Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) Pehi válasza Borisz76 (#75600) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszönöm. :R

(#75602) prmcsk válasza Csupingo (#75598) üzenetére


prmcsk
addikt

Köszi a segítséget. Másoknak is, okulásképpen: A fél napos telepítési hibám, egy "öreg" win10-ből adódott. Egy sriss felment és máris repült rá az a driver, ami addig a kutya úristennek sem...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#75603) Viktor77 válasza prmcsk (#75602) üzenetére


Viktor77
titán

Szóltam...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75604) prmcsk


prmcsk
addikt

Neked is szól... :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#75605) Rockland


Rockland
tag

Heló, olyan kérdésem lenne hogy ha facebook live-ot nézek (stream) akkor beszokott laggolni a kép meg a hang, viszont ha úgyhagyom és más lapon vagyok a hang nem akad de ha vissza kattintok akkor mind 2 laggol kb 3mp-ként de van mikor megyeget, ez miért van? :F gép cuccaim adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

(#75606) Kojil


Kojil
csendes tag

Sziasztok, egy Sapphire RX470 Nitro+ OC 4GB kártyám van. Még a két ünnep között megadta magát. Gondolom valamelyik kondenzátor elszállt, mert bekapcsolás után se kép, se hang és a grafikus chip se melegszik semmit sem. Ennek a javítására esetleg bárki tud mondani valakit lehetőleg Fejér megyében vagy Budapesten?
Itt aprón csak egy Nyááár nevű felhasználót találtam, aki hasonló dolgok javításával foglalkozik, de vele megszakadt a kommunikáció rövid idő után.
Segítséget előre is köszönöm! :R

We have greatness within us.

(#75607) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok, azt milyen probléma okozhatja ,hogy minden újabb játék tökéletesen működik pl: NFS heat, plague Tale de a Far Cry New Dawn esetében időnként "szétesik a kép "mintha egy ponton kettvagtak volna de csak egy rövid 0,1 másodpercre . A legerősebb driver van fent geforce experiencel leszedve. A kártya Gtx1660

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75608) Viktor77 válasza NJanika (#75607) üzenetére


Viktor77
titán

Nem a tearingre gondolsz? Kapcsold be a VSyncet, megszűnik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75609) NJanika válasza Viktor77 (#75608) üzenetére


NJanika
aktív tag

Pontosan . Köszönöm tényleg jó lett :) :DD :DD :DD

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75610) m.lala


m.lala
aktív tag

Itt kezdeném a kutatást, hátha valaki találkozott már hasonlóval.
Szóval van egy random hibajelenségem a monitor elsötétül véletlenszerüen 2-4 másodpercre, hd7850 em volt, azt váltottam RX 570 re, mindkét kártyánál megvan a hiba.
Igazából magát a vga-t kizárnám, de nem tudom esetleg nem okozhatja e a vga driver jelenleg a 19.2 adrenalin van fent és ehhez nem nyúltam.
Talán annyi adalék, ami fura nekem, hogy első inditásnál, ami ugye ssd-ről pár másodperc most is úgy volt térültem fordultam, de kódot már nem tudtam irni, mert kikapcsolt a monitor és azt irta kék alapon nincs hdmi jel, ez iylen 1 perc után.... :F Egér mozgatásra persze bekapcsol. A monitor egy Asus vc239H.

De az alaphiba az, hogy töksötét a kép, a gép megy, a monitor nem kapcsol ki, játék alatt, win alatt, film alatt is előjön ....ki hol kezdené a kutatást? :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#75611) Csupingo válasza m.lala (#75610) üzenetére


Csupingo
veterán

Kijelző vagy kábelcserét (más kimenetet is) is kipróbálnék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75612) Manutd555


Manutd555
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni:
Gigabyte RX 460-as kártya vna most benne a gépemben, Alaplapom egy ASUS P8P67
I5-ös procival. Monitort kipróbáltam 3 féle kábellal hátha az a gond.
Hiba amit csinál:
Elindítanám a játékot (FM2020 Steam-ből, eredeti nem letöltött) elindul tölti 3-4mp aztán lefagy a gép és se kép se hang

Windows 10 frissen felrakva
Kártya drivere 2019-es legutolsó verziója

Ki milyen tippet adna hogy mi lehet a gond?

