Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84301) norba69 válasza irgum (#84300) üzenetére


norba69
senior tag

Valami jófajta telefont hasznáhatsz, azok tudnak ilyen váltogatást, butább kliensek ragadnak az elsőre, és az istennek sem váltanak, ha a vezérlő nem rúgja le őket.

(#84302) qnadam válasza Mikrobi (#84297) üzenetére


qnadam
veterán

de, tovább elér a 2,4. itt már csak arról volt szó, hogy az ap tudja terelni a gyorsabb 5 GHz felé a klienseket, de ez csak akkor megy jól, ha a 2,4 lefedettsége nem nagyobb az 5-énél. nyilván ennek akkor van értelme, ha nem kell messziről látni az ap-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84303) irgum válasza norba69 (#84301) üzenetére


irgum
addikt

Nálunk a leggyengébb eszköz egy 2014-es iPad, azzal is működik a dolog. De a kis iPhone 6s is kezeli.

(#84304) viktorhu válasza norba69 (#84301) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem egy noname kínai telefon tudott ilyet (elephone). Ez lehet éppen olyan veszélyes is, mint amennyire előnyös, ha a két hálózat nem ugyanoda megy, nem véletlenül nem ez a szabványos megoldás.

(#84305) TIT válasza Csabroncka (#84292) üzenetére


TIT
veterán

Az elég gyenge,gigás net?

(#84306) norba69 válasza viktorhu (#84304) üzenetére


norba69
senior tag

Nekem a Mate 9 nem váltogat magától, a zasszony Redmi Note 9-e viszont igen.
Itthon meg nem kell a klienseknek semmit sem tudnia, az Ubiquiti rendszer megoldja. a megfelelő sávra és ap-ra rugdosást.

(#84307) tobi'' válasza irgum (#84300) üzenetére


tobi''
tag

Csak kiviből kérdezem, azonos ssid mellett külön csatornára raktad őket?

(#84308) irgum válasza tobi'' (#84307) üzenetére


irgum
addikt

Én olyan nagyon precíz vagyok, hogy a 3-3 (2,4- és 5Ghz) wifinek azonos csatornákat állítottam be. De úgy vettem észre, hogy ez nem sokat számít. Sokat kísérleteztem vele. Nem tudtam tökéletesre vinni. Ha internetes rádiót hallgatok a telefonon, vagy VoWifi (Telekom) hívás van folyamatban, akkor gyakran megszakad az adatfolyam mikor mozgok a lakás két szintje között. De nem mindig, valamikor csak 1-2 másodperc kiesést tapasztalok. Na ezt nem tudtam megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#84309) gurabli válasza cof (#84268) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, új bekötés.
És később már 900/300 Mbit körül mértem. Érdekes, hogy kell neki idő, hogy "beálljon", ez meg hogy?

Úgy látom szépen működik. És nem nattolt ip lett. Most már csak a bridge maradt.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#84310) cof válasza gurabli (#84309) üzenetére


cof
veterán

Nekem pont fordítva volt első nap, felfele mértem +900-at.

Állítólag aki beköti, a nap végén adja le a papírokat aztán gondolom éjfél körül van egy frissítés, és akkor kapja meg az eszköz a valós configot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84311) MasterMark válasza irgum (#84308) üzenetére


MasterMark
titán

Különböző csatornára kell állítani, különben egymást zavarják. (Azokat amik érintik egymás lefedettségét.)

más: A roaming klienstől függ, ő dönti el, hogy hova fog csatlakozni. iPhone-ok normálisan tudnak roamingolni különboző SSID hálózatok között is.

A menedzselt hálózat, vagy mesh csak segíteni tud ebben, hogy elküldi hogy milyen lehetőségek vannak. Illetve ahogy már írták menedzselt hálózatnál akár erőltetve is le lehet csatlakoztatni, hogy át legyen kényszerítve másik AP-ra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#84312) Mikrobi válasza gurabli (#84309) üzenetére


Mikrobi
csendes tag

Kell idő, hogy bekopjanak a bitek;-)

(#84313) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok!

A Huawei HG8247H routernél (a digi első verzió routerje) ha bridge üzemmódba üzemel akkor is menni fog a tv?

Mivel ebből a routerbol jön ki a tv kábel és félő ha Bridge üzemmódba rakják akkor már nem fog müködni

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#84314) Laccoss válasza Alice90 (#84313) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha így lenne, akkor nem tennék bridge módba, vagy értesítenének a problémáról.

