Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) Albigator válasza OutSider17 (#75197) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi. Letakarítottam. :D
Működik a kártya úgy néz ki de alaposan le kell tesztelni..

(#75202) maxika2004 válasza varmi2 (#75200) üzenetére


maxika2004
őstag

és más lehetőség ?

pl:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#75203) varmi2 válasza maxika2004 (#75202) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez már jó. De ne várj jó képet ettől.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75204) maxika2004


maxika2004
őstag

és ilyen pl :
[link]

(#75205) maxika2004


maxika2004
őstag

köszi !

közben eszembe jutott hogy scart, illetve rca csati is van a tv-n amire kotném a pc vga jelét...
vga-scart, vagy vga-rca átalakito létezik, az nem olcsobb ? illetve az minőségre sokkal rosszabb, ha egyáltalán megoldható ?
csak 1 kisebb 55 cm es tv ről lenne szo amit néha használnék... szoval csak müködjön....
:R

(#75206) Csupingo válasza maxika2004 (#75205) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha esetleg elárulnád, hogy milyen alaplap, milyen cpu, milyen vga, akkor talán több lehetőség is lenne.
Pl. akár egy dvi-hdmi kábel is jobb lenne, ha az van a vga-n, vagy a gépen. Vagy dp-hdmi.

A vga-scart biztos olcsóbb. Kérdés, hogy mennyire lesz ronda a kép ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75207) OutSider17 válasza Albigator (#75201) üzenetére


OutSider17
senior tag

Semmi baja nem lesz. Ha mesélhetnék hogy miket látok nap mint nap. Ahhoz képest ez egy rutinszerű karbantartás maximum is. :)

Használd sokáig egészséggel!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#75208) maxika2004 válasza Csupingo (#75206) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi a segitséget ....

adott több féle számitogép... random lap-proci vga-val...
de vga kimenet mindegyikben van ! ez az egyik oldal.....

a másik egy tv, amin van hdmi-scart - rca
ide kell megjeleniteni a pc-k jelét.... 55 cm es , szoval minoség nem sokat számit...

ehez keresek átalakitót, mindegy milyen, de a vga jelnél sokkal ne legyen rosszabb

:R

(#75209) Csupingo válasza maxika2004 (#75208) üzenetére


Csupingo
veterán

A vga-scart nem olyan drága. (Csak példa.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75210) maxika2004 válasza Csupingo (#75209) üzenetére


maxika2004
őstag

ez szuper
köszi :R :R :R

már csak 2 kérdésem lenne:
ez a vga - scart a vga -vga csatlakozásnál rosszabb képet eredményez ?

illetve találtam vga - rgb kábelt is, ( rgb is van a tv-n)
ez jobb lenne ? :
[link]

(#75211) Csupingo válasza maxika2004 (#75210) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt azt írják, hogy a komponens a legjobb.
Nekem valamiért az rémlik, hogy teljesen egyforma, ezért lehet ezek közül bármivé alakítani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75212) pixelshader


pixelshader
tag

Helo. Régebbi nvidia videókártya azt csinálja, hogy ment ahogy kell, aztán újraindult a gép.
Utána már csak úgy indult el hogy windowsban 800x600 az egyetlen felbontás. Eszközkezelőnél azt írja hogy "a windows leállította az eszközt, mert hibát észlelt, 43as kód"

Gép induláskor a biosban is látszik hogy kisebb felbontásban indul, vagyis nem driver probléma. Láttam olyat is hogy felkiáltó jelek meg pontok jelentek meg.

Először még egy sima táp (nem teljes alaplap) áramtalanítás után visszajött.
Utána megint elkezdte, de most már a teljes áramtalanítás/bios reset se oldja meg.

Olyat már láttam hogy egy kari simán kiég egyik percről a másikra, de olyankor általában semmilyen képet nem adnak.
Vége a karinak? :(((

(#75213) dugo_ válasza pixelshader (#75212) üzenetére


dugo_
veterán

Olyat már láttam hogy egy kari simán kiég egyik percről a másikra, de olyankor általában semmilyen képet nem adnak.
Vége a karinak? :(((

Valószínűleg vége. A GPU haldoklásának első jele, hogy eldobja a drivert és többé fel sem lehet hozzá telepíteni.

