Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Minstrel válasza jozsi252 (#1098) üzenetére


Minstrel
senior tag

Azért nem közvetlenül megy az akksikra az 5V meg a 2A az usb-ről sem, azokban a töltőkben is van valami elektronika ami figyeli az akksi feszültségét, mert a microquad-om 120mah akkuja is kb. 40 perc alatt töltődik fel, ha állandó 2A töltése lenne akkor csak pár perc lenne és belehalna az akksi pár töltés után.

(#1102) #42007296 válasza mm89 (#1100) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm a tanácsokat, átfontolom őket!

(#1103) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Szeretnék rendelni egy X5C - t, a kérdésem hogy honnan rendeljem külföldről hogy tuti eredetit kapjak, illetve milyen kiegészítőket (lehetőleg) ugyanonnan) vegyek hozzá feltétlen? (plusz prop, akksi stb.) Konkrét linkeknek nagyon örülnék, előre is köszönöm. :R

(#1104) mm89 válasza akela91 (#1103) üzenetére


mm89
őstag

Kereső...
vagy legalább pár hszt görgess fel

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1105) jozsi252 válasza akela91 (#1103) üzenetére


jozsi252
veterán

Banggood UK Warehouse-ból nyugodtan rendelhetsz.

iPhone 13 Pro Max

(#1106) akela91 válasza jozsi252 (#1105) üzenetére


akela91
addikt

Köszönöm, innen nem lesz garantáltan vám áfa mint eu ebayről ugye?

(#1107) jozsi252 válasza akela91 (#1106) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha ebay-ről rendelsz EU-ból ott sincs áfa. Természetesen nem kell Áfa illetve Vámra számítanod. Itthon amúgy a Syma 30k környéke. Szóval Bangi UK-ból nagyon ajánlott vétel a Syma.

iPhone 13 Pro Max

(#1108) akela91


akela91
addikt

Köszi, be is rendeltem potalkatreszekkel együtt(azokat távol keletről). Phantom 3 előtt nem art valamin gyakorolni. :) Van aki előrendelte?

(#1109) rollaz válasza akela91 (#1108) üzenetére


rollaz
tag

A Phantom 3 a quadok iPhone-ja. Tularazott, tulertekelt.

Egyebkent jol cselekedtel, valamin valoban gyakorolni kell egy komolyabb gep elott . :)

[ Szerkesztve ]

(#1110) jozsi252 válasza rollaz (#1109) üzenetére


jozsi252
veterán

Phantom-nak jó a minősége, egyedül a vezérlő a gyenge pontja. Phantom 2 le is mondtam. Inkább 3DR Solo

iPhone 13 Pro Max

(#1111) Gsx-rr válasza rollaz (#1109) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez azért enyhe túlzás volt. Mutass jobb alternatívát RTF Quad-ban ugyanilyen szolgáltatásokkal és paraméterekkel.
Vitatkozhatnánk az Iphone-ról is ha így gondolod. Még mindig a legjobb rendszerrel és támogatottsággal ellátott telefon.

A Dji Supportja is a piacon a legjobb szoftveres téren.

jozsi252: Azonos áron a Solo-nál se gimbal se kamera ,repülési időben és távolságban is elmarad a Phantom-tól.

[ Szerkesztve ]

(#1112) FANaticpass


FANaticpass
tag

huh. végig mentem az fórumon.

x5c-1 et néztem ki.

úgy nézne ki hogy: A szett + 4motor + 4 akku

x5c1 25000ft (új)
motor 4*1900 azaz 7600 Ft
akku: 600 mAh 2500 Ft vagy 650 mAh 2900 Ft (4db plusz kell)

-10% lejön belőle.

magyar piacon korrekt lehet? később rakok rá egy mobius-t is azt 15k ért kapnám.

reálisak ezek az árak? Külhoni dolgokkal nem akarok bajlódni.

(#1113) Gsx-rr válasza FANaticpass (#1112) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Borzalmas Drága! Ennyiért nem ilyen gépet vennék. Miért nem veszed meg kintről!

A mobius az lehet felejtős ,nem fogja elbírni valószínűleg.

(#1114) #42007296 válasza FANaticpass (#1112) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ilyen hamar tönkremennek a motorjai , hogy nem árt a + belőlük ?
Én 15e Ft-ért rendeltem meg a Baangood-rol a gépet.

