Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) mirdal válasza mm89 (#1650) üzenetére


mirdal
csendes tag

Hmm, igazad lehet...

Más

Nem igazán találtam hozzászólást Udi drónokról.

Például az első youtube-os videó, amit láttam drónról, pont egy Udi818A reptetését mutatta be.

Nem jók ezek a gépek? Mondjuk elég böszme darabnak néz ki a drága és elég nehézkes lenne egy kamerát rátenni, mert nincs magas talpa, mint a Syma-nak.

Apropó, az X8C-re milyen gimbal rakható rá az SJ4000-hez például? Vagy ez a kombó felejtős? :F

(#1652) Gsx-rr válasza mirdal (#1651) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van GoPro-s verzio ,arra lehet rakni kamerat.Vagyis elvileg kaphato is lesz.
x8g

[ Szerkesztve ]

(#1653) mirdal válasza Gsx-rr (#1652) üzenetére


mirdal
csendes tag

Jajj, tényleg, ezt írta is valaki korábban már, de ennyi hsz-t nem lehet fejben tartani könnyen... :)

Arról van már infó valahonnan, hogy mikor jön ki a G széria?

(#1654) Minstrel válasza mirdal (#1651) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kefés motoros gépre felejtsd el a gimbalt.

(#1655) mirdal válasza Minstrel (#1654) üzenetére


mirdal
csendes tag

Rendben, de akkor gimbal nélkül tegyem rá egy X8C-re a kamerát?

(#1656) Attika82


Attika82
csendes tag

Sziasztok. Ebben mi lehet a buktató? [link]. Esetleg ebben az árban építés szóba jöhet-e majd?

(#1657) mm89 válasza mirdal (#1655) üzenetére


mm89
őstag

Kefés motoros géppel ne akarj kamerázni :)
Kicsit olvasgass még a témában. Döntsd el, hogy mire is szeretnéd használni és mennyi pénz van rá. Aztán olvasgass még egy kicsit :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1658) kazmerr válasza mirdal (#1655) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nekem is X8C-m van és tapasztalatok alapján 20 km/h-s szél körül elég jól elvan még High modeban mindennel rajta (prop védő, gyári kamera). Szerintem a kamera+gimbal-prop védő súlyával és az elmászó tömegközépponttal ilyen szélben már nem lesz ennyire fürge. Ha egyáltalán le tudja küzdeni a szelet. Kisebb szélben próbáltam kb.+150g teherrel közvetlenül a kamera helyére rögzítve és low üzemmodban a legkisebb szél gondot okozott, bár emelkedni még tudott. Ha ilyesmiben gondolkozol, akkor szerintem ezeket érdemes megfontolni.

Tehát:
- A leggyengébb szélben sem fogod tudni biztosan használni (enyhébb szellőnél még ok.) ha rajta van a kamera.
- A kefés motorok okozta rezgést nem tudod teljesen kiküszöbölni prop egyensúlyozással, a felfüggesztés is csak csillapítani tudja 100%osan nem szűri ki.
- Rendes gimbal-t már nem bír el (nem is beszélve a plusz tápról ami hozzá kell... ha 5v-al megy akkor esetleg a kamera helyére be tudod kötni, de a tömeg még mindig gond...).
- Az ajánlott kamera felfüggesztés fix, nem gimbal-os. (cserége nem nehéz...)
- A repülési időd kb.7 percre fog esni az alap kb.10 percről.

Én mindezek ellenére/alapján a külföldi tapasztalatokra támaszkodva ezzel fogok próbálkozni:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00G4ZF31G?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UXAURGE?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Még friss vagyok, ha hülyeséget írtam a tapasztaltabbak remélem korrigálnak ;)

[ Szerkesztve ]

(#1659) kazmerr válasza kazmerr (#1658) üzenetére


kazmerr
aktív tag

talán még ezt lehetne megpróbálni:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UXAURGE?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00
És akkor a tömegközéppont is kicsit kevesebbet mászik el.

