Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) Andrush1988


Andrush1988
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy tegnap újratelepítettem a gépemen a WIN 10-et és amikor telepíteném a VGA driveremet (Sapphire Radeon R7 250X 2GB GDDR5) akkor valami behal és csak feketeség...kurzolt látom de semmi mást.Már 3-szor raktam újra regnap este a gépet és a VGA-nál mindig megakadok.Csökkentett módban is töröltem a drivert, újraraktam és semmi.Próbáltam a Jelenlegi verziót (Adrenalin 2019 Edition 19.5.2) valamint a bétát is (Adrenalin 2019 Edition 19.7.4 Optional) mindent sikertelenül.Az alap Radeon applikáció ami a gépre kerül miután felismeri a VGA-t megy de ugye abban szinte semmi sincs csak alul megjelenik a "Radeon Settings" és ennyi. Kérlek segítsetek hogy mi lehet a baj, el szeretném adni a komplett konfigot de így nem ha ezt nem tudom megoldani.Remélem a driverrel való vergődésem nem okozott maradandó kárt a kártyában vagy hasonló! :F

[ Szerkesztve ]

(#74102) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#74097) üzenetére


30z.Samu
félisten

Utólag kicsit konkretizálnám számokkal is a különbséget a gyári cooler és az Arctic Cooling között. A GPU gyári hűtéssel 50 fokos volt terhelés nélkül, most 30-32. Terhelés mellett volt, hogy felment 90 fokig a Gigabyte által ellátott hűtéssel (igaz ez MX-4 pasztával lement 80-ra), ezzel szemben a csere után 65-70 között ingázik. A zajszint ég és föld, szinte semmivel sem hangosabb terhelés alatt a gép, mint "nyugalmi" állapotban. Számomra talán ez volt a legfontosabb szempont, amikor eldöntöttem hogy kicsit költök a gép hűtésére is.

Egyébként szerintem rájöttem, hogy Nekem honnan jött ez az egész. Egy közértben dolgozom, ahol 9 hűtő található. Na már most ha egyszerre mennek, akkor tudnak zajt csinálni rendesen, ráadásul a jó része nem mai darab. Aztán ugye szabadnapomon bekapcsoltam a gépet és terhelés mellett otthon is süvített a gép. Oké, nem akkora hangerővel mint a 9 hűtő, de attól még hangos volt. A munkahelyemen nem tudok minden hűtőt lecserélni csendesebbre, korszerűbbre, akkor legalább otthon legyen csend bakker. :D Volt egy ismerős, aki szerint akkor már megszokhattam volna stb, de elkezdett zavarni, na. :)

Sic Parvis Magna

(#74103) Pörp válasza Andrush1988 (#74101) üzenetére


Pörp
senior tag

Csökkentett módban DDU-val szedted le a drivert?

(#74104) Andrush1988 válasza Pörp (#74103) üzenetére


Andrush1988
csendes tag

Szia! Nem, rendesen feltelepítettem mindent és a VGA-t hagytam utoljára. Aztán amikor telepíteném akkor kihal az egész. Semmi baj nem volt a géppel, az utóbbi időben csak PS4-en játszom, de egyre több hibát írt ki valamint újratelepítés előtt 1-2 nappal elkezdte azt csinálni hogy nem is indult el a Radeon program mert "nem található" vagy ilyesmi volt.

(#74105) Pörp válasza Pörp (#74103) üzenetére


Pörp
senior tag

Töltsd le a Display Driver Uninsaller progit és telepítsd. (DDU). Töltsd le a VGA kártya legfrissebb driverét is. Indítsd újra a gépedet úgy hogy csökkentett módban induljon el, DDU indít és leszeded vele a korábbi VGA drivert, majd újraindul a gép ezúttal már normál módban. A netkábelt húzd ki, hogy a VGA drivert ne telepítse fel a windows magától. A korábban letöltött legfrissebb VGA driver feltelepít, netkábel vissza.

