Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) Csupingo válasza Járókeret (#74750) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha normális minőségi táp és hibátlan, akkor bőven elégnek kell lennie. Az alsó foglalatba is passzol a vga. Biztos még szűz és egy kicsit sorjás a széle. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74752) Járókeret válasza Csupingo (#74751) üzenetére


Járókeret
senior tag

lehet,hogy passzol, de nincs elég hely ! a házban lévő lemez, ami elválasztja a tápot az alaplap helyétől, pont ott van. nem fér bele egy videókártya... vagy legalábbis nem ez. megpróbáltam

(#74753) Csupingo válasza Járókeret (#74752) üzenetére


Csupingo
veterán

Jahh, azt hittem hogy a pcie foglalat keskeny és abba vastag a vga. :DDD Egy próba erejéig akár ki is veheted a házból az alaplapot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74754) AtHoS válasza Csupingo (#74740) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én kapásból VGA nélkül is megnézném mit sípol a lap.

read-only mode on the forum

(#74755) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Volt kérdésem korábban, hogy miért droppolja vissza a PUBG lite v-sync-el az fps-t 30-ra. Kikapcsoltam, és többet szaggat, több a frametime, fps viszont 60 alatt. Ha be van kapcsolva, akkro csak néha veszi vissza.
Toljam ki 144fps-re a limitet és hagyjam rá a gépre a képszinkront?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74756) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Mi a véleményetek az ASRock fele kártyáról ? Rx 570 est megéri megvenni ? :)

(#74757) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Létezik olyan átalakító ami egy DVI-ból megy egy jack audioból csinál hdmi-t, de úgy, hogy a hangot beleteszi?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74758) Csupingo válasza rasotamas (#74757) üzenetére


Csupingo
veterán

Dvi-i-vel akár működhet is, valami ilyesmivel.

Még csak olyat láttam ami hdmi-ből csinál d-sub -ot és jack-be hangot. Némelyik kártya, a szabvánnyal ellentétben ad ki hangot dvi-n is. Ilyenkor jó lehet egy dvi-d hdmi kábel akár. Azt nem tudom, hogy spéci kábelt igényel e, vagy csak a vga-nak kell a hangot is küldenie.

Talán van dvi-vel is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74759) rasotamas válasza Csupingo (#74758) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi!
Ati tudja hd 3000 szériától, de ez intel 775-ös alaplap és bővítési lehetőség nélküli (semmilyen kártya, se pci se pci-e semmi. 2 sata meg 4 usb ennyi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74760) #83664640


#83664640
törölt tag

Sziasztok. Szervízben volt a videókártyám (MSI RX580 Armor 8gb oc). A következő üzenetet kaptam az MSI-tól: "a tesztelések alatt megállapították hogy a kártya hibát produkál, és a következő műveletet hajtották végre: 3234 3D GPU RECOVERY". Ez mit jelenthet pontosan? Köszönöm.

(#74761) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!!

Tudomásom szerint EVGA az egyetlen gpu gyártó amelynél nem jár garancia vesztéssel, ha vízhűtés blokkra ki van cserélve a gyári hűtő. Régebben én így tudtam ezt a dolgot, valaki esetleg meg tudja ezt erősíteni ? EVGA Rtx 2080 ti XC Gaming típusra szeretnék vizesblokkot tenni.

(#74762) varmi2 válasza #83664640 (#74760) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez azt jelenti valószínűleg, hogy lecserélték rajta a gpu-t. Tehát nem újat kapsz, hanem az eredeti kártyát kapod vissza kijavítva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74763) #83664640 válasza varmi2 (#74762) üzenetére


#83664640
törölt tag

Köszönöm! Pénteken érkezik vissza hozzám a kártya, jól megnyúzom mutat e valamit. Amúgy csíkozott villogott a kép, én memóriára gyanakodtam legelőször, ezek szerint tévedtem és a gpu volt a ludas. Eléggé félreérthető hibákat produkált. Villogó-lekapcsoló monitor, csíkozás de persze csak terhelésnél amikor úgymond több memóriát kajál nagyobb gépigényű játékoknál. Pubg, Fortnite lowon simán hiba nélkül, de amint feljebb vettem a grafikai beállításokat jött a crash.