(#75214) Dave567 válasza OutSider17 (#75193) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a Válaszod!! :R

(#75215) pixelshader válasza dugo_ (#75213) üzenetére


pixelshader
tag

Nvidia driver telepítő végigmegy, de a helyzeten nem változtat.

(#75216) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Miután tétlenség után kikapcsol a monitorom néha nem kapcsol vissza. A monitor ilyenkor azt írja hogy nem talál jelet és csak az újraindítás segít. Mi lehet a gond?

Segítségetek előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#75217) Csupingo válasza pepejoe (#75216) üzenetére


Csupingo
veterán

Amd kártyáknál vagy 6 éve vannak ilyen nyügök a driverben. Zero core hiba, black screen, stb. Persze nvidia-nál is előfordulhat. Drivereket kell cserélgetni, azért találni olyat, amivel jó.
Olyan is volt már, hogy ilyet pl. csak dp kábellel játszott el, hdmi-vel, dvi-vel nem, stb.
Esetleg még a win alatt ki lehet kapcsolni a gyorsindítást. Sokszor segít. Ilyenkor sleep-be megy a gép, vagy csak a monitort kapcsoltatod ki az energiagazdálkodásnál?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75218) pepejoe válasza Csupingo (#75217) üzenetére


pepejoe
tag

Mindig a legújabb driver van fent és mindegyik alatt előfordul(t). A monitor 75Hz-es ezért inkább ragaszkodnék a DP kábelhez. Gyorsindítást most ki is kapcsoltam. Csak monitort kapcsoltatom ki. Köszi a segítséget

(#75219) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem!
Adott egy Zotac GTX 1080TI AMP Edition vga, amit itt vettem hardveraprón! ' hét próbagarit adott rá a srác! 3Dmark teszt közbe csíkozódik, majd lefagy! Kipróbáltam Futuremark vantage-el is, az is lefagy, majd kidob egy hibaüzenetet! Unigine Heaven, illetve Valley-val tökéletesen megy hiba nélkül! Játékok alatt se tapasztaltam negatív dolgot, csak a 3Dmark programoknál! Driver: 441.41. Kipróbáltam bátyámgépébe is, majd ott is ugyan ezt produkálta! Mi lehet a baja a kártyának? Érdemes visszaadni az eladónak?
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

Laci

(#75220) Csupingo válasza pepejoe (#75218) üzenetére


Csupingo
veterán

A hdmi is tud 75 Hz-et, vagy más miatt fontos? Freesync-et használsz, ami csak dp-vel megy? Végső esetben megnézheted hdmi-vel is, ha nem javul meg.

(#75219) pirate29: nem hangzik olyan jól. Lehet, hogy tényleg hibás a kártya. Mennyire melegszik? Érdemes lehet 4xx előtti driverekkel is kipróbálni és bekérdezni a topikjába.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75221) pirate29 válasza Csupingo (#75220) üzenetére


pirate29
tag

Köszönöm! Kipróbálom!

Laci

(#75222) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Az alábbi hibával küzdök. Időnként a gép indulásakor mintha nem volna vga a gépben, mert a monitoron csak az villog hogy keresi a vga jelet de csak azzal jön helyre ha a power resetelem. És van egy másik jele is még ennek, ha a monitort kinyomom és sokáig nem használom a gépet, egyszer csak arra figyelek fel hogy hangosan zúgnak a ventilátorok. Gép oldalát megnyitva látom hogy a vga ventik is forognak, ami teljesen indokolatlan, elvileg ritkán kapcsolnak be a lapátkerekek az RX580-on. És ilyenkor sincs semmi jel a monitoron, csak a power gomb folyamatos nyomásával lehet lelket lehelni bele. Mi a franc lehet ez? Nem akarom a vga hiba felé terelni a figyelmet, de mi másra gondolhatnék?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75223) Csupingo válasza dethroner (#75222) üzenetére


Csupingo
veterán

Az első talán lehet táphiba is, vagy "gyári hiba", amit mondjuk Csak DP-vel produkál, vagy hdmi-vel. Érdemes másik porton másik kábellel is kipróbálni, ha van lehetőség. Végső esetben alaplapi bios frissítéssel is lehet próbálkozni, vagy legacy módban telepített win-nel.