[ Szerkesztve ]

(#74106) madmaxxx válasza 30z.Samu (#74102) üzenetére


madmaxxx
senior tag

30z.Samu
Amint a kép illetve a hőfok adatok mutatják az öregedésünk jeleit sikerült háttérbe szorítani, illetve nem kell "szaunáznia" a videokártyának! Nagyon örülök, hogy ezzel az általam javasolt hűtéssel elégedett vagy és valóban bebizonyosodott az ár-érték arány is. Komolyabb terhelésnél sem hiszem, hogy nagyobb dB-lel beindulnának a ventik. :K

Arctic Cooling Accelero Xtreme IV

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74107) 30z.Samu válasza madmaxxx (#74106) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én köszönöm a javaslatot, nagyon úgy néz ki, hogy tényleg jó választás volt. :R

Sic Parvis Magna

(#74108) tasiadam válasza madmaxxx (#74106) üzenetére


tasiadam
veterán

A szauna alatt mit ertesz? A 70fok anak minosul? A 960 blowerem modositott profillal annyi fok, 100% kihasznaltsagon. Van hangja, de nem zavaro, annyit hallani, hogy azert porog, de a 100% fordulaton azert mar megkerdezik h miert proszivozok. Meggyozodesem, hogy a blowereknek jobb a hohaztartasuk, mint 1 deisgn kartyanak, azonos orajeleken es kihasznaltsagon.
Ilyen tuning hutok akkor kellenek szerintem, ha az ember tuningolja is a kartyat.
Egybol kikuldi a meleget, es nem bent fozi meg a tobbi komponenst. Mindig blowereim voltak, es csak a 8800gt ment 90 fokon, de single slot 120W fogyastassal mast nem is var az ember. A laptopom ehhez kepest 90 fokon uzemel ha jatszom rajta, gt620M.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74109) 30z.Samu válasza tasiadam (#74108) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem 90 fokon ment a VGA, egy jobb hűtő pasztával 80-nál megállt. Ami tök jó, csak így is maximum fordulaton pörgette a ventiket és rohadt hangos volt. Tehát nem volt más választásom, le kellett cserélni a hűtést a kártyán.

Sic Parvis Magna

(#74110) madmaxxx válasza 30z.Samu (#74107) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen! Ez szvsz is nagyon jó választás volt! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74111) 30z.Samu válasza madmaxxx (#74110) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én annak is örülök, hogy sikerült feltennem különösebb baki nélkül úgy, hogy sose csináltam ilyet. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#74112) madmaxxx válasza 30z.Samu (#74111) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Anno HD6950 videokártyán volt Scythe Setsugen 2 hűtő. Alapjáraton 38-39, terhelve 42-43, játéknál 53 °C volt. maximálisan meg voltam vele elégedve. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74113) madmaxxx válasza tasiadam (#74108) üzenetére


madmaxxx
senior tag

70°C nem minősül "szaunának" az én szemszögemben. Amennyiben viszont 90,100°C vagy efeletti a hőmérséklet illő lenne utánanézni, hogy újrapasztázással, komolyabb hűtéssel vagy egyéb módon nem lehetséges-e a hőfok csökkentése. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74114) 30z.Samu válasza madmaxxx (#74112) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez sem tűnik gagyinak. :) Én tegnap játékkal leterheltem a gépet, ami a csövön kifér. 65-70 fok között tanyázott a GPU és végre nem akart felszállni a masina, hanem ugyanazzal a hangerővel tette a dolgát, mintha nem is lenne terhelés alatt. Ha hangosabb is volt, minimálisan, a rendszer ventihez odatettem a kezem, lényegesen hűvösebb levegőt tolt ki. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#74115) Andrush1988 válasza Pörp (#74105) üzenetére


Andrush1988
csendes tag

Már újraraktam a win-t....mostmár keresek egy régi drivert a neten és megpróbálom azzal csak nemtudom melyiket keressem meg. A gond az hogy fel sem települ az új hanem kifeketedig minden.....

