Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) asvald válasza hapiszti (#53990) üzenetére


asvald
senior tag

Ezt azért még megpróbálnám ,hogy a memóriát ténylegesen kizárd

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54002) FingR86 válasza asvald (#54001) üzenetére


FingR86
őstag

van rá mód/lehetőség megállapítani, hogy volt e már a kártya reballozva ?
ha igen, ez lezárná a vitát. Akitől vettem a kártyát, egyértelműen megmondta, h nem volt.
hibátlan volt nála, hibátlan volt nálam is. A vevőnél jelentkezett a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#54003) asvald válasza FingR86 (#54002) üzenetére


asvald
senior tag

Még ,ha volt se biztos az , hogy látszik :(
Flux(folyatószer) nyomainak keresése, a memória ,gpu szélein ,alatta, körülötte ..
De ha valaki csak natúr hő-légfúvózta annak bizony nem igen lesz nyoma. :(

Esetleg a memória /gpu nincsen síkba a nyákkal

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54004) asvald válasza FingR86 (#54002) üzenetére


asvald
senior tag

Ékes példa : a kártya hátuljának elszíneződése gpu körül sötétebb smd-k /felvált címkék !

Ez azért extrémen megkapta a hőt ;]

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54005) Taifa Díaz válasza FingR86 (#54002) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Véleményem szerint valami user error lesz nála, nem ártana nála hozzáértőbb valaki segítségét kérnie a hiba kiszűrésében, mert a távgyógyítás azért nem mindenkinek megy...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#54006) general


general
addikt

sziasztok!

hosszú szünet után újra eltettem a BF4 játékot, és az egyébként hibátlanul üzemelő gépem valami hibát mutat, sorozatosan kidob a játék az alábbi hibaüzivel. tudtok esetleg segíteni, hogy mi ez, és mi a megoldás?
(nincs semmilyen tuning a gépen, a vga-n sem, win 7, gtx 660Ti, normál hűtés, nyitott ház oldallal éppen)
[L:/dl/upc/2015-11/23/14798_qm0lohze2qoyowww_bf4_hibauzi_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-11/23/14798_qm0lohze2qoyowww_bf4_hibauzi_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#54007) asvald válasza general (#54006) üzenetére


asvald
senior tag

Szia!

Kapcsold ki a lapozófájlt minden merevlemezen! Ha ez nem segít driver update-et ellenőrizd , hogy a legfrissebb legyen fent

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54008) DuplaDvr8


DuplaDvr8
újonc

Sziasztok érdeklődni VGA vásárlás elött állok! 60 ezer körül gondolam az árat mit ajánlanátok mit vegyek? Gépem:dell precision 490
Operációs rendszer neve Microsoft Windows 7 Ultimate
2 Processzor Intel(R) Xeon(R) CPU 5150 @ 2.66GHz, 2660 Mhz, 2 mag, 2 logikai processzor
Telepített fizikai memória (RAM) 8,00 GB
vidókártya AMD Radeon HD 5700 Series
erre a kártlyára gondoltam

http://oaziscomputer.hu/termekek/videokartya/ati/asus-r7-370-strix-4gb-strix-r7370-dc2oc-4gd5-gaming

[ Szerkesztve ]

(#54009) MK VII válasza DuplaDvr8 (#54008) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv. Szerintem a 60 ezerből cseréld le a géped aztán utána gyűjtögess és vegyél egy VGA-t.
Illetve van jobb vétel is 60e forintért mint az az R9 370.

Az az igazság, hogy a géped egy használt 15 ezres kártyával talán megbirkózik, de azt amit kinéztél messze nem tudnád kihasználni.
Ami van jelenleg benne, ha jól látom egy HD5770? Vagy 5750? Na az az a kategória ami még hajtható a gép számára.

