Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) somfalvi válasza Rockland (#78995) üzenetére


somfalvi
tag

Intel CPU-k türhető kategóriát képviselnek árban! Bezzeg az AMD!!! :( Arra ne számíts [link] , hogy a VGA árak lejjebb mennek.

(#79002) somfalvi válasza failed (#78996) üzenetére


somfalvi
tag

Amikor ezen hiba előjön-monitor csikózik- a számitógép házat meg szoktad érinteni? Én még a tápegységre gyanakodnék. Rosszul szigetelt vezeték vagy ilyesmi ,ami hatással van a monitorra. Kábel felvezeti az áramot. Csak egy tipp! Van esetleg nálad másik táp, amivel ki tudnád szűrni ?

(#79003) somfalvi válasza Brebó (#78997) üzenetére


somfalvi
tag

[link] Itt megnézheted! :)

(#79004) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne, hogy egy TUF VGA-t mivel leher rávenni, hogy böngészés közben is pörgesse a ventilátorát?
Több VGA van a gépben, több monitorral. MSI AB-t próbáltam, de nem reagál rá az elvárásaim szerint, vagy mindkét VGA-t szabályozza és amikor a másik majd felszáll, a TUF akkor kezdi felvenni a fordulatot, vagy ha szétválasztom a ventilátor vezérlést, akkor random pörgeti a ventilátorait.
A mellette levő VGA 20°C-al hűvösebb (40°C nagyon alacsony ventilátor fordulatnál, a TUF meg random megpörgeti a ventilátort és leáll ( 58°C). (lassan ott tartok, hogy rálógatok egy 120-as rendszerhűtőt) :DDD

(#79005) Viktor77 válasza szacsee (#79004) üzenetére


Viktor77
titán

TUF mi? Van belőle AMD, Nvidia is.
Az AMD driverben csak egy kapcsoló, hogy kikapcsold a 0 rpm módot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79006) szacsee válasza Viktor77 (#79005) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs lemaradt. RTX 3070.

(#79007) Viktor77 válasza szacsee (#79006) üzenetére


Viktor77
titán

Az Asus saját programja?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79008) szacsee válasza Viktor77 (#79007) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbáltam, de nem jöttem rá hogy kell rávenni vele, hogy fix fordulaton menjen. 0db kapcsoló offon, ventilátor csúszkát növelem, de 60°C alatt kb mint halottnak a csók.

(#79009) cbm1974 válasza BogyóBP (#78994) üzenetére


cbm1974
tag

Ilyenről még nem hallottam, elöregedni csak a kondik, tekercsek tudnak, de azért azok sem hamar, főleg a mai kondik...A szilícium nem öregszik, a proci emberöltőig képes "élni", ha előírt határokon belül használjuk, nem gyötörjük agyon...
Elsőként a monitorra gyanakodnék, beállításokra...

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#79010) pilu01 válasza somfalvi (#79000) üzenetére


pilu01
senior tag

Megvan, két Arctic F12 PWM PST gyorskötözővel összekötv, rárakva befőttesgumival.
Hővezető lapok, hűtőzsír kicserélve.
A házban két ugyanilyen tipusú venti, alul be felül ki.
Auto Radeon beállítások mellett ezen a felbontáson:

92 fokra megy föl a hőmérséklet.
Terhelés nélkül 42 fok.
Ez normális, vagy kezdjem előlről a zsírozást?

(#79011) Viktor77 válasza pilu01 (#79010) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nálam így néz ki:

Szerintem csináld újra. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79012) spici


spici
tag

Sziasztok!
Kártya: Gigabyte RTX 2070S windforce 3x (közel 1,5 éves)
Táp: FSP HyperM 600W 80+ (lassan 4 éves)

Az lenne a problémám, hogy bizonyos szituációkban a kártya 100% ventin pörög, és mindkét monitor standby-ba megy, háttérben a windows tökéletesen fut, sőt a játék hangját is hallani, azaz az sem fagy le.

Játék közben 1x csinálta ezt (kb 20-ból) és érdekes módon, bizonyos szituációkban jön elő, pl nézem istyle oldalát, FB marketplace-en rákattintás pillanatában a termékre, megcsinálja, olvasgatok fórumon és hirtelen kampec. Terhelésfüggetlennek mondhatni az egész. Csak RESET segít.

Mi okozhatja a problémát? Tápkábelek elég fixek, nincs lazulás, nincs VGA melegedés.
Garanciáztassam be a kártyát, vagy tápot cseréljek, esetleg más?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#79013) failed válasza somfalvi (#79002) üzenetére


failed
tag

Nem szoktam semmihez hozzaerni. De akkor szethuzok mimdent, es ujra ossze. Meg atnezem a csatikat, hogy ne erjenek hozza semmihez.

Masik tap sajnos nincs. Ez zsir uj.

