Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Am valaki tudna akkor segíteni? :D

(#23002) kaboska válasza fricz19 (#23000) üzenetére


kaboska
aktív tag

Az 5970 meghalt?

"Fej vagy gyomor"

(#23003) agressiv válasza kaboska (#23002) üzenetére


agressiv
addikt

Szerinted mi másért adta le garanciába... :U

Hát még a borz.....

(#23004) fricz19 válasza kaboska (#23002) üzenetére


fricz19
őstag

jah, szegényke elhalálozott

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#23005) BomiBoogie válasza KalocsayMate (#22992) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Trinity-hez maximum egy Radeon 6670-et tudsz úgy csatolni, hogy együttműködjön az IGP és a dVGA, itt olvashatsz róla és láthatod az eredményeket.
Mai játékokhoz fullHD-ra azért kicsit kevés, ahhoz egy 2 gigás 7850-es kártya nem árt, de szerintem jó el fog tudni majd játszogatni, ráadásul egy 6670-et megkapsz már bőven 20k alatt. :K

(#23006) DeathAdder válasza DeathAdder (#22994) üzenetére


DeathAdder
veterán

660 vs 7870? (ami a fizikai méretet illeti)

(#23007) Orange99


Orange99
csendes tag

Amennyiben valaki megnézi ezt, köszi:

http://prohardver.hu/tema/catalyst_driverek_topikja/friss.html#msg20060

(#23008) KalocsayMate válasza BomiBoogie (#23005) üzenetére


KalocsayMate
csendes tag

Értem ezer kösz ennél jobb nincs esetleg hozzá? :/

E: Jaj de hülye vagyok elnézést nem vettem észre, akkor semmi megkaptam a választ. Ezer hála. :R

[ Szerkesztve ]

(#23009) BomiBoogie válasza KalocsayMate (#23008) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát vehetsz jobb VGA-t, amilyet szeretnél, csak akkor meg nem érdemes Trinity-ben gondolkodnod. A 6670 a maximum, amivel összejön a hibrid-crossfire.

(#23010) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!
Kérdéssel fordulok hozzátok.
Adott 8800GS.
Promléma a következö már bekapcsolásnál is zöld kockák vannak a tök fekete képernyön. Amikor pedig betölt a Windows, visszaveszi a felbontást 800*600-ba és zöld csikos a kép.
Mind a win eszközkezelöje, mind az nVidia control panel azt mondja ha megakarom nyitni, hogy nincs aktiv eszköz.
Képet add, csak csikos.
Gondolom memoria...?

Ha igen, nem dobnám el a kártyát. Befognám PhysX karinak. ahhoz jó lehet még a kártya ha másra nem is tudom használni?

Válaszotok elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23011) tasiadam válasza G4ga (#23010) üzenetére


tasiadam
veterán

így van, arra használhatod de másra már nem igen esetleg reball de annyiért veszel még egy 9800GT-t

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23012) G4ga válasza tasiadam (#23011) üzenetére


G4ga
őstag

:R

(#23013) mzso


mzso
veterán

Hál istennek most már a hangkártya sem működik rendesen. Haladás....

Ha valakinek van ötlete driver telepíthetetlenség ellen ne tartsa vissza. :)

[ Szerkesztve ]

(#23014) G4ga válasza tasiadam (#23011) üzenetére


G4ga
őstag

gyorsan kiszedtem a 8600Gt es betettem hejére a 8800GS-t

Érdekes, a kártyát felismerte a Win is és a GPU-z is.
Gyári driver felmet rendesen. Ám a Win eszközkezelöje is azt irta hogy hiba van a rendszerben, a 8800Gs-t ezért letiltotta.
GPU-z felismeri a kártyát. Ám az adatoknál azt irja hogy 4096MB memória van + az GPU, Memoria és a Sheder orajelére NA-t ir. Igy a PhysX se müködik.
Mi lehet a baja ennek a 8800GS-nek?

Ütlet? javitható?

(#23015) agressiv válasza G4ga (#23014) üzenetére


agressiv
addikt

Nem valószínű, hogy javítható.

mzso format c: :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#23016) siwok1 válasza mzso (#23013) üzenetére


siwok1
tag

Illetve nézz rá a tápodra. Nekem ilyen hiba akkor jött utoljára elő amikor a kezembe akadt egy "Ultra jó minóségű" M-Tech tápos gép. Na mivel nem adott 3.3 V-ot, csak (2.785V-ot) meg 5V-(4.485V-ot) rendesen ezért az általad leírt hibát produkálta. A sorrend is hasonlo volt, csak a baj, hogy azota nincs hangkártya azon az alaplapon. Mondjuk ott a VGA meguszta.

