Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) mirdal válasza Minstrel (#1680) üzenetére


mirdal
csendes tag

Köszi a segítséged!

Erre a Detect gépre kíváncsi leszek.

De árat a C modellhez továbbra sem találok.

Mondjuk az érdekes kérdés lehet, hogy egy CX-20-ashoz képet mennyivel jobb...?

(#1702) mirdal


mirdal
csendes tag

Valami félelmetes, 30 perc körüli repülési időt adtak meg...

Gimballal és kamerával meg 22 körülit.

Nem hangzik rosszul elsőre... :D

(#1703) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ez is jó kis gép lesz, már régóta nézegetem és végre elkészül [NovaX 350 - facebook album] Nem mintha rohannék venni, de a mobius gimbal jónak tűnik, tetszett a mobius, de nem találtam hozzá ésszerű áron gimbalt és inkább vettem SJ4000-et.

(#1704) marciart11 válasza marciart11 (#1699) üzenetére


marciart11
aktív tag

Cheerson cx 20, 2700 maH aksival használom. Följebb görgetsz ìrtam róla néhány sort.

(#1705) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, még nem volt sok időm a fórumot olvasgatni, havernak kéne rendelnem drónt, életében első lenne. Ezt nézte ki: Syma X5C X5C-1 mi a véleményetek róla esetleg van aki innen banggood -ról rendelte? Most ingyen adnak egy pót aksit hozzá, ennek a kamerája memóriakártyára rögzít? csak mert olvastam olyat, hogy valamelyik nem. Ugye ez már értékhatár felett van, szerintetek megáfázzák? :) Köszi! :R

(#1706) lkristóf válasza lkristóf (#1705) üzenetére


lkristóf
senior tag

Most írt, hogy még ez belefér a keretbe: Syma X5SC-1, mert hogy ez fekete szinbe is van és a rotor alatt a fogaskerekeken van egy védő burkolat. :R

(#1707) BeryBp válasza laccy88 (#1617) üzenetére


BeryBp
csendes tag

WLtoys V686:

Még csak háromszor volt alkalmam próbálgatni, de én nem ajánlom. Az FPV-je jó és ezzel minden pozitívumot el is mondtam. Sokkal instabilabb, mint az X5C és kevésbé jól manőverezhető. A Return to home egyszerűen nem működik, a headless módtól teljesen instabillá válik, bár valószínűleg erre megoldás az indulás előtti, kissé bonyolult kalibrálás. Láttam teszt videót, ott is többször próbálták a Return to home funkciót, ott sem működött, bár olvastam hozzászólást a webáruház oldalán, ott volt, akinek működött, de pontatlan volt, ami nem csoda, hiszen nem GPS alapú, hanem a sebesség/irány alapján számolja, hogy hová kell visszamennie. Képességeihez, élményszintjéhez mérten drága (nekem 34 ezerből jött meg), bár nyilván a saját FPV monitor és a wifi kamera nyomja meg az árat. A kamera kb az X5C minőségi szintje, szóval tényleg csak a minimum várható tőle. A repülési idő rövid, bár nem mértem, de kevesebbnek tűnt, mint az X5C 7-8 perce. Az FPV hatótávolságát nem teszteltem még. Szerintem nem egy jó quadcopter. Nekem óriási csalódás volt :(

(#1708) BeryBp válasza lkristóf (#1706) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Én már kettő Syma X5C-1-et is rendeltem ebay-ről (egyiket a Hajógyári-szigeten, egy bazi magas fa tetején "tartom" :)). Bár ezek is kínai eladótól jöttek, de UK store-ból, így se áfa, se vám, mivel így EU-n belüli a vásárlás. Egyébként gerabest.com-ról is rendeltem másik dront, ott kérheted, hogy Holland postával szállítsanak, így valamilyen módon eljuttatják Hollandiába, onnan meg ugye szintén EU-n belülről jön, így szintén se áfa, se vám. Mindkettő helyet csak ajánlani tudom, bár az ebay azért eladó függő, de Paypal-os fizetés mellett nagy baj nem lehet. Syma X5C-t kamerával, távirányítóval (ezért írom így, mert van ezek nélküli verzió is, figyelni ha gyanúsan olcsó!) 13-15 ezer Ft között megrendelhető.

