Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) Csupingo válasza Apokalipszis (#75900) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg ha lekapcsoltad, akkor már törölheted a programot és úgy marad. (Legalábbis pár proginál így volt.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75902) Apokalipszis válasza Csupingo (#75901) üzenetére


Apokalipszis
tag

gyakorlatilag nem ismeri fel a kártyát. És a dragon center sem fejezi be a telepítést. Egyébként minden fasza :D

(#75903) Csupingo válasza Apokalipszis (#75902) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán még működik a gamming app, de lehet, hogy manapság már más néven fut.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75904) Apokalipszis válasza Csupingo (#75903) üzenetére


Apokalipszis
tag

Ez meg nem támogatja az alaplapot :D (ASUS ROG STRIX Z390-E )
Mindegy egyelőre feladom, majd lesz valami :)
köszi a kitartó segítséget :)

(#75905) Viktor77 válasza Apokalipszis (#75902) üzenetére


Viktor77
titán

NvLedVisualiser-t keresd. Ebben egyszer kell belőni, úgy marad, program nélkül is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75906) Apokalipszis


Apokalipszis
tag

Még egyszer köszönöm Csupingo és Viktor77
Felment az One dragon center. letelepíti és szó nélkül kilép. Viszont újraindítás után bejelentkezik, és telepíteni kellett az OneDC_SDK nevű appot. Utána minden működött, minden benne van ebben a centerben.
Sikerült kikapcsolni a fényeket :D Ki is lőttem a programot és most sötét van :)

(#75907) fisi válasza Csupingo (#75851) üzenetére


fisi
senior tag

Szia.

Nos két napig ment a csendes venti dolog. Nem tudom van e összefüggés de az afterburnerben rányomtam kíváncsiságból az oc scannerre ott is jól vezérelt de nem is fuftattam végig csak pár percig és le is állítottam.
Erre tegnap akarok jatszani, és megint elkezdett felporgetni. Hiába állítom bárhova az alaplap slotot most már benne marad akkor is.
Tuti valami szoftveres hülyeség lesz ez nem?

(#75908) Apokalipszis válasza fisi (#75907) üzenetére


Apokalipszis
tag

Tudnál screenshotot csinálni az oc beállításokról és a fan control beállításokról? Ott van a temp limit. Elvileg ha azt eléri, akkor szokott maxon pörögni a venti, beállításoktól függetlenül.
core voltage - +70
core clock - +190
memory clock - +800
Én ekkor jártam úgy, elkezdett maxon pörögni minden. visszavettem 40-150-700 ra és minden fasza.

(#75909) fisi válasza Apokalipszis (#75908) üzenetére


fisi
senior tag

Szia!

Tudok- de minden full alapon van semmit nem állítottam sehova. Ma elkezdtem dduval leszedni a kártya drivert -visszatelepítettem- aztán afterburner le -ccclenaer -aztán dragon center fel azzal is pörgött- dragon center le -afterburner vissza, most megint jó. Arra is gondoltam már nem- e a winben van valami eltoszódva lehet leformázom az ssd- t azt újra húzom a windowst.

(#75910) Apokalipszis válasza fisi (#75909) üzenetére


Apokalipszis
tag

Nem hiszem. Több embernek összeakadnak. Nekem is fent van, de nincs autoindításban. Így minden fasza.

(#75911) Csupingo válasza fisi (#75909) üzenetére


Csupingo
veterán

Én egyszer azt is kipróbálnám, hogy mindent leszedve: msi ab, kártyához való programok, stb, aztán DDU és csak a vga drivert tenném vissza. Megnézném akkor hogy viselkedik, meddig melegszik, mennyire pörög. Esetleg a topikjában érdeklődni, hogy melyik a megbízhatóbb driver ehhez a kártyához.

A proci topikjában nem említenek ilyen gondokat x570-es lapoknál?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75912) fisi válasza Csupingo (#75911) üzenetére


fisi
senior tag

Szia!

Tuti szoftveres dolog ez, ha most megmarad a vezérlés jónak akkor hagyom, ha nem akkor nem tökölök letörlöm a windowst és újra rakom mert csak valami szoftveres baromság lesz ez. Proci topicban nem említenek semmit de amúgy is folyton csak a hőfokok meg az ide oda feszelgetésről írnak ilyen vidi kari gondokról nem igazán, meg eszembe se volt ott kérdezni- gondolván a kártyával van vmi. Megcsináltam amit mondtál bár a sorrend nem biztos hogy ez volt de maradt minden, aztán gondolt egyet és amikor vissza raktam az AB-t jó lett.
Tuti valami olyasmi lesz amit Apokalipszis is ír, hogy valami össze gubancolódik, de várom még az MSI fórumról is mit írnak.

