Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) Viktor77 válasza Shaza (#75299) üzenetére


Viktor77
titán

Melyik verziót tetted fel? Mert ha DHC-t, akkor Win Storeból kell feltenni a Control Panelt. (Illetve, nem emlékszem pontosan, de magától is felmegy pár perc múlva.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75302) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv! Radeon RX580-as videókarim van, Radeon 19.20-as szoftververzióval ("Adrenalin").

Azt tapasztaltam, hogy bármilyen Android emulatort telepítek (Bluestack, MeMu), amint elindulna, a gép azonnal lefagy. Az újraindulást követően az értesítések között a következő üzenetet kapom, utolsóként ez szerepel:

"Deafult Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected system failure"

Ez mit jelent, hogyan oldhatnám meg az Android emulátor futtatását és mit kellene átállítanom?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75303) Ataxia


Ataxia
tag

Sziasztok
Vettem használtan egy videókártyát aminek a hűtése fél passzív lenne hivatalosan, viszont nálam ez nem így van.

35 fokon is alacsony fordulaton , de forog.Az msi afterburnerben tudom szabályozni ugyan, de 41% alá nem engedi vinni.

A kártya típusa: GIGABYTE GeForce GT 1030 OC 2GB

Légyszíves adjatok tippeket, hogy mivel próbálkozhatok.
Kimondottan félpasszív hűtése miatt esett erre a választásom.

Lehet esetleg , hogy nem gyári ventilátor van rajta?

(#75304) Csupingo válasza Ataxia (#75303) üzenetére


Csupingo
veterán

Miből gondolod, hogy félpasszív? Az oldalán nem említik. Talán 1030-ból nincs is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75305) Ataxia válasza Csupingo (#75304) üzenetére


Ataxia
tag

Par vásárlói értékelésben említik meg, de ezek szerint ok csak arra.gondoltak, hogy alacsony fordulaton üzemel es nem lehet hallani a hangját.

Valószínűleg igazad van es 1030-bol nincs csak aktív vagy passzív hűtéses megoldás.

(#75306) Shaza válasza Vertigo18 (#75302) üzenetére


Shaza
senior tag

Azt siketült megoldani most viszont ha beállítom a függőleges szinkronizációt ,akkor automatikusan visszaállítja a "3D alkalmazás határozza meg " opcióról a "speciális 3D képbeállítások használata "opcióra :W

[ Szerkesztve ]

(#75307) bobalazs válasza Vertigo18 (#75302) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az órajeleket tudod belőni manuálisan, alá vagy fölé a jelenleginek a stabilitás érdekében.

(#75308) Vertigo18 válasza bobalazs (#75307) üzenetére


Vertigo18
addikt

Minden teljesen alapon van, biztos vagyok benne, hogy semmit sem állítottam el rajta...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75309) bobalazs válasza Vertigo18 (#75308) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem baj, én mondtam mi lehet a megoldás elsősorban mit csinálnék én.

(#75310) dethroner válasza Csupingo (#75225) üzenetére


dethroner
veterán

Pár nap nyugalom után tegnap megint úgy indult a gép, hogy nem jött jel a monitorra. Kihúztam a csatlakozót a monitorból majd visszadugtam, és egyből ott volt a kép. Tehát vagy kábel, vagy a monitor a hunyó. Ja, azt eddig nem említettem hogy átalakítós a kábel, tehát a kártyáról DVI-D jön ki, a másik végén pedig HDMI ami bemegy a monitorba. És valami noname kábel, a legolcsóbb amit a helyi pc boltban találtam. Érdemes lenne egy vennem egy olyan kábelt ami HDMI mindkét végén? Ez megoldhatná? De miért lehet az, hogy egy ilyen kihúzás-visszadugástól helyrejön?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75311) cbm1974


cbm1974
tag

Üdv

Tud valaki mondani itt VGA javítókat?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75312) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,
Szeretnék egy I5 4590 mellé venni egy ilyen kártyát.
-Powercolor Radeon RX 570 OC 8GB GDDR5 Red Dragon videokártya /AXRX 570 8GBD5-3DHD/OC/ + AMD Bundle
Ár: 52K
Van aki használ ilyet? Mennyire megbízható a POWERCOLOR márka?

(#75313) Csupingo válasza dethroner (#75310) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó ötlet lehet hdmi-hdmi kábellel is kipróbálni. Ha mondjuk 4k monitor, akkor hdmi high speed with ethernet kábel kell, ha csak fhd 60 Hz, akkor jóval olcsóbb is elég.