Például:
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_73260.html

Syma X5C pedig egy igazán remek első quadcopter. Kis gyakorlás után élmény reptetni. Fürge, jól manőverezhető. Hasára rögzített (mert ez sajnos bele már nem fért), könnyű, 900 mAh-s aksival akár 15 percet is repül. De gyári aksival (500 mAh) is megy a 7-8 percet, kamera nélkül akár 8-10-et is. Fogaskerekeket megtisztítani az esetleges földbe fúródás után! :)

(#1709) attila666 válasza BeryBp (#1708) üzenetére


attila666
tag

Havernak is Holland postával küldték, mégis megvámolták...

(#1710) jozsi252 válasza attila666 (#1709) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem az számít hogy honnan jön, hanem hogy a számla hol lett kiállítva. Az pedig ha Kínába, akkor jöhet az a termék Holland Post-al.

iPhone 13 Pro Max

(#1711) vegyszer válasza jozsi252 (#1710) üzenetére


vegyszer
addikt

A vámosnak a csomag láttán csak pár lehetősége van. Megnézi honnan jön. Pl a tracking logból. Ha EU a feladás, szerintem mehet tovább. De ugye itt több lehetőség is van. Mert van, aki kint feladja, és a log valóban az EU-ban fog indulni, és van olyan, aki Szingapúrban simán beadja. Ha nézik, egyértelmű, hogy a második eset vám köteles...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1712) asdmario


asdmario
újonc

Hali az lenne a kérdésem hogy egy wifis gopro hero 3 black esetében videózás közben látom-e hogy mit videózok illetve hogy a wifi-jét kb. hány méterig érzékeli a telefon

(#1713) maj-viktor válasza lkristóf (#1705) üzenetére


maj-viktor
őstag

Banggood SYMA X5C kupon, még a mai napon érvényes 56$ helyett 48$-ért...
https://www.facebook.com/DronHUN/posts/321248471379002

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1714) lkristóf válasza maj-viktor (#1713) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nekem azt írja, hogy lejárt: "This coupon has expired" :F

(#1715) eper13


eper13
csendes tag

Sziasztok.

Örülök, hogy idetaláltam erre a topicra sajnos elég kevés fórumot találtam eddig a témában kis hazánkban. Szeretném ha ti akik jobban értetek a témához mondanátok egy két véleményt erről a kis szépségről. Leginkább verseny célú vagy freestyle dolgokra gondoltam vele de nem tudom mennyire lenne hatékony.

Tehát amiből épülne

ZMR250 frame - http://www.banggood.com/ZMR250-H250-250mm-Fiberglass-Mini-Quadcopter-Multicopter-Frame-Kit-p-933189.html

DYS BE1806/2300KV - http://www.banggood.com/DYS-BE1806-2300KV-Brushless-Motor-2-3S-for-Mini-Multicopters-p-933192.html

HobbyKing Afro 12A ESC - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__55241__Afro_ESC_12Amp_Ultra_Lite_Multi_rotor_Motor_Speed_Controller_SimonK_Firmware_Version_3.html

Gemfan 5x3 propeller - http://www.banggood.com/Gemfan-5x3-Inch-Plastic-5030-Propeller-CWCCW-For-240-250-Frame-p-937866.html

Naze32 flight controller - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__68813__AfroFlight_Naze32_Acro_AbuseMark_FunFly_Controller_Soldered_version_Horizontal_Pin_.html

Ezekre gondoltam vagyis ezeket láttam. Elég sok hasonló típusú coptert láttam már de ebből olcsón ki lehet hozni és mindenképpen szórakoztató lenne, szerintem. Bocsánat ha hosszú lett :))

Üdvözlettel Zsolt

(#1716) maj-viktor válasza lkristóf (#1714) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajnos valóban... délelőtt még működött... :'(

