Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) RootRulez válasza kiralytom (#2000) üzenetére


RootRulez
félisten

a referencia gt430 gyengébb a referencia 4670-től valamivel...

═════════════════════════════════════════

(#2002) kiralytom válasza RootRulez (#2001) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszi

(#2003) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Sapphire HD 5850 es VGA m van, legfrisseb driver van rajta. Win7 HomePremium 64 bit eredeti oprendszer.

A probléma az hogy néha néha elmegy egy szemvillanásnyira a kép. Fekete lesz. Mintha az a cuccos jönne elő hogy engedélyezem a program inditását. Ami érdekes hogy játék közben soha nem jött még elő.

Az élmény indexet is frissítettem már.

Mit lehetne még csinálni?

A választ előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2004) RootRulez válasza kiralytom (#2002) üzenetére


RootRulez
félisten

de amít te írtál, az OC, tehát ez lehet pariban van a 4670-el, talán erősebb is. De esélyes, hogy túl is van árazva...

═════════════════════════════════════════

(#2005) massaf


massaf
csendes tag

hello!
segítséget szeretnék kérni!Van egy ati eah 4770 formula videokártyám!Újrapasztáztam és ez után a gpu 73-74 fokos amely sztem nem olyan sok játszás közben,de a Grid futtása problémát okoz neki 10-15 perc után,elkezd szaggatni ami eddig nem volt!A kérdés igazából az ,hogy az újrapasztázáskor a hűtő ami ugye rá megy a gpu-ra az a szélén világos fekete gumi anyaggal van lenyomatva és én csaek ennek azon részét kapartam le ahova valóba a gpu-megy!Szerintetek azt is levegyem?azért nem vettem le mert a gpu körül valami áramkör szerűségek vannak és nem nagyon tudom ,hogy mit tegyek azzal a résszel!Ja és még egy kérdés:az a hűtő csavarral van ráfogatva a kártyával és nem tudom ,hogy meddig húzzam úgy hogy ne is nyomja ki az anyagot és ,hogy ,ugymond össze is érjen?!

Bocsánat a megfogalmazásért de jobban nem tudom elmagyarázni,ha nem értitek miről beszélek képet is tehetek fel!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2006) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Űgy néz ki driver újratelepítés megoldotta a problémát :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2007) RootRulez válasza Scholes9 (#2006) üzenetére


RootRulez
félisten

;) :K

═════════════════════════════════════════

(#2008) Scholes9 válasza RootRulez (#2007) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen érdekes volt, mert procit tuningoltam, de nem jött össze, ezért visszaraktam 3,6-ra és utána kezdte az asztalra dobálást és a fagyogatást, de vga hibát írt, amikor úgy vágott az asztalra. Aztán ma melóban mondom magamban, h nem rakok újra egyből Win-t, hanem driver telepítést megpróbálom, erre hazajövet egyből megléptem és azóta nincs gond :R

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2009) RootRulez válasza Scholes9 (#2008) üzenetére


RootRulez
félisten

Ó kérlek, én ezt már hajnalban tudtam... ;]

(#2010) Scholes9: Ja nem azért, csak na...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2010) Scholes9 válasza RootRulez (#2009) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csak du olvstam el a hsz-ed ;) Természetesen köszi :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2011) Syz


Syz
senior tag

Halihó!Egy kérdés: két db Radeon 5870-es videókártyához milyen táp illik?A 600 W-os Corsair tápom elég neki?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#2012) RootRulez válasza Syz (#2011) üzenetére


RootRulez
félisten

El kéne bírnia. :K

═════════════════════════════════════════

(#2013) flash- válasza RootRulez (#1999) üzenetére


flash-
veterán

lehet hogy hülye kérdés,de ha húzom a vga-t,akkor ha nem a hőmérséklettől(80fok)akkor mitől fagyogatnak ki a játékok,meg a vantage??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2014) fatal` válasza flash- (#2013) üzenetére


fatal`
titán

Egyszerűen nem bírja az órajelet. Nem lehet húzni a végtelenségig akkor sem, ha folyékony nitrogénnel hűtöd.

(#2015) RootRulez válasza fatal` (#2014) üzenetére


RootRulez
félisten

Ennyi. :K

═════════════════════════════════════════

(#2016) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Használ valaki itt HP Officejet Pro 8500a Plus-t? Vagy ebben az árkategóriában érdemesebb lenne mást nézni?

(#2017) RootRulez válasza Hauptmann (#2016) üzenetére


RootRulez
félisten

Hali, ez nem az a topik. :N

═════════════════════════════════════════

(#2018) fatal` válasza Hauptmann (#2016) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem mellényomtál a topiclistában. :)

(#2019) shteer válasza fatal` (#2018) üzenetére


shteer
titán

lehet ilyen vga-t keres ;]

..szerintem jónak tűnik

(#2020) fatal` válasza shteer (#2019) üzenetére


fatal`
titán

Olyat, ami nyomtat is? Az nehéz lesz.. :DDD

(#2021) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Bocsánat. :) Remélem, a moderátorok törlik.