(#74764) Janraki


Janraki
csendes tag

Sziasztok! Itt is megkérdezem, hátha :)
Lenne egy ASUS GTX 760 OC 2GB, amit kb. féléve vettem használtan itt a hardveraprón.
Eddig tökéletesen üzemelt, egészen reggelig, amikor is bebootolás közben megfagyott a rendszer, hardvereket felsorolta, és lényegében ennyi. Ennél tovább nem képes jutni. Alaplapi kártyával szépen feláll a rendszer.
BIOSba belépni nem tudok, annyit csinál, hogy kiírja, hogy belép a biosba, de ott meg is áll a történet.
Van valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet? Alaplapra is gondoltam, megpróbálom a kártyát másik gépben is tesztelni.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#74765) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Akartam szerezni a gépembe egy második kártyát, ami dekódólja a youtuben és kezeli a második monitorom. A kártya az előkészületek közben elhalálozott (letörtem a csatit :D ). Mivel újrapasztáztam a laptopomat is végre normális kyronaut-al, gondoltam kipróbálom a gt620m-en dekód alatt.
Van a gépben hd4000 és GT620m-is. De egyik sem dekódol, csak a CPU. Beállítottam nvidia driverben, a win10-ben, és továbbra sem csinálja azt, amit kell.
Most a HD4000/GT620 nem tudja a youtube kodeket, vagy szimplán a win10 a retard? Gépemen pedig CSAK a GTX960 opció, cpu nem is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74766) Viktor77 válasza tasiadam (#74765) üzenetére


Viktor77
titán

Egyik sem dekódol tudtommal. [link] Itt vannak a minimumok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74767) Csupingo válasza tasiadam (#74765) üzenetére


Csupingo
veterán

A vp9-et ezek még nem ismerik, de ha van gtx 960-ad is, az már jó.

Egy közepes proci azért bírja izomból is, akár 1440p-ben is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74768) tasiadam


tasiadam
veterán

Mindenképp azt akarnám elérni, hogy a Laptopon a hd4000 végezze a munkát, a gépben meg ha kell, egy második vga, hiszen olyan 15-20%-ot megeszik a 960-bol.
A laptopnál 50-60% körül van a 1080p dekódolása a CPU-n.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74769) Viktor77 válasza tasiadam (#74768) üzenetére


Viktor77
titán

Chromehoz tedd fel [link] ezt, de FF-hez is van asszem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#74770) tasiadam válasza tasiadam (#74768) üzenetére


tasiadam
veterán

A laptopon végre siker. Eleinte a cpu-ra terheli, majd a gpu-ra átküldi, de ez a gépen is így van. A HD4000 dolgozik már. Már csak a géphez kéne megoldani :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74771) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy Asrock Fatality H97 Performance alaplap, amiben egy Intel HD Graphics 4400 (1 GB) VGA van.

Tegnap újratelepítettem a gépet és feltettem a win10-et és azóta valahogy nem akar megfelelően működni.

Elvileg a legfrissebb VGA drivert raktam fel az Intel oldaláról, Intel Driver&Support Assistant segítségével és azt írja minden a legfrissebb driverrel van frissítve.

Nos, a géphez van kötve egy monitor DVI kábellel és egy házimozi erősítőn keresztül egy LCD TV. Mind a monitor, mind az LCD TV tudja a 1920x1080 felbontást.

Ha a képernyő megkettőzését állítom be, akkor mindegyiken megy is a 1920x1080, viszont ha csak a TV-re teszem ki a jelet (ahogy filmezni szoktam), akkor azt írja a windows, hogy 1920x1080 felbontáson megy a TV, de összeugrik a kép és látszik hogy kisebb felbontással megy.

Ha visszarakom képernyő kettőzésre, akkor újra valós 1920x1080-at látok.