(#23017) agressiv válasza siwok1 (#23016) üzenetére


agressiv
addikt

Micsoda? :U

Hát még a borz.....

(#23018) spista222 válasza siwok1 (#23016) üzenetére


spista222
addikt

:DD

Nem semmi amit írsz, azt hittem hogy legalább a Power Good jelnek a komparátorai jól be vannak állítva az ilyen gagyi tápokban mert mindkettő feszültség bőven kint van az ATX szabvány által megengedett feszültségértékeken vagyis nem is adhatott volna képet a gép legfeljebb csak a ventik pöröghettek volna fel PG jel nélkül. Mondjuk jobb alaplapok POST képernyőn ilyen értékeknél visítanak ;]

(#23019) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy HD5770-es kártyám ami a nap első bootolása után,miután betöltődött a windows is,rá kb 1 percre megfagyasztja a képet és pici zöld csíkokból álló zöld négyzeteket rak a képre.Ez pár másodperces állapot majd elmegy a kép és visszajön azzal az üzenettel hogy a képernyőillesztő nem válaszolt........

Innentől kezdve hibátlanul használható a kártya,teszteltem mindennel ami csak az eszembe jutott.(Játékok,furmark)

Ritkán előfordul hogy nem jön vissza a kép miután kifagyot hanem kék halál és újraindítás segít.Na ezután mintha mi sem történt volna,minden nagyon faszántosan megy.

Tehát én azt szűrtem le belőle hogy amíg "hideg" a vga addig valami nem okés vele.

Ez így megy már vagy fél éve,de kezdem megunni. :D Egyszer ati tray toolsban csináltam 2d-3d profilt és a 2d-s proflban egy egységgel nagyobb voltot adtam neki mint azt a saját drivere/biosa? teszi és akkor nem szarakodott az első bekapcsoláskor sem.

Na ilyenkor mi van? Nem kap elég kraftot?Haldoklik rajta valami? (Már vagy fél éve :F )

Üdv:Viktor

(#23020) spista222 válasza Viktoár (#23019) üzenetére


spista222
addikt

Ha egy kis feszültséggel nem kezd el első indításkor sem bengázni akkor nyugodtan adj neki gondolom nem lesz több mint a 3D feszültsége vagyis kárt nem teszel benne legfeljebb nem 15W-ot fogyaszt hanem 20-at.

(#23021) agressiv válasza Viktoár (#23019) üzenetére


agressiv
addikt

Instabil, lehet, hogy egy kondenzátorcsere helyrehozza. A másik verzió, hogy BGA problémás és hidegen van csak kontakthiba, ennek a feszhez annyi köze lehet, hogy picit hamarabb melegszik.

Kondicserével kezdeném.

Hát még a borz.....

(#23022) Viktoár válasza spista222 (#23020) üzenetére


Viktoár
addikt

Olyankor tök fasza,csak amióta új rendszert raktam (nem most volt) azóta lusta voltam profilokat csinálni.

Leginkább az érdekelne hogy mi a lóf...ért csinálja? :D

agressív: Igazad lehet. :K

Egy accelero s1 van rá moddolva,talán ha a gyári hűtője lenne rajta akkor nem csinálná mert az alatt jobban melegedne.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#23023) siwok1 válasza spista222 (#23018) üzenetére


siwok1
tag

Elvileg...D

A baj viszont, hogy ha alacsonyabb a feszkó akkor magasabb az Amper a kívánt teljesítmény miatt, tehát több a hő, és ha több a hő egy idő után szálszakadás lesz...Ördögi kör.

Hogyan lehet a biztositékot megkerülni a tápban. Elég egy kellemesen poros környezet és kb másfél két év után a biztositékot belepi a finom por ami ugy áthuz mint a ............... olyankor szokott rázni a ház...gagyi tápoknál...

(#23024) siwok1 válasza agressiv (#23021) üzenetére


siwok1
tag

"egy kondenzátorcsere helyrehozza."

aggressiv: Remélhetőleg annyival meg lehet úszni.

Viktoár: egy érzékelő infot feltehetnél, hátha látszik, hogy hol van probléma.