(#75613) Csupingo válasza Manutd555 (#75612) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg alaplapi bios frissítést megpróbálni. Milyen tápegységed van? Akár a memóriákat is lehetne tesztelni. A win már befejezte az összes frissítés telepítését? A proci nincs húzva?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75614) Manutd555 válasza Csupingo (#75613) üzenetére


Manutd555
csendes tag

Proci nincs húzva, táp 500w chieftec.
Bios frissítést viszont nem csináltam még

(#75615) Csupingo válasza Manutd555 (#75614) üzenetére


Csupingo
veterán

Kiváncsiságból ki lehetne próbálni a másik pcie slotban is.
Eddig milyen kártya volt a gépben? DDU-s törléssel is lehet tenni egy kisérletet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75616) Manutd555 válasza Csupingo (#75615) üzenetére


Manutd555
csendes tag

Hd6850 sapphire volt benne.
Most csinálom a ddu-s megoldást
Aztán másik pcie slot jön ha nem jó

(#75617) gabo860518


gabo860518
csendes tag

Sziasztok!
Egy i5 4460 cpu + gtx 980 párosbòl lecserélném a videokártyát egy rtx 2070s-re.
Abban kérném a véleményeteket, hogy ez így mennyire életképes párosítás!??...tudom hogy erősebb cpu kellene 100%-osan kihajtani a 2070-et de cpu cserére már nem szeretnék költeni...vagy akkor feleslegesen erős egy 2070s !?
2560*1080, 75hrz-en játszom.
Előre is köszönöm minden segítő szándékù véleményt \ötletet \ hozzászólást.
:R :R

(#75618) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok

Lenne egy érdekes problémám, hátha találkoztatok már ilyennel.
2 monitorom van, mind kettő 27" egyik 1080p, másik 1440p, mindkettő DP kábellel csatlakozik egy XFX RX 580-hoz.
A 1440p-s random eldobja a jelet ~1mp-re de csak játék közben.
A monitor jó, másik VGA-val nem csinálja, viszont nem port/kábel hiba (kábelt is vettem újat, DP 1.3-ast), mivel a 1080p-s sose csinált ilyet ugyanazzal a kábellel/portban, sőt akkor is elmegy a kép a 1440p-sről ha a másikon megy a játék.
A kártya húzva van, de próbáltam teljesen gyári állapotban is, úgy is előjön a hiba.
Mi lehet ez szerintetek? :F

szerk.: Adrenalin 2020 20.1.1 driverrel használom jelenleg, de csinálta már az utolsó 2020 előtti driverrel is (azóta van meg a 1440p monitor, korábbival nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#75619) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Adott egy hardveraprós kari, ami kifogástalanul működik (nem tudom, hogy csákány volt-e), amit viszont észrevettem, hogy a kártya két ventije közül az egyik érdekes hangot ad ki amikor elkezd forogni, DE csak abban a pillanatban ad hangot, amikor elkezd forogni, utána már amikor lendületben van szépen hallgat.

Viszont alapból ez olyan ugye, amikor nagyon light terhelést kap akkor éppen csak mozgatja a ventit úgy, hogy enyhén felpörgeti, leáll, megint felpörgeti, megint leáll etc.. (persze nem áll le teljesen, de látszik hogy akkor már csak a lendület viszi) és amikor elkezd felpörögni akkor ad ilyen hangot (a videón 2x hallható tisztán ez a hang)

Kérdésem:

Ez mégis mi? :D érdemes lehet szétszedni?
Egy custom ventiprofillal is simán ki tudnám ezt küszöbölni úgy, hogy mondjuk 53 fok felett ne ilyen pár fordulaton szenvedjen, hanem fixen magasabb fordulaton... vagy mondjuk úgy hogy beállítom, hogy sosem álljanak le a ventik.

