Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Pityke78 válasza Pityke78 (#8150) üzenetére


Pityke78
őstag

Csak úgy csatlakozik a netre, ha az indítópultba bemásolom a Helyi kapcsolat parancsikonját is. Bővebben a problémáról itt:

http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/friss.html

Mi a túró lehet ez??? :(

(#8152) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Akkor senki semmit nem tud mondani segiteni? :(

(#8153) MinionFlasH válasza Pityke78 (#8141) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

énis igy használtam ameddig nem lett routerem, de azzal amivel elinditod a csatlakozást azt ugyanugy behúzod az inditópultba! Kell hogy legyen ilyen különben hogy mész fel a netre?!
(nekem is win7em volt)

(#8154) Zscca


Zscca
tag

ma megint produkálja magát a net ma már többször szakadt

(#8155) oszy


oszy
veterán

üdv.! mától van diginetem. a következő adatokat mértem az imént

az utorrentem fölfelé meg sem mozdul. olvasgattam beállítást, de az nem használt. melyik verziót rakjam fel, h jó legyen végre??

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8156) McLaca válasza oszy (#8155) üzenetére


McLaca
őstag

A legújabb véglegest.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8157) oszy válasza McLaca (#8156) üzenetére


oszy
veterán

csak simán telepítsem és kész? semmi konfigurálás? a 2.0.3. stabil az uccsó végleges. a 2.3 még csak béta.
helyi kapcsolatra azt írja, h nincs kapcsolat vagy korlátozott. ez mitől lehet? ez lenne a baj egyébként? bár akkor lehet lefelé sem jönne!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8158) brd válasza oszy (#8157) üzenetére


brd
nagyúr

A Helyi Kapcsolat nevű kártyán, jobbegérgomb, Tulajdonságok, majd a listában minden elől vedd ki a pipát, és OK-zd le az ablakot. Gondot nem okoz (legfeljebb lassabb lesz a gép indulása, mert olyankor vár a hálózatra), és attól van, hogy a Windows DHCP-n keresztül IP-t akar kérni az adott kártyához kötött TCP/IP-hez, de ez nem megy neki, mert a kátyára kötött hálózatban nincs ilyen. A DIGI-hez használt megoldásnak (PPPoE) a hálókártya csak mint hálózati interfész kell, minden egyebet "magán belül" intéz.

The only real valuable thing is intuition.

(#8159) oszy válasza brd (#8158) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Így tényleg jó lett! ;)

3kB/s-nál nem megy magasabbra a feltöltésem! :( utorrent 2.0.3 Ki tudja a megoldást? Kipróbáltam már más verziót, amivel ugyanez a hiba!! Kikapcsoltam és letöröltem (próbaképp) a vírusirtót és a tűzfalat is. Így sem javult. :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8160) Zscca válasza oszy (#8159) üzenetére


Zscca
tag

Másnál nem szakad ?

(#8161) oszy


oszy
veterán

Amilyen hibával én még nem találkoztam (eddig UPC és ADSL netem volt) az ez:

Nincs is routerem. Miért nincs nyitva port?

---
Zscca!
Nekem volt, h ma kiadta a kapcsolódási ablakot, h kapcsolódjak újra!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8162) Ybear válasza oszy (#8161) üzenetére


Ybear
tag

Beállítások -> Kapcsolat -> Windows tűzfal kivétel hozzáadása -- ez legyen bepipálva az uTorrentben.
(és persze az "Alkalmaz" gombot is nyomd meg.) :)

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8163) oszy válasza Ybear (#8162) üzenetére


oszy
veterán

Ez természetesen hozzá van. Alapból ki is van pipálva. Sőt a tűzfalban is be van állítva! Ki van a könyököm ezzel a nettel. Még az ADSL-nél sem volt ilyen gond. Az UPC-nél sem, de az meg korlátoz. Mint most ez!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8164) Ybear válasza oszy (#8163) üzenetére