Ez mitől lehet? Főleg úgy, hogy a windowsban mindkét esetben a beállításoknál az 1920x1080 felbontást mutatja.

Ötlet, vélemény?

Köszi

(#74772) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok.

újra itt. úgy néz ki,hogy hibás volt a videókártya. a csaló eladót már jelentettem. köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#74773) Csupingo válasza Járókeret (#74772) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs mit. Reméljük több gond nem lesz belőle.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74774) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok!
A két kártya között annyi a különbség, hogy az egyikhez 8 pines, a másikhoz 6 pines tápcsatlakozó van.
Szerintetek van teljesítménybeli különbség a kettő között? nem találtam erre vonatkozó információt.
Köszönöm. :R

(#74775) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!
Hogy tudom a win10-re ráeröltetni, hogy a második dedikált VGA-mat is lássa, mint a 960-at? Be akarom állítani dekódólni, de nincs ott, mint opció.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74776) SP4C3 válasza tasiadam (#74775) üzenetére


SP4C3
veterán

biosban be kell kapcsolni.
MSI uefiknél ezt dual monitor szó alatt találod.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74777) tasiadam válasza SP4C3 (#74776) üzenetére


tasiadam
veterán

De mukodni mukodik, masik monitor driverrel egyutt van mar fent.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74778) Járókeret válasza Csupingo (#74773) üzenetére


Járókeret
senior tag

Úgy néz ki hogy levásárolhatom a kártya összegét. Na de itt jön a "gond". Van vagy 5-8 felé kártya, de mind gtx 1060 6gb. Mi a különbség a márkák között? Leszámítva a 10-30 ezer ft-ot

(#74779) Csupingo válasza Járókeret (#74778) üzenetére


Csupingo
veterán

Kb. ugyan azt tudja teljesítményre mind. Többnyire alkatrész és hűtés minőségben (hűtött vrm, memória, csendes venti) térnek csak el, illetve van félpasszív és állandóan aktív ventilátoros változat is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74780) Járókeret válasza Csupingo (#74779) üzenetére


Járókeret
senior tag

Tehát akkor kb mindegy. Köszi

(#74781) Csupingo válasza Járókeret (#74780) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem elsődleges szempont hogy csendesebb legyen, vagy az alacsonyabb üzemi hőfok, akkor szinte mindegy. Talán a kivételt mostanában a gigabyte kártyái jelentik, mert azokon elég gyakran tönkremennek a ventilátorok.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74782) tasiadam válasza Csupingo (#74781) üzenetére


tasiadam
veterán

A STRIX kartyak se kutyak :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74783) rasotamas


rasotamas
veterán

Kis segtséget kérnék. Hogy a csudába lehet a tv-re varázsolni a pc képét a másik szobából?
rtl most miatt kellene, minden másra van lakalmazás a tv-n. Az is ment eddig a beépített böngészővel, de most valami frissítés óta nem megy. Próbáltam a win10-ben hozzáadni vezeték nélküli képernyőt, de nem látta és mint kiderült ennek oka is van: csak újabb intel igpu-kkal megy, nekem nincs igpu-m és régebbi platformom van, meg egy 1060-as nVidia .
LG UM7450PLA a tévé, nem találtam jó alkalmazást hozzá.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74784) Járókeret válasza Csupingo (#74781) üzenetére


Járókeret
senior tag

Hát ez remek. Pont gigabyte kártyát néztem ki. Van esetleg ajánlott gyártó? Asus?

(#74785) Járókeret válasza Járókeret (#74784) üzenetére


Járókeret
senior tag

Bocsánat. 1660 kártyáról van szó.

(#74786) Csupingo válasza Járókeret (#74784) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok gyártó három minőségi szintre készít kártyát. Pl. msi-nél ez így néz ki: "nevenincs (ventus)", -> armor, -> gaming.
Asusnál így: "nevenincs", -> dual, -> strix.
Már rég nézegettem 1060 kártyákat, de szerintem ami vehető: msi armor, msi gaming, asus strix, gainward phoenix, palit jetstream. Ha kicsi kell (itx): msi aero.