[ Szerkesztve ]

(#54010) asvald válasza DuplaDvr8 (#54008) üzenetére


asvald
senior tag

Amit MK VII kolléga is írt ,azt tenném , erre a gépre kár költeni , 60k ból fm2+ on jobb gépet összedobsz a jelenleginél az tuti

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54011) DuplaDvr8


DuplaDvr8
újonc

értem és mire gondoltál mi lenne jobb vétel? :)

(#54012) MK VII válasza DuplaDvr8 (#54011) üzenetére


MK VII
veterán

Ha mindenképp tervezel majd egy életképesebb VGA-t akkor egy alap intel konfig pl egy Haswell.
Ha nem feltétlenül tervezel erősebb VGA-t akkor egy FM2+-os rendszerbe befektethetsz.. Az abban rejlő integrált megoldással 25-30 fps-sel el lehet szöszölni az újabb aktuális játékokkal.
Mondjuk én személy szerint FM2+-ba nem tennék pénzt, mert nem lesz újítás olyan foglalat téren.
AMD FX-ből ami használható az karcolja a 60-at, mert ott az alaplapra oda kell figyelni nagyon. Igazából FX terén sem lesz újítás szóval, ha tartósabb konfigot akarsz akkor inkább Haswell. Azt még 2-3 év mulva is fejlesztheted úgy, hogy kiszolgáljon.
Tényleg.. milyen memóriáid vannak? Gondolom DDR3.. Mert akkor azt nem is kéne venned..
Én azt javaslom, hogy alaplapot vegyél újat mindenképp, de processzort még garisat is ezrekkel olcsóbban ki tudsz fogni apróról. i3-4170, i3-4330.. Valami hasonlót. Ezek a procik már szépen meghajtanak erősebb VGA-t is abból a kategóriából amit kinéztél.
Alaplap újonnan 14k körül, processzor pedig 30k körül. És még mindig marad mondjuk egy erősebb tápegységre, mert, az sem mindegy, hogy kodegány vagy FSP mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#54013) csabyka666


csabyka666
addikt

Srácok, azért 60-ból konfigot venni, ne vicceljetek már! Egy normális lap + a proci nem jön ki annyiból, és akkor még nincs hozzá valamire való táp, memória, netán SSD.

Örök igazság, laptopban 150.000 a belépő szint, asztalinál inkább 200.000. Új cuccokkal, természetesen.
60-ért senki se akarjon gépet összerakni, annyiért csak bohóckodni lehet.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54014) asvald válasza csabyka666 (#54013) üzenetére


asvald
senior tag

elmondom 60k ért különb gépet összerakok mint amiket használtan árulnak ennyiért !(természetesen használt cuccból, monitor nélkül, kis szerencsével még az is megvan )

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54015) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Még nyáron, mikor dög meleg volt, játszottam a GTA V-el, majd arra voltam figyelmes, hogy egy-egy fekete függőleges csík megjelent, majd elment a kép, fekete képernyőt kaptam. A gépet ekkor azonnal áramtalanítottam. Utána is volt egy-egy kisebb hiba, de abba hagyta. A gépház hűtésén is toldottam közben, azóta semmi probléma nem volt. A videokártya Asus GTX750-PHOC-2GD5, táp: fsp hexa+ 400. Mi lehetett a baj, mi melegedhetett fel ennyire? Ez maradandó károsodást okozhatott, vagy vehetem figyelmeztetésnek? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#54016) csabyka666 válasza asvald (#54014) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezzel nem mondtál semmit. :) Konkrétan mire gondolsz?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54017) MK VII válasza csabyka666 (#54013) üzenetére


MK VII
veterán

Én az adatlapomon szereplő gépet, monitor és memóriák nélkül 75-ből kihoztam amiben 22e :F volt a VGA.
Ha tényleg DDR3 a memóriád akkor simán kihozod 60-ból a géped amibe bele tudod tenni a jelenlegi VGA-d és az fps-ed is több lesz játékokban új VGA nélkül, mert a proci annyival combosabb...
Amit az előző hozzászólásomban írtam gépet, alaplap+proci kombó 45 ezer, plusz, ha a tápod nem lenne megfelelő még az is belefér a 60-ba..

Illetve azt értsd meg, hogy abba a konfigba totál felesleges pénzt raknod... Az a proci egy mai Pentiumnak kb a 60-70%-t hozza. És akkor nem is Pentiumot írtam, hanem egy normális i3-at ami szépen kipörget akár egy R9 280-at..