(#75913) Csupingo válasza fisi (#75912) üzenetére


Csupingo
veterán

A másik topikban írtad, hogy böngészés közben is melegszik a kártya. Az alapesetben nem normális. Milyen kijelződ van, vagy mik vannak a kártyára kötve? Lehet, hogy bányászvírus is használja a vga-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75914) fisi válasza Csupingo (#75913) üzenetére


fisi
senior tag

Az azért erős túlzás hogy melegszik nekem amint írtam a 1070 ti- től kezdve de főleg már a 1080 ti is böngészés közben elment 55 fokig is akár, sőt a 1060 - am is elengedte odáig- ez meg ha gyári venti profilra rakom elengedi 60 fokig mert a twin frozr technológia így állítja be, amúgy most 41 fokos böngészés közben mert a manuál profillal így lőttem be, és vissza nézve nem is nagyon kapcsol be a ventije hogy oda hűtse.
Egy Samsung 144 hertzes 1440 es monitor van rákötve megy egy LG okos TV de ugye egyszerre csak az egyik megy, filmezéshez szoktam átváltani a TV- re. Vírus nincs hacsak a NOD 32 nem érzékel ilyeneket.

Íme:

És egy összesítő kép, ahol megugrott egy pillanatra az szerintem amikor videot néztem a Discover China oldalon. Amott láthatod hogy néha 16 %- ra pörget fel egy pillanatra ventit hogy vissza hűtse 41 fokra- 42- ről :P :D Tehát mint láthatod nem a kari a szar, itt valami szoftveres faxság lesz...

[ Szerkesztve ]

(#75915) Csupingo válasza fisi (#75914) üzenetére


Csupingo
veterán

Így talán normális az 1440p és a 144Hz miatt. Amúgy egy átlagos házban, pl. fhd 60-75Hz esetén álló vga ventikkel illene 38-43 °C körül tanyáznia.

Talán nálad az alap 300 és 101 lenne. A memória órajelet megemeli kicsit, valószínűleg azért melegszik.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75916) fisi válasza Csupingo (#75915) üzenetére


fisi
senior tag

Szúrtam még oda egy összesítő képet is az AB- ből. :).
Nekem is megfordulna a fejemben ez amiket írtál de mint írtam neked már amióta áttértem a 144 hz és 1440 re, nekem minden kari ezt csinálja, sőt a 1060- nál még 1080 60 hz monitrom is volt, és az is egy idő után úgymond utol érte magát, mármint ha nem is kapcsolt be a venti de úgy elhúzott 52 fokig is a kari böngészés és youtubeozás közben mint a pinty. :)Mondjuk akkor még egy Zalman Z 3 házam volt.

[ Szerkesztve ]

(#75917) Csupingo válasza fisi (#75916) üzenetére


Csupingo
veterán

Amúgy pl. ezekkel lehet bányászvírust keresni: HitmanPro, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes.
Már félve javaslom őket, mert volt akinek megkergült tőle a win. (Nekem még nem okoztak gondot.)

Nálad inkább a monitor miatt lehet magasabb az órajel, talán nincs vírusod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75918) fisi válasza Csupingo (#75917) üzenetére


fisi
senior tag

A NOD 32 mellett ezeket futtathatom?
Töltöm le a malwarebytest.
Lefuttatva semmit nem talált!!!

Amúgy a NOD 32 mellett már beb..na ha találna nekem mind a win és a NOD 32 is természetesen legál, el is várom hogy jól működjön..

[ Szerkesztve ]

(#75919) Csupingo válasza fisi (#75918) üzenetére


Csupingo
veterán

A nod "sima" víruskereső. Ezek meg kimondottan bányászvírushoz vannak. Azokat a mezei keresők nem szokták megtalálni (talán nem is keresik).

