Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) dhstyle válasza tasiadam (#74949) üzenetére


dhstyle
tag

probáltam ezt is , semmi változás.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#74952) dhstyle válasza Borisz76 (#74950) üzenetére


dhstyle
tag

i7 3770 , asrock z77 fatality performance , 8gb gskill 1600 mhz ram CoolerMaster GX 750W bronze táp.. és win7 meg win 10 is 64 bit természetesen.. és a driver is jó.. amúgy hülyebiztos felse engedi telepiteni a rosszat. A történet annyi , hogy DVI porton használom a kártyát egy régi monitorral.. nos közben rákötöttem a TV-met HDMI porton és nem müködött a HDMI port.. probálgattam állitgatni stb és újrainditást követően már nem adott boot után a 1070 semmilyen kimeneten.. és hát ennyi , ennyitől "romlott" el.. win7 alatt müködik tökéletesen viszont HDMI nem megy win7el sem. 1 óra furmark után sincs semmiféle hiba se melegedés.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#74953) Borisz76 válasza dhstyle (#74952) üzenetére


Borisz76
veterán

A TV és a gép ugye ki volt kapcsolva miközben a HDMI kábelt dugdostad ?

Mert akármennyire is egyszerű dolognak tűnik egy kábel kihúzása, bedugása....sajnos ez a művelet hazavághatja a VGA-t !

Esetleg Win7 alatt megleshetnéd, hogy a VGA-n milyen verziójú Firmware van. Lehet, hogy a gyártó honlapján találsz frissebbet.
Ugyanez vonatkozik az alaplapra is.

Így hirtelen ennyi ami beugrott, jobb ötletem most nincs.

Amúgy kis túlzással hasonló a géped mint az enyém :

Ház: Cooler Master HAF XB
Táp: Enermax Revolution 87+ 650W
Alaplap: GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
CPU: Intel Core i7-3770K ( 3.5 GHz-3.9 GHz )
Hűtő: Noctua NH-D14
Memória: Kingston HyperX DIMM 16 GB DDR3-1600 Quad-Kit
VGA: ZOTAC Gaming RTX 2060
SSD: Samsung 850 Pro series 2,5" 512 GB
Egér: Logitech Gaming Mouse G500
Webkamera: Logitech HD Pro C920
Monitor: 2db Dell UltraSharp U2312HM
TV: Samsung UE55F6470SS
Operációs rendszer : Windows 10 Pro 64 Bit

Nem mai az alapja.....közel 6 éves de a mai napig kifogástalan.
5 évig egy SAPPHIRE Radeon HD 7970 VAPOR-X GHz Edition volt benne, azzal is szépen ment de 1 éve lecseréltem NVidia-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#74954) dhstyle válasza Borisz76 (#74953) üzenetére


dhstyle
tag

Bevolt kapcsolva gép is TV is dehát mindig igy csináltam.. elég messzire elmentem az ügyben , mondom nvflashel már feldobtam rá régebbi meg újabb biost is.. a driver win7 alatt és win 10 alatt is tök ugyanaz.. mármint a verizó szám. teljesen tanácstalan vagyok :O ami fura , hogy win7el iszonyatos FPS droppok vannak pubgben az fps szám alapból jó de nagyon durvákat droppol és akad a játék.. de pl CS:GO tökéletesen fut.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#74955) OutSider17 válasza dhstyle (#74954) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát olvashat a hiba jelenséget valószínűleg a VGA lesz a ludas. DE! Azért rakd már át a másik PCI express szlotba a videó kártyát. Hogy ott is ezt csinálja-e. Valamiért van egy érzésem hogy az lesz ott a baj. Mármint valami történt a PCI express szlottal. De azért egy BIOS reset sem árthat, ha már "szét" szeded.
Kíváncsian várom a fejleményeket.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#74956) Panthera válasza dhstyle (#74952) üzenetére


Panthera
őstag

Milyen típusú a tv? Pl. az én Panámon csak áramtalanított állapotban szabad hdmi-t csatlakoztatni. Ellenkező esetben hazavághatja az egész hdmi panelt. Többen jártak már így sajnos, nagyon oda kell figyelni.

(#74957) maxika2004 válasza Panthera (#74956) üzenetére


maxika2004
őstag

Sziasztok!

