Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) Pujesz68 válasza olivera88 (#74500) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

crashelteti az osszes progit amihez gpu-kell,elmegy a kep,elsotetul majd visszajon,tulmelegszik...sorolnam meg de ennyi eleg🤣

(#74502) olivera88 válasza Pujesz68 (#74501) üzenetére


olivera88
veterán

Pff.Szóval elég komoly baj.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74503) Pujesz68 válasza olivera88 (#74502) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

komolyan mondom aki meg nem tette meg az ne is vegyem rtx kartyat,ganaj az osszes,kis sogoromnak van egy rtx 2060annak mondjuk nincs baja..

(#74504) mettek válasza Pujesz68 (#74501) üzenetére


mettek
addikt

Nekem épp a 1080ti van gari alatt németben az asusnál mert ugyan ez a baja. GPU tweakban game modeban és OC modeban crashel minden játék 5 percen belül pedig nem melegszik túl. Silent módban megy mintha semmi baja nem lenne.

Kivancsi leszek mit mond rá az asus.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74505) Pujesz68 válasza mettek (#74504) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

az kiraly. akkor valami a gpu tweakkel lenne? de egyebkent afterburnerrel is csinalta...az a bajom hogyha nincs fenn a tweak akkor melegszik mint allat,mondtam is bent a boltba hogy nem indukcios fozolapot vasaroltam..esetleg biosba lehet a kartya ventijet iranyitani?

(#74506) olivera88 válasza Pujesz68 (#74503) üzenetére


olivera88
veterán

Sztem csak hibás modellt fogtal ki.
Én egy 2060 ast akartam , de végül csak egy 1660 MSI Armor OC lett, és meg vagyok elégedve vele, 3 ik hete használom. A hűtése jó, 29 fokos szobában is csak 63 fokig ment fel terhelés alatt. Meg felesleg is lett volna nekem a 2060 mert úgyis csak egy játékot játszok, a World of Warshipset, arra meg bőven elég

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#74507) mettek válasza Pujesz68 (#74505) üzenetére


mettek
addikt

Nem azzal van a gond a gond mert anélkül is csinálta, itt konkrétan akkor van fagyás ha a kártya 100%-on üzemel mert a silent mód 80%-on pörgeti és akkor nincs vele semmi baj. Amugy olyan 70 fok fölé nem nagyon ment.

Ezért érdekel nagyon hogy mit mond rá a szervíz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74508) Pujesz68 válasza mettek (#74507) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

es tenyleg amugy,most ahogy irod amikor ki lepett barmibol tenyleg 100on porgott..es mivan akkor ha le szabalyzod a terheles 90-re? akkor is kifagyna?

(#74509) mettek válasza Pujesz68 (#74508) üzenetére


mettek
addikt

Azt nem probáltam csak a silent módot ami 80%-on terhel. 2 hétig szívtam vele. Több win újra telepités, játék, driver újra telepítés, táp csere aztán rájöttem hogy vga gond van és ment is ki németországba. Most tűkön ülök h megtudjam mi van

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74510) Pujesz68 válasza mettek (#74509) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

ugyanez nalam is🤷🏼‍♂️😥 7x raktam ujra a wint 1903rol a 1809et stb

(#74511) ricsi99


ricsi99
addikt

Legközelebb tessék venni gyári referencia felépítésű kártyát... aztán arra lehet venne egy drága de jó spéci hűtést... azzal se driver ,se melegedési probléma sem lesz....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74512) Create.


Create.
addikt

Sziasztok,

vettem egy gainward rtx 2060 super phantom gs-t és ilyen hangot produkál a ventilátor amikor elindul és amikor leáll. Ha már folyamatosan megy, akkor nem csinálja.[link]Szerintetek ez garis lesz?

(#74513) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

A hálóban odaraktam a 4k Tv mellé / sajnos eü ok / a gépem és így játszom wow classicot . Tudom, hogy az 1060 3gb kártya nem erre való, de meglepően jó, simán meg van a 60 fps.
A gondom az lenne, hogy alkalmanként elsötétül a kép egy pillanatra, random, van amikor egymás után, van amikor csak 10-15 perc után.

