Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) TaylorXIII válasza gumisxxx (#37999) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én nem látom de ez legyen az én problémám:D DVI-I nincs a kártyán?

(#38002) Turist


Turist
tag

Hello,
a következő problémára szeretnék segítséget /véleményt kérni.

Tegnap este játék közben színes kockák jelentek meg a monitoron, majd fekete képernyő és fagyás.

Ma kapcsolom be a gépet, írnám be a jelszót,de fura alakzatok jelentek meg, és görbe színes vonalak.
Nem tudtam róla képet csinálni, mert ha beillesztettem akkor csak fekete képet mutatott.
Egy kis idő után kék halál, hiba jelentéssel kilép és restart. Utána indulásnál már bootoláskor kék halál, restart.

Csökkentett módban semmi baja nem volt a képnek, így rákerestem a neten mit lehet vele kezdeni. Windowst újra tettem, ez addig jó is volt amíg az nVidia drivert fel nem telepítettem. Onnantól megint ez a hiba, színes vonalak, fura fekete-fehér alakzatok.
Végül találtam egy megoldást, egy állítólag jól működő drivert feltettem, és ez segített.
Néztem filmet, semmi baj nem volt, elkezdtem játszani, kb 5 perc után megint előjött a probléma.

Mivel játék közben jelentkezett mindkétszer a probléma, gondolom onnan ered a hiba, de akkor a másik driverrel miért volt jó percekig? Lehet hogy a videókártya rosz?

Gépem:
GTX460
i5-2400
Windows 7, 64bit

(#38003) Grave_444 válasza Turist (#38002) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen tápod van?

(#38004) Turist válasza Grave_444 (#38003) üzenetére


Turist
tag

Chieftech CTG-500-80P

kb 3-4 éves a gép

(#38005) TaylorXIII válasza gumisxxx (#37999) üzenetére


TaylorXIII
őstag

DVI-D DVI-I kombónak mennie kéne pedig. Csak ez az analógról digitálisra átváltás lehet szerintem a megoldás ha már azt írja a kézikönyv is. Ha nem megy a ki be kapcsoló gombbal(pedig mennie kéne) akkor ott a progi, próbáld meg azzal.

(#38006) gumisxxx válasza TaylorXIII (#38005) üzenetére


gumisxxx
tag

Az a gond,hogy elméletileg a magictune progival lehetne állitani,de az meg nem müxik,win7 64bit alatt valamiért.Olvastam már több helyen,hogy nem megy win7 64bit alatt.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#38007) TaylorXIII válasza gumisxxx (#38006) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Akkor a bekapcsológombbal kéne megoldani.

(#38008) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Valaki esetleg nem tudja,hogy honnét tudnék letölteni MSI R7 260X 2GD5 OC kártyára való biost?

(#38009) GyGDugong


GyGDugong
újonc

Sziasztok!
Múlt héten vettem egy ASUS R7 260x kártyát, mert a régi tönkrement. Amióta az van a gépben, elég gyakran előjön a következő probléma: két, három kb. 2x4 cm-es téglalap alakban pixelesedik és villódzik a kép. Ezt csak a teljes képernyős alkalmazásokban csinálja, pl. játékok, online videók, ill. ez utóbbi után, néha a böngésző is olyan marad miután kilépek a teljes képernyőből. Ha újraindítom a játékot, vagy a böngészőt, egy ideig eltűnik, aztán újra előjön. Érdekes, hogy filmezés közben (Gom player) még nem tapasztaltam. Kipróbáltam win7-en és 8-on is, a gyári, a legújabb, még béta driverrel is, de mindig ugyanez a hiba. A catalyst control centerben is állítgattam dolgokat, de semmi nem változott. A kártyához kapott GPU Tweak programra gyanakodtam még, miután azt letöröltem kicsit mintha ritkábban jelentkezett volna a probléma, de lényegében nem változott a helyzet.
Lehet-e ez driver, esetleg valami beállítás probléma, vagy hibás a kártya?
Segítségeteket, ötleteiteket előre is köszönöm!

