Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Ezen az oldalon : http://www.gruppi.hu/index.php

most a főoldalon hirdetnek egy drónt és bele szerelt HD kamerát is 15ezer forintért. Szerintetek mi lehet benne az átverés ?

köszi

(#1302) vegyszer válasza Orionk (#1301) üzenetére


vegyszer
addikt

Sok buktatót én nem látok semmit benne. 14990Ft +990Ft a posta. A képek alapján (feltéve, hogy nem csak tájékoztató jelleggel tettek ki a képeket) egy Syma X5C az akció alanya, ami soha nem volt annyi, mint amiről akciózza a bolt. Ellenben az EU-s ebay, banggood árakkal teljesen szinten van. (ami azért valahol nem kis szó, hogy nem 100$ árrés mellett adják el az 50$-os holmit, mint egyes más webshopok)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1303) maj-viktor válasza vegyszer (#1302) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha jobban megnézed... mind 4képen különböző fajták vannak... csak az elsőn van a SYMA és ügyesen a terméknevébe nincs megemlítve, hogy a SYMA X5C quadcopter-t árulnák, csakhogy "quadcopter"...
Első képen SYMA távirányítója van és a gép is az... de a másodikon már egy tök más...

(ha panaszkodsz úgyis azt írják majd, hogy a kép csak illusztráció volt... sehol nincs pontos terméktípus, hogy azt árulnák...)

Én ezektől a magyar kuponos (óriási leárazásos oldalaktól), mindenkit óva intek... homár teli van a posztjaikkal... de ti tudjátok!

Ugyanígy paliztak be jópár embert vaterán SJ4000 kamerával... (VATERA SZTÁRAJÁNLAT) és eredeti SJ4000 helyett fake szart kaptak - pocsék képminőséggel...
https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1569579003291283

Valaki itt már itt hasonlót, hogy vett valamit... amiről azt hitte SYMA és helyette kapott valami olcsóbb szart, ami nem is működött.. én óvatosabb lennék... vagy inkább megvenném külföldről - nem sokkal drágábbb... EU stock-ból 20E Ft körül megúszható....

ugyismegveszel - akarokegyilyet - gruppi és társai
http://homar.blog.hu/2014/10/30/hajni_mar_nemakaregyilyet
http://homar.blog.hu/2014/09/18/ugyismegveszel_-ugysemkapodmeg

http://homar.blog.hu/2015/04/20/abcug_gruppi

Ez is beszédes:
"A terméket forgalmazza az Egyedi Termékek (Teleshop Hungary Kft.)"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1304) stifi82 válasza Orionk (#1301) üzenetére


stifi82
aktív tag

Helo én vettem tőlük 2 hónapja koome k300c-t küldtek működik a mai napig, de a kamera nem rögzített semmit sem. Le is szedtem róla többet volt a levegőben. Olvastam fórumokon hogy szídják az oldalt én még mindig azt kaptam tőlük amit hírdetek. Hírdetésben sem az áll hogy syma hanem quadeocoopter. Utaltam a pénzt 2 3 hét alatt itt volt. De azóta megfertőzött a drón és hozattam kínából 1 durvábbat.

(#1305) stifi82


stifi82
aktív tag

Hol tudok propellert vagy rotort rá azt hiszem így hívják venni?
http://www.aliexpress.com/snapshot/6575397777.html?orderId=66534511687668

(#1306) Minstrel válasza stifi82 (#1305) üzenetére


Minstrel
senior tag

Propeller mekkora? Rá van írva a közepe felé. Így képről 9-esnek tűnik, szóval ilyeneket vehetsz rá pl. [link]

(#1307) BeryBp válasza Orionk (#1301) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Igen, ez egy X5C-szerű/szintű dolognak néz ki, de valóban eltérő fotók vannak kint az oldalon, így ez kicsit zsákbacicus.

