Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) szili.tamas1 válasza Ed Rush (#8599) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Köszi az infót! Reméljük alkotnak valamit a nap folyamán azért :) Bár el lehet vele dolgozgatni így is :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#8602) Ed Rush válasza szili.tamas1 (#8601) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

No megvan a ludas. Nem hiszitek el, de BP-n a Margit-híd felújítása során átvágtak egy optikai kábelt, amiatt torlódik Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Győr, Pécs, Kaposvár...

Állítólag már nyomon vannak... :D

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#8603) asbi_


asbi_
tag

Pécsett helyreállt, én úgy veszem észre. (markolós emberkének gratulálok :DDD )

(#8604) forrest85 válasza Ed Rush (#8602) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezt hol olvastad? ;)

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8605) Perillustris


Perillustris
senior tag

Fatal error...

Sziasztok, a következőben kérem a segítségeteket: kedves ismerősömnél a villanyszerelő - valószínűleg egy félreértés miatt - elkötötte az internetet (Digi Startnet, LAN-internet). Amikor rákérdezett, hogy telefonon vagy koax kábelen jön a net, a teljesen laikus barátomék csak azt mondták neki, hogy nem telefonon. Így hát egy TV-rádió aljzat lett telepítve a szükséges helyre, kábelnetet feltételezve.

Az elosztót - amiből ugye lett (a szerelés előtt) egy telefon- és egy UTP-kábel - viszont szétszerelte, s a kis doboz már nincs meg. A telefon működik, azt rá tudta kötni, tehát az egykori digi elosztó helyén egy szép egyes telefonaljzat van.

Emléke szerint mellette (az aljzat mögött) van az adatkommunikációra szolgáló köteg is, de mivel az elosztódoboz ki lett dobva, nem tudja visszaállítani.

A kérdésem, hogy az ilyen típusú internetnél(+telefon), tulajdonképpen hány vezeték lép be a lakásba. Csak egy UTP, és az ágazik el benn UTP-re és telefonra?

Ezt csak a Digi szerelője tudja helyreállítani, vagy egy számítástechnikus is megfelel?

Esetleg van itt egy budapesti Digi-szervizes, aki kapható egy kis fusimunkára? :U

:R

Perillustris

(#8606) McLaca válasza Perillustris (#8605) üzenetére


McLaca
őstag

Krimpelőfogóval és RJ-45-ös csatival bárki vissza tudja állítani, egy UTP kábel jön be, amiből a kék-kék/fehér szálakat használják telefonra, másik négyet a netre, és kettőt nem használnak. Amúgy a villanyszerelőnek is gratulálok, aki megkérdi, milyen net jön be... nem tudja megállapítani a kábelből!? Vagy amikor leszedte a drótról a digi által felrakott telefon-UTP elosztódobozt, akkor nem látta, hogy ez biza' nem koax?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#8607) Ed Rush válasza forrest85 (#8604) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Ezt nem olvastam, hanem addig faggattam a 1272őt, míg kibökte :)

[ Szerkesztve ]

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#8608) Perillustris válasza McLaca (#8606) üzenetére


Perillustris
senior tag

Valóban őstehetség lehet...

Perillustris

(#8609) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Más is tapasztalta, hogy a StartNET csomag sebességét megemelték 20/20-ra? Más csomag sebességén is emeltek?

(#8610) RootRulez válasza Vodar (#8609) üzenetére


RootRulez
félisten

Nálam még mindig 20/10. :( Viszont korábban volt 90/60 is. :DDD (persze az addig is tartott, valami tesztelgetés lehetett mögötte)

═════════════════════════════════════════

(#8611) rocket


rocket
nagyúr

Na mar regi tvnetes IP-ket (akiket ugye felvasarolt anno a tvnetwork) is elkezdtek osztogatni lannet melle :)

77.234.64.0 - 77.234.95.255
Tvnetwork Inc.

Van itt mar minden digikabel.hu, hdsnet.hu, tvnetwork.hu, tvnet.hu :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8612) Márton


Márton
nagyúr

Nem tudjátok miért nem hívható a 1749, 1752 a digiről?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8613) Vodar válasza rocket (#8611) üzenetére


Vodar
senior tag

És még mi lesz akkor, amikor átállnak ipv6-ra :D

(#8614) Zsolteaa válasza dethroner (#8600) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

a LAN?

(#8615) Zsolteaa válasza Vodar (#8613) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

át fognak?

(#8616) zoli62


zoli62
addikt

Drasztikusan lecsökkent a sebesség. [link] Basenet.

[ Szerkesztve ]

(#8617) AnubisHUN válasza zoli62 (#8616) üzenetére


AnubisHUN
csendes tag

Ugyanaz a helyzet nálam is. Pécsen is bekrepált a digi. Nem dőlnék a krdomba, csak éppen dolgoznom kéne...

[link]

Mától nem iszom többet...De kevesebbet sem...

(#8618) AnubisHUN


AnubisHUN
csendes tag

Visszaálltunk normál üzemmódba: [link]

Mától nem iszom többet...De kevesebbet sem...

