Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Vakegérke válasza kikey (#34000) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, akkor gyorsan rakj fel a vírusirtót. :K

Ja, és használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34002) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Üdv urak, nem nagyon találtam más, megfelelő topikot, így ha nem gond itt tenném fel a kérdésem.
VGA vásárlás előtt állok, az előd egy Asus GTX680 -as volt, ref hűtővel.

A kiszemelt utódok:
- GTX770 (Asus DC2, esetleg EVGA, vagy MSI)
- HD7970 (Asus DC2 vagy Saphire VaporX (ha lehet GHZ)

Szerintetek melyiket válasszam?
Nem vagyok atomgamer, relatíve keveset játszom, de ha már lehet, akkor nem über"low" grafikán.
A környezet hozzá egy 3770k proci 4,2-4,8 között járatva, Z77-es Sabertooth lap, Corsair Dominator platinum 2*8 Gb Ram.

Amit játszom általában: 1-2 stratégiai game (aktuálisan Starcraft2), Crysis 3, ki akarom próbálni a BF3-at, sanszosan tezstelem a GTA5 -öt is, illetve a jobb autós játékot... NFS-ek, Grid2.
Hirtelen sok játék ez, de max heti 3-5 óra :DDD
Viszont ha már elértem ezt a szintet, akkor meg is szeretném tartani... Most jelenleg szinte "minimális" ráfordítással fejleszthetek. Ezért jött a csereötlet.
Ami fontos, nem nagyon mennék 110k fölé :N

Vagy ha ezektől van ebben az árkategóriában jobb ötletetek szivesen hallgatom. :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#34003) kikey válasza Shokkolo (#34002) üzenetére


kikey
csendes tag

A gtx770 egyenlő egy tuningolt gtx680-al. link
A HD7970 meg a gtx680 szint kb., de a "melyik a jobb?" kérdésben nem akarok vitába szálni.
Szóval sztem kár volt megválni a 680-tól :)

(#34004) szabonagyur válasza Shokkolo (#34002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Itt is tedd fel szerintem: [link] :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34005) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Van Egy GTX760oc kártyám, hasonló rendszerrel mások ugyanilyen beállítások mellett tudnak csinálni a Metro LL tesztjében 6000 frame-et, nálam ez az érték max 4400 frame. Win 7 koppra frissítve, pár hónapos szemét nélkül. Mi lehetne beállítani a több képkocka eléréséért?

(#34006) -FLY-> válasza -FLY-> (#34005) üzenetére


-FLY->
őstag

Kiegészítés: Nem tuningra gondolok, hanem arra, hogy átsiklottam pl valami beállítás felett bios-ban vagy nv driverben, minden alap beállításon van. Ötlet?

(#34007) energy4ever válasza -FLY-> (#34006) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem csak a VGA-tol fugg. Milyen konfig all a kari mogott?

Szerk: HD-ban, maxra huzva, 40-43mas atlag FPS-re tippelek. Eltalaltam?

[ Szerkesztve ]

(#34008) kalap12


kalap12
tag

Egy nagyon idióta problémát írok le. Vettem hdmi kábelt rákötöttem a tévére, és itt kezdődtek a gondok, a driverébe beállitottam hogy tévére menjen a kép, oké, erre csak háttérképem volt ott a tévén...ez nem jó, állitgattam tovább, mig nagy nehezen két képernyő beállitása és egyik klónozása után felugrottam örömömben, a tévén is ugyanaz látszott mint a monitoromon, na már most ha zenét hallgatok winampban akkor a tévén nem szól, ha mediaplayyerrel hallgatom ugyanezt akkor meg szól, ha winamppal játszok filmet akkor nincs hangja a tévén, ha mediaplayerrel akkor van, ha youtube videót nézek (itt jön az idióta másik fordulat) akkor a gépen NINCS hangja a tévén van, na ekkor már teljes a káosz, mondom ez abnormális, vissza kellet állitaniom a klónozást meg beállitást törölnöm hogy a gépemen legyen hangja a youtube videónak, de következő pillanatba megint játszani akartam a tévén, állithattam mindent vissza, ááá ez igy nagyon gáz, nincs ötletetek hogy mit kéne máshogy csinálni? Preset beállitás sincs a rohadt gtx650 ti driverébe hogy legalább elmentsem ha igy vagy úgy akarok nézni valamit, írjatok :F :Y :W

(#34009) -FLY-> válasza energy4ever (#34007) üzenetére


-FLY->
őstag

i5 4570, 8gb ddr3, procit nem látom a teszt alatt 60% felett. 1080p minden maxra húzva, amit csak lehet átlag 25fps-el megy le a teszt.