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75920) raymi16 válasza raymi16 (#75510) üzenetére


raymi16
tag

Hát srácok, úgy fest a régi VGA a ludas, ugyanis másikkal nem csinálja azt, amit korábban! 2 tesztet simán letolt eddig, de még kísérletezek!
Viszont akkor egy láma kérdés is társul hozzá: mit lehet egy ilyen VGA-val kezdeni? Igazából alapjáraton megy, ha terhelve van akkor rakoncátlankodik! :F

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75921) Csupingo válasza raymi16 (#75920) üzenetére


Csupingo
veterán

Nézted régi 18-as driverrel is? Gyári bios van rajt? Tápegységed milyen? A topikjában kéne megkérdezned, talán némi órajel, vagy feszültség csökkentés javítana a dolgon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75922) raymi16 válasza Csupingo (#75921) üzenetére


raymi16
tag

Már mindent kipróbáltam rajta (ami persze eszembe jutott meg olvastam), kisebb feszültséget is, órajelet is, biost is frissítettem, alapra is állítottam új tápegységet vettem, kivettem az SSD-t HDD-t, régi alaplapban is kipróbáltam, megcseréltem a ramokat, kivettem az egyik modult, régi illesztőprogit is felraktam, mindent! Ezen kívül még tuti kipróbáltam még pár dolgot csak már eszembe se jut a fele, amennyit idegesítettem magam miatta! :W
Így hogy vettem másik VGA-t már nem idegeskedek miatta, amúgy is terveztem volna lecserélni de nem most, de viszont idegesít ez, hogy nem tudom mi a kínja, mert abszolút jó "kis" cucc! Sajnálom azért! :O

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75923) Csupingo válasza raymi16 (#75922) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor lehet, hogy tényleg valami nyűgje van. Másik gépben nem tudod kipróbálni? Alaplap biosában a pcie-t 3.0-ra, vagy 2.0-ra is tetted már?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75924) raymi16 válasza Csupingo (#75923) üzenetére


raymi16
tag

Persze azt is kipróbáltam! Mmint másik gépben (AM3+ lap) illetve a PCIe-t is bütyköltem! De semmi változás! :(

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75925) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Hátha tutnátok segíteni nekem abban, hogy mi okozhatja a jelenséget. A héten lecseréltem a VGA-mat egy GTX 1050Ti-t, egy RX 570-re. Mit ne mondjak, van különbség. A lényeg az, hogy amióta bent van az RX, csak minden második indításra indul el a Win,de maga gép bekapcsol. :F Rányomok a resetre, és minden OK. Egyébként minden jól megy a gépen utána. DDU-t csináltam, a lapomon a bios a legfrissebb. Mi okozhatja ezt szerintetek? Köszönöm!

(#75926) Csupingo válasza Pehi (#75925) üzenetére


Csupingo
veterán

Néha segít, ha win-ben kikapcsolod a gyors rendszerindítást. Akár betegeskedő táp is okozhat ilyet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75927) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Sziasztok.

Találkozott valaki olyannal hogy egy játék alatt pár perc után le esik az fps, majd szinte játszhatatlan a játék ? Ujrainditás után viszont szép simán fut órákon keresztül.
GTX 1080
- Ram teszt lement
- Heaven benchmark hibátlan
- GPU memteszt lefutott
- Furmark meg sem árt neki.
- Friss Windows, friss driverek
Teljesen tanácstalan vagyok.

(#75928) Dezse18


Dezse18
csendes tag

Üdv , hűtésileg melyik a jobb választás szerintetek ?
https://firstshop.hu/gigabyte-gtx1660-super-gaming-oc-gv-n166sgaming-oc-6gd-p175603
https://firstshop.hu/asus-gtx1660-super-tuf-3-gtx1660s-a6g-gaming-p176429

(#75929) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek egy 1080 vagy 1660 ti a jobb választás jelenleg. Egy árban mozognak és erősen gondolkozom az újabb de jóval gyengébb 1660 ti szérián. előre is köszi :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#75930) Pehi válasza Csupingo (#75926) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszönöm. A tápra nem gyanakszom, mert eddig semmi nem volt vele. De kipróbálom egy másikkal.

(#75931) Apokalipszis válasza Pehi (#75930) üzenetére


Apokalipszis
tag

nézd meg hány wattos tápot ajánlanak hozzá.

(#75932) Apollo_21 válasza fatikajoker (#75929) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez szerintem nemkérdés a 1080 javára... :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#75933) urbi73 válasza Apollo_21 (#75932) üzenetére


urbi73
senior tag

Azért a 1080 nem mai kártya ,garancia már nemigen van rajtuk .A 1660TI -újan 3 év garival kerül annyiba .Erőben nyilván a 1080 - erősebb . Az sem mellékes hogy a 1660ti-már GDDR6-os memóriával gazdálkodik .