(#2022) MontyCrew válasza Moonwolf (#2003) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Szia, A legfrissebb driver nekem is csinált ilyent...

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2023) Sandrew


Sandrew
őstag

Segítségre lenne szükségem.

2vga közül kéne választanom:
Egyik Galaxy 9800GTX+ 512MB a másik pedig egy Sapphire HD4830 512MB. Mind a kettőn S1-van. 1920*1080-ban lesz használva... Később amint a buksza engedi csere lesz 5830-ra. 4Magosítótt X3 720-fogja hajtani ami 3500Mhz-en ketyeg.

Csak a nyers erő a lényeg. Melyik lenne jobb? Tuning szóba jöhet.

(#2024) Gabo0905 válasza Sandrew (#2023) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

játékokban veri a 9800GTX+ 4830 at! de viszont ha neked a fogyasztás is számít akkor a 9800GTX+:145W-ot fogyaszt a hd4830 viszont csak:95W ha neked nem számít nagyon a watt akkor a 9800GTX+-ot választanám!! :K

[ Szerkesztve ]

(#2025) Moonwolf válasza MontyCrew (#2022) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Szia!

Melyik drivert lenne érdemes akkor feltenni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2026) rumkola válasza Sandrew (#2023) üzenetére


rumkola
veterán

GTX 800/2000-en :)

(#2027) Reibek


Reibek
senior tag

Hali tegnap vettem egy Gigabyte HD 5870-et előtte egy GTX 470 volt a gépbe azt a híbát pródukálja hogy bekapcsolás után kb 1-2 percig van kép aztán egyszer csak ki írja a monitor hogy no signal a kari elkezdi felpörgetni a ventiket és ámen se kép se semmi.
Még mielőtt beletettem az 5870-et letöröltem az Nvidia Driverét kivettem a 470-et beraktam az 5870-et. Azóta meg nem tudok még a Windows-ig se eljutni. Mi lehet a baj?
Hallottam olyanokat hogy egyik gyártó után másikat rak be az ember és nem mükszik rendesen bár szerintem ez csak mende monda. Windost is próbáltam újra rakni de ott is elszáll a kép és felpörögnek a ventik.

(#2028) Gabesz144 válasza Reibek (#2027) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Próbáld meg másik gépbe ha lehet.
Ha ott is produkálja ezt a hibát akkor sajnos halott a kártya.
Lehet valami túlmelegszik a kártyán :U .

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2029) Reibek válasza Gabesz144 (#2028) üzenetére


Reibek
senior tag

Este megpróbálom ha halott akkor az eladó is az lesz.

(#2030) Reibek válasza Reibek (#2029) üzenetére


Reibek
senior tag

1-2 perc alatt túlforrósodna? 4 hőcső jön ki belőle és nem forróak néztem én is gondoltam erre

(#2031) Gabesz144 válasza Reibek (#2030) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A memóriákat nem hűti semmi ha jól tudom.
De nem biztos hogy ez a gond.
Én is egyszer kiakartam próbálni egy HD5850-et és igen fura dolgokat csinált ezért maradtam az nVidia kártyáknál.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2032) Gabo0905 válasza Reibek (#2030) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

próbáld meg nyitott házban és egy asztali ventillátorral fújd ha úgy is kikapcsol szerintem valami memória hiba lesz! :K

(#2033) Reibek válasza Gabo0905 (#2032) üzenetére


Reibek
senior tag

Nyitott gépházzal lefektetve is próbáltam egy 12-es venti koksz fordulattal nyomatta rá a levegőt így se bírta tovább olyan mintha berakagdt volna az nvidia driver és vmi miatt kiakasztja az 5870-et. memória gondnál nem becsikozodik a kép? gondolom kezdeni akkor nem lehet vele semmit.

(#2034) gabo9201 válasza Reibek (#2033) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha telepítés közben is csinálja, akkor nem lehet "beragadt driver" hiba. A tápod bírja?

Mod.: Ha a Raidmax 1000W van az bírja :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2035) Reibek válasza gabo9201 (#2034) üzenetére


Reibek
senior tag

igen az 1000-es van de ez lehet pont a másik hiba forrás is a táp.
Tele van mindenféle védelemmel ami egyrészről nem baj csak pl egyszer azért kellett hdd-t cserélnem mert van benne egy olyan védelem hogy ha 2ms-ig nem érzékeli a hdd-t kikapcsol és a teljesen jól müködö hdd-t eladtam a sogóromnak mai napig használja semmi baja én meg vehettem újat szintén genyozott egy GTX 460-al amit eladtam az is a mai napig megy cseréltem egy ugyan olyan márkájú... mindene ugyanolyan volt GTX 460-ra azzal nem genyozott.