A második talán egy olyan dolog, ami már több éve visszatér az amd drivereiben. Nem tökéletes a zero cool, a sleep, stb. Tehát az inkább driver gond. Érdemes lehet helyette csak egy sima monitor kikapcsolást engedélyezni, az altatást pedig tiltani. Akár a win gyorsindítást is ki lehet kapcsolni.
Szerintem ezek a jelenségek inkább az amd-nél gyakran meglévő, felbukkanó kijavítatlan hibák miatt vannak és nem a kártya a rossz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75224) dethroner válasza Csupingo (#75223) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a javaslatokat.
DVI-D kábelt használok, majd ha legközelebb induláskor ezt csinálja, megpróbálok egy kihúzás-bedugást, hátha. Másik kábelem nincs itthon. Legfrisebb bios van fent. A legacy telepítés nem tudom mit jelent. Még a régi w7 időben kipróbáltam a w10-et, de visszatértem a hetesre akkor. Most hogy lett erősebb vga és új ssd, a ms honlapjáról töltöttem le a telepítőfájlt. Ez minek számít?

Soha semelyik gépemen nem engedélyeztem se az altatást, se a hibernálást. Forogjon csak a villanyóra :D Azt hiszem az van beállítva hogy 10 perc után kikapcsolhatja a monitort. Ezt a gyorsindítás dolgot is meglesem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75225) Csupingo válasza dethroner (#75224) üzenetére


Csupingo
veterán

Háát, akkor nálad talán egy javaslat se fog bejönni. :) Dvi-re annyira nem jellemző ez, a kihúzás, bedugás se segít szerintem. Inkább DP-vel szokott vacakolni ha minden igaz és olyankor hdmi-t használva nem szoktak előjönni a gondok. A win 7 többnyire legacy módban szokott települni, szerintem akkor azt is kihúzhatjuk. Valamint a gyorsindítás kikapcsolásából adódó hibák megszűnése is inkább win 10 -re jellemző. :) (Nem is tudom, hogy a 7-ben van e ilyen menüpont.)
Biztos, hogy alvó állapot nincs engedélyezve az energiagazdálkodásoknál?

Esetleg még biosban lévő proci energiagazdálkodásra tudnék gondolni, vagy tényleg tápegység, esetleg végső esetben vga gond (bár az talán nem, mert hetente olvasni ilyen furcsaságokat tulajoktól tökéletesen működő kártyák esetén).

Akár a 18.12.1.1 drivert is kipróbálhatod, az elég stabil. Ha kell, akkor egy alapos ddu-s törlés után.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75226) dethroner válasza Csupingo (#75225) üzenetére


dethroner
veterán

Félre értetted, már w10-et használok, ezért majd meglesem ezt a gyorsindítás dolgot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75227) Ekocsi válasza Ekocsi (#75174) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

Sziasztok.
Másoknak okuláskép leírom hogy sikerült megoldani a fent említett problémám.
Frissítettem bioszt,elemet cseréltem az alaplapon,vettem egy 500-as jóféle tápot de továbbra sem volt hajlandó elindulni második bekapcsolásra.
A megoldást a biosban a PCI Express Native Power Management bekapcsolása hozta meg.
Amit pontosan nem tudom hogy mit csinál de PCI express slot áramellátásával kapcsolatos.

(#75228) Csupingo válasza Ekocsi (#75227) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó tudni, köszi! Reméljük, többet már nem vacakol.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75229) Viktor77 válasza Ekocsi (#75227) üzenetére


Viktor77
titán

Asus oldalról:

"PCI Express Native Power Management is recommended to be Disabled to prevent PCI Express devices from entering standby state to enhance both the device compatibility and performance as not all desktop based PCI Express devices support ASPM specification."

