvetted volna ebay-en / ali-n / küldföldi webshopokból stb.

Már a kamu leárazás sántít nekem az ilyeneknél... nem is értem hogy vásárol valaki ilyen helyekről...

ugyismegveszel
szuperstore
és társai...

ám elvileg ha "hivatalosan működik", akkor 14napig jogod van elállni a vételtől... dobozostul visszavenniük / visszaküldeni... persze ezt nehéz leharcolni, de ha nagyon elégedetlen vagy próbálkozhatsz... bár aki már vásárláskor átverte a vásárlóját... reklamációkor mire számíthat!? óóóvatosan! lehet visszaküldöd és se termék - se pénz

Ám hol találtok ezekre a remek - kihagyhatatlan ajánlatokra!?
Feltételezem SPAM e-mailbe...
(régi freemail-es címemre csak ilyeneket kapok... hulladék kínai termékek horror 5-10x árakon... jó ideje külföldről rendelek sokmindent, eléggé képbe vagyok az árakkal minden termékkategóriában... tipikus TVshop efektus... csak neten.... bereklámozott szar 10E-ért, aminek a valós értéke max. 2E Ft)

Én a mai napig nem térek magamhoz, hogy 2014-2015-be az internet korában... az internetes vásárlás... google találattal első 10 találat és máris megvan az árszint! Miért vesznek az emberek így... ilyeneket... ilyen feltételekkel... ha valami túl jó áru / túl szép, hogy igaz legyen! Azt csak személyesen átvenni... és lám ki is derül a buktató, hogy pl. másolatról van szó, nem a leírásban leírt SYMA-ról pl. most az esetedben

Külföldi vásárlás esetén meg a PayPal / vásárlóvédelem megvéd

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#739) maj-viktor válasza maj-viktor (#738) üzenetére


maj-viktor
őstag

De ilyenek ezek a horkolásgátló / radardeketor / gps nyomkövető stb. termékek, szerintem nincs ember, aki ne kapott volna ilyen spam-et... ha régi freemailes e-mailed van, oda tuti, de még talán gmail spam szűrőjébe is akadhat (bár itt szerencsére minimális... napi max. 1 esetleg befuthat), de a freemail-emre kapok napi 10 ilyen spam e-mailt, melynek hírlevelei "leiratkozhatatlanok", eskü sztem ha leiratkozok valamelyikről, csak bekerül a címem még 2 adatbázisba - több kárt csinálok vele, mint hasznot! :D

Ám arra jó, hogy lássam milyen lehúzások mennek épp... mert érdekes én sosem találtam olyan kihagyhatatlan ajánlatot egyetlen - egy spam e-mailbe se...
(egyedül mostanában talán csak edigital-os black friday akció volt, ahol volt jóár és a leterhelt oldalon végül sikerült is szereznem valamit)

aliexpress pl. tipikusan a kamu / hamisítványok lelőhelye... de ha figyelsz jelekre, akkor "eredetit is kapsz"... de na pl. drón - quadcopter nálam az a kategória, amit inkább bejáratott - megbízható külföldi webshopból....

ott van egy csomó... banggood-tiny-geek-gear, stb. fene tudja, én értékes dolgokat nem gyakran veszek... évi pár darab (persze ez az idő előre haladtával növekszik, mígy régen évi 1-2 volt, majd félévi 1-2, mostanra már simán becsúszhat mondjuk 2-3havi 1 "értékesebb" rendelés) értsd több mint vámérték feletti pl. (22€)

A lényeg! Előtte utánaolvasni és csak azután fizetni (ha lecsekkoltuk az adott oldalt - akár külföld - akár belföld), és ne utána "panaszkodni" - futni a pénz után - reklamálni! Amiről csak rosszat lehet olvasni már rég rossz, ahol semmi pozitív tapasztalat nincs... mert ok, akadnak negatív tapasztalatok is webshopokkal, de ha arányaiba több a jó, mint a rossz, akkor azért nagy bakot nem lőhetünk, ha mérlegelünk (most ilyen postázós shopokra gondolok, ahol nincs lehetőség személyesre)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#740) trialboj válasza szasza0802 (#734) üzenetére


trialboj
őstag

Első ránézésre nem, aztán ha megfordítod elég közzel van, és ha beleolvasol a leírásba akkor nagyon nem. Ez csak 30x30cm-es gép. a v262 45x45cm. Ez pedig elég nagy különbség, az előbbi valószínűleg jóval gyengébb.

Nem látom milyen motor megy bele, egy gépnél ez az egyik legfontosabb alkatrész. Az ilyen bemelegítő fajtáknál. a lényeg hogy olcsó legyen, mert mindegyik ugyanolyan keveset bírja, a komolyabb gépeknél, meg már több szempont van, de ott a géphez viszonyított erő, és rezgés szempontjából kell okosnak lenni.

Megjött BG-tól a rázkódáscsökkentő gumibak. Nagyon kíváncsi vagyok mire lesz elég, mert sok jót és rosszat is olvastam róla. Amúgy az újféle priory postal 14 nap volt a szállítás, ami szerintem elég jónak számít. Főleg tekintetbe véve hogy eddig az összes tracking number-el ellátott rendelés 20 napnál tovább tartott.
Az egyetlen nagy hátránya a Priory Postnak, hogy nincs hozzá tracking, és ha útközben elvész, és nem csak pár műanyag vacak volt benne néhány dollárért, akkor már nem biztos hogy olyan készségesen küldenek egy újat. (TN-el ellátott csomagoknál tudod bizonyítani hogy nem érkezett meg, és kérhetsz árvisszatérítést vagy új csomagot)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#741) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#725) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Szia!

Hány GB-os memóriakártya ez?
Pontosan, hogy csinálod a videofelvételt? Légy szíves írjad le lépésről - lépésre.
Melyik könyvtárban található nálad a time.txt és pontosan mi a time.txt tartalma?

És még egy kérdés...
Syma X5C-1-nek a motorjai tényleg csak max. 40-50 repülést bírnak ki? Utána már nem képes fölszállni a drón?

Előre is köszönöm az infókat!

(#742) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#741) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

4G-s, nincs txt file! üres kártya is jo, csinál egy video nevű mappát

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#743) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#742) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Akkor viszont valamit én csinálok rosszul. Légy szíves írjad le lépésről - lépésre, hogy készítesz vele videót. Köszi! :)

(#744) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#743) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a tolóerőkar melletti 2állású gomb 1x-ri lehúzása (video indul)
mégegyszer lehúzása: video áll

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#745) asdmario


asdmario
újonc

az lenne a kérdésem hogy phantom 1.1.1-be van beépített kamera? és ha nincs akkor milyet ajánlanátok hozzá?

(#746) rollaz válasza asdmario (#745) üzenetére


rollaz
tag

Nincs beépített kamerája.
Én Sony HDR-AS20 kamerát rögzítek rá.

[ Szerkesztve ]

(#747) asdmario


asdmario
újonc

SJCAM SJ4000 ez mennyire alkalmas a feladatra?

(#748) rollaz válasza asdmario (#747) üzenetére


rollaz
tag

Annál a kameránál vigyázni kell, mert a gép GPS-ét akár meg is tudja hülyíteni, így bekövetkezhet a fly away néven emlegetett jelenség, aminek nem nagyon szokás örülni. Egyéb hátrányos hatása nincs kamerának a gépre.

(#749) ittakary


ittakary
nagyúr

Tegnapi naplemente a Hubsanom szemszögéből (azok 10emeletes házak)

(#750) asdmario


asdmario
újonc

ZIPPY Flightmax 2800mAh ilyen aksi jó phantom 1.1.1-be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.