Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) viktorhu válasza cof (#84650) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem - meg másoknak is - elnyelte a netes rendelést a rendszer, a végén mégis személyesen be kellett mennem. Mármint látták a rendelést, de nem foglalkoztak vele. Aztán a szerelő meg is volt sértődve, hogy bementem szólni.

(#84652) cof válasza viktorhu (#84651) üzenetére


cof
veterán

Ellenpélda minden szolgáltatónál van tudom.

Szegény leendő ügyfelet is az UPC topikban, már 4. alkalommal szivatják meg a bekötéssel, mert mindig találnak valami kifogást...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84653) viktorhu válasza cof (#84652) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, de itt nem egyedi eset van, hanem ilyen a rendszer. Ha az adott területen jók a szerelők, akkor reagálnak rá, de amúgy nem megy se telefonon, se neten a rendelés, érdemesebb bemenni.

Ez inkább ahhoz hasonlít, mint a telekom rendszerében hogy csak telefonon lehet ügyintézni, a netes rendeléseket elnyeli egy fekete lyuk, de legalábbis szerencsejáték a dolog.

A diginél meg a telefonosokat is, így marad a személyes ügyfélszolgálat, ahol viszont azonnal időpontot is kapsz a bekötésre.

Szerk: ja és nem akárhova kell bemenni, hanem a helyi ügyfélszolgálatra, nem egy bevásárlóközpontban lévő "központiba". Pl. Újpalotán a régi digis ügyfélszolgálaton a piac mellett tudnak időpontot adni, nem a pólus centerben lévőben.

[ Szerkesztve ]

(#84654) cof válasza viktorhu (#84653) üzenetére


cof
veterán

Akkor végül is terület függő, mint minden más szogáltatónál. Nekem annyira sűrgős nem volt, de 1 hónap után én is bementem volna személyesen ügyfélszolgálatra. Minden szolgáltatónál úgy a leggyorsabb egyébként.

Az biztos, hogy addig nem érdemes felmondani a régi szolgáltató előfizetést amíg nem kötötték be.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84655) pofijanika


pofijanika
csendes tag

Sziasztok!

Bekötötték az 1000-es netet (bejárati ajtóig, Huawei készülék). A fali csatlakozóból és az ONT-ból közvetlenül most 94/94-et mérek. WiFi-n keresztül használnánk, routert még nem vettem. Mit és mire kell cserélni, hogy a legjobban ki lehessen használni a sebességet - padlóbontás/lakás szétverés nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

(#84656) cof válasza pofijanika (#84655) üzenetére


cof
veterán

Én is 94/94-et mérek 100-as kapcsolatnál.

Hibás LAN kábel, dugó, érintkezés... vagy 100-as portba van dugva a Huaweibe a LAN kábel, vagy amivel mérsz annak 100 Mbit-es a LAN portja.

Ha nincs 5 GHz-es Wifi eszközöd, jó a szolgáltatóé is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84657) pofijanika válasza cof (#84656) üzenetére


pofijanika
csendes tag

Köszi! De nem teljesen értem.
WiFi-n keresztül három különböző helyen 96/96-ot (közvetlenül a Huawei mellett), 80/85-öt, illetve 93/77-et mértem, ugyanazzal a laptoppal (Intel AC-7265), amivel kábellel is kipróbáltam.
Az asztali géppel (TP-LINK TL-WDN4800) pedig a következők lettek WiFi-n keresztül: 57/58, 57/90, 55/50, 49/65, 56/67, 58/78, de ez a drasztikus sebesség csökkenés a PC elhelyezése miatt lehet, mert ott mással is ilyeneket mérek. Szerk.: most kicsit áthelyezve a PC-t, azzal is 90 körüli sebességeket kapok.

