Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Mi a helyzet a banki aklalmazásokkal? Volt egy poco x3-mam, amit sikerúlt eladni mielőtt szétvertem volna a trágya logikátlan reklámokkal teletömött menüjei miatt. Nem mertem romot cserélni nehogyne menjenek a banki appok.

(#2) mrnobody válasza CounterBoci (#1) üzenetére


mrnobody
tag

Szerencsére nagyon sok Gapps-os ROM van, amin működnek a bankok alkalmazásai. Most van elkészítés alatt a következő írásom, a MinmicroG bemutatásáról. Sikerült alatta beállítanom az OTP alkalmazását. Úgy érzem lassan leváltom a Realme GT Master-t egy régi telefonra, ahol MinmicroG-t fogok használni.

(#3) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ez több dolgon is múlik. Első sorban azon, hogy az adott alkalmazásban hogyan van a custom OS / root detekció implementálva.

Leginkább csak azon múlik, hogy mennyi időt vagy hajlandó potenciálisan rászánni a működésbe hozására. Banki appoknál nálam eddig mindig elég volt egy Magisk hide / Zygisk deny list kaliberű alap dolog.

Aztán voltak olyan appok amivel sooookat kellett szenvedni és ilyen elder wizard szinten 5-10 helyen is blokkoltam, rejtettem el az app listát, módosítottam a build.prop-ot, klónoztam az alkalmazást work profilba, rejtettem el.

Így eddig csupán egyetlen egy alkalmazás volt amit nem tudtam működésre bírni (nemID).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4) hcl válasza CounterBoci (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok nem megy, tök banktól függ, utána kell nézni. Van, amit Magisk-kel meg lehet oldani, de az is macera nekem. (Meg helyből nem akarok rootot, mert az alapból pofon lenne annak, amiért ROM-ot cseréltem :D )
A Simple pl. megy, nekem meg annyi elég is (fizetni bankkártyával szoktam, banki üyeket meg számítógépről...).

@cikk :
"Ennél nagyobb gond az előlapi kamerám alacsonyabb felbontása. Gyári ROM esetén a Quadbayer szűrőnek köszönhetően 16 MP-es képeket lehet készíteni, míg LineageOS alatt csak 4 MP-es képek készíthetők."
Mondjuk egy előlapi kameránál majdnem mindegy is a kamera mérete miatt, és amúgy elég gyanús, hogy fizikailag csak 4MP is annak a kamerának a felbontása, csak felskáláz :D És ez teljesen telefonfüggő, hogy mennyire működik pl. egy kamera - és a legtöbbjén az official-lel minden jól szokott.

"Használati szempontból legtöbben Gapps-szal fogják használni a rendszert. A MindTheGapps csak a legszükségesebb szoftvereket tartalmazza, így mindenki eldöntheti, hogy mely Google szoftvereket szeretné telepíteni a Play áruházból. "
Mivel alapból az szokott lenni a baj, hogy miért van tele felesleges cuccokkal ;]

Amúgy örülök ennek a cikknek is, jó lett :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) mrnobody válasza hcl (#4) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm szépen! Lelkes amatőrként ez egy nagy segítség, hogy lendületben maradjak. :)
Készül a MinmicroG leírás. Lesz benne Owncloud a haladóknak és lesz benne Microsoft felhő kezdőknek.
Ha utána lesz igény, akkor készül az Owncloud telepítésről leírás, olyan amit egy kezdő is meg fog érteni.

[ Szerkesztve ]

(#6) tomazin


tomazin
veterán

Hasznos leiras, plane,h az aurora meg az fdroid is emlitve van, ehhez nekem kellett ido mire megtalaltam oket. (Yalppal probalkoztam meg, apkmirror, apkpure, de az aurora a legjobb).
Cib megy rajta, hakolas nelkul.
Ami problemas lehet a kamerakezeles (sok kinlodas utan sem megy nalam a makro)
Davx is nagyon jo,h emlitve van.

(#7) hcl válasza tomazin (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek közül bármelyik tud automatikus frissítést? Aptoide is elvileg tud, aztán ami eszközön eddig feltettem, nem csinált semmit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) tomazin válasza hcl (#7) üzenetére


tomazin
veterán

Hat ezeket meg telefonokkal ezelott probaltam. Az aurora ugy vettem le nem tud, max egy update all gomb van.(de neked gondolom nem ez kell)

(#9) hcl válasza tomazin (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegy is, ha tud mindent frissíteni (ami úgysem lesz, és akkor gondolom amit nem tud, azt nem fogja) az már jó.
Tartalék telóm szokott Google mentes lenni, arra kéne valami, ami tud autopudate-t.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) tomazin válasza hcl (#9) üzenetére


tomazin
veterán

Nem probaltam meg megnyomni, mert van 1-2 app amit nem akarok frissiteni. (Az is mennyire gaz mar,h nem engedi az appot megvenni mashogy, csak es kizarolag play accounthoz kotve...)

