Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) akela91 válasza #42007296 (#1350) üzenetére


akela91
addikt

4db Eneloop akksi, ami top minőség 3700 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1352) kazmerr


kazmerr
aktív tag

X8C-hez tudtok ajánlani akkut?
Azt hittem ez lesz a legkönnyebb feladat, biztos lesz hozzá itthon is 2200 mAh-s...
De eddig ez tűnik a legnehezebbnek... Eu-s akksi előnyben :)

Előre is köszi!

(#1353) yojoba


yojoba
csendes tag

sziasztok!

syma x5 után mit ajánlanátok?
cheerson cx-20? kb 100ig gondoltam, + kamera. :Y

(#1354) FANaticpass


FANaticpass
tag

plusz 10cm t hozzaforrasztottam, amig n szerzek wifi antennát :))

(#1355) #42007296 válasza FANaticpass (#1354) üzenetére


#42007296
törölt tag

menj be egy számtech boltba ahol szervizelnek is..valami kis maszekhez...tuti lesz neki elfekvőbe egy hibás..azoknak állt jo az antennájuk...

(#1356) kazmerr válasza FANaticpass (#1354) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Vigyázz mert pontosan kell méretezni a frekvencia miatt!
Ha nem megfelelő méretű toldalékot raksz rá akkor még ronthatsz is az alap erősségen.

(#1358) asdmario


asdmario
újonc

Hali.nen tudnátok olyan gimballokat mondani phantom 1 -hez amivel nem kell túl sokat bíbelődni,aránylag olcsóbb kategória de megbízható

(#1359) kazmerr


kazmerr
aktív tag

A szénkefés motorokat még "be kell törni"?
http://www.rcuniverse.com/forum/electric-rc-helis-167/5628228-brushed-electric-motor-break-guide-not-just-helis.html#post5628228

Az rcgroups-on is sokan hivatkoznak rá...

(#1360) Minstrel válasza asdmario (#1358) üzenetére


Minstrel
senior tag

Igaz nem phantom1-re, de én ilyet vettem [link] Rátettem a kamerát és már működött is, be volt állítva, azonnal használható. Persze az akksit is rákötöttem. :)

(#1361) FANaticpass


FANaticpass
tag

Köszönöm!

tehát ezért méricskéltek a videókban... :)

igazából nem volt még bajom vele de átalakítom a megadott méretre.

a lencsét elvileg lehet állítani mégpedig h alkohollal feloldjuk a ragasztót a menetről és többszöri próbálkozásra belőni a fókuszt. utubbe videón láttam :))

(#1362) FANaticpass


FANaticpass
tag

https://m.youtube.com/watch?v=JVVmKU8XcHs&feature=youtu.be

(#1363) kazmerr válasza FANaticpass (#1362) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A képhullámzás a rázkódás miatt van (ezt hívják az angol fórumokon "jello effect"-nek).
A jól kiegyensúlyozott propellerek és a a szivacsos rázkódásvédelem sokat tud rajta segíteni:

Eddig ez a legjobb info amit találtam róla. De hátha a többiek is tudnak róla mondani valamit...
http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/hsz_1331-1331.html

jó összehasonlítás mennyit jelenthet:
https://www.youtube.com/watch?v=pvE3q2SvWIc

(#1364) drnet válasza #42007296 (#1350) üzenetére


drnet
aktív tag

Én nem azt írtam, hogy 20 repülést bírt, hanem, hogy 20x repültem, és még bírja.
Lehet azonban, hogy ha lemerül én is akksit veszek bele.

(#1365) #42007296 válasza drnet (#1364) üzenetére


#42007296
törölt tag

Akkor félre értelmeztem, bocsánat :)

3800 Ft-ért vettem 4db GP 2700 mAh -at.
Ma végre ki is tudtam próbálni (x5c-1) és nagyon nagy élmény volt :D
Ezelőtt nem próbáltam még hasonló dolgokat sem.

