Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Gsx-rr válasza abencsik (#350) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor 100.000 forint korul kell gondolkodnod.
Es az is inkabb kamera nelkuli ar.
Es javasolt egy olcso gepen megtanulni repulni!
Gyakorlat nelkul nem fog normalis legifelveteleket kesziteni!
Oda mar Gimball-os gep kell! Mar ha normalis legifelvetelrol beszelunk!

[ Szerkesztve ]

(#352) Minstrel válasza Gsx-rr (#349) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez sajnos bármivel előfordulhat amiben akksi van, persze azért a DJI valamit reagálhatott volna rá ha a gyári akksi gyulladt ki.

(#353) LaciX17X válasza Gsx-rr (#349) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

Nos, a én nem hibáztatom a DJI-t a következők miatt:
Világosan kiköti a használatija, az eladó a boltban, a honlap, hogy az akksi akkor van a gépben:
ha repülsz vele, utána kiveszed. Ennyi.

Persze tény, hogy a DJI nagyon szigorú, pl. a garancia akkor is elveszik ha az általuk árult rotor protektort felszereled, amin több fórumon is eléggé kiakadtak.
(gyakorlatilag az 1 éves garancia alatt hozzá sem nyúlhatsz, ez tény)

Viszont a drón egyszerűen szuper...

[ Szerkesztve ]

(#354) LaciX17X válasza abencsik (#350) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

Tapasztalatom szerint:
Az olcsóval lehet repülni, nekem még megvan az olcsó amit korábban vettem, de jóval nagyobb tudást igényel és kevésbé stabil. Igazából egyenesen felemelni sem könnyű, párszor már belerepült fába, falba stb...

A drágával kapcsolatban annyit tudok ami nekem is van:
a barátnőm is elsőre repült vele csont nélkül. giro, gps, compass, minden van benne és a repülést stabilizáló szoftver.Bárki tud vele repülni. A kamera 14 megapixeles és a gimbal manőverezés közben is stabilan tartja, szuper képeket és videókat csinál. Viszont az ára olyan 400,000Ft volt. (969 font, nyilván napi szinten más)

De! nagyon megérte, bármikor megvenném újra!

(#355) GeryGreyhoun


GeryGreyhoun
tag

Megjött a Hobbyking-mikulás...

Rejtvény: a képen 2, azaz kettő darab drónt rejtettünk el. Megtalálod őket? :D

tomanovicsgergely.hu

(#356) szasza0802


szasza0802
tag

Ma megjött a Wltoys HD kamera a V353-ashoz, holnap csinálok egy unboxingot ha valakit érdekel.

(#357) Gsx-rr válasza szasza0802 (#356) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Inkább repülj vele! Az érdekesebb lenne nekünk! :)

(#358) szasza0802 válasza Gsx-rr (#357) üzenetére


szasza0802
tag

Egyértelmű, de ilyen hóesésben nem ígérem meg a holnapi repülést.....

(#359) GeryGreyhoun válasza abencsik (#350) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én igazán nem akarlak téged elkeseríteni, de nincs realitása az elvárásaidnak ilyen árkategóriában. Lehet venni nagyon jó, sőt, kiváló gyakorló quadcoptert 20-30 ezer Forint környékén (ha számlával, garanciával gondolod - nagyon helyes - akkor inkább 30) meg lehet venni nagyon jó kamerát is ennyiért, de a kettő együtt sajnos nem fog menni.100 alatt csak nagyon erős kompromisszumokkal és munkával (értsd: te építed a quadot) tudsz kihozni bármit, ha meg igazán komolyan gondolod, akkor olyan 200-tól érdemes beszélni róla, ha FPV-t is szeretnél, akkor mondjuk 250... És ez még mindig a belépőszint.

A hobby persze más. Arra 100 000 Ft-ért eszméletlen dolgokat tudsz ma véghezvinni. Pont erről fog szólni a 2-3 héten belül induló videósorozatom :)

Lehet, hogy 20-30 év múlva a Happy Meal menühöz fogják osztogatni a zsebben elférő, 4K kamerás GPS-es drónokat 2-3 óra repülési időt biztosító magfúziós akksival, és majd ugyanúgy megmosolyogjuk a mostani szárnypróbálgatásokat, mint ma azt, hogy alig 10 éve 2-300 ezer Forintért vettünk olyan 15'' TFT LCD monitort, ami egy mai 200 dolláros alsókategóriás kínai okostelefonban van... De ma még sajnos itt tart a technológiai fejlettségünk.

