Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) LógaGéza válasza Djuree (#1799) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a eleje, ahogy a felirat van, ergo a két piros leddel világító kar fele repül.

zsiz
Köszi a Coolicool-os tippet, rendeltem mégegyet én is :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1802) Djuree


Djuree
félisten

igen, világítanak.
köszi, így gondoltam én is. :)

olyan kérdésem lenne még, hogy van olyan hogy mode1 meg mode2. mi a különbség? ahogy értelmezem, semmi, csak az irányítás más, gondolom kinek hogy áll kézre. vagy jobb és bal kezes mód?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1803) marciart11 válasza Djuree (#1802) üzenetére


marciart11
aktív tag

Tudtommal Mode 2 nél a gáz adó kar rugós vagyis középre vissza ugrik. Mode 1 esetén meg nem ugrik középre.

(#1804) Turbobacsi válasza Djuree (#1802) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

az user manualban szépen le van írva a különbség mode1 és mode2 között, keress rá a neten PDF-ben megtalálod

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1805) Turbobacsi válasza LógaGéza (#1801) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

+1 rendelés :) ha más nem, alkatrésznek jó lesz (kiváncsi vagyok egyszerre kapjuk e meg)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1806) akela91 válasza Turbobacsi (#1805) üzenetére


akela91
addikt

ez a 26$-os X5C-1 tuti nem fake? Ennyiért veszek mindjárt 2őt még.

[ Szerkesztve ]

(#1807) LógaGéza válasza akela91 (#1806) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát ha fake is, akkor PP megvéd, kérem vissza az árát :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1808) kazmerr válasza zsiz (#1794) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nah én is rendeltem egyet. Köszi a tippet!

(#1809) Djuree


Djuree
félisten

igen jó árban van az x5c.
tudja vki mi a különbség az x5sc-1 és az x5c-1 között? nekem x5sc-1 van, de nem látok különbséget. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1810) San398


San398
őstag

Úgy látom most jött el az az aidő amikor kell egy ilyen X5C nekem is. :D (26$-ért szinte ingyen van) Milyen akku töltőt és akkukat ajánlotok hozzá?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1811) kazmerr válasza Djuree (#1809) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Cégtől nem tudokvideót nézni, de:
https://www.youtube.com/watch?v=4u95LfK9Xx0

(#1812) akela91 válasza San398 (#1810) üzenetére


akela91
addikt

Én ezt bátran ajánlom, megelégedettséggel használom.

De rendelj hozzá szvsz motor szettet: [link]

Rendeltem még 2db X5C-1 -et :D

[ Szerkesztve ]

(#1813) LógaGéza válasza akela91 (#1812) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is gondolkodok mégegyen, csak várok egy kicsit, hogy két külön csomagként jöjjön.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1814) Minstrel


Minstrel
senior tag

(#1815) San398 válasza akela91 (#1812) üzenetére


San398
őstag

Köszi! Délután rendelem is. :K

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1816) akela91 válasza LógaGéza (#1813) üzenetére


akela91
addikt

Jah, én írtam az eladónak, hogy külön adja fel a 2őt, és 15Eurot írjon rá.

Használjátok a CICWEBFE kupon kódot, ha minimum 2db-ot vesztek, és lejön 1$

[ Szerkesztve ]

(#1817) Attila444 válasza zsiz (#1794) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ha jól látom kamera és memóriakártya nem jár hozzá, azért ennyi az ára.

(#1818) akela91 válasza Attila444 (#1817) üzenetére


akela91
addikt

Ezt hol látod?

Mindenhol ott a camera, egyedül az sd kártya esetleg kifogásolható.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Attila444 válasza akela91 (#1818) üzenetére


Attila444
aktív tag

"Package Contents: 1 x Quadcopter, 1 x Transmitter, 4 x Blade, 4 x Protecting Frame, 1 x Card Reader, 1 x Screwdriver, 1 x USB Charging Cable, 1 x User Manual"

A képen ott van, de a leírásból nem hinném, hogy csak véletlenül kifelejtették...

[ Szerkesztve ]

(#1820) kazmerr válasza Attila444 (#1819) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ezért már reklamálhatsz mert a kép/leírás megtévesztő...

(#1821) akela91 válasza Attila444 (#1819) üzenetére


akela91
addikt

Érdekes lenne, mert alap tartozéka az X5C-1 nek, tehát ez megtévesztés lenne szerintem.

+ Ahol én vettem BANGGOOD-ról ott sincs ott a leírásban külön, és volt kamerája: [link]

Package Included:
1 x SYMA X5C Quadcopter
1 x Transmitter
1 x 3.7V 500mAh Li-poly Battery
4 x Blades
1 x SD Card
1 x USB Charger

(#1820) kazmerr : Így van, akkor refund lesz a vége max.

