Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) Pakmara válasza EgyipTomiii (#75349) üzenetére


Pakmara
őstag

Szia!

Szvsz a túloldali gap pad-ből kifolyt trutyi. [link]

(#75352) EgyipTomiii válasza Pakmara (#75351) üzenetére


EgyipTomiii
újonc

Befolyásol valamit szerinted?

(#75353) Pakmara válasza EgyipTomiii (#75352) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem hallottam még olyanról, hogy okozott volna vmi galibát de a hozzáértők majd megmondják. A saját kártyámon is van, azóta is megye.

(#75354) dethroner válasza Hoffer (#75348) üzenetére


dethroner
veterán

Tápegység.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75355) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.

Tavaly nyáron csinálta ugyanezt a pc-m amit most: pár perc game után kifagy. Akkor azt hittem a nyári meleg miatt..de most télen is előjött ez a gond. Akkor magától rendbe jött amit azóta se értek miért.... semmi gond nem volt, egészen tegnapig, amikor 3perc ugyanaz a játék után kifagyott, amit amúgy simán bír hisz már 2éve játszom vele, tehát alapvetően a konfig bőven bírja.

Ilyen kifagyás után ált. vissza tudom kapcsolni a gépet 1percen belül, de tegnap pl. mikor így kifagyott utána hiába próbáltam csak 1óra után volt hajlandó bebootolni, pedig már rég lehűlt minden.. ez valami belsős védelmi mechanizmus? (A gép beindul de nem ad jelet a monitornak és bill-egérnek, nem bootol) :F

Szerintem nem memória hiba hanem VALAMIÉRT túlhevül a kártya (és ezért kapcsol le, fagy ki), pedig a ventik forognak és a gép-konfig is ugyanaz már évek óta tehát nincs változás semmiben, sőt most télen hűvösebb is a szoba és amúgyis nagy házban van a kártya, van szellőzés. (ráadásul monitorozom a hőfokokat és 80 fok fölé nem megy, a gpu , le van limitálva gondolom..ez kavarhat be? :F )

Gondoltam rá, hogy talán ideje újrapasztázni hátha az segítene..? Vagy kb. 3év alatt annyira rákeményedett már hogy mindegy? Vagy mégse hőmérséklet gond? Furmarkot nincs szívem ráereszteni, félek hogy megölöm vele a kártyát..

Kérdéseim ha mégis pasztázni kell:
1.
MSI GTX980 a kártya, van valami speciális trükk amit tudni kell szétszedésnél ennél (pl. valami hidden csavar, stb) vagy simán szétcsavarozom és kész?
2.
Melyik pasztával? Van csomóféle.. melyik most a menő? Artic mx4 pl? Valami jó cuccot akarok rákenni, mert nincs pénz új gpu-ra most kari előtt :D
3.
Pasztázásnál középre pötty és átlós visszacsavarozás vagy szépen négyzetes alakban el kell kenni és mindegy hogy csavarozom vissza? Melyik technika a jobb, hogy egyenletes legyen?

(#75356) urbi73


urbi73
senior tag

Egy ASUS R-9-380-as Kártyát , minden tartozékával mennyiért lehetne eladni ? Jelenleg is ezt használom , de a BF5 miatt nagyobbra váltanék .

-

(#75357) Csupingo válasza urbi73 (#75356) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy nézem 20 körül mennek aprón. Talán már kicsit félnek tőlük, ki tudja még meddig bírják. Garancia már nem igen van rájuk és ott van helyettük az rx 460, rx 560 is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75358) urbi73 válasza Csupingo (#75357) üzenetére


urbi73
senior tag

Köszi .Ettől tartottam hogy így lemegy az ára , pedig egy 1050TI -ereje van benne , .Ennek a kártyának még meg van minden tartozéka +eredeti doboza .Nagyon megkímélt állapotban van .Kb a munkám miatt 1 hónapban 3-4 napot ment játékokra .

