Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) oldsaman válasza kispal87 (#43984) üzenetére


oldsaman
tag

Köszi szépen :R Na , azt megpróbálom :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#44002) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.A következő dologban kétném a segítségeteket.Nemrég jöttem haza kinti melóból ahol a gép is velem volt.Pár napja úgy gondoltam kitakaritom(süritett levegővel)eddig a gépnek semmi baja nem volt.Tisztitás után viszont a vga(R9 290pcs+)magas fordulaton,hát elég érdekes hangot ad.Lefutattam több tesztet is csak hogy kiszürjem bistos a vga-e az.Cpura ibt,prime95,Vgara Heaven meg pár jobb játék(bf4 Crisys3,RYSE:SoR. Szerintetek mi tévő legyek.Gondoltam írok a boltnak ahol vettem mivel úgy is megyek vissza osztrákba,azt elküldöm nekik,de mire hivatkozzak?

Van egy pár perces hanganyagom róla,hátha ugy könnyebb lenne segiteni,ha valakinek kell irjon privibe rám

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#44003) dokee78


dokee78
félisten

Furmark az jó stabilitás tesztre?
Jelzi,ha hiba van?

Köszi,gyors voltál.
De meg is áll a teszt,ha hiba van?

[ Szerkesztve ]

(#44004) nonsen5e válasza dokee78 (#44003) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az a go-to program stabilitás tesztre, úgy leterheli a kártyát mint semmi más,
Látni fogod ha hiba van. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44005) Danshee válasza dokee78 (#44003) üzenetére


Danshee
tag

A legjobb program erre, csak figyelj oda a hőmérsékletekre, mert a programot nem érdekli, hogy mennyit tud a hűtőd szeret rántottát csinálni mindenből... :D

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44006) Badger01


Badger01
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ASUS B75m-plus alaplapot,és rá egy geforce740es GPU-t.egy Samsung syncmaster E1920as monitorom van,aminek a legnagyobb felbontása 1440x900 (ez az optimum).
A videókártya driver tökéletesen felmegy,de egyszerűen nincs a felbontási lehetőségek között ez a resolution.Miért van ez? Az alaplapi Intel HD VGA kimenettel tökéletesen viszi az 1440x900at.
HELP

(#44007) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy GTX 970-es kártyát (ASUS). A gond ott kezdődött, hogy miután betettem a kártyát a 8 tűs csatlakozót rátettem és bekapcsoltam a gépet nem volt kép a monitoron. Mind a két DVI-t próbáltam de semmi. HDMI-n szintén.

Újabb furcsaság, hogy a két ventilátor bekapcsoláskor felpörgött és ment is. majd a felpörgés után az egyik leállt. De random újraindításoknál volt olyan is hogy mind a kettő leállt, ugyanakkor a kártya kapott áramot, mert a 8 tűs csatinál a fehér led világított. Illetve forrósodott a hűtőcső.

Szerintetek mi lehet a baj? A táp 1020 wattos Seasonic.

[ Szerkesztve ]

(#44008) kispal87 válasza Badger01 (#44006) üzenetére


kispal87
aktív tag

Próbáld meg ezt ha win7-ed van. Asztal jobb klikk/képernyőfelbontás/speciális/monitor/monitor által nem támogatott felbontások mutatása elől szedd ki a pipát, azt hiszem így van.

(#44009) Sanyi19 válasza Mexildos (#44007) üzenetére


Sanyi19
őstag

Milyen alaplapod van?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#44010) kispal87 válasza kispal87 (#44008) üzenetére


kispal87
aktív tag

Vagy esetleg egy driver a samsung oldalráról? Úgy láttam van neki.

(#44011) theuprising


theuprising
tag

Hali
Van egy GTX690-es kártyám, és két megjelenítőm, az egyik egy "modern" LG monitor, a másik egy 2009-es Panasonic LCD TV. Az a probléma, hogy ha a monitorra kötöm bármely [DVI->HDMI] kábelt, akkor van kép, de ha a TV-re, nincs kép. Ez mitől lehet?
A másik: van rajta egy display port is, érdemes inkább arra kötni a TV-t? Csak akkor kéne egy displayport->hdmi átalakítót vennem, csak ugye nem vennék ha nem biztos.

(#44012) Mexildos válasza Sanyi19 (#44009) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Asus P9X79 WS alaplapba szerettem volna betenni a kártyát.

Az alaplap a b2 hibakódot dobja: ami azt jelenti a kód tábla alapján, hogy: Legacy Option ROM Initialization

De ez pontosan nem tudom mit jelent!

(#44013) jookomak válasza Mexildos (#44012) üzenetére


jookomak
őstag

Amatőr kérdés: bios reset megvolt?
Meg megpróbálnám szétszedni, összerakni az egészet. Illetve vga nélkül is beindítani a gépet, aztán kártya be, és újra.