Ez mitől lehet ? Hőfok jó, 70 foknál nem melegebb a vga.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#74514) Create. válasza fauv (#74513) üzenetére


Create.
addikt

Nekem ilyet hibás hdmi kábel csinált, hogy eldobálta a jelet random és olyan mintha 1mp-re kikapcsolna a tv. Megpróbálnám másik kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#74515) mettek válasza fauv (#74513) üzenetére


mettek
addikt

Én első körben hdmi csatlakozási hibára gyanakodnék. Akkor szokott elmenni a kép ha nincs érintkezés. Lrhet ki van kicsit kopva a hdmi aljzat a tv-ben vagy a gépben.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74516) fauv


fauv
őstag

Megpróbálom, köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#74517) Steve007


Steve007
tag

Sziasztok!

Összeállt az új gépem, feltelepítettem az NVIDIA experienced + game ready drivert és szeretném aktiválni a G-Sync kompatibilitást a vezérlőpultban de nekem nincs ilyen opcióm :((

Vezérlőpultom

Segítsetek kérlek!

VGA
+ Samsung CHG70 monitorom van, ami FreeSync-es, ezért van szükséges erre..

Megvan, bocsánat... nem volt bekapcsolva a FreeSync a monitoron :)

[ Szerkesztve ]

(#74518) Pörp válasza Steve007 (#74517) üzenetére


Pörp
senior tag

Szia!
Win10-et használsz, és DisplayPort-on próbálod?
Megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#74519) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Adott a következő konfig:
intel i5 2500
2x4gb ddr3 ram
ctg 500 - 80p chieftec táp
Asrock H61M-GS

Mivel a régi HD6850-em néhány hete meghalt, azért egy XFX Rx560D kártya mellett döntöttem. Ma meg is érkezett a kártya, de beszerelés után sajnos egyáltalán nincs kép, a rendszer vélhetően még a bios logó előtt lefagy / megakad. Az integrált vga-val tökéletesen működik a gép, viszont miután berakom az új kártyát, bekapcsolás után azonnal megfagy a rendszer, a szokásos bios logónál hallható "csippanást" sem hallom. Lehetséges, hogy a vga-hoz képest túl régi az alaplapom? Most megpróbálok egy bios frissítést hátha, viszont ha nem sikerül nem tudom, hogy mihez kezdjek. Tudnátok néhány ötletet adni? Előre is köszönöm!

(#74520) varmi2 válasza funk648 (#74519) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios frissítés, ha van újabb, vagy mikor beteszed a kártyát, akkor egy bios reset.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74521) funk648 válasza varmi2 (#74520) üzenetére


funk648
aktív tag

Váó, nagyon szépen köszönöm, 1.1-ról 2.0-ra ment a bios verzió, minden fasza, nagy szerencsém volt. :D

(#74522) Kelori


Kelori
tag

Hali
Szeretnék egy kis felvilágosítást kérni az AMD driverben megtalálható opciókkal kapcsolatban.
Heroes of the storm, wow, és overwatch közben sokszor durva tearinget és akadozást tapasztalok miközben a chill aktívan szabályoz 50 és 75 fps között, a freesync pedig aktív a 75 hz-es monitoromon aminek a freesync tartománya 35-től 75 hz-ig terjed.
Ezt indulásból nem értem hogy hogyan történik, de ami még furcsább az az hogy ha bekapcsolom az enhanced syncet akkor a tearing megszűnik és a frametime is tükörsima lesz, teljesen konzisztens a framek közti idő, semmi stuttering.
Viszont utánaolvasva a dolognak, az enhanced syncnek semmin nem kéne változtatnia nem? Az elméletben csak akkor működik ha az FPS átlépi a monitor refresh rate-jét ugye? Ami az én esetemben nem lehetséges mivel a chill az alatt tartja.
Valaki meg tudja magyarázni hogy mi a fene történik?

if it ain't broke, don't fix it

(#74523) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv!

Vásároltam egy Rx580-ast és a Gpu-Z progi folyamatosan 100% Gpu load-ot mutat... Ez mitől lehet? Még semmit sem állítottam rajta, egyetlen egy játékot sem indítottam el vele, éppen csak felállt a Windows...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#74524) dannyl válasza Vertigo18 (#74523) üzenetére


dannyl
addikt

Vírus?

