Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) EczkE


EczkE
addikt

Egy kis szorakozas a sok szakmai komment koze. :D [link]

Asszem mindenféleképpen!

(#1852) San398


San398
őstag

Ha valaki saját építésű drónt akar vagy csak érdeklődik a téma iránt akkor most indult egy cikk sorozat: [link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1853) Minstrel


Minstrel
senior tag

Gimbal próba [link]. Tudom, ez is lakott terület felett van, de már repültem párszor és a szél se fújt, plusz gps is tartotta a gépet.

(#1854) kazmerr válasza Minstrel (#1853) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A propellerek miatt hullámzik?
Amúgy nagyon szép, ez már tényleg olyan hangulatban mint a filmes kránozások!

(#1855) Minstrel válasza kazmerr (#1854) üzenetére


Minstrel
senior tag

A propellerek ki vannak egyensúlyozva, de van még valami rezgés, csak négy gumibogyó tartja a gimbalt, majd kipróbálom hattal, hátha akkor eltűnik a hullámzás.

(#1856) marciart11 válasza Minstrel (#1855) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem csak rezeg a kép enyhén.

(#1857) vegyszer


vegyszer
addikt

Kapott már valaki tracking számot az olcsó X5C rendelők közül?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1858) akela91 válasza vegyszer (#1857) üzenetére


akela91
addikt

Confirmed,Paid,Unshipped állapotban van az enyém. De tracking numbert ne is várj free shippingnél.

(#1859) marciart11 válasza akela91 (#1858) üzenetére


marciart11
aktív tag

Banggoodon azt vettem észre hogy 15 dollár fölött már adnak track számot.

(#1860) akela91 válasza marciart11 (#1859) üzenetére


akela91
addikt

Banggoodon se kaptam a Syma-hoz trackinget.

(#1861) zsiz


zsiz
őstag

elvileg kell, hogy adjanak valamit a rendelés részletei alapján:

Shipping Method::
Registered Air Mail for Brazil&Chile&Greece&Israel&Portugal&Hungary

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1862) Turbobacsi válasza vegyszer (#1857) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én se még (kiváncsian várom mikor indulnak el és mikor érkeznek be)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1863) akela91 válasza zsiz (#1861) üzenetére


akela91
addikt

Ilyenkor sokszor kapok kamu track numbert. (ebay) -ettől független mindenem megjött eddig (100+ rendelés)

[ Szerkesztve ]

(#1864) zsiz válasza akela91 (#1863) üzenetére


zsiz
őstag

szerintem valósat fognak adni, de majd kiderül. mindenesetre, kicsit igyekezhetnének már vele :D amúgy nekem se első rendelésem külföldről. konkrétan ettől a bolttól ez az első, de a külföldi rendeléses topikban, ajánlottnak számít ez a webshop, ezért mertem megrendelni.

nem hinném, hogy bármi gond lenne majd. ha mégis, akkor ott a PayPal védelme, ami már nem is csak 45, hanem már 180 napig véd. ha meg valamiért vissza kellene küldeni, annak az árát is fizeti a PayPal. szóval teljesen nyugodt vagyok, csak kicsit türelmetlen.. már repkednék :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1865) San398 válasza vegyszer (#1857) üzenetére


San398
őstag

Nem kaptam semmit, bár Én nem regisztráltam a coolicool.com-on és úgy adtam le az X5C-re rendelést majd paypal-al fizettem. Ilyenkor hogy tudom megnézni, hogyan áll a rendelésem?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1866) vegyszer válasza San398 (#1865) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem lehet, hogy egy köztes fázisú regisztráció létrejön. Mint a tinydeal oldalán asszem volt nekem ilyen. A paypal mail cím lehet, hogy jelszó emlékeztetőt kérve valódi fiókba visz. Ha igen, akkor ott látszik a státusz.

De nekem volt olyan eladó is, aki még a paypal felé is látható módon küldte el a csomagkövetési számot... (és két helyről is jött mail)

Ezt a boltot én sem ismerem jobban.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1867) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok,
az F550-re szeretnék egy alap FPV szettet. Nincsenek különösebb igényeim, kivéve, hogy adó és vevő közt meglegyen párszáz méter biztonságos kapcsolat.
Emiatt az alsó árkategóriában nézelődök:
kamera+adó
monitor beépített vevővel
a linkelt összetevőkről bármi vélemény? feltételezem együttműködnek.
Esetleg hasonló árkategóriában ajánlás?
köszi! :)