(#23025) agressiv válasza siwok1 (#23023) üzenetére


agressiv
addikt

Te miket hordasz itt össze ember? Egy CRT tetején 20 év por kell párás környezetben, hogy áthúzzon a 20kV.. :W

Ha alcsonyabb a feszültség, kevésbé szivárog a GPU és kevesebbet fogyaszt, szóval éppen csökken a hőtermelés. Szálszakadás? :U

Hát még a borz.....

(#23026) Viktoár válasza siwok1 (#23024) üzenetére


Viktoár
addikt

Milyen érzékelő infot,feszültség vagy hőmérséklet? Nem vagyok nagy szaki a témában,milyen progival nézzem? GPU-Z

Üdv:Viktor

(#23027) spista222 válasza siwok1 (#23023) üzenetére


spista222
addikt

A baj viszont, hogy ha alacsonyabb a feszkó akkor magasabb az Amper a kívánt teljesítmény miatt,

Ez csak akkor van így ha utána is kapcsolóüzemű feszültségstabilizátor van(csak ott azonos a bemenő teljesítmény alacsonyabb feszültség esetén is, ilyen pl a CPU, északi híd, memória tápja általában.) mert ha csak sima soros áteresztő(itt az áram marad de az áteresztő tagon a disszipált teljesítmény csökken a rajta lévő feszültségcsökkenés miatt) vagy az ott lévő alkatrész úgy viselkedik mint egy ellenállás akkor azokon nem hogy nőne az áram hanem csökkent(I=U/R).

(#23028) siwok1 válasza agressiv (#23025) üzenetére


siwok1
tag

Egy dolgot tisztázzunk van X méretű gpu, aminek a megfelelő teljesitményhez v an egy fizikai adottsága, amit nem kerülhetünk meg. tehát azt fogja meghatározni az Amper számot, aminek a feszültségét tudjuk állítani, na ha csökkented a feszkot(alulfeszeled akkor van egy pont ami alatt nem indul, azaz a részegységeknek már nem jut elég energia)akkor egyenesen arányosan nőni fog az Amper szám! Ez tiszta fizika.

A kondival teljesen egyetértek ugyanis ha kiszárad egy v elpukkan akkor optimalizálatlan előtöltéssel mennek át a dolgok, vagy nem mennek át.

"Egy CRT tetején 20 év por kell párás környezetben, hogy áthúzzon a 20kV.. "

Igen de ott kicsit más méretű biztositékok vannak mint egy gpu-n, egy tápon, össze nem hasonlitható. VAgy ha igen akkor is el van földelve és a műanyag boritas miatt soha nem fogod eszlelni, max egy kicsit poros égett szagot érzel.

(#23029) siwok1 válasza spista222 (#23027) üzenetére


siwok1
tag

"vagy az ott lévő alkatrész úgy viselkedik mint egy ellenállás akkor azokon nem hogy nőne az áram hanem csökkent(I=U/R)"

Igy van, de ahhoz, hogy a driver helyesen üzemeljen ahhoz ezek nem jöhetnek létre.

GPu hoz meg a 12V1xA megy ugyebár amit a régebbi gagyi tápokon molexről huzták le illetve esetleg egy szálat kapott, ami valjuk be elég gyér főleg, hogy sok Mtech szintű szaron csak a fő csatlakozási ponthoz forrasztottak még egy szálat... :((

(#23030) agressiv válasza siwok1 (#23028) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nem ilyen egyszerű fizika, mivel alacsonyabb feszültségen jobb hatásfokkal dolgozik a GPU, túl alacsony feszültségen nem doglozik a GPU és nem is fog több áramot nyelni, mert nem tud és persze nem is működik.

Vedd úgy, hogy a GPU egy fix ellenállás, feszültségemelésre exponenciálisan növekszik a felvett teljesítmény.

Igen de ott kicsit más méretű biztositékok vannak mint egy gpu-n, egy tápon, össze nem hasonlitható. Vagy ha igen akkor is el van földelve és a műanyag boritas miatt soha nem fogod eszlelni, max egy kicsit poros égett szagot érzel.

Biztosíték a GPU-n? És a műanyagtól függetlenül igen nehéz nem észlelni a 20-30cm-es íveket és a z iszonyatos csattanásokat amikor áthúz a nagyfesz, de ebbe most ne menjünk bele.

Hát még a borz.....

