Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Gsx-rr válasza vitko6 (#1200) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na Symások! itt a nagy lehetőség! :D

vitko6 : Bocs!!

[ Szerkesztve ]

(#1202) Turbobacsi válasza Gsx-rr (#1201) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

viccnek is rossz :DD

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1203) Gsx-rr válasza Turbobacsi (#1202) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most miért mondod? :) Egy mobius-al tunningolt Syma az már komoly gép! :)

Ja bocs ,azzal nem lehet 10 perces videót csinálni :(

[ Szerkesztve ]

(#1204) MrRL19 válasza #42007296 (#1198) üzenetére


MrRL19
senior tag

Rendben köszönöm a linkeket , és még annyi hogy a motorból miért van az a kétfajta?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1205) Turbobacsi válasza MrRL19 (#1204) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

2 db balra forog (CCW counterclockwise), 2 db jobbra forog (CW clockwise)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1206) MrRL19 válasza Turbobacsi (#1205) üzenetére


MrRL19
senior tag

Jó most már minden világos :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1207) laccy88


laccy88
senior tag

Nagykőrösön tegnap este 8 körül reptetett valaki közülünk a tér felett? :)

[ Szerkesztve ]

(#1208) vitko6 válasza Gsx-rr (#1201) üzenetére


vitko6
csendes tag

hehe, köszi:)
ha syma nem is, de valami egyszerű tökéletesen megfelelne. csak egy 5-10 perces bónusz jelenetet szeretnék. és ott a vajdahunyad váránál biztos nagyon szép felvételt lehetne csinálni....

valaki? ;)

(#1209) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Cheerson cx20 ba mekkora az a legnagyobb aksi ami belefér még?

(#1210) Gsx-rr válasza vitko6 (#1208) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azert jol gondold meg! Lehet akar oda engedely is kellene.
Meg jol nezd meg ki lesz a pilota! Nehogy elrontsa valami Kamikaze az esemenyt!!!

(#1211) #42007296 válasza Gsx-rr (#1210) üzenetére


#42007296
törölt tag

(#1212) drnet


drnet
aktív tag

Tetszik ez a Syma X8C.
Kár, hogy nem találok kamera nélküli verzióját, mert az eredeti kamera továbbra sem valami szuper.
Kipróbálnám SJ4000-rel hogyan birkózik meg.

(#1213) Minstrel válasza #42007296 (#1211) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az szép :D Akkor az enyém nem is sikerült olyan rosszul [link] :)

(#1214) #42007296 válasza Minstrel (#1213) üzenetére


#42007296
törölt tag

Jó lett nagyon! :)

Milyen 'géppel készítetted és milyen kamera volt rajta ?

(#1215) Gsx-rr válasza Minstrel (#1213) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na itt a pelda ,hogy kell kineznie egy legi felvetelnek!
Mar rosszul vagyok a sok gagyi 1-2 mpixeles gimball nelkuli Syma es Tarsai videoktol!
Es mindenki buszken toltogeti fel a youtubra.
Ezeket mar elvezet nezni!
Nem mint az a sok semmire se jo jolly effektes rossz minosegu es unalmas a varos hataraban keszult videokat!

[ Szerkesztve ]

(#1216) Minstrel válasza #42007296 (#1214) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mobius kamera és saját építésű gép volt SK450 vázra [link], épp most kaptam szét, másik vázra tettem a dolgokat és egy gimbal is lesz, sajna tavaly még nem volt, azért ilyen dülöngélős a videó.

(#1217) #42007296 válasza Minstrel (#1216) üzenetére


#42007296
törölt tag

Szuper!!!! :)

Banggood-on van 3 féle Mobius , de nem tudom mi lehet a különbség köztük pontosan. Gondolom mind a 3 jo minőségű képet készít, de a súlyukra jobban kíváncsi lennék.

egyik 40g, másik 37g, harmadiknál nincs irva. Ez elég soknak tűnik a Syma X5C1 7-8 g-os kamerályához képest. ( elbirja e normálisan...irták itt, hogy igen, nade nem terheli e nagyon a gépet )

Syma kamerálya a copter tápjárol üzemel ? a Mobius saját tápos, ha jol láttam. Akkor elvileg Mobiussal nagyobb lesz a Syma üzemideje ?