-

(#75359) Csupingo válasza urbi73 (#75358) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ezt így leírod a hirdetésben, akkor a tied lehet az egyik legjobb vétel, de gondolom 20-25-nél többet nem nagyon adnak értük.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75360) fuxal01


fuxal01
újonc

sziasztok!
Sapphire Radeon R9 390 melyik vga kártya hűtését lehet rá felrakni?
szóval melyikkel egyezik meg!

(#75361) chris0000


chris0000
őstag

Miért jobb a Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Gaming OC better mint az
MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus OC? egy teszt oldalról néztem ezeket az adatokat... [link]
4°C lower load GPU temperature 70°C vs 74°C
3.2dB lower load noise level 42.3dB vs 45.5dB
0.7dB lower idle noise level 40.3dB vs 41dB
Has USB Type-C
12.5mm shorter
114.5mm vs 127mm
inkább MSI párti vok de az a 3.2dB zaj sokat jelent vagy elenyésző?nem tudom kipróbálni csak ha már megvettem.thx.üdv.

(#75362) kutga válasza chris0000 (#75361) üzenetére


kutga
nagyúr

Komolyabb rajta a hűtés. MSI-ből a Gaming X a jobb.

Let the Zone take me if I am.

(#75363) Kender23


Kender23
aktív tag

Heló .

Adott egy alap gép .

Msi Ati 4670
Asus M5A97 R2.0
Win10 64bit .

Nos 1920x1080-ban egy fekete csik található a monítoron a képén körbe , viszont 1680x1050-ben pedig teli.

Néztem a gyártó honlapját elvileg ez a 4670, 2560 x 1600 pixel tud.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#75364) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Érdeklődnék hogy a sima 2070 és msi tri x váltana a régi 1060 amat. Érdemes megvenni elég a 8gb ram vagy inkább nézzek egy 11gb os gtx 1080 ti-t? A proci elvileg elég kell higy legyen : i7 8700 as. 16gb ram mellett. Akar 2048x1440 hez is elég a 2070?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75365) syberia válasza urbi73 (#75356) üzenetére


syberia
veterán

4GB-os kártya, tehát szerintem 23-24k reális ár lenne érte, sok játékhoz elég ma is az ereje, persze nem ultra beállításon.

https://howbad.info/

(#75366) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok. Melyik a legerősebb pcie vga, aminek nem kell még egyetlen 6 pines + táp csati sem?
avagy 280 as fsp táp elbir-e + táp csatis vga-t I5 4570 cpu 8 GB ram 1 ssd 1 hdd
1 odd mellett?
A hossza max 20 cm lehet, mert egy Lenovo M93 Tower ház. 1 szabad sata konektor maradt.
Köszönöm elöre is!

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#75367) syberia válasza pszihó (#75366) üzenetére


syberia
veterán

GIGABYTE GeForce GTX 1650 OC 4GB

https://howbad.info/

(#75368) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy VGA-s kérdésem, amiben nem tudok dűlőre jutni. Adott a jelenlegi kártyám gtx1660ti, amivel megvagyok elégedve alapvetően, de amire használnám úgyérzem, hogy kevés. Szintek csak TW játékokkal játszom és nagy egységszámnál még ezzel is van, hogy beszaggat a játék. 1v1 rendben, (reinforcement enable beállításbál 2v2 viszont kevés)

Beszámítással tudnék venni egy 1080Ti-t, amiről tudom, hogy régebbi kari, viszont +35% körüli teljesítményt kapok vele. Kérdésem, hogy megéri a csere?
Köszi!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#75369) urbi73 válasza 용 Bob (#75368) üzenetére


urbi73
senior tag

Pont ezért nem váltok egyenlőre vga-t.A 1660-TI -=1060 teljesítmény .És ez kb 100-ezer forint ,ami finoman szólva túl van árazva=nép butítás. Jobban jársz ha megtartod .Egy 1080-már gari nélkül nem éri meg az árát . Főleg hogy garancia már nincs rajta,vagy már alig van, és 100-fölött árulják .Zsákbamacska a használt kártya vétel.