(#8619) dethroner válasza Zsolteaa (#8614) üzenetére


dethroner
veterán

Bezony, a lan volt olyan sebes :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8620) Ed Rush válasza Márton (#8612) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Szia!

Azért nem, mert emelt díjasokat sem tudsz a hálózatukból hívni és ezek is emelt díjasoknak minősülnek.

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#8621) radi8tor válasza Márton (#8612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hívd mobilról.

⭐ Stella

(#8622) forrest85 válasza AnubisHUN (#8617) üzenetére


forrest85
senior tag

Ahogy hallom Pécsen a telefonok is megsüketültek. :D :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8623) dethroner válasza forrest85 (#8622) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor nemcsak az én telefonom susog már tegnap óta? :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8624) Vodar


Vodar
senior tag

Pécsett és környékén már napok óta szar a helyzet. Átvágtak egy kábelt, vagy mi? Hívtam az ügyfélszolgálatot, illetve csak a robothangig mentem el, mert bemondta, hogy Pécsett dolgoznak valamit a hálózaton.

Mondjuk most perpill jó, a StartNET csomagom sebessége 20/20.

[ Szerkesztve ]

(#8625) forrest85 válasza dethroner (#8623) üzenetére


forrest85
senior tag

Ezekszerint nem. Bár nem tudom, hogy hol laksz. 400 méterre vagyok a DIGI irodától a József Attila úton. @Pécs Itt a lépcsőházban 2 embert hallottam beszélgetni, hogy nincs telefonjuk. nem fiatalok kivannak akadva, milyen szolgáltatás ez...

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8626) dethroner válasza forrest85 (#8625) üzenetére


dethroner
veterán

A nevkónál lakom, nálam nincs. Falszomszéd is digis, náluk van telefon. Utca másik oldalán szintén van telefon, ahogy egy másik ismerősnél szintén kertvárosban. Nálam tegnap éjjel a net is kerek 0 kb/s volt a letöltés, a feltöltés valamivel jobb :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8627) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok!

Azt nem tudja valaki megmondani, hogy miért van az, ha
178-al kezdődő ip-t kapok (178.xx.xx.xx) akkor a sebesség este 10/8
viszint ha
94-el kezdődő ip-t kapok (94.xx.xx.xx) akkor a sebesség este 22/11

Egyszerűen érthetetlen.... Tud valaki erre választ...? :W

(#8628) forrest85 válasza dethroner (#8626) üzenetére


forrest85
senior tag

Najó, de az már kertvárooooos, az más. :D

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8629) Vodar válasza forrest85 (#8628) üzenetére


Vodar
senior tag

Én is kertvárosi vagyok, telefon van, a net az szinte egész nap 5/20 volt...

(#8630) dethroner válasza Vodar (#8629) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis vagy telefon van és szar a net, vagy nincs telefon, de a net attól még lehet szar :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8631) Vodar


Vodar
senior tag

Ja de most olvasom, hogy azért ilyen szar most a net/telefon, mert Bp-en a Margit híd felújításán átvágtak egy optikai kábelt...

(#8632) forrest85 válasza Vodar (#8629) üzenetére


forrest85
senior tag

@Uránvárosból vagyok, bocsánat

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8633) Vodar


Vodar
senior tag

Nekem most perpill nagyon jó a le/feltöltési sebességem, mondjuk a ping hagy némi kívánni valót maga után (a megszokott 3-4 helyett most 9-10).

(#8634) dethroner válasza Vodar (#8631) üzenetére


dethroner
veterán

Az a kábel átvágásos dolog még a múlt hét csütörtökön történt, ha valóban az történt egyáltalán, mert sehol nem volt híre, ellenben a tavalyi kábelvágással, ahol azért jópár helyen olvasható volt a dolog. És nem tudom az hogy függene össze azzal, hogy a szomszédban van telefon, nálam meg nincs.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8635) dethroner válasza dethroner (#8634) üzenetére


dethroner
veterán

Tegnap besétáltam az ügyfélszolgálatra, ma pedig már működik a telefon.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8636) Ed Rush válasza dethroner (#8634) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Helló!

Ezt soha nem is fogják közzé tenni, a lényeg, hogy teljesítsék a 98%os minőségi mutatót. Naponta vannak meghibásodások, területi kimaradások, amiről az ügyfelek nem tudnak,csak akkor, ha felhívják a 1272őt.

Az hogy a szomszédnál van, nálad meg nincs telefon, az több okból is lehet.
- másik elosztó eszközön vagytok
- másik port nem hibásodott meg

Modemes területnél minden eszköz külön "életet" él, attól függően, hogy milyen konfigurációt állítottak be rajta.

Hogy ezeket honnan tudom? Jókor voltam, jó helyen... Maradjunk ennyiben. :D

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#8637) polonic


polonic
félisten

Elképzelhető, hogy a digi családi házas övezetben is akar szolgáltatást nyújtani?
Ahol lakom a társasházakat nem rég kábelezték be. Mellettünk megy egy patak, a patak másik oldalán családi házak vannak. Ma láttam, hogy a hídnál a családi házaknál is feltúrták a földet és fektetik a kábeleket. Vagy csak arra menne a kábel nyomvonala.