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75230) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy MSI Radeon RX 570 GAMING X 4G videokártyám. Tegnap elkezdett a monitor "villogni" mintha ki-be húztam volna a kábelt a kártyából. Ma már volt hangyásodás és csíkozódás is, de nem folyamatosan, csak néha jött elő a dolog. Elég zavaró, hogy működik rendesen, majd elkezd össze-vissza villogni, csíkozódni, hangyásodni a kép. Szerintetek mi lehet a kártya baja? Meg lehet javítani még, vagy jobban járok ha alternatívát keresek? Köszönöm előre is a segítséget!

(#75231) sota81 válasza Z_A_P (#75142) üzenetére


sota81
csendes tag

Sziasztok,

#75023-ban indítottam egy folyamot, GTX 560 Ti on Wondows 10 témában.
Jelentem, nem sikerült megoldani a problémát, bár azóta sem értem, hogy a legutóbbi driver, ami még támogatta a GTX 560 Ti kártyát, miért nem volt képes együttműködni a Win 10-zel.
Mindegy, lecseréltem egy ATI HD7850-re, és csodás minden :))
Stalker: COP 40-45 FPS, mindent maximumra állítva.

Köszönöm mindenkinek az erőfeszítést, amit az ügyem megdása érdekében tett :R

Üdv.

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#75232) Borisz76 válasza matyoxd (#75230) üzenetére


Borisz76
veterán

Kapcsold ki a gépet.
Vedd ki a VGA-t, majd tedd vissza....
Lényeg, hogy mozgasd meg, kábeleket úgyszintén.

Ha ez után is produkálja a hibát, akkor érdemes lenne egy másik PC-ben is kipróbálni.

HA ott is hibázik , akkor nagy az esélye, hogy VGA MEMÓRIA hiba.
Ha ez igaz, akkor kuka és vehetsz újat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75233) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Az én procim kevés lenne az rx580-hoz a szalagszámológép szerint phenom II x6 1990T-vel, több mint 20%-os a szűk keresztmetszet. Gondoltam arra, ha a kártyát visszafogva alulhajtom, a procit pedig felturbózom, megfelelő lehet a teljesítmény, mert én eleve csak 1920x1200-ba tudok játszani, ez a max. a monitornál, a 2k szóba se jöhet...
Szerintetek ez az elmélet ált. megállja helyét, tehát felbontásilag kb. közepes szinten nem ütközöm szűk keresztmetszetbe, anélkül, hogy cpu limit,vagy akár károsodás lépne fel a cpu részéről? De túlhajtani a Phenomot nem nagyon szeretném. Nem tudom cserélni, mert akkor a lapot is kéne,ahhoz pedig ragaszkodom, de ez a max erősségű, amit támogat. Viszont tényleg max. 1920-ba játszom.
Ehhez kapcsolódna 2. kérdésem:
Jelenleg HD7950 3G 384bit a kártyám, ami az 1920x1080 felbontáson 7.8 pontot kapott a game-debate.com oldalon. Max. ezt a felbontást ajánlják ott a 7950-hez, nyilván a friss játékokhoz mérten, de ez a skála mégis mit jelent pontosan? Lassulásokra számítsak a grafnál, vagy teljesítménygondok lesznek, esetleg a kártya túlmelegszik,stb...? (Bár a Sapphire híres a hűtéséről is)

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75234) chris0000


chris0000
őstag

hi.csak filmnézésre keresnék kizárólag Nvidia kártyát aminek a HDMI portja tudja a 4K/60Hz-et biztosan.thx.üdv.

(#75235) varmi2 válasza cbm1974 (#75233) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a platform idejét múlt gyenge, elavult játékra, váltani kell am4 platformra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75236) solfilo válasza chris0000 (#75234) üzenetére


solfilo
veterán

GT 1030, ezeken már HDMI 2 van, ha minden igaz.

solfilo

(#75237) Nazrym


Nazrym
tag

Gigabyte AORUS Geforce rtx 2070 Xtreme és a Gigabyte Geforce RTX 2070 super windforce oc közül melyiket ajánlanátok és miért ? 7e Ft különbség van 2 kártya közt.

ui.: Vagy ilyen árban van jobb választás ?