Megjegyzem, ami ma van, már az is hatalmas nagy dolog, ahhoz képest, ami mondjuk 10 éve volt, amikor is a leghitványabb belépőszintű SD légifotós platform is milliós árkategória lett volna - ha lett volna egyáltalán. Szóval örüljünk annak, ami van :)

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#360) Gsx-rr válasza GeryGreyhoun (#359) üzenetére


Gsx-rr
veterán

+1

korrektül kifejtetted!

[ Szerkesztve ]

(#361) maj-viktor válasza abencsik (#344) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello én most kezdem a "drónosdit", elég sok magyar / külföldi anyagot elolvastam és úgy álltam neki...

Én gyakroló gépnek az alábbi 2gép közül választottam / választanék:
JJRC H8C & SYMA X5C, ezek külföldről rendelve bruttó 25E Ft körül állnak meg, haza boltba 30E Ft körül kapod meg! (ezekhez van kamera is... de sokat ne várj tőle... játék szintűek... hiába a "HD" megnevezés)

Indítottam egy face oldalt: facebook.com/DronHUN
a SJ4000HUN példájára (azt is én csináltam / csinálom)

Itt totál kezdő amatőröknek akarok tanácsokat megosztani / közösen megtárgyalni... ahogy írtam most
Meg az egész kezdő tapasztalatimat megosztani ott... mivel én is most kezdtem drónozgatásba... és az elméleti tudásokat most próbálom gyakorlatba kipróbálni majd!
(mert vannak már ilyen drónos oldalak / fórumok, de ott azért kicsit komolyabb emberek írnak... ahogy ide is - nem ezek a totál síkhülye amatőrök, amilyen most én is vagyok)

Nálam a terv az ez, hogy veszek egy ilyen 25E-s gépet, ezen megtanulok repülni... és ~1év múlva beruházni egy Cheerson CX20-ra... ez könnyedén elbír egy GoPro / SJ4000-et ez ~100E-s tétel ez a drón (quadcopter)

Majd ahogy van az embernek pénze +gimbal (stabilizátor), FPV - stb.

De ha te pl. DSLR-t akarsz reptetni GIMBAL-al & FPV módon az erős túlzással többszázezres... már-már milliós tétel! Így nemtudom a 18éves fiad "milyen szinten áll akár fotózás / videózás vagy drón ügyileg"... de én ezt ajánlom, ami útat én is kiakarok járni....
25E-s gép (gyári kameráva).... majd ~1év múlva 100E-s Cheerson gép... SJ4000-el szerelve... majd gimbal.... majd fpv! Ezek persze kész cuccosok... építhetsz magad is... azzal olcsóbban jössz ki... persze ahhoz kell egy kis "tudás - utánaolvasás is", hogy mi kell hozzá...

váz - alaplap - kábelek - rotorok - motorok - akku - távirányító vezérlő, stb. (az itteni okosabbak jobban tudják ezt a bevásárlólistát)

Ami tanács kezdőnek tudok adni szerintem, hogy több akksi-t vegyen, mert ugyebár ezeket kb. 1,5óra töltéssel egy 6-8perc repülés lehet kisajtolni, így hamar megunod - elmehet a kedved tőle! :D

Ha még profibban akarsz hozzáállni, akkor plsz rotorok / fogaskerekek / motorok rendelése

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#362) abencsik válasza maj-viktor (#361) üzenetére


abencsik
újonc

Ismerve őt nem sokszor fogja használni :)

Érdekli az, hogy olyan magasságban fog képet/videot készíteni, amit ő nem láthat.
Szerintem néha egyszer-egyszer kipróbálja egy hétvégeén, de nem mindig fogja használni.
Inkább a kamera minőségére fókuszálnánk. Amit hirdetnek HD kamerával, az tényleg az?

Az itthoni, garanciát adó boltokat kínálatát nézegetem.

Tehát a fentieket olvasva, milyen drónt nézegessek?

(#363) GeryGreyhoun válasza maj-viktor (#361) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de van már magyar drónos oldal a Facebook-on: https://www.facebook.com/dronehungary

tomanovicsgergely.hu

(#364) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Szerintetek egy ilyen mennyibe kerülhet? [link]
Szívesen kipróbálnám egyszer :D

(#365) szasza0802


szasza0802
tag

Unboxing Wltoys camera: [link]

(#366) atthany válasza maj-viktor (#361) üzenetére


atthany
aktív tag

Most akkor melyiket veszed, a JJRC-t vagy a SYMA-t?
e kettő között filozom én is...