Én inkább rendelném ebay-ről, UK-ből, akkor itt van kb. 1 hét alatt, vagy a gyártótól (symatoystore.com), bár az 3-4 hét is lehet, de akkor ha bármi gond van, lehet reklamálni, ráadásul ugyanúgy kb. 15-16 ezerre jön ki.

Én már kettő X5C-1-et rendeltem ebay-ről, kínai eladótól, de UK-ből - igaz, csak magát a dront (így 8 ezer Ft volt), távirányító és kamera nélkül, mert a tartozékok máshonnan lettek, aztán meg másodszorra már megvoltak - és mindkettő teljesen rendben volt, 6-7 nap alatt ideért.

Az X5C-t pedig csak ajánlani tudom. Első, kipróbálós/játszós drónnak nagyon jó, gyakorlással meglepően vagányan manőverezhető gyors módban. A kamera inkább csak próbálgatásra való, minőségi felvételt már csak a drón mozgása és a gimbal hiánya miatt sem lehet készíteni vele. Ráadásul a HD felbontás is inkább csak egy pixelszámot jelöl, nem a HD minőséget, de "játszani" és elsőre megteszi, meg ezért az árért ennyi fért bele.

(#1308) BeryBp


BeryBp
csendes tag

Cheerson CX-20-al van valakinek saját tapasztalata? Gondolok itt:

- repülési tulajdonságokra: fürgeség, manőverezhetőség mondjuk egy X5C-hez viszonyítva;
- tényleges repülési idő (shopban 15 percet írnak, ez valós?), esetleg másik aksival ez mennyire növelhető;
- tartósság: fogaskerék kopás, elektronika hibák jellemzőek-e;
- gimballal milyen kamerákkal volt próbálva, mit bír el, mennyire változik a kamerától a repülési tulajdonság (sebesség, manőverezhetőség)
- return to home mennyire megbízható, minden esetben működik-e (persze ha van GPS jel)

Illetve, ha valakinek van tapasztalata hasonló szintű quad-al, tud-e jobbat ajánlani? Mármint nagyjából azonos árszinten (+20-30%) :)

Köszönöm!

(#1309) maj-viktor válasza BeryBp (#1308) üzenetére


maj-viktor
őstag

Konkrétan saját tapasztalatom nincs, de azért leírom a "gondolatmenetemet"...

Syma X8C, én most ezzel szemezek... korábban ugyebár írtam, hogy Cheerson CX10 - JJRC H8C - SYMA X5C után következő szintnek a Cheerson CX20-at gondolok (persze többen lebeszéltek róla, hogy tudásához képest drága....

ahogy néztem jelenleg külföldről bruttó 80E alatt megáll
SYMA X8C meg bruttó 50E alatt megáll

Ezen árkategóriában épített quadok játszanának még... de én még úgy érzem, hogy kell egy fentebbi szint, amit után esetleg neki állnék az építésnek.... de azokat is tudástól függően 50-100E Ft között vannak szerintem, ahogy előzetesen mások is írták én is néztem a kellékekek hozzá - árakat... persze egy építettett jobban tudod a saját igényeidre formálni - utólagosan módosítani... (bár sérülékenyebb "ház nélkül", mivel ezeket ugyebár műanyag ház "védi"... mármint a "kész modelleket")

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1310) drnet válasza maj-viktor (#1303) üzenetére


drnet
aktív tag

Na ez jó nagy szívás. Én ilyen SJ4000-et rendeltem. Nem tudom mit kapok. Miből lehet tutira tudni, hogy eredeti vagy hamisítvány?

(#1311) rollaz válasza LógaGéza (#1167) üzenetére


rollaz
tag

Megértem, hogy a saját érdekedben megpróbálod kitekerni annak az értelmét amit írtam, de ettől még nem lesz igazad.
A műszaki hiba egy minden műszaki termékre előforduló hibalehetőség. Legyen az fogorvosi fúró, Audi A8 vagy bármilyen UAV.

További kellemes értetlenkedést/trollkodást.