(#38010) Vakegérke válasza GyGDugong (#38009) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ráereszteném a FurMark-ot. Aztán ha egyértelműen kakukk, akkor visszavinném.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38011) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy HD 7870-et és az volna a problémám, hogy nem akar képet adni :F Ezidáig IGP-ről ment a gép, de BIOS-ban átállítottam PCI Expressre az alapértelmezett videomegjelenítőt, de továbbra is csak IGP-n ad képet, a VGA egyik kimenetén sem. Hogy lehetne életre kelteni? :F

(#38012) cashback válasza scream (#38011) üzenetére


cashback
őstag

Bios reset - manuálisan - áram off / elem ki (1-2* megnyomni a be kapcs gombot) - elem be...

Kártya betesz (ha még nincs bent) - gép elindít.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38013) scream válasza cashback (#38012) üzenetére


scream
veterán

Semmi :( Továbbra is csak IGP-n ad képet.

(#38014) cashback válasza scream (#38013) üzenetére


cashback
őstag

Az új kártya tuti hogy működik?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38015) scream válasza cashback (#38014) üzenetére


scream
veterán

Igen, biztosan működik. De a Win nem látja az eszközkezelőben, még ismeretlen eszközként sem, de a VGAn a tápellátásánál mind a két Led zölden ég...

(#38016) cashback válasza scream (#38015) üzenetére


cashback
őstag

Bios-ban... a rendszer áttekintésben látszik, hogy van a foglalatban kártya? [link]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38017) Vakegérke válasza scream (#38015) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbáld meg a BIOS-ban PCI-re rakni a VGA-t. Hátha.

Esetleg rakd át a kártyát a másik PCI-E slotba.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38018) scream válasza cashback (#38016) üzenetére


scream
veterán

Nálam nincsen ilyen áttekintés :(

Mind 2 pice slot ban volt, egyikben sem ment...

Pedig elégnek kéne lennie ennek az FTP 400nak nem?

[ Szerkesztve ]

(#38019) scream válasza scream (#38018) üzenetére


scream
veterán

FSP akarom mondani...

Az lehet baj, hogy a CPUnak csak 4 pines tápellátása van jelenleg a 8 helyett? GTX 460 nál semmi ilyesmi probléma nem volt.

(#38020) cashback válasza scream (#38018) üzenetére


cashback
őstag

Papír szerint 500W-os tápot javasolnak neki.
A 4-8pin-es proci ellátás ezt nem befolyásolja.

Esetleg másik / erősebb táppal való kipróbálás lehetséges?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38021) scream válasza cashback (#38020) üzenetére


scream
veterán

Sajnos nem tudom kipróbálni másikkal.

Mindenesetre egyelőre visszavittem, majd este meglátjuk, hogy a VGAval vagy nálam volt valami hiba...

(#38022) Redneck válasza scream (#38021) üzenetére


Redneck
veterán

Válaszolj majd a privátra, ugyanebben a dilemmában vagyok!

A CPU és GPU TDP-t hogy kell értelmezni? Alapórajelen ennyi vagy bele van kalkulálva a húzás is és ennyit tud maximum felvenni a slotból?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38023) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ez mitől lehet?