(#367) szasza0802


szasza0802
tag

Szóval ki is próbáltam a kamerát, de isten tudja miért valamiért fejjel lefelé rögzít, annak ellenére, hogy a kamera megfelelően van felszerelve a gépre....

(#368) Turbobacsi válasza AeSDé Team (#364) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez nagyon cool! (arra emlékeztet, amikor a starwars 6. részében az endoron üldözték egymást azzal a rakétabiciklivel)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#369) maj-viktor válasza GeryGreyhoun (#363) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tudom... nem is az a célom, hogy egyedülállóan legyen "Drónos oldal", itt inkább ahogy írtam a totál amatőröknek írnék - írnánk a tapasztalatainkat... és a "saját megpróbáltatásaimat"! :D
Mint totál amatőr - kezdő! (azért is írtam más kaliber vagyok, mint az itteni egyes emeberek, akik már azért kicsit "profibbak" - jobban értenek hozzá)

Ám amit linkeltél oldalt már jóideje lájkoltam.. szal nem újdonság! xD

(#366) atthany
A JJRC már megvettem, csak az a kérdés, hogy a SYMA-t is megvegyem-e ilyen "compare videó" keretébe...
Ám mindkettő mellet van "plusz érv", más inkább a SYMA mellett döntött... én inkább a JJRC, de nekem is nehéz döntés volt... a SYMA sem rossz darab! (A JJRC-nek jobb a "LED láthatósága"... de ha nézel videókat - olvasod más is mit írt róluk, akkor talán tudsz dönteni melyik a jobb neked... állítólag a SYMA-hoz olcsóbbak az alaktrészek, meg jobban vezethető... meg ahogy néztem a táv-ja is "komolyabb", a JJRC elvileg pár perccel továb repül)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#370) rollaz


rollaz
tag

Sziasztok!

Első gépnek szeretnék egy R998-V2 quadot. Van esetleg valakinek tapasztalata róla? Nagyjából hány felszállást bírhat ki?
Csak az alapok megtanulására kellene, utána terveim szerint építek magamnak egyet, mégis csak az az igazi kihívás.

(#371) GeryGreyhoun válasza AeSDé Team (#364) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Láttam pár hete ezt a videót, és az volt az első reakcióm, hogy 2015 nyarán egy ilyet mindenképp meg kell csinálnom a Margitszigeten vagy valahol a budai hegyekben :) (Amúgy ja, nekem is a SW6 jutott eszembe róla)

Ezt meg korábban kitaláltam, mint hogy a Hobbyking elkezdett volna hozzá külön tojásbombázó eszközt forgalmazni: https://www.youtube.com/watch?v=RXCzAsmAk7M

(Én a Parlament környékén, vagy valami politikai rendezvényen játszanék ilyet, ha nem kéne attól félnem, hogy másnap betiltják a drónokat) :D :D :D

[ Szerkesztve ]

tomanovicsgergely.hu

(#372) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Íme egy saját videó a JJRC H8C-ről, a fényviszonyok nem voltak ideálisak de szerintem még így is elég jó képet adott :)
[link]

Nem érdemes kinyomni fél perc után, mert ugyan vannak benne össze-vissza repkedős részek, de olyanok is ahol nagyon magasan és stabilan repültem vele, onnan már elég jól látszott a táj.

[ Szerkesztve ]

(#373) laccy88 válasza AeSDé Team (#372) üzenetére


laccy88
senior tag

árához képest, szerintem ez is egész jó felvételt készít. Én nem tennék különbséget ez és az X5C-1 minősége között(sajnos most nem tudom szemléltetni). Egész magasra felment. tudott volna még magasabbra?