(#1660) huliganboy válasza Gsx-rr (#1649) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem veszem kötekedésnek, hisz a fórum lényege a pro és kontra eszmék megvitatása.

Természetesen ebbe belegondolva tényleg veszélyes lehet......

De csak ha pár vágóképhez, nem órákat repülve gondolkozok egy gépben, és kicsit elvonatkoztatunk képzeletben a fent említett problémáktól, mit ajánlanátok? :R

(#1661) marciart11 válasza huliganboy (#1660) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem is CX -20 van szerintem jó gép az árához képest nézelődéshez olcsó alternatíva egy gimbalal, de emberek fölé biztos nem vinném, egyrészt nincs gyakorlatom másrészt azért vannak furcsaságai. Szerintem a 8 rotor a minimum(gyakorlat vezetőnek),de inkább érdemes kerülni az ilyesmit. Nem egy baleset ről hal az ember. Talán oldalról közelíteném meg a témát elkerülve a tömeget.

Van koptered? CX 20 kicsit erős kezdésnek, rossz mozdulat és ripityára törik.

[ Szerkesztve ]

(#1662) laccy88 válasza kazmerr (#1618) üzenetére


laccy88
senior tag

nem sok reakció volt...
milyen típushibákról tudsz, az általam említett headless mode és go home mode gyengeségen kívül?

(#1663) kazmerr válasza laccy88 (#1662) üzenetére


kazmerr
aktív tag

- távirányító lcd-je (ez sajnos típushiba) http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=31668028&postcount=1523
- motor problémák (relatíve gyors elhalás), de ez lehet felhasználói hiba is.
- gyári akkuk közül is voltak hibásak.
de ezek bárhol előfordulhatnak csak úgy reklámozták mintha jobb lenne a minősége mint az syma X5-nek. Nem az, csak más :)

(#1664) laccy88 válasza kazmerr (#1663) üzenetére


laccy88
senior tag

Én sem gondolom jobbnak az x5c-nél. Az alapgép fpv nélkül kb ugyanabban az árban van..

(#1665) stifi82 válasza Minstrel (#1625) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez az 1500méter ez jól hangzik addig elvileg a gépem el sem repül. Ismerösök most vesztetek el 1et mert eltűnt a kép a quad meg olyan mesze volt hogy szabad szemmel nem is látták. Amit küldtél akkor ez fejre erősíthető? Hol tudok aksit bele meg milyen kell bele?
Felvétel esetleg készíthető a kamerával?

[ Szerkesztve ]

(#1666) mirdal válasza mm89 (#1657) üzenetére


mirdal
csendes tag

Oké, rendben, lemondok róla.

Sokat olvastam már, fogok is. :)

Csak az álmok azok álmok, a pénz meg pénz. Ami kevés... :)

(#1667) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Elszállt drón...
https://www.facebook.com/groups/243817442485248/permalink/375409735992684/

"Kedves pesti (főként zuglói) Csoporttagok!
Tegnap este 8 körül megpróbáltam röptetni egy kicsit a 4 napja vásárolt Cyclone WL262 típusú, piros-fekete, 4 rotoros drónomat a Paskál Strand mögötti kutyafuttatón. Sajnos a szél úgy 10 méter magasságnál alákapott, és felrepítette kb 50 méter magasba, és 100-120 méter messzire, át a strand fölött, túl a Cordia lakóparkon, talán a Mogyoródi úti sportpályáig. Elvesztette a rádiókapcsolatot, majd lezuhant valahol. Kerestük este 2 órán keresztül, de hiába. A kellemetlenséget fokozza, hogy egy GoXtreme kamera is volt a drónon, így megrövidítve engem kb 70 ezer jó magyar forinttal hirtelen. Bár nem sok reményt fűzök hozzá, hogy valaki megtalálja, pláne ahhoz, hogy nincs darabokra törve, mind a drón, mind a kamera. De ha bárki látta esetleg, és van olyan jófej, megköszönném a segítséget, hátha legalább a felvétel menthető! smile hangulatjel Előre is köszönöm!
Bánk Csutorás"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1668) mirdal


mirdal
csendes tag

Uhh, ez szívás...

