Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) xtremist válasza De4d (#85000) üzenetére


xtremist
senior tag

(#85002) Aprósólyom válasza De4d (#85000) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem véletlen.... Ez egy általános topic. Már nagyon régi szokás, hogy az új kártyáknak/architectúráknak van saját topikja. Az nVidia AD104-nek is van.

Ooopsz, lemaradtam. Nem néztem, hogy van 85001-ik hsz. új oldalon, sry... :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#85003) mmili


mmili
tag

Sziasztok,

Vásároltam egy ASUS 1660S VGA-t [link] . Beszereltem, de csak 2GB-ot lát a rendszer a 6GB helyett. Eddig egy G-s Ryzen-t használta, lehet az zavar be? Valamit a biosban kellene matatnom? A beszerelés után Win10 frissítéseket kerestettem, ott tett fel Nvidia drivert. Az Nvidia experience-n gondolkodom, netán utána látná?
Köszi a segítséget.
Gépem:
Ryzen 3 3200G
ASUS TUF B450M-Plus Gaming
FSP Hyper M600
4x4GB HyperX 2666

(#85004) Aprósólyom válasza mmili (#85003) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem lehet, hogy kavar van a 3200G Vega-val? GPU-Z-t mit mutat?

Jevons paradox

(#85005) mmili


mmili
tag

Köszi, a GPU-Z eszembe se se jutott. Ha jól látom, így minden rendben?

(#85006) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok
Rog Strix 2060 nat meghűti ez a hűtő, mert valahol olvastam a 2 es szériánál nem a legjobb az asus hűtője, igaz lehet a tuf ra gondoltak.

(#85007) ricsi99 válasza Istvan2020 (#85006) üzenetére


ricsi99
addikt

Felteszel valami monitorozó programot... asus saját /msi afterburner/ gpu-z stb
Lefuttatsz rajta valami tesztprogramot... pl 3d mark ilyesmi... utánna megnézed hogy mekkora hőmérségletek voltak
80 alatt rendben van minden.
Ha egy videokarin gyengébb a hűtés akkor magasabb ventillátorfordulattal kompenzálják... gyárilag minden hűtő elégséges az adott kártyához.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85008) Istvan2020 válasza ricsi99 (#85007) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Az ok, de gondoltam hátha volt itt valakinek ilyen kártyája és van róla valami fogalma.

(#85009) Aprósólyom válasza Istvan2020 (#85008) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem járnak ebbe a topikba sokan. Sokkal inkább általános jellegű kérdést tudsz feltenni, mint ennyire specifikusat. Akik kifejezetten egy kártyáról vagy egy architektúráról akarnak többet megtudni azok az adott GPU topikba járnak.
Itt próbáld meg: nVidia GeForce RTX 2060 (TU106) - PROHARDVER! Hozzászólások

Jevons paradox

(#85010) Istvan2020 válasza Aprósólyom (#85009) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Köszönöm :R
De ahogy elnézem nem egy napi topik :)

(#85011) Aprósólyom válasza Istvan2020 (#85010) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajna ez van. 5-6 éves kártyáknál meg hetekig vagy hónapokig nulla komment a topikban. A mai generáció fiatalja lehet azt se tudja, mi az hogy fórum: Reddit, discord meg ilyenek...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#85012) Istvan2020 válasza Aprósólyom (#85011) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Na igen.

(#85013) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
A játékok alatt a köd valami miatt villog.
Mindegy, hogy hogy állítom be.
Ultrán, és a legalacsonyabb beállításon is csinálja.
Miért?

pc:
GIGABYTE Z77-D3H
Intel i7-3770 3.40 GHz
Corsair Valueselect 2 x 8gb 1600MHz ram
Asus ROG STRIX GTX1070 8GB
Crucial MX500 1TB

(#85014) Aprósólyom válasza lanszelot (#85013) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha csak egy textúra, akkor az esélyes, hogy valamilyen adathiba vagy software (game/driver) bug.
Vagy a tárolt adatban van hiba (hdd/ssd) vagy az ideiglenesben (RAM/VRAM).
Ha tárolt: game fájlok ellenőrzése
RAM/VRAM: Ez esetben akár hibázó GPU is okozhatja. Ellenőrizni kell frekvencia&feszültség stabilitását.

Jevons paradox

(#85015) Werkly


Werkly
őstag

Van jelentősége nVidia kártyáknál ha egy játékban be van kapcsolva az ASYNC Compute? Javít esetleg ez a technológia valamit a minőség rovására vagy csak egy "FPS booster" akar lenni? Kösz!

(#85016) lanszelot válasza Aprósólyom (#85014) üzenetére


lanszelot
addikt

Minden játékban a köd szerű dolog.
Hogwarts Legacy -ban is ugyanez volt.
Tehát nem a játékkal van gond.
GPU- t hogy ellenőrizzem?
Semmi mással nincs gond, csak a köddel, vagy mi az.