(#1868) stifi82 válasza laccy88 (#1867) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ebben spekulálok csak ha még ez is akkor már 150000ft felett leszek drága hobbi sosem növök fel. :))
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63646__Quanum_Complete_FPV_Bundle_Set_w_Goggles_5_8GHz_32ch_Video_TX_RX_CP_Antennas_and_Camera_PNF_.html

(#1869) #42007296


#42007296
törölt tag

(#1870) Gsx-rr válasza #42007296 (#1869) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jópofa ,de semmire se jó! Ennél még a léggömbökre kötött székkel történt repülés is biztonságosabb volt! :)

(#1871) #42007296 válasza Gsx-rr (#1870) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ez a cikk a videóhoz:

"A Flike akár 100 km/órás sebességre is képes. A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. munkatársai alig egy évvel ezelőtt kezdték el fejleszteni az emberrel felemelkedni képes drónt.
A drón Y6-os konstrukció, ami azt jelenti, hogy felülről nézve a váza „Y” alakú, a 6 pedig a motorok számát hivatott jelölni.
Jelenleg maximum 15-20 percig tud repülni. Ha minden jól megy, egy nap egyenértékű párja lehet a motorkerékpároknak. Szédületes élmény vezetni, mivel a nagy sebesség mellett emelkedni és süllyedni is képes."

Igen, de azért vicces lehet rajta ülni :D

(#1872) laccy88 válasza stifi82 (#1868) üzenetére


laccy88
senior tag

nem tűnik rossznak, de én a hatótáv miatt a 600mw-ost választanék, illetve a távra szerelt monitort preferálom :) de hátha más is hozzászól

(#1873) stifi82 válasza laccy88 (#1872) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez a mw mit takar?

(#1874) laccy88 válasza stifi82 (#1873) üzenetére


laccy88
senior tag

Pontosan nem tudom, nekem is csak mondták :D szerintem valahogy az adóegység teljesítményét jelöli. De majd a hozzáértők leírják :)

(#1875) Gsx-rr válasza #42007296 (#1871) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A cikkben leirtakbol semmit se lattunk.
Lehet ,hogy mint dron jo, de ugy hogy ult rajta valaki egy instabil valaminek tunt!
Nem hiszem eppeszu ember raulne menet kozben 50 km/h sebessegnel 10 meter magasban!

(#1876) kazmerr válasza Gsx-rr (#1875) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Valakinek el kell kezdeni ahhoz hogy színes, szagos, szélesvásznú termék jöjjön ki belőle valamikor :)
Azt nem tudom hogy az ember tömegével mit kezdenek, mert az egy dinamikusan mozgó valami és a légijármű tömegéhez képest számottevő tömeggel rendelkezik... esetleg ezen is lesz 6 pontos biztonsági őv mint a repülőgépeken? De akkor mihez rögzítik? Vagy próbálják a pilóta kimozdulásait is stabilizálni?
Lesz még min agyalni, de nekem már most nagyon szimpatikus ahova eljutottak...

(#1877) Gsx-rr válasza kazmerr (#1876) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam tobb ponton is aggalyos: stabilitast szerintem nem lehet megoldani ilyen rotorokkal.
2. Aerodinamikailag is elegy gyenge. Mi vedi az embert a menetszeltol? 100 kilometeres sebessegnel ez mar komoly problema.
A Dron Hungary cikkjenel is ott van ,hogy bevallottak hogy inkabb felelmetes.
Eleg elkepzelni ,hogy ott ulsz a rotorok kozott! Grrrrr.

[ Szerkesztve ]

(#1878) kazmerr válasza Gsx-rr (#1877) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ebben igazad van. Én így tuti nem ültem volna rá, még kíváncsiságból sem.
A rotorok köré lehet védő borítást építeni. A 100km/h szerintem elsőre nem cél. Örülnek ha stabilan 20-40 kmh-val elrepkednek vele úgy hogy ne attól féljenek mikor esik le vagy sérül meg rajta valaki.
Ha felkapják őket a mostani netes hype alapján és kapnak tőkét (de jó lenne!), akkor is legalább 1 év.

(#1879) Minstrel


Minstrel
senior tag

A gép alatt kéne ülni, bár akkor se lenne valami biztonságos, de pl. egy operatőrt rákasztanánk kamerával és nem kell gimbal meg gopro :D

(#1880) Gsx-rr válasza kazmerr (#1878) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg szerintem komoly engedelyek szuksegesek ,hogy repuljon akar emberrel akar annelkul. Nem tudom milyen hatosagok felugyelik ,de oda komolyat kell bizonyitani ,hogy megkapja a szukseges engedelyeket.
Minstrel: igen az jobb megoldasnak tunik ,meg a stabilitas szempontjabol is!