(#44014) Mexildos válasza jookomak (#44013) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Az alaplap annyi módosítással a valós, hogy nem a sima P9X79 WS hanem a P9X79-E WS.

Csináltam Cmos resetet. Nem segített. Aztán frissítettem az alaplap BIOS-át. Meglepő módon ez segített. Azért meglepő, mert a BIOS régebbi mint a kártya. De legalább van kép és ez jó.

Viszont a másik baj HA baj hogy a STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 kártyánál a ventilátorok nem mindig pörögnek. BEkapcsolásnál mind a kettő felpörög aztán mind a kettő leáll. Viszont egy újraindításnál van amikor az egyik pörög. Menet közben nem volt olyan hogy be vagy kikapcsolt volna a ventilátor.

A kérdésem az lenne, hogy ez feature vagy hiba? Sajnos ezt az új Strix nevű hűtést nem ismerem de nem szívesen égetném oda a videokártyát. Mert ha megolvasztom akkor tuti nem cserélik :)

Annyira jó a hűtése hogy nem is kell mindig a ventilátor? De mi van akkor ha nem Windowsban vagyok? Ha nincs driver fent?

Kérlek ebben segítsetek és az eddigi helpet is köszönöm.

(#44015) jookomak válasza Mexildos (#44014) üzenetére


jookomak
őstag

Ilyesmire tippelek én is, hogy ha idle-ben van a kártya, akkor nem pörög annyira a venti, illetve kikapcsol. Erről talán még ph hír is volt...
Indulásnál általában felpörög minden. Ha már win-ben vagy, kezd el monitorozni gpu-z-vel a hőfokot, és a ventifordulatot. Mikor odapörkölsz neki, akkor valószínűleg beindulnak a légkavarók is. De ez lehet az amúgy alacsony fogyasztású gpu miatt később kezdődik, mint a régebbi vga-knál.
Meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44016) TTomax válasza Mexildos (#44014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Asus knows the energy-efficient Maxwell GM204 GPU is easy to cool, so the large dissipation area and hunk of copper and aluminium are put to a different use. The Strix's twin fans are inactive until the GPU temperature hits between 65°C and 69°C, where they begin spinning at just 1,200rpm. This means the card is silent during video playback and light gaming

És ez biosból megy,nem kell hozzá oprendszer...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44017) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Most cseréltem le régi monitoromat egy Asus VG278H-ra. R9 270x videókártya mellett hogyan tudom belőni, hogy 120Hz-en menjen?

(#44018) Sanyi19 válasza Kephamos (#44017) üzenetére


Sanyi19
őstag

1.4-es HDMI kábeled van? Én a 200 hz-es LG 3D TV-met kötöttem rá ilyen kábellel, de 1920x1080p @ 60 hz-től nem tudok kipréselni többet rajta. Engem is érdekelne a dolog. Mondjuk én játéknál HD3D technológiát használok, ott meg 720p-be kell raknom a felbontást, hogy meglegyen 60 hz is...

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#44019) Kephamos válasza Sanyi19 (#44018) üzenetére


Kephamos
addikt

VAlami HDMI kábellel van összekötve. Lehet hogy csak DVI jó nekem?

(#44020) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek kölcsönbe egy SLI bridge kártyája a 17. kerület környékén? :)

(#44021) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Olcsóbb és drágább display port kábelek között mi a különbség? Ebay-en láttam 1500 Ft/2m körül, itthon viszon 3k alatt nem igazán találni. Látható a képben bármi különbség?

(#44022) Hujikolp válasza Skalci (#44021) üzenetére


Hujikolp
őstag

Talán csak a kiskerár.
fülest vettem angliából, 8k-ért, itthon minimum 11k, de ugyan az a füles 27k-érrt is volt. No comment

(#44023) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!
Nemrég elromlott a vga-m (Sapphire 7970) és kellene helyett egy utód...ami fejtörést okoz az annyi hogy anno imádtam a "zöld" oldalt is, szép és jó volt.
De nemrég mikor vettem a 7970et, nemvolt olyan ársávban 3gb-al rendelkező, és ez eléggé leszűkítette a kört.
Több évre gondolkodnék ismét, és nem mennék a 7970 teljesítménye alá, sem a 3gb vram-nál nem adnám lejjebb.
Elképzelhető hogy 50-70ig bezárólag, 3gb-vrammal megáldott/7970 szintet hozó Nvidia-t tudok találni?
Kiemelném hogy bár a márka fontos..értem ezalatt hogy nem a legismeretlenebbet akarom venni új/használt de nem ragaszkodom a csúcs léghűtős változatokhoz.
Vapor-X és Asus DCUII kizárt tényező! Ezt a kettőt ne, elöbbi most halt meg, utóbbi régebben nemhozta azt amit vártam tőle..mind1 is..ezt a 2hűtőtípust kérlek ne!

