Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) Borisz76 válasza Erzsébeti (#84450) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja... 2 hétig töltöttem egy HD filmet mire lejött...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#84452) Multibit válasza Borisz76 (#84451) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem egy jó ideje 500-as netem van, de - kb két éve - az nmagról július elejétől szeptemberig tartott egy film letöltése :D Hiába volt gyors netem, az egy szem seeder csak csepegtette az adatot.

(#84453) gg07 válasza Erzsébeti (#84450) üzenetére


gg07
tag

Ez így igaz :K . és mennyit fizettünk még érte...
Az ember könnyen megszokja a jót... és megfeledkezik a múltról.
Ez az elégedetlenség tuti receptje.

(#84454) Erzsébeti válasza gg07 (#84453) üzenetére


Erzsébeti
tag

Arra emlékszem, hogy a havi kommunikációs költségem (Régi szép T-s idők...) kb. 35.000 ft volt.
Persze benne a kábelTV+vezetékes telefon+2mobil.
Ma meg ha a számlám 9.000 ft ra kúszik, húzom a szám... :)

(#84455) viktorhu válasza Erzsébeti (#84450) üzenetére


viktorhu
veterán

Hazajöttem egy külföldi projektről, letöltöttem egy szoftverupdate-et (open office...), és csodálkoztam, hogy milyen gyorsan lejött.. Mentem a speedtestre, és örömmel láttam, hogy 4 megabitesre emelték az ADSL-em sávszélességét :)

Talán hét megabitig mentem adsl-lel, utána jött a digi 30 megabites "lan internet" csomagja sokkal olcsóbban 2007-ben.

(#84456) M_AND_Ms válasza Borisz76 (#84451) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy mp3, egy éjszaka (33,6-os, bezárcsázós modem). Hozzátartozik, hogy a túloldalon volt lassú a feltöltés

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#84457) Dragon3000 válasza gg07 (#84448) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs olyan, hogy melyik szerver, függ attól, hogy az adott szerver mennyire van leterhelve, lehet egyik nap megy 950-nel, a másik nap csak 450-nel.... Ha sok mindent kiakarsz szűrni ott a speedtest alkalmazás, esetleg a parancssoros megoldás. Esetleg egy olyan fájl letöltése, amiről tudod, hogy bőven elég a gigabites letöltéshez.

[ Szerkesztve ]

(#84458) CirrMee válasza gg07 (#84444) üzenetére


CirrMee
addikt

Biztos időközönként előjön ez a téma...de azért bedobom.
Milyen beállításokkal lehet kimaxolni a netet?
Jelenleg ezt mérem.

Felmész éjjel 2 -kor, és mérsz akkor is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#84459) gg07


gg07
tag

CirrMee Dragon3000 : Okok.

(#84460) digitalentum


digitalentum
csendes tag

Optikai kábel és gigabit-es internet jön majd a DIGI-től. Azt mondták a bejárathoz legközelebbi konnektornál (220V) lesz a router felszerelve. Nálunk az előszobában nincs konnektor, a szobákon ajtók vannak. Ilyenkor hová szokták tenni, mit "fúrnak" meg, honnan lesz táplálva a router? :Y

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#84461) CirrMee válasza digitalentum (#84460) üzenetére


CirrMee
addikt

Ott lesz, ahova kéred.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#84462) 4Grider válasza digitalentum (#84460) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha olyan helyre kéred, ahol nincs konnektor, akkor telepítenek egy mini fúziós reaktort, ami örök életre ellátja energiával az aktív eszközt.
Vagy ha épp készlethiány van a fúziós reaktorból, akkor megkérnek, hogy mutass egy olyan helyet, ameddig az optika elvezethető és van egy-két üres konnektor hely is. Innen fog menni a net és a tv kábele tovább, illetve itt lesz a szolgáltatói wifi is, tehát célszerű olyan helyet találni, ami nagyjából középen van...