(#374) mm89 válasza laccy88 (#373) üzenetére


mm89
őstag

Neked symád van ezek szerint?
Hogyan veszed észre ha merül? Láttam pár videót, ahol pár villanás után már esett is le. Kb mennyi időt repül?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#375) szasza0802


szasza0802
tag

nah megvan az első repülés videóval, ne várjatok tőle sokat egy 15m2-es alapterületen tudtam csak repülni, mert otthon voltam, aztán volt fa meg játszótér is akadálynak....
[link]

(#376) Turbobacsi válasza szasza0802 (#375) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Ez a videó privát.
Sajnáljuk.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#377) laccy88 válasza mm89 (#374) üzenetére


laccy88
senior tag

sajnos sehogy... pár másodperccel lemerülés előtt elkezd villogni, lassulnak a rotorok, majd leáll. Ha nincs túl magasan(kb 20m), szépen leereszkedik, persze függetlenül attól, mi fölött van :DDD
Üzemidőről még nem tudok nyilatkozni, bár nem is tudom, hogyan lehetne összehasonlítani őket, mert nagyon sok mindentől függ(idő, szél, használat módja stb) :) Hamarosan lesznek videók

(#378) szasza0802 válasza Turbobacsi (#376) üzenetére


szasza0802
tag

Bocsi már nyilvános!

(#379) mm89 válasza laccy88 (#377) üzenetére


mm89
őstag

Köszi, akkor jól vettem észre..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#380) AeSDé Team válasza laccy88 (#373) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Biztos ment volna még magasabbra, de nem hagytam neki, egyenlőre nem szeretném a határait feszegetni.

Szerencsérre a JJRC esetében jól megoldották a lemerülési problémát. Legalább 10 másodperccel a fordulatszám esés előtt elkezd villogni minden led, és bőven hagy időt arra hogy letegyük, vagy legalább leszállásra alkalmas terület fölé irányítsuk a gépet mielőtt elkezd magától ereszkedni.

(#381) Upo


Upo
addikt

Nézegetem a JJRC H8C-t és a Syma X5C-1-et (ez egy jó csomagnak tűnik a kezdéshez), de olvasom hogy a syma nem valami jól jelzi a merülést pedig az talán jobban bejönne.
Most meg találtam egy ilyent: JJRC H5C, ez annyira X5c klónnak tűnik, hogy pl. találtam közös alkatrészt pl. De ebben ahogy írják fejlesztett szoftver van, headless mode (az tényleg nincs az X5C-ben?), meg tetszik még a "one press automatic return function", ez gondolom a headless és gyro alapján jön vissza a távirányító környékére, és lehet esély hogy a merülés jelzést is jobban kezeli.
Van valakinek ellenjavallata a kipróbálása ellen? Tapasztalat gondolom nincs még, azt írják hogy a január 20. utániakban vannak benne az új funkciók. Mert akkor lehet bevállalok egyet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#382) mm89 válasza Upo (#381) üzenetére


mm89
őstag

A jjrc h5c elvileg ugyanaz mint a syma, csak más van rászitálva. Azért az az autamat visszatérés nem lehet valami pontos, kb úgy tudom elképzelni, hogy ahol felszálltál onnantól számolja a kiadott parancsokat, majd abból megpróbálja meghatározni, hogy merre is kéne menni. A headless mode szintén így működik (legalábbis az én cheerson cx10a -mban), de ott csak az elfordulásokat kell figyelembe vennie.
Ez a tinydeal honnan postáz? Ha EU-n kívül, akkor számolj rá még 27% áfát is!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#383) Upo válasza mm89 (#382) üzenetére


Upo
addikt

Nem is számítottam gps auto return pontosságra, max annyira hogy talán hozzám közelebb esik majd le. A rendelésekkel képben vagyok, sokat rendeltem már innen is, máshonnan is (teló-tablet-elektronika körben), a témába vágó fórumokat is követem, a jogszabályi háttérrel is tisztában vagyok (sokakkal ellentétben).
Én is úgy gondolom, hogy a X5C-vel egyezhet, a firmware kivételével. Abban reménykedek hogy itt esetleg több idő van a merülés jelzés és az esés között, esetleg pont az auto return funkció miatt is, és van elég idő földet érni. Nem volt még drónom soha, egy CX-10a úton van már tartalék propellerekkel és motorokkal. Ahogy utána olvastam, az egyik legjobb mikro kopter, várom már hogy megjöjjön. Gondolom ha azzal gyakoroltam már akkor bátrabban kezdhetek a nagyobbal is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#384) Turbobacsi válasza Upo (#383) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

(ugyanezt az utat követem: CX10 épp ma jött meg, syma van betervezve tavaszra)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#385) szasza0802 válasza Upo (#383) üzenetére


szasza0802
tag

Jah merülés. Valaki tudja, hogy a Wltoys távirányítón hol mutatja az akku töltöttséget? Mert én nem nagyon vettem észre merülésnél hogy változik valami.