-

(#75370) Glabelox


Glabelox
újonc

Sziasztok,

Nevelőapám megkért hogy rakjam újra a gépét mert lassú illetve szeretné a tvt össze kötni a géppel, egy ismerősétől kapott egy 7600GS Vga-t( nem egy csúcs, de csak filmet nézni kell) gondom a következő az alaplap az istenért se ismeri fel a kártyát, megpróbáltam másik gépbe a VGA-t az működik, illetve ebben a gépben is a biost mutattka Vga-rol de a windows már nem.. Mi lehet a gond? Biosban engedényzve van a PcI foglalat és hogy az legyen az alapértelmezett. Alaplap típusa: Asrock H61M-VG3

Előre is köszi a segítséget :R

(#75371) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok. Van valamilyen program, ami ki tudja mutatni, hogy egy videokártya hány órát volt használatban?

(#75372) syberia válasza littleNorbi (#75371) üzenetére


syberia
veterán

Ha lenne is olyan, a bányászok már tuti rájöttek volna, a visszatekerés módjára. ;] Szóval inkább abból kell kiindulni, amit az eladó állít. Annak idején sok "miner" arcoskodott, hogy a 24/7 használat mennyire hardver kímélő. De a hirdetésekben nagyon ritkán van feltüntetve, hogy csákány volt a kártya, vajon miért? :U

https://howbad.info/

(#75373) littleNorbi válasza syberia (#75372) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Azért érdekel a dolog, mert visszaküldtem egy kártyát, ami garancia alatt áll, de elutasították azzal az indokkal, hogy a kártya túl sokat volt használva.

(#75374) syberia válasza littleNorbi (#75373) üzenetére


syberia
veterán

Ha a kártyán a gyári BIOS figyel, és nincs rajta sérülésnyom, akkor a garancia a sorozatszám alapján érvényes kell legyen. Melyik bolt, milyen kártya? Talán ebben a topikban is lehet róluk olvasni?

https://howbad.info/

(#75375) littleNorbi válasza syberia (#75374) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Sapphire RX570 ITX, bányászatra lett használva, de visszaraktam a gyári BIOS-t, sőt a kártya jó is, csak a venti ment rajta tönkre. A bolt neve pedig PC-BoX, Szeged.

(#75376) syberia válasza littleNorbi (#75375) üzenetére


syberia
veterán

Warranty also varies for products used in Industrial , Block chain and crypto currency mining applications and the customer must verify with the SAPPHIRE Authorized Dealer/Reseller from where the product was purchased for more information. [link]

Itt véget ér a tudományom, kapható amúgy ventilátor a kártyádra.

https://howbad.info/

(#75377) littleNorbi válasza syberia (#75376) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Ez rendben van, de honnan tudják, hogy bányászatra lett használva?

(#75378) syberia válasza littleNorbi (#75377) üzenetére


syberia
veterán

Na ez jó kérdés, talán mert már találkoztak hasonló hibával, amiből ezt a következtetést vonták le.
Talán nem meglepő, hogy nem bírta a ventilátor a folyamatos üzemet, nem erre lett tervezve.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#75379) pszihó válasza syberia (#75367) üzenetére