(#74116) madmaxxx válasza Andrush1988 (#74115) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Biztosan hibátlan a videokártya?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74117) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. RX470-hez már 2 éve nincs frissítés driverben? Az AMD oldalon legalább is windows 8.1-hez 2017-es a legutóbbi driver. Ez reális, vagy rossz helyen nézem?
Azután akartam frissíteni, hogy egyre gyakrabban megy el a kép és írja ki a rendszer, hogy "a VGA driver nem válazolt majd sikeresen helyreállt"

[ Szerkesztve ]

(#74118) madmaxxx válasza HellGreg (#74117) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Az AMD honlapján valóban 2017-es a legutolsó driver Windows 8.1 x64 oprendszerhez. A tegnap kiadott Windows 10 x64-hez valóval mennie kell ugyanúgy. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74119) HellGreg válasza madmaxxx (#74118) üzenetére


HellGreg
őstag

Akkor nem kell emiatt váltanom Win 10-re? :)

(#74120) Pörp válasza HellGreg (#74117) üzenetére


Pörp
senior tag

Valóban ilyen régit ad 8.1-hez. Érdekes, mert 7-hez meg van tegnapi driver...

(#74121) HellGreg válasza Pörp (#74120) üzenetére


HellGreg
őstag

Guru3d-n van 19.7.4 Windows 8.1-hez is, megbízható oldal vajon?

[ Szerkesztve ]

(#74122) tasiadam válasza 30z.Samu (#74109) üzenetére


tasiadam
veterán

hát ott valami nagyon nem volt okés
Egyszer ismerősöm adott ide nekem egy GTX285-et (amikor a 700as széria volt a divat), hogy kb 3 perc után droppolja az fps-t, a 8800gts erősebb volt hosszú távon. hát mivel gondoltam jol karban volt tartva, elfogadtam.
Blower 285...
Szerintem ez a 2 kép mindent elárul, mi volt az oka. Lett egy 285-am, amit tovább adtam :D

105!!!!!!!!!!!!!!!!! fokos volt 3 perc után a kártya, a lamellák hullámosra voltak olvadva... ledig az alu bírja a hőt. De orvosolta a helyzetet egy fullos pasztázás, memória és áramkor kicsit megkenve pasztával enyhén, hűtő kitakarítva, és valami 60-70 fok között lett újra.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74123) madmaxxx válasza HellGreg (#74119) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem kell váltani. A 19.7.4 a tegnap kiadott Adrenalin. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74124) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Szeretnék a gépbe rakni egy 8800GTS-t. Kérdésem az lenne hogy ugye ezen csak dvi csatlakozó van és ha rakok rá dvi to hdmi csatit attól még nem lesz hangom a tv-n. Mivel tudnék hangot is továbbítani a tvre? Köszönöm!

(#74125) Otto Flick


Otto Flick
csendes tag

Sziasztok!

Van egy "MSI GeForce GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X 352bit PCIe (GTX 1080 Ti GAMING X 11G)" videókártyám (kb 2 hónapja vásároltam használtan) és ha játszom akkor "dongó/búgó" hangja van neki. Találtam videót,az én kártyámnak is ilyen hangja van játék közben :

https://www.youtube.com/watch?v=QjBru6tZ6ec

Ezzel érdemes foglalkozni vagy ez nem okozhat komoly problémát?