(#23031) Viktoár


Viktoár
addikt

Na egy kép,hagytam kicsit menni hogy látszódjanak a "grafikonok". A ventilátor adatokat ne nézzétek mert mint írtam nem a saját hűtője van rajta.

Üdv:Viktor

(#23032) spista222 válasza siwok1 (#23028) üzenetére


spista222
addikt

Amper számot, aminek a feszültségét tudjuk állítani, na ha csökkented a feszkot(alulfeszeled akkor van egy pont ami alatt nem indul, azaz a részegységeknek már nem jut elég energia)akkor egyenesen arányosan nőni fog az Amper szám! Ez tiszta fizika.

Ülj le egyes.

:O Ezt most komolyan gondolod?
Teljesítmény nem állandó!! Nem tudom hogy ezt miből gondolod, csak ha állandó lenne akkor nőne az áram feszültség csökkenésre.
Chippek esetén I az arányos az U-val vagyis ha U csökken akkor I is csökkenni fog.

és akkor ebből P=U*I(U,f, sok más tényező)
vagyis U csökkentésével jelentősen csökken a felvett teljesítmény.
Még annyi hogy az áramot a frekvencia és több tényező is nagy mértékben befolyásolja, ha érdekel előkeresem a mikroelektronika jegyzetem:)

[ Szerkesztve ]

(#23033) agressiv válasza Viktoár (#23031) üzenetére


agressiv
addikt

Ez teljesen rendben van, nem az lesz itt a gond.

Hát még a borz.....

(#23034) kovmiha


kovmiha
csendes tag

Sziasztok!Tervezem megvenni a Gigabyte GTX 650 Ti 1GB DDR5 GV-N65TOC-1GI videokártyát.Kérdésem lenne hogy egy Intel core2 Duo 8400,Gigabyte EP45-DS3R,2X1Gb Geil ultra &1GB Kingmax konfihba jó lenne e főleg a proci limittől félek.

(#23035) siwok1 válasza spista222 (#23032) üzenetére


siwok1
tag

Jó de ez a z energia gazdálkodás miatt van, h vissza tudja kapcsolni, de a tervező asztalnál mindig maximalizált értékekkel kell számolni, hogy minden elinduljon. Tehát Wmax ami minket érdekel a helyes működés miatt. Azaz FULL LOAD...vagy nem?

(#23036) agressiv válasza siwok1 (#23035) üzenetére


agressiv
addikt

Nem! A tervezőasztalnál sem változnak a fizika törvényei, ennek semmi köze az energiagazdálkodáshoz..

Hát még a borz.....

(#23037) spista222 válasza siwok1 (#23035) üzenetére


spista222
addikt

Tehát Wmax ami minket érdekel a helyes működés miatt. Azaz FULL LOAD...vagy nem?

Legfeljebb Pmax vagy TDP de azt is maximális feszültségen határozzák meg mert akkor maximális az áram és a teljesítmény.

(#23038) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, vettem egy 5770-et de ez lényegtelen is, MW3-ban néha ilyen lila kockák jelennek 1*1 cm-es egy-egy ponton csak a játékban de ott fixen tehát nem állandóan változó helyeken, meg apró piros pontok, ha mondjuk célzok de egyébként nem, ez sem rendszeres mitől lehet mi lenne rá a megoldás. Egyébként a VGA hőfoka max. 50 fok, valamint nincs szaggatás stb sem.....
Csinálok róla képet is ha segít, de addig ha van ötlet szívesen venném. Persze alapon megy nincs húzva stb... venti sebességét is növeltem de minek :C

Amiket olvastam talán memória hibákra utalhat ez, ja és másik játékban is World Tanks-ban is voltak ugyen ezen lila kockák hmm....
Tesztprogit elindítva furmark nem csinálja vagyis nem látható hmm.. :F :F csak játék alatt !

Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#23039) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Gyors kérdés... Szerintetek Asus 9600pro vs X1250 integ?

Köszi!

(#23040) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Intel HD4000-nél elő lehet csalni valami részletesebb beállítást ennél? Egyik játéknál egy bizonyos sugarú körön belül élesek a textúrák, azon kívül homályosak. Ha lehúzom a anizotrópikus szűrést, akkor persze összemossa mindenhol a részleteket. Ezen szeretnék állítani kicsit.