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1717) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
tegnap láttam egy drónt és a távirányítóján volt egy kis képernyő amin lehetett látni a kamera képét. ilyet akarok én is, hogy lehet ezt megoldani? a wifi kamera adott. nem tudom milyen képernyő kéne hozzá ami venné a kamera wifijét.
lassan megjön a rendelésem is, asszem syma x5c lett, kezdésnek ez is jó lesz. elég lesz ezt is összetörni. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1718) Minstrel


Minstrel
senior tag

Tegnap végre felvittem a kamerát kicsit körülnézni. :)) [drón] [kép]

(#1719) kazmerr válasza Minstrel (#1718) üzenetére


kazmerr
aktív tag

wow!
:C

(#1720) Djuree válasza Minstrel (#1718) üzenetére


Djuree
félisten

milyen kis pirinyó szerkezet ez? :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1721) Gsx-rr válasza Minstrel (#1718) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De nem ezen van ez a kamera!?

[ Szerkesztve ]

(#1722) akela91 válasza Gsx-rr (#1721) üzenetére


akela91
addikt

Ha azon, akkor a fizika törvényei máshogy működnek ott. :DDD

Az X5C-m egy zoknit alig bír el. (igen, próbáltam :DD )

[ Szerkesztve ]

(#1723) Minstrel válasza Gsx-rr (#1721) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem, a gép van a kamerán, de amúgy egy másfél kilós géppel kell felvinnem azt a 40grammos kamerát :D Összeszerelve most nincs képem róla, de egy "szelfit" sikerült csinálni. [link]

(#1722) akela91
Zoknit? Ki kell próbálnom mennyit bír, ez az igazi multikopter próba, nem a beer lift challenge :D

[ Szerkesztve ]

(#1724) akela91 válasza Minstrel (#1723) üzenetére


akela91
addikt

Jaja, egy jó nehéz pamut 46-os zoknit tettem rá, hát jobban kellett adagolni a gázkarral , hogy elemelkedjen :DDD

Bedobom ide ezt a "fail" videót, amit pár napja készítettem Syma X5C -vel. :) (nem listázott, igazából ismerősöknek tettem fel)

Egy bizonyos pont után, elvesztettem a szemem elől a koptert, ezért elsodródott picikét, ne tudjátok mekkora szerencse kellett, hogy meglegyen. :) 15 percig ki-be kapcsolgattam a távot, és nyomogattam a gázkart, hogy meghalljam a propellerek vergődését, mikor már azt hittem nincs többé, meghallottam és becsengettem az adott házhoz. :)) Volt izgalom.

A video tömörítve van rendesen. (350mb ->48mb) ahhoz képest szerintem korrekt a képe.

[ Szerkesztve ]

(#1725) marciart11 válasza Minstrel (#1718) üzenetére


marciart11
aktív tag

Milyen géppel csináltad?

(#1726) akela91 válasza akela91 (#1724) üzenetére


akela91
addikt

Ja hogy a videó linkje lemaradt: [link]

(#1727) Gsx-rr válasza akela91 (#1726) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar ne is haragudj ,de ujjabb peldaja a felelotlen roptetesnek. Nem csodalkozok ,hogy szankcionalni akarjak a Dronokat.
Ezek nem erre lettek kitalalva. Hanem a szabadban torteno jatszadozasra.

(#1728) akela91 válasza Gsx-rr (#1727) üzenetére


akela91
addikt

Nem is fogok többet a háznál reptetni, megtanultam. :) Nem direkt irányítottam el a fejem/telek fölül, hanem szép lassan sodródott, én meg még nem érzem annyira az irányítást, és ebből lett a "baj". Ezentúl csakis kint a pusztán.

Szóval totál igazad van.