(#75312) droti25: kérdezz rá a kártya topikjában. Nem a legjobb, de talán vállalható.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75314) dethroner válasza Csupingo (#75313) üzenetére


dethroner
veterán

Csak 1080p 60Hz. De mi a francért lehet az, hogy a monitorból kihúzva és visszadugva jó? Kábel a szar?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75315) Csupingo válasza dethroner (#75314) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom. Ez átalakító (akkor talán az vacakol), vagy a kábel egyik vége dvi a másik hdmi? Esetleg nem tökéletes a csatlakozó a monitoron, vagy tényleg a monitor betegeskedik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75316) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,
Van egy régebbi monitorom amin csak VGA csatlakozó van. Viszont szeretnék egy új videókártyát venni amin már csak DVI/HDMI/DP portok vannak. Az lenne a kérdésem, hogy a DVI => VGA konverterrek [link] meg tudom oldani azt, hogy rendben mükődjön a monitorom? HDMI foglalt mivel abba egy TV-t nyomtam rá. DP-n is müködhetne a dolog a következő konverterrel [link] ?
Segítségetek előre is köszönöm!

(#75317) bobalazs válasza Amos17 (#75316) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ezek erre valók, ezzel működnie kell.

(#75318) dethroner válasza Csupingo (#75315) üzenetére


dethroner
veterán

Két különböző csati a két vége.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75319) Csupingo válasza dethroner (#75318) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor pláne érdekes, mert abban szerintem semmilyen átalakító nincs. Hacsak nem valami bonyolultam hiba, akkor tényleg csak a kábel minősége, a csatlakozó állapota, vagy a monitor marad mint lehetséges hibaforrás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75320) dethroner válasza Csupingo (#75319) üzenetére


dethroner
veterán

Így van, nincs fizikai átalakító. De miért van hogy csak néha egyszer csinálja és utána napokig nem? Még van egy másik tippem is, vga. Mert a monitor és a kábel már évek óta megvan és nem tapasztaltam ilyet, csak úgy hiszem nyár óta, amikor ez a mostani kártya bekerült a gépbe. Legközelebb megnézem mi van ha a kártyáról húzom le a csatit, vagy bekapcsolom a tévét, mert az is rá van kötve. Meglesem hogy azon van-e jel :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75321) cbm1974 válasza cbm1974 (#75311) üzenetére


cbm1974
tag

Üdv mindenkinek!

Gigabyte GTX 980Ti 6G gaming - ről lenne szó.
Hibajelensége, hogy nagy terhelésnél eldobja magát, pl. furmark 1024x768, de a régebbi 3d-k és játékoknál nincs probléma. Pl. far cry 3 is jó volt, vagy a fifa-k. Szóval amikor nagy terhelést kap, elmegy a kép, a gép újraindul. Állítólag van rajta több mosfet is, az egyik hibája okozhatja. A konfig rendbe van, akitől vettem, nála is olyan volt, és ő is már így vette meg az elődjétől. Az én eladóm próbálta több konfigban, ez egyértelműen kártya hiba. Arra gyanakszom, áramlökést kaphatott és elszállt benne valami, ami erőteljes terhelésre előjön, a gyenge láncszem hatására.
Fokokat nem néztem még, valamenyire persze melegedett terhelésre, de ha valaki javítja,úgyis ez lesz 1. dolga. Az igaz, hogy bár az én konfigom nem tudja kihajtani félig sem, de a kártya mindenképp ludas.
Tegnap csinált olyanokat is, mintha tényleg memóriahibája lenne, kriksz-krakszolt, de csak a farcry menüablakában a select-sávoknál, a játéknál semmi, ill. a google keresőben az oldal teljes káosza volt, csak homályos nudlikat lehetett látni, de máshol nem. Újraindításnál megszűnt a jelenség. Természetesen nem húztam meg, ezekkel nem is lehet, mert a farcy 3 régebbi ennél a kártyánál, de ezek után mégsem merem használni tovább,nehogy nagyobb baj legyen.

