Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84851) David_DD


David_DD
tag

Sziasztok!

Ma kapott édesanyám egy HG6544c-t. Ki szerettem volna próbálni routerként mennyire jó a vétel vele a lakásban (jelenleg egy TPlink router van rádugva) De nem találtam a telefonomon, nem tudtam rácsatlakozni. Ez vmi speciális beállítás? Nem is villog a wlan a készüléken, az oldalán láttam h van egy wlan gomb, de arra semmit nem csinál. Előre is köszi a segítséget!

(#84852) DrBubo77 válasza David_DD (#84851) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nincs esetleg bridge módban, ha már egy másik router van rádugva? Mert akkor a DIGI tudja átkapcsolni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84853) TIT válasza viktorhu (#84842) üzenetére


TIT
veterán

Sajna a digi kihúzta a lakásból a koaxot,csak nem tudom mirefel?

(#84854) Laccoss válasza TIT (#84853) üzenetére


Laccoss
addikt

Mert optikát húztak be.

(#84855) David_DD válasza DrBubo77 (#84852) üzenetére


David_DD
tag

igazából visszakerestem meg kicsit visszaolvastam itt a router típusára, és erről a bridge módról vmit olvastam. Ha jól értem (inkább tippelem) ha bridge módban van akkor csak utp kábelen tudja továbbítani a jelet?

(#84856) TIT válasza Laccoss (#84854) üzenetére


TIT
veterán

Igen de mi van ha szolgáltatót váltok és nem is az ő kábelük volt,ismerősnél otthagyták.

(#84857) viktorhu válasza cof (#84847) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem az a lényeg. Nemcsak a csatornakínálat jobb az ingyen mindigtévéhez képest, hanem antenna sem kell hozzá. Nekem, aki nem nézek tévét, arra tökéletes volt, hogy mégis legyen valami. Kifizettem a 4600-at a gigabitért, és jött mellé az ingyen tévé. Anyu így néz tévét a 150-es net mellé, és több csatorna van benne, mintha előfizetné az alapcsomagot.

De még csak nem is erről írtam, hanem arról, hogy két lemondott szolgáltatás után (egy digi fttb és egy telekom koax) egyik sem kötötte ki a tévét, szóval ha akarnék, minden trükk nélkül ingyen tévézhetnék akár a digivel, akár a telekommal.

(#84858) Dragon3000 válasza Laccoss (#84854) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam is optika van és a 3 éve lemondott tv még mindig megy a koaxon, az más téma, hogy engem nem érdekelnek a tv műsorok, ezért is lett lemondva. Gondolom ha lelövik az fttb-t, akkor ez is megszűnik.

(#84859) cof válasza TIT (#84853) üzenetére


cof
veterán

Miért engedted a szerelőnek? Ami a lakáson belül van az már a tied volt, max a szekrényben kötött volna le, bár azt mindenhogy megcsinálták hiszen optikára tettek át.

(#84857) viktorhu Igen, nálam sem kötötte ki az UPC a koaxot, csak itt is gyér a kínálat kódolatlanon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84860) Laccoss


Laccoss
addikt

Szerintem ha lemondod a szolgáltatást, akkor nem kötik ki, de optikánál kihúzzák, mert ugye az ONT-ből vagy a CATV receiverből kapod a koaxot. Más szolgáltató kábelét meg nem igazán használják, max lakáson belül.

(#84861) TeeJay válasza cof (#84859) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam is levágta a régi UTP és koax kábelt a szekrénytől és most már csak az optikai szál megy a kábelcsatornában illetve az jön már csak be a fali lyukon keresztül.
Minek is kellett volna otthagyni a koaxot neki :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84862) cof válasza TeeJay (#84861) üzenetére


cof
veterán

Na jó, de nála kihúzták a lakásból. Szekrénytől a bejárati ajtóig elvághatja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84863) DrBubo77 válasza David_DD (#84855) üzenetére


DrBubo77
addikt

Igen, bridge módban csak a kábelen átfolynak a bitek. Még a csatlakozást is saját eszközön kell beállítani.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84864) TIT válasza cof (#84859) üzenetére


TIT
veterán

Sajna nem vettem észre ill.nem jöttem rá,hogy 1 kábel hiányzik,aki másnap jött helyrehozni a hibájukat ő is nézte,aztán jöttem rá.
TeeJay: Mondjuk azért mert mi van ha másik szolgot válto?+ semmi köze hozzá,nem az ő kábele volt,ezaz amikor románok jönnek,isminél ott hagytak mindent,az utp-t is kihúzhatta volna ilyen alapon.

