Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) ricsi99 válasza Soucaller (#71994) üzenetére


ricsi99
addikt

Mivel mint látható volt ,nincs e téren különbség a kártyák között...
Következő "értelmes kérdésem" hold sötét oldalén lehet napozni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72002) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Esetleg abban tudnátok segíteni, hogy van ez a passzív 1030 vga, és sajnos feltud menni simán 80C-re is és még nincs nyár, hogy, hogyan lehetne megoldani kis barkácsolással a hűtését, valahogy rátenni a hűtőbordákra, hogy milyen ventik lennének jók erre és milyen kiegészítőkkel, milyen rögzítéssel, ti hogyan csinálnátok?
(a házba több venti már nem fér be, ugyhogy házventik kilőve és nincs túl sok hely sem benne)

Segítségeket és ötleteket előre is köszi aki segít vele!

(#72003) Grave_444 válasza RootRulez (#71989) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elvileg menni fog, én egyszer próbáltam kiszedni a 4 tüskét és nem lett kép. :DDD
Igaz a jobb oldalról is hiányzott pár.

(#72004) RootRulez válasza Grave_444 (#72003) üzenetére


RootRulez
félisten

Biztató... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#72005) ricsi99 válasza RootRulez (#72004) üzenetére


ricsi99
addikt

4 tuske a DVI-I -hez kell de ha monitoron nincs ilyen bemenet akkor nem is kell neki.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72006) v2 válasza Poszilipo (#71981) üzenetére


v2
senior tag

Szia. Nekem is volt ilyen msi kártyán. Én azt csináltam, hogy ki vettem a kártyát majd alaplapi videó kártyával újra raktam a win10-et, ez automatikusan felrak egy drivert. Aztán 1050 kártya vissza és már tudtam rakni rá a legújabbat azóta is működik. De amíg ide eljutottam szét szoptam a fejem :W

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#72007) SkiDev válasza ricsi99 (#71968) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget! :) Egyelőre elengedtem, ma vettem meg az utódját Gigabyte RX 560 2GB személyében még 2 év garival. HD felbontáson el fog pötyögni egy darabig ismét. Majd, ha lesz kedvem talán ránézek, másik gépembe jó lenne még, ha meg nem tudok vele mit kezdeni, akkor megválok tőle, hátha lesz vállalkozó szellemű ember, akinek ér valamit. Hemzseg a külföldi fórum (techpowerup) Vapor-X-es hibákkal, egytől egyig mindenkinek ezt csinálja. Ezek után kétszer is meggondolom, hogy Sapphire legyen.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#72008) ricsi99 válasza SkiDev (#72007) üzenetére


ricsi99
addikt

Majd nekem ha lessz kedvem cf-el bibelődni :D víz alatt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72009) VGNGR válasza somasz (#71992) üzenetére


VGNGR
senior tag

Érdekes, mert hardverapron a mai napig aktív. Vannak fent hirdetései is. Vagy az nem ugyanaz a netshop?

(#72010) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Haverom vett egy gtx 1060 6gb-at de a alaplap bios-nál lefagy a gép, visszarakva a régi gtx 650ti-al működik.
Fps 550w táp van,kipróbáltuk a másodlagos pcie4x slotba ott is lefagy. Ötlet?

(#72011) w44


w44
csendes tag

sziasztok!
eloszor csinalok ilyet:)
a vga kartyam most erkezett meg, 2x8 as táp kábel kell(ene) hozzá.

az erőművön viszont nem biztos,hogy taláktam 8as pint, a pcie -hez 6os -ak vannak ,ha minden igaz.
(a képen is ott vannak a kis ikonok h pcie , de van 1db 8as pin,de azt nem pcie-nek hivja)

olyna kábelt találtam a táp zacskójában (hozzá adták)), aminek az egyik vége 6os, a másik vége 2x 6+2- es.

a kérdésem, a kábel egyik vége tápba a 6os-ba megy, a videókártyába meg nyugodtan tegyem a 2x6+2- végét?

[ Szerkesztve ]

(#72012) varmi2 válasza w44 (#72011) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72013) w44 válasza varmi2 (#72012) üzenetére


w44
csendes tag

koszi!!
csak biztos, ami biztos:) nem akarom elrontani:)

(#72014) Csupingo válasza pruzsi (#72010) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg egy alaplapi elemkivevős bios reset-tel lehet próbálkozni (áramtalanított gépből persze), vagy alaplapi bios frissítéssel. Ha úgy se megy, talán elhalálozott a kártya.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72015) v2 válasza pruzsi (#72010) üzenetére


v2
senior tag

Üdv. Milyen op rendszer?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#72016) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

El szeretném adni a videókártyámat, ami jelenleg is a gépbe működik rendesen!
Kivétel előtt milyen tesztet lenne rajta érdemes elvégezni, ami kiírja a típusát is meg jelzi, hogy rendbe működik. Erről majd képet is tennék a hírdetésbe.