pszihó
aktív tag

köszönöm

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#75380) 19Lacus78


19Lacus78
csendes újonc

Szevasztok! Teljesen új hús vagyok, és rögtön egy hatalmas segítség kéréssel kezdeném! A vinyó kivételével egy új gépet raktam össze: Asrock B450 Pro4 alaplap, Amd ryzen 5 2600x proci, és egy AMD Radeon RX 5700 XT vga. Miután összeraktam a gépet, csak az alaplap driverét tettem fel, és ki szerettem volna próbálni mit szól az rdr2 játék a kártyához driver nélkül. Nagyon szépen futott, jó pár beállítást fel is tettem ultrára, semmi gond nem volt. kilépés, majd a legújabb AMD driver felrakása, és innentől halál. Olyanokat csinál a játék, hogy pl. a töltőképet nem adja be, amit kéne, csak a hangot. ha kilépek a feladatkezelőbe, és onnan vissza, akkor beadja az épp aktuális képét a játéknak, pl. a főmenüt. Zene megy. Ha belépek a játékba, akkor a kép kimerevedik megint, tehát a főmenü nem tűnik el,de a játékot betölti és hallani a hangokból, hogy el is indul. Megint kilépek a feladatkezelőbe, onnan vissza a játékba, ekkor már bekerülök a játékba, és ahogy megmozdítom a karaktert, kifagy a kép megint, miközben hallom, hogy megy a játék! Újra raktam a windowst (10 pro) , lepucolt a drivert, próbáltam régebbi verziót is, de semmi változás. A GTA ugyanezt csinálja! A régi kártyám kifogástalanul működik a gépben, kipróbáltam. ( radeon rx 580) . Jelenleg a 19.7.5 driver van fent, a betöltésnél már gond van, de aztán a játék elindul, megy is, de megjelentek a kép szélén csak alul pici négyzetek. Ha valakinek van ötlete, nagyon hálás lennék érte. Ha kérhetem az ötleteket minél egyszerűbben fogalmazzátok meg, mert csak felhasználó vagyok, nagyjából kő hülye a számítástechnikához :Y Köszi előre is mindent! :R :R :R

(#75381) Pkc83 válasza 19Lacus78 (#75380) üzenetére


Pkc83
őstag

Szevasz!

Ezekről a megjelenő "pici négyzetekről" nem tudnál egy képet feltölteni?
Mert eléggé úgy hangzik mintha vga hiba lenne , de azért ez persze egyáltalán
nem biztos!

(#75382) Csupingo válasza 19Lacus78 (#75380) üzenetére


Csupingo
veterán

Páran említettek ilyen gondokat a legújabb decemberi wunderdriverrel is. Viszont, régebbiekkel miért nem jó, azt nem tudom. Esetleg kérdezz be a kártya topikjába is, hogy melyik megbízható. Végső esetben ismét telepítsd a wint és használd azzal, amit az tesz fel, aztán imádkozz, hogy a következő driverrel már nem lesznek gondok. Ha igen, akkor csak a kártya garanciáztatása marad.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75383) 19Lacus78


19Lacus78
csendes újonc

Szevasztok, na vagyok, tesztelgettem közben. Total war max felbontás, ultrán gyönyörűen fut. GTA szintén elindult végre gond nélkül és megy is. Rdr2 is elindult gond nélkül, ami azért furcsa, mert 2-3 órája még szórakozott a betöltésnél, és azóta semmit nem csináltam a géppel. A kis négyzetek ott vannak most is, directx és vulkan alatt is. Amúgy először akkor jelentek meg, mikor a grafikai beállításokat babráltam tegnap. Egy nagyon laikus kérdés! Jól értem, hogy a windowsban van egy olyan driver, ami gond nélkül kezeli a kártyát? Mert eddig akkor volt a legstabilabb, mikor legelőször indítottam a kártyát a win telepítése után frissen, és nem is értettem, hogy mi kezeli a kártyát, hogy hogy közel ultrán fut a játék?

(#75384) 19Lacus78


19Lacus78
csendes újonc

(#75385) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek.
A következő kérdésem lenne.Lesz egy Msi Rtx 2080 TI GamingX Vga-m. Láttam,hogy 2x8 és 1x6 pin-t használ. A tápom egy Be Quiet Straight Power 10 800W.A bekötéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Ha jól gondolom az 3 Pcie 6+2 csatit kellene használnom a tápból?Kábelem van hozzá melyet a gyártó mellékelt. Vagy valami átalakítás szükséges?

Előre is köszönöm a választ.