Nekem nincs még drónom, de pont ma jutott eszembe, hogy mi lenne, ha alákapna a szél egy kb. 7-8 méteres magasságban.. :O

Más.

Már kérdeztem korábban, hogy mi a véleményetek az Udi818-as gépről.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1669) maj-viktor válasza mirdal (#1668) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én amúgy pont ezen gondolkoztam, hogy "címkével" ráírnám mind a drónra, mind a kamerára az "elérhetőségemet"... hátha ilyen esetben akad becsületes megtaláló.... szal így öntapadós címkére egy név - telefonszám - e-mail cím...

(ahogy amúgy viccen kívül mobilomon megcsináltam... bár ott az "üdvözlőképernyő zárra írattam e-mail elérhetőségemet.. ha "elhagynám"... szerencsére bő 10év alatt még nem volt ilyenre példa, hogy elhagytam volna a mobilomat... de drón, belekap a szél... simán előfordulhat és mint láthatjuk elő is fordul... múltkor is valaki linkelte asszem, hogy valami félroncs (talán Cheerson CX20) drón olx-en volt, hogy a fűbe találta valaki.. eladó 10-20E Ft-ért viseltes állapotban...

(bár mondjuk nekem ~40-50E Ft-os kár jött ki, de ez már csak részletkérdés)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1670) mirdal


mirdal
csendes tag

A fiam felvetett egy ötletet, miszerint együtt reptetjük majd a két drónt. De ha két drón megy egyszerre, nem nagy távolságban egymástól, akkor nem "vesznek" össze a távirányítók? :F

Az előző hsz-ben elszúrtam a linket, most bedobom ide az U818A-t. Erre gondoltam, hogy ráérdeklődök Nálatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1671) marciart11 válasza maj-viktor (#1667) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ez szívás, ekkora szélt volt, vagy esetleg meghibásodott?

(#1672) Pikachu24 válasza mirdal (#1670) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nem hiszem.
Talán az megtörténhet bekapcsoláskor amikor össze kell "bindelni" a távirányítót a drónnal hogy a másik drónhoz kapcsolódik.
De ez szerintem nemfog megtörténni ha nem egy időben kapcsoljátok be a kettő drónt.

(#1673) maj-viktor válasza Pikachu24 (#1672) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én is így gondoltam... hogy ugyebár alapból az elején össze kell párosítani... és 2,4Ghz-en üzemelnek.... és most jön az én amatőr szemléletem... Ott ~10-20db szórást elbír a rendszer, ha nem azonos alfrekvencián vannak a rádióhullámok...

Ahogy a net modem Wifi-je is van 2,4GHz-en működő meg 5GHz-en (A-B-G-N), stb., ha azonos frekvencia altartományon van 2 azonos wifikapcsolat, pl. egy panelházba, akkor ledobja a hálózatról, stb. érdemes átrakni másikra... 2,41 - 2,42, stb. (erre van androidos app tesztelni, stb.)

Az olcsóbb - elterjedtebb vezeték nélküli jeltovábbítás ugyebár 2,4GHz-en megy...

Bár a kínai szabványok, elég furák - sz*rok... példa: vezeték nélküli bébiőr... összegerjedt az itthoni wifi-vel vagy vezeték nélküli kamera... mert mind ezen a 2,4Ghz-es tartományom mennek.... a jeltovábbítás így ezeken pl. túladtam és inkább a biztos vezetékes biztonsági kamera rendszert építettem ki itthonra...
De ha összegerjednek, akkor másik csatornát kell választani (már ahol lehet... wifi router esetén általában lehet konfigurálni... bébiőr esetén is volt "4csatorna", de pl. az ócsó vezetéknélküli kamnál fix volt, ha az nem tetszett a wifi tartománynak sehol, akkor "b*szhattam"... erre írom, hogy a kínai szabvány nem igazán EU-szabvány...