(#84865) pinnacle válasza viktorhu (#84841) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#84866) Eximo


Eximo
csendes újonc

Hali! Optika bekötéshez mekkora lyuk kell? Át kell fúrnom két 16 centis vasbetont falat, panelba. Fúrószárat kell vennem. Köszi!

(#84867) 4Grider válasza Eximo (#84866) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ekkora fal átfúrásához ajánlott legvékonyabb fúrószár bőven elég. Max. 5 mm-ről van szó.

(#84868) BladPussy


BladPussy
csendes tag

Van egy (nem túl okos) LG 32LT75 TV-m, hozzá egy DIGI HUMAX DIGI+C HD4 Box (a digitális adások vételére) egy X96 Max Plus box (online TV-zés), és nemrég óta egy EchoLife HG8143A5 Huawei ONT (DIGINet 1000 Mbps).
Van mód arra, hogy leredukáljam, optimalizáljam a fentebb felsorolt a "gépparkot" (dobozokat)? Hogyan lehetne kevesebb kütyüvel megoldani a digitális adások vételét és az online TV nézést? Minden megoldás érdekel! HELP

(#84869) nrg_52 válasza BladPussy (#84868) üzenetére


nrg_52
addikt

A tv nem tudja fogni a digitalis adast? Van egy 10 eves lg buta tv-m itthon, nem kell hozza box.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84870) BladPussy válasza nrg_52 (#84869) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Sajnos ez a készülék is már több mint tíz éves, és ezért kell a DIGI HUMAX DIGI+C HD4 Box a digitális adások vételére. Próbáltuk PCMCIA kártyával is, de nem működött a dolog.

(#84871) TeeJay válasza BladPussy (#84870) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel nincs benne DVB-C mpeg4 tuner így marad is a STB

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84872) Nereyn válasza BladPussy (#84870) üzenetére


Nereyn
tag

Ha a tv-t át állítod másik országra úgy nem fogja be a digitálist ? Láttam már ilyet :D

(#84873) cof válasza BladPussy (#84868) üzenetére


cof
veterán

Az egyik eszköz kiváltható. Az egyszerűbb ha veszel egy DVB-C tuner képes TV-t. A másik, hogy veszel az X96 BOX-hoz egy USB-s DVB-C tunert, és CoreELEC alatt Kodival megoldható a TV.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84874) BladPussy válasza Nereyn (#84872) üzenetére


BladPussy
csendes tag

A DVB-C tuner hiánya miatt nem alkalmas a digitális adások vételére. Ezen a tényen nem változtat a régiós beállítás megváltoztatása sem.

(#84875) BladPussy válasza cof (#84873) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Érdekel a javaslatod, ha bővebben kifejtenéd (esetleg linkkel is ellátnád) az "USB-s DVB-C tuner"-es megoldásodat. (Mert nem csak a TV-m nem elég okos ezekhez a dolgokhoz ;-) Előre is köszi. (Így nem egy doboz helyett, egy másik dobozt veszek?)

[ Szerkesztve ]

(#84876) cof válasza BladPussy (#84875) üzenetére


cof
veterán

S905 topik: [link]

Kodi topik: [link]

Itt ha elolvasod az összefoglalókat akkor nagyjából képbe kerülsz a témában, hogy mi az a CoreELEC meg a Kodi.

Összehozni a BOX-ról TV-zést 1 óra, hogy össze tudd hozni 1 óra alatt, ahhoz kicsit kell olvasgatni a témában.

Ilyen tunerre gondoltam: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84877) BladPussy válasza cof (#84876) üzenetére


BladPussy
csendes tag

OK. Mielőtt elkezdeném az olvasgatást, azt azért elárulhatnád, hogy az USB-s DVB-C tuner-t melyik "dobozba" (pl. X96 Max Plus) kell dugni? Az így fölöslegessé vált DIGI HUMAX DIGI+C HD4 Box kártyájával mi lesz? E nélkül is lesz digitális adások (legális) vétele? Ez alapvető kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#84878) cof válasza BladPussy (#84877) üzenetére


cof
veterán

Ha nincsen külön fizetős csatornád mint HBO akkor nem lesz probléma. A Diginél az összes csatorna kódolatlanul fogható, kivéve a külön fizetősöket.

Viszont ha van ilyen csatornád akkor marad az új TV készülék vásárlása mint opció.

Igen az X96-ba megy a tuner.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84879) Laccoss válasza cof (#84878) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem a Film Now is kódolt.