[ Szerkesztve ]

(#54018) asvald válasza csabyka666 (#54016) üzenetére


asvald
senior tag

Csak egy példa a sok közül

gtx 460 1gb 13-14k
xeon s775 e5*** 6-8k
ddr3 2x2gb 6k
alaplap 7-9k
500gb os vincsi 6k
cx450 6-8k

marad 9 k amiből vehet házat ,ramot, hűtőt vagy elcsokizza
ezen a gépen szinte minden elfut ,persze kompromisszum kell a komolyabb játékhoz

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54019) csabyka666 válasza MK VII (#54017) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha "normális" gépről van szó, én nem tennék bele i3-at. Minimum i5, vagy i7, és ott már a proci meg a lap több, mint 60k.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54020) csabyka666 válasza asvald (#54018) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja várj, mi szerintem ugyanazon az oldalon állunk. Én is annak vagyok a híve, hogy vagy drágán egy új konfig, vagy pedig ha valakinek nincs többszázezre, akkor vegyen egy jobb ár/érték arányú használtat.

Szerintem: új konfignál nincs kompromisszum, és tízenpárezerért sincs jó alaplap.

Erre gondoltál, nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54021) FingR86 válasza asvald (#54000) üzenetére


FingR86
őstag

HELLÓ MINDENKI

mivel nem sikerült az ügyünkben előre jutni, mert mindkét fél a saját igaza mellett kitartott ezért megállapodtunk egy olyan opcióban, hogy én állom a kártya javítási költségét.

Ezzel a lépésemmel nem beismerem, hogy a kártya valóban hibás volt... továbbra is kitartok az általam leírtak mellett mint ahogyan ő is, sztem ez az ügy már így veszett.

Az üzlet során én 3.500 Ft-ot buktam (13.500 Ft-ért vettem, 16.000 Ft-ért adtam túl rajta amiből 6.000 Ft elmegy javítási költségre.

kellemetlen dolog volt ez az egész. tanuló pénz mindkettőnknek,
Számomra, hogy ilyen kényes alkatrésszel nem fogok bizniszelni a jövőben pár ezer Ft-os haszonért.

[ Szerkesztve ]

(#54022) Broomi


Broomi
tag

Sziasztok.Mit gondoltok ebbe a konfigba ha belerakok egy fx 9590est jobban kihajtja a kártyát?
Processzor: AMD Fx 8320
Memória: Corsair Vengeance 2*4GB+2*8GB 1600Mhz
Videókártya: MSI GTX 980 GAMING 4G
Alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX R 2.0
Merevlemez: Seegate 1Tb+HyperX 3K 240Gb SSD
Optikai meghajtó: TSSTcorp CDDVDW SH-S222A
Tápegység: Cooler Master B700

(#54023) MK VII válasza csabyka666 (#54019) üzenetére


MK VII
veterán

Azért elég jól el lehet lenni egy i3-al..
Viszont igazad van, hogy, ha kifejezetten játékos gép akkor i5..
Viszont a mondandómban csak egy lehetőséget említettem, hogy mit is csinálj inkább mint, hogy ebbe a konfigba beleraksz egy erősebb VGA-t.
Mindegy is tényleg.. Úgyis el tudod dönteni mit akarsz. Új VGA-t akarsz amiben benn áll a pénzed és nem tudod kihasználni.. Értem én csak hülyeségnek tartom..
Én a 60K keretből indultam ki. Ha van rá pénz akkor rakj össze egy i5-öt. :R

(#54024) Balathruin válasza Broomi (#54022) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet de felesleges. Sokkal több értelme van húzni a mostani procit.

(#54025) Grave_444 válasza Broomi (#54022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szvsz legalább egy Haswell I5 kellene a 980 mellé, nem AMD.

(#54026) Broomi válasza Grave_444 (#54025) üzenetére


Broomi
tag

Hát,azért mert 980am van,nem fogok lapot+procit cserélni,főleg hogy nem ezt kérdeztem!
Köszi a hozzászólásod!
Én itt az oldalon megkérdeztem annak idején,hogy kipörgeti e a procim ezt a kártyát,és azt a választ kaptam elég lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#54027) Grave_444 válasza Broomi (#54026) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Te tudod, ennyi erővel vehettél volna 970-et ugyanannyi fps-ed van, mivel kevés a procid hozzá.