... ezt aláírom, szintén pana tv..... pedig nekem ki volt kapcsolva készenlétire, mégis hazavágtam már

a tv men 3-1
erősítőn 5-3 HDMI csatit
általában vga cserekor 1 et - 1 et :W :W :W

amugy ezeket lehet, vagy érdemes megjavittatni ? mennyibe kerülhet ?

:R

(#74958) Panthera válasza maxika2004 (#74957) üzenetére


Panthera
őstag

Kijelző hibás készüléket kell keresni, de azt nem tudom hogy van e külön hdmi panel vagy teljes board csere kell.

(#74959) maxika2004 válasza Panthera (#74958) üzenetére


maxika2004
őstag

:Y
azt hittem egyszerübb.. gondoltam csak csatit, vagy valami kondit, vagy hasonlot cserélnek aztán kész ... :)

(#74960) tasiadam válasza Borisz76 (#74953) üzenetére


tasiadam
veterán

RTX2060 egy 3770-en nem overkill? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74961) Borisz76 válasza tasiadam (#74960) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen de nem volt anyagi keret alaplapot, CPU-t és memóriát is cserélni.
VGA csere viszont muszáj volt mert az előzőn meghalt a hőmérséklet érzékelő s emiatt egy venti ment rendesen de a másik csak 2 állapotot ismert: kikapcsolva vagy 100%-n pörgött.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#74962) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy MSI Gaming X6 Videokártyàm. Gép bekapcsolàsnàl felpörg és megál. Játéknà meg semmi pörgés. Aktív hűtése van. Ilyenkor mi van?

Csé

(#74963) Csupingo válasza CsabaSteel (#74962) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem írtál pontos típust, de amíg nem éri el a 60 fokot játék alatt, addig nem kapcsol be a venti.
Rosszabb esetben driver gond, vagy vga hiba.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74964) CsabaSteel válasza Csupingo (#74963) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

MSI GTX 1660 Gaming X6

Csé

(#74965) tasiadam válasza Borisz76 (#74961) üzenetére


tasiadam
veterán

Amugy ha K-s huzd felnyugodtan, lapod is engedi es a proci is, 1080pre jo az. 2K-ra szerintem szinten jo lehet a 2060-hoz, de gyanitom h a 2060 nem egy 2k-s kartya.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74966) tasiadam válasza CsabaSteel (#74964) üzenetére


tasiadam
veterán

Monitorozd a rendszert. Nezzel homersekletet msi afterburnerrel.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74967) Borisz76 válasza tasiadam (#74965) üzenetére


Borisz76
veterán

Régebben kipróbáltam és némi feszültség emeléssel 5GHz-n betöltött a rendszer..... 4.9GHz-n stabil is volt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#74968) CsabaSteel válasza tasiadam (#74966) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Rendben. Köszönöm

Csé

(#74969) tasiadam válasza CsabaSteel (#74968) üzenetére


tasiadam
veterán

Figyelj minden, processzor homerseklet es kihasznaltsag, vga homerseklet es kihasznaltsag mind memoria mind GPU teren. Azutan el tudjuk mi is donteni, hogy mi lehet a gond, ha baj van vele.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74970) Csupingo válasza CsabaSteel (#74968) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a legegyszerűbb gpu-z -ben egy render tesztet elindítani, aztán a sensors fülön láthatod is az adatokat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74971) CsabaSteel válasza Csupingo (#74970) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Rendben. Csinálok tesztet GPU-z-ben aztán hová tudom küldeni neked?

Csé

(#74972) CsabaSteel válasza tasiadam (#74969) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Rendben 🙂

Csé

(#74973) Csupingo válasza CsabaSteel (#74971) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó lesz ide a topikba is. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74974) dhstyle válasza OutSider17 (#74955) üzenetére


dhstyle
tag

Szia , átraktam már másikba , és bios csere is volt VGA-n meg alaplapon is.. win7el tökéletesen üzemel a gép.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#74975) OutSider17 válasza dhstyle (#74974) üzenetére


OutSider17
senior tag

Ebből nekem az jön le, hogy amint komolyabb terhelést kap a kártya elkezd hibázni.
"Ami fura , hogy win7el iszonyatos FPS droppok vannak pubgben az fps szám alapból jó de nagyon durvákat droppol és akad a játék.. de pl CS:GO tökéletesen fut."

Ettől függetlenül lehet szoftveres probléma is. De szerintem nagyobb az esély arra hogy hardveres lesz a gond.

Még egy kérdésem lenne. Hogy törölted le a driverét a kártyának? :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#74976) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#74945) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre valaki?