[ Szerkesztve ]

(#1218) Minstrel válasza #42007296 (#1217) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van az alap lencsés (enyém olyan volt) van egy szélesebb látószögű és van most egy új, a C lencsés, ez is szélesebb, mint az alap. Nézz videókat, hogy melyik tetszik Neked, szerintem ez az alap a legjobb, nincs akkora torzítása.

Nem fogyaszt olyan sokat a syma kamerája, hogy befolyásolja a repülési időt, de mobius-al biztos csökkenni fog egy kicsit a súlya miatt.

(#1219) #42007296 válasza Minstrel (#1218) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm ! :)

Megnézem a videókat.

Láttam még egy tipust, a 808#16 nevezetű kamerát ami elviekben sokkal könnyebb (7g-ot ir, de kommentelők 17-20g-ról irtak ) a Mobiustol, de gondolom közel nincs olyan minőségű felvétele.

(#1220) stifi82


stifi82
aktív tag

Na megint itt volnék fosik a szám . Akku az országban posta.h/vam megint ugyanaz a kiírás mint mikor jött a gép a vámos duma ha küldenek levelet mi a teendőm?
Vagy felesleges félnem mert 11,1v 2700mah elvileg az aksi átjön a vámon? külön számlám semmi nincsen hozzá.

(#1221) Gsx-rr válasza #42007296 (#1217) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az biztos hogy tobbet vesztesz a a nagyob suly miatt!

[ Szerkesztve ]

(#1222) maj-viktor válasza stifi82 (#1220) üzenetére


maj-viktor
őstag

Gondolom nem ingyé kaptad... így PayPal átutalási bizonylatod van... amúgy hány $!? akku nem hiszem, hogy nagyon elérné a áfa-vámhatárt...

Amúgy kapod az ajánlott levelet, abba, minden le van írva...


http://junkieeeboy.blog.hu/2014/05/18/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_3_resz_vamolasi_folyamat

postaimport@posta.hu e-mailcímre kell továbbítani a számlát / átutalási bizonylatot / PayPal utalást, a ragszám mellé mellékelve...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1223) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Sziasztok, sokadjára futok neki a "drón-t vagy ne" témának, és többszöri ön lebeszélés után is már konkrét típus árait nézegetem. Lassan már nem az a kérdés hogy igen vagy nem hanem hogy melyiket :)

szerintetek honnan érdemes?
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=SYMA+X8C&rt=nc&LH_PrefLoc=0
vagy
http://www.amazon.co.uk/Syma-Venture-Quadcopter-Aircraft-Helicopte/dp/B00WF6M4VK/ref=sr_1_20?s=kids&ie=UTF8&qid=1430837379&sr=1-20&keywords=syma+x8c

A színnek van valami jelentősége? Gondolom a narancssárga látszik a legjobban a 3 színből.
Akkuval lehet valahogy trükközni? Párhuzamosan kapcsolva lehet közel dupla repidőt elérni? Vagy annyira elnehezíti hogy felesleges? Miket érdemes még hozzá elsőre megrendelni?
http://www.symatoystore.com/Syma-Spare-Parts/Syma-X8C-Spare-Parts
Gondolom guard-ok és rotorok igen. De van mondjuk brushless diy upgrade lehetőség? Esetleg más lábakat érdemesebb rárakni hogy landolásnál ne billenjen? (elég sok videón látom...)
előre is köszi minden segítő kommentet :)

(#1224) marciart11 válasza kazmerr (#1223) üzenetére


marciart11
aktív tag

Próbálkoztam JJRC H9D nél és nem hozott plusz repülési időt ellenben a súly nőtt, és csökkent a manőverezhetőség. Javaslat nagyobb aksi beszerzése de 2000mah ne legyen több.