(#1312) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!
Most készülök vásárolni egy cx20-ast, gimbal-al. A gimbalt külön akksiról szeretném használni. Véleményetek szerint mely akksi lehet számomra az ideális? A banggoodról fogok rendelni, esetleg ottani viszonylatban tudtok nekem ajánlani?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#1313) stifi82 válasza Minstrel (#1306) üzenetére


stifi82
aktív tag

köszönöm a segítséget az igen amit küldtél az jó rá 9047r . Ezek csak színben térnek el? Mert ránézésre egyformák a pótok.

(#1314) maj-viktor válasza drnet (#1310) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ilyen áron... képek között fake doboz... sanszos, hogy fake lesz...
(ezt írtam face-n is)

Most legjobb áron... nettó 60$ bang-on kuponnal... SJ4000HUN face-n van kuponkód... "Eredeti ára" nettó 75$

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1315) Minstrel válasza stifi82 (#1313) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem csak színben, ezek slow fly propellerek, szélesebb lekerekített lapátok, amikkel lehet szépen nyugisan repülni, videózni.

Majd ki kell választanod, hogy melyik gyűrű passzol a tengelyre és azt betenni a prop alá, hogy pontosan illeszkedjen.

(#1316) kazmerr válasza Minstrel (#1315) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Hogy lehet ilyesmiket találni?
Syma X8C-hez is lehetnek ilyen utángyártott, jobb prop-ok?
Mit alapján tudok majd elkezdeni keresgélni hozzá?

(#1317) Minstrel válasza kazmerr (#1316) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ezek brushless motorokra valók, a syma-nak és társainak vékony a tengelyük, azokra ilyen nem jó.

(#1318) drnet válasza maj-viktor (#1314) üzenetére


drnet
aktív tag

Ó hogy rohadna meg. A fene gondolta, hogy ilyen is van. Megvárom mennyire gáz a képe, és eldöntöm mi legyen. Ilyet egyébként nem lehet megreklamálni ebayen? Rendeltem pendrivot, de kamu volt, csak kb. fele méret volt, és nagyon lassú. Ott visszakaptam simán a pénzem.

(#1319) ZsoltG60 válasza drnet (#1318) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ha megnézed az eladó negatív értékelését ott is van pár panasz erre a típusú kamerára, nagy eséllyel te is egy hamisítványt kapsz. Ilyen esetben is és az ebay/paypal védelem, ha bármi gondod van jelezz az ebay fele.

Lumia 950XL

(#1320) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Ok, az X5SW kamerájáról letettem. Az rcgroup oldalon többen is jelezték hogy nagyon rossz:
- Csak SD videó streamet tud
- Nagyon rövid a hatótávolsága

(#1321) vegyszer válasza kazmerr (#1320) üzenetére


vegyszer
addikt

Azért a WiFi videó streamtól nem is lehet sokat várni. De egy nagyobb külső antenna vevő oldalon jól jöhet (adó oldalon se tenne rosszat, csak azt árammal meg is kellene esetleg pluszban lőni).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1322) kazmerr válasza vegyszer (#1321) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Én azért 50m-ert nyílt terepen, közvetlen rálátással azért vártam volna. De a kommentek alapján ez sincs meg. Van aki 5m után elvesztette a jelet!

(#1323) marciart11 válasza ricsiv92 (#1312) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nekem is CX 20 am van, rákötöttem a kopter aksijára mert egyszerűen kivan vezetve az aljára a 12V. KB a 9 perces repülési idő 7-8percre romlott le ettől, ide még rájön a gimbal súlya is.

Szerintem a plusz aksi plusz teher.

(#1324) vegyszer válasza kazmerr (#1322) üzenetére


vegyszer
addikt

Nézd meg az alkalmazott antenna sugárzási karakterisztikáját. Pl a kamerával szembe alig dob jelet. És a fara felé is. Rá merőlegesen jobb a helyzet, de azért nem kell sokat várni tőle.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1325) maj-viktor válasza drnet (#1318) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azért egy fake memóriakártya más... ez nagyobb érték... sanszos, hogy csak visszapostával kapsz full refundot...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1326) BeryBp válasza maj-viktor (#1309) üzenetére


BeryBp
csendes tag

maj-viktor, köszönöm a reagálást és a gondolatmenetedet!