(#84463) viktorhu válasza 4Grider (#84462) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyen fúziósat én is akarok :)

(#84464) qnadam válasza viktorhu (#84463) üzenetére


qnadam
veterán

áh, az ilyesmit széjjelhagyják mindenfelé, aztán csak a gond van velük

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84465) Csabex válasza 4Grider (#84462) üzenetére


Csabex
őstag

Vodá (UPC)-ho(e)z kompatibilis ez a reaktor? :DDD Legalább a pincében heverő pár flakon trícium és deutériumot felhasználnám végre :DDD :DDD :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#84466) TeeJay válasza digitalentum (#84460) üzenetére


TeeJay
félisten

Lakáselosztóból 500 forint kivezetni egy konnektort

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84467) nrg_52 válasza TeeJay (#84466) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha megcsinálod magadnak, azt tegyuk hozza.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84468) TeeJay válasza nrg_52 (#84467) üzenetére


TeeJay
félisten

Lehet kérni a szobába is csak ha nincs kábelcsatorna akkor érdekesen lesz elvezetve odáig és ugye az optikai szálra nem célszerű szekrényt tolni meg megtörni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84469) qnadam válasza TeeJay (#84468) üzenetére


qnadam
veterán

maradjunk annyiban, hogy mind a két megoldás lehet ronda ésvagy problémás. szerintem az itt fetisizált kis polc is hányingerkeltő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84470) TeeJay válasza qnadam (#84469) üzenetére


TeeJay
félisten

És továbbra is célszerű az ajtó köré tenni az ONT-t és onnan vezetni az eddigi koax és UTP kábelt. Hidd el nem véletlenül mondjuk, sok bajtól megvédi az előfizetőt
Kis polc sem fontos, két csavarral fel lehet fúrni az ONT-t simán, és konnektort kivezetni sem nagy téma, egy falon kívüli kettes konnektor pár száz forint, egy 1,5mm2 3eres vezeték meg fél méter 100forint

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84471) nrg_52 válasza TeeJay (#84468) üzenetére


nrg_52
addikt

En csak behuzattam, hagyattam ra es bekabelcsatornaztam a szegolec magassagaban.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#84472) Dragon3000 válasza TeeJay (#84470) üzenetére


Dragon3000
veterán

És továbbra is célszerű az ajtó köré tenni az ONT-t és onnan vezetni az eddigi koax és UTP kábelt. Hidd el nem véletlenül mondjuk, sok bajtól megvédi az előfizetőt

Ez azért nem minden esetben van így, lehet, hogy a szobából könnyebb mindent elvezetni, nem lehet tudni, hogy adott lakásnál milyen gányolásokat csináltak már a szolgáltatók.

Amúgy a kapocsbelövőtől mennyire tud sérülni az optika? Mert nálam azzal rögzítették a lambériára a digisek.

[ Szerkesztve ]

(#84473) qnadam válasza TeeJay (#84470) üzenetére


qnadam
veterán

tudom hogy nem bonyolult, és azt is tudom, hogy olcsó.
azt viszont nem tudom, mik most a belsőépítészeti trendek, de az én lakásomban kifejezetten rosszul mutatna egy ont a falon a vezetékeivel együtt, és ez a lakások nagy részére igaz.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84474) TeeJay válasza Dragon3000 (#84472) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom annyira vékony a szál hogy nem tudja annyira összenyomni, főleg hogy kevlár szálak közé teszik az optikai szálat és van külső borítás is a kábelnek.
Panelban én biztos nem javaslom a szobákig elvezetést kábelcsatorna nélkül.
Facebook csoportban nálunk volt aki azért háborgott hogy miért nem vitték el a szobába a földön, hiszen eddig is ott ment neki a koax meg UTP.
Aztán közöltem vele hogy nem túl jó az ajtótoknál hajtogatni... Ha lenne kábelcsatorna meg a 15cm fal át lenne fúrva akkor még oké is úgy ahogy
Meg földön vezetni hát na :U
Háziállat nekilát tépni, vagy porszívó vagy rátol szekrényt... Hát inkább felül vezetni és csatornában csak arra nem akarnak költeni.
Akkor ha eddig is az ajtó körül jött be a koax és UTP akkor legyen ott az ONT és olcsóbb egy konnektort csinálni mint kábelcsatornázni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84475) Borisz76


Borisz76
veterán

Ezért alakítok ki egy "központot" a házban.
ONT, NAS, Switch.... minden egy helyen... onnan továbbkábelezve.

Bár könnyen beszélek mert felújítás van.... szinte csak a falak maradtak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#84476) digitalentum válasza TeeJay (#84474) üzenetére


digitalentum
csendes tag

qnadam & TeeJay
Köszönöm nektek, hogy vannak itt azért olyan fórumtársak is, akik fogékonyak az esztétikus kivitelezésre, és az optikai kábelt sem szeretnék "kerékbetörni".