(#11) hcl válasza tomazin (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)
A Play meg csak az app írójától függ. Az én appjaimban is azért van Play-es cucc, mert kb. ott érdemes terjeszteni. (Bár anélkül is elműködnek :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) mrnobody válasza tomazin (#6) üzenetére


mrnobody
tag

Készül a következő írás, ahol DavX5 és Ownloud is lesz. :)
Még nem mertem mod-dolt Play-t telepíteni Gapps mentes telefonon, de vannak erre megoldások. Lehet egyszer ezt is kipróbálom.

(#13) martonl


martonl
senior tag

Kár, hogy Exynos chipes Samsung telókon még mindig nincs implementálva a VoLTE és a VoWiFi. :(

(#14) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Szép írás, köszönjük.
Számomra hasznos volt
Zozo :R

(#15) mrnobody válasza Zozo0525 (#14) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm! :)
Már elkészült a következő, most korrektúrázásra vár.
Remélem érdekes lesz annak ellenére is, hogy Gapps mentes témákról fogok írni.

(#16) mrnobody válasza martonl (#13) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm, hogy megemlítetted! Nekem ez most egy hasznos információ, mert pont egy Samsung Galaxy S10e beszerzésén gondolkoztam. Nem találtam más, kis méretű készüléket, amire van rom választék.

(#17) martonl válasza mrnobody (#16) üzenetére


martonl
senior tag

Nincs mit! Az S10e-t ajánlom (nekem is ez van), de a szoftver választék nem túl nagy. A rá írt Lineage egyébként teljesen jó, csak sajnos lassan egyre nagyobb gát lesz a két említett (de főleg a VoLTE) szolgáltatás hiánya.

(#18) mrnobody válasza martonl (#17) üzenetére


mrnobody
tag

Meg fogom nézni, hogy van-e rá olyan rom, amiben van signature spoofing, mert erre szükségem van, hogy átverjem a safetynet-et. Kicsit már régi telefon, de pont emiatt olyan kicsi, akkor még volt igény kis telefonokra. Talán a crDroid-ból van rá Android 12 és elvileg tudja a signature spoofing-ot. Remélem nem igaz, amit a nemzetközi fórumokon olvasok, hogy Android 12 alatt nincs signature spoofing.

(#19) martonl


martonl
senior tag

Elvileg van olyan, itt körbe tudsz nézni.

(#20) martonl válasza mrnobody (#18) üzenetére


martonl
senior tag

Bocs, az előző akart a válasz lenni.

(#21) y@g4n


y@g4n
tag

Olyannal ki találkozott, használt esetleg hogy egy community által gsi-re ráhúzott os-t használ?
redmi note 10-en vagyok, official lineage os támogatás még nincs rá, nekem nincs kapacitásom berhelni, de nem tudom mennyire biztonságos, előnyös, funkcionális ha így használnám. amit minimum el szeretnék érni az a googlementesség

ezt találtam: [link]

githubja az úrnak: [link]

xda-n: [link]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#22) mrnobody válasza martonl (#20) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm! :)
Látom van hozzá LineageOS módosított verzióban, ahol működik a signature spoofing. :D

(#23) mrnobody válasza y@g4n (#21) üzenetére


mrnobody
tag

Még soha nem csináltam GSI-ből készülékhez rom-ot, de biztos, hogy nem egyszerű. Kell hozzá a készülékhez szükséges forráskódok, hogy tudjon működni minden hardver.
Én anno, mikor megjelentek az első HDMI stick-ek, akkor próbáltam egyre Debian-t felrakni. Azon véreztem el, hogy a Mali driver-t nem tudtam beforgatni a kernelbe.
Valamennyi időt lehet beleölni, de ha nem megy, akkor érdemes elengedni.

Esetleg ez nem lehet jó? crDroid
Elvileg Gapps mentes rom és ha jól emlékszem a LineageOS az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#24) mrnobody válasza y@g4n (#21) üzenetére


mrnobody
tag

Esetleg néz ez van: Havoc
Remélem jó készülékre kerestem rá.

[ Szerkesztve ]

(#25) y@g4n válasza mrnobody (#24) üzenetére


y@g4n
tag

Király, ránézek majd köszönöm, redmi note 4re is van, és pont rá is kerestem valamit

Okosórákat nézegettem még, vannak kínai varázslatok android 9et és felette futtatnak, azokra akarok még nézni valami hasonlót, bár gyanítom ezekre a gsi-t customizálni még nagyobb szívás.
pl: [link]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#26) mrnobody válasza y@g4n (#25) üzenetére


mrnobody
tag

Egy dologra figyelj majd. A Sunny a globál/India verzió, a Mojito a kínai verzió. Nem tudom mi lehet a különbség, de régebben a partíciók nem egyeztek. (Pl. Lenovo S650-nél pont ez volt az eltérés)
Aztán lehet nem lesz különbség custom rom esetén. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Esetleg régebbi mobilon kipróbálnám az OS-t. Mire számítsak, mi nem fog működni?