(ezeket amatőrként írtam, lehet baromság! Jönnek majd az okosabbak, akik megmondják a tutit)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1674) ricsiv92


ricsiv92
tag

Örömmel jelentem be, hogy mátol a CX 20 tulajok közé tartozom. :) A propellerek illesztésénél, illetve a burkolat összeszerelésénél látható volt a minőségellenőrzés hiánya, és meló miatt csak egy kis manual mókára volt idő a kertben, de eddig szuperül működik.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1675) Attika82 válasza ricsiv92 (#1674) üzenetére


Attika82
csendes tag

Használd egészséggel. :K Honnan rendelted?

(#1676) ricsiv92 válasza Attika82 (#1675) üzenetére


ricsiv92
tag

Köszönöm, a Banggood-ról érkezett. Ahhoz képest, hogy a lassabb postázási opcióra mentem, 1,5 hét alatt itt is volt. A vámeljárásra sem lehet panaszom, a levél kézhez kapása délutánján küldtem vissza nekik az adatlapot, csatolva a bolt rendelést visszaigazoló levelével és szerződésével. 1 nap volt az átfutási ideje és az e-mail küldése után 2. napon meg is hozta a postás. Ez nagyon meglepett, mert a kis tesóra anno 1,5 hét helyett 1,5 hónapot kellett várnom. :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1677) mirdal válasza ricsiv92 (#1674) üzenetére


mirdal
csendes tag

Gratulálok és jó repüléseket, de csak óvatosan!

A telefonszámod írd rá valahova, ha elszállna... :)

Más.

Ezt a gépet láttátok már?

Van állítólag gimbal és kamera is hozzá, csak árakat nem találok sehol.

Ti már láttátok?

http://cheapdrone.co.uk/xk-detect-x380-x380-a-x380-b-x380-c-fpv-gps-1080p-hd-rc-drone-rtf

(Valaki segítsen már, hogy hogyan tudok úgy linket adni úgy, hogy rákattintva nyitható legyen... :F )

(#1678) ricsiv92 válasza mirdal (#1677) üzenetére


ricsiv92
tag

Köszönöm, mindenképpen fel fogom rajta tüntetni az elérhetőségemet.

Mivel már többen érdeklődtetek privát üzenetben, ezért ide is bemásolom tapasztalataimat a masináról, hátha segít nektek és nem kell külön infót kérni róla. :)

Cheerson CX-20

Első tapasztalatok eléggé vegyesek, de logikusan belegondolva inkább pozitívak. Hogy is értem ezt?

Mikor megláttam a csomagolást és a doboz elrendezését, semmi gond nem volt. Logikusan, mégis esztétikusan voltak a cuccok a nagy dobozban, igényesen körbevéve védő 'szivaccsal' és megfelelő ragasztásokkal.

Kicsomagolás után is minden a helyén volt, tehát azt kaptam, amit a bolt ígért. Ámbátor a minőségellenőr szabadnapon lehetett, esetleg kávézhatott (oké, őszintén, lehet, hogy náluk olyan nincs :D ), mert egy szép kis illesztési gond volt a multikopter felső és alsó teste között. Igazából egy kis nyomással belepattintottam a műanyag tartóelemet a helyébe, ne de akkor is. Ne ilyen apróságon hasaljunk már el...

Hasonló mondatot fogalmazhatnék el a minőségellenőr személyéről a propellerek esetében is. A fröccsöntés utáni kis műanyag cafatokat kellett az illesztésnél kiszedegetni, de végül csak sikerült megoldanom ezt is.

Azért belegondolva, hogy egy hasonló, sőt bizonyos tekintetben fejlettebb masinát kaptam, mint a DJI Phantom 1-ese, fele árért, nem nagyon idegesítőek ezek a dolgok.

Összeraktam, pluszban Angliából érkezett hozzá propellervédő (biztos, ami biztos elven, mégis csak egy új, szokatlan quadról van szó és olcsóbb, mint egy új drón :D ). Az akksi töltése után sajnos már nem volt sok időm, de egy kis mókára az udvaron még igen.