Ybear
tag

Ne add fel! :D
Nekem is DIGI-m van, és száll a torrent, mint a szél, még routerrel is. Szóval, a hiba az ön készülékében van, nem a DIGI-nél.
Javaslom: alaposabban nézd meg azt a Wines tűzfal beállítást, valamint ha van egyéb olyan programod, ami beleszól a hálózati forgalomba (ESET Smart Security 4, stb), azoknak is a beállításait, mert ott lesz (szerintem) a kutya elvermelve.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8165) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Fura ez a digi hol nagyon szar,hol pedig nagyon szuper.
Pl ma majdnem 6MB/sec seedeltem.

[ Szerkesztve ]

(#8166) oszy válasza ToBeY (#8165) üzenetére


oszy
veterán

Írtam Neked privátot :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8167) wwenigma válasza ToBeY (#8165) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem a digi a baj, vagy van leech vagy nincs, vagy nem jol vagy konfigolva, vagy a router xar, egyszóval millió más oka lehet.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8168) ToBeY válasza wwenigma (#8167) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mit takar az hogy "nem jól vagyok konfigolva" a szolgáltató cseszett el valamit?
A routerem új gigabites ez nem lehet gond. Álltalában jó is a sebességem, de estére mindig behal.

(#8169) oszy válasza ToBeY (#8168) üzenetére


oszy
veterán

amúgy ilyet már nem is szabad megvenni annak akinek digi net van?
[TP LINK]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8170) ToBeY válasza oszy (#8169) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Attól függ milyen sebességet akarsz és milyen csomagod van.
Ha kisebb csomagod van elég lehet,ha nagyobb akkor már necces lehet.

(#8171) oszy válasza ToBeY (#8170) üzenetére


oszy
veterán

jelenleg a legkisebb van. gondolom a legnagyobb csomaghoz már nem jó.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8172) ToBeY válasza oszy (#8171) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja a legkisebbhez még jó de TOP-hoz már nem lenne okés

[ Szerkesztve ]

(#8173) Zscca


Zscca
tag

Kicsit a feltöltést emelhetnék..

(#8174) den80


den80
tag

sziasztok , a digiék korlátozzák a net sebességet késői csekkbefizetés miatt ?
20/10-em most csak 1000/512 vel megy
igaz multhéten már befizettem a csekket , de 3 héttel később a kelleténél

[ Szerkesztve ]

volt, van, lesz

(#8175) localhost válasza den80 (#8174) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Talán az ügyfélszolgálatot kérdezd, én azt tenném!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8176) den80


den80
tag

na közben csináltam egy hálózati driver újratelepítést és visszaállt a sebesség, ez felettébb érdekes :F

volt, van, lesz

(#8177) McLaca válasza oszy (#8159) üzenetére


McLaca
őstag

Nincs leecher, ennyi. Próbálj olyan torrentet, ahol a peerek 1000 felett vannak.

Zárt portra: nem a net korlátoz, user oldali a hiba. Valami beállításod nem jó. Nekem routerrel, tűzfal mögött és upnp-vel 20Mbites upload mellett 2,2-2,3MB/s-mal megy a torrent (a router nem bír többet).
Mivel új (torrent) progit telepítettél, biztos, hogy a tűzfal kavar be neki. Ha kikapcsolt tűzfallal is ilyen, na akkor lehet állat vakargatni.

Zscca: jelenleg a digi kínálja a legnagyobb feltöltéseket ár/érték arányban. Sőt, lehet, hogy pusztán a számok alapján is. Minek emeljenek?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8178) g0dl válasza McLaca (#8177) üzenetére


g0dl
addikt

"jelenleg a digi kínálja a legnagyobb feltöltéseket ár/érték arányban. Sőt, lehet, hogy pusztán a számok alapján is. Minek emeljenek?"