(#2036) gabo9201 válasza Reibek (#2035) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ez esetben ha megoldható én kipróbálnám egy másik táppal. Ha ez megoldja a hibát eladnám a tápot és vennék valami kevésbé csúcskategóriásat ami lehet még jobb is.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2037) Reibek válasza gabo9201 (#2036) üzenetére


Reibek
senior tag

majd ha megjön a munkából a sogór átmegyek hozzá szintén az én régi alkatrészem egy energon 750-es van neki megpróbálom azzal most egyébként megpróbáltam megint elinditani az 5870-el eljutott a windows-ig betöltötte megpróbáltam gyorsan lehúzni a catalystot de megint elszállt.

(#2038) gabo9201 válasza Reibek (#2037) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nem lehet, hogy az elvetemült előző gazdája átírta a BIOS-át? Lehet jól meg van húzva a VGA és ezért fagy ki.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2039) fagy53 válasza Reibek (#2035) üzenetére


fagy53
nagyúr

Azt írtad, hogy előtte egy GTX470 volt a gépben, a 5870 kevesebbet eszik, tehát bírnia kell a tápnak, ha a GTX-el jó volt.
Mindenképpen egy másik gépben próbáld ki, az eldönti, hogy jó-e a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#2040) Reibek válasza gabo9201 (#2038) üzenetére


Reibek
senior tag

ez könnyen előfordulhat mi a teendő ebben az esetben?

(#2041) Reibek válasza fagy53 (#2039) üzenetére


Reibek
senior tag

nem azzal lehet a baj hogy nem bírja el a táp hanem genyozott már egy 460-assal hogy folyton kikapcsolt aztán egy teljesen ugyan olyannal meg ment. Sok köcsög védelem már inkább árt mint használ :(((

(#2042) gabo9201 válasza Reibek (#2040) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha a lapodon van integrált VGA a BIOS-ban be kell állítanod, hogy az legyen az elsődleges (persze a moncsit is abba dugd bele) és így fel fog állni a Win. Ha ezzel megvagy a gép elvileg ugyanúgy fogja látni az 5870-et is. Itt találsz egy jó cikket ezzel kapcsolatban, hogy mit is kell átírni és hogyan.

Ha ninca a lapon integrál, akkor muszály beletenni valami másik kártyát is (erre jó bármilyen régi PCI-os kártya is). Ez esetben ezt kell beállítani elsődlegesnek a BIOS-ban.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2043) Szlovi válasza massaf (#2005) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Az a fekete anyag körülötte az úgynevezett lesarkazás gátló,azt nem kéne levenni.
Meg kell normálisan húzni - de nem rátépni - a csavarokat,hogy megfelelően összesimuljon a GPU a hűtővel,nem baj hogy kinyomja a hűtőpasztát. Annyi hűtőpaszta úgy is maradni fog köztük, amennyi kell a két felület közé.

(#2044) Reibek válasza gabo9201 (#2042) üzenetére


Reibek
senior tag

integrált kari nincs viszont egy 8800gts-t tudok szerezni azt berakom az 5870-est meg 2. karinak és visszaűtőm a kártyát ha minden igaz. ha így se megy hozzá vágom a falhoz :(((

(#2045) gabo9201 válasza Reibek (#2044) üzenetére


gabo9201
senior tag

Igen, ha van két PCI-E slot a lapon, akkor a 8800 is jó. Nézd meg milyen órajelek vannak a BIOS-ában beállítva. Ha mondjuk a Boot órajel meg van emelve az magyarázná, hogy a Win-ig sem jut el.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2046) Reibek válasza gabo9201 (#2045) üzenetére


Reibek
senior tag

3 is van hála az X58-as chipnek
Köszönöm a segítséget azért felveszem a volt tulajjal a kapcsolatot lehet hogy tényleg ennyi a baj akkor igazából már nem is aggódnék.

(#2047) massaf válasza Szlovi (#2043) üzenetére


massaf
csendes tag

értem,köszönöm!Akkor baj ,hogy a közepéről leszedtem?Csak onnan ahol láttam,hohy megy a gpu!

Lehet venni ilyen anyagot valahol?

(#2048) MontyCrew válasza Moonwolf (#2025) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Az egyel régebbi nekem tökéletesen működik villogás nélkül.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2049) Szlovi válasza massaf (#2047) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Hogy középről leszedted a hűtőpasztát ...? Az nem baj,mert újrapasztáztad. Vagy a gumit szedted le? Nem értem.
Hűtőpasztát tudsz venni bármelyik számtech boltban.

(#2050) Reibek


Reibek
senior tag

Megkérdeztem a volt tulajt fel lett flashelve a bios de csak frissités szempontjából a Gigabyte saját honlapjáról én néztem az utolsó egy béta bios lehet az a baj azt mondta az órajelekhez nem nyúlt és hogy ő azért flashelte fel mert játékok alatt fagyott a cucc. ohh ha ezeket előre tudom nem váltottam volna Ati-ra :(( a 470-es GTX-t csak beraktam és ment nem volt semmi baja.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.