(#75620) pistabyte válasza DeathAdder (#75619) üzenetére


pistabyte
tag

Lehet,hogy rossz topicba írtam a kérdésem,előre is elnézést kérek ezért.
Szóval lenne nekem egy Nitro Rx 580 vga-m,és egy Acer XZ321QU VA monitorom.
Alapból a monitor Freesync tartománya 48-144 hz,ami nekem a minimum tartomány sajnos túl magas,és ezt szeretném 48-ról levinni 30-ra.

De sajnos ha 60hz vagy 144hz használom a monitort,akkor az értékek is változnak az egyedi felbontások menüpont alatt,képekkel is illusztrálom.

60Hz

144Hz

Továbbá ha sikerült is megváltoztatnom és működik is,az idővel a monitort tönkre tudja tenni?

(#75621) ezpz válasza NJanika (#75551) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Videokártya probléma sajnos, nekem is ez volt tavaly. :(((

(#75622) ezpz válasza Dusee (#75618) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Nekem megoldotta a problémám a VGA driver csere. ( A lehető legrégebbi drivert tettem fel hozzá amit engedett) :R

(#75623) ezpz válasza Rockland (#75605) üzenetére


ezpz
csendes tag

Hali! Érdemes lenne az oprendszerben keresni a hibát. Ajánlani tudom egy ASC system care-t legalább egyszeri futtatásra, én évek óta használom és lenyűgöző mit tud művelni egyes agyon frissített lelakott windowsal. :) A géped rendben van, nemszabadna ilyesmit produkálnia! Próbáld meg, nem veszítesz vele semmit. Én évek óta használom, és csak pozitívat tudok mondani. Remélem segítettem. :R

(#75624) ezpz válasza m.lala (#75610) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Szerintem 80% ban táp probléma lessz! Én így jártam mikor vga t cseréltem, csak nekem el is füstölt a táp :DDD

(#75625) ezpz válasza Manutd555 (#75612) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia, mennyj memória van a gépben? Csak mert én régebben az NFS rivals al jártam így... Hogy 4gb ram volt, 64bites rendszerrel.. elindult a játék és totál ugyan ez volt a diagnózis! :) Ha esetleg nem ez a probléma akkor próbálj meg egy ddu-t majd egy auto driver detect et.

(#75626) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek. Display porton át kitudom vinni a dtshd, és dolbyhd hangokat egy display-hdmi átalakítón keresztül egy AVR-be? A képet meg egy 4k tvbe, magán a hdmi kimeneten a vga-ból?
Köszönöm

(#75627) ezpz válasza gabo860518 (#75617) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Igen! Teljesen felesleges!!! A gtx 980 egx tökéletes máig bivaly erős VGA! Untig elég a meglévő processzorod mellé! Semmiképp nem ajánlom a 2070 et! Ugyanis teljesen felesleges pénzkidobás! Nem fogsz gyorsulást tapasztalni, igaz vannak videokártya igényesebb játékok is, de hidd el nekem tapasztalatból írom a gtx 980 bőven jó neked még a mostani játékok futtatására is! Pénzkidobás lenne. Ugyanis ha ténylegesen változtatni szeretnél akkor egy sokkal erősebb processzor megvétele után javaslom ezt a videokártyát. :) Ha annyira meg szeretnél szabadulni tőle javaslok egy gtx 1070 et, vagy egy 980Ti t. Az utóbbi 6GBvram mal van ellátva, ami szintén untig elég a mai játék világban (a meglévő processzorod mellé) Ha kérdésed lenne nyugodtan tedd fel privátban akár) Remélem segítettem! :R

(#75628) ezpz válasza zetecR (#75566) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia, egyértelmű számomra hogy videokártya, vagy driver probléma. DDU uninstall elsősorban majd amd vga auto detect. :R

(#75629) ezpz válasza prmcsk (#75593) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia, ismerem ezt a rendszert mármint a Windows t. Sajnos az ehhez megfelelő drivert nem tudod feltelepíteni rá, ugyanis nagyon hiányos.. Vagy kapcsolj egy win update t, vagy egyszerűen rakd fel a legfrissebb oprendszert.