(#386) ricsiv92


ricsiv92
tag

A CX10-hez ma megérkeztek a háromágú propellerek és védőik, az egyik felhelyezésekor sikeresen el is szakadt az egyik motor kábele :W
Nagyon boldog vagyok, hogy egy gyári kiegészítő ölte meg a gépemet... Szétszedhető, hogy vissza lehessen forrasztani?

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#387) Upo válasza ricsiv92 (#386) üzenetére


Upo
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=vj0jTuqgDuQ

Szerk: ha a motorra gondoltál, azt nem tudom, még nem volt a kezemben, képek alapján talán megpróbálném a hátulját leszedni, a szénkefékre gondolom vigyázni kell mint a többi hasonló motornál, de a legjobb tartani tartalék motort mert fogyóeszköz. Én mikor megérkezik akkor feladok egy rendelést a motorokra, mikor az megjön akkor megint, talán így nem sokat kell állnia, ez elsősorban a lányomnak lesz és fogja rendesen koptatni ahogy gondolom, nézett egy csomó videót YT-on, már nagyon be van indulva rá.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#388) Upo válasza mm89 (#382) üzenetére


Upo
addikt

Szélcsendben szerintem pár méteres pontosságot tudhat, az irányt úgyis tudja a headless miatt, a távolságot meg meg lehet tippelni.
Közben meg találtam ilyent: JJRC H12C. Úgy néz ki ez az auto return lassan be fog kerülni mindenhova. Nem sokkal drágább a H5C-nél és 5MP kamerája van a 2 helyett, bár nem biztos hogy jobb minősége van, hiába a megapixel. A nagyot úgyis a kínai holiday után akartam rendelni, addigra lehet hogy lesznek onboard videók róla.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#389) settenkex


settenkex
tag

Hamarosan csinálok egy Dimika tesztet. Nem tudom ki ismeri a kamerát, de ha kérdése van, írja meg és azt is beleveszem a tesztbe! Amúgy elsőre jó kis kütyünek tűnik, szerintem színvilágát tekintve jobb, mint a Mobius (ebben lehet velem vitát kezdeni :) ), súlyra pedig azonos.

Ha valakinek van kedve a drónján kipróbálni, akkor keressen és megbeszéljük! Engem érdekelne egy ilyen felvétel! :) ;)

Addig is ízelítőnek: Dimika teszt hamarosan...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#390) Gsx-rr válasza Upo (#388) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na ha ezt előbb látom ilyet rendelek. Alkatrész utánpótlást viszont nem nagyon találok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#391) Minstrel válasza ricsiv92 (#386) üzenetére


Minstrel
senior tag

A gép szétszedhető, a motor már bajosabb, de a gépet majd szedd szét és a többi motor kábeleit helyezd el a a motortartókban, mert van nekik külön kis árok amiben szépen elférnek és nem szakítja le a prop védő sem. [kép]

--

Ezek a JJRC gépek már egyre jobbak lesznek, már csak a kefés motort kéne elhagyniuk, ez a H12C lehetne mondjuk 130USD és brushless motor, akkor már nagyon jó vétel lenne.

--

(#389) settenkex
Nekem mobius-om van és tényleg mintha egy hajszálnyival jobb lenne a kép, de mobius-t is jól be kell állítani és vannak ilyenek a színei annak, de amúgy az tetszik ebben, hogy 38g és menet is van az aljában (mobiusnak külön bölcsője van). Viszont ami nem tetszik az az ára, mobius 20.000 körül már megvan, ezt meg 37.000-ért találtam hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#392) settenkex válasza Minstrel (#391) üzenetére


settenkex
tag

Igen, az nagy előnye, hogy van az alján rögzítő.