Konklúzió (az enyém legalábbis):
1, a WiFi max sebessége is 100 Mbps, pedig a Huawei is többet bír, nem csak a készülékeim. Ez hogy lehet? A LAN1 és LAN2-be megy kábel a falból, a LAN3-mal és LAN4-gyel is próbáltam Cat5e kábellel, ugyanúgy 94/94-es sebességet kapva.
2, kelleni fog egy saját router, mert a PC-hez így nem jut el rendesen a jel. A szerelő azt mondta, százas portok vannak a lakásban, és ahova menne a saját router, az ketté van osztva a telefon miatt.

Szóval a kérdésem még mindig ugyanaz: hogyan érhetem el, hogy rendes sebességeket kapjak WiFi-n keresztül? Új fali csatlakozó, ahová a saját router megy, és még lehet, hogy a falban/padlóban futó kábel is csak Cat5, nem Cat5e? Utóbbit hogyan tudnám meghatározni?
Bocsi, hogy ha alap dolgokat kérdezek/nem értek, megkérdeztem volna a szakikat is, de rohantak.

[ Szerkesztve ]

(#84658) 4Grider válasza pofijanika (#84657) üzenetére


4Grider
nagyúr

Wifin keresztül 2.4 GHz-en ne várj ettől sokkal jobb sebességeket. 5 GHz-et pedig a Digi eszközei nem tudnak.
Vegyél olyan saját routert, ami ac-s (azokon én 300-400 Mbps-ot mérek), vagy tudja a Wifi6-ot. természetesen utóbbihoz ax-es adapterek is kellenek a jó sávszélességhez.
A tuti sebesség egyébként mindig megfelelő minőségű kábelen jön, a drága és nagy sávszélességű wifi az mindig ki van és ki lesz téve a kívülről bejutó hatásoknak is.

(#84659) TommyGun válasza KRISSTUS (#84645) üzenetére


TommyGun
őstag

Ha az optikai kábelt akarod a lakásban máshová vinni (az ONT-vel együtt ofc) felhívod a digit és van olyan hogy végpont áthelyezés, vmi 2500ft brutt az ára + anyag ár ha hosszabb kábel kell mint ami most ott van.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#84660) pofijanika válasza 4Grider (#84658) üzenetére


pofijanika
csendes tag

Köszönöm! Ez a terv, de egyelőre ott elakad a projekt, hogy közvetlenül a Digi készülékéről, kábelről sem jön 100 Mbps-nél gyorsabb net.

(#84661) cof válasza pofijanika (#84660) üzenetére


cof
veterán

Talán ennyit bír a Huawei Wifije. Nálam a ZTE 144.4 Mbps-el csatlakozik és 70/70 Mbit/s-et mérek, nálad milyen sebességgel csatlakozik?

Kábeles mérésnél LAN1-be csatakoztatva próbálnám meg, a beépített szakaszt kihagyva amire a szerelő is mondta, hogy 100-as. Persze a PC is Gigabites LAN porttal rendelkezik gondolom én.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84662) 4Grider válasza pofijanika (#84660) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha kábelről sem jön, akkor vagy még nem adták le a munkalapodat és a 100-as csoportban vagy, vagy csak natúr nem a gigás porton próbálkozol, esetleg csak 10/100-at tudó eszközzel. Egyik esetben sem fogsz 100-nál többet mérni kábelen sem.

(#84663) pinnacle válasza cof (#84650) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nálunk volt DIGI, előfizető vagyok, "fehér dobozt" 1,5 éve rakták be. Csak gondoltam jobb ha üzletkötővel csinálom. Amikor a DIGI-t bekötötték nálam, alig tudták a falat átfúrva behúzni a coax, LAN kábelt (amiből le van kötve a telefon). Most ugye külön LAN kell az internetnek, ami nem fér el mellettük). Ha újra kell kábelezni a lakást, azt kiszámlázzák vagy tartalmazza a módosítás, mert amiatt kell? Bejárati ajtóhoz raktam már kettő elektromos aljzatot, az ONT-nak.

(#84664) Dragon3000 válasza pinnacle (#84663) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha eleve előfizető vagy az átkötés optikára ingyenes. Ha extra kéréseid vannak, akkor számolhatnak fel anyagköltséget.