(#74977) OutSider17 válasza Gabesz87 (#74945) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Minden féle képen csak is saját felelősségre!
De a legjobb megoldás az alkohol lehet, mint ahogy már azt te is írtad. Jól oldja a szennyeződéseket, és gyorsan párolog.
Én fülpiszkálóval csinálnám, a vatta korong gyorsan szét mállik.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#74978) tasiadam válasza OutSider17 (#74975) üzenetére


tasiadam
veterán

a PUBG alapbol v-sync-tol erosen szenved. nekem 960al is nagyokat zuhant, de massal emgoldottam az fps lockot, es nincs olyan hatalmas droppom. Mas az oka.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74979) OutSider17 válasza tasiadam (#74978) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nem tudom. Az ilyen játékok sosem fogtak meg mint a Pubg.
Könnyen lehetséges hogy igazad van. Nem is mertem biztosat írni. Mivel nem ismerem a játékot.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#74980) dhstyle válasza OutSider17 (#74975) üzenetére


dhstyle
tag

Természetesen DDUval töröltem , igazából csak a PUBG fut rosszul de annak ezer okra is lehet.. a legrosszabb játék példa volt amit irhattam mert az minden gépen megakad de a többi játékkal tökéletes , illetve egy óra FURMARK után is tökéletes a káryta Win7 alatt , és ugyanaz a driver verzió szám van win7en is mint 10en, a win 10 ncore fatebringer edition pro és alapból driver nélküli. De eddig tökéletes volt évek óta használom ezt a windowst.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#74981) Csupingo válasza dhstyle (#74980) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg tegyél fel egy eredeti win 10-et hivatalos oldalról, várd meg, míg minden frissítést felpakol és próbáld ki úgy is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74982) Land


Land
veterán

Ha ciripel a VGA terhelés alatt (főleg magas fps-nél) meg lehet próbálni gariztatni vagy kiröhögnek?
A baj, hogy a hang átmászik a hangkártyára és fejesen keresztül játék közben hallani. Már nézegetem az USB-s hangkártyákat. Még az is lehet, hogy a probléma zavaró részét megoldja, de az alap okot nem szünteti meg.
Ha meg eladom a VGA-t erről nem szólva, akkor gondolom én leszek a gechi.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#74983) OutSider17 válasza Land (#74982) üzenetére


OutSider17
senior tag

Egy próbát megér a garanciáztatás.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#74984) Csupingo válasza Land (#74982) üzenetére


Csupingo
veterán

Többen azt írták itt a PH-n, hogy ez nem ok garanciális cserére. Nem foglalkoznak vele. Sokszor náluk elő se jön, csak bizonyos táp, vga esetében. Több embernek ezért is oldódott meg a dolog tápegység cserével. Neked nincs másik, amivel tehetnél egy próbát? Az más kérdés, hogy vajon a hangkártyán keresztüli sipolás is megszűnik e így, az talán máshogy szedi össze a zajokat. Digitális kimenetet nem tudsz használni?

Igaz, fejhallgatót írtál. Nem tudod erősítőn keresztül használni? Az alaplapi kimeneten nem tudsz megfelelő hangerőt elérni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74985) Land válasza Csupingo (#74984) üzenetére


Land
veterán

Épp most próbáltam ki egy USB 3 ezer Ft-os hangkártyát. Nincs cicergés, megoldja a fő problémát.
Akkor még kitalálom, hogy adjam-e el a kártyát (akinek pajzsos a PCI-os hangkártyája vagy alaplapit használ észre sem venné. Pláne zárt gépház mellett. Én is csak mellettem oldalára fordított, levett plexi oldallapos állapotában hallom hangszóróról hallgatva a játékot, ha épp néma a játék vagy direkt lenémítom..) vagy használjam tovább, de USB-s hangkártyával.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#74986) Land válasza Csupingo (#74984) üzenetére