A kérdésre a válasz, hogy 9590-et normális ember nem vesz. Marha sokat eszik, melegszik és alig erősebb a mostanidnál. A 8320-at húzd, amíg tudod. :)

Pedig ha ilyen vga-ban gondolkodtál eszedbe juthatott volna utánakérdezni mi szükséges, hogy ki tudd használni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54028) asvald válasza csabyka666 (#54020) üzenetére


asvald
senior tag

Igen ,erre gondoltam!
De nem vagyunk egyformák ,Én apródonként szoktam összerakni a sajátomat , mert nálam sincsen kolbászból a kerítés :)
Az első komolyabb konfigurációmat 7 hónap alatt raktam össze , és itt nem volt kompromisszum (4770k, r9 290 stb)
Valakinek s1150 alatt nincsen élet , pedig van!

FingR86 Reméltem ,hogy erre fogtok jutni!
Este ugyanezen filóztam 20 percet , hogy leírjam ,ne írjam ,aztán nem írtam , nem akartam megmondani mit csináljatok ! :R
Jobb is így, megkíméled magad egy agyértágulattól +tanultatok belőle :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#54029) GomezGTS


GomezGTS
tag

Szevasztok,

Egy Asus HD5870 eddig boldog tulajdonosa voltam. A mai napon fogta magát, kidobott a windowsból (win7) egy fekete képernyővel, nagymuter porszívóját meghazudtoló hirtelen zaj közepette. Természetesen a kép eltűnt, a vga maxon pörgött és ennyi.

Épp a kártya eladása előtt álltam/állok, pár napja tettem fel és vevőm is volna rá. Egyébként a vga egészen eddig hibátlanul működött. Változás nem történt, se szoftveresen, sem hardveresen. Hirtelen, megdöbbentő és idegesítő probléma ez.
Gyanakszom a tápra is, esetleg megöregedett a szentem...Giga Superb460.

Mivel a gép számomra munkaeszköz, nagyon jó lenne, ha megoldást találnék a dologra és annak örülnék a legjobban, ha a hiba a tápban lenne és nem a kártyában.

A hőmérséklete alapból 52 fokra állt be, és ritkán pörgette szét magát. A hibajelenség után újrapasztáztam, de nem ez volt a hiba forrása.

Mi a véleményetek?
Köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Á.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#54030) djculture válasza GomezGTS (#54029) üzenetére


djculture
félisten

Több mint valószínű hogy ennyit élt a vga, a feszültség szabályzása tönkremehetett..
Nincs integrált vga amúgy ideiglenesen azt használni?

(#54031) GomezGTS válasza djculture (#54030) üzenetére


GomezGTS
tag

Jelenleg egy 6600GT van benne, amivel netezni tudok, mást nem nagyon. Tervezéshez használom a gépet, amihez nem árt az erősebb vga.
Így egyik napról a másikra mindenféle előjel nélkül azért egészen idegesítő a dolog.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#54032) Broomi válasza Grave_444 (#54027) üzenetére


Broomi
tag

1% ot húzok rajta az sok,kezdjem inkább fél%-al?

(#54033) djculture válasza GomezGTS (#54031) üzenetére


djculture
félisten

Az asus márkát én pont az ilyen esetek miatt nem ajánlom, alaplapok és a vga is igy döglenek meg tapasztalataim szerint. Nem azt mondom hogy más márkából nincs ilyen de az asus kifejezetten híres erről, főleg hogy erőteljesen spórolnak a hűtőbordákkal..

[ Szerkesztve ]

(#54034) GomezGTS válasza djculture (#54033) üzenetére


GomezGTS
tag

Pedig egész széles asus termékpalettával dolgozom. Az alaplappal mondjuk nem vagyok elégedett, illetve jelenleg ugye a vga készített ki.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#54035) Grave_444 válasza Broomi (#54032) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mindenki azt írta kevés a proci. :U

[ Szerkesztve ]

(#54036) Broomi válasza Grave_444 (#54035) üzenetére


Broomi
tag

igen a 980ti re!!

(#54037) Grave_444 válasza Broomi (#54036) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Semmin nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#54038) Broomi válasza Grave_444 (#54037) üzenetére


Broomi
tag

azert annyira nem szar ez a proci se.