(#28) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

A LineageOS honlapján nem szerepel a készülékem a támogatott modellek listáján. Ezek szerint nem tudok rá LineageOS-t sütni, vagy van valamilyen használható általános verzió?
Még egy kérdés: A telefon boldogan működjön vagy bootloop tetejére is gond nélkül tehető?

[ Szerkesztve ]

(#29) mrnobody válasza BestofJAVA (#27) üzenetére


mrnobody
tag

Régi készülékhez is lehet találni rom-ot. Ha nincs, akkor az XDA-n érdemed körülnézni. Gyakran az unofficial verziók is jól működnek. Van elég sok rom készítő, így van esély. Például a Motorola One Fusion Plus-hoz jött ki Android 12, ha vártam volna, akkor nem biztos, hogy eladom.
Bootloop-os telefonnál nem tudom mi történik, ha rákerül egy másik rom. Lehet helyrehozza, de lehet hogy nem. Érdemes elötte megnézni fórumon mit írnak. Lehet a gyári rom felrakása helyre hozza. De néha komolyabb beavatkozás kell. Már jártam úgy, hogy bootloop-ból úgy hoztam vissza egy készüléket, hogy a forgalmazonál volt kapcsolatom és kaptam spéci alkalmazást. (Természetesen meg kellett igérnem, hogy használat után azonnal törlöm és meg se forduljon a fejemben, hogy terjesztem.)

(#30) himpike


himpike
aktív tag

Nekem is másik ROM-mal megy, talán a 9T szoftvere megy rajta, soha nem frissítem de mennek az Erstes dolgok meg a Google Pay. Poco X3 Pro.

(#32) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Csak bizonyos modellekhez elérhető a LineageOS. A többi telefonon egyáltalán nem futtatható.

Gyakran a telefon megjelenése után fél-egy évvel adják ki rá a LineageOS-t. Így jelentősen frissebb Android verzió felrakására sem alkalmas.

(#33) mrnobody válasza BestofJAVA (#32) üzenetére


mrnobody
tag

A LOS elsődlegesen nem arra lett kitalálva, hogy egy új telefonra legyen felrakva. Inkább a régi telefonoknak ad egy újabb esélyt, hogy még néhány évig valakit kiszolgáljon és ne kerüljön az amúgy is rengeteg elektronikai hulladékok közé.
Mivel elég nagy népszerűségnek örvend, így vannak unofficial build-ek, így olyan telefonra is lehet találni, ami soha sem volt a támogatott készülékek közt. (Nagyon sok Orosz és Indiai fejlesztő készít ilyeneket. Ha tudsz oroszul, akkor a 4pda.to, ha angolul tudsz, akkor az xda fórum nagy segítség lehet.)

(#34) crok válasza mrnobody (#33) üzenetére


crok
nagyúr

@mrnobody @cikk:
GApps mellett SafetyNet fail Magisk && Zygisk && USNF && DenyList && Enforce DenyList nélküli megoldására próbáld ki az ih8sn-t (I Hate SafetyNet), az egyik régi, kiugrott Lineage fejlesztő csinálja lukl337 @GitHub @Twitter Nekem működött (Xiaomi Redmi Note 4X mido, gyak. bármelyik LineageOS főverzión).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35) mrnobody válasza crok (#34) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm! :) Korábban az Xda-n olvastam erről. Eddig amiatt nem próbáltam ki, mert a Bitgapps megoldotta, mostanra pedig átálltam Gapps mentes életre. (Átmenetileg kell csak egy gyári rom a munkám miatt, de remélem hamarosan megszabadulok tőle.) Ettől függetlenül, ha lesz időm kipróbálom, csak tapasztalat szerzés véget.

(#36) mrnobody válasza BestofJAVA (#32) üzenetére


mrnobody
tag

Tegnap jelent meg az unofficial LineageOS 20 a Moto X4-hez. :D
Nagyon rápörögtek a fejlesztők az Android 13-ra. :)

(#37) rdmftw válasza BestofJAVA (#28) üzenetére


rdmftw
tag

milyen készülékről van szó pontosan? a népszerü telefonok nagyrészéhez van unofficial verzió amit lelkes fejlesztők foltozgatnak. persze nem minden funkció tökéletes de még mindig jobb mint egy régi bloatware stock rom.