(#84315) Dragon3000 válasza Alice90 (#84313) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha bridge módba kéred, akkor csak a router funkciókat veszted el, a tv és telefon része megy továbbra is.

(#84316) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
nálatok sem működik a digi? (Győr). Kb. egy órája semmi, router restart is volt, router kikerülése, közvetlen laptopba utp módszer is volt.

(#84317) trec12 válasza RAiN91 (#84316) üzenetére


trec12
addikt

Nem. Helyi hiba bemondja a 1272.

[ Szerkesztve ]

(#84318) gg07


gg07
tag

Társasházi lakásba kötöttek be ma 1000es FTTH-t.
Kaptunk egy ONT-t. És azt mondta a szerelő fél óra múlva lesz TV utána pedig majd net is.
De ennek már 3 órája. Mire kellett volna várni? Miért nem megy ez azonnal?

(#84319) M_AND_Ms válasza gg07 (#84318) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem értem!
Addig el nem megy szerelő, míg működő szolgáltatásokat nem produkál. Ez alap.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#84320) djelf válasza gg07 (#84318) üzenetére


djelf
tag

Szerintem addig el sem mehettek volna amíg nincsen működő net és tv. Vagy ugye nem írsz alá nekik, hogy készen átvetted.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#84321) Dragon3000 válasza M_AND_Ms (#84319) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem minden esetben van az embernek erre ideje, nálam is közölték, hogy minimum 1 óra mire lesz szolgáltatás, mivel volt dolgom így aláírtam és kb 1,5 óra múlva lett is net, azóta is hiba nélkül megy.

(#84322) varso válasza gg07 (#84318) üzenetére


varso
tag

Mi a szerelőket csak úgy engedtük el, hogy van-e KTV és net.

Egyedül a vezetékes telefonra mondták, hogy az holnap reggelre lesz, mert éjszaka regisztrálják be majd a belsősök. Így is volt, kb éjfél után már volt az is.

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#84323) gg07


gg07
tag

Nagyszüleimnèl kötöttèk be. Net már van. Telefon volt egyből. Tv-jük nincs, de majd megnèzik azt mondták.

(#84324) TIT


TIT
veterán

Most kötötték be ezt az istenverése ftth-t,persze amikor bevolt húzva szekrény mögé minden,közölték,hogy eltört a kábel az ajtünál úgyhogy minden mehet elölről.
Mindegy azt látom,hogy a huawei hg8143a5-nél nem lehet változtatni felhasználó nevet csak jelszót?Mint a gagyi asus routereknél.
A wlan meg nem világít csak ha az ssid be van kapcsolva mind2 helyen.(ssid,broadcast ssid)
Mi ez a broadcast ssid?
1 óra szenvedés után rájöttem,hogy a wifi jelszó a WPA PreSharedKey:ezt nem lehet megváltoztatni?
Laptopon 30/27 elég karcsú,tp linken több volt szerintem.
Fw-t lehet ezeken frissíteni mert nem találtam?
Mondjuk nekem is azt mondták,hogy tv csak 1 óraa múlva lesz,mondom kösz,merthogy addig keres a huawei a rendszerbe.
Mondjuk az furi volt,hogy összekötöttem a pc-vel(mert ezt se tették meg)és rögtön volt net,nem kellett a felh.nevet jelszót beírnom,mondjuk rajta volt a munkalapon is.

[ Szerkesztve ]

(#84325) qnadam válasza TIT (#84324) üzenetére


qnadam
veterán

ne haragudj már, de láthatóan alapfogalmakkal nem vagy tisztában, de már nekiállnál fw-t cserélgetni.
az ssid broadcast ha ki van kapcsolva, akkor nem látszik a wifi neve, csak akkor tudod használni, ha a nevét is tudod.
ha úgyis van saját routered, akkor ügyfélszolgálaton átkapcsoltathatod bridge módba, akkor mögé teszed a routered, és minden úgy megy tovább, mint az ftth előtt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84326) TIT válasza qnadam (#84325) üzenetére


TIT
veterán

Miből gondolod,hogy nem vagyok tisztában?
De,nem ma kezdtem tudom mi az az ssid,csak a broadcasttal nem találkoztam eddig de nagy difi nem lehet és ha az ssid-t letiltom attól még tudok csatlakozni rá,mivel tudom miaz,eddig is ment a tp-linkel,csak ez a szutyok huawei nem képes rá,mert akkor már wifit se ad ha kinyomom.
Nem akarok bridge mődot mer nincs annyi konnektorom és meg akarom nézni ez mit tud,de nem sokat ahogy látom.
Ja és nem a kérdésre válaszoltál.
Ja és azért mert nem tudom mi az ssid attól még fw-t tudok frissíteni mert 2 különálló dolog,ja és nincs fw rá,úgyhogy nem kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#84327) Dragon3000 válasza TIT (#84324) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindegy azt látom,hogy a huawei hg8143a5-nél nem lehet változtatni felhasználó nevet csak jelszót?Mint a gagyi asus routereknél.