(#75630) ezpz válasza HurkaLES (#75578) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia, driver probléma (bug). Frissítsd a drivert vagy pedig a windowsba állítsd át az energiatakarékos üzemmódot. :)

(#75631) ezpz válasza Derron (#75505) üzenetére


ezpz
csendes tag

Egy egyszerű programmal ccleaner. Népszerű évek óta használom. Tudom ajánlani. :R

(#75632) Ribi válasza ezpz (#75627) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem felesleges bármire váltani, főleg értelmetlen kicsivel gyorsabbra.
980 valahol 1060 szinten van, 4460 meg talán fx8350 szinten, de néhol alatta. És hát nálam a 1060 rohadtul malmozott sok játékban. Ez főleg proci váltás után tűnt fel.
Előbb vennék procit mint másik VGA-t abba a gépbe.

(#75633) ezpz válasza mcs (#75455) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Mert automatikusan az erősebbet szeretné minden 3D alkalmazás! Attól hogy nincs rádugva a hdmi, de telepített a VGA és bennt van, tudja használni :)

(#75634) ezpz válasza nesh_019 (#75500) üzenetére


ezpz
csendes tag

Szia! Igen be lehet. De célszerűbb maga a játékban elő hozni a netgraphot! Egyrészt pontosabb is, és még fpst is spórolsz vele ;)

(#75635) ezpz válasza pistabyte (#75620) üzenetére


ezpz
csendes tag

Hali! Igen, le tudod vinni manuálisan viszont pontosan ahogy írtad is, igen a monitor károsodását okozhatja! Ugyanis nem gyárilag megfelelő értékeket kapsz. Régen a crt monitorokkal trükköztünk 60 ròl 85hz re 85 ről 100 és így tovább ki mit bírt márkától mérettől függően.. És bizony volt amelyiket nem kellett pár napnál tovább használni :DD az általad említett monitornak inkább nem csinálnék profilt, annyit nem ér. :) :R

(#75636) pistabyte válasza ezpz (#75635) üzenetére


pistabyte
tag

Közbe kipróbáltam CRU programmal. Levittem 48hz-ről 38hz-re. Játékok alatt elő is jött a hiba,a monitor ki be kapcsolt,és már csak gépházon lévő reset gomb-al tudtam vissza menni a win10-be :D.
Utána CRU-val gyorsan nyomtam egy resetet,és szerencsére nem lett baja a monitornak :D

Nem érdemes játszadozni vele,én is majdnem infarktust kaptam,hogy most kinyírtam a közel 150 ezer ft értékű monitort,mondjuk meg is bántam hogy megvettem,egy régebbi full-hds benq monitoromnak sokkal jobbak voltak a homogenításai,ezt tiszta felhős minden sarkában,hiába törőlgetem a monitort mikroszálas törlőkendővel,sajnos nem tünnek el háttérvilágítások,gondoltam akkor legalább a Freesync menne normálisan,de még az se :D

(#75637) ezpz válasza pistabyte (#75636) üzenetére


ezpz
csendes tag

Huhh na akkor még időben reagáltad le! :D szerencséd volt! Hát jah.. jó öreg benQ nos igen maga a márka név is garancia:) egyik legjobb moncsikat tudhatják maguk mögött :K

(#75638) m.lala válasza ezpz (#75624) üzenetére


m.lala
aktív tag

ezpz
Nekem az előző VGA-val is csinálta.
Tápot hogy lehet tesztelni vagy pörgessem meg a vga-t azt vagy fekete képernyő lesz vagy nem? ;]
Csupingo -köszi megnézem másik kábellel és monitorral is. Drivert cseréltem sokáig nem jött elő, de csak jelentkezett igaz egyszer de akkoris. :(((

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#75639) Csupingo válasza m.lala (#75638) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csak kártyát cseréltél, de drivert nem, akkor talán DDU-val is le lehetne törölni, aztán újra telepíteni.
Akár egy régi, de megbízható driverrel is lehet próbálkozni: 18.12.1.1
A win-ben is ki lehet kapcsolni a gyors rendszerindítást.
Milyen tápegységed van?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75640) ezpz válasza m.lala (#75638) üzenetére


ezpz
csendes tag

Érdekes akkor viszont a tápegységre hajaz sajnos.