(#38) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

20-as LineageOS-t tettem fel a telómra.
A kérdésem az, hogy a hálózatot jelző ikonokat lehet változtatni valahogy?

A másik, egyben fontosabb kérdés, hogy a telóm gyári szoftverében egy rábökéssel lehetett változtatni a legördülő menüben azt, hogy a két SIM közül melyik legyen adatforgalomra használva.
Erre itt van valami trükk, hogy ne kelljen bemenni a setingbe és ott mókolni?

Továbbá hogy oldható meg, hogy a Google Pay NFC fizetés működjön LineageOS-en?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) razorka777 válasza Bici (#38) üzenetére


razorka777
veterán

Szia!

A másik, egyben fontosabb kérdés, hogy a telóm gyári szoftverében egy rábökéssel lehetett változtatni a legördülő menüben azt, hogy a két SIM közül melyik legyen adatforgalomra használva.
Erre itt van valami trükk, hogy ne kelljen bemenni a setingbe és ott mókolni?

Én is a LOS 20-at használom, de gyárilag ez nem megoldható(pedig jó lenne), biztos van rá valami külső megoldás, de én még nem találtam meg. :)

A google wallet nálam megy, bár igaz hogy magisk-ot használok, szerintem azért.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#40) Bici válasza razorka777 (#39) üzenetére


Bici
félisten

A magisket lehet telepíteni belakott telóra is, vagy azt is a flash után kellene egyből?

A magisk tudtommal rootolásra való, de ezek szerint van valami funkciója, ami a nyitott BL-t is elrejti?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) razorka777 válasza Bici (#40) üzenetére


razorka777
veterán

Telepítéskor a legegyszerűbb felrakni, utána már körülményesebb, legalább is nekem csak úgy sikerült.
Két dolog miatt mindenképpen kell magisk, legalább is nálam:
A safety net check és a rootolás elrejtése a banki és egyéb érzékeny appok miatt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#42) xabolcs válasza Bici (#38) üzenetére


xabolcs
őstag

A terero ikonok cserejet lehet nem uszod meg masik, LOS alapu ROM hasznalata nelkul.

crDroid-ban van olyan "mozaik" a legordulo beallitasok kozott, hogy "SIM kartya valtasa".
Az pont ezt csinalja: ranyomok atvaltja a mobilnetet a masik kartyara. Megint ranyomok, akkor meg visszavaltja.

Gondolom arra meg magadtol is rajottel, hogy ha az "Internet" helyett a "Mobiladatok"-at hasznalod, akkor szepen mutatja, hogy melyik kartyat hasznalja a mobilnethez.

SZERK: most nezem a LineageOS-t ... nincs is benne SIM kartya valto. :U
Ugy tunik kell keresned valami mast: crDroid, DerpFest, AlphaDroid ...

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#43) Bici válasza xabolcs (#42) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Nálam mindkettő mutatja, csak az internetnél megnyitható belőle pluszban a wifi lista is. :U
[kép]

Sajnos, a felsoroltak közül egyik sincs hivatalosan a telefonomhoz (Poco F2 Pro), így majd vadászok valamit az xda-t, hátha.
Vagy ROM-ot, vagy hátha létezik valami hack erre a problémára. :U

#41 razorka777: Kössz! :R Megpróbálom most így utólag, hátha, legfeljebb este újrarakom. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Bici válasza razorka777 (#41) üzenetére


Bici
félisten

Na, hát a hivatalos leírás szerint csináltam, fel is ment, de a safetycheck elbukik. :O

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) razorka777 válasza Bici (#44) üzenetére


razorka777
veterán

A magisk topikban biztos van megoldás.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#46) Bici válasza razorka777 (#45) üzenetére


Bici
félisten

Jaa, hogy olyan is van. :D
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) xabolcs válasza Bici (#44) üzenetére


xabolcs
őstag

A LineageOS alapbol meg szokta ugrani a SafetyNet check-et, de akkor nalad megsem.

Sajnos, a felsoroltak közül egyik sincs hivatalosan a telefonomhoz (Poco F2 Pro), így majd vadászok valamit az xda-t, hátha.

lmi? Akkor szerintem van: crDroid for Xiaomi POCO F2 Pro
XDA: [ROM][13.0][OFFICIAL][LMI] crDroid v9.5 [02.06.2023]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#48) Bici válasza xabolcs (#47) üzenetére


Bici
félisten

Basszus, hogy siklottam el felette... :Y

Köszi!

A bukás lehet attól, hogy a google apps-nál install közben feldobta, hogy nem jó az aláírás?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) xabolcs válasza Bici (#48) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem. A hivatalos LineageOS telepitesi leirasban is oda van irva, hogy hibat fog dobni ezekre.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.