[ Szerkesztve ]

(#1225) stifi82 válasza maj-viktor (#1222) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez így világos is de repülő már itt van arról fizettem vámot. Az akksi meg külön jön arról semmim sincsen meg nem én tehetek róla hogy nem együtt szállítják mert nem lehet....
Bízom benne átcsúszik 5000 ft alatt találtam a neten meg hát elvileg az árában van a repülőnek.

(#1226) MrRL19


MrRL19
senior tag

a banggood mennyire igaz hogy 4-6 nap kiszállítás?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1227) jozsi252 válasza MrRL19 (#1226) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez nem mond túl sokat..

International Warehouse? UK Warehouse? Milyen szállítási módra igaz?

iPhone 13 Pro Max

(#1228) MrRL19 válasza jozsi252 (#1227) üzenetére


MrRL19
senior tag

haverom most így rendelt Szállítás módja: a svéd posta és ezzel írt neki 4-6 napot.

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1229) Turbobacsi válasza MrRL19 (#1226) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

EU raktárból igaz lehet

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1230) MrRL19 válasza Turbobacsi (#1229) üzenetére


MrRL19
senior tag

hát meglátjuk :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1231) #42007296 válasza MrRL19 (#1230) üzenetére


#42007296
törölt tag

Munkanap

(#1232) kazmerr válasza drnet (#1212) üzenetére


kazmerr
aktív tag

(#1233) vegyszer


vegyszer
addikt

Tegnap este meglepetten olvastam, hogy a hazai Tesco házhoz szállítással árul pár Quadcopter típust, meg egy dual-ax helit.
Pl a Syma X5 (szigorúan C-1 nélkül) alig 21000Ft.
A kérdésem pont ez, hogy mi a különbség az X5C-1 és a sima X5 között?
Jelen esetben a C betű a kamera lenne? Vagy van más is?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1234) atthany válasza vegyszer (#1233) üzenetére


atthany
aktív tag

légyszíves linkeld már be, mert én nem találtam ezeket, kösz!

(#1235) drnet válasza kazmerr (#1232) üzenetére


drnet
aktív tag

Köszi!

"Sajnos" nagyon jó az X5C, ezért még nem tudom, hogyan váltok-e. Lehet, majd csak ha elpasszoltam az X5C-t. Egyébként kamera nélkül lehet kapni X8C-t? Én nem találtam.

(#1236) Gsx-rr válasza vegyszer (#1233) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Semmi csak a kisebb csomagolas!
Vedd meg nyugodtan!

http://www.firstquadcopter.com/quadcopter-news/syma-x5c-1-upgraded-version-x5c/
Itt lathatod is.
Bocs nem tudok telefonrol linkelni

[ Szerkesztve ]

(#1237) vegyszer válasza atthany (#1234) üzenetére


vegyszer
addikt

[link]

Jobb híján a képek a Dropboxba tettem
Egyébként holnaptól élé az akció

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1238) Turbobacsi válasza vegyszer (#1233) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez a kamera nélküli verzió!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1239) drnet válasza #42007296 (#1157) üzenetére


drnet
aktív tag

Ha csak súrolód a széleit, arról nem.
A led világítások rajta egyben kontroll funkcióval is bírnak.
Ha gyorsan villognak, akkor nincs kapcsolat a kopter és a távirányító között.
Ha lassan villog, akkor merül az akkumulátora a kopternek.
Ha folyamatosan világít, akkor minden rendben.

(#1240) kazmerr válasza drnet (#1235) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Kamera nélkülit nem láttam, de ugyanaz a kamera van benne mint az X5C-ben a leírások alapján...
És 7.4-es az akku benne, nem 3.7-es...
Emiatt is filóztam rajta, lehet hogy jobb lenne egy X5C, mert azt egy USB akku packról tudnám tölteni.