Samsung Galaxy S10+

(#38024) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, valaki olyantól aki képben van a VGA csatlakozókkal. Nem rég tönkrement a GTX 260-asom, ezért most átmenetileg az azt megelőző GTS 250-es van üzemben...azonban ezzel a példánnyal mindig is volt egy gondom, ugyanis ez se egészen komplett példány. Ha teljesen rádugom a kártyára a monitort, akkor a monitor teljesen meghal, mintha valami gond lenne az elektronikával. Teljesen nonszensz, de a LED-je elkezd össze-vissza villogni, nem reagál semmire (power on/offra se), csak ha lehúzom a kártyáról, akkor ismét életre kel, bekapcsol és stand-by-ba megy. Azonban (és itt jön a furcsaság), ha úgy dugom be a kábelt a monitorba, hogy az majdnem kiesik, akkor van kép. Hol piros, hol zöld a kép, hol össze-vissza pomázik a szivárvány színeiben ugyebár a rossz érintkezés miatt, hol pedig rendes képet ad.
Tudom ez nem normális, de ez van, nem tudok mit tenni. Éppen ezért azt szeretném, hogy megkeresem melyik tüskéjét kéne valahogy kihagyni a körből, amikor bedugom a monitorba, melyik okozhatja a zavart, és akkor rendesen betudnám dugni és nem villogna az RGB színskálán. :DDD
A kérdésem tehát az lenne, hogy mivel tudnám elérni, hogy 1 tüskét blokkoljak olyan módon, ha bedugom az egész kábelt, úgy hogy ne is tömítsem el a monitor lyukát? Mit tegyek a tüskére hogy ne érintkezzen?
Wikipedián nézegettem már. A rajzon látható PIN-ek közül valamelyik a jobb szélén lesz a ludas, mert a bal felét még betudom dugni, de ha a jobb is bemegy, már meghal a monitor. Az előző kártyámnál nem volt ilyen, tehát a monitor jó, és a kábel is. A kártya huncutkodik, de úgy néz ki hogy ezzel meglehetne oldani, csak kéne egy ötlet hogy mivel lehetne megoldani hogy egy tüskét kizárok, anélkül hogy kikéve vágnom.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#38025) pcgamer01 válasza ViSAS (#38024) üzenetére


pcgamer01
senior tag

nem lehet hogy maga a kábel a rossz?
mert nekem akkor volt ilyen szines amikor megvolt töredevze a kábel és ez egy kábelcsere után megszünt.

Samsung Galaxy S10+

(#38026) ViSAS válasza pcgamer01 (#38025) üzenetére


ViSAS
senior tag

Írtam hogy nem, mivel ha a halott kártyámat teszem be, akkor jó (csak kockás a BIOS, és minden más is, a windows is csak csökkentett módban képes vele felállni).
Csak ezzel a karival rosszalkodik...a kábel ugyan az.

(#38027) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Azlenne a kérdésem,hogy ha pl. veszek bele ATI HD 4870-et akkor elbírja a tápom?

Proci: AMD A6-5400K 3,6Ghz Turbo 3,8Ghz
HDD: Western Digital 500GB Caviar Blue (WD5000AAKX) 16MB cache SATA 3
Alaplap: MSI FM2-A55M-E33 (A55 Chipset)
Táp: FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 85+

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#38028) ST05 válasza FoLey-v (#38027) üzenetére


ST05
őstag

150w tdp vel rendelkezik az a kártya, bőven elegendőnek kell lennie

(#38029) FoLey-v válasza ST05 (#38028) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm és esetleg Geforce GTX 260-at is elbírja?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#38030) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérek egy jelenség megértéséhez!
Adott két pc egy monitor, és egy elektronikaiag paszív vga átkapcsoló.
Mikor elsőnek összekábeleztem, semmi probléma nem volt, míg nem mindkét gépen felbontást nem változtattam.
Az egyik gépev win7, a másikon xp fut.
A jelenség az, hogy ha az xp-s gépre kapcsolom át a monitort, azt megjeleníti. Azonban a win7-et nem jeleníti meg. Deóa jelenség ettől romantikusabb, mert ha a win7-es gépet újraindítom, a teljes boot szakaszig probléma mentes az átkapcsolás, mindkét gép ad képet. Azonban mihejst a win7 kilép a bootscreen-ből és feláll és átkapcsolom a monitort, visszakapcsolás után nincs kép.
A monitor bekapcsolva marad,.nem vált át stby-ba, csak egy üzenet mászkál a kijelzőn: a bemenet nem támogatott. Ám ha direktbe gugom a monitort a gépre, van kép.
Azért nem értem a jelenséget, mert a kapcsoló mechanikusan kapcsol, elektromosan nem szól(hat) bele.
A felbontások szinkronizálásával is próbálkoztam, de semmit nem változtatott.
Mi a probléma, miként hárítható el?