Illetve adnék rá egy hét próbagarit is. Ilyen próbagaranciánál nem szoktak visszaélések lenni? Vagy mire kell odafigyelni ennél?

Live poor, die ritch.

(#72017) ricsi99 válasza gyáliSanyi (#72016) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem készits egy GPU-Z képet, majd készíts egy 10 perces videot pl Heaven tesztprogrammal ,amit tölts fel a youtube ra vagy valahova.
Probagarihoz meg a saját telefonoddal készíts 2-3 nagyfelbontású képet /eleje hátuljáról ...ezt is tedd fel a hirdetésbe hogy megmaradjon.
Meg persze a legtisztább ha a delikvens eljön és a te gépedben a kivánsága szerinti tesztet megcsinálja... (megszaglássza /tapogatja megnézni) és elviszi.
Idális meg ha szépen lefújod róla a port és kis mezei ecsettel megpucolod.
Gyári rögzítő csavarokat pici filcceruzával vagy egyébbel jelöld meg ha nincs rajta matrica..
Sokan szétszedik rögtön, aztán pikk -pakk meghal ha nem sikerül profiul az ujrapasztázás.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72018) pruzsi válasza Csupingo (#72014) üzenetére


pruzsi
őstag

Bios update megoldotta. Köszi!

(#72019) nihill


nihill
őstag

Sziasztok,

8GB-os RX480-nál a GPU-Z úgy mutatja a vram használatot, mintha 4GB-ra lenne "kalibrálva" a grafikon.
Ez normális?

(#72020) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

GTX 1060 -ból melyik lenne jobb választás? KFA2 vagy Gigabyte Windforce?
A KFA -t nem ismerem, sose vettem még tőlük semmit. Minőségre rendben van?

(#72021) Cs1csó válasza -Ben- (#72020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom jó kártyáik vannak - érdemes nemzetközi teszteket olvasni - az egy dolog hogy MAGYARORSZÁGON kb. csak a triász forgalmaz kártyákat: MSI, ASUS, Gigabyte

Amúgy én az MSI GAMING szériáról hallottam itthon jókat.

[ Szerkesztve ]

(#72022) -Ben- válasza Cs1csó (#72021) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem. Kérdés, hogy vajon egy öreg EX58-UD3R lapban megfelelően működne -e? :F A Gigabyte valószínűleg igen, mivel a lap is Gigabyte és eddig az összes Giga kártya jól működött. Viszont szimpatikus a KFA is...

[ Szerkesztve ]

(#72023) Cs1csó válasza -Ben- (#72022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keress rá a specifikációkra, de nyugodtan megveheted a Giga-t. (úgy értem, ha probléma lenne a lap és a kártya között az nem a márka miatt lenne)

[ Szerkesztve ]

(#72024) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

Van egy HP Compaq 8300 Elite MT gépem i5 2500, 16GB ram specifikáció.
Nemrég lecseréltem benne egy GTX 950 2GB OC vidikarit egy 1050Ti-re. A gondom az lenne, hogy túl nagy változást nem veszek észre, sőt GTA V-be pl. még rosszabban is teljesít a 1050Ti....Máshol pár fps-el több vagy kb. ugyanannyi...mi lehet a baj? :F Kicsit feleslegesnek érzem a váltást.....

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#72025) Cs1csó válasza bendikeee11 (#72024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van SSD a gépben? Ha nincs akkor legalább egy 120GB-osat 7k-ért vegyél bele. Milyen oprendszer, Windows 10-et használj? Melyik Nvidia driver van benne használd a legfrissebbet.

A géped mikor volt utoljára újratelepítve? Egy friss 1809-es build-el történő Windows 10 újratelepítés lehet megoldaná a gondokat.

(#72026) varmi2 válasza bendikeee11 (#72024) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 1050ti hány gigás? 2Gb már fullhd-n is kevés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72027) bendikeee11 válasza Cs1csó (#72025) üzenetére


bendikeee11
tag

Samsung 860 EVO van benne, Win 10 és a legfrissebb, driver 417.71 most szedtem nvidiáék oldaláról.
Windows kb 1 hónapos.