A telek felett akartam kizárólag körbenézni, csak amikor észleltem hogy elhagyja a zónát, már elég magasan, és távol volt, hogy ne tudjam merre áll a gép, aztán a háztető eltakarta, de próbáltam vakon szép lassan leereszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1729) maj-viktor válasza akela91 (#1726) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én pont ezért a háznál magasabbra nem merem reptetni... kertesház övezetben.... kikell menni a rétre / focipályára és OK! (bár én még ott is béna vagyok, de én totál amatőr is vagyok! :D)

Illetve ezért is írtam múltkor, hogy tudom ajánlani másnak is a drón / kamera "felcímkézését", mint név / e-mail cím / telefonszám... hátha elkallódik - nem találod és akad becsületes megtaláló / jelentkező!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1730) Gsx-rr válasza akela91 (#1728) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gondolj bele ,ha raesik egy autora vagy motorosra aki balesetet szenved miatta ,ami akar vegzetes is lehet!
En max a varos hataraban mertem elengedni a Symat

[ Szerkesztve ]

(#1731) akela91 válasza Gsx-rr (#1730) üzenetére


akela91
addikt

Tudom, nagy felelőtlenség volt, visszacsinálni nem tudom, de nem fog többet előfordulni. Ismétlem, nem akartam más élőlény közelébe se vinni, csakis magam fölé.

(#1732) maj-viktor válasza Gsx-rr (#1730) üzenetére


maj-viktor
őstag

Naja ennyire nem akartam "leb*szni"... pedig tényleg le kellett volna... és minden "kezdő drónosnak" ezt elmagyarázni, hogy ez nem játék... pont az említett nagyon elvont, de akár bekövetkezendő baleset miatt... de elég az áramvezeték... vagy az említett motoros - kocsis problem... szal én is ezért írtam... hogy csak "szabad helyen" egnedjük el... említettt "rét - focipálya"

(én focipályán szoktam, amikor van időm - unatkozok - "gyarkorolni akarok")

És te amúgy egy gyakorlotabb repülő vagy már (ha jól emlékszem már láttam "felvételedet", ismerős volt a kapu talán) és akkor jönnek itt az emberek, hogy ők légi felvételt akarnak mennyit szánjon rá... de azt nem érti meg, hogy hiába van elég pénze... nuku szaktudása nincs repülni és így "emberek fölé vinni - reptetni", aztán ha majd egy 1kilós drón valaki fejére esik és betöri a fejét - kómába esik stb. akkor magyarázkodjon, hogy ő csak egy jó felvételt akart csinálni a levegőből...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1733) FANaticpass


FANaticpass
tag

http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/veres-koncert-levagta-a-dron-iglesias-ujjat-video-2364087

:o :Y Szegény Enrike

(#1734) akela91


akela91
addikt

Volt bennem 8-10 repülés full pusztán egyedül, és már tök jól ment úgy éreztem, ezért bátorkodtam felszállni a kertben(kizárólag magam fölött, de szarul alakult). Tanuljon mindenki a hibámból. Szerencsére nem lett baleset. Ha lett volna FPV, semmi gáz nem lett volna, de nem volt, és elvesztettem a szemem elől. :(

(#1735) atthany válasza akela91 (#1734) üzenetére


atthany
aktív tag

erre a reptetésre szemet hunyunk egy üveg demizson bor fölött :N

(#1736) Djuree


Djuree
félisten

srácok erről mi a vélemény?
[link]
ezt rendeltem, csak úgy hirtelen ötlet volt, remélem jót választottam. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1737) FANaticpass válasza maj-viktor (#1732) üzenetére


FANaticpass
tag

Mondhatom eleget gyakoroltam én is h az alap meg legyen de még mindig elbizonytalanodok néha és ha pánik van akkor inkább le ejtem. Gáton illetve Tisza-Zagyva torkolatnál csináltam videót amikor alákapott a szél és átvitte a túloldalra a 4 5 méter széles zagyva túloldalára, nem tudtam merre van az eleje és féltem a víztől is és inkább a fűbe dobtam... (láttam x5c videot mobius cam mal ami vizbeesett és vett tovább a videót.)

ugyanez emberek között totál veszélyes.