(#84880) BladPussy válasza cof (#84878) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Nem tudom, hogy mit értesz "fizetős csatornán", egy szimpla "DigiTV" előfizetésem van. A "DigiTV" digitális csatornáinak vétele megoldható az X96 Max Plus box-al? (Mert akkor még ez az előfizetés sem kell?! Biztos vagy ebben?)

[ Szerkesztve ]

(#84881) cof válasza BladPussy (#84880) üzenetére


cof
veterán

Igen megoldható. Én is ilyen módon nézem csak másik fajta BOX-al.

Nekem is DigiTV eőfizetésem van.

A "fizetős csatornák" alatt azt értem aminek külön havidíja van, HBO, Cinemax, Film Now, XXX csatorna. Ezekhez kell a Digi által biztosított kártya is pluszban.

De a többi kérdésse gyere át a Digi TV topikba ha még van, mert ez csak internet. [DIGI kábel TV - digitális adás]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84882) BladPussy válasza cof (#84881) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Akkor mínusz egy doboz (DIGI HUMAX DIGI+C HD4) és mínusz egy előfizetésnél (DigiTV) tartunk. Plusz egy USB-s DVB-C tuner (amit linkeltél). Ez nem hangzik rosszul. Máris nagyobb kedvem lett a téma olvasgatásához ;-)
Ja, és az X96 Max Plus box USB 3.0 portja még szabad. Oda jó lesz az USB-s DVB-C tuner?
OK. Megyek a másik topikba.

[ Szerkesztve ]

(#84883) Dragon3000 válasza BladPussy (#84882) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem félreértetted, digitv csomag kell, különben csak az alap pár adó fog menni.

(#84884) cof válasza BladPussy (#84882) üzenetére


cof
veterán

A DigiTV előfizetés lemondásáról szó nem volt, különben hogyan akarnád nézni legálisan. A többi stimmel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84885) BladPussy válasza Dragon3000 (#84883) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Nekem is túl szépnek tűnt , ezért gyanakodtam. Úgy tudom "ingyen ebéd nincsen".

(#84886) BladPussy válasza cof (#84884) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Rendben, értem. Nekem már a mínusz egy doboz is biztató.

(#84887) petakpa1 válasza TeeJay (#84627) üzenetére


petakpa1
őstag

A héten megcsinálták az FTTB->FTTH átállást anyósoméknál. Én sajnos nem tudtam ott lenni, de páromnak lerajzoltam egy A4-es lapra, hogy milyenre csináltassa meg a szerelőkkel, odaadta nekik, és olyanra is csinálták. Azt mondták jól volt lerajzolva, megértették mit szeretnénk, megcsinálták :).

Azt, hogy az új kábelezés mennyire lett esztétikus még nem tudom, mert nem jártam azóta anyóséknál, de párom nem panaszkodott, így vélelmezem ez a része is OK :)).

Viszont az FTTB időkben egy CAT5E kábel jött ügye be, amit egy Asus router WAN portjába dugtunk be, a routerben PPPOE kapcsolattípus volt beállítva és ez a router szórta a wifit a lakásban.

A szerelő ezt az Asus routert nem kötötte vissza, hanem az üvegszál végére tett egy szolgáltatói eszközt, és most az szórja a wifi-t. Pontosan nem tudom még milyen eszköz ez, mert párom nem fotózta le, pedig kifejezetten kértem :(. Nők...
A probléma az, hogy a szolgáltatói eszközzel a lakás egyes részeiben lényegesen gyengébb lett a wifi jel, mint az Asus-al volt.

Vissza szeretném rakni az Asus-t. A topic összefoglalóban le van írva, hogyan kell bridge módba rakatni a szolgáltatói eszközt, de lenne pár kérdésem:
1) hétvégén is lehet kéri, hogy Ügyfélszolgálattól a bridge módba kapcsolást?
2) pár óra amíg átkapcsolják mennyi a gyakorlatban 1-2 vagy 5-6?
3) saját routerben továbbra is PPPOE kapcsolatot kell ugyebár beállítani, de ennek felhasználóneve és jelszava ugyanaz lesz-e ami az FTTB időkben volt, vagy az FTTH-ra átállással megváltozott?
4) Szolgáltatói eszköznek van webes menüje? Melyik ip címen és milyen user@pwd combóval lehet elérni?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#84888) headhunter


headhunter
addikt

1. TV bekötésnél mennyi (méter?) koax kábel van a bekötési díjban (6.000Ft) és lehet kérni az optikából, hogy legyen "ráhagyás"?