Mivel szűk volt aránylag a hely és erősen lakott terület, ezért a gépem teljesen manual üzemmódba tettem, nehogy még számomra ismeretlen funkcióból elindítsak egy automata üzemmódot és kárt tegyen magában/másban. Repülés előtt még belőttem az iránytűjét is. A motorok kioldása után már indíthattam a bal stick-el. Nagyon stabil volt és nem hagyta mégsem, hogy átfordítsam a gépet/hülyeséget csináljak. Leszállás után a motorokat nem bonyolult zárolni, de ezt rövid időn belül saját maga is meg teszi, ha nem nyúlsz a távhoz.

Eddig az a véleményem, hogy megérte a vételt, bár még előtte van egy teljes GPS-es tesztrepülés. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1679) stifi82


stifi82
aktív tag

Van a gépen I/O dugalj. Oda mi megy?meg egy 2v dugalj . És abba meg a kamera áramja vagy az fpv-é?
Akkor ezt tudom csatlakoztatni ? http://www.ebay.com/itm/Complete-FPV-Bundle-Set-w-Goggles-5-8GHz-32ch-Video-TX-RX-CP-Antenna-/151655533572

(#1680) Minstrel válasza mirdal (#1677) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ehhez a géphez nagyon hasonlóan néz ki, de mégis nagyobb akkuja van és nagyobb a hasa is, oda megy az akku gondolom. Wltoys V303 Seeker Quadrocopter

Megnyomod a link gombot és bemásolod a linket.Vagy ha mobil felületen akarod akkor [ L:http://www..link.hu]link - ide írhatsz bármit, ez a szöveg amire kattintani lehet[/L ]

[ Szerkesztve ]

(#1681) kazmerr válasza mirdal (#1677) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Rcgroupon is nagyon új.
Ellenben valaki már megrendelte. 1-2 hét és lesz róla tapasztalat.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2420732

(#1682) Minstrel válasza stifi82 (#1679) üzenetére


Minstrel
senior tag

Inkább az akkura kellene csatlakoztatni. Van rajta balancer csatlakozó? Egy kis fehér csatlakozó 4 vezetékkel. Az az adónak és a kamerának is 12V kell.

(#1683) stifi82 válasza Minstrel (#1682) üzenetére


stifi82
aktív tag

Fehér csatlakozó 3as van rajta. Az I/O 4 érintkezős , most jobban megnéztem 2es előtt van 1 egyes ugy hogy az a 12volt lehet akkor így megy a dolog?
Az akkun az xt60 van meg a töltője.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Minstrel válasza stifi82 (#1683) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az akku 7.4V? Akkor ott nem hiszem, hogy 12 lesz a azon az i/o-n. Amúgy az hol van? Vezérlőn?

(#1685) stifi82 válasza Minstrel (#1684) üzenetére


stifi82
aktív tag

a Gépem akkuja 11,7v os az i/o a 12 volt mellett van az 1 külön álló

(#1686) Minstrel válasza stifi82 (#1685) üzenetére


Minstrel
senior tag

és az akkun nem ilyen csatlakozó van? [link]

(#1687) stifi82 válasza Minstrel (#1686) üzenetére


stifi82
aktív tag

Igen ez van rajta erről töltöm.

(#1688) Minstrel válasza stifi82 (#1687) üzenetére


Minstrel
senior tag

Na akkor ezen ott a 12V, piros a + fekete -. Erre rákötheted majd az adót és a kamerát is, ha 12V a kamera, de biztos az. Lehet venni ilyen csatlakozókat. [link]

(#1689) stifi82 válasza Minstrel (#1688) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ezt ajánlottad http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63646__Quanum_Complete_FPV_Bundle_Set_w_Goggles_5_8GHz_32ch_Video_TX_RX_CP_Antennas_and_Camera_PNF_.html
Ezt szeretném rátenni.
És kell 1 külön aksi a monitorhoz jól sejtem ami 7,4voltos?

[ Szerkesztve ]

(#1690) Minstrel válasza stifi82 (#1689) üzenetére


Minstrel
senior tag

Úgy néz ki minden 12V-os. Látom ehhez még csatlakozókat is adnak, én valami ebay-est találtam, de az drágább is volt.