(#85017) Aprósólyom válasza lanszelot (#85016) üzenetére


Aprósólyom
addikt

pl. jelentősen csökkented a gpu és VRAM órajelét teszt erejéig.
De ha minden játék, akkor nem hiszem hogy ez a szenárió.
Talán inkább driver bug. Driver frissét volt?

Jevons paradox

(#85018) lanszelot válasza Aprósólyom (#85017) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Találtam hasonló problémáról fórumot, ott azt írják a g-sync miatt van.
A monitorom free-sync-es , de az új nvidia driver azt is kezeli.
Viszont nem írják, hogy mi a megoldás.

(#85019) ricsi99 válasza lanszelot (#85018) üzenetére


ricsi99
addikt

Képhiba nem lehet ilyesmi miatt.... én a drivert cserélném...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85020) Aprósólyom válasza lanszelot (#85018) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tele van szeméttel az internet... :(((
Kicsi az esély, hogy "kész megoldást" fogsz találni.
Írtunk javaslatot, melyiket próbáltad ki?
Pl. az órajel csökkentés kipróbálása pár perc (MSI afterburner) pl. -400MHz GPU / -400MHz RAM
Ezután DDU + driver csere. Hogwarts mivel új game ezért a legújabbat tenném fel. Ha most is a legújabb van fent, akkor is kipróbálnám.

Nálam a PUBG szarakodott (1-3 másodpercenként hatalmas laggok) a napokban, amit DDU 2x driver csere oldott meg :((( . Őrület, hogy mennyire el tudnak szaródni a szoftverek a különböző updatekkel (OS, driver, game update)

Jevons paradox

(#85021) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Corsair RM650x (80 PLUS Gold 2021) elviszi a 4070 OC-t?
(12700K nincs OC, 64GB ddr4, Asus TUF Z690, 3x1GB 980 nwme SSD)

Illetve szerintetek érdemes a drágábbat (gigabyte) a két 4070 közül?
Gainward Ghost OC 4070
Gigabyte Aero OC 4070

90% munka (videovágás, de főleg colorgrading Davinci studio) 10% játék 1440pben (talán lesz 4k de nem izgat a váltás egyelőre)

Köszönöm! :R

(#85022) lanszelot válasza Aprósólyom (#85020) üzenetére


lanszelot
addikt

Azt írtad nem a vga , illetve fogalmam sincs hogy kell az órajelet állítani . Azt írtad inkább a drivert cseréljem.
Hogwarts Legacy nem indul el csak a legújabbal, tehát az van fent
Mivel azt már kitoltam ezért egy régebbire akarok vissza menni.
Csak teljesen le kell szednem a drivert, arra meg csak holnap lesz időm.

(#85023) oldeuboi


oldeuboi
újonc

Sziasztok!
Vettem egy AMD XFX 6800 videókártyát, és hát ez egy elég méretes kártya. A kérdésem az lenne, hogy ehhez érdemes lehet venni videókártya tartót? Ha igen, hol lehet ilyet kapni? Azt olvastam, hogy a nagyobb kártyáknál előfordulhat, hogy a súlyuk miatt megreped a nyák, és tönkremegy a kártya. Amúgy ettől függetlenül én nem vettem észre hogy bármennyit is "lógna".

(#85024) ricsi99 válasza oldeuboi (#85023) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdemes alátámasztani valamivel... mivel a ventilláorok miatt "rezeg" a gép így tehermentesíteni kell mert az egy gyenge pont. Eltörhet ,de lehet 100-évig is kibirja.
Mind1 mivel csinálod meg... akár egy darab ceruza is jó...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85025) Istvan2020 válasza oldeuboi (#85023) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Érdemes alátámasztani, mert a pcie csatolónál szokott megrepedni a kártya, erről linkeltem talán ide is videót, de [itt] van még egyszer, felesleges nagy pénzt kiadni kártya támaszokért, a magyar leleményes ember :D megoldja házilag :)

(#85026) Aprósólyom válasza oldeuboi (#85023) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nem lóg, akkor jelentheti azt is, hogy elég merev a hátlapja ahhoz, hogy ne lógjon látványosan.
De ettől még az egész kártya súlya a feltámasztási pontoknál terhelődik. Azok közül pedig az egyik a PCIe foglalat. Mind1 miként és hogyan, de érdemes az ilyen böszme nagy kártyákat alátámasztani. Én a sokkal kisebb ~23-25 cm kártyákat is alátámaszton hiszen a hűtésnek nagy súlya van és a tömegközéppontja messze van. Ki lehet mutatni a különbséget vízmértékkel is. :B

Jevons paradox

(#85027) Adam9503


Adam9503
csendes újonc

sziasztok, ryzen 7 5800x hez elég lesz egy Radeon HD 6950-es videókártya?