Igaz elsőre majdnem el is vesztettem :P átrepült a szomszéd portára, ahol elég nagy a "dzsumbuj", de szerencsére megtaláltam :D Jobb kimenni vele a határba gyakorolni :D

Kamerája elég gyenge képet csinál. Majd próbálok vele mókolni valamit a fentebb leirtak alapján, ha lesz kis szabadidőm.

(#1366) akela91 válasza #42007296 (#1365) üzenetére


akela91
addikt

Nekem ma érkezett meg az X5C-1, de majd csak hétvégén tudom kipróbálni (ha nem lesz eső+szél).
Addig is fejben gyakorlok, eddig csak rc helikopterem volt...

[ Szerkesztve ]

(#1367) kazmerr válasza akela91 (#1366) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Addig ha gondolod lehet érdemes betörni a motor ;)
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=31608415&postcount=667

(#1368) akela91 válasza kazmerr (#1367) üzenetére


akela91
addikt

Ha jól értem, alacsony fordulatszámon, a földön tartva, minimális gázadással egy akksinyit "reptessem"?

(#1369) kazmerr válasza akela91 (#1368) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Pontosan...
itt a képeken látod hogy miért érdemes:
http://www.rcuniverse.com/forum/electric-rc-helis-167/5628228-brushed-electric-motor-break-guide-not-just-helis.html#post5628228%0D%0A
A jeges/folyadékos hűtést nem néztem meg, így azt nem tudom ajánlani. Érdemes figyelni hogy mennyire melegszik fel, nehogy túlmelegítsd. (Elméletileg nem lehet, mert nem lesz rajta terhelés és alacsony fordulaton is fogod járatni...)

Utána érdemes kompresszorral óvatosan kifújni, hogy ami lekopik az ki is jöjjön. Bár nem találtam jó képet a motorról, de lehet hogy teljesen zárt az X5C motorja, így meg kell bontani hozzá... Ettől kicsit paráznék...

(#1370) drnet válasza #42007296 (#1365) üzenetére


drnet
aktív tag

Jobban jártál volna a Sanyo Eneloop akkuval, amit ajánlottak. Pláne, hogy nem nagy terhelésnek van kitéve. Az eneloop technológia a nem használat alatt szinte alig merül (állítólag egy év nemhasználat után is 80%-os), míg más hagyományos akksi 1 hónap állásban totál lemerül.

(#1371) asdmario válasza Minstrel (#1360) üzenetére


asdmario
újonc

Köszönöm a válszt. Én is valami ilyesmire gondoltam

(#1372) FANaticpass válasza kazmerr (#1363) üzenetére


FANaticpass
tag

Érdekes mert masik videomnál nem jelentkezett ez, a propeller kaphatott ütéstől előfordulhat? ha felulrol nezem a prop-okat akkor 2nél eléggé cikázik. a prop fogaskerék tengelye nem görbe inkabb a prop lehet eldeformálodva kicsit.

megcsinalom a szivacsolást és a gumi bakokat. köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=oC8hrXB2S1k

(#1373) FANaticpass válasza kazmerr (#1369) üzenetére


FANaticpass
tag

Miután felraktam a fára és jött a vihar fostam h beázik az elektronika ha marad benne kraft gáz lesz igy lemerítettem.

Akkor meg is pukkant az 1ik motorom. szétszedtem de az ahogy haverom is mondta ezek nem szénkefés motorok. 2 oldalrol nem szén van vagyis nem tudom pontosan mi az de nem szén kefés szerintem sem.
nem olyan mint amit kilinkeltél. összeraktam és működött de nem mindig kapcsolt be. este szétszedem és csinalok képet felrakom. szerintem javíható.! ;]

(#1374) FANaticpass válasza FANaticpass (#1373) üzenetére


FANaticpass
tag

illetve itt a video én is ez alapján szedtem szét, itt 2 kis rugós szerkezet van a 2 polus között

https://www.youtube.com/watch?v=omTkrJC5MdE :DDD

(#1375) jozsi252 válasza FANaticpass (#1373) üzenetére


jozsi252
veterán

Pedig abba szénkefés motor van! Ilyen árkategóriájú gépbe nem raknak bele Brushless mocit.

iPhone 13 Pro Max

(#1376) vASalo válasza jozsi252 (#1375) üzenetére


vASalo
tag

Egy rossz motort szétszedtem. Pont ez az, hogy ebbe az árba még a szén se fér bele. :D
Két rugalmas, rézötvözet érintkező kapcsolódik a forgórész kommutátorához.