MSI Aero GTX 1050Ti 4GB OC ITX táp nélküli
amit váltott:
Gigabyte GTX 950 2GB OC ITX 6 pin tápos

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#72028) solfilo válasza varmi2 (#72026) üzenetére


solfilo
veterán

Abból csak 4GB-os van.

mod: ja látom elkéstem pár másodperccel, törölhető hsz. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#72029) RootRulez válasza bendikeee11 (#72027) üzenetére


RootRulez
félisten

Háááát amennyire én látom eleve átlagban kb 15%-kal erősebb, szóval, ami eddig ment 60 FPS-sel, az ezután menne 70-nel, de ami csak 30-cal ment az pl 34-35-tel.

Szóval max a kedvezőbb fogyasztás és a garancia hosszabbodása, valamint a korszerűsége szólhat a csere mellett, a teljesítmény nem annyira. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#72030) Cs1csó válasza bendikeee11 (#72027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, minden stimmel ezek a brand gépek nem kimondottan játékra vannak nem melegszik túlságosan a gép j jó a szellőzés nem poros?

A szoftveres gondot kellene kizárni:
- Windows 10 tiszta telepítéssel
- telepítés után menjen fel a legfrisseb NVidia driver
- a legfrissebb pakk MultiPack Visual C++ Installer
- majd a directx [link]

- ezután hagyd hogy a Win telepítse amit még akar és az gépház - win udate-en is futtathatnál egy keresést

Lényeg frissüljön le a gép ezután tolj fel egy játékot és teszteld, ha ekkor gond van akkor irány a Windows 10 topik ott talán okosabbak lesznek. A 1050Ti jobb és modernebb kártya több RAM-mal [link]

Igaz RootRulez Ennek a cserének igazán nem volt értelme egy GTX 1060 3GB vagy 6GB-os lett volna a minőségi előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#72031) bendikeee11 válasza RootRulez (#72029) üzenetére


bendikeee11
tag

Proci nem lehet kevés neki? régebben használtam már 1050ti-t egy 4790K-val, annál például egy GTA V-be 80-90 fps laza volt Online-ba, most szenvedek 40-50-el. PUBG-be 100 alá nem igen ment, most 70-max 90 között ingázok. :O

Kb. 1 órája pasztáztam, kompresszoroztam ki. Utána jöttek a tesztek.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#72032) -Ben-


-Ben-
veterán

Annak egyébként mi az oka, hogy az aprón a 1050 Ti sok esetben egy árban van - vagy alig olcsóbb -, mint a gtx 1060? :F

(#72033) Csupingo válasza -Ben- (#72032) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem normális a hírdető. Vagy az 1060 beismerten bányász volt. Amúgy az utóbbi időben 36-tól szokott már lenni 1050 ti. Az nem annyira rossz ár.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72034) -Ben- válasza Csupingo (#72033) üzenetére


-Ben-
veterán

Miért félnek ennyire a bányász kártyáktól? 1,5 év garanciával szerintem simán bevállalható ... Sokkal inkább egy 1060, mint 1050 ti...

(#72035) Spazzz


Spazzz
tag

Sziasztok,van egy erdekes kerdesem a jatekon beluli felbontas allitasa befolyasolja az fpst pl 1080p monitor de felhuzom a felbontast a jateknak 2715x1527,novekedhet tolle? Elmeletileg csokkennie kellenebmert valtozott a felbontas nem?

(#72036) bendikeee11 válasza -Ben- (#72034) üzenetére


bendikeee11
tag

Most már én is inkább azt vettem volna. bár 1060 azért nem egészen egy árba van a 1050ti-vel, normálisak sok garival lehet 10-15e különbség is.

Ugyanitt 950 és 1050ti eladó :))

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#72037) Csupingo válasza -Ben- (#72034) üzenetére


Csupingo
veterán

Kicsit macerássab egy bányászkártyával. Sokan itt a fórumon kénytelenek voltak azzal kezdeni, hogy a gyári biost visszarakták a kártyára. Volt olyan, akinek 90 fok felett ment egy rx 480, azon meg megkövült a hővezető paszta, azt kellett cserélni. Van olyan bányászat is, aminél a memória órajelet emelik meg a nagyobb hatékonyság érdekében, ezért járt már úgy vásárló, hogy nála 1-2 hét után emiatt elhalálozott a kártya. Van amikor a ventilátor romlik el a hosszabb üzem miatt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72038) -Ben- válasza Csupingo (#72037) üzenetére


-Ben-
veterán

Hoppá... Na, ezzel nem voltam képben. Még jó, hogy rákérdeztem. Így már azért kissé jobban tartok tőle én is. :K Bár az is igaz, hogy mindenki azt ír, amit akar. Lehet, hogy nem bányászként árulják, de mégis az volt.... :)

(#72039) VGNGR válasza bendikeee11 (#72024) üzenetére


VGNGR
senior tag

A 950-960-1050-1050Ti kb. egy kategória +-10%. Nem tudsz jelentős változást elérni egyikkel sem a másikhoz képest. A GTX 950 után az első értelmes lépcsőfok a 1060 3GB vagy egy RX570.