(#85028) Aprósólyom válasza Adam9503 (#85027) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De mi a kérdés? :F :C

Jevons paradox

(#85029) xtremist válasza Adam9503 (#85027) üzenetére


xtremist
senior tag

Még sok is.

(#85030) Pikari válasza Adam9503 (#85027) üzenetére


Pikari
őstag

Ha nem akarsz OpenGL, Directx12 vagy bármilyen 10 évnél újabb videójátékkal játszani, akkor igen. Feltéve ha egyáltalán elindul a gépben.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#85031) MasterDeeJay válasza Adam9503 (#85027) üzenetére

Ahhoz majd moddolt driver illene hogy jobban fussanak rajta a dolgok.
https://forums.guru3d.com/threads/amernime-zone-amd-software-adrenalin-pro-driver-release-discovery-remix-23-4-1-whql.436611/
LEGACY TERASCALE ARCHITECTURE résznél vannak a driverek.

Nem lesz túl kiegyensúlyozott konfig az biztos de régebbi címeket vinni fogja amihez dx10-11 kell. Meg zabálni fog mint az állat. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#85032) pandras83 válasza Adam9503 (#85027) üzenetére


pandras83
senior tag

nyilván RX 6950 az, és szerintem elég, bár ez felbontástól is függ. 1440p felett lesz a legjobb ez a páros.

Cyberfuck Patchrunner

(#85033) MasterDeeJay válasza pandras83 (#85032) üzenetére

Fenébe, már kezdtem örülni hogy nem valami lelketlen gémer konfig lesz hanem valami speckó szörnyszülött. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#85034) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ezeknek a professzionális Radeon PRO W6600-knak mi a hátránya a bolti RX 6600-hoz képest? A hűtésen kívül, persze... talán nem megy velük az OC?

Aprón van, olcsóér'.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85035) Pikari válasza AxBattler (#85034) üzenetére


Pikari
őstag

Teljesítményben vagy kompatibilitásban nem különböznek a normál megfelelőiktől.
Amiben különbözik, azt ránézésre látod: hűtés, forma, kimenetek, stb.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#85036) AxBattler válasza Pikari (#85035) üzenetére


AxBattler
félisten

Gondolom külön Adrenalin driver kell hozzá, de nagyon mások a beállítási lehetőségek?
Igazából alulfeszelni gondoltam...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85037) MasterDeeJay válasza AxBattler (#85034) üzenetére

Átalában jobb minőségűek, strapabíróak. Én többre tartom az ilyen kártyákat mint az asztali bucsúfényes agyonhypeolt kártyákat.
Amúgy totál referencia mindene. Talán annyi hogy DP portokkal vannak tele, az elterjedtebb workstation körökben.
Van rá Pro (kék) driver de nem kötelező azt használni.
Ha használt akkor ezek legtöbbször jobb álapotúak, azaz nem ki be kapcsolgatva volt hanem folyamatosan ment ami alapvetően jobb videókártyánál.

BTW Pár órája reggeltől aki még egy normális hírdetést sem rak fel és még képet sem azt én kerülném. Szóval szerintem ez a biztos átverés kategória, ha nem az akkor meg elég igénytelen módon hírdet.

nrg_52
Elvileg lehetne igazi, de nem így ahogy hírdeti. Pro kártyákat szórják ki, usában dual Rx5700 50-60eft körül van [link] , simán reális lenne 6600-as is 25-30 körül ha valaki 100-as tételben veszi. Olyanra kell gondolni hogy cégek nem veszik meg gari nélkül. Vagy mondjuk szerverfarmról kiszórták 0 értékkel, bányából maradt meg stb. Millió egy oka van hogy ennyi az ára.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#85038) nrg_52 válasza AxBattler (#85034) üzenetére


nrg_52
addikt

Ez csak nekem gyanus?:B

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#85039) AxBattler válasza MasterDeeJay (#85037) üzenetére


AxBattler
félisten

Már mindenhol kérdezgeti...
Ha személyesen veszek át egy példányt, abból mi baj lehet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85040) MasterDeeJay válasza AxBattler (#85039) üzenetére

Hát ha személyesen is lehet akkor sok sikert de annyira komolytalannak látszik hogy nehezen hihető. Főleg úgy hogy azonnal akarja eladni... Legyen szerencséd.
Írtam neki.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#85041) Aprósólyom válasza AxBattler (#85039) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A NAV biztosan "vevő" lenne erre a kereskedelmi mennyiségre... ;]

Jevons paradox

(#85042) AxBattler válasza MasterDeeJay (#85040) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet megpróbálom... Nvidia Quadro LP-t is hirdet. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85043) Pikari válasza AxBattler (#85036) üzenetére


Pikari
őstag

Linux alatt ugyanazzal a beépített driverrel megy, mint a normál radeon. Windowson alatt szokott lenni külön driver ezekhez, de az csak annyit tud, hogy biztosan benne van az infjében a device idje. A teljesítménye vagy a funkcionalitása nem tér el a normál radeon drivertől.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#85044) Pokolika


Pokolika
tag

Sziasztok!