(#84665) Nereyn válasza TommyGun (#84659) üzenetére


Nereyn
tag

Már nem annyi a díj, most változott nemrég, de drágább lett, majd kérdezz rá!

(#84666) pofijanika válasza cof (#84661) üzenetére


pofijanika
csendes tag

Oké, felfogtam. Szóval csak a LAN1 port gigabites, rögtön mértem egy 725/321-et közvetlenül kábelről. :R

Rendben, akkor már csak az a kérdésem, hogy milyen aljzatot vegyek a falra, hogy onnan ne csak 100 Mbps-t kapjak (illetve ne csak annyit kapjon majd a saját routerem). Odáig Cat5e kábel van, és az aljzat műanyag borításának belsejére is az van írva, hogy Cat5e. :F

(#84667) 4Grider válasza pofijanika (#84666) üzenetére


4Grider
nagyúr

Cat5e aljzat és Cat5e kábelezés esetén gigabit van, ha helyes mind a 4 érpár bekötése. Ha nem, akkor 100 vagy 10 vagy 0 Mbps.

(#84668) pinnacle válasza Dragon3000 (#84664) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Majd kiderül esetemben mi a helyzet, mert ugye még egy LAN kábelt kell behúzni a Gigabit miatt? Remélem a telefon maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#84669) cof válasza pofijanika (#84666) üzenetére


cof
veterán

Gondolom, hogy nincs bekötve az aljzatba mind a 8 ér, az kell a Gigabithez, vagy rosszul van bekötve. Maradhat az aljzat, kivéve ha a telefont nem ugyanott akarod elvinni, mert akkor be kell húzni még 1 vagy 2 pár szálat, mivel a Gigabithez kell mind a 4 érpár azaz 8 szál.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84670) Dragon3000 válasza pinnacle (#84668) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miről beszélsz? Ha gigabited lesz, akkor optikán fog menni és vagy az onton lesz telefon és tv kimenet is vagy kapsz egy másik eszközt is az ont elé, ami megoldja a külön dolgokat. Nem húznak neked semmilyen lant.

(#84671) TeeJay


TeeJay
félisten

Az a komoly egyik srác írta a telepi facebook csoportban hogy DIGI weblapján már csak FTTH-t tudott rendelni, erre kijöttek és bekötötték koax+UTP-vel FTTB-re :D
Valami nagyon félre ment pedig az épületben ahol van már kötik át FTTH-ra az usereket... Hozzá meg majd jöhetnek pár hét múlva szintén átkötni az FTTB-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84672) cof válasza TeeJay (#84671) üzenetére


cof
veterán

Amúgy ez, hogy működik? Nálunk a házban még mindenki FTTB-s, én vagyok az első FTTH-s mert frissen húzták be, kb. év elejétől rendelhető az FTTH tavaly még FTTB-t tudtam volna csak rendelni. Kötelező jelleggel átkötnek mindenkit gondolom, de mennyi vajon a türelmi idő, egy lépcsőházba befejezett FTTH meló után.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84673) TeeJay válasza cof (#84672) üzenetére


TeeJay
félisten

Tekintve hogy villanyóra nincs a DIGI-nek így minden egyes hónapban elég szép villanyszámlát fizetnek átalányra úgyhogy minél hamarabb átkötik az előfizetőket FTTH-ra annál hamarabb lehet lekapcsolni az FTTB-t és megszűnik az áramdíj.
Nálunk hívtak mindenkit hogy hálózatfejlesztés történt és átkötnének rá mikor jöhetnek majd. Ezt mindenkinél letudják aztán lehet megszűntetni a régi hálózatot és mindenki örül :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84674) cof válasza TeeJay (#84673) üzenetére


cof
veterán

Aha értem köszi. Akkor ez végül is a lakók érdeke a Diginek mindegy is lenne majdnem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84675) Dragon3000 válasza cof (#84674) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pont a digi érdeke, mert így nem kell fizetni az átalányt, mert nem lesz fogyasztójuk a lépcsőházban.