4. emeletről kivittem kicsit az erkélyen de úgy izzadt a talpam h elveszítem ,hogy inkább behoztam :D

tehát hol vagyok még a rutinos vezetéshez.... sehol. mondjuk az első rotorok lefestése sokat segít a tájékozódásban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1738) jozsi252 válasza akela91 (#1726) üzenetére


jozsi252
veterán

Megesik bárkivel, máskor jobban kell figyelni. Én mikor kezdtem akkor pár nap után a kis Hubsan X4-el jártam így, annyi különbséggel hogy azt meg sem találtam. Aztán jött még 1 Hubsan, annak a vezérlésével volt valami, mert össze vissza pörögtek a rotorok.
Utána jött egy Phantom 1.1.1 na azt már nagyon szerettem.

Igaz hogy kezdésként nem szívesen vesznek 100k+ gépet, de azért a te esetedben is jól jött volna a GPS nagyon. Szóval nyilván pénzbe húzós, másfelől nézve pedig jól jön sokszor az a fránya GPS. Köv projekt F450 vagy Phantom 2 lesz. Csak ne kerülne annyiba az a fránya akksi a Phantom 2-höz :(

iPhone 13 Pro Max

(#1739) akela91 válasza jozsi252 (#1738) üzenetére


akela91
addikt

Nos igen, ha van gps(go-home), avagy FPV, akkor nem lett volna semmi gáz, de betanulni tökéletes kis gép.(szigorúan pusztára... :) )

[ Szerkesztve ]

(#1740) Minstrel válasza marciart11 (#1725) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezzel, amit nemrég mutattam itt [link] APM2.6 vezérlővel, 3000mah akkuval 10 perc körül tud lebegni meg néha kicsit meglódultam vele, de én is csak az udvar fölött és nem akartam jobban, ha rendesen tolnám neki akkor szerintem 7-8 perc lenne.

(#1741) FANaticpass


FANaticpass
tag

kiváló test. runcam hd vs mobius [link]

[ Szerkesztve ]

(#1742) drnet válasza akela91 (#1734) üzenetére


drnet
aktív tag

Én a város szélén lakom kertes házak között. Én igen is szoktam itt reptetni, és nincs vele gond. Teljes szélcsendben megyek csak a házak fölé. Ennyi.

(#1743) vegyszer


vegyszer
addikt

Én meg szobában reptetem a Wltoys v676 mütyüröm. ;]
De itt is van, mikor nagyon nem arra megy, mint szeretném. (nem tudom, hogy én vagyok ilyen béna, vagy a konstrukció ennyit tud)

A következő vagy egy Wltoys v343/v252 (csak a távirányító más) lesz, vagy egy JJRC 1000A. Szintén bentre. A fiúk meg öröklik a mostani madarat. Nekem ez is egy szempont.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1744) marciart11 válasza Minstrel (#1740) üzenetére


marciart11
aktív tag

EZ az S500 váz? Mekkora propeller fér rá? Illetve milyen motorokat hajtást használsz hozzá? GPS van?

(#1745) Minstrel válasza marciart11 (#1744) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem S500, hanem ez: HJ MWC X-Mode Alien. Propeller 1045-ös van rajta, de ráférne 11-es is. Van GPS is, és alapbeállítással nagyon szépen tartja a magasságot és a gps módban is áll, mint a cövek. Afro 30A szabályzók vannak rajta és SunnySky X2212 KV980 motorok. Meg van egy ilyen gimbal az elején.

(#1746) marciart11 válasza Minstrel (#1745) üzenetére


marciart11
aktív tag

Szélben hogy viselkedik mennyire bólint be?

(#1747) Minstrel válasza marciart11 (#1746) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nagy szélben nem repkedek, de ilyen átlagos szeleket elvisel, korrigálja a stabil módban vagy a loiterben gps-el.

(#1748) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy jelenleg EU raktáron merre van Syma X5C? Ki merre látott mostanában?
Mert az eu.banggood oldalon out of stock :W :((

Köszönöm

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1749) kazmerr válasza vegyszer (#1748) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Szia, ebay: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Syma+X5C&rt=nc&LH_PrefLoc=3
baloldalt figyelj arra hogy EU-ra szűrjön.

(#1750) kazmerr válasza kazmerr (#1749) üzenetére


kazmerr
aktív tag

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Syma+X5C&rt=nc&LH_PrefLoc=3

óóóóóh de gyűlölöm hogy nincs benne automata link kezelés... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.