Én azt gondolom, hogy a Syma X8C nem egy ligában játszik a Cheerson CX-20-al, inkább csak egy upgradelt X5C. És ez persze nem ledegradálás, mert imádom az X5C-t, nagyon kis agilis jószág és amit tud, azt nagyon remekül tudja, szinte napi szinten reptetem, a kutyák imádják :)

Ugyanakkor:
- az X8C szerintem nem bír el egy GoPro-t, vagy egy SJ4000-es/SJ5000-es kamerát;
- nem tudja irányítani a kamera dőlésszögét;
- a repülési ideje 6-8 perc, bár ezt talán egy nagyobb akkuval és kis barkácsolással lehet javítani;
- nincs benne GPS
- a GPS hiánya miatt nem tud pozíciót tartani és mondjuk onnan kamerázni;
- a GPS hiánya miatt nincs Return To Home funkciója;
- bár korrekt súly adatot nem találtam, de ránézésre talán könnyebb is és talán a motorjai is gyengébbek, ami 20-30 km/h szélben már gond lehet, amivel külföldi review szerint a Cheerson CX-20 még valahogy megbirkózik.
- a Syma X8C $109, a Cheerson CX-20 $232 (és még nincs benne kamera és védőkeret) - ez is mutat valamit.

Hogy túlárazott lenne a Cheerson? Ahogy olvastam, közel azt hozza, mint egy DJI Phantom 1, csak éppen kétharmad áron. De persze ezt csak az olvasottak alapján írom, nem saját összehasonlítás, viszont a műszaki adatok és az ár tükrében helytállónak tűnik az állítás.

Egyébként ajánlom a gearbest.com oldalt (onnan a fenti árak) Holland postával (azt most ne firtassuk, hogy jut el Hollandiába az árú ;)), így nincs se áfa, se vám, mivel a csomag az EU-ból jön. Május 2-án érkezett épp egy $110-os WL-Toys v686G ilyen módon. Megrendeléstől számított 10. napon át is tudtam venni. Ha valakit érdekel, szívesen írok majd tapasztalatot a v686G quadcopterről.

(#1327) BeryBp válasza marciart11 (#1323) üzenetére


BeryBp
csendes tag

marciart11, ha már CX-20-ad van, írnál a tapasztalataidról pár szót?

Fentebb (1308-as hsz) érdeklődtem pontokba szedve is:
- repülési tulajdonságokra: fürgeség, manőverezhetőség mondjuk egy X5C-hez viszonyítva;
- tényleges repülési idő (shopban 15 percet írnak, ez valós?), esetleg másik aksival ez mennyire növelhető;
- tartósság: fogaskerék kopás, elektronika hibák jellemzőek-e;
- gimballal milyen kamerákkal volt próbálva, mit bír el, mennyire változik a kamerától a repülési tulajdonság (sebesség, manőverezhetőség, akkuidő)
- return to home mennyire megbízható, minden esetben működik-e (persze ha van GPS jel)

plusz kérdések:
- hozta-e, amit vártál tőle?
- volt-e csalódás valamilyen tulajdonsága?

Köszönöm!