Ha itthoni árakat nézzük, akkor egy árban lehet már kapni a kettőt: Dimika vs. Mobius
Nem állítom, hogy olcsó, vagy ezek a legolcsóbbak, csak példa :)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#393) MJX F645 válasza mm89 (#382) üzenetére


MJX F645
újonc

Szia ! (...sztok)
A tinydealről volt alkalmam telefont rendelni. Bizots én választottam rosszul de egy Note+ kéónt kaptam karolódó kijelzővel ami el is törött, cserekijelző sőt a gyártó is elérhetetlen úgyhogy azon gondolkodom most hajítsam a kukába vagy reggelig ráér. Én elfelejteném a helyetekben a tinydealt, a következő csomagom meg sem jött... pénz vissza semmi... én voltam a lámer

tinyboy kolléga feltett ide egy hónapja egy blogbejegyzést amiben F450-es drónt épít éppen.
Kiszámoltam 300 euro körül megjönnek a cuccok mindenestől és arra egy kamera +10-15e.
Minden harmadik kérdés itt a topikban az, hogy milyen quadkoptert vegyek a...X emnek ?
Ha ezt a három oldalt vlaki figyelmesen végigolvasta volna akkor talán olyat.

A Ti vélemyényetek mi az F450-ről ?
Sajnos a cikk(blog) írója rég nem járt már errre....

Üdv: HP:

(#394) MJX F645


MJX F645
újonc

Elnézést a sok-sok helyesírási hibáért, már nem tudom az előzőt szerkeszteni.
Szóval. A cikk és a blog írója (lásd jelen topik 2. oldala !) trialboy volt, ezért az elírásért is elnézést.

Elfelejtettem írni, hogy eddig egy nem túl nagy képességű mjx f645 helivel repültem pár órát és gps útvonalkövetésre programozgató drónt szeretnék építeni. Nyilván helivel is meg lehet ezt csinálni de az már bőven meghaladja a jelenlegi programozási ismereteimet.

Nem értem a "return function" hogy lehet benne egy gps nélküli gépbe. Csak nem megjegyzi hogy hányszor és milyen erővel toltad a repülési idő alatt előre-hátra a kart ? :-)
persze kiszámolja a rep, idő alatt a szélsebesség eltérítését is és belekalkulálja a visszatérő pozíció kiszámításába :DD . Szerintem arról van szó, hogy "return" tehát a földre fog leesni ahonnan indult és ezt mint külön funkciót adják hozzá. :C Kb.

P.

[ Szerkesztve ]

(#395) laccy88


laccy88
senior tag

Syma X5C-1 videó

(#396) Upo válasza MJX F645 (#394) üzenetére


Upo
addikt

Ahogy írják nem annyira pontos, pár méter eltérés lehet. Szerintem úgy csinálja, hogy a headless mód miatt úgy is tudja hogy milyen irányban van a távirányító (mivel olyankor ahhoz képest forog), visszatéréskor meg talán azt nézheti, hogy ha már nem nagyon tud irányt meghatározni akkor lehet valahol fölötte, akkor meg leereszkedik. Ez plusz hardvert nem igényel ha már a headless benne van, csak szoftver kérdése, úgyhogy várhaóan egyre elterjedtebb lesz, úgyis lemásolják egymásról. Én midenképp hasznos dolognak tartom, mégha nem is a tenyerembe száll le, hanem bőven látótávolságban. Az meg még egy másik jó dolog lenne, ha az akku lemerülés is beindítaná automatikusan a visszatérést, de ez csak az én fantáziám, nem tudom hogy tényleg megcsinálja-e?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#397) GeryGreyhoun válasza MJX F645 (#393) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Én épp a héten építek egy 450-es quadot, ma jött meg hozzá az utolsó adag alkatrész is :) Természetesen beszámolok a fejleményekről!

tomanovicsgergely.hu

(#398) GeryGreyhoun válasza settenkex (#389) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Ha jól látom, légvonalban párszáz méterre lakunk egymástól (én a Déli túloldalán) :) Úgyhogy ha kész a quadom, én szívesen kipróbálnám a kamerát!

Ennek is leszedhető a háza, mint a Mobiusnak?

tomanovicsgergely.hu

(#399) settenkex válasza GeryGreyhoun (#398) üzenetére


settenkex
tag

Nem, ennek fix. Vagyis vannak csavarok a garimatrica alatt...
Ennek örülök és kiváncsian várom, a 450-nel én is szemezgetek, szóval kiváncsi vagyok ;)
A felvételt amúgy irodából csináltam :)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#400) Minstrel válasza GeryGreyhoun (#397) üzenetére


Minstrel
senior tag

Vezérlőt milyet vettél? Vagy a Cheerson-éval próbálod ki?

Nekem ma jött meg az FPV szett Banggood-ról :)

[link]

Így kipróbálva jól működik, majd ha megjön a kijelzőm is akkor ráteszem a gépre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.