Ki tudna hozzászólni, ill. ajánlani egy megbízható javítóst?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75322) varmi2 válasza cbm1974 (#75321) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sztem te sem, és aki mondta az sem tudja, hogy mi az a mosfet. Ez gpu vagy memoria hiba. A javítás többe kerül, mint maga a kártya.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75323) dethroner válasza cbm1974 (#75321) üzenetére


dethroner
veterán

10 éve ugyanezt megéltem a 8800GTS 512 MB-al. Memória hibás volt, nem lehetett vele mit kezdeni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75324) cbm1974 válasza varmi2 (#75322) üzenetére


cbm1974
tag

Elég merész állításaid vannak, ha tudnád papám milyen elektronikai zseni, nem írnál ilyen zöldséget :W Némiképp örökölhettem a technikai érzékét, aki pedig ezt a tippet ajánlotta, ugyanilyen kártyáját ezzel szervizelték, kicserélték rajra az egyik fesz.szabályzót, van több is a rajta. Sztem ilyesmi lehet ez is, különben miért működik tökéletesen kis terhelésnél sokáig? A farcry 3 max. beállításon ment hiba nélkül full HD--be, kb. fél-1 órát teszteltem! Sok más tesztet néztem 3d mark, stb., és amivel nem dobta el, hibátlanul lefutott szép eredménnyel!
Előző gazdája alulhajtotta afterburnerrer, úgy nem jelentkezett a hiba, ő adott keretek közt tartotta..
(Viszont mégis elképzelhető, hogy mivel nem százas, kis terhelés is nagy volt neki, ennek hatására később más is károsulhatott benne)

De inkább szervizesben bíznék, nem találgatásokban, szóval senki nem tud itt?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75325) dethroner válasza cbm1974 (#75324) üzenetére


dethroner
veterán

Hajtsd meg benne a ramokat és meglátod mi a helyzet. Ne farcry 3-at nyomass, azzal egy 6600gt is elvan. Valami mai játékot maxolj ki és figyeld!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75326) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ha valaki referencia kártyát illetve referencia hűtést említ, akkor valami ilyesmire gondol?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#75327) bobalazs válasza kutga (#75326) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

:K

(#75328) kutga válasza bobalazs (#75327) üzenetére


kutga
nagyúr

Az árán kívül van annak előnye hogy ilyet válasszon az ember?

Let the Zone take me if I am.

(#75329) bobalazs válasza kutga (#75328) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hátul nyomja ki a meleget és nem a gépházba, ha olyan házad van, előnyös.

(#75330) kutga válasza bobalazs (#75329) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre nem is gondoltam, köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#75331) Amos17 válasza bobalazs (#75317) üzenetére


Amos17
tag

Köszönöm szépen :)

(#75332) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Tiszteletem!

Van egy Gigabyte RTX 2070-es kártyám windforce 2x hűtéssel, ami nem a legacélosabb a teljesítményét figyelembe véve (és akkor még finoman fogalmaztam). Ha esetleg lecserélném a hűtést, akkor ugrik a garancia?
Azt tudom, hogy evga-nál szabadon cserélhető a hűtés, viszont azt nem, hogy gigáéknál hogyan állnak ehhez a kérdéshez. Valakinek bármi infó/tapasztalat?

(#75333) bobalazs válasza csabooooo (#75332) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ust asked GIGABYTE about warranty void if I remove the air cooler on my RTX 2080ti and they confirmed that '' If you remove / change / add any components for the graphics card. This will void the entire warranty of the product. ''

Igen, ugrik a gari.

(#75334) csabooooo válasza bobalazs (#75333) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Köszi!
Így meg saját magát fogja elfüstölni. Idle 46-47 fok, játék alatt 80+. Mi lesz nyáron?

(#75335) GSP válasza csabooooo (#75334) üzenetére


GSP
aktív tag

Rá kell majd dobni egy-két tojást, ha már úgyis... :N

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#75336) Csupingo válasza csabooooo (#75334) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezeket nem lehet kicsit szelídíteni, mint az amd kártyákat? Power limit visszavétel, órajel, feszültség csökkentés, stb. A kártya topikjában nem tudnak segíteni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75337) csabooooo válasza Csupingo (#75336) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Persze, lehet szelídíteni, de akkor minek a 2070, ha ledegradálom 2060-as szintre?

(#75338) Csupingo válasza csabooooo (#75337) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem feltétlenül, mert pl. amd-nél feszültség csökkentés hatására még nőhet is a boost órajel, vagy stabilabban tartható, a kisebb hőfok miatt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75339) csabooooo válasza Csupingo (#75338) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Hmm....ennél a kártyánál úgy látom negatív irányban nem is engedi a GPU feszültséget módosítani.

(#75340) bobalazs válasza Csupingo (#75338) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg lehet próbálni; az MSI Afterburner féle órajel-feszültség görbét, és a lehető legmagasabb órajelet beállítani neki a lehető legalacsonyabb feszültség mellett. Így a fogyasztás és hő is csökken az órajel meg marad magasan, ettől nem lesz ledegradálva a gpu.