(#75641) Manutd555 válasza Manutd555 (#75616) üzenetére


Manutd555
csendes tag

Úgy tűnik a DDU illetve másik PCI-e átpakolás jót tett neki, memóriákat felcseréltem
Most 2 napból 2-n jó!
Alaplap (BIOS) frissítés mennyire macerás, esetleg valami jó leírás hogy lehetne okosan csinálni?

(#75642) ezpz válasza Manutd555 (#75641) üzenetére


ezpz
csendes tag

Bios frissítéssel óvatosan! Nekem már halt meg nemis egy alaplap miatta! Ha rám hallgatsz nem ér annyit az egész! Többféle módja is van, de lap válogatja! Zsákba macska :) én abszolút nem ajánlom neked.. sok előnnyel nem jár sőt.. :R

(#75643) Csupingo válasza Manutd555 (#75641) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha most működik, akkor nem kell feltétlenül piszkáni a bios-t. Újabb lapoknál már nem akkora rizikó, mert vagy kettő bios van rajtuk, vagy akár pendrive-ról is helyrerakhatók, de a régieknél csak végső esetben érdemes "kockáztatni". Persze ha mondjuk nincs áramszünet közben, vagy egyéb turpisság, akkor simán sikerülni szokott.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75644) Manutd555


Manutd555
csendes tag

Oksa akkor nem piszkálom...
Az esetleg miért lehet hogy néha néhány másodpercre megáll gondolkozni, kicsit beszaggat, azután jó. Ugye főbb paraméterek cserélve lettek (cpu+vga) következőnek egy ssd + ram lesz

(#75645) ezpz válasza Manutd555 (#75644) üzenetére


ezpz
csendes tag

Okozhatja számtalan dolog... Hdd lelakott windows.. automatikusan induló felesleges program èsatöbbi.. :))

(#75646) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Gigabyte GTX 660 2 GB OC (desktop) VS. AMD® Radeon™ RX 560X 4GB (laptop)

Lehet hülye kérdés (bocs) de az említett AMD mennyivel jobb mint az ős GTX 660?

(#75647) Csupingo válasza dssport (#75646) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán játékonként 6-14 fps-sel többet tudhat. Nem ég és föld, de azért már érezhetően erősebb.

Szerk: a laptop részen átsiklottam. :) Ez alapján azt mondanám, hogy játékonként 2-10 fps előnye lehet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75648) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2011-es PC-m amiben annak idején vettem egy Geforce GTX560Ti Gigabyte videókártyát. Két ventilátoros. Sajnos az egyik ventilátor a pc bekapcsolásától számítva pár percen belül nagyon hangos lesz és lassabban is forog mint a másik ventilátor. Kitisztítottam az alatta lévő részt, elég dzsuvás volt, de a helyzet változatlan, szinte nyekereg, mintha a végét járná. Feltelepítettem az MSI afterburner progit hogy növeljem a fordulatszámot. Ha közvetlen bekapcsoláskor indítom el és 100%-ra állítom a ventilátorok sebességét nem nyekereg a hibás ventilátor csak hangosabb lesz a nagyobb fordulatszám miatt. De ha lecsökkentem vissza 40%-ra pár perc és elkezd szenvedni megint. Mi lehet a gond szerintetek? Van erre vmi gyógymód egyáltalán? Lehet csak az egyik ventilátort cserélni ennél a típusnál?

[ Szerkesztve ]

(#75649) Csupingo válasza oxide83 (#75648) üzenetére


Csupingo
veterán

A legtöbb kártyához azért találni ventilátort, bár néha csak elég drágán.

Ha olyan ventilátorod van, aminél ha leszeded a matricát a forgórész közepéről és látszik a tengely, akkor 1-2 csepp jó minőségű olaj szokott rajt segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75650) oxide83 válasza Csupingo (#75649) üzenetére


oxide83
aktív tag

Wd40 pl? És ha nem olyan a ventilátor akkor nem lehet a tengelyhez férni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.