(#1328) maj-viktor válasza BeryBp (#1326) üzenetére


maj-viktor
őstag

Természetesen a SYMA X8C egy butább darab (no GPS, etc), de a egy következő szint egy Syma X5C után... úgy értettem... számomra "ugrás"... majd lehet vagy épített vagy Cheerson... DJI-t soha nem vennék... ahogy GoPro-t sem... iPhone-t se... túlárazott marketing! (elismerem hogy jók, de nem ár/érték arányban)

SYMA X8C
meg
Cheerson CX20
tapasztalat engem is érdekel... bármilyen... akár írásos - videós (magyar videós)

Megugyebár van a SYMA X8G (ami a GoPro-s változata... az X8C-nek... de láttam X8C-s GoPro-s/SJ-s videót youtube-on)... meg X8G nincs is forgalomban még, szemben a X8C-vel... ami kapható ~110$-ért + szállítás.... ~130$-ért

Syma 2015 quadcopters
https://www.youtube.com/watch?v=ZkwNBr0dRDk

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1329) Gsx-rr válasza maj-viktor (#1328) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azt ne felejtsd el ,hogy a markak amiket emlitettel ott nem a tularas marketinget ,hanem a szoftveres tamogatottsagot es Iphone eseteben a stabil Ios-t fizeted meg. Ami sok embernek eleg fontos ,mert nem akar pl fel evet varni egy frissitesre
Olvasom ,hogy az Sj 4000-el kuszkodes van a hamisitassal es ott szivas van a szoftveres frissitessel.
Van aki ezeket inkabb elkeruli es kifizeti a tobletarat!

[ Szerkesztve ]

(#1330) maj-viktor válasza Gsx-rr (#1329) üzenetére


maj-viktor
őstag

Természetesen "stabilabb" szervizháttér is, stb., ezt nem tagadom!
(De azért egy GoPro - iPhone - Samsung esetén nem kis - elhanyagolható költség a túlzómarketing is)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1331) kazmerr válasza BeryBp (#1326) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A szó szoros értelmében vett adatokkal vitatkoznék, azonban az igaz hogy tényleg nincs sok köszönet abban ha rendes gimballal egy SJ4000-et raknak az X8C-re...

A teljes kép kedvéért:
- Gimbal nélkül SJ4000, nem kiegyensúlyozott propellerekkel https://www.youtube.com/watch?v=sNb5BUziOiY
- GoPro anti-vibration mount, SJ4000, ?prop balance? https://www.youtube.com/watch?v=x5TpZlXrtW4
- BL gimbal mod, SJ4000, ?prop balance? https://www.youtube.com/watch?v=d_duSDTMaek

propeller kegysúlyozásra ajánlotok ilyen olcsó eszközt?
http://www.ebay.de/itm/Magnetic-Multicopter-Multirotor-Propeller-Prop-Balancer-NEU-/151239933925?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item23369a3fe5
Vagy valami mást nézzek?

Magyar tutorialt nem találtam hozzá, csak ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=-vakWrc86xE
Ennél találtatok jobbat/pontodabbat?

[ Szerkesztve ]

(#1332) mati12


mati12
senior tag

Ma pakolászás közben kezembe akadt az első "drónom". (Udir/C U817A)
Sajnos az egyik rotor tartó törött,viszont javítható.Esetleg ha valakit érdekel 5.000 forintért elvihető.


(#1333) Adventurer


Adventurer
újonc

Sziasztok.
Egy megbízható, olcsó 'távot' szeretnék vásárolni, de mint kezdő, fogalmam sincs, hogy milyet érdemes ebben a nagy kínálatban.
Ami felkeltette a figyelmemet, az egy ORANGE RX T-Six 6ch, 3 álásos pozíció kapcsolós, a másik pedig egy TURNIGY X9...X9R 8ch-ás.
Egy 250-es, FPV-s, Racing quad-hoz használnám a közeljövőben.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e tapasztalatok velük kapcsolatban és melyiket ajánljátok.
Továbbá az, hogy ez a sok plusz csatorna az én esetemben egyáltalán mire használható még fel?

(#1334) marciart11 válasza BeryBp (#1326) üzenetére


marciart11
aktív tag

tapasztalatok igaz 4 hete van meg:

kontra:
-15 perc kamu ha ügyesen repülsz 10 percet bír átlag 8-9 perc gyári akksi 2700mah, gimballal együtt 7-8 perc

-talp tragédia a gép pattog rajta amikor leszáll, ezt a problémát érdekes módon a gimbal megoldotta vagyis amióta gimbal van rajta letudok szállni megszűnt a pattogás.