[ Szerkesztve ]

(#1377) asdmario válasza Minstrel (#1360) üzenetére


asdmario
újonc

És mennyi idő alatt jött meg

(#1378) #42007296 válasza vASalo (#1376) üzenetére


#42007296
törölt tag

Pont ezt akartam irni, csak dolgom volt, hogy ezekbe nem szénkefés. Igy nincs mit koptatni :)

Volt olyan akkum a nagy vakuhoz. Jok voltak tényleg.
Vidéki vagyok, igy nem volt sok választás a boltokba. Postán megrendelni pedig 2-3 nap és lehet h 1-2 e Ft postaköltség is.

(#1379) Minstrel válasza asdmario (#1377) üzenetére


Minstrel
senior tag

2-3 hét, banggood-ról nekem minden megjött ennyi idő alatt

(#1380) kazmerr válasza vASalo (#1376) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Oké, azt hiszem a kínai olcsóságról és találékonyságről még van mit tanulnom... :)

(#1381) FANaticpass válasza vASalo (#1376) üzenetére


FANaticpass
tag

akkor mi lehet a gond a motorral ha a rugos tagok hozzá ernek a tengelyhez es nem mindig indul be a motor. pedig 1x u nek tűnik a szerkezet

ja a kabel jó.

[ Szerkesztve ]

(#1383) Gsx-rr válasza upbuvar (#1382) üzenetére


Gsx-rr
veterán

500 usd! Szerintem annyiert jo!

(#1384) kazmerr válasza upbuvar (#1382) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ezt azért érdemes átfutni...
https://www.lily.camera/our_faq/

Vannak vagy meg nem említett vagy ügyesen kendőzött dolgok. Amikről cask a FAQ-ban írnak
Pl:
- előrendelésnél azonnal fizetsz.
- Nincs környezet érzékelése, tehát bárminek nekimegy...

Van elég sok ilyen kísérlet egyébként, érdemes nézegetni és álmodozni, vagy ellesni dolgokat:
https://www.indiegogo.com/explore?filter_title=drone
https://www.kickstarter.com/discover/advanced?term=Drone&category_id=0&woe_id=0&sort=magic

Nekem ez mozgatta meg a fantáziámat:
https://www.indiegogo.com/projects/percepto-computer-vision-apps-for-drones
Ha belejövök a drónozásba, és lesz rá egy kis játszós időm, akkor szerintem a raspberri pi-al csinálok valami robot pilótát, vagy élő képelemzőt. Ha valaki kicsit ért a dolgokhoz akkor annyira moduláris a software (opencv) és annyira jól dokumentált hogy a legnagyobb kihívás a telepítés (4 óra!), és a felismerés tanítása... :) Nem lesz tökéletes, de szerintem akkuval, rövid (max 20 perces) üzemidővel 200g alatt lehet maradni, esetleg még egy wifi-t, gps-t is hozzá lehet csapni, ultrahangos távolságérzékelőt leszálláshoz... #álmodozom :)

(#1385) Gsx-rr válasza kazmerr (#1384) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mindenhol elore fizetsz.
Van olyan amelyik erzekeli a kornyezetet es nem megy neki semminek?
Az ilyeneknel amik tudjak ezt a modot ott be lehet allitani ,hogy milyen magasan es milyen tavolsagbol kovessen?
200 gramm alatt nem fog elbirni egy normalis kamerat szerintem.
Meg a 20 perc repulesi idohoz is kell rendesen akkumlator. Annak is sulya van.