(#34010) 97bandy


97bandy
tag

Sziasztok! Megint én vagyok, ismét a Sapphire Radeon 4890 vapor-x-el van probléma, mégpedig ugyan az, hogy nem hajlandó működni se a DVI se a HDMI kimenete egy DVI bemenetes monitorral. Tegnap este hoztam a monitort, akkor menet közben dugtam be és valamiért ment. Most reggel bekapcsoltam és digitális bemeneten semmi. Az analog működik. Ha most menet közben dugom rá a monitort akkor sem érzékeli egyáltalán a kártya. :W :W :W :((( Van valakinek valamilyen ötlete hogy mi a francot lehetne ezzel a kártyával azon kívül csinálni, hogy leöntöm benzinnel és felgyújtom? Nagyon kezd belőle elegem lenni.

(#34011) 97bandy válasza 97bandy (#34010) üzenetére


97bandy
tag

Na találtam egy megoldást, mégpedig azt, hogy ki kellett húzni a dvi kábelből az egyik pint ott a plug and play érzékelés körül (Középső sorban a nagy lapos érintkezőtől számolva a harmadikat). Így működik indítástól kezdve rendesen (egyelőre). Azért ezt a szívást ami ezzel a kártyával van senkinek nem kívánom, kerüljétek el ha tudjátok! :) Mellesleg aki nagyon ért a videókártyákhoz az még megírhatná, hogy mennyire normális ez egy ilyen kártyától? :C

(#34012) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Lekellene tesztelnem a gépemben egy GTX460-at de nekem Radeon HD7850-em van. Nem lesznek ebből majd problémák a driverekkel vagy valami?

(#34013) Vakegérke válasza Milgram1 (#34012) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elképzelhető, hogy le kell szedned a kártyád drivereit, hogy üzembe tudd helyezni a másikat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34014) Milgram1 válasza Vakegérke (#34013) üzenetére


Milgram1
aktív tag

És utána mindenképp rakjam fel a nvidia drivert?

(#34015) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

A 9600 pro agp-s videókártya képes megjeleníteni bármit is egy 30"-os 2560x1600-as monitoron analóg to dvi bemenettel?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#34016) Vakegérke válasza Milgram1 (#34014) üzenetére


Vakegérke
veterán

Anélkül nem indul komplett üzemmódban a tesztelendő kártya. :N

Aztán ha végeztél, akkor vissza az egész.

No persze ha csak az a lényeg, hogy egyáltalán indul-e a kártya, akkor nem kell a tortúrát végigjátszani, hiszen ha életképes, akkor lesz kép, be is lehet fejezni a próbát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34017) Milgram1 válasza Vakegérke (#34016) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Értem, köszönöm. :)
Akkor kell driverekkel szórakoznom mert azt kéne nézni hogy nem-e fagy ki.

(#34018) Vakegérke válasza Milgram1 (#34017) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó mulatást. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34019) po1son


po1son
addikt

A napokban beszereztem egy xfx 6870 referencia kártyát. A problémám az, hogy a ventilátor 20%-on (1100 rpm) megy alapon, de akkor is csak 20%-on megy, amikor éppen játszok és már 80-90 fokos a kártya...Amikor meg eléri a 100 fokot, akkor elkezd 1000el menni a venti, hogy hűtse a kártyát...
Persze játék előtt manuálisan betudom állítani amd katiba, hogy 40-50%-on menjen és akkor nincsen gond, de nincs erre másik megoldás? 13.9 driver fent van, ha ez számít vmit. :)
Egyébként már több, mint 2 éves a kártya. Van értelme újrapasztázni, mert még nem volt soha?
Várom a segítséget !: :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#34020) shootme2 válasza po1son (#34019) üzenetére