[ Szerkesztve ]

(#1822) LógaGéza válasza Attila444 (#1819) üzenetére


LógaGéza
addikt

Main Features: ...
200W 720P HD camera equipment

General: ...
Functions: ... Camera, ...

Képeknél is van kamerás... Inkább azért nincs külön feltüntetve, mert a csomag része alapból - meg amúgy mindek van akkor benne Card Reader? :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1823) zsiz


zsiz
őstag

mekkora forgalmat csináltam a coolicool-nak :D rendeltem én is egy x5c-t mielőtt megveszitek az összeset előlem :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1824) Attila444 válasza akela91 (#1821) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem alap tartozék, létezik kamera nélküli verzió is.

Szerintem ezek a rohadt kínaiak rafináltabbak ennél :D
Így már simán rá tudja fogni, hogy nem olvastad el figyelmesen a leírást.

(#1825) LógaGéza válasza Attila444 (#1824) üzenetére


LógaGéza
addikt

Paypalon ha jól tudom az a alap eset, hogy a vevőnek van igaza :)
Meg ha jól tudom az a kiszerelés, amiben nincs kamera, abban transmitter sincs...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1826) akela91 válasza Attila444 (#1824) üzenetére


akela91
addikt

még a termék URL-jében/ címében is benne van a camera(200W HD Camera), én azt mondom benne lesz, de ha nem, akkor kérem a PP védelmet, erre biztosan visszaadják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1827) San398 válasza akela91 (#1826) üzenetére


San398
őstag

Hogyan működik ez a PP védelem? Ha nem azt kapom amit küldtek akkor visszaadják a pénzem nekem meg vissza kell postáznom a cuccot?

Bár kétlem hogy ne lenne benne kamera!
- kb. 6 helyen van említve szövegben a kamera az URL-el együtt
- kb. 20 helyen látni képen a kamerát
- kb. 7 helyen van a képeken megemlítve a kamera
:DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1828) zsiz válasza San398 (#1827) üzenetére


zsiz
őstag

igen, nagyjából úgy működik, ahogy írod. nyitni kell egy "vitát" amiben leírod a problémát, elküldöd a bizonyítékaidat, hogy alátámaszd az állításodat. az eladó szintén bizonygatja az ő saját igazát, vagy elfogadja amit te állítassz és megegyeztek a visszatérítés módjában és mértékében.. pl ha nem akarod visszaküldeni a terméket akkor nem fognak teljes összegű visszatérítést felajánlani neked. egyébként ilyen esetben érdemes visszaküldeni, mivel a visszapostázás költségét is visszatéríti a PayPal.. ha meg nem tudtok megegyezni, akkor a PayPal dönt a benyújtott bizonyítékok alapján.

de itt szerintem se lesz rá szükség, benne kell hogy legyen a kamera is.. ahogy te is mondod, a fényképeken, a dobozképen, a leírásban, a linkben, mindenhol említik, így kétlem hogy ne járna hozzá. de ha mégis kimaradna, akkor teljesen jogos visszatérítési követelést lehet benyújtani, amit meg is fog ítélni a PP a megtévesztő termékleírás miatt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1829) lkristóf válasza zsiz (#1823) üzenetére


lkristóf
senior tag

:Y Mikor megnéztem volna most jobban már $56.99, hogy a ló rúgja meg erről lemaradtam. :W

(#1830) San398 válasza lkristóf (#1829) üzenetére


San398
őstag

ÁÁÁÁÁ. Vazze de jó hogy nem vártam estig a rendeléssel! :DD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#1831) zsiz válasza lkristóf (#1829) üzenetére


zsiz
őstag

de azért a féláras leárazás megmaradt.. csak az eredeti árát felemelték kétszeresére. ejjj, ezek a kínaiak.. :D én még időben leadtam a rendelést, de ha nem válik be a móka, eladó lesz a kütyü :D

egyébként, lehet hogy lesz ez még akciós.. egy tabletet is kinéztem magamnak, 80 usd. másnap néztem, már 220 usd... ó mondom erről lemaradtam, bántott a dolog. aztán megint eltelt még 2 nap és megint 80$-ba került.. :D igaz, azt nem itt néztem ki, de az is kínai

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1832) Turbobacsi válasza zsiz (#1831) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem lehet hogy simán elqrták a leárazást ma reggel?? a fél árat vették teljes árnak, és azt még felezték

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1833) zsiz válasza Turbobacsi (#1832) üzenetére


zsiz
őstag

nem hiszem, szerintem csak trükköznek.. máshol is 50-60$ körül adják. itt meg most felvitték 100$-ra a "rendes" árat, gondolom hogy ha valaki betéved hozzájuk és meglátja hogy hú most féláron van, akkor rögtön le is csap rá és nem nézi meg hogy máshol is ugyanennyi, akció nélkül is.