(#23041) agressiv válasza maxxenergie (#23038) üzenetére


agressiv
addikt

3DMark-al tesztelj, a furmark csak fűt. Amúgy valószínű, hogy döglődik a VGA.

dodopek 9600

BigBlackDog Nem, de melyik játék ez?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#23042) BigBlackDog válasza agressiv (#23041) üzenetére


BigBlackDog
veterán

ETS2, ha mond Neked valamit. Kipróbálás szintjén szenvedek vele, de most már eléggé idegesít ez az apróság. :) Szóval mindenképpen meg akarnám oldani. Az természetes, hogy az Intel XTU nem indul el? Splash screennél megáll, nem csinál semmit. Gondoltam rá, hogy esetleg a mobil proci (3210m) miatt csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#23043) agressiv válasza BigBlackDog (#23042) üzenetére


agressiv
addikt

Nem tudom mi az az ETS2, talán, ha kiírnád a rendes nevét :D Amúgy semmin se csodálkozz az intel HD grafikszal, iszonyatosan gyűlölöm én is, egy szimpla CS1.6-ra is alkalmatlan az állandó képszinkron meg lagg mellett.....

Ma délután jön nekem valami régi value kártya helyette, mert ráadásul még szarakodik is az enyém.

Hát még a borz.....

(#23044) BigBlackDog válasza agressiv (#23043) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asztalival könnyű :) . Laposban a csere nem játszik, sajnos. Mind1, kicsit próbálkozok még, hátha összejön a csoda. Intel Extreme Tuning Utility-ről tud valaki valamit? Használtátok már?

[ Szerkesztve ]

(#23045) mzso válasza siwok1 (#23016) üzenetére


mzso
veterán

A táp nem valószínű. 500W-os FSP és közel sincs kijáratva.

(#23046) mzso válasza agressiv (#23015) üzenetére


mzso
veterán

Hát mivel nem találtam megoldást, csak ez a primitív módszer maradt...

(#23047) agressiv válasza mzso (#23046) üzenetére


agressiv
addikt

Én szóltam. :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#23048) chelepke


chelepke
csendes tag

sziasztok!

csak remélem, hogy jó topicba írom a kérdésemet.
van egy ilyen alaplapom: 775Dual-VSTA
(Core 2 Duo 2,4 Ghz proci, 2 Gb 667 Mhz DDR2 Ram, 400 W-os táp)

a lényeg, hogy ebben most egy régi agp-s Radeon 9600 128 mb-os kártya van ideiglenesen.
korábban egy Sapphire HD 3650 dual DVI 512 mb / 128 bit volt benne, amivel elég sok problémám akadt illesztőprogram ügyileg (is), ezért kiszedtem belőle, és maradt az ideiglenes megoldás kb nyár vége óta.

most szeretnék egy normális, erősebb kártyát venni hozzá karácsonyra, de nem igazán tudom milyet lenne célszerű. játékokra is kellene az öcsémnek, nekem pedig térinformatikai programokhoz.

talán nvidia kártya lenne a célszerűbb, mert az ati kártyákkal csak a bajom volt mindig ebben a gépben.
az alaplap támogatja a pci-express kártákat is (@ x4 mode), ezért még inkább tanácstalan vagyok. érdemesebb lenne agp-s helyett ilyet beszerezni?
örömmel venném hozzáértők tanácsait, amit előre is megköszönök!

üdv,
balázs

(#23049) tasiadam válasza chelepke (#23048) üzenetére


tasiadam
veterán

hát ha támogatja is visszafogás, ám de nem olyan hatalmas mértékű, akkor a procihoz olyan 8600GTS vagy AGPben egy X1950 pro eléggé megfelelő

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#23050) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, az mitől lehet, hogy adott egy HD4850-es VGA, aminek van két DVI kimenete.
Egyik kimenet megy a monitorra, a másik pedig DVI-HDMi kábelen a házimozi erősítőbe, majd honnan HDMI kábelen a TV-be.
A VGA úgy van beállítva, hogy a klónozva van az asztal és ez van megjelenítve mindkét kijelzőn.
Ha a monitor és a TV egyszerre megy, akkor nincs is gond, de ha mondjuk kikapcsolom a TV-t, akkor a monitor el kezd villogni ötször-hatszor és utána áll meg a kép, de nem rendes képátlóban, hanem szűkebben, kb. 2-3 cm fekete sávot hagyva a kép szélén a monitor széléhez képest.

Ez mitől lehet? Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.