shootme2
aktív tag

Lehet az előző tulaj belepiszkált a ventilátor vezérlésbe. Könnyen kiderítheted. Gpu-z-vel mentsd le a bios-t a kártyáról majd radeon bios editorral nézd meg mi van benne beállítva. Radeon bios editorral át is tudod írni ezeket az értékeket majd atiwinflash-el vissza lehet rakni a kártyára. Vagy ha nem akarsz ilyenekkel vacakolni akkor msi afterburnerben meg lehet adni hogy milyen hőmérséklethez milyen ventilátor fordulatszám tartozzon és automatikusan szabályoz.

[ Szerkesztve ]

(#34021) po1son válasza shootme2 (#34020) üzenetére


po1son
addikt

Köszi a segítséget! :R
Itt ezen a beállításokon kéne vmit változtatni?

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#34022) shootme2 válasza po1son (#34021) üzenetére


shootme2
aktív tag

Igen azon. A Use look up table-nél szépen belehet állítani hogyan szabályozzon.

(#34023) #68216320


#68216320
törölt tag

Gondolkodom a Win7 x64 ->Win8 x64 upgrade-en a játszós gépen. Egy GTX 760-nál van valami FPS változás a mostani rendszeremhez képest? Javulás v. romlás?

(#34024) po1son válasza shootme2 (#34022) üzenetére


po1son
addikt

Az a vicc, hogy hiába állítom be nem működik. :( :W
Ilyenkor mi van?
2x is flasheltem azokat a beállításokat, amiket szeretnék... A flash biztos sikerült, mert amikor megnéztem a beállításokat editor-al másodszorra, akkor már azok a fan beállítások voltak, amiket én adtam meg. Köszi az előző segítséget is. :R

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#34025) po1son válasza po1son (#34024) üzenetére


po1son
addikt

MSI afterburnel meg tökéletesen működik. De hát sajnos ez csak számomra fél megoldás, mert én ezt nem szoftveresen szeretném megoldani, hanem hogy a biosba működjön az, amit szeretnék...
Létezik esetleg olyan, hogy nem működik a videokártyán a bios fan?! :F

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#34026) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék milyen hűtőt vehetnék egy HD 6870 DirectCU-ra,találtam ezt
http://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_accelero_twin_turbo_ii/194501
de olcsóbb hasonló minőségű van e esetleg?

(#34027) Grave_444 válasza pruzsi (#34026) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Miért akarsz rá másik hűtőt? Inkább a hűtő árát dobd hozzá a 6870 árához és vegyél egy 2 ventis 7850 2GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#34028) pruzsi válasza Grave_444 (#34027) üzenetére


pruzsi
őstag

A kártyát most vettem,és még vagy 2 évig biztos ez lesz...

(#34029) Grave_444 válasza pruzsi (#34028) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem éri meg rákölteni még egy 10-est, mert ha hozzáteszed jóval erősebbet kapsz normális hűtéssel.

(#34030) energy4ever válasza pruzsi (#34026) üzenetére


energy4ever
addikt

Baj van a DC hutessel? Hazilag alakitsad at 2 ventilatorosra. Ez a legolcsobb mod a sokkal jobb huteshez.

(#34031) pruzsi válasza energy4ever (#34030) üzenetére


pruzsi
őstag

olyan 80 fok körül van terhelés alatt,én nemigazán piszkálnék hozzá,szakemberhez vinném el ha volna konkrét megoldás,hogy s mint képzeljem el a +ventit rajta?

(#34032) energy4ever válasza pruzsi (#34031) üzenetére


energy4ever
addikt

Megkell bontani a burkolatott, hogy csak a hutobordak maradjanak, majd 2db ventit egymas melle rakni. Ez egy alap hutes, de kb igy nezne ki.