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#79014) pilu01 válasza Viktor77 (#79011) üzenetére


pilu01
senior tag

55 FOKOS VOLT MAX A KÁRTYA? ? :Y
Milyen tipus, milyen hűtővel?
Ventik gyári fordulaton, vagy piszkálva?

Egyébként alapról custom presetet indítva nekem is "csak" 77 fok a max temp.
Mikor a képernyőmentést csináltam, előtte 10 percet ment a stress test, tehát eleve meleg volt.
De akkor is 22 fok különbség!

(#79015) Viktor77 válasza pilu01 (#79014) üzenetére


Viktor77
titán

MSI Gaming X. Alulfeszelve, -40Mhz (így is nyerek pár -mV-ot és hőfokot), a ventik max 40%-ra beállítva.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79016) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok.
Van egy GTX1050 videókari a gépemben. Van három HDMI kimenete. Van két tévém rákötve, egy 82 centis, ezt használom monitornak, meg egy 140 centis, ezt használjuk tévének. Na most, azt szeretném, hogy amíg a nagy tévére kitolok a gépről valami filmet az asszonynak VLC-n, addig én játszok a monitoron. Vizuálisan működik is a dolog, de a hanggal probléma van. Minden hang a nagy tévére megy. Azt kéne megoldanom, hogy mindenhova a saját hangja menjen a tartalomnak, tehát a nagy tévén csak a film hangja szóljon, a monitoron meg a játék hangja, vagy amit épp csinálok rajta. Lehetséges ilyesmi? Köszi. :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#79017) Metalmedve


Metalmedve
csendes tag

Hello!
Adott egy GTX 760, bele raktam egy C2D 2X3.00GHZ 2 gb ram gépbe, hogy megnézzem működik e még, mert akitől vettem nem tesztelte. Az lehetséges, hogy ez a rendszer képtelen meghajtani annyira, h legalább Bios képet adjon? A HDMI kimenet érzékeli, de nincs kép. Vagy kuka a VGA? Köszönöm!

Maci

(#79018) Csupingo válasza Metalmedve (#79017) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán alaplapi bios frissítés után működne. Bios reset volt már? Az is lehet, hogy az alaplap nem szereti, de ettől függetlenül még lehet jó a kártya.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#79019) Dzsozefzon


Dzsozefzon
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást én kifogytam az ötletekből: Tegnap beszereltem a gépembe egy m2ssd hűtőbordát, de hogy odaférjek ki kellett vennem a gpu-t (Gigabyte RX580 8GB), a gép eddig két monitorrol ment egy 4k LG -t HDMI-ről és egy Asus full hd monitort hajtott DVI-ról a kártya. Miután végeztem és újra beüzemeltem a gépet egyik monitor sem adott képet, teamviewer-en keresztül frissítettem a drivert és újraindítás után a 4k lg-n már volt kép, de az asusba azóta sem tudok életet lehelni, holott előtte tökéletesen működött, csak magával a 2.monitorral dvi-on indítva sincs kép, win10 nem észleli, ddu-s tiszta driver újrahúzás, kártya ki/be újra megvolt, de nem akar összejönni. Bármilyen 5letet szívesen fogadok, előre is köszönöm: Szabolcs :R

(#79020) somfalvi válasza pilu01 (#79010) üzenetére


somfalvi
tag

A beföttesgumi nem jó választás! Elöregszik hő hatására! Szakad. Mit használtál hűtő zsírnak? 92 fokot sokallom.

(#79021) pilu01 válasza somfalvi (#79020) üzenetére


pilu01
senior tag

Régi zsírt.
Most vettem ARCTIC MX-4 2019-et, azzal 85 fok teljes FurMark terhelés alatt.
Még mindig soknak találom.
Annak valahol utána tudok nézni hogy milywn vastag thermal pad kell alá?
Lehet kicsit vastagat tettem. és nem fekszik fel rendesen a hűtő a gpu-ra?

(#79022) Viktor77 válasza pilu01 (#79021) üzenetére


Viktor77
titán

Biztos, de nem írtad milyen kártyád van.
A feszt (driverben) vedd vissza kezdésnek 0.1V-tal és nézd meg úgy.

Nálam így néznek ki a beállítások:

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79023) pilu01 válasza Viktor77 (#79022) üzenetére


pilu01
senior tag

bocs, Giga rx470 4gb G1
Nálam ilyen alapon:

Gyári hűtést használsz?
A két nagy ventit hogy kell szabályozni, ha kell?
Mert ott 1300 körül van a max fordulat.

(#79024) Viktor77 válasza pilu01 (#79023) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, gyárit.
Ha a feszültség csúszkát átkattintod, akkor tudod beírni a feszértékeket.