És ez azért egy elég baráti ár lenne:
http://www.ebay.de/itm/5-Akku-Ladegerat-SYMA-X5C-1-Drohne-Quadcopter-3D-Copter-mit-HD-2MP-Kamera-Weis-/281680893698?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item41957d5702

Ezen felül nem tudom mennyire pörögnek ezek a quadrocopterek használtan, így félek 50%-os áron elindulni mert ha nem tudom eladni akkor 150%-ba kerül...

(#1241) kazmerr válasza vegyszer (#1237) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ha kicsit türelmesebb vagy, akkor ebből jobban jöhetsz ki:
http://www.ebay.de/itm/SYMA-X5C-1-3-Ersatzakku-Ladegerat-2MP-Kamera-Quadrocopter-Drohne-3D-Copter-/271858594742?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3f4c08f3b6
EU-ból jön, szóval nem kéne hogy megakadjon bárhol, ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#1242) Gsx-rr válasza kazmerr (#1240) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem hasznaltan nincs nagyon ara meg megvenni se szabad. Ki tudja mennyi van a motorokban.
Kinti ara 15.000.- akkor egy par honapos max 8-9 szerintem.
En a vadiujat tudtam itthon eladni 18.000.- ert 1 honap alatt ami ki se volt bontva .

(#1243) kazmerr válasza kazmerr (#1223) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Esetleg az itt felmerült kérdéseimre tudja valaki a választ?
Vagy vakrepülés lesz? :)

(#1244) akela91


akela91
addikt

Syma X5C -hez rendeltem egy ilyen akksi töltő kiegészítőt: Syma X5-15 X5C H5C 1 To 4 3.7V 600MAH Upgrade Battery, illetve van egy ilyen külső akkum XIAOMI 5V 2A 10400mAh

Tölthetem vele terepen? Ha sok lenne neki a 2A, azt megoldom, egy usb hosszabbítóval, és máris lecsökken 1A-re. Az 5V -ot nem tudom le tudja -e transzformálni ez az akksi töltő elosztós cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1245) kazmerr válasza akela91 (#1244) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Háát, aztírják hogy lehet tölteni laptopról...
http://forum.banggood.com/forum-topic-57030.html
Igaz max 90 percig.

Ha adtak hozzá tápegységet akkor nézd meg mi a kimeneti feszültsége. Ha nem akkor alapfeltételezés, hogy USB csatlakozót dughatsz USB-be... Az időt viszont nézd. Lehet nem kapcsol le a töltőfej, ezért emelték ők is ki hogy max 90 perc.

(#1246) akela91 válasza kazmerr (#1245) üzenetére


akela91
addikt

Nem fogom magára hagyni a szobában, egyszer már megolvadt (majd füstölt) egy kínai csoda usb elosztóm...

Egyébként 7 perc reptetés után, ugye kicserélem az akksit egy fullosra, ilyenkor várni kell pár percet, hogy a motorok hűljenek ugye?

Olvastátok?: CyPhy Works hexakoptere -ígéretes.

[ Szerkesztve ]

(#1247) marciart11


marciart11
aktív tag

Lehet tudni mi újság van a drón szabályozással? Lehet e repülni? Hogy van az engedély. Vagy hova nem kell engedély?

(#1248) akela91 válasza marciart11 (#1247) üzenetére


akela91
addikt

Ez engem is érdekelne, egyáltalán ha szabályozva is van, ellenőrzi ezt valaki? Mondjuk aki vállalkozóként készít felvételeket rendezvényekről, nekik kell-e engedély, egyáltalán lehet-e ezt hivatalosan legálisan művelni? (megrendelésre)

(#1249) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Én is kerestem ilyet, de rövid frappáns leírást nem találtam. Anniyt szűrtem le, hogy hivatalosan a kereskedelmi célú reptetés (pl kereskedelmi célú videó felvétel készítése) az engedély köteles, magán célú nem.

Ezt azért érdemes figyelni:
http://ais.hungarocontrol.hu/legterfelhasznalasi-terv

(#1250) MrRL19


MrRL19
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.