Szerintem a monitor is 12, mert autókba szoktak ilyeneket tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1691) stifi82 válasza Minstrel (#1690) üzenetére


stifi82
aktív tag

A hobbyking itt aksit ajánl fel hozzá 7,4v gondolom kell hozzá mert nincsen benne a csomagban.
Mennyire fog rezegni a brushless motor nem fogja rázni nagyon vagy inkább a propeller kiegyensúlyozásán múlik?
Mert hogy akkor még mit kell rendelnem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1692) Attika82


Attika82
csendes tag

Sziasztok. Ez: [link] jó vétel lehet?

(#1693) Pikachu24 válasza Attika82 (#1692) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szia, szerintem neméri meg.
Én itt venném és ugyan ennyi itt is [link]

(#1694) Pikachu24 válasza Attika82 (#1692) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

De nem a legjobb a banggood mert ott meg a szállítás drága.

(#1695) maj-viktor válasza Pikachu24 (#1694) üzenetére


maj-viktor
őstag

Egy 50x50-es csomag ,mely vagy 1,5kg... nem is lesz olcsóbb szállítási mód nagyon ezeknél...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1696) Attika82 válasza Attika82 (#1692) üzenetére


Attika82
csendes tag

Itt nem írják a szállítási díjat.

(#1697) maj-viktor válasza Attika82 (#1696) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://www.gearbest.com/about/shipping-methods.html
"Fee depends on weight and destination country. Fee can be less for a larger order; for more details, please see order information during check out"

Nagyobb csomag esetén, mint ez is... "súly és ország függő", de végigkattingattam a rendelést... és parancsolj!


+33,9$

Így már nem is olyan sok a bang +18$-ja... ugye!?
Bang-re folyton vannak kupon-ok... hírlevélbe is kaphatsz... én is szoktam posztolni SJ4000HUN-ra, ha van valami jó... google keresés, stb.

Egy ~2-3kg-os csomagnál nem is értem mit vársz... ez nagyonis olcsó egy ekkora csomag esetén, mint szállítási költség! (Ha itthonról kifelé akárnál küldeni egy 2kg+ csomagot, az 8E Ft-nál kezdődne)

Szal így össz nettó 260$ x 285Ft (74.100 Ft), +20.007 Ft ÁFA + 2E kezelési = bruttó: 96.107 Ft alatt áll meg a gearbest-esed!

Aliexpress-en szoktam találkozni olyan eladókkal, akik ~100$+ felett ingyen DHL-el küldik... csak ki kell fogni a megbízhatót.... (nekem van egy fotós pl., aki fotós cuccokat árul)

És egy 2kg+-os csomagot nem tud "levélként feladni", csak csomagként... gyorsposta... futár, stb.

Viszont aliexpress-en sok is a csaló, szal óvatosan... (aláírásomban van egy "útmutató" aliexpress kezdőknek)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1698) Attika82 válasza maj-viktor (#1697) üzenetére


Attika82
csendes tag

Köszönöm. Kielégítő választ kaptam.

(#1699) marciart11 válasza ricsiv92 (#1678) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ma kivittem a CX 20 at kis reptetésre kőbányára egy rendezvényre, volt Phantom 1 és 2. Volt szerencsém kipróbálni egy Phantom 2 est is. Hát a Phantom sokkal lomhábban repül, lassabban reagál a távirányítóra, nehezebb manőverezni vele. Manual módban vetettem össze. Illetve GPS position lockban, sokkal stabilabban tartotta a koordinátákat mint a Phantom.
Kevésbé érzékeny a szélre. Megszerettem ezt a kis gépet az biztos az árát megérte, másoknak is tetszett.

Bár Kínából megérkezés után újra összekellet raknom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1700) jozsi252 válasza ricsiv92 (#1678) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen márkájú/hány mAh akksival használod a gépet?

Illetve mi a tapasztalatotok ezzel a CX-20-al repülési idő terén?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.