[ Szerkesztve ]

(#1386) kazmerr válasza Gsx-rr (#1385) üzenetére


kazmerr
aktív tag

bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. Magyarázom a bizonyítványom:

- Kickstarteren nem vonják le egyből a pénzt, vagy ha igen és nem teljesül, akkor visszakapod.
- Barkács szinten van akadályelkerülő, azt hiszem az idei CES-en jöttek consumer márkák is ilyen funkciókkal.
- A lilyben pont az a trükk hogy van minimális rep magasság, így elmegy a fejed felett de csak ha 1.75-alatt vagy (mondjuk legalább a gyerekek biztonságban vannak) :)
- 200 gramm a teljes felszerelés, akku, raspberry pi, kamera, gps. (ne feledd, nem a 4k-s videó a lényeg, hanem az automatizálás...)
- A 20 perc nem rep idő hanem raspberry pi idő. A vezérlés mindig legyen több mint a repidő ;)

[ Szerkesztve ]

(#1387) vASalo válasza FANaticpass (#1381) üzenetére


vASalo
tag

Szerintem a forgoresz tekercselese rossz, az adott pozicioban ezert nem indul. Ezeket a motorokat nem lehet javitani. Cserelni kell. Szerencsere olcsok.

(#1388) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Van itt valakinek HKPilot 2.7 vezérlője Quanum Lea GPS-szel? Valamiért sehogy sem sikerül összehozni a dolgot, mission plannerben compass kalibráláskor olyan, mint ha a vezérlő és a GPS egység iránytűje is működne, valahogy le kéne talán tiltani a belsőt, de a jobb alsó sarokban levő jumper eltávolításával (valahol ezt olvastam) ugyanez a helyzet. Tanácstalan vagyok :(

tomanovicsgergely.hu

(#1389) Minstrel válasza GeryGreyhoun (#1388) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem tudom biztosra, mert még nem láttam a hk féle verziót, de nem a két kis érintkezőt kell elvágni? [kép]

(#1390) JJani68


JJani68
újonc

Sziasztok!

Ma vettem át a Syma x5c-1 -et, 1x repultem (vagyis valami olyat csinaltam) leesett és azzóta nem tudom elindítani, mindig úgy villog, mintha le lenne merulve az aksi. :W
Tudnátok segíteni?
Koszonom

(#1391) Gsx-rr válasza JJani68 (#1390) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hulye kerdes! Feltoltotted?

(#1392) JJani68 válasza Gsx-rr (#1391) üzenetére


JJani68
újonc

igen....2 aksit kaptam hozza, mind a kettot toltottem 60-60 percig

(#1393) Gsx-rr válasza JJani68 (#1392) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csatlakozik a taviranyito a geppel?

(#1394) JJani68 válasza Gsx-rr (#1393) üzenetére


JJani68
újonc

az az , hogy elosszor elore es hatratolom a kart ?

(#1395) GeryGreyhoun válasza Minstrel (#1389) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Láttam ezt valahol, állítólag ehelyett van a 2.7-es verzión a jumperes megoldás, ez a régebbi típus.

tomanovicsgergely.hu

(#1396) Gsx-rr válasza JJani68 (#1394) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen! Valtozik valami? Mashogy villog a gep esetleg?

(#1397) JJani68 válasza Gsx-rr (#1396) üzenetére


JJani68
újonc

lassabban villog. Most a lányomnak valahogy sikerult bekapcsolni, addig nyomogatta ossze vissza az osszes gombot, de ha kikapcsoltuk már megint nem tudjuk elindítani.

(#1398) Gsx-rr válasza JJani68 (#1397) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg kene nezni a forrasztasokat.
Mast nem nagyon tudok.

(#1399) laccy88 válasza JJani68 (#1397) üzenetére


laccy88
senior tag

máskor jártam hasonlóképp. Fura volt, hogy nem mindig akart kapcsolódni a távhoz. Nagy nehezen rájöttem, hogy a quad-ot mindig fix, vízszintes helyre kell rakni párosításkor(én legalábbis így vettem észre)

(#1400) JJani68 válasza laccy88 (#1399) üzenetére


JJani68
újonc

vizszintesen van a padlón (gondolom elég vízszintes )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.