Kettő szobába lenne a TV és az optika (ONT) is 1 év múlva átkerülhetne a másik szobába.

2. Mennyire rugalmasan állnak a szerelők, egy már kiépített koax rendszer (Jelenleg is hibátlan) "használatához"?

(#84889) Intruder2k5 válasza headhunter (#84888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Én úgy tudom hivatalosan 2 db TV készülés bekötése van a díjban, észszerű határok közt nincs méter korlátozás. Tehát ha csak nem akarod körbetekerni a lakást 45 méter koaxszal, vagy melléképületbe átvinni a telek túlsó szélére, meg ilyenek, akkor nem gond. Optikából lehet kérni ráhagyást, az filléres cucc, ha kell ott hagynak 10-20 métert is feltekerve.

2. Ha megfelelő a kábel és az állapota is jó, akkor simán rákötnek, csak örülni fognak neki, ha nem kell bohóckodni a kiépítéssel.

(#84890) CirrMee válasza petakpa1 (#84887) üzenetére


CirrMee
addikt

hétvégén is lehet kéri, hogy Ügyfélszolgálattól a bridge módba kapcsolást?

A telefonostól bármikor.

pár óra amíg átkapcsolják mennyi a gyakorlatban 1-2 vagy 5-6?

Pár perctől pár óráig terjed rendszerint.

saját routerben továbbra is PPPOE kapcsolatot kell ugyebár beállítani, de ennek felhasználóneve és jelszava ugyanaz lesz-e ami az FTTB időkben volt, vagy az FTTH-ra átállással megváltozott?

Ha nem kaptál másikat, akkor maradt a régi.

Szolgáltatói eszköznek van webes menüje? Melyik ip címen és milyen user@pwd combóval lehet elérni?

Van konfig felülete, amíg át nem kéred bridge módba.
Elérhetőségét és a belépéshez szükséges adatokat elvileg megtalálod a rajta elhelyezett címkén.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#84891) BladPussy válasza cof (#84876) üzenetére


BladPussy
csendes tag

"Összehozni a BOX-ról TV-zést 1 óra, hogy össze tudd hozni 1 óra alatt, ahhoz kicsit kell olvasgatni a témában." Hol olvashatnék erről? (A Kodi-ról és CoreELEC-ről már vannak (alap)fogalmaim.)

(#84892) headhunter válasza Intruder2k5 (#84889) üzenetére


headhunter
addikt

2. Nem felhasznált kábelt (tartaléknak) el lehet kérni? (Kb.: max. 15 m koax)

(#84893) cof válasza BladPussy (#84891) üzenetére


cof
veterán

Fogalmam nincs, hogy ez valahol le van-e írva egy helyen magyarul lépésről lépésre. De majd a TVheadendre lesz szükséged a TV nézéshez.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84894) nyikszi


nyikszi
őstag

Digi 1000-es net, Samsung A8-as telefon lefelé csak 100 Mbit-tel jön, felfelé viszont 240 Mbit-tel hasít. Mi lehet a kínja? Az én telefonom szintén Samu, de kisebb, ez 110/120-at tud, tehát nincs akkora különbség, mondjuk nekem csak 500-as digim van.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#84895) CirrMee válasza nyikszi (#84894) üzenetére


CirrMee
addikt

Digi 1000-es net, Samsung A8-as telefon lefelé csak 100 Mbit-tel jön, felfelé viszont 240 Mbit-tel hasít. Mi lehet a kínja?

A Digi ezresnek konkrétan semmi.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#84896) Livius válasza nyikszi (#84894) üzenetére


Livius
őstag

Telefonnal wifi-n nem is fog menni soha az 1000-es net.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#84897) PBA válasza Livius (#84896) üzenetére


PBA
aktív tag

Telón vajon mire nem elég a 100Mbit?

(#84898) Multibit válasza PBA (#84897) üzenetére


Multibit
veterán

Ez jut eszembe nekem is, mikor a wifi-sebesség hajszoló posztokat olvasom. Ahol igazán kell a nagy sebesség ott úgyis kábelt használunk. Mobil eszközökön 100 Mbps alatt is jól el lehet lenni.

(#84899) BladPussy válasza cof (#84893) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Köszi. Akkor megint a Start vonalon állok.

(#84900) nyikszi válasza Livius (#84896) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt értem, nem is gondoltam, hogy majd 1000/300 lesz a sebesség, de felfelé miért tud jóval többet, mint lefelé? Akkor ez minden telefon sajátossága?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.