Hova van kötve a két ráapplikált venti? Miért nem a gyárit használod?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79025) pilu01 válasza Viktor77 (#79024) üzenetére


pilu01
senior tag

Vga gyári kimenetére van kötve.
Hogy miért? Mert besz@rt. :D
Mindjárt nézem ezt a feszt.

(#79026) somfalvi válasza pilu01 (#79025) üzenetére


somfalvi
tag

Radeon illesztő/Teljesitmény/ Tanácsadó/ Energiatakarékos opció . ez is beállítható illesztőben. Ugyanitt Hangolás fül alatt GPU feszültséghiány is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#79027) Viktor77 válasza pilu01 (#79023) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor a jobboldali potméterekkel tudod állítani, vedd feszesebbre őket. Ahogy látod, csak 85 foknál kapcsol 54%-ra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79028) pilu01 válasza Viktor77 (#79027) üzenetére


pilu01
senior tag

Mennyi gyári venti max fordulata?
Én az enyémen sosem néztem.
Ezek az F12-esek, radeon szoft szerint 56%-on pörögnek 1300-at, és ezeknek ez a max.

(#79029) Viktor77 válasza pilu01 (#79028) üzenetére


Viktor77
titán

2500 körül maxon. 30%-nál forognak 1250 körül.
Megnézhetnéd inkább ezeket, ezek direkt nyomásra vannak kitalálva és a fordulatuk is nagyobb: [link]
Illetve, külföldi rendelés nem jöhet szóba? [link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79030) pilu01 válasza Viktor77 (#79029) üzenetére


pilu01
senior tag

Igen már rendeltem pár napja Aliról, csak másik eledótól,
csak gondoltam amíg megjön addig is menjen és ne süljön meg.

(#79031) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok.
vettem ezer forintert egy asus r9 290 direct cu 4gb videokartyat.
a problema a kovetkezo:
neha a kepernyon ilyen furcsa folt jon elo.
driver telepiteskor azonnal elmegy a kep, fekete lesz minden.
addig nem jon elo, amig a drivert el nem tavolitom.

halott a kartya?
vagy esetleg egy bios csere megoldana?
esetleg egy custom bios?
olyanra gondoltam, amin a memoria orajele nagyon kicsi lenne, igy hatha nem csikozna?
mit ajanlatok?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#79032) Viktor77 válasza Enigma1945 (#79031) üzenetére


Viktor77
titán

Halott. Tipikus jelenség, ha driverrel nem megy a kártya.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79033) Enigma1945 válasza Viktor77 (#79032) üzenetére


Enigma1945
őstag

akkor az sem segit, ha custom biost rakok ra csokkent orajellel?

Szerk: Koszi a gyors valaszt! Egy ezrest megert, ha masnem, a hutoje tuti ! :) Udv: Tibi :R :R

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#79034) Viktor77 válasza Enigma1945 (#79033) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79035) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok! Adott az alábbi konfig:
Ryzen 5 2600, 2x8GB 3200Mhz ram, MSI B450 Mortar alaplap, Asus ROG Strix GTX 1060 6GB, Cooler Master Masterwatt 600 Lite 80 Plus táp.
A problémám az, hogy random fagyásokba, directX hibákba futottam bele játék során, ami a Warzone-ban sajnos "normális" sokszor, mivel másnál is csinálja, de nálam sokszor csinálta, hogy kidobott asztalra, mikor a VGA elérte a 63 fokot, nah meg fekete vagy zöld "gliccsek" jelentek meg. Tudom, hogy a 63 fok majdnem üzemi hőmérséklet, viszont a memória le lett tesztelve MEMTEST64-el, hiba nélkül ment egy órát, CPU-t terheltem Aida-val (lehet mondjuk erre nem a legjobb progi) és amikor a vga megkapta a FURMARK Burn-in stressz tesztet, az alábbi hibákat produkálta. Ha az élsimítás ki volt kapcsolva, akkor felment akár 71 fokig is, semmi gond nem volt, de ahogy bekapcsolom az élsimítást a programban, elkezd csíkozni, stb. LÁSD EZEN A VIDEÓN.
A kérdés az, hogy lehet ez esetleg még táp vagy egyértelműen VGA, igaz? 1 hete járt le róla a gari, úgyhogy elég ciki.

(#79036) kapy válasza sixer66 (#79035) üzenetére


kapy
csendes tag

Ez sajnos a videókártya, pont ezekkel a tünetekkel gariztattam le az rtx 2070-em.

(#79037) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ismertek olyan alkalmazást aminél ha megadom egy játék esetén, hogy mondjuk minimum 60fps-el menjen a játék, akkor megadja a játékhoz a legoptimálisabb grafikai beállításokat? :R RTX 2080-ról van szó.

(#79038) rolcsy94


rolcsy94
tag

Üdv.

Vásároltam egy Cod Cold War kódot de csak rtx 3080 vagy 3090es vga-val tudom aktiválni. Van itt véletlen valaki aki tudna ebben segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#79039) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Van egy VGA-s/kijelző problémám: ITT és ITT írtam róla.