(#8638) RootRulez válasza polonic (#8637) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tudom mennyire érné meg nekik. Épp azért iylen olcsó a szolgáltatás, mert lakótelepeken vannak ott, ahol kevés mazzaggal sok házat ellátnak, így jóval olcsóbb fenntartani, tehát olcsóbb az előfizetési díj is... De ettől függetlenül ki tudja...

═════════════════════════════════════════

(#8639) huh87 válasza Raistlin32 (#8463) üzenetére


huh87
tag

Nekem TL-WR741ND routerem van, Startnet. Még a wifi előtt rendben volt a 20/10.
Router és hálókártya be, megcsináltam a beállításokat, amiket leírtál, de semmi változás, a letöltés felével jön csak, ha nincs csatlakoztatva laptop illetve mobil :( . 10/10
A gépben a kártya TL-WN353GD.
Mi lehet a gond?
Driver frissítés csak a kártyához volt, a ruterhez még csak az alap firmware van.

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#8640) szvl válasza huh87 (#8639) üzenetére


szvl
tag

Wifi-n a kábelen elérhető sávszélesség töredékét lehet csak elérni. Választanod kell, hogy maradsz a nagyob szabadságot adó de kis sávszélességű wifi-nél, vagy visszatérsz a kábeles de gyorsabb kábelre.

Esetleg lecserélheted a routeredet is és a hálókártyádat is IEEE802.11n szabványt támogató eszközökre (ezek gyorsabbak, de az ezekkel elérhető sávszélesség is messze elmarad a vezetékestől).

(#8641) huh87 válasza szvl (#8640) üzenetére


huh87
tag

Köszi a választ! :) A sávszélességgel így is elégedett vagyok. Esetleg egy letöltésdömping beindulásakor térnék vissza a kábeles megoldásra.

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#8642) mycso válasza huh87 (#8641) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

illetve kiegészítveaz előttem szóló kollégát, "g" wifi és hálózati eszköz párossal kb. olyan 17/17 elmélet sávszél érhető el, ez nálam gyakorlatban is kb. itt körül mozog. Nekem egyébként egy olcsó: TP-LINK TL-wr340gd routerem van és használom már régóta hiba nélkül.

Ha "n" wifi és hálózati eszközt nézünk, ott sokkal magasabb sávszélesség érhető el wifin. (itt azért a 30mega körülit át kellene vinnie simán, persze rengeteg dologtól függ még...)

Itt egy kb. életszerű tényleges letöltési sebességeket mutató iromány:

b szabvány->11mbps elméleti maximum, 0.8-0.5 gyakorlati
g szabvány->54mbps elméleti maximum, 1-2 megabit gyakorlati
n szabvány->300 (270)mbps elméleti maximum, 6-8megabit gyakorlati

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8643) brd válasza mycso (#8642) üzenetére


brd
nagyúr

Alá lett az lőve kicsit.

B-st már régen használtam, de valami 3 Mbitre emlékszem;
G-s nél simán megy a 20-25 Mbit;
N-esnél láttam már 80-at is (de ezt sem sokat használtam).

Természetesen jó viszonyok esetén.

The only real valuable thing is intuition.

(#8644) Vodar válasza brd (#8643) üzenetére


Vodar
senior tag

G-nél nálam 18 ment max.

(#8645) brd válasza Vodar (#8644) üzenetére


brd
nagyúr

Jó, legyen annyi, ;) de az 1-2 Mbit mindenképpen vicc, annál jóval többet tud a gyakorlatban is.

The only real valuable thing is intuition.

(#8646) Bibby


Bibby
addikt

Bocsánat ha volt már ilyen kérdés/probléma.
Adott egy noti, és egy wifi router. A torrent olyat játszik, hogy elindul valami, felmegy a maximum letöltésig, majd szépen lecsökken nullára (néha még a netet is megöli), ezután újra fel a maxra. Akkor is ha feltöltés nem megy mellette.
A router nem lehet gond mert asztali géppel is volt használva és azzal semmi probléma.

Ελευθερια η θανατος

(#8647) mycso válasza brd (#8645) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Csak másoltam ezt a 3 leírást én is most látom, hogy aki írta bit-et írt....

Tehát a gyakorlati sebességnél a tényleges adatmozgást gondolta MByte -ban.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8648) krystman


krystman
őstag

Mitől van az hogy a böngészés rettentően darabosan megy még a letöltés meg megy fullon? Nagyon nehézkesen jönnek be az oldalak.

(#8649) #89874944 válasza krystman (#8648) üzenetére


#89874944
törölt tag

nemtudom de remélem megoldják már végre...egy hete ilyen

(#8650) krystman válasza #89874944 (#8649) üzenetére


krystman
őstag

Aha.Akkor nem csak nekem ilyen. Hát elég furán működik mostanában!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.