- a gps első indulásnál nehezen talál jelet.
-vezérlő rosszul van paraméterezve gyárilag , van hozzá szoftver amivel jól belehet lőni az FC-t.
-erősebb szélben az altitude lock nem jól működik
a táv bekapcs gombja gyenge érdemes kicserélni.
- betáp kábelt érdemes zsugórba húzni mert kikezdőik a szigetelése

pro:
-nagyon jól repül kivittem most vasárnap a nagy szélben a hajógyárira , volt egy srác akinek X8c je volt fölse bírt vele szállni azonnal elvitte a szél neki, a CX 20 at nem zavarta még a position Hold is működött.

-erősek a motorok akár 50km/h is repül.
-ha jól belövöd a szoftver nagyon precízen repül még a nappaliban is tudtam vele :D
-relatíve olcsó
-erős masszív ház
- összelett hasonlítva egy dji phantom1 el jelentősen erősebb, és gyorsabb. Illetve a position hold és magasság tartás stabilabb.

-két verzió van belőle van egy olcsóbb ami quanum Nova néven is fut, meg egy drágább amiben bigshark X8 vezérlő van nekem a drágább van. Az olcsóbbat szokták 230 dollár körül adni itthon 120körül.

utószó szerintem hülyeség egy x5c vagy x8c vel összehasonlítani mivel teljesen más kategória.

Ezeket leszámítva ár érték arányban verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1335) marciart11 válasza Adventurer (#1333) üzenetére


marciart11
aktív tag

-Gimbal mozgatás(gondolom neked nem lesz)
-világítás kapcsolás
:))

(#1336) maj-viktor válasza marciart11 (#1334) üzenetére


maj-viktor
őstag

Köszi, ilyen tapasztal megosztások jól jönnek...

Én is hasonlókra jutottam, amikor annó elkezdtem nézni a típusokat / árakat... Hogy jóóó ez... mármint ár/értékben... mármint a CX20 - persze nem egy DJI, de az ára sem... és így a 100E alatti ára tök elfogadható... ahogy egy X8C 50E alatti ára is... csak a helyén kell kezelni őket... hogy ezek kezdő kategóriák...
X5C majd X8C majd Cheerson CX20... most ezt próbálom kijárni szerintem!

Igazából mindenki, hogy építs-építs-építs, olcsóbb - jobban bővíthető, stb.
(de nekem még így is jobban szimpatikus mindennél a CX20)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1337) stifi82 válasza Minstrel (#1306) üzenetére


stifi82
aktív tag

Köszi ez jónak tűnik meg is rendelem mert fogyó cikk belekapott a szél megpörgette full gázzal neki 1 ház falának a keret is megsérült a propeller meg lerobbant róla még jó hogy senkit nem csapott agyon.
A kínai eladó ezt a linket küldte de szerintem ez nem jó rá hanem az amit tőled kaptam köszönöm még egyszer is.
http://www.aliexpress.com/store/product/Main-Rotor-Self-Tightening-Self-locking-Blade-Part-Propeller-For-Cheerson-CX-20-CX20-RC-Quadcopter/300505_32314586464.html

(#1338) Minstrel válasza stifi82 (#1337) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez csak akkor lenne jó ha a motorokon helyesen vannak a menetek, mert ezek menetes propellerek és nem kell anyával megszorítani őket, de most is anyás megoldás van a gépeden, jobb lesz olyat rendelni hozzá.

(#1339) FANaticpass válasza yojoba (#1047) üzenetére


FANaticpass
tag

Igen lehet. lefele gomb videoindítás felfele gomb fotó készítés. de nagyon rajzos gagyi a kép. a video elmegy....