(#1115) mm89 válasza Gsx-rr (#1113) üzenetére


mm89
őstag

Elbírja. Nyilván nem a legjobb neki, de tud vele repülni.
Egyébként egyetértek. Nem itthon kell venni.

Rhcspsz01
(remélem jól írtam)
Én most cseréltem az egyiket. Általában azt mondják ezekre a kefés motorokra, hogy ~100 repülés.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1116) #42007296 válasza mm89 (#1115) üzenetére


#42007296
törölt tag

akkor még ráérek vele foglalkozni, hiszen még meg sem jött :D

(#1117) akela91 válasza rollaz (#1109) üzenetére


akela91
addikt

Ebben az árkategóriában ilyen felszereltséggel mi az alternatíva? (ár/értékben) Tetszik az itthoni elérhetőség, illetve rengeteg tartozéka kapható helyben. P3 specifikációja elég meggyőző, illetve tetszik, hogy a gimbal, kamera combot beépitve kapod.

De el fogok időzni ezzel a X5C vel, addig sok vélemény napvilágot lát a P3 rol, remélem itt is osztotok meg majd sok infot.

(#1118) mm89 válasza #42007296 (#1116) üzenetére


mm89
őstag

Én úgy csináltam, hogy gép és a 4 akksi plusz 4 prop (meg még ugye van 4 a dobozban is alapból) jött először, aztán ahogy olvasgattam, hogy nem bírják túl sokáig rendeltem is gyorsan 4 tartalék motort. Véletlen 5 öt küldtek, úgyhogy most ki is cseréltem az egyiket (pont abból a fajtából volt kettő ami nekem kellett épp), mert már gyengült nagyon. Tudom, egyszerre kéne cserélni mindet, de így még pont van egy szettem, azok majd mennek egyszerre.
Egyébként jó gép ez, játszani simán jó. Én kutyát szoktam futtatni vele, csak vigyázni kell, nehogy elkapja, bár olyan is volt már, szerencsére érti, hogy nem szabad nagyon ráharapni :D A leszállótalpakon látszik néhány fognyom, de semmi baja. Esett már háztetőről betonra, 30m fáról faágakon keresztül fűre, mentem már neki fatörzsnek. Még csak propellert se kellett cserélnem soha.
Én is azért vettem, hogy kipróbáljam akarok -e egyáltalán többet költeni komolyabb gépre. Hát jó lenne, mert nagyon tetszik ez a móka, de arra is rá kellett jönnöm, hogy nem lenne időm repülni egy komolyabb géppel sem, úgyhogy (egyelőre) nem építek.
Sj4000-et próbáltam rátenni, de meg se moccant vele. Mobiust viszont elbírja van több ilyen vidi is youtube-on.
Én a távirányító antennáját megtoldottam kb 5cm koax kábellal. Így jobb lett a hatótáv egy kicsit. Nekem kb 80-100 m a biztonságos. Az után már előfordulnak furcsaságok. Van amikor jelvesztésnél csak simán kihagynak a motorok, de olyan is volt már, hogy meghülyült és elkezdett emelkedni, majd lezuhant. Persze semmi baja nem lett a 30m -ről fűre eséstől. Kicsi súlyhoz nagy felület tartozik, így saját magát lassítja zuhanás közben.
Egyébként ha megjött, azt javaslom, hogy alap dolgokkal kezdj. Lebegés helyben, le- felszállás. Alacsonyan repkedés. Kell idő mire rászokik az agyad arra is, hogy ha szemben áll veled a gép akkor ellenkezőleg vannak az oldalai. Gyakorló gépnek tökéletes lesz.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1119) #42007296 válasza mm89 (#1118) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm, ez a beszámoló nagyon tetszett!
Néztem motort hozzá, de láttam hogy 2 tipus van.
Forgási irányban eltérőek. Kétféle tipus kell bele, vagy az ujabb és régebbi modellhez kell más tipus ?
Fogaskerekeket is érdemes rendelni, vagy olyan gyorsan nem kopnak ?

(#1120) mm89 válasza #42007296 (#1119) üzenetére


mm89
őstag

A quadcopterek sajátossága, hogy két - két ellentétesen forgó motorral vannak szerelve, tehát mindkettőből kettő db egy szett. Pl így:

Én fogast nem rendeltem, szerintem az csak törésnél kell. De ha füves területen játszol szerintem kizárt, hogy törjön bármi is rajta.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1121) #42007296 válasza mm89 (#1120) üzenetére


#42007296
törölt tag

Értem már, oké!
Kezd összeállni a kép :)

Szerintem egyenlőre maradok az alap gép + 4-5 pót akku és majd ha kiismertem picit jobban, akkor látom ugyis, hogy mennyit költsek még rá.