(#75341) cbm1974 válasza dethroner (#75325) üzenetére


cbm1974
tag

A 6600GT? :DDD
Még a 2. részéhez is kevés lenne, mert az 8-as szériával érzi jól magát, a 3. pedig min.8800, HD2900, de ajánlott HD5-ös, ill. gtx 480.
Annyit még elmondanék, hogy nekem 4magos procival, 8G ram, HD6850-el láthatóan akadozott, pedig ez bivaly volt akkor.
Ne felejtsük, hogy én 1920x1200-ben full maxon néztem és a gtx 980-al már kiválóan hasított!

De hogy hajtanám meg friss játékkal, mikor már a furmark is eldobja teljes képernyőn?? Valószínű ez történne, de mikor nem találkozik hasonló korlátokkal, hiba nélkül, vígan teljesít! Az is fontos, hogy menet közben egyszer sem vágódott hanyatt, ha már elindult a grafikával, a kártya nem hibázott.Ez mitől lehetne ram hiba, de a gpu-nak sem lehet sok köze hozzá szerintem ?!

Majd meglátjuk a szervizest, az lesz mérvadó, mi meg csak találgatunk...

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75342) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A Paladins nevű játéknál valamiért állandóan fps dropjaim vannak,néha mikrolaggol is .
A gépem a leírásban.144Hz-es a monitorom(ráadásul G-synces ) a játék mappájába 141-re állítottam a max fps-t.

Köszi!

(#75343) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Próbálkozott már valaki egyedi ventilátor profilt létrehozni, ami "aszimmetrikus"? Értem ez alatt, hogy mondjuk 60 foknál kapcsol be a ventilátor, de amikor hűl a kártya, akkor nem ugyanott áll le a ventilátor, hanem 50 fokig még pörög.

Ezzel kivédhető lenne az, hogy alacsonyabb terhelés esetén ki-be kapcsolgasson a ventilátor ahogy 58-61 fok környékén táncol a GPU hőmérséklet.

Lehetséges ilyet létrehozni?

(#75344) Csupingo válasza Chosen (#75343) üzenetére


Csupingo
veterán

Alapesetben ezt csinálják a félpasszív kártyák is. Külső programok nélkül. 50-60 fokon kapcsolnak be és csak 30-35 fokon ki.
Persze ha mindig 58 fok közelében lenne a hőfok, akkor így is ki-be kapcsolna. Inkább valami egyedi profil kéne, ami mindig pörgeti. Mondjuk az is kérdés, hogy mi tartja 58 fokon.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75345) bobalazs válasza Chosen (#75343) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pont erre jó a hysteresis magasabb értékre állítása MSI ABben. [kép]

(#75346) Chosen válasza Csupingo (#75344) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, elvileg így kellene működnie, de a gyakorlatban a gyári szabályzással azonnal kikapcsol a venti már 59 fokon is. :( (MSI Gaming GTX 1660 Super)

bobalazs: Ez lesz az szerintem! Ebbe belenézek, köszönöm! :R Már most is egyedi szabályzást használtam, de szimmetrikus profil esetén nagyon hamar fel kell kapcsolni a ventit, hogy a ki-be kapcsolós jelenséget kiszűrjem. Ezzel viszont jó lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#75347) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

3D-s munkához szeretnék videókártyát. nVidia vagy Radeon javasolt ilyen felhasználásra?
A gép konfigja: AsRock B250M Pro4, I5-7500, 24 GB RAM, FSP Hexa+ 500W

Tudnátok ajánlani max 100e Ft-ig videókártyát?!

Üdv,
GBoy

(#75348) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Adott egy új konfig, Mortar Max, R5, RX 580 gpu.
Egy játék elindításánál mikor terhelést kap a gpu cicergő sercegő hang jön a gépből mindaddig amíg a játék be nem tölt a főképernyőre, ezután a hang egy kicsit halkabb lesz, de továbbra is megmaradt.
100% hogy nem a ventilátorokból jön a hang azt leteszteltem.
Netezés közben pl nem csinálja, illetve ha elindítok egy Furmark tesztet akkor sem.
Valakinek van valami ötlete?

:R

[ Szerkesztve ]

(#75349) EgyipTomiii


EgyipTomiii
újonc

Sziasztok,
Szerintetek mi lehet ez a sötét folt egy GTX 1060 hátulján?

[kép]

Még fél év gari van rá.
Köszi a válaszokat

(#75350) SP4C3 válasza gameresboy (#75347) üzenetére


SP4C3
veterán

Használtan nézz egy (nvidia) Quadro-t.
Milyen jellegű munka? CAD CAM?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.