(#54039) Broomi válasza Broomi (#54038) üzenetére


Broomi
tag

(#54040) csabyka666 válasza MK VII (#54023) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen igen, ez igaz, de én mindig úgy állok a dologhoz, hogy ha a gép összerakásában korlátozott a forrás, akkor ne a legalapabb (viszont új!) konfigot vegye meg az ember, hanem inkább használtban, jobb ár/érték arányút. i3-at sose vennék, inkább vagy gyűjtenék valami csúcs i5-re, vagy ha nagyon sürgős, akkor egy Core Quad, bivaly alaplappal, sok DDR2-es rammal, jól összeválogatva.

A hideg kiráz, amikor valami új notit akar venni, és van rá 80k-ja. Ne sértődjön meg senki, annyiért nem adnak jó notit, ahogy jó új autót sem adnak 1,5 millióért.
Eltértünk a tárgytól, a lényeg, hogy olcsón jót nem lehet venni. Szvsz az autóknál maradva inkább veszek egy Opel-t vagy Ford-ot használtan, mint egy "másik márkát" újonnan ugyanannyiért.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54041) csabyka666 válasza asvald (#54028) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen. A gond ott van, hogy sokan azt hiszik, egy új architektúra alapból agyonveri a régit, pedig nagyon nem így van. Anno 478 után jöttek a 775-ök, mindenki el volt ájulva, csak éppen a 478-as Prescott P4-ek agyonverték a 775-ös társaikat. Oké, többet evett, jobban fűtött, de kit érdekel?! Nem ettől lesz kevesebb a villanyszámla.

Nekem egy dolog számít: ár/érték arány. Akinek végtelen pénze van, vegye meg a túlárazott i7-et 90k-ért, hozzá egy lapot 50k-ért, és öröm boldogság.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54042) MK VII válasza csabyka666 (#54040) üzenetére


MK VII
veterán

Na ez most f@sza.. Összekevertelek benneteket a hasonló képetekről.. :)
Az eredeti kérdező helyett neked válaszoltam.. :D
Most nézem..

Amúgy nagyon nem értünk egyet.. Eleve 775-re már tényleg egy fillért sem pazarolnék.. Még akkor sem, ha Quad. DDR2-be megint egy fillért nem fektetnék..

Az lehet, hogy mondjuk egy Sandy i5-öt kihozol olyan árban mint egy i3 haswell viszont vadászhatod alá a lapot amit már elég nehéz találni, de ha találsz is egy normálisat az drágább mint egy 1150-es lap.. i5-xxxx procit is kukázhatsz apróról amik túl vannak árazva és 1-2 év múlva mikor kihalt az alaplap a proci alól akkor kezdheted előröl az egészet és természetesen már eladni is alig tudod a Sandy-t. És majd akkor kapsz a fejedhez, hogy már rég újabbat kellett volna csak venni aztán egy erősebb procit belerakni ahogy kevésnek érzed..

Tényleg nem vagyunk egyformák csak az ésszerűséget szem előtt tartva egyáltalán nem tartom sehogy sem kifizetődőnek régi konfigokba beleölni a pénzt. Főleg nem egy 775-be.

Egyébként meg az eredeti kérdező azóta sem mert szólni egy mukkot sem..
Remélem egyszer majd megszólal. :)

Bár a telefon szeretetedből kiindulva megértem, hogy ragaszkodsz a régihez.. :)
A telefon részét még meg is értem.. Tényleg mai napig kiváló telefon amit használsz.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54043) csabyka666 válasza MK VII (#54042) üzenetére


csabyka666
addikt

Én már nem tudom, ki kivel van. A lényeg, hogy egy használt cuccnak mindig jobb az ár/érték aránya, ezen felesleges is rugózni. Legyen az ház, autó, telefon, PC, notebook. Még ha az esetleges, de nem törvényszerű nyűgjeit hozzáveszed, akkor is jobban jársz.

A másik oldal (bár ez egy PC-nél nem feltétlenül jelentkezik), hogy egy használt autónak vagy telefonnak nincs "wow-faktora", mondjuk aki emiatt veszi, az nálam a no komment kategória. :D
Aztán ott a gari, ami ugyancsak nem elhanyagolható, de ez is az új cuccok jellemzője jobbára.

Továbbra is úgy gondolom, hogy:
- nem számít a pénz -> csakis új, és a legjobb cuccok (iPhone"sok", és társai)
- meghatározott keretösszeg -> használt, korábban már bizonyított cuccok.