[ Szerkesztve ]

(#75238) cbm1974 válasza varmi2 (#75235) üzenetére


cbm1974
tag

Ennyit én is sejtek :D
Van egy 1155 i5-ös konfigom is, de az a proci is kevés lenne az rx-hez, pedig sokkal későbbi.
Egyéb hsz?
Főleg az érdekel, ha csak fél gőzzel járna a VGA, milyen "hátránnyal" számoljak, végülis arról van szó, lenne egy kártyám ( még ez is jövő idő), ami később is hasznomra válik, ha váltanék, de őt már nem kéne cserélni és biztosan nem terhelhetném túl. A monitort biztosan nem cserélem le még hosszú évekig, egyáltalán nem vonz a 2k és hasonlók !

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#75239) Csupingo válasza cbm1974 (#75238) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem azzal számolhatsz, hogy játékoknál a max. fps kicsit kevesebb lesz, a min. sokkal kevesebb lesz mint egy jóval erősebb processzor esetén. Gyakoriak lesznek a magas és alacsony fps közötti ugrások, ezért néha akadozni fognak a játékok. Nem lesz olyan sima a megjelenítés. Persze ez "csak" kicsit zavaró dolog. Ha most van lehetőség erősebb kártyát venni, akkor be lehet tenni a gépbe, majd idővel sokat fog még javulni a helyzet erősebb pc esetén.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75240) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy muszáj e újratelepítenem a windowst amd vga-ról amd vga-ra váltás esetén. Nyilván az előző drivert törölve, majd újraindítva tenném be az új videokártyát, vagy nagyon javallott a teljes újratelepítés? Illetve van e olyan oldal ahol meg lehet nézni, hogy proci vagy vga limites lesz e a gépem. Amd ryzen 5 3600x -et párosítanám amd rx 5700 xt-vel. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75241) varmi2 válasza soundsonic (#75240) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell új windows.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75242) soundsonic válasza varmi2 (#75241) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszönöm!

Közben találtam ilyen bootleneck calculatort és 10,3% limit van a gpu-ra. Ezek szerint a sima 5700 kellene vennem.

(#75243) solfilo válasza soundsonic (#75242) üzenetére


solfilo
veterán

vicces bottleneck calculátor helyett inkább kérdezd meg az 5700/5700XT tulajokat, hogy mivel hajtják.

solfilo

(#75244) soundsonic válasza solfilo (#75243) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszönöm, úgy lesz.

(#75245) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Túl szeretnék adni a videókártyámon, még bőven garanciális, de szétszedtem, mert vízzel hűtöttem. Eredeti hűtés megvan, garancialevél is, viszont az eredeti hűtésen volt egy kis matrica, amit átszakítottam. Ez automatikus garanciavesztéssel jár? Volt már rengeteg kártyám amit így hűtöttem, sose volt probléma ebből, de ezen a márkán volt egy ilyen matrica. Szerintetek eladásnál ez mekkora hátrány lesz számomra?

(#75246) varmi2 válasza Nagynozi (#75245) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugrott a garancia. Ez eladásnál számít, mert nem fogják megvenni annyiért, mint ha garanciás lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75247) Nagynozi válasza varmi2 (#75246) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a válaszod, nagyon dühítő, mert más gyártóknál nem volt ilyen matrica és nem is volt belőle probléma.

(#75248) Olga1214


Olga1214
kezdő

Üdv!
Adott a játék (fortnite).
A cpu szinte mindig maxon megy a kari viszont 30-50%-on,az fps sem olyan amilyennek kellene lennie.
Konfig:
Intel2core quad q8300 2.5ghz @2.63
Gainward GTX960 2GB
8gb Ddr2 800mhz dual-channel(arányosan oc-zva van a cpu-val, feszültsége is emelve van)
Asrock g31m-s motherboard
400W chieftec táp
Én bottleneck-re gondolok, de azért várnék néhány gondolatot.
Előre is köszönöm!
Üdv!

(#75249) varmi2 válasza Olga1214 (#75248) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kevés a cpu.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75250) Csupingo válasza Olga1214 (#75248) üzenetére


Csupingo
veterán

Jól gondolod. Erős cpu limit.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.