Érdekes minden gond nélkül tudtam változtatni a gagyi asuson, nem lehet, hogy az irományod többi része alapján csak nem értesz hozzá?

FW-t nem tudsz rajta frissíteni, azt csak a digi tud, azért nem kellett beírnod a user/pass-t, mert központilag lefrissítik ilyenkor az eszközt és ezek is belekerülnek. A szerelőnek semmi köze a gépedhez, neki az ontot kell csak bekötnie, de ha megkérted volna biztos bedugja neked a lan kábelt is.

[ Szerkesztve ]

(#84328) TIT válasza Dragon3000 (#84327) üzenetére


TIT
veterán

Mihez nem értek,hogy egy felh.nevet vagy jelszót beírjak?Mondom nem most kezdtem,a tp-linknél megy,milyen asus routeren írtad be mert biztos nem az N-10-esen,mert azon nem lehet.
Hát érdekes eddig a digi és mindegyik szolg.bekapcsoltatta a gépet és beállította,megnézte van-e net,de ahogy látom más is ragaszkodik hozzá.
Volt akinek 2 napig nem volt emiatt.
Azért egy lan kábelt még be tudok dugni,más nem biztos.
A géphez nincs köze de a moncsi előtt farigcsált,hogy majdnem pofán csapta.

(#84329) qnadam válasza TIT (#84326) üzenetére


qnadam
veterán

oké.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84330) Dragon3000 válasza TIT (#84328) üzenetére


Dragon3000
veterán

Értem szóval használtál egy pár ezres asus routert és általánosítva írtad, hogy gagyi asus routerek, mert nem lehetet felhasználónevet változtatni. Ha nem a legalja szart veszed, akkor tudod állítani. :D

(#84331) TeeJay


TeeJay
félisten

Fura módon nálam mikor átkötöttek és bedugta az optikai csatit az ONT-be pár perc múlva ment már minden. Annyi hogy betelefonált hogy bridge mód lesz rajta állítsák át.
Cucc restartolt és kész is volt minden. Ha 2napig nem megy valami akkor ott nagyon benéztek valamit :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84332) viktorhu válasza TeeJay (#84331) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam is intézte a szerelő a bridge módot is.

(#84333) Attila 1


Attila 1
tag

DIGINEK minek kell 2 optikai hálózat ??
VODAFONE átállna docsisrol FTTH ra ??
Ez a 2 szolgáltató van nálunk. [kép] [kép]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#84334) viktorhu válasza Attila 1 (#84333) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálatok is szépen felszerelték a dobozt, látom.

Két szolgáltató van, amelyik az ország sok területén ad ftth szolgáltatást, de a Voda nem tartozik közéjük (valahol nyertek kiépítésre ők is pályázatot valahol, nem tudom, hogy ott mi lett végül).

(#84335) Csabroncka válasza Attila 1 (#84333) üzenetére


Csabroncka
addikt

A digi doboza az alsó, ebben van az osztó, minden emeleten lévő "fogyasztó" dedikált optikán megy le a központba, ugyan úgy ahogy eddig rézen volt. A dobozba bejön az alsó szintről az optika(optikai szálak), majd megy tovább a felsőbb szintekre.

"in medias res"

(#84336) TeeJay válasza Attila 1 (#84333) üzenetére


TeeJay
félisten

Itt a lógó fehér/világos szürke doboz a DIGI FTTH kötődoboza
A másik adag kábel kitudja mi
Voda nem mostanában fog FTTH-t mivel koax függő UPC-től vették át a komplett hálózatot

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84337) Attila 1 válasza TeeJay (#84336) üzenetére


Attila 1
tag

T-COM Társasház engedélye nélkül nem csinálhat semmit.
Még nem volt társasházi közgyűlési határozat T-COM rol.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#84338) TeeJay válasza Attila 1 (#84337) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahol van DIGI FTTH oda minek Telekom? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84339) Attila 1 válasza TeeJay (#84338) üzenetére