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#84477) KovA


KovA
tag

Sziasztok!!
Nálunk a XII kerben (Gazdagrét felett) nincs se tv se internet....
ZTE cuccon a LOS villog pirosan..
Digi nem tud központi problémáról.. hibát felvették...
Esetleg valaki a környékről akinél van ugyanilyen problema ?

Üdv

https://kova.hu/konfig

(#84478) MasterDeeJay

Na ma megkaptam az új optikai modemet, azaz a réz helyett optikát húztak be. Kábeltv egyből működött szépen. A netet elfejeltették bridge módba tenni de nem gond így legalább kipróbálom milyen a szolgáltatós router (azaz dmz-be beraktam a saját routeremet és pppoe-t kikapcsoltam az enyémben)
Fiberhome HG6544C típusú router. A wifije elég erős, bár lassabb mint akár milyen eddigi routerem wifije (10-20mbit/s-et tud közvetlen mellette is). Felülete kissé bughalmaz, mintha valami fejlesztői verzió lenne, hiányoznak feliratok, egyes menükhoz csak optionxx stb van írva. Bridge módot nem lehet kiválasztani. Maga az egyszerű szöveges felülete kifejezetten tetszik.
Sebességet még nem néztem mert mondták hogy kell 1-2 nap mire beáll, gondolom a firmware is frissül párszor.
Majd méricskélek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84479) M_AND_Ms válasza MasterDeeJay (#84478) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"kell 1-2 nap mire beáll,"
Technikailag jó az egyből, csak általában másnapra klikkelgetik át a szerződésedet, addig limit van rajta.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#84480) Manka76 válasza KovA (#84477) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem is volt tegnap este meg ma reggel is kétszer a 18-ban FTTB.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#84481) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Csepelen az Erdősor lakótelepen, becsapott a villám. Kb 15óra körül. Azóta nincs internet.Másnál esetleg? Vagy csak a mi lépcsőházunkban? Vagy esetleg csak nálam?

(#84482) Vakegérke válasza Bubaaa (#84481) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szomszédokat kérdezted már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84483) TeeJay válasza Manka76 (#84480) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen egyik este volt másik ma reggel
FTTH elszállt de restart megoldotta és azóta is megy szépen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84484) Bubaaa válasza Vakegérke (#84482) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Igen. Mindenhol van, csak nálam nincs. Felhívtam az ügyfélszolgálatot. Ránéztek a címre, a társasház rendben van, ránézett az enyémre, látja hogy 14:50kor bontotta a kapcsolatot. Kiiktattam a routert, a kábelt egyből a gépbe dugva. Megpróbáltunk kapcsolatot felépíteni, de nem sikerült. Kábelhiba. Jön a szerelő. Ami viszont feltűnt, ha a routert bedugom a gépbe, villog a hálókártyánál a kis led. Ugyan ez direktbe bedugva nem villog. Remélem nem a hálókártya ment tönkre. Vagy a router. A router tetején minden led világít, kivéve a világháló ikon.

(#84485) andor80


andor80
senior tag

Abszolute laikus vagyok lenne egy kérdésem.Eddig max netem van panelban 1000-es
ZTE hulladék van utálom instabill fof a wifije.,
Holnap jönnek átkötni optikára asszem jelezték.
Ha saját routert akarok mit kell tennem?
Csak szólni nekik és majd rákötni a megrendeltet? Köszi

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#84486) qnadam válasza andor80 (#84485) üzenetére


qnadam
veterán

csak egy egész keveset kellett volna visszaolvasnod, vagy eljutni az összefoglaló első pontjáig.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84487) TeeJay válasza andor80 (#84485) üzenetére


TeeJay
félisten

Bridge mód + saját router :K
Szívesen :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84488) Horvi válasza Bubaaa (#84484) üzenetére


Horvi
őstag

Azért nem villog a hálókártyán a led meg a routeren a wan led mert nincs kapcsolat. Ha a routert bedugod a gépbe akkor ugye ott a kettő között létrejön a kapcsolat és azért villog a led.
Ha a routerbe bedugod a gépet és nem villog meg világít a led akkor már inkább aggódnék :DD

Hello darkness, my old friend...