Hosszú lesz ez a 2 hét várakozás :)

(#1122) FANaticpass válasza Gsx-rr (#1113) üzenetére


FANaticpass
tag

Kamera burkolat nélkül sem?

(#1123) mm89 válasza FANaticpass (#1122) üzenetére


mm89
őstag

youtube keresés

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1124) FANaticpass válasza #42007296 (#1114) üzenetére


FANaticpass
tag

engem úgy homajositotak fel, hogy pár esés és már rongâlodik a motor és félre húz legyengül. kezdő szinten motor es rotor szett alap kell. meg a plusz akku. de lehet túlzott az illető.

(#1125) mm89 válasza FANaticpass (#1124) üzenetére


mm89
őstag

Túlzott, vagy nem a Symáról beszélt. Ennek annyira kicsi a súlya a felületéhez képest, hogy nem tud kárt tenni benne az esés. Egy épített gép sokkal jobban ki van téve az esés okozta sérüléseknek mert nincs burkolata, nagyobb a súlya a méretéhez képest.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1126) rollaz válasza Gsx-rr (#1111) üzenetére


rollaz
tag

Phantomot reptetek én is, nem "hater" vagyok. A P3-ról pedig tartom, amit mondtam. Annyi, amennyit nyújt azért az összegért kevés.
Inkább egy 3DR Solot tartok én is jobb megoldásnak. Nincs hatalmas különbség az árban, de az eddig látottak alapján szerintem jobb a Solo.

Hovatovább, kezdem úgy érezni, hogy 6 motor alatt nincs élet, erősen gondolkozom rajta, hogy a Phantomból kiszedek minden használhatót és némi vásárlás után feldobom egy Tarot 680PRO vázra.
Sajnos könnyen el tud gurulni a gyógyszer ebben a hobbiban is és könnyű vagyonokat költeni.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Gsx-rr válasza rollaz (#1126) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Miben jobb a Solo?
Csak erdeklodom!
Mindenhol a P3-at hozzak ki gyoztesnek pont a repulesi ido es tavolsag miatt.
Mellette az akkumlatorok is olcsobbak.
Es azert 6-700 dollar kulonbseg eleg jelentos osszeg szerintem.
Vagy szerinted meg ezzel az arhatrannyal is jobb a 3dr Solo?

(#1128) rollaz válasza Gsx-rr (#1127) üzenetére


rollaz
tag

Induljunk ki abból, hogy mi a cél? Ha csak egy kvad kell otthonra, amivel lehet videózni is, akkor P3. Azonban, ha leginkább a videózás a cél, akkor Solo, tekintve a szoftveres extrákat. Márpedig többségünknek ez a célja. Nyilván mindenki máshogy van vele, de a videózásnál számomra a távolság másodlagos, ugyanis többnyire szeretem látni a céltárgyat, így általában 4-500 méteren belül van a gép is. Leginkább mezőgazdasági területen reptetem a gépet, nálam ez az elsődleges felhasználás. Itt látom a legnagyobb előnyét, hiszen képes berepülni a megadott útvonalat vagy akár követni a megadott célt.

Árak terén nem tapasztalom az általad említett különbséget.

P3: [1259 USD]
Solo: [1399.90 USD]

Visszakérdezek: miben jobb a P3? Csak érdeklődöm! :)

Amennyiben úgy gondolod, hogy pusztán héterkedem, megismétlem: DJI-m van nekem is, de belátom a korlátait. Igaz nem P3, de saját kategóriájában is alul marad néhány vetélytársához képest.

[ Szerkesztve ]

(#1129) Gsx-rr válasza rollaz (#1128) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Te linked nem jó a P3-ra

[link]
ez 999 dollár kamerával és gimballal!

A Solo is ugyanannyi: [link]
Gimball és kamera nélkül.
Így a gimball és kamera +1000 dollár minimum de inkább több.
Vagy rosszul mondom? tehát vehetsz 2 Phantom 3 Advanced-et egy Gopro 3-as Solo árából.

Követési mód és cable cam is lesz a P3-ban és a Point of interest ugyanaz mint a Solo Orbit modja.

[ Szerkesztve ]

(#1130) rollaz válasza Gsx-rr (#1129) üzenetére


rollaz
tag

Tehát a hivatalos DJI oldal nem jól tudja a saját árazását?
Érdekes.