Különösebben nem zavar a dolog csak egy picit aggaszt :U

U.i :

AZ MSI-nek van magyarországi képviselete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#74126) tasiadam válasza Barell (#74124) üzenetére


tasiadam
veterán

Sima jack kábellel. Van olyan is, hogy DVI+jack to HDMI.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74127) tasiadam válasza Otto Flick (#74125) üzenetére


tasiadam
veterán

Üdv

Van az ún. coil whine, eléggé hasonló a hangja. A túl magas FPS következtében szokott hallatszódni. Amúgy nem okozm ha coil.
Nincs MSI kirendeltség, mindenki viszonteladó.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74128) Andrush1988 válasza madmaxxx (#74116) üzenetére


Andrush1988
csendes tag

Véleményem szerint igen. Minden rendben megy amíg fel nem rakom a legújabb drivert.Ha nem rakok fel hozzá semmit akkor nincs is baja.Szerintem szoftveres gond lehet csak nemtudom hogy mi.

(#74129) 30z.Samu válasza tasiadam (#74122) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az kemény! :D Korábban én is láttam már hasonlót. :D Egyik ismerősöm szólt, hogy nézzem meg a gépét, mert random kikapcsol neki. Oké, felmentem, leszedtem a ház oldalát, hát ne tudd meg mi fogadott... Mondtam is a srácnak, hogy a gépéhez veszélyességi pótlékot kérek. :D Belelt pár órába, mire tényleg normálisan ki lett takarítva és láss csodát nem kapcsolt ki a gép és még halkabb is lett. :))

Sic Parvis Magna

(#74130) Csupingo válasza Andrush1988 (#74128) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak egy kijelző van a kártyára kötve? Nincs egy tv a közelben, vagy valami, amivel másik kimeneteket is ki lehetne próbálni, talán máshol ad képet, miután betöltötte a drivert. Rosszabb esetben a vga halálát szokta jelezni ha még driver nélkül ad képet, de telepítve már nem. Esetleg alaplapi bios frissítést is meg lehet próbálni, ha most van először ez a kártya a gépben.

Ha netkábel nélkül telepíted a wint, és kézzel próbálod mondjuk az előre letöltött 18.12.1.1-es drivert telepíteni, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74131) Grave_444 válasza Andrush1988 (#74128) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tartozik szorosan ide, de érdekes lehet.

Friss win, 1050 kártya. Felteszi magától az egyik 380.xxx drivert, 3d visiont meg minden szart.
Úgy PUBG laggos, hiába van 80+ FPS. DDU-val törlöm. Utána zöld-piros a kép, alig látni valamit.
A monitor tuti hibátlan, a kábel, csatlakozó is.

Most manuálisan feltettem a legfrisebb WHQL-t, de már telepítés közben a gép magától feltette ismét a régit, viszont felül tudtam írni szerencsére. Így megszűnt a lagg és minden működik.

Teljesen más setupban egy 1060-al nem lehetett drivert telepíteni, csak és kizárólag geforce experiencen keresztül.

Érdekes dolgok szerintem. :DDD

(#74132) tasiadam válasza 30z.Samu (#74129) üzenetére


tasiadam
veterán

Tegnap kentem ujra (2 honapja amikor vettem, akkor kapott ezustos pasztat, de most megint kapott 1 masik fajtat) a blower 960am meg olajoztam a csapagyat, es hat nem tudom hogy, de a maximum 67 fok lett. Elotte 75be is belenyalt nagyon neha, de inkabb 75 alatt volt. Furmark alatt sem ment 80 fole. Azert 1 kis olajnak ennyi hatasa legyen?!

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74133) Andrush1988


Andrush1988
csendes tag

Ha hazamegyek kipróbálom! De más kijelzőn nem próbáltam még, csak egy 4k-s tv-m van.Remélem nem halt be a kártya.Nem tudom mitől halt volna be hiszen tényleg alig használom.Van hogy hetekig be sem kapcsoltam. :( Nem most van először a gépben a kártya, benne van 2-3 éve.Legfrissebb BIOS van,ezután már nincs újjabb ehhez a laphoz.