Akkor a nagyrésze tárgytalan. A legtutibb, ha bekérdezel a topikjába. Az msi armor és az msi gaming szerintem jó 1660-ból is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74787) rasotamas válasza Csupingo (#74786) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem g1 gaming van 1060-ból, vejkónak itx és mindkettő kiváló és ajánlott is, a többi giga kevésbé.
Msk armor pont nem olyan jó, ellenben a gaming x isteni jó
Palitból jetstream lehet jó de a sima dual-t utáltam
Vagy most te csak az ujonnan boltban vásárolhatokat nézted?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#74788) Csupingo válasza rasotamas (#74787) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó a giga hűtése, amíg a venti nem vacakol. Talán az aorus-szal nincsenek venti bajok. Az itx kártyáját sokan dicsérik, azt nem tudom, hogy azzal is szoktak e venti gondok lenni.
Igen, most csak árukereső alapján írtam.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74789) tasiadam válasza Járókeret (#74785) üzenetére


tasiadam
veterán

Hat szokan szidjak az asus turbo kartyakat, szerintem jobbak, mint a STRIX-ek. Okes, a strixen jobb minosegu maga a hutes, de a ventik hulladekok. Inkabb MSI, vagy EVGA.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74790) Járókeret válasza tasiadam (#74789) üzenetére


Járókeret
senior tag

Köszönöm szépen. A 1660 topikban megleltem a választ

(#74791) tasiadam válasza Járókeret (#74790) üzenetére


tasiadam
veterán

Es melyik lesz?
Jut eszembe, 1660-bol blowert meg nem is lattam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74792) Járókeret válasza tasiadam (#74791) üzenetére


Járókeret
senior tag

(#74793) tasiadam válasza Járókeret (#74792) üzenetére


tasiadam
veterán

legjobb döntés.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74794) anonymus89


anonymus89
addikt

Sracok vakaki meg tudná mondani két adatlapból, hogy slibe kothetők-e, vagy valamilyen módosítás utan megoldható?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74795) tasiadam válasza anonymus89 (#74794) üzenetére


tasiadam
veterán

egyik super, a másik sima. Szerintem nem, legalábbis úgy tudom, hogy az nvidia háklis rá.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74796) anonymus89 válasza tasiadam (#74795) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a válaszod megvárok még legalább 1-2 választ.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74797) tasiadam


tasiadam
veterán

Na én kiganéztam a HD6450-et a gépből inkább, mert próbálgattam az fps-t, és eléggé egymás ellen dolgozik a 2 a dekód miatt (egyik csinálja, másik megjelenít, így a 30fps sincs meg).

Lesz szüleimnél a régi gépemre kötve egy 720p TV, nem kicsi, és azon agyaltam, hogy egy haswell celeron elég lesz hozzá? Haswell GT1 mag van benne, és néha filmezésre lenne használva, vagy inkább adni kell neki egy erősebb kártyát?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74798) Csupingo válasza tasiadam (#74797) üzenetére


Csupingo
veterán

Amíg nem 4k filmeket néznek, addig szerintem elégnek kell lennie.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74799) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy Msi 1050 ti 4gb vga-m és már nagyon rég óta azt csinálja, hogy akár játék, akár YT vidó közben, az emberi alakok, tárgyak stb mozgása közben annak körvonalánál ilyen zöldes, vöröses árnyalatú csíkok jelennek meg körben az adott ember vagy tárgy körvonalánál, próbááltam levideózni, de telefonon nem látszik. Már tápot cseréltem. Memtestet is futtattam , de nem találtam meg a hibát. Metis házban van aminek a tetején van két venti és már arra is gondoltam, hogy lehet ez okoz vmi interferenciát mert túl közel van hozzá a kártya, de akkor már más is biztos jelezte volna, nem tudom. Mi lehet még?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#74800) Grave_444 válasza Nerazim (#74799) üzenetére


Grave_444
nagyúr

DDU-val pucold le a drivereket csökkentett módban, aztán tedd fel a legfrissebb WHQL-t.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.