(#84489) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

áldott legyen a Digi, hogy megint nem megy a VPN-em mikor a legjobban kéne mert megint visszaraktak NAT mögé...

(#84490) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok!

Bekötötték ma nálam is FTTH-n a digit :) (én voltam akinek messze kellett az oszloptól)
Azt mondta a szerelő, hogy várjak amíg villog a PON led, aztán menni fog. Vártam, s már állandóan ég a PON, WLAN, CATV ledek, viszont az Internet led sötét (s persze net sincs). Ügyfélszolgálaton kétszer is próbálkoztam, de mondták hogy várjak / nem látják az eszközt ők sem, stb. Tévém nincsen, úgyhogy azt nem tudom megnézni, hogy van-e rajta adás :(
Van valami kulcsszó amit mondani kell nekik, hogy tudják miről van szó? Járt így valaki más is?

(#84491) Sumi válasza Sumi (#84490) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ja még annyit érdekességképpen, hogy a LAN1 porton (és a többin sem, de azokat úgyse használom majd, s majd ezt is bridgeben) nem oszt DHCP-n címet, pedig hát még nem lehet bridge módban (hiszen a szolgáltató sem látja az ONT-t a hálózaton, hogy átállítsa). Ha beállítok gépen 192.168.1.2/24-et, akkor viszont elérem az ONT-t a 192.168.1.1-en kábelen.. WiFi-n meg megy a DHCP része normálisan (csak a net nem :) )

(#84492) Intruder2k5 válasza Sumi (#84491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A PPPoE adatok ki vannak töltve az ONT-ban? Van abban valami log? Ha van, ott nem látni valamit, hogy miért nincs net, próbál-e csatlakozni, stb...?

(#84493) Sumi válasza Intruder2k5 (#84492) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hát nem igazán találtam benne ilyeneket. Mondjuk annyira tüzetesen nem is néztem, de gyanús hogy láttam volna ha lenne lehetőség PPPoE adatokat megadni benne.. Log sem jött szembe :(

(#84494) Intruder2k5 válasza Sumi (#84493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig annak lennie kell, anélkül nem lesz neted.

(#84495) cof válasza Sumi (#84493) üzenetére


cof
veterán

Milyen ZTE ez pontosan?

Nekem F618 van.

Network - Wan connection résznél van az username/password mező.

Ja, látom nem írtál típust. Na de a többinél is biztosan hasonló elnevezés alatt van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84496) Sumi


Sumi
aktív tag

Ez valami virágmintás Fiberhome csoda. Az a baj, hogy most pont nem vagyok a közelében, de felizgattatok. Meglesem majd

(#84497) Intruder2k5 válasza Sumi (#84496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szerződés kéznél van? Ott megvannak ezek az adatok? Login név, jelszó...

(#84498) MasterMark válasza Stanley-B. (#84489) üzenetére


MasterMark
titán

Hm, azt hittem ha egyszer kéred, hogy vegyenek ki, akkor már nem raknak vissza.

Ezt azért majd kérdezd meg tőlük, ha megint beszélsz velük.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#84499) Sumi


Sumi
aktív tag

No meglestem. Szerencsére nem vagyok teljesen hülye :) Tényleg nem lehet PPPoE user/pass-t beállítani rajta. Service typenak DHCP WAN van rajta kiválasztva és nem is lehet mást választani - próbáltam Chrome-mal és IE-vel is, de csak egy üres legördülő menü jön le. Mondjuk lehetséges, hogy ha nincsen bridge módban, akkor nem is kell PPPoE a működéshez (?), meg hát fura is lenne ha az ügyfélnek kéne beállítania rajta (mégegyszer, nem bridge módról / advanced felhasználásról beszélünk, hanem a hülyegyereknek (nekem) letelepítenek egy ONT-t, amihez tegyük fel, hogy nem értek, csak fel akarok menni wifire & netezni a mobilomon :) ). Szóval valami nem gömbölyű itt szerintem.
Log amúgy nincs ebben a kütyüben, és további kellemes tulajdonsága, hogy szörnyen de szörnyen lassú a WebUI-ja :D

(#84500) Dragon3000 válasza Stanley-B. (#84489) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes 8 éve vagyok digis és eddig egyszer se raktak át nat mögé. Mondjuk azt nem értem, ha kérted, hogy ne legyél natolva, akkor később miért tesznek vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.