(#84676) cof válasza Dragon3000 (#84675) üzenetére


cof
veterán

Ja elnézést, akkor félreértettem. Azt hittem a lakók fizetik a közös költséggel mint a lépcsőház világítást. Akkor valóban lassan elkezdik biztos az átkötéseket itt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84677) pinnacle válasza Dragon3000 (#84670) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem csak a bejárati ajtóig (tettem oda 2db elektromos aljzatot, saját routermről megy majd a wifi) lesz optika. Onnan az ONT-ból mennyi kábel jön tovább? Nem kell külön a telefonnak, internetnek, mert nem lehet már a telefont leválasztani Gigabitnél?

(#84678) mpo válasza pinnacle (#84677) üzenetére


mpo
veterán

Valami kell a tévének, a routernek és a telefonnak is, ezért három.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84679) TeeJay válasza cof (#84676) üzenetére


TeeJay
félisten

Átalányt fizet a DIGI és lépcsőházanként van 2 helyen is szekrényük aztán átalányra biztos nem 1ezer forint havonta a villanyszámla/lépcsőház és egy nagyobb telepen meg van több száz lépcsőház is akár.
Az ügyfelek is jól járnak mert egységesen mindenkinek gigás netcsomag lesz míg FTTB-nél csak páran kaptak a többi 100/100 max

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84680) DrBubo77 válasza Intruder2k5 (#84648) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszönöm a tippeket. Ma vettem új UTP kábeleket. Új kábellel parancssorból sikerült 900 Mbps fölött is mérni.
A héten jön meg a router is. Munkaidőn kívül is átteszik Bridge módba az ONT-t?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84681) Dragon3000 válasza pinnacle (#84677) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem kevered az fttb és ftth megoldásokat. Ftth-n csak gigabit van a diginél és megy mellette a tv és a net is. Ehhez a lakásba csak egy optikai kábel megy be. Ha volt tv és telefon is, akkor a régi koaxot és telefont rákötik a digis eszközre/eszközökre.

(#84682) Calogero válasza pinnacle (#84677) üzenetére


Calogero
addikt

Az egyik lakásnál nálam így van: (FTTB átépítés)
- Optika bejön a folyosórol
- az belemegy egy ftth receiver-be.
- ebből 1 koax megy a tvnek valamint 1 optikai megy az ONT-ba
- ONT-ból (ami bridge módba van) megy egy telefonnak és megy UTP a saját routerembe.

A másik nem tudom, hogy lesz megoldva, azt még bírósági menet lesz a szomszédom miatt.

(#84683) pinnacle válasza mpo (#84678) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Látod Dragon3000, ettől tartok, hogy 3 kábel kell, mindennek külön, akkor viszont újra kell húzni, mert még egy kábel ne fér be ide. Lehet egyszerűbb lenne az optikát a TV-ig behúzni, de addig van vagy 9 sarok, gondolom a hajlítgatás sem tesz jót. Majd kiderül kell-e fizetni érte.

Köszi Calogero! Remélem én egy készüléket fogok kapni, és abból jön majd 3 kábel. Mintha az utóbbi időben, már csak ilyen egybeépítettet adnak.

[ Szerkesztve ]

(#84684) adika4444 válasza DrBubo77 (#84680) üzenetére


adika4444
addikt

Munkaidőn kívül is átrakják, maximum várni kell egy kicsit. Én hétköznap este 7 után kértem mail-ben, egy órán belül megvolt.

üdv, adika4444

(#84685) cof válasza pinnacle (#84683) üzenetére


cof
veterán

Ez jön be a lakásba ami a képen van? Mert ha igen akkor ez megszűnik, csak egy optika jön be ezek helyére, az meg bőven elfér.

De ha ez már a lakáson belül van az sem para, mert le kell vágni a csatlakozó végeket, kihúzni a kábeleket, kicsit tágítani kell a lyukon, és mehetnek vissza a kábelek és a plusz LAN? kábel a telefonnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84686) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Mennyi idő volt nektek, mire élesedett a gigabit? Délben húzták be az optikát, de továbbra is 100/100 a net (illetve inkább 110/110, de ez részletkérdés). Ügyfélszolgálaton azt mondták, 9 körül élesedik, de egyelőre semmi.