Valóban, a link nem működik, bocsánt. A http-t vedd ki előle és egyből megjavul.

Szerk: az Advanced-ről eddig szó sem volt, ám ha Te azt veszed alapul, akkor igazad van. Azonban ezt az elején illett volna pontosítani, nem utólag.

[ Szerkesztve ]

(#1131) Gsx-rr válasza rollaz (#1130) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De jól tudja! :)

Itt van: 999 [link]
ez az Advanced ezt hasonlítsuk egy Gopro 3-as Solohoz.
A Professional amit linkeltél az tud 4k-t is

Nekem teljesen mindegy mit veszel ,de ne mond ,hogy 280.000.- forint az kevés és annyival jobb a Solo.

[ Szerkesztve ]

(#1132) rollaz válasza Gsx-rr (#1131) üzenetére


rollaz
tag

Az előzőbe utólag szerkesztettem be, de megelőztél a válaszoddal.
Tehát eddig nem volt szó arról, hogy Advanced, ezzel csak most hozakodtál elő. Úgy már megállja a helyét a dolog. Azonban nem utólag kellett volna ezt elsütni.

Az, hogy kinek mi a kevés, az egyén dolga.

(#1133) Gsx-rr válasza rollaz (#1132) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyéretelmű az összehasonlítás ,hogy nem a professionalt hasonlítjuk össze vele ,mikor a Solo-n kamera sincs.

Lehet csinálni egy ilyen összehasonlítást is.

Phantom 3 Professional [link]
1259 Dollár.

3dr Solo :999 dollár + 400 Gimball +500
ez így 1900

És így egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#1134) jozsi252 válasza Gsx-rr (#1127) üzenetére


jozsi252
veterán

3DR vezérlője kb. fényévekkel a DJI vezérlője előtt jár. Inspire-nél is előfordult már hogy egyszer csak meghülyült ( flyaway ) a gép, és elindult egyik irányba, ameddig valahol meg nem állt. Hiába vigyázol rá, hiába kalibrálod a szenzorokat újra és újra, ha egyszer meghülyül a gép a saját hibádon kívül, akkor utána súlyos húszezreket kell rákölteni.

3DR nem ilyen..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1135) Gsx-rr válasza jozsi252 (#1134) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én elhiszem ,sőt én is a Solo-t venném már csak a forma miatt ,viszont nekem a közel dupla ár ezért jelentős és fölösleges kiadás.

(#1136) jozsi252 válasza Gsx-rr (#1135) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha egyszer elszáll úgy a Phantomod hogy nem találod meg, akkor szerintem nem ezt fogod mondani. Nyilván ott a ha.. de a yt meg facebook tele van ilyen videókkal hogy ez megtörténik. Szóval nem egyedi eset hogy 1000db-ból 1-el megtörténik ez.

iPhone 13 Pro Max

(#1137) Gsx-rr válasza jozsi252 (#1136) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Latod a tied is megvan! :) nem szallt el!

(#1138) drnet válasza mm89 (#1118) üzenetére


drnet
aktív tag

Jól értem, hogy Syma X5C-t használsz Mobiusszal? Vagy legalábbis kipróbáltad.
Nézegettem az ajánlott 808 keychain és a Mobiust. Az előbbinek a videója nem nagy előrelépés lenne a mostanitól, az utóbbival viszont vannak kétségeim: Nem túl nehéz a Symának? Jól irányítható még tőle? Lomhább lesz? Nem megterhelő a motoroknak? Mennyi vele a repülési idő?
Nincs valami Mobiusnak megfelelő minőség, de könnyebb kivitel?

(#1139) EczkE


EczkE
addikt

Szep elkapas, nem sokon mulott. :D [link]

Asszem mindenféleképpen!

(#1140) jozsi252 válasza EczkE (#1139) üzenetére


jozsi252
veterán

Hasonló [link]

Ezeket az user errorokat simán el lehetne kerülni, ha valaki egy kicsit el olvasná a használatit, vagy 1-2 fórumot.

Gsx-rr

Phantom 1.1.1 volt nekem, de azt év eleje környékén eladtam. Phantom 2-őn gondolkoztam, de egyelőre most hanyagolom ezt a dolgot. Megvárom hogy a Solo-hoz milyen áron lehet majd hozzájutni itthon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1141) Gsx-rr válasza jozsi252 (#1140) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha kintről akarsz esetleg tudok segíteni ,hogy kevesebb legyen a "teher".
Ha gondolod privátban.......