ma ahogy néztem, először 56usd volt az ára és azt akciózták le 26usd-ra 50-egynéhány százalékkal,
kicsit később már 70 valahány %-os volt a leértékelés és még mindig 26$-ért adták, csak a rendes árat, ami át van húzva átírták 100$-ra... aztán most meg meg megint 50% körüli leárazás van, de már 57$-ért tudod megvenni.. szerintem nem véletlenül csinálták így, sokat jelent hogy van a "sale" szócsak egy nagy százalékkal.. sokan direkt ezekre keresnek, hogy kifogjanak valamit olcsón.. közben persze a teljes árán veszik meg, hiszen a kínai kollega felemelte az árat, hogy leértékelhesse utána veszteség nélkül..

bevallom én is bedőltem, mikor telefont vettem.. ki volt írva, hogy 80$ de már csak 22 órán keresztül él az akció.. gyorsan meg is rendeltem, aztán miután letelt a 22 óra megnéztem és nem változott az ár, csak újraindult a visszaszámlálás :D aztán így ment még hónapokig, amíg árulták azt a telefont. szóval én is megvettem nagy akcióban rendes árán a telefont :D

mellesleg ha már írok... hogy kell elképzelni ezeket a drónokat? még nem is láttam élőben. pl ha nem nyomok semmit, akkor megáll egyhelyben a levegőben és lebeg? mivan ha kezd lemerülni? honnan tudom ezt meg? majd ha leesett, akkor le van merülve és kész? :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1834) Turbobacsi válasza zsiz (#1833) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"mellesleg ha már írok... hogy kell elképzelni ezeket a drónokat? még nem is láttam élőben. pl ha nem nyomok semmit, akkor megáll egyhelyben a levegőben és lebeg? mivan ha kezd lemerülni? honnan tudom ezt meg? majd ha leesett, akkor le van merülve és kész? :D"

Igen, ha jól van bekalibrálva, szélcsend van, a gázkar jól van beállítva, akkor frankón lebeg egyhelyben, szépen körbe is lehet forgatni így.
Ha merül, a ledek villgnak az alján, + elkezd ereszkedni. (mondjuk nappal marhára nem látni a ledeket, pláne ha távol jár a kopter) Én be szoktam kalkulálni, hogy kb. indulás után 5-6 perc múlva visszahozom, és nem hagyom hogy magasan legyen.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#1835) zsiz válasza Turbobacsi (#1834) üzenetére


zsiz
őstag

zsír, mondjuk nem azért vettem, hogy egy helyben álljak vele :D

és ezt az ereszkedést merüléskor az olcsók is tudják? mert olvastam olyanról is ami visszarepül a vezérlőhöz ha merül.. (van ilyen?) ilyet mondjuk nem várok el tőle, csak mégis valahogy tudjak róla hogy hamarosan lemerül. van egy olyan érzésem, hogy 1-2x le fogok zuhanni, már ha kibír 1nél több zuhanást :D

lesznek még itt nekem kérdéseim.. örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, meg hogy ilyen segítőkészek vagytok :K csak jöhetne már a gépem.. :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1836) Gsx-rr válasza zsiz (#1835) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ennyi penzert ne varj tobbet!
Foleg azt ne ,hogy vissza is jojjon.

(#1837) zsiz válasza Gsx-rr (#1836) üzenetére


zsiz
őstag

írtam is hogy azt nem várom el tőle. de azért valami legyen, ne csak akkor tudjam meg hogy lemerült mikor már zuhan :) na majd a tapasztalat úgyis kiadja.. csak még soká fog megérkezni a cucc

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1838) ribarszki


ribarszki
őstag

Erről a gépről van valakinek infója? Elég erős a rendelésszám... [link]

Köszönöm

(#1839) mm89 válasza zsiz (#1835) üzenetére


mm89
őstag

A zuhanást meglepően jól bírja. Ha lehet olyan helyen játssz vele ahol nem veszélyezteti mások testi épségét, anyagi javait. Pl egy füves puszta jó is lesz. Amíg vársz a kiszállításra, addig olvass utána neten kicsit az egész drónosdinak, hogy meg konkrétan ennek a típusnak. Nézz róla videót. Jobb mások karán megtanulni az alapokat, hogy mint a sajátodon.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1840) ribarszki


ribarszki
őstag

Egy másik kérdés, van értelme ezeknek a kezdő FPV gépeknek puszban 2-3 aksival? Egyébként kimondottan dicsérik őket minden oldalon. Mondjuk ennek így több értelmét látom mint a Syma x5c kamerás verziónak..

Róla lenne szó..