[ Szerkesztve ]

(#74134) Csupingo válasza Andrush1988 (#74133) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg másik tápegység nincs a közelben? Érdemes lehet a vga-t kivenni, visszatenni, talán segít.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74135) 30z.Samu válasza tasiadam (#74132) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meg lehet jobb minőségű volt az a másik paszta, amit kapott a videokártya. :)

Sic Parvis Magna

(#74136) Andrush1988 válasza Csupingo (#74134) üzenetére


Andrush1988
csendes tag

Másik tápom nincs de kiveszem a karit majd ha hazamegyek! :)

(#74137) tasiadam válasza 30z.Samu (#74135) üzenetére


tasiadam
veterán

az ID cooling ben nevis "utánzat"hoz kapottbol kentem rá. Szóval túl jó nem lehet azért :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74138) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv!

Valaki csinált már olyat, hogy egy 16x-es kártyát levágott 1x-re? Nincs hely a gépházban, és a második monitorom mindenképp külön akarom kötni, és csak egy PCI és egy 1x van szabadon.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74139) madmaxxx válasza tasiadam (#74138) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nem lenne egyszerűbb PCI-e x1 kártyát beszerezni? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74140) Viktor77 válasza tasiadam (#74138) üzenetére


Viktor77
titán

Ne a kártyát vágd le, a PCI-E csati végét vágd ki, hogy nyitott legyen.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74141) Csupingo válasza tasiadam (#74138) üzenetére


Csupingo
veterán

Miért akarod annyira külön kártyáról? Hogy ne terhelje annyira, ha mondjuk játszol? Úgy rémlik, hogy egy sima böngészés a másik monitoron alig fogja vissza. Egy komolyabb film nem tudom mit okozhat, azt ki kéne próbálni, de persze ilyenkor a procinak is jobban kell bírnia, ha mindkettőn izmosabb dolgokat futtatsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74142) Santi22


Santi22
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon egyszerű kérdésem lenne, lehet már volt is róla szó valamikor, csak nemtudom hogy keressek rá.

Hogyan kössem össze a videokártyát, amin ezek a csatlakozók vannak: [link]
A monitorral, amin csak ilyen csatlakozó van: [link]

Melyik bemenetről lehet, milyen átalakító kell vagy nemtudom.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#74143) tasiadam válasza madmaxxx (#74139) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem találok sem PCI sem 1x-eset reális áron. ebayen is 20k környéákén vannak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74144) tasiadam válasza Viktor77 (#74140) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen ez is opció, de nem tudom mivel ezt a részét megoldani, munkahelyemen van garage lab, ott tudnám a kártyát, de a lapot nem venném ki a gépből.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74145) tasiadam válasza Csupingo (#74141) üzenetére


tasiadam
veterán

Megszokás. 2 monitorrol dolgoztam, éltem mindig is, eddig az iGPU vitte a másodlagost, most meg mivel nincs iGPU-m, a 960 meg 2 gigás ami nem sok, így szerintem jobb lenne. Most tény és való, hogy a 960 jeleníti meg mind a 2-t.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74146) madmaxxx válasza tasiadam (#74143) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Hardveraprón vagy máshol nem néztél körbe? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74147) tasiadam válasza madmaxxx (#74146) üzenetére


tasiadam
veterán

Pci-osbol osregi radeon es matrox van. Pcie 1x total nincs.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74148) madmaxxx válasza tasiadam (#74147) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Mi az az elvárt szint ami kellene PCI-ból vagy PCI-e x1-ből?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#74149) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

AMD oldalon melyik AIB partnerek nem vonjak meg a garit, ha hutot cserelek? Nvidianal tudom, hogy az EVGA nem csinal belole ugyet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#74150) Csupingo válasza Santi22 (#74142) üzenetére


Csupingo
veterán

Valami ilyesmivel. A lényeg, hogy digitális átalakító legyen. Létezik dvi-d - vga, vagy dp - vga is. Amelyik port nem fog hiányozni neked, vagy amelyik olcsóbb. Általában 1800-3500 forint között már bőven találni. Esetleg érdemes olyan oldalt keresni, ahol vannak vásárlói vélemények és le is írják, hogy tényleg működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.