Itthon horror lesz szerintem.

(#1142) mm89 válasza drnet (#1138) üzenetére


mm89
őstag

Nem, nincs mobius, csak néztem pár vidit, rákerestem. Ahogy olvasom kb 2 percet repül vele. Egyébként ha rám hallgatsz ne akarj a symával mást, mint amire való : gyakorolni. Arra pedig jó. Ha bármi komolyabb célod van a repüléssel, akkor feljebb kell lépned.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1143) Gsx-rr válasza mm89 (#1142) üzenetére


Gsx-rr
veterán

+1

Pont annyit tud amennyibe kerül vagyis meglepő módon szerintem kicsit többet! De tényleg ne várjunk csodát egy 15 ezer forintos játéktól.

(#1144) rollaz válasza Gsx-rr (#1133) üzenetére


rollaz
tag

Direkt a gimbalos Solot linkeltem be, oda se neki. :)
A kamera meglétét pedig természetesnek veszem ilyen körökben.
Ezen egyébként nem veszünk össze, ízlésen vitatkozni nem érdemes.
Pro és kontra van egyaránt van mindkét gép esetében.
Mint írtam, nekem is Phantom van, de tisztában vagyok a korlátaival, így ha most akarnék gépet venni, akkor kivárnám a Solot. Ellenben már a gép kibelezésén és másik vázra helyezésén agyalok.

Itt pedig tanácsot kérnék. A 2312-es motorok gyanúm szerint nem bírják el a 680-as gép teljes (gimbal, kamera, TX) súlyát, ezért kérdésem az volna, hogy az E600-as kitben található motorokról van valakinek tapasztalata? Ár-érték arányban megfelelőek?

(#1145) drnet válasza Gsx-rr (#1143) üzenetére


drnet
aktív tag

Hagyjuk már ezt, hogy ennyi pénzért ez is tök jó dumát! Tudom, és nem is vitatom. Ahogy már leírtam nekem a Syma teljesen jó repülés szempontjából. Nem akarok komolyabbat. Csak egy jobb kamera kellene rá, ami hasonlóan pehelysúlyú (8 gramm), mint a gyárija. Ha ilyen nem létezik, akkor lehet, hogy majd egyszer elgondolkodok egy másik gépen, de amíg ez nincs kizárva, addig nem akarok gépet váltani. Tehát a kérdés, hogy Mobius képminőség van-e 10-15 grammig?

(#1146) jozsi252 válasza Gsx-rr (#1141) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyon sokat gondolkodtam a legutóbbi időbe hogy mi legyen. De igen azt sajnos tudom én is hogy Phantom 3 Advanced kb. annyiba kerül mint a Solo. Csak ugye Solo-nál se gimbal se kamera. Ez pedig 100-150k pluszba.

Igazából többféle megoldáson gondolkoztam/gondolkozok

DJI F550 váz + DJI E310 + Pixhawk + Tarot Gimbal + SJ5000 + Graupner MX-16= 350k környéke
Solo Kamerával Gimballal olyan 450k környéke lesz itthon
Phantom 2 + Tarot + SJ5000= 260k kb.

A variációk sora végtelennek mondható, csak ugye legyen hozzá elég vastag pénztárca. Az a baj hogy hiába gondolkozok Solo-n, tudom h úgy sem fogom megvenni annyiért amennyiért hozzá tudnék jutni, mert egyszerűen nem ér meg annyit. Viszont DJI-nál meg leírtam hogy a vezérlővel kapcsolatban mitől tartok én személy szerint. Ha ez a FlyAway nem lenne, már rég vettem volna..

iPhone 13 Pro Max

(#1147) FANaticpass válasza mm89 (#1120) üzenetére


FANaticpass
tag

kis okosság a propellerekről.
http://www.ant.hu/hu/blog/drone-muszaki-alapok-multicopter-propellerek

(#1148) mm89 válasza FANaticpass (#1147) üzenetére


mm89
őstag

Ezt nekem, vagy csak a témához? :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1149) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Mennyire lehet programozni/automatizálni a drónok működését?
Értem én, hogy kijelölök 4-5 útvonalat, és azokon random időközönként végigkéne mennie, majd hazarepülnie.
Megoldható ez így?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1150) Gsx-rr válasza LógaGéza (#1149) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze! Tobb vezerlo is tud ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.