-

(#75934) fatikajoker válasza urbi73 (#75933) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Én is garancia miatt gondolkodom.
Egy 1080 gari nélkül elég rutri lenne. Ki tudja mennyit húzták hajtották.
Ha 2 hónap után elszáll kutyahajigálónak se jó. Viszont bő 20 % fps. A gddr6 az miért jobb?

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#75935) attiati


attiati
veterán

nVdia kártyákon van olyan funkció, hogy alacsonyabb natív felbontásban játszak?
Fekete kerettel a játékképernyő körül.

(#75936) Apollo_21 válasza urbi73 (#75933) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igazából írhatnám h fa....de játék fúggő.
Van ahol nsm sokkal marad el ha átlagot számolunk.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#75937) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok! Hozzám került egy gép, amit HDMI kábellel kötöttem a tévéhez. A vga kártya egy Gigabyte R9 290-es. A kép szét van nyúlva. Próbáltam különböző felbontásokban, de nem lett jobb. Jelenleg 4096x2160-on üzemel. Merre induljak, mi lehet a gond?

(#75938) Csupingo válasza Sungoo (#75937) üzenetére


Csupingo
veterán

Állítsd be a kijelző natív felbontására, és a tv-t piszkáld. Sokszor ilyenkor a tv-n kell végigzongorázni a módokat (képméret). Pl. 16:9, mozi, natív, széles, stb.

Ha sehogy se akar összejönni, akkor lehet egyedi felbontást is létrehozni, vagy összehúzni a képet. Abban talán a catalys, vagy más amd-s topikban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75939) Sungoo válasza Csupingo (#75938) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszi, a tévén próbáltam, nem sok sikerrel.

(#75940) Viper26


Viper26
nagyúr

MSI 2060 super gaming x mellé elég az 500-as táp? A gyártó oldala szerint 550W a javasolt.

iPhone 14 | FR955

(#75941) Csupingo válasza Viper26 (#75940) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg 175W-os a kártya. Ha minőségi 500-as táp, simán bírnia kéne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75942) Viper26 válasza Csupingo (#75941) üzenetére


Viper26
nagyúr

[Ilyen]

iPhone 14 | FR955

(#75943) varmi2 válasza Viper26 (#75942) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez nem valami minőségi táp, hiszen még 80+ minősítést sem kapott, de persze messze van a veszélyestől.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75944) Csupingo válasza Viper26 (#75942) üzenetére


Csupingo
veterán

A tápos topikban nem sorolják a jobbak közé, de elégnek kénne lennie. Persze szoktak lenni meglepetések is, hogy akár egy jó táp is lekapcsol, vagy újraindul, másik 5 fajta meg nem. Ez csak a gyakorlatban derül ki. (Miközben a nyers adatokat nézve, a táp terhelhetőségének a háromnegyedét se éri el a fogyasztás.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75945) F34R


F34R
nagyúr

Sracok 10-15k-ig mi a best buy hasznalt karinal? egy nV gt430-at valtana, egy 10+ eves gepen ahol az elso generacios i3 ketmagos ugykodik.

[ Szerkesztve ]

(#75946) Csupingo válasza F34R (#75945) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csak az ár/teljesítményt nézzük, akkor talán a legjobb vétel már egy ideje az rx 460. 15-20 környékén szokott lenni, egész "erős" kártya. Az a régi i3 hagyna is bent tartalékokat. Ha a procit és az árat is nézzük, akkor talán gtx 750, gtx 750 ti. Azok 10-15 körül is vannak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75947) Pehi válasza Apokalipszis (#75931) üzenetére


Pehi
senior tag

A tápom jó hozzá. Egy másikkal is ilyen.

(#75948) F34R válasza Csupingo (#75946) üzenetére


F34R
nagyúr

Ilyen 7850, 560ti mar nem ajanlott? Koszi nezelodok apron ;)

(#75949) Csupingo válasza F34R (#75948) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a garancia is fontos, akkor most látok egy rx 550-et 17500-ért. Az is kb. 750ti szint. 560ti-t biztos nem vennék, az már nagyon orosz rulett lehet, kellemes 170w-os fogyasztással. A 7850 (130W) talán még bírná egy darabig.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75950) badacsony


badacsony
őstag

Szép estét!

GV-N1650OC-4GD kártyánál miért lehet az, hogy megerőltető feladat nélküli pár óra után, hosszabb filmezést, online videózást követően a semmiből nagy fordulaton fel-felpörögnek a ventik, aztán abbamarad? Szerintem egy félpasszív szerzetnek lágyabban kellene működnie.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.