Amit te mondasz, hogy szűkös keretbe szorítsuk bele az i3-at, azzal nem értek egyet. Ez a másfél milliós új autó esete. Persze sose volt másfél millióm autóra, de ha lenne, annyiból nem újat vennék - én ilyen vagyok. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54044) syncro86


syncro86
csendes újonc

Szevasztok!

Egy GTX 970-et szeretnék és az lenne a kérdés, hogy melyik cpu-val muzsikálna jobban:
I7-2600 vagy i5-6500?

(#54045) sscsabi válasza csabyka666 (#54040) üzenetére


sscsabi
csendes tag

:D Az opel meg a ford az auto szerinted??

[ Szerkesztve ]

(#54046) csabyka666 válasza sscsabi (#54045) üzenetére


csabyka666
addikt

Valakinek (pl nekem) az számít autónak, ami elvisz A-ból B-be. :)

Aki fütyimércének vesz autót, nyilván nem ezek közül választ. :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#54047) looser válasza looser (#53974) üzenetére


looser
addikt

Ha még érdekes lenne valakinek, azért leírom, innen lopva:

Registryben keresd meg az alábbi értéket, a "Video{" utáni részben más is lehet, illetve a 0000-nál még lehet néhány (nálam pl. 0006-ig volt):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video{0E029BEC-DF9C-4822-88EC-D3EE90E2C1CB}\0000

Ezután keresd ezt a stringet:
"GPUScalingxx" ahol "xx" egy kétjegyű szám

Ha ennek értéke: 01 00 00 00
akkor állítsd át erre: 00 00 00 00

Meg is vagy :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#54048) tigerk


tigerk
tag

Sziasztok
Lehet hogy van még valaki aki emlékszik hogy 2 hónappal ezelőtt írtam a topikba egy csíkozó HD7870-ről amit kicseréltek garanciában egy R9 270X-re ami ugyanúgy elkezdett csíkozni 1 hónappal a csere után és végül azt is kicserélték egy újabb R9 270X-re.Hát el nem fogjátok hinni hogy mi történt :DD ez a kártya is ugyanúgy beadta a kulcsot.....netezés közben egyszer csak szürke képernyő és utána csak windows telepitőben hajlandó képet adni és ott is csíkoz az immár 3.ik kártya.....Na ez már nem lehet véletlen hogy kb 6 hónap alatt 3 azonos kártya teljesen változatlan körülmények között feldobja a pacskert úgy hogy mindegyik nagyjából ugyanott és ugyanúgy csíkozza a képet.Én a tápra gyanakszom ott is a PCI 2x6 pines hosszabítóra (moduláris táp) mást el nem tudok képzelni hiszen az alaplap tökéletesen működik az integrált Intel 3D lassítóval.
Konfig:
XFX pro series 650W modular edition
MSI H87 G43-GAMING
Intel Core I7 4770 3.40 Ghz
1.kari Asus HD7870 DC2T kb 2 évet bírt
2.kari Asus R9 270X DC2T ez 28 napot bírt
3.kari Asus R9 270X DC2T ez kb 2 hónapot bírt
2 x Kingmax 4GB 1600Mhz nano
WD 7200 1Tb HDD
Intel 535 120 Gb SSD
Zalman Z11 ház
És egyszerre hajtott egy Asus VX239H monitort DVI csatiról illetve egy Pioneer VSX 323K erősitőt HDMI-ről.
Minden garanciás még csak még azt nem tudom hogy hogy adjam be az iponnak ugyanazt a sztorit 4.-ére is...
Tápot kellene még terhelés alatt kiméretni hátha tényleg ott van a kutya elásva ,de nem tudom hogy hol lehetne (a táp merlinhardverbe garis).Ha valakinek még van valami ötlete kérem ne tartsa magába égek a kíváncsiságtól :DD :C .Előre is köszönöm a segítséget (ha tud valaki erre mondani valamit is :DD )
Üdv
Tigerk

(#54049) RedCactus válasza tigerk (#54048) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én most gonosz leszek: mind a három kártya Asus volt.

(#54050) Grave_444 válasza syncro86 (#54044) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I5 6500.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.