[ Szerkesztve ]

(#1881) San398 válasza stifi82 (#1873) üzenetére


San398
őstag

mW=mili watt,
az oldalon pedig ez van: 200mW power output(kimenő teljesítmény) ekkora teljesítménnyel sugároz az adó

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1882) havri1


havri1
félisten

Helló!

Tegnap kaptam a kezembe egy H8 mini kis drónt.
Tudna valaki segíteni, az alapokkal, hogy mi mit csinál, mi mire jó, hogyan érdemes elkezdeni tanulni a repülést?
Van FAQ vagy How to stb leírás erre?

:R

havri

(#1883) Cathfaern válasza havri1 (#1882) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én ez alapján indultam el mikor meglett az első drónom: [link]

(#1884) havri1 válasza Cathfaern (#1883) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, ez sokat segített.
Abban esetleg tudnál segíteni, hogy az normális jelenség e, hogy ha elemelkedik a földről, és folyamatosan egy irányba tör ki? Ha egy helyben szeretném tartani, folyamatos ellenirányt kell tartani. Igaz nem mindig csinálja, volt már, amikor simán egy helyben maradt rásegítés nélkül is.
Kalibrálás? A H8mini videóban 9 perc környékén ezt csinálja. Mire jó az?
Headless módot hogyan kell be és kikapcsolni? A bal joy nyoására írja, de ugyanarra írja a visszatérést is. Nem lehet, hogy ez kavar be a folyamatos egy irányba tartásnak? (Tuti össze vissza nyomogattam már, lehet valamit elállítottam)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#1885) Minstrel válasza havri1 (#1884) üzenetére


Minstrel
senior tag

Amit 9 perc körül csinál az kell Neked, hogy egyenesen álljon a levegőben ha nem nyúlsz egyik karhoz sem. Vízszintes helyen kalibrálni kell a giroszkópját, ezt lehet minden felszállás előtt meg kell csinálni, de nem biztos.

Azért is indulhat meg valamelyik irányba, mert az egyik propeller görbe vagy nincs egy szintben a többivel, lehet jobban rá van nyomva a tengelyre, nézd meg ezt is.

(#1886) havri1 válasza Minstrel (#1885) üzenetére


havri1
félisten

Megnéztem, megcsináltam, és most jó! Egyenesen is tud "állniŰ" a levegőben, köszi :)
Most már csak azt kell megtudnom, a headless módot hogyan kapcsolom be.
Ha a bal joyt nullába teszem (lefelé, középen), és nyomok rajta egyet (mikrokapcsoló), akkor pittyen egyet. Ha elkezdem feleflé tolni a joyt, lassan elemelkedik a földről, de máris kitör egyenesen hátrafelé random irányba, akármit csinálok. Csak ki bekapcs oldja meg. És akárhányszor nyomom, nem jön az a bizonyos folyamatos pittyegés, ami szerintem a headless mód.
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#1887) havri1 válasza havri1 (#1886) üzenetére


havri1
félisten

A kis videón 12 perc környékén van erről szó, de nem értem sajnos.

havri

(#1888) akela91


akela91
addikt

Vennék egy CX-10 -et hülyülni szobába. A kérdésem, hogy ezeknek a motorjai meddig bírják? Érdemes venni hozzá pluszban? Illetve prop. védő és plusz prop ajánlott-e?

eu.banggood.com -on használjátok a bgwcx10 kupon kódot, és 4531Ft összesen.

[ Szerkesztve ]

(#1889) akela91 válasza akela91 (#1888) üzenetére


akela91
addikt

Utánaolvastam review-knak. Ajánlják a plusz propot és prop. védőt, de ahogy néztem az akksi/motor csere az nehezebb móka(forrasztópákás), szóval azt nem rendeltem.

(#1890) havri1 válasza havri1 (#1887) üzenetére


havri1
félisten

Megvan, hogyan kell bekapcsolni, már műküdik frankón :)

havri

(#1891) laccy88 válasza laccy88 (#1867) üzenetére


laccy88
senior tag

túl sok választ nem kaptam...megkockáztatom, hátha nem csalódok

FPV antennákról lenne kérdésem. Ahogy látom, jópár kialakítású létezik. Mi a különbség köztük? Meg van határozva, hogy melyik típusú(formájú) milyen célra van kitalálva? :U

(#1892) szegö27


szegö27
újonc

Sziasztok!Azt szeretném kéredezni,hogy van egy syma x5c droncsim, az a problémám hogy volt egy pár koccanás és folyamatosan huz hátra fele, valahogy össze lehet hangolni a távirányítóval? igazándiból még arra se jöttem rá hogy hogy kell hangolni :O :O