Kínálni kínálja, bárcsak nyújtaná is :( (na jó én félúton vagyok még a digi és a rubi közt).
Egyébként az igaz, hogy a még nagyobb feltöltés szinte csak megrögzött torrentezőknek kell.

(#8179) Zscca válasza McLaca (#8177) üzenetére


Zscca
tag

Azért emeljenek mert a letöltést is emelik. Akkor a feltöltést is emeljék!

(#8180) McLaca válasza Zscca (#8179) üzenetére


McLaca
őstag

Ez aztán nyomós és kifejtett érvelés volt. :D

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8181) Zscca válasza McLaca (#8180) üzenetére


Zscca
tag

Szinkronban kellene hogy emeljenek!

(#8182) Viktor77 válasza Zscca (#8181) üzenetére


Viktor77
titán

Ez is! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8183) McClane válasza Zscca (#8181) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem szóljál nekik a kedvedért biztos megemelik :DDD

(#8184) McLaca válasza g0dl (#8178) üzenetére


McLaca
őstag

Nálam nyújtja is.
Januárban 2,2TB-ot forgalmaztam, amiből 2,1TB volt a feltöltés. 20Mbittel, ráadásul a routerem nem is tudja rendesen kihajtani, 17-18Mbitnél kifullad. Minek ettől gyorsabb feltöltés?

Zscca-tól meg már megszokhattuk az egymondatos, lényegtelen beszólásait.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8185) Zscca válasza McLaca (#8184) üzenetére


Zscca
tag

Mindig azt hangoztatod hogy nálad milyen jó és szép az egész,de azért ez közel sincs mindenhol így.

A másik meg hogy le lehet rólam szállni mindenkinek.
Szinkronban kellene hogy emeljenek és nem csak egy irányba mert az nem ér semmit.

Erről ennyit. :(

amúgy meg mindenki magából indul ki mc izé xd

[ Szerkesztve ]

(#8186) Viktor77 válasza Zscca (#8185) üzenetére


Viktor77
titán

Még mindig nem írtad, hogy miért kéne, hogy szinkronban emeljenek. A fenti két hsz-ed nem tartalmaz valos indoklást, csak annyit, hogy "azért mert csak".
A szinkron emelés max torrentezésre jó, azért meg biztos nem fognak emelni, hogy többet tudjanak a netükkel feltölteni.

Az egyirányú emelés miért nem ér semmit?

De most normális indokokat írj, ne hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8187) ToBeY válasza Viktor77 (#8186) üzenetére


ToBeY
nagyúr

AKkor én megpróbálok egy értelmes indokot mondeni,hogy a TOP net miért nem szinkronos. Start:20/10 Base 40/20 (ha jól tudom) ezzel szemben a Top 80/25.... :U
Szóval illene azt is szinkronba hozni,persze itt kéne a legnagyobb sávszélet befektetni. Valószinű ezért nem fogják.... Illetve hagyni kellett volna 50/25-re és akkor megvan a szinkron:D

(#8188) McLaca válasza ToBeY (#8187) üzenetére


McLaca
őstag

Lehet venni teljesen szinkron netet is Digiéknél is, csak hát az ára (nagyon) nem annyi, mint a TopNET-é. :)
Természetes, hogy az uploadon nem, vagy csak keveset emelnek, elvégre az internet jellegéből fakadóan 80%-ban a letöltésre van kihegyezve. Igazából indokolt sebesség 20/5, 40/10, 80/20 lenne, teljesen felesleges lenne ettől nagyobb uploadokat adni, de a digi ad és olcsón, nem kimondva, de titkoltan egészen biztosan a torrentezők miatt. Ők ugyanis át fognak térni a digihez, és neki fizetnek, az optika meg bírja amúgy is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8189) ToBeY válasza McLaca (#8188) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem is azzal van a baj hogy mennyi a sebesség (mert a régi ADSL-hez képest királyság van :K ) Csak azt furcsálom, hogy kicsi és középső csomagot "szinkronba hozták" (feltöltés a letöltés fele) és nagyobb csomagnál ezt nem tették meg.Vajon miért?