Attila 1
tag

VODAFONE mobil antenna van a tetőnkön.Oda vinné fel az optikát ?? VODAFONE legjobban emiatt vette meg UPC.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#84340) viktorhu válasza TeeJay (#84338) üzenetére


viktorhu
veterán

Jó az, itt is sokan nem akarnak digit, így több sávszélesség marad nekünk :) A szomszéd nyugdíjasházba úgy települt volna be a digi optikával, hogy a lakók felének kellett volna kérnie, de az óriási többség megmondta, hogy nekik nem kell digi, teljesen jó a telekom nekik. Az se zavarja őket, hogy a telekomot is feléért kapnák, ha a digit beengednék, nincs rá szükség, jó nekik a koax listaáron. (Tudom, nyugdíjasház, de olyan wifi jelkavalkád van, mint egy panelházban, szóval interneteznek rendesen). Idősebbek pl. sokan ragaszkodnak a korlátlan vezetékes telefonáláshoz is.

(#84341) viktorhu válasza Attila 1 (#84339) üzenetére


viktorhu
veterán

A Vodafone nagyon akart vezetékes lábat Magyarországon, az építkezésen is gondolkoztak, azért is pályáztak a SZIP-re is. Aztán kapóra jött nekik az eladó UPC.

(#84342) TIT válasza Dragon3000 (#84330) üzenetére


TIT
veterán

De akkor mégis értek hozzá,tudom,hogy a komolyabbakon lehet.
Amúgy nem az én routerem volt nyugi,én maximalista vagyok.
Te se írtad,hogy valamelyiken nem lehet,akkor ez is csak felülestes volt mint az enyém,vagyis lehetett volna még ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#84343) Geth válasza TIT (#84342) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem már eleget égetted magad.

(#84344) MasterMark válasza TIT (#84342) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ezeken látszik mennyire értesz hozzá:

Mi ez a broadcast ssid?
1 óra szenvedés után rájöttem,hogy a wifi jelszó a WPA PreSharedKey

:DDD

Switch Tax

(#84345) BSmoke77


BSmoke77
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég kötötték be a diginetet hozzánk.(NET1000)
Mértem sebességet 100Mbit környékén volt a fel és letöltés egyaránt. Telefonáltam, kijöttek, új optikai csatit feltették, mértek:kevés, ont-t cseréltek, kértek rá friss konfigot. Ezek után mértek ők a laptopjukon 820-860mbit körüli értéket. Szuper mondtam, akkor most tegyük át bridge módba az ont-t, ahogy az eddig volt.(ZTE ZXHN F668)
Telefonon kérték a bridge-et, újra mértek és már csak a fele, tehát 400Mbit körüli érték lett a fel és letöltés is. Ilyenkor lehet még valamit tenni, hogy bridge módban is tudja a 800Mbit körüli sebességet?
Ugye ők elengedték a témát, mert a garantált felett állt meg a történet. Mitől lehet ez egyáltalán?

Köszi a válaszokat! :R

https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=88719933821

(#84346) Cr00py válasza BSmoke77 (#84345) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha bridge-be kérted, akkor gondolom saját routert használsz. Azon be van kapcsolva a HWNAT? QoS off?!

Milyen routert használsz pontosan?

(#84347) mpo válasza Cr00py (#84346) üzenetére


mpo
veterán

Én úgy értelmeztem, hogy a szerelők a sajátjukon mértek újra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84348) BSmoke77 válasza mpo (#84347) üzenetére


BSmoke77
csendes tag

Így van! A szerelők a saját laptopjukon mérték. A routerem akkor nem volt az ont után rakva.

https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=88719933821

(#84349) Cr00py válasza mpo (#84347) üzenetére


Cr00py
senior tag

Elképzelhető.

Én ez " Ilyenkor lehet még valamit tenni, hogy bridge módban is tudja a 800Mbit körüli sebességet? "alapján gondoltam, hogy saját routert használ.


(#84348) BSmoke77 : Ha még mindig ilyen keveset mérsz saját routerrel, akkor célszerű megnézni a fentebb említett beállításokat. + Próbáld meg az appban mérni, avagy cli-vel. ( Lehetőleg ne csúcsidőben, illetve Antenna Hungária / telekom szervereken )

[ Szerkesztve ]

(#84350) BSmoke77 válasza Cr00py (#84346) üzenetére


BSmoke77
csendes tag

Akkor nem volt az ont után a router. Közvetlenül dugták a laptopot az ont-be. A router egy TP-link Archer C6 AC1200

https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php?id=88719933821

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.