(#1893) Turbobacsi válasza szegö27 (#1892) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

[link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1894) vegyszer válasza Turbobacsi (#1862) üzenetére


vegyszer
addikt

Azóta is napjában többször nézek be a coolicool oldalára, hátha írjak, hogy postázva, és adják a tracking number-t, de nem...
:((

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1895) Turbobacsi válasza vegyszer (#1894) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem írják :( kíváncsian várom mi sül ki belőle (a szállítási feltételekben 2-5 napot írnak postázásra)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1896) ribarszki


ribarszki
őstag

Én tegnap este az Aliexpressről rendeltem egy Syma x5c-1et. 4 akksival és 4 pótmotorral. Ma reggel már postára is adta az eladó. Meglátjuk milyen móka lesz, ha nem jön be lesz egy eladó gép :)

[ Szerkesztve ]

(#1897) San398 válasza vegyszer (#1894) üzenetére


San398
őstag

Ne legyen igazam, de szerintem nem fognak postázni egyetlen darabot se a 26$-os gépből és várják hogy reklamáljon a jó nép érte. Ekkor mindenkinek visszaküldik a pénzét.Én viszont akkor nem tudom hogy reklamálok mert nem tudok belépni az http://www.coolicool.com oldalra. Megpróbálok majd a supportnak írni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1898) Cathfaern válasza San398 (#1897) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

PayPal-on mindenképp tudsz reklamálni. Vagy ha van rendelés azonosítód, akkor arra tudsz hivatkozni mailben.

ribarszki:
Olcsó kategóriás drónok gyakorlatilag eladhatatlanok használtan, mivel nem tudni mennyit mentek. Kopás nem látszik, de lehet 2 repülés után elszáll a motor.

(#1899) marciart11 válasza Cathfaern (#1898) üzenetére


marciart11
aktív tag

Meg hamar összetörnek, nem élik meg a használt piacot. :)

(#1900) zsiz válasza San398 (#1897) üzenetére


zsiz
őstag

ez is előfordulhat.. ha ez történne, akkor bocsi mindenkitől, én dobtam be itt az infót.. de hát ugye nem tudhattam, hogy nem akarnak/tudnak majd postázni.

a kínából történő rendelés sose gyors. én ezt már megtanultam, szóval még nem mondanék le a cuccról. paypal védelme él 180 napig, addig amúgy se nagyon lehet gond. előfordulhat, hogy csak sok rendelést kaptak és nem érik utol magukat, és közben a készlet is kifogyott (mivel tudjuk náluk mit jelent az "in stock"... talán be tudják még szerezni, aztán ha mégse akkor bocsi és refund.. csak ugye közben telik az idő).

egyébként mint írták, PP-on tudsz vitát nyitni ha úgy érzed, ott van nyoma a tranzakciónak.

(#1895) Turbobacsi

ezt a 2-5 napot hol láttad? mert ha ott ahol én is, akkor az csak az EU raktárból történő rendelésre vonatkozik, de ezt nem onnan küldik, ha küldik. egyéb infót ezen kívül csak annyit találtam, hogy 15-30 munkanap mire ideér (de ahhoz fel is kellene adni, olyat nem láttam hogy erre mennyi időt adnak maguknak).

-----

egyébként valamelyik nap rájuk írtam már live chat-en (tegnap vagy tegnapelőtt.. már nem tudom.) ahol is egy jó másfél órát tuti, hogy várnom kellett mire sorra kerültem. most vagy ennyi rendelésük van, vagy ennyire nem törődnek a vásárlóikkal.. próbálkoztam máskor is, akkor azt írta a chat hogy 76. vagyok a várólistán, hamarosan jön egy operátor.. hát inkább nem vártam ki, hanem másnap próbálkoztam korábban :D mikor beszéltem velük, rákérdeztem, hogy mi a pék lesz a rendeléssel, de csak a szokásos "we will ship your order ASAP" választ kaptam - na ezt meg már ismerem. telefonnal jártam úgy másik boltnál.. "holnap postázzuk" eltelt egy hét, megint rájuk írtam, "holnap postázzuk", mondom álljunk csak meg, 1 hete is pont te, pont ugyanezt mondtad nekem.. de aztán megkaptam a garanciában cserélt készülékemet. egyébként a kérdésemre, hogy a kamera és a kártya is jár-e hozzá, azt mondták hogy igen. egyéb hasznos infót nem tudtam meg. mindenesetre én még várok.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.