(#74525) Vertigo18 válasza dannyl (#74524) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehetetlen. Kinőttem már a "nem használok vírusírtót" korszakból...

Viszont most olvasgatom, hogy egyes RX580-asoknál a driver miatt a Gpu-Z 100% loadot ír ki... A Feladatkezelőben a Gpu terhelése konkrétan 0-1%...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#74526) dannyl válasza Vertigo18 (#74525) üzenetére


dannyl
addikt

Nézd meg MSI Afterburnerrel, az szerintem elég megbízható.

(#74527) v2


v2
senior tag

Sziasztok. Egy MSI GTX 1080 gamingX kártyának 100% GPU és 100% RPM használat mellet játék közben 60fok stabilan a hőmérséklete. Ez milyen érték? Jónak mondható, vagy valamit tennem kéne?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#74528) mettek válasza v2 (#74527) üzenetére


mettek
addikt

Az több mint jó. Az én 1080ti kártyám 70-80fok között dolgozik pedig jó a ház hűtése

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#74529) dannyl válasza v2 (#74527) üzenetére


dannyl
addikt

Miért megy 100-on a venti? Alap esetben nem igazán kéne.

(#74530) v2 válasza dannyl (#74529) üzenetére


v2
senior tag

Mert így van beállítva. Skálázva van a hőfok függvényében.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#74531) dannyl válasza v2 (#74530) üzenetére


dannyl
addikt

Értem, de 60 foknál szerintem gyárilag nem kéne 100-on pörögnie.

(#74532) v2 válasza dannyl (#74531) üzenetére


v2
senior tag

Nem gyárilag forog annyit, én állítottam be így.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#74533) dannyl válasza v2 (#74532) üzenetére


dannyl
addikt

Nézd meg, hogy 80 körül romlik-e a hőfok, mert szerintem indokolatlan 100-on szétjáratni a ventiket. 70 fokig nyugodtan engedheted, nem lesz baja. De, ha kell a 60 fok, akkor nincs mit tenni :) Az én Gaming Z-men (2060) a gyárinál én is feljebb húztam amúgy. De 65 fok körül megáll, és nem akar közben felszállni :D

(#74534) ricsi99 válasza v2 (#74532) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor jó, én is a 60-70 közti értéket preferálom... 80 nálam a plafon.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#74535) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet képernyőmentést csinálni vram hibáról? Vagy csak grafikai bugról lehet.
Konkrétan ez érdekelne. [link]

(#74536) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Üdv fórumtársak!

Lenne egy kérdésem az egyik vga-mal kapcsolatban.
Lehetséges, hogy meghalt az x1650 xt kártyám? Van két egyforma belőle és crossfire-ben használtam régebben, de kivettem az egyiket és félretettem, most hogy leporoltam a régi gépemet újra szerettem volna használni de [kép] és [kép] fogadott. Paszta lett cserélve. Lehet ezt még crossfire-ben használni vagy már vége neki? köszi.

(#74537) papirzsepi93 válasza bobalazs (#74535) üzenetére


papirzsepi93
tag

Vram hibáról nem lehet elvileg képernyőképet csinálni. Graf bugról lehet.

(#74538) Pörp válasza Ernesto78 (#74536) üzenetére


Pörp
senior tag

Ezek a képek sajnos túl sok bizakodásra nem adnak okot. Valószínűleg a chip forrasztása elvált valahol, vagy a rajta levő RAM adta meg magát. Ezek a régi VGA-k gyakran ilyen halált halnak.

Azért egy driver reinstall-t megér.

[ Szerkesztve ]

(#74539) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Haverom vett egy ASUS GeForce GTX 1650 ROG STRIX 4GB GDDR5 (ROG-STRIX-GTX1650-O4G-GAM) videokártyát és terhelés alatt se akar bekapcsolni rajta a ventilátor, 55f-os mindig?
Ennek tényleg így kell működni?

(#74540) Pörp válasza Dave567 (#74539) üzenetére


Pörp
senior tag

Monitorozva van terheléskor? GPU kihasználtság 99-100% volt? Olyan 55környékén be kell kapcsoljon a venti, az meg kizárt hogy komoly terhelésen passzív hűtéssel ellegyen.