(#1841) zsiz válasza mm89 (#1839) üzenetére


zsiz
őstag

azzal nem lesz gond, nagy kertünk van. meg kint lakom faluszélen :) megyek 200 métert és már a nagy magyar határban vagyok.. plusz az utca másik végén meg ott a focipálya, szóval terep az van hozzá.

köszi a tippet, majd olvasgatok amíg nem jön meg. lehet ennek a topiknak is nekiesek az elejétől, ennyit még át lehet olvasni..

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#1842) Gsx-rr válasza ribarszki (#1840) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En biztos nem adnek ki kozel 50.000.- forintot egy ilyen gepert.

(#1843) mm89 válasza ribarszki (#1840) üzenetére


mm89
őstag

Ez már rögtön gyanús nekem, mert az első képen jjrc márka van, de a címben wltoys. Egyébként mitől lenne jobb mint a syma?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1844) stifi82 válasza mm89 (#1843) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hát hogy nekem is Wltoysom van :) :)) :))
Viccet félre téve imax b6 tudok tölteni tölthető ceruza elemet ezeket itt:
http://www.ebay.com/itm/20-AA-3000mAh-20-AAA-1800mAh-1-2V-NI-MH-Rechargeable-Battery-2A-3A-Grey-Cell-/111654917620?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19ff26d5f4

?

(#1845) maj-viktor válasza mm89 (#1839) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én elképedve nézem, hogy egyesek mit "összerepkednek" lakott területen... és belesem gondolnak milyen károkat - gondokat okozhatnak... akár a múltkori SYMA X5C elszállós eset itt vagy most is láttam videót, ahogy egy belvárosi udvarból repült fel (nagyon bizonytalanul) valaki a bőven a tető feletti magasságba (nuku FPV ugyebár egy Syma X5C)

Lehet én vagyok a hülye, de tök hülye és amatőr vagyok az egészhez... de alap, hogy egy füves pusztán (én konkrétan focipályán) "gyakorlok"... ahol nincsenek épületek - emberek - vezetékek, stb.

Ja és az ilyenek akarnak "használható légifelvételeket készíteni"... lehetőleg ugyebár azonnal 1-2 repülés után... pfff

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1846) Cathfaern válasza maj-viktor (#1845) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Visszautalnék a korábbi kérdésemre, amire nem érkezett válasz: FPV nélkül egyáltalán hogy lehet értékelhető légifelvételt készíteni? A nagyjából iránybalövöm és nagyjából azt veszi amire én gondolok nálam nem ezt jelenti. Ha meg már csak egy FPV + normál kamera van a gépen, akkor már nem két fillérnél járunk.
Egyébként ha már FPV még mindig a Syma X5SW-1 a legolcsóbb FPV-s drón?

(#1847) kazmerr válasza maj-viktor (#1845) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ezt egyébként én sem értem... Mert az hogy fogja magát saját kerítés szintje alatt maradva (hogy ne repüljön el sehova) ésszel kiprübálja arra azt mondom ok. Én is toltam vagy 2x30 percet mielőtt fel mertem emelni a tető szintig hogy megnézzem a cserepeket...

De hogy ész nélkül padlógázzal fel, és utána lesz ami lesz alapon... hááát... Ilyenkor mindig megértem miért kaarják szabályozni ennyire ezeket az eszközöket.

(#1848) kazmerr válasza Cathfaern (#1846) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Szerintem amíg közelben van a drón és látod a pontos pozícióját és dőlését addig lehet... Én is fotóztam régi analóg géppel úgy hogy nem néztem bele de tudtam mi lesz rajta... Igaz kellett hozzá 1 év mire belejöttem.

De messziről szerintem esélytelen tudatosan komponálva felvételt készíteni FPV nélkül.

(#1849) laccy88 válasza mm89 (#1843) üzenetére


laccy88
senior tag

fura, de a két gyártó: WLtoys és a JJRC ugyan azzal a típusmegnevezéssel(V686) futtatja, és kb ugyanazzal a műszaki paraméterekkel. Csak kívülről néz ki máshogy. A Képeken a JJRC gépe van. Valamint a képeken a V686 típusjelzés látható, holott elvileg a V686G tud csak fpv-t. Nem egy összeszedett hirdetés...bár megszoktuk sajnos. De azért én egy eladótól elvárnám, hogy tudja, mit árul..

(#1850) vegyszer válasza laccy88 (#1849) üzenetére


vegyszer
addikt

Én már kezdtem több helyütt felfigyelni arra, hogy pl a JJRC és a Wltoys valószínűleg egy cég (vagy az egyik a másik leánya, szita nyomó sor testvére...)
Több esetben a távirányító azonos, max a JJRC 1000A mellé fehér jár...

Nem biztos az, hogy az eladó hibázik...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.