(#75386) Csupingo válasza Selynelar (#75385) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha 6+2 -es csatlakozók vannak, akkor az jó a nyolcashoz és a hatoshoz is. Értelemszerűen a 8-asnál mellé kell tenni a lafogó kettest is és úgy rádugni a kártyára.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75387) Selynelar válasza Csupingo (#75386) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Értem.Akkor végülis úgy van ahogy gondoltam.2x6+2-es megy a 2 nyolcas csatiba és 1×6+2-esből 6 a hatosba.Köszönöm a gyors választ. :R

(#75388) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nos... azt sem tudom hol kezdjem. Több mint egy éve vettem egy Gainward GLH 1080 -as kártyát. Jelenleg el szeretném adni, de furcsaságokat produkál. Aminek az okát meg is találtam szerintem. Nem tudom, hogy hogy, vagy már így vettem e, de mókolt bios van rajta. Viszont a gainward progija nem frissíti le a régi gyárira, mondván, ez frissebb. Mutatom képekben:
Ez van most rajta, ami csak valami mókolt szar, de meg sem tudom magyarázni hogy került rá. Csak mostanában sokat lépkedett ki a játékokból.

Ez kéne hogy rajta legyen, de nem tudom felrakni:

Kérdés: Az aqua-ból már így került hozzám, vagy hogy a fenébe került rá ez fos bios???
Másik, hogy hogy tudom visszavárázsolni rá a régit, mert a saját gainward progival nem tudom, ez lenne a leglényegesebb.... Köszi a segítséget!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#75389) BogyóBP válasza Jakuskacsa (#75388) üzenetére


BogyóBP
addikt

Miből gondolod hogy az való ra? Eltérő bios lehet attól is hogy más fajta ram chip van a kártyán. Csak úgy nem tud ra mászni bios a kártyára az annál macerásabb. Nvflash el vissza tudod tenni a kívánt biost, de mindazon által nem ajánlott. Ha a játékból kilepked az nem feltétlen vga gond lehet ram és driver is vagy egyszerűen kezdi megadni magát. Tolj at rajta egy 3D markot vga ra összpontosítva és ha ott is kilép akkor mennek tovább. Rossz bios esetén inkább kifagy a vga vagy nem is ad képet.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75390) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Akiknek RTX kártyája van nem szokta maxra fel pörgetni a ventit időnként a vga játék alatt? Atom durva az hogy az ember játszik a csendben majd hirtelen egy porszívó hang ami par másodperc múlva leáll és csak úgy a semmiből. Utána néztem a neten és azt irjak hogy az összes RTX széria érintett első sorban a gigabyte, msi. Ez nagyon elszomorító mivel a 10 és széria úgymond venti vezérlése kiváló volt. Az Asus rog kartya meg amúgy sem egy halk modell úgyhogy az nálam kiesik. Msi gaming x triót akartam de úgy olvasom ott is jelen van a gond.. :W

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75391) Jakuskacsa válasza BogyóBP (#75389) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez nem a GLH-ra való bios, látszik a TDP kereteken is, 2 hónap alatt mindenemet lecseréltem, csak a kártya a régi. Tuning visszavéve, defaulton minden, memóriák átnézve, ki-be, valamint memtest is futott rajta 4 órán keresztül. Kb 6 drivet kipróbálva.
Jó...Én nem raktam fel rá ezt a biost, nem is hozzávaló, mert ez csak sima 1080 és nem GLH bios.
Nem tudok mást feltételezni, csak azt, hogy már így kaptam, és az aqua-nal raktak rá friss bios-t.
Nv flassal miért nem ajánlott? Elszállhat?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#75392) BogyóBP válasza Jakuskacsa (#75391) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem rakhatnak rá biost a boltba ki sem bonthatják hacsak nem volt valaha szervizben náluk. A kártyát úgy kapod meg ahogy a szállító leszállítja nekik. Igen elszállhat pl nem ad képet, és ilyenkor csak úgy tudod feléleszteni ha van egy másik VGA-d vagy integrált VGA-d.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75393) GSP válasza BogyóBP (#75390) üzenetére


GSP
aktív tag

Hmm én viszont a rogtól jobb és halkabb hűtéssel még nem találkoztam.
Miért ne lenne halk? Saját tapasztalatról van szó?
Aztán ott a két bios is ugyebár.
Az anomáliát illetően pedig nem, több rtx rog esetén sem volt ez tapasztalható.
Nincs valami esetleg jól elállítva?