(#38031) pcgamer01 válasza FoLey-v (#38029) üzenetére


pcgamer01
senior tag

igen el.
írni is akartam hogy egy Gtx260-al sokkal jobban járnál.
mondjuk ez már 182W-os TDP-vel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#38032) FoLey-v válasza pcgamer01 (#38031) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor ilyet is keresni fogok köszönöm :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#38033) Szabónagymer válasza ViSAS (#38024) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

A vga csatlakozók elég rafinált cuccok. Elvileg elegendő lenne a 9 pólusú is. A 15 pólusú csatlakozó középső tű sora gnd. Ez vagy közösített, vagy külön árnyékolása a szineknek. A felső sor a szin, amit gondolom láttál is a wikin. Ha szinte kipottyanósan dugod a kártyára, akkor valamelyik szin tüsklje elégtelenül érintkezik, és az a szin kiesik. Ezért szórakozik a szin. Ugyani is a látható képet a 3 alap szinbőlórakja össze. Ha kiesik a piros, akkor vagy kék, vagy zöld lesz... stb. A kábek fémes részei lehetnek testen (gnd). Ha tövig rátolod a kártyára, lehet hogy valamit rövirezár a fémes résszel, ezért leold a monitor tápja, azért nem reagál, míg le nem húzod. Ki kell próbálni másik kábellel, mert nagy eséllyel az a ludas.

(#38034) scream válasza scream (#38021) üzenetére


scream
veterán

Na, már megint nálam a VGA, nem azzal van a gond. :(

Egy hasonló konfigban teljesen hibátlanul fut a kártya. Nem tudom mi okozhatja ezt. És szerencsére nincsen itthon másik PCIe VGA-m, hogy a slotokat tudjam tesztelni, mert másra már nem tudok gondolni. :W

(#38035) Redneck válasza scream (#38034) üzenetére


Redneck
veterán

Tehát nem a Hexa kevés hozzá? Ennek részben örülök, de sajnálom hogy nálad nem megy. Nem lehet hogy a Hexa a több vinyó/SSD miatt kevés? Alaplap BIOSát próbáltad már frissíteni? Írd majd le mindenképp mi lett a végkifejlet!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38036) Teece


Teece
csendes tag

Sziasztok, milyen változást kéne észre vennem ha videokártyán bekapcsolom az UFIT-t?

(#38037) scream válasza Redneck (#38035) üzenetére


scream
veterán

BIOS-t már fel-le, keresztbe-kasul állítgattam, de semmi, valószínűleg a táp nem tudja leadni az osztott ágon a kellő ampert ezért nem látja az alaplap. :U

(#38038) Redneck válasza scream (#38037) üzenetére


Redneck
veterán

Azt írtad hasonló konfigban megy. Akkor most nem értem szerintem :)
A hasonló konfigban más a táp? Akkor egyértelműen kevés a Hexa 400. Ha ugyanaz a táp akkor valami egyedi hiba van. Nekem többen mondták hogy el kell vinnie a 400-asnak de én már nem akarok 7870-et, sőt ha a Mantle nem hoz akkora gyorsulást, AMD-t se.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38039) scream válasza Redneck (#38038) üzenetére


scream
veterán

Egyelőre megpróbálom egy nagyobb táppal (500W), amin nincsen szétosztva a VGA tápellátása.

Mondjuk ha azzal menni fog még nem derült ki, hogy 400W-al menne-e, mert lehet, csak a HEXA kialakítása miatt ilyen szerencsétlen a helyzet. Meglátjuk...

(#38040) Alastair' válasza scream (#38039) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem 420-as Hipro táppal megy gond nélkül a 7870-es egy i5 mellett.