(#72040) Csupingo válasza bendikeee11 (#72027) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom nincs húzva az az i5 2500. Alapon valószínűleg nem tud mindent kisajtolni a kártyákból, azért vannak hasonló eredmények. DDU-val is törölted már teljesen a drivert?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72041) v2


v2
senior tag

Szerintem nem az 1050 drága hanem az 1060 nagyon olcsó. Na vajon miért? Egy értelmes garis darab 70- 80 ropi. Csodák meg nincsenek :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#72042) troll81 válasza v2 (#72041) üzenetére


troll81
addikt

szia 6GB ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition Aktiv € 219,85 ez vata uj pl :U

(#72043) -Ben- válasza v2 (#72041) üzenetére


-Ben-
veterán

Már 55-60 körül van 1,5-2 év garanciával megbízható eladótól.... Találni 45-50 körül is, igaz, az bányász.

[ Szerkesztve ]

(#72044) RootRulez válasza bendikeee11 (#72031) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy én nem látom vagy nem írtál felbontásokat.

Nem tudom mennyire állja meg manapság ez a helyét, de ha eleve kisebb felbontáson (full HD alatt) játszol, akkor számít a proci is és az is lehet as szűk keresztmetszet.

De mint írtam nem tudom manapság is jellemző-e ez. :N

═════════════════════════════════════════

(#72045) Cs1csó válasza RootRulez (#72044) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég volt erről szó így szokták tesztelni a CPU-t játék alatt hogy nagyon alacsony felbontásra veszik a játékot és ilyenkor a CPU lesz a gyenge pont.

(#72046) fagy53 válasza RootRulez (#72044) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kitörted már a lábakat? :D Ha igen sikeres volt a műtét, megy a monitor és a VGA?
Szerintem jónak kell lenni.... :K

(#72047) Rockland


Rockland
tag

Heló lenne egy kérdésem, játszok játékokkal és játék közbe leesik az fps laggolok aztán megáll a kép aztán újra jó egy ideig és ez van folyamat, ez mitől lehet ma kezdte először :F asus gtx1050ti (gép cucc leírás profilomba)

(#72048) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudtok megoldást arra, hogy i38100 és gt1030-cal a youtube videók laggolnak. (firefox és edge szintúgy)
Úgy általában mindegyik videó szaggat, hiába van 720p vagy 1080p-n.
Csak azok a videók nem szaggatnak, amik külön 60fps-re megvannak csinálva, de azok ugye elég ritkák, a többség nem 60fps.
Persze hiába állítottam nvidia vpultban a firefox-nál a vsynce-et on-ra, mintha nem is lenne beállítva semmi.
Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#72049) Csupingo válasza Rockland (#72047) üzenetére


Csupingo
veterán

Nvidia driverben az energiagazdálkodás optimálison van? Akár maximálison is ki lehet próbálni. A win energiagazdálkodást is át lehet tenni teljesítménycentrikusra. Ha csak az asztalon megnézed pl. gpu-z -vel a kártya órajeleit, nem magasak? Ha igen, akkor lehet hogy bányászvírusod van és az használja a kártyát. Ezekkel tudod megnézni: HitmanPro, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes. Akár ddu-val is törölheted a drivert és kipróbálhatsz többfélét. Inkább 4xx előttieket. Játék közben lehetne monitorozni a hőfokokat, órajeleket. (cpu, gpu). Talán észrevennéd, hogy melyik esik le ilyenkor, vagy melegszik túl.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72050) Mcsabi55


Mcsabi55
csendes tag

Sziasztok vettem egy rtx 2080 kártyát ajándékba járt hozzá a Battlefield 5 megakartam nézni a Raytrcing effektet de nincs benne a beállítási listában a Videóbeállítások között és az experience-ben is inaktív.Mi lehet a probléma? A gépem : Asus rog ranger VII, Corsair Vengeance16 gb ddr3 Ram,i7 4770k. A kártya pedig MSI V372-031R GEFORCE RTX 2080 GAMING X.A válaszokat előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.