(#34033) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Egy ilyen processzorral: [link]
Milyen szinten tudnék a mai játékokkal játszani full hd-ban?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#34034) energy4ever válasza Sixty21 (#34033) üzenetére


energy4ever
addikt

Itt mindent megtalalsz, vannak benchmark tesztek, osszehasonlitas, minden! :)

(#34035) pruzsi válasza energy4ever (#34032) üzenetére


pruzsi
őstag

a link nem volt jó de megtaláltam...
van ilyen használtam 5k ért,amúgy milyen ventit vegyek?

(#34036) energy4ever válasza pruzsi (#34035) üzenetére


energy4ever
addikt

Kb ugyan ilyen van a legprofibb (VGA)leghuteseken is.
A link nalam mukodik... :F

(#34037) pruzsi válasza energy4ever (#34036) üzenetére


pruzsi
őstag

hehe a szállítás többe van mint maga a venti akkor jó rendben köszönöm a segítséget felvázolom a szakinak majd!

(#34038) energy4ever válasza pruzsi (#34037) üzenetére


energy4ever
addikt

Szaki... :U Fogsz egy csavarhuzott, meg 8db vekonyabb kotegelot, es hajra... :) Ha igenyes munkat akarsz, akkor kell egy csipofogo is, levagni a felesleges kotegelot... :D

[ Szerkesztve ]

(#34039) STC Speed


STC Speed
őstag

Szerintetek melyik az erősebb? HD6970 vs Hd7850

(#34040) energy4ever válasza STC Speed (#34039) üzenetére


energy4ever
addikt

6970 erosebb, de viszont fogyasztasra oda-vissza veri a 7850. A 6970 250W-os, mig a 7850 130W.

(#34041) marcusa válasza STC Speed (#34039) üzenetére


marcusa
addikt

Alapon a 6970 erősebb kicsit, de a 7850 gyárilag nagyon alacsony órajelen jár, hogy megfelelően le legyen maradva a 7870-től. Tuninggal nagyon könnyen le tudja hagyni a 7850 a 6970-et, úgy hogy közben jóval kevesebbet fogyaszt. :)

:-)

(#34042) STC Speed


STC Speed
őstag

Értem köszönöm!
Akkor 6970 ugrik,mert 450w tápom van:D

(#34043) energy4ever válasza STC Speed (#34042) üzenetére


energy4ever
addikt

AMD oldalan 550W az ajanlott tap, de szerintem elmenne jofajta 450essel is. Nekem 2db megy el 750W-s tappal, es van a karik mellet konfig boven... :)

(#34044) STC Speed válasza energy4ever (#34043) üzenetére


STC Speed
őstag

Chieftecem van,lehet elmenne nekem,csak mert elég jó árban van a 6970 használtan.

(#34045) energy4ever válasza STC Speed (#34044) üzenetére


energy4ever
addikt

31ezer ft most a harverapron, ami nem hasznalt, egy honap garival. Nezz korbe van tobb is. En GTX-660-at valtottam le 6970-re(majd vettem meg egyet, es most CF-be nagyjabol a Titan szintjen van). Nem a legghufosebb, tobbet fogyaszt, de viszont egyezik a tudasa szinte teljesen.

(#34046) STC Speed válasza energy4ever (#34045) üzenetére


STC Speed
őstag

Fu akkor nagyon megéri,akkor sztem megpróbálkozom vele,csak birja a tápom:D

(#34047) energy4ever válasza STC Speed (#34046) üzenetére


energy4ever
addikt

Azert azt a tapos kerdest kerdezd meg mastol is(pl valami tapos topikba), mert szerintem az pont a hatar, de meg menne!

(#34048) STC Speed válasza energy4ever (#34047) üzenetére


STC Speed
őstag

Rendben,köszi!

(#34049) shootme2 válasza po1son (#34024) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nem tudom mi lehet a gond, nekem mindig ment elsőre. Ha afterburner-el megy akkor mennie kell bios-ból is. Próbálgasd.

(#34050) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
tudtok ajánlani valami progit amivel lehetne monitorozni a VGA kihasználtságot?

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.