Alister from Hell

(#38041) Redneck válasza Alastair' (#38040) üzenetére


Redneck
veterán

De a procid se épp egy villanyóragyilkos :) Egy húzott FX mellett lehet más lenne a helyzet. Ezért IS jobb az Intel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38042) scream válasza Alastair' (#38040) üzenetére


scream
veterán

És az a Hipro is 2 ágas? :F

(#38043) ViSAS válasza Szabónagymer (#38033) üzenetére


ViSAS
senior tag

Természetesen, ezzel tisztában voltam hogy milyen színekből tevődik össze/rosszul érintkeznek a majd kipottyanós bedugás miatt. :) Bár még mindig furcsálnám ha a kábel lenne a ludas, mert más videókártyával jól üzemel...mintha ez a kártya adna le neki olyan feszkót, amitől elhalálozik. Dehát megpróbálok akkor egy másik kábelt, ki tudja..köszi a segítséget! :)

(#38044) Alastair' válasza Redneck (#38041) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Neki is i5 van. TDP-je ugyan az.

babicsbalu: igen, 2 ágas. A saját 6-os vga csatiját kapja és egyet molex átalakítóról.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#38045) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv all!

Adott egy Geforce 7800GT 256MB 256bit-es kártya. Olyan jelenség figyelhető meg, hogy ha pl megnézek egy videót youtubon, és utána megnyitok egy uj oldalt ( pl a Hardveraprót ) egy pillanatra felvillan az előbb nézett video képe. Közben már rég kiléptem a youtube-ból. Ez miért lehet ?

Köszi előre is :R

(#38046) Alastair' válasza Tenager18 (#38045) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Jelzi, hogy lassan 10 éves, és cserélni kellene.

Korabeli drivert tegyél fel hozzá.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#38047) Tenager18 válasza Alastair' (#38046) üzenetére


Tenager18
senior tag

Érdekes, semmi más probléma nincs vele, FullHD filmeket videókat is gond nélkül megeszi :)

(#38048) Tenager18 válasza Alastair' (#38046) üzenetére


Tenager18
senior tag

Rendben, köszi a segítséget :R :R

(#38049) Szabónagymer válasza ViSAS (#38043) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Elsőször csak futólag olvastam el a hsz-ed, és mikor rendesen olvastam el és láttam, hogy gykorlatilag Te is leírtad amit Én, nem tudtam már javítani a hsz-emet, duplaposztot meg nem akartam...

Mint írtam, a kozépső tüskesor a szinek árnyékolása volna, de több féle pinoutot láttam, és van ahol egyben van, van ahol külön. Ez jonitorom és kártyán belül van variálva. A szóló kábelek mind a 15 ere egyedi vezeték, semmi nincs közösítve.
Nincs más választás, mint legózni a kábelekkel és másik kártyával. Nekem volt olyan tapasztalatom, hogy ugyan azt a gépet és lcd tv-t nem volt midegy hogy ugyanazzal a kábennel hogy kötöm össze. Ha megfordítottam nem működött...
Ez lehet egy sajtolt kábennél értörés miatt, ami változó pozicióban változó kontaktust ad, vagy forrasztott csatlakozó esetén a műanyag öntés a hőtöl kilazúlt és összezárhat, esetleg szennyezett a forrasztás és nem jól vezet át... A technika ördöge...

(#38050) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Olyan lehetséges, hogy haverom videókariját (Sapphire 7790) az én gépembe berakva nem indul el a gép?
Mert, hogy ilyen történt. :DDD Beraktuk az enyémbe, indítjuk a ventik egy pillanatra elindultak majd semmi. Led is felgyulladt (power), majd elaludt. Az én VGA-mal megy rendesen. Húgom gépében is ugyanez volt a helyzet. Az alaplapját nemrég cserélték, mikor először összerakta a gépét, 5-ös sípolt majd ennyi. Tápot, ramot, procit, az új alaplapot, minden ki lett próbálva.
De mi lehet akkor a VGA baja?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.