Land
veterán

Ég és föld az alaplapi és a SoundBlaster Z erősítős fejhallgató kimenete közötti különbség. Ha marad a VGA, akkor veszek egy hasonló minőségű külső hangkártyát.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#74987) tasiadam válasza dhstyle (#74980) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha pesti vagy hozd el a kártyát és kivesézem, hogy win10 alatt mi a tosz van vele. Legrosszabb esetben nekem sem indul el, de a 960am drivere még fent van. Nem is a legfrissebb, de nem volt rossz. Van 2 kijelzőm is, hogy ki tudjam próbálni meg több különböző csatlakozásom hozzá.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74988) Gabesz87 válasza OutSider17 (#74977) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi. Én is így gondoltam. Fulpiszkaloval, IPA-al letisztogattam a trutyit, majd pár óra múlva kipróbálom. Bár épp nemrég pedzegettem feleségemnek, hogy kéne már egy új kártya, jön a kari... 😛 Palit Gtx 960 jetstrem kártyám van, és vagy egy 1660Ti-ra gondoltam, vagy egy 2060-ra. Artol függ. Inkább használtan, garisan vennék

(#74989) tasiadam válasza Gabesz87 (#74988) üzenetére


tasiadam
veterán

1660 Ti teljesen jó. 2060 pont annyival drágább, amennyivel haszontalanabb. Belépő RTX-ként jó, de az a plusz erő max 2k-ban jönne ki.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74990) Gabesz87 válasza tasiadam (#74989) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, valahogy nekem is hasonló a véleményem. Ami a megjelenítőt illeti, nagyon izgatja a fantaziamat a Xiaomi 34" ívelt monitora. Ha 100 alatt kapható lesz valahol, ahogy azt beharangoztak a cikkekben, és tesztek alapjan jó lesz, lehet beprobalok egyet.

(#74991) CsabaSteel válasza Csupingo (#74973) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Hogy tudom ide feltölteni a screen shotot? Csináltam képet aztán túl nagy.

Csé

(#74992) Csupingo válasza CsabaSteel (#74991) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. menj a logout oldalára, aztán onnan ide a fórumra és: feltöltendő képek, fájlok kiválasztása, feltöltés.
Ha tényleg túl nagy, akár össze is nyomhatod, vagy kivághatod belőle a lényeget irfanview-vel is.

De szóban is elmondhatod a lényeget, elérte a 60 fokot render teszt alatt a kártya? Elindult a venti?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74993) CsabaSteel válasza Csupingo (#74992) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Hali! nem érte el. De pl az Új Doom-ot is elinditottam és meg se moccan a videókártya ventije.

Csé

(#74994) Csupingo válasza CsabaSteel (#74993) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor indítsd el a gpu-z -t, a sensors fülön a középső mezőkre kattints 2-3-szor, míg a max.-ot nem írja. Hagyd futni a háttérben és indíts el egy komolyabb játékot 5 percre, aztán nézd meg, hogy milyen maximum értékek voltak a gpu-z -ben.

Msi ab-t, vagy más vga piszkáló progit nem telepítettél?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74995) CsabaSteel válasza Csupingo (#74994) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Most teszteltem.. Ez érdekes számomra, mert végül pörgött a venti 55foknál mint a golyó és mire odanéztem volna már kikapcsolt a venti. Akkor ez az Gaming X valami jelőlést rejt??? MSI AB feltettem de ott azt írta hogy nem kapcsolodott a szerverrel így le is szedtem. Brutál gyors a gép ami van most nekem. Nem tapasztaltam még ilyet ilyen téren....

Csé

(#74996) Viktor77 válasza CsabaSteel (#74995) üzenetére


Viktor77
titán

Furmark feltesz, elindít, vga dolgozik rendesen, venti forog, örül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74997) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Melyik az a progi amivel szokták még tesztelni a videkártyát? Annyit tudok, hogy egy léghajó van benne meg a másik mikor egy szörny megy az utcán és az is szintén a videókártya pontszámát mutatja meg.

Csé

(#74998) Csupingo válasza CsabaSteel (#74997) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a 3dmark-ra gondolsz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74999) CsabaSteel válasza Csupingo (#74998) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Igen ő az... Köszönöm

Csé

(#75000) XFoxyX


XFoxyX
tag

Sziasztok,

olyan problémám lenne, hogy játék közben elkezd a kép zizegni. Nem tudom, hogy mondjam.
[link] Kb így ahogy ezen a vidin is látszik. Azt vettem észre hogy minél jobban van kihajtva a VGA annál jobban látni ezt. Tudtok erre valami megoldást?

PC:
Alaplap: ASRock Z170 Pro4
CPU: QuadCore Intel Core i5-6600K, 3900 MHz
Memória: 2x G Skill F4-3000C15-8GVRB 8 GB DDR4-2133
Videokártya: GeForce GTX 1060 6GB
Képernyő: Philips 220E

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.