Találtam egy lehetséges megoldást.
Egy olyan módszert keresek, amivel le tudom tiltani az NVIDIA driver automatikus frissítését.

A Google ad találatot, de olyat szeretnék ami működik is.

(#79040) somfalvi válasza aclandiae (#79039) üzenetére


somfalvi
tag

Azon belül, hogy Dell Inspiron 3593 nincs más írva rá? A monitor frissítési rátáját nem tudod lejjebb venni? A cikk szerint 3 vga változattal készült a gép. [link] Csak az a vga driver legyen a gépen,amit a windows tölt le hozzá, update-ről.

(#79041) Joker88


Joker88
őstag

Van egy Gigabyte Nvidia geforce 460 VGA kártya. Mivel "mini HDMI csatlakozó van rajta, vettem egy kábelt , egyik végén normál HDMI csatlakozó (ez megy a monitorba) a másik végén pedig a mini HDMI csatlakozó van (ez ugye értelemszerűen a VGA kártyába..)
Namost ha a gép ki van kapcsolva, a monitoron megjelenik az a szöveg hogy " Ellenőrizze a jelkábelt! " . És csak akkor tűnik el,ha kikapcsolom a monitort.
Mitől lehet ez?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#79042) Pkc83 válasza Joker88 (#79041) üzenetére


Pkc83
őstag

Egy idő után sem kapcsol ki a monitorod magától?
Amúgy normális mert nem kap jelet mivel ki van kapcsolva a gép.

(#79043) Joker88 válasza Pkc83 (#79042) üzenetére


Joker88
őstag

fél óra és kikapcsolt :C :U köszi :)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#79044) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Ilyet láttatok-e már?

Unigine Valley közben ilyen piros, inkább narancssárgás foltok, napok / napocskák majd egyszer zöld napocska (csillag) villant fel egy-egy rövid pillanatra. Egy videóból vannak ezek a képernyőképek.
Én még sosem láttam ilyet személy szerint. Ez egy 1060 Strix, konfig többi része a képen, amúgy nem tudom részletesen.
Egyértelműen VGA hiba vagy más is lehet (pl.: monitor, driver) ? :F

[ Szerkesztve ]

(#79045) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Üdvözlet Urak, rövid es tömör leszek. GTX980 videokártya és a bajom az, hogy a Battlefield 5-ot szeretném egyénileg állítani. Az a probléma, hogy minden újraindítás után alaphelyzetbe áll be. Program beállításoknál kikeresem a bfv.exe-t, megcsinálom amit akarok és alkalmaz. Megy is, de ha kilépek és újra játszom, elfelejti. Nem ez miatt, hanem alaplapcsere volt, így kapott egy friss w10 reinstallt, de ez ugyanúgy ilyen. Legújabb driver, legfrissebb w10. Eddig erős kártyám volt, nem molyoltam ilyen v sync meg hasonlókkal, de most kellene. Erről van szó:

Annyi, hogy a BF játék nem a C meghajtón van, hanem a D-n. Koszi

(#79046) zebra_hun válasza zebra_hun (#79045) üzenetére


zebra_hun
addikt

Eléggé gyengusz az angolom, de azt kihámoztam, hogy a ms store-ból nem ajánlott. Márpedig amikor befejezem a w10 telepítést és aktíválast rágyújtok kint, és mire visszaérek kész az összes frissítés. Újraindítom és használom. Esély sincs driverelni, azonnal letölt mindent. Ráadás amiért ide írtam a bfv, az szintén egy kényes progi. Itt a link amit találtam, senki nem járt még így? Éjjel kihámozom a lényeget, de akár röviden le is írhatná valaki magyarul ;) ok, csak vicc, valamit okozok...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#79047) Viktor77 válasza zebra_hun (#79046) üzenetére


Viktor77
titán

Letörlöd az Nvidia drivert. A hálókártyát letiltod. Csökkentett módban újraindítasz és DDU-val törlöd a maradékot. Felteszed a drivert majd újraindítás után visszakapcsolod a hálókártyát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79048) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Azt vettem érszre,hogy a gpumat 94-97 %-ban hajtom ki.Ennek mi lehet az oka?
r5600x
16gb ram
b450 aorus elite lap
rtx3070 gaming trio x
750w p750gm

Ez előtt amd kártyám volt(5700xt nitro) és azzal nem volt ilyen problémám....

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#79049) aclandiae válasza somfalvi (#79040) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szia!

A WU-et már próbáltam, de nem vált be.

60 Hz => 48Hz-re lehet levenni.

(#79050) somfalvi válasza aclandiae (#79049) üzenetére


somfalvi
tag

A 48 Hz-el is kipróbálnám. Esélyes a panel hiba. Garancia van rá?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.