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#75394) BogyóBP válasza GSP (#75393) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mindjuk esetemben a Radeon szériás rog rol tudok nyilatkozni de volt 1070 es rog kártyám is, azért ha olyan játékot toltam vele ami erősen igénybe vette pl arma 3 akkor lehetett hallani hogy hajt rendesen. De nem volt rossz kártya. Eddig nálam az msi 1060 gaming x viszi a prímet ennek semmi hangja meg nagyonn megterhelés alatt sem. Kar hogy ezt a formaciot nem tudtak tovább vinni a RTX szeriara. Ott úgy hallottam ugyanúgy fennáll a hirtelen magas fordulatszám fel majd le... talán egyszer javítják ha javítják addig meg marad a 1060 csak ez már kezd kevés lenni. Van ebből a szeriabol 1080 is csak az már vagy nem garis vagy drága. De az meg mindig labdába rúg 4K nal is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75395) GSP válasza BogyóBP (#75394) üzenetére


GSP
aktív tag

Érdekes, nos ez esetben mindenképp érdemes lenne egy software-es beállítást csinálni és lementeni az egyéni igényeknek megfelelően.
2060S modellekkel semmi hasonló nem jelentkezett.
Elvileg ezek épp azért drágábbak... :)
Mondjuk a ház is jól hűtött, de ez már egy nagyon régi szokás...

Sok szerencsét az új vételhez.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#75396) BogyóBP válasza GSP (#75395) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ha maga a gyártó nem tudja optimálisan beállitani hanem utolag kell szoftveresen piszkálni akkor mi értelme az egésznek? És aki mondjuk nem ért hozzá de zavarja hogy proszivózik a gép annak megköszönik a vásárlást és viszlát? :F Én abba hiszek hogy ami automatan be van állitva jónak kell lennie, kivéve a házak ventieit mert azt magam szoktam átállitani biosban. Ez a VGA-s dolog így az agyamra megy.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75397) GSP válasza BogyóBP (#75396) üzenetére


GSP
aktív tag

Így van, ebben egyetértünk.
Viszont akár a komplett rendszert is lehet együtt, procira, vga-ra állítani és akkor amint melegszik, az egész jobban hűt, nyilván csakis elviselhető zaj tartományban.
De a legtisztább az, ha startból jól hűt és halk is. :K

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#75398) BogyóBP válasza GSP (#75397) üzenetére


BogyóBP
addikt

Így van, nézzük pl az msi 2070 Gaming X Trio hűtését. Egy az egyben ugyanaz mint a régebbi gaming X kártyák hűtése plusz egy ventivel mégis az is van hogy felpörgeti magát aztán leállitja mintha mi sem történt volna. Ha egy régebbi architektúrát le bírt hűteni 2 olyan venti teljesen csendben akkor egy újabb kevésbé melegedőt 3 ugyanolyan mértnem tud teljes csendbe? Ez egy akkora kérdőjel nálam... Egyre jobban az az érzésem hogy az RTX szériával az nvidia valamit nagyon elkúrt csak még nem tudom mit.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75399) BogyóBP válasza BogyóBP (#75398) üzenetére


BogyóBP
addikt

Közben kaptam választ egy számtech cégtől ahol azt irják hogy ez a random maxra való venti felpörgetés probléma amit a VGA csinál 1-2mp ig ez a nemrég kiadott driverek óta van így, és hogy probálkozni kell régebbivel. Nálam már nincs itt a kártya így én nem tudok vele kisérletezni, de egy biztos hogy a 436.48 as driverrel még csinálja, szóval ez alá kell menni. Na de kérdés hogy melyikhez és meddig..

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75400) minek?:S válasza Glabelox (#75370) üzenetére


minek?:S
őstag

Mondjuk ez érdekes, engem is érdekelne és választ nem láttam rá :F

Üdv.:M.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.