(#1340) FANaticpass


FANaticpass
tag

X5C-1

3 nap után felraktam egy 15m es fenyő legtetejére sötétedés előtt, jött a vihar esővel. csak úgy világított fent mint a csúcsdísz :)
féltem ,h amíg van benne kraft az elektronika beázik és kuka lesz így lemerítettem..... leszedtem másnap működött is csak az egyik motor halt meg (szétszedtem és megjavítottam) thx youtube

viszont a hirtelen erőltetett lemerítéstől olyan hő keletkezett a motornál hogy a motortartó eldeformálódott.
690Ft ért rendeltem másikat.

egyébként az antenna toldás sokat segített nem veszti el a jelet csak nagyon messziről.

leraktam a földre és 120m séta után is siman vette a jelet.

az aksikat nem tudtam még kitapasztalni de a gyárit eladtam 3db 600as és 2db 650es van.

plusz motor szettem is van de még nem kellett hozzá nyúlni.

tűrhető videóminőség van ha szebben precízebben tudom majd irányítani biztos lesz értékelhető videó is.

30 40 m magasan már birkóznia kell a széllel és hamarabb is merül az akku. nem merem még nagyon magasra vinni de merülés előtt 2 3 mp után villog és elkezd zuhanni.

könnyen szerelhető egyszerű kis szerkezet ideális kezdésnek.

következő modell go home és gps funkcios és szénkefe nélküli motorral lesz. eddig ezt tudom. :C

(#1341) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

honnan tudom , hogy mikor fog meg jönni a rendelésem Bangood-ról (eu-s) ?! 1 hete rendeltem és semmi elvileg 4-6nap lenne svéd posta :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1342) drnet válasza FANaticpass (#1340) üzenetére


drnet
aktív tag

Hogyan alakítottad az antennát?

(#1343) maj-viktor válasza MrRL19 (#1341) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ahogy írtam korábban azaz 1hét lehet 2hét is...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#1344) vegyszer válasza MrRL19 (#1341) üzenetére


vegyszer
addikt

Jó tamponja lehet az érkezés becslésnek, ha a kapott tracking számot a(z) m.posta.hu/nyomkovetes oldalon bírod. ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1345) LógaGéza válasza MrRL19 (#1341) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Én április 30.-án délután rendeltem, május 3.-án jött az e-mail, hogy shipped (vasárnap :F ), és ma vettem át a postástól, vagyis 7 munkanap alatt ért ide az EU-s raktárból.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1346) #42007296 válasza MrRL19 (#1341) üzenetére


#42007296
törölt tag

Nekem 6. Munkanapra hozta meg a postakocsi . ( Shipping státusztol számitva )

X5c-1 távvezérlőbe elég a tartós elem, vagy kell a tölthető ? ( ha kell hány amperórás ideális ? )

(#1347) MrRL19 válasza #42007296 (#1346) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem köszönöm mindenkinek :R

nekem amúgy 5. volt szóval remélem itt lesz azért ezen a héten :C

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1348) kazmerr válasza drnet (#1342) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Bocs hogy belekontárkodok... :)

Ez a legelterjedtebb range mod:
http://www.firstquadcopter.com/quadcopter-news/syma-x5c-range-hack/
http://www.instructables.com/id/Quadcopter-Range-Hack/
http://rcnerd.net/syma-x5c-transmitter-hack/

Én szerintem a loop gombosat is megcsinálom...

(#1349) drnet válasza #42007296 (#1346) üzenetére


drnet
aktív tag

Eddig bírja a tartós. kb 20x repültem.

(#1350) #42007296 válasza drnet (#1349) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszönöm!
Hát akkor az "fing utca 2 szám"....tekintve, hogy milyen drágák a tartós elemek, akkor érdemes oda is akkut venni ugy látom. 2e Ft 4 db tartos elem ha jol gondolom, egy 4 db-os 2000 mAh akku pedig 5-7 e körül saccolom. (Mo.-on )

Ezt a fentebb emlitett antenna cserét néztem én is youtubeon, nem nagy munka és egy ilyen antenna 500Ft kb. Miért sporolták ezt ki belőle....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.