(#84687) Intruder2k5 válasza DrBubo77 (#84680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kérést mindenképp rögzítik, akár éjjel is. Én mondjuk este 7 körül kértem, nekem csak másnap reggel 7 körül rakták át.

(#84688) Armahun


Armahun
addikt

Szasztok
Nalatok van gond a nettel?
Nekem tegnap ilyen tájban es ma sincs internet, a tv es a telefon mukodik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#84689) Intruder2k5 válasza Armahun (#84688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs, és mostanában nem is volt.

(#84690) pinnacle válasza cof (#84685) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lakáson belül van, de ez a csatlakozó levágása jó ötlet. :) Lesz még plusz 6-7 méter, ami a kinti villanyórától már felesleges. Gondolom jó lesz ez a régi 15 éves kábel is, nem kell újra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#84691) cof válasza pinnacle (#84690) üzenetére


cof
veterán

Persze jó lesz ez, a Digi húzta be gondolom, Cat5e LAN, meg 3x árnyékolású koax. Minél többet húzass be a lépcsőházból, hogy legyen tartalék, vágja el a dugóknál a szekrényben csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84692) DrBubo77 válasza Intruder2k5 (#84687) üzenetére


DrBubo77
addikt

Hát az nem túl buli, ha nem is vagyok otthon, amikor átkapcsolják és net nélkül marad a család.
A PPPoE felhasználónév-jelszó párosban tudnak vajon segíteni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84693) Intruder2k5 válasza DrBubo77 (#84692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudnak, de a szerződésen is rajta kéne legyen.

(#84694) DrBubo77 válasza Intruder2k5 (#84693) üzenetére


DrBubo77
addikt

Próbáltam keresni, de azt a papírt nem találom. Elég régen kötötték át FTTH-ra, akkor még nem mi laktunk itt.
1272 is tud segíteni vagy csak személyesen adnak ki ilyen infót?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84695) Intruder2k5 válasza DrBubo77 (#84694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, szerintem tud.

(#84696) TIT válasza TeeJay (#84673) üzenetére


TIT
veterán

Márhogy a diginél,mert én biztos nem,eleve kábeldzsumbuj lett és kihúzta a régi koaxot,csak tudnám milyen jogon,bezzeg a gép mögé bevágott 3 m potyakábelt és ftth-n csak 500 jön,fttb-n meg jött a giga+1 doboz ami megy éjjel nappal potyára.
A díjak meg feljebb mentek,lejjebb helyett.
Mondjuk ismi fizetett 3100-et a 100-ért én meg 2935-őt a gigáért.

[ Szerkesztve ]

(#84697) TeeJay válasza TIT (#84696) üzenetére


TeeJay
félisten

Olcsóbb lett és teljesen jó az FTTH :R Aki nem akarja az meg mehet máshoz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84698) janakbacsi


janakbacsi
őstag

az utóbbi időben sokszor mértem sebességet reggel 7 és 9 óra között, de egyszer sem kúszott 500 fölé a mutató. ez normális így? gondolom az ügyfélszolgálat úgyis elhajtana, mivel a garantált 300 az megvan. ebbe akkor most bele kell törődnöm?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#84699) 4Grider válasza janakbacsi (#84698) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán próbálj ki olyan sebességmérő alkalmazást, ami nem terheli le ennyire a gépedet (és így fals adatokat mér). Példának okáért ott van a Windows store-ban elérhető speedtest alkalmazás, azon belül sem a Digi-t célszerű kiválasztani, hanem pl. az antenna hungáriát...

(#84700) Laccoss válasza janakbacsi (#84698) üzenetére


Laccoss
addikt

Én is lemértem a digi sebességmérőjével, és 570/250-et mért, míg a speedtest app 944/326-at.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.