(#8190) bambano válasza McLaca (#8188) üzenetére


bambano
titán

Nem hiszem, hogy ma Magyarországon lehetne venni aszinkron netet... A szó, amit keresel: szimmetrikus.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8191) McLaca válasza bambano (#8190) üzenetére


McLaca
őstag

Valóban! :R (Görög van a falóban... :DDD )

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8192) x123456 válasza bambano (#8190) üzenetére


x123456
aktív tag

És hol lehet? Egyáltalán mi az? Hecc kedvéért próbáltam keresni a google-n, de érdemi infot nem találtam. Valami aszinkron port nevű dolog rémlik a múltamból, de szerintem annak az eredete valahol az RS-232 környékén keresendő. :)

(#8193) cvn69 válasza ToBeY (#8189) üzenetére


cvn69
tag

Gondolom azért, ahogy McLaca mondta, mert a letöltést használják legtöbbet. A magasabb letöltéssel könnyebb a multimédiás tartalmak használata, mivel már nem ritkák a HD minőségű anyagok. Viszont, a feltöltés emelését nincs ami indokolná.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#8194) ToBeY válasza cvn69 (#8193) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mondjuk úgy,hogy akinek diginet van,annak nagy %-ban nem mindd1 feltöltési sebesség
Ugye érted mire gondolok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8195) bambano válasza x123456 (#8192) üzenetére


bambano
titán

most hirtelen a régi telefonos analóg modemes neten kívül nem is tudnék ilyet mondani... már a mobilnet sem aszinkron.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8196) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Pár napja használok Digi netet és nem tudom itt mennyire játszhat leterheltség, stb. Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen 20/10-es net, milyen gyakran csinálhatja ezt a sebességet? Routerem típusa: TP-LINK WR941ND UTP kábellel van a géppel összekötve és korábban jött max sebességgel... Legfrissebb FW-t tettem fel a routerre, de csak nem akarja. :(

Most azt csináltam, mert cimbora mondta, hogy a TCP/IP protokoll 6-os verziója elől kivettem a pipát és megy jól. Akkor ez most jó nekem?

═════════════════════════════════════════

(#8197) killbull


killbull
aktív tag

Hogy nyugtassam a kedélyeket Kecskeméten van szimmetrikus netszolgáltató! 100/100 Mbit es netet 6000 ft körül adják! Csak az a baj velük nem mindenhova van bekötve! Opticon kft.

Ma már az Opticon Kft. nemcsak Internet szolgáltatással foglalkozik, hanem magas színvonalú telefon és televíziós szolgáltatást is biztosít. A GVOP 4.4.2-es pályázat keretein belül 70 településen építettünk optikai gerinchálózatot, a legmodernebb technológiával, amely közel 100.000 háztartás részére biztosít 100 Mbps-os sávszélességű szimmetrikus adatkapcsolatot, amely nemcsak internet szolgáltatásra, hanem telefon és televíziós műsorszolgáltatásokra is alkalmas. :D

[ Szerkesztve ]

(#8198) RootRulez válasza RootRulez (#8196) üzenetére


RootRulez
félisten

Mégse a pipa bolt a ludas. Ezelőtt ADSL netem volt és használtam forgalom optimalizáló programot, konkrétan cFosSpeed-et. Valószínű, hogy az kavart be. Ilyen nagy sávszélességnél ez a program már több kárt csinál, mint hasznot?

═════════════════════════════════════════

(#8199) wwenigma válasza RootRulez (#8198) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak ujra kell kalibrálni a nagyobb sebességre és akkor nem lesz baj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8200) Jag válasza RootRulez (#8198) üzenetére


Jag
senior tag

Lan-ra minek cfos?
Amúgy is egy humbug szvsz. DSL-nél még csak-csak, de ott is csak placebo. :-)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.