[ Szerkesztve ]

(#74541) Csupingo válasza Dave567 (#74539) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya oldalán azt írják, hogy 55 fok felett kapcsolnak be a ventilátorok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74542) Dave567 válasza Pörp (#74540) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, Pubg vel próbáltuk, eléggé régi gépe van AMD Fx, Ultrán 30-55 fps, és akkor se kapcsol be, nekem az 1080ti meg fől...

(#74543) Pörp válasza Dave567 (#74542) üzenetére


Pörp
senior tag

A GPU max terhelésen és BOOST órajelen ment közben? Esetleg az FX miatt lehet komoly CPU limit, a VGA meg unatkozik (bár egy 1650 nem kellene ekkora kihívás legyen). MSI Afterburner-el érdemes nézni a terheléseket.

[ Szerkesztve ]

(#74544) Dave567 válasza Pörp (#74543) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm, ennek utána járok, mert a kihasználtságot nem figyeltem. :R


(#74541)Csupingo: Igen, nekem is így csinálja, ha nincs terhelve, de neki volt.. :R

(#74545) Csupingo válasza Dave567 (#74544) üzenetére


Csupingo
veterán

Jut eszembe, a legegyszerűbb elindítani egy gpu-z -t, abban a render tesztet ("?"-jel), aztán a sensors fülre váltva lehet figyelni ahogy melegszik és a ventilátor fordulatszámot is.

Ha csak akkora terhelést kap, ami nem melegíti 55 fok fölé, akkor még nem fog elindulni. Játék alatt hagyni kell futni egy gpu-z -t, vagy hwmonitort, esetleg logolni, vagy valós időben kiiratni a képernyőre a hőfokot, aztán kiderül. Mondjuk ez csak egy 75 W-os kártya, lehet, hogy az asus olyan batár hűtőt rakott rá, hogy szinte elég passzívan is, ha nincs komoly terhelés. Ha 55 C°fölé melegszik, de nem indítja a ventilátort, érdemes lehet másik driverekkel is kipróbálni, mert az új vacakol.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74546) Pujesz68 válasza Dave567 (#74542) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

Az csak jo ha valosan nem melegszik es ezert nem kapcsol be a venti,nalam mondjuk ugyanez volt az rtx 2080ti-vel csak annyi kulonbseggel hogy 90fok folott volt mar a kartya es olyan forro volt a backplate hogy rendesen fajt amikor hozzanyultam... :D

(#74547) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Sziasztok!

vga vasarlas elott vagyok es olyan problemam van, hogy behalt 3 nap utan az egyik 2080 super amit vettem. Configom: 9700k, 32 gb ram, z390 deszka, 700 tap. Szeretnek egy 2080, 2080 ti-t venni, de tapasztalva, meg itt az oldalon is olvasva hogy mennyi hibas van nem tudom, hogy mit valasszak. Van olyan gyarto amit kerulni kell? Vagy mire erdemes odafigyelni?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#74548) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok.
Az adatlapomon lévő konfighoz tartozó házhoz kaptam PCIe riser kábelt, amivel máshogy is be tudnám helyezni a vga-t a házba. A gondom az az, hogyha így csinálom, akkor a GPU-Z szerint csak 1.1-es 16x-os sebességen megy a vga, ha pedig nélküle használom, akkor 3.0. Kicseréltettem már egyszer ezt az emelő kábelt, de kétlem, hogy másodjára is rosszat küldtek, ezzel is csak 1.1. Létezik, hogy az alaplappal van a gond esetleg, vagy mivel próbálkozzak? (Vga-t már cseréltem azóta, tehát azt próbálta már két félével, és ugyanaz az eredmény)

Ha esetleg egy ehhez megfelelő topikba irányítotok, azt is megköszönöm.

:R

(#74549) Pörp válasza Adam_Shepard (#74547) üzenetére


Pörp
senior tag

Szerintem itt gyorsabban választ kapsz. :R

G^zC^mp€r: alaplap BIOS frissítés, vagy a BIOS-ban erre utaló állítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#74550) RockHaRD válasza Pörp (#74549) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azért nem gondolom, hogy bios gond van, mert a hosszabbító kábel nélkül megy rendesen. :F

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.