Leírnám a problémám hátha tudtok segíteni.
Adott Tcl C825 tv.
Kártya 3060 vision
Pc-re kötve 4k 120hz-en random elmegy 5-10-15 percenként majd vissza a kép bevillan megtörik lyenkor kiírja a felbontást is mintha állítani akarná magát. 60hz-en semmi ilyen jelenség.
1440p 120hz megy simán.
Ez már cserélt kábel.
Előzővel is ez a jelenség. Sokmindent próbáltam már el is vesztettem a fonalat :))
Szóval ha valakinek bármi ötlete van tárt karokkal!
Ja és van hogy akár órákat is megy hiba nélkül!
Ezer hálám!

(#85045) AxBattler válasza Aprósólyom (#85041) üzenetére


AxBattler
félisten

Már lehet, hogy meg is találták... ez a projekt bizony elúszott. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85046) Aprósólyom válasza Pokolika (#85044) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csak ötletelni fogok.

1. Pedig nekem is kábel jutna eszembe. Bár, ha akár órákra is megy hiba nélkül, fogós?! :F
Tuti minőségű kábelt vettél másodszorra? Csatlakozó nem kontakthibás finom, óvatos mozgatásra?

2. Egész véletlen nem köthető egy harmadik fogyasztó ki-be kapcsolásához vagy szimplán az elektromos hálózathoz való csatlakozáshoz (pl. egy gyenge minőségű tápegység, pl egy telefon töltő, stb...)? Ezt valahogy úgy tesztelném, hogy kihúzok mindent, amit csak lehet.

3. Van más nagyfrekvenciás RF eszköz az ingatlanban? (Pl. egy kapcsolóüzem tápegység is ilyen, amire fentebb már utaltam, vagy esetleg maga a TV szolgáltatás kábel TV/DVBT? De ezek csak ötletek, nem tudom, hogy tudna-e zavart okozni.)

#85045 AxBattler: ;]
Nem véletlen írtam. Ahelyett, hogy én a magam hasznát nézném és lecsapnék egy ilyen olcsó kártyára, inkább a gazdaságot igyekeznék kifehéríteni és/vagy a korrektség szintjét emelni... Ugyanis van hova fejlődnünk ezen a téren... Lehet ebben a helyzetben nem igaz, csak megjegyeztem, mint empirikus tapasztalat útján egy átfogó konklúzió a belső magyar piacról. De erről ennyit, nem folytatom, mert nem akarom megnyit azt a csapot, amit aztán nem lehet visszazárni.... :B :C

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#85047) Pokolika válasza Aprósólyom (#85046) üzenetére


Pokolika
tag

1. Úgy gondolom igen, a követelményeknek megfelelt mindkettő. Új a tv erre nem gondolnék, mindkét 120hz- es csatlakozón próbáltam.

2. Teljesen új a gép is Asus rog 850w táp.
Csak a gép, tv,router megy arra a fali csatlakozóra egy Apc elosztón keresztül, ami szintén új.

3. Nincs.
Csak a router van amibe csatlakozik net kábel másik vége tv.

Köszönöm azért!

(#85048) Pikari válasza AxBattler (#85045) üzenetére


Pikari
őstag

Mire akartad volna használni? Illetve mi helyett kellene? Az nvidiának vannak vállalható videókártyái 20 körül. Az amd cuccai a hd 4xxx/5xxx szériával elég negatív hatást tettek rám.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#85049) xtremist válasza Pikari (#85048) üzenetére


xtremist
senior tag

Ez egy rtx 2070 teljesítményű, 220000 ft-os kártya volt 25e ft-ért. Ha igaz. És szerintem azért tiltották, mert felrakta a hirdetést vagy 4féleképpen.

(#85050) pandras83


pandras83
senior tag

Elképzeltem a szitut, ahogy valaki elmegy a nyolcba Gabriellához, 2 és fél millióval készpénzben (Gabriella valószínűleg a kp-t részesíti előnyben). Vidáman bepakolja az autóba a 100 db hibátlan kártyát és hazamegy. Vagy rögtön Disneylandbe.

Mondjuk én pont vettem cpu-t a IX. ker szélén egy udvarban, ahol egy terhes csaj hozott le egy szatyor processzort és keresgélt nekem ott hosszú, kínos percekig, de az illetőnek több száz pozitív visszajelzése van, nem volt para. Gabriella nagyon le akarta venni valakiről a kabátot, szerencsére offolták.

Cyberfuck Patchrunner

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.