Ha eltudnátok navigálni a helyes topicba ha nem ez volna az..és/vagy egy erő összevető tábla hogy piros-zöld fronton kik állnak párban egymással, megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44024) nonsen5e válasza Apollo_21 (#44023) üzenetére


nonsen5e
addikt

4gb vramos gtx770 szerintem már van használtan 70 környékén. Kb. a 7970 ghz edition (aka. r9 280x) teljesítményét hozza, egy kicsit gyorsabb.

Nekem viszont most épp egy 280x vapor-x verzió van? Volt vele valami direkt - széria - probléma? Vagy csak random elhalt és rossz élmények miatt az kilőve?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44025) Apollo_21 válasza nonsen5e (#44024) üzenetére


Apollo_21
addikt

Félig az én hibám hogy most meghalt, hajtottam bár nem esztelenül, széria hibának nem mondható, inkább csak számomra fura volt h 55%felett már hallhatóan hangosak lettek a ventik, illetve kicsit rezonált is,
A másik bár ez sem feltétlen a hűtés hibája, lehet gappadot kellett volna cserélni, ezis elengedte a Vrm-et 80fok fölé..70% fölötti ventivel pedig nüansznyival sem hozott több levegőt neki..értelme nemvolt kínozni.

És 1hete meghalt:)
Gtx770? nézegettem, nem csírke maga a felépítés ahhoz hogy kelljen oda az a 4gb?
Elég sok kártyát dobnak ki durván eltúlzott Vram mennyiséggel, amit semmi sem indokol.
Ahogy néztem, lehet rosszul a 780at kellene megcélozzam az van valahol a 7970nél..de akkor felette?:P ezekszerint.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44026) nonsen5e válasza Apollo_21 (#44025) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 780 felette van, csak árban is nem 2ezerrel. 770-nél ezt a filozófiát én sem értem, hogy vagy 2gb (kevés) vagy 4gb (ammá meg sok). 3 jó lenne oda is pont.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44027) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Az miért van hogy nem kapcsol fel a vga-m terhelés hatására egy játékba se 3d-be? Alap órajelen megy mindenhol (324 mhz)

(#44028) Apollo_21 válasza nonsen5e (#44026) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tehát a "kényszer váltás" akkor vagy 7970 vagy 280x vagy 770.....esetleg Ti? bár azt nemtudom milyen árban van:) Gondolom a két kis "betü" megdobja jóval az árát.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44029) nonsen5e válasza Apollo_21 (#44028) üzenetére


nonsen5e
addikt

770 Ti-ről én még nem hallottam. :) :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44030) Apollo_21 válasza nonsen5e (#44029) üzenetére


Apollo_21
addikt

énsem találom nyugi:) CSak felvetettem mint 5let...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44031) #75128832 válasza Apollo_21 (#44028) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ha nem akarsz kisebb teljesítményt, sem pedig jelentős ártöbbletet, akkor igen :D

Bár megjegyzendő, hogy 280x-esekből csak Sapphire Vapor, Toxic, Tri-X verziókat szokás ajánlani, a többi szeret szemetelni (artifactolni), főleg az ASUS-ok...
A fent említett ajánlott verziók pedig akkor már egy árban vannak egy 4 gigás 770-essel, abban az árkategóriában én azt venném.

Ja, meg persze alternatíva egy új 7970-es is :))

(#44032) nonsen5e válasza #75128832 (#44031) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha 1 bizonyos játékban artifactol csak akkor az 100%-ig csakis az adott játék hibája lehet vajon? (wow)
Nekem is egy Vapor-x 280x van és abban szeret bohóckodni, de tényleg semmi más alatt, 10 óra furmark alatt sem jött elő semmi meg minden...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44033) Apollo_21 válasza #75128832 (#44031) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az "új" kezd elég drága lenni:D Anno a 7870 top-om vettem 65ért..most az utód..vagy kicsit felette lévő 270x is ugyanazon az áron..utánna néztem 7970et..80körül volt... most is sőt van gyártó aki nem rest 100at is elkérni:) Vagy veszek egy 7950-et inkább 2-t használtan, bár azal csak a szívás van és nem csak órajel különbség. De sztem durván elmentek az árak a levesbe.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44034) Skalci válasza Hujikolp (#44022) üzenetére


Skalci
tag

Akkor maradok az Ebayes verziónál, egy próbát megér. :)

(#44035) #75128832 válasza nonsen5e (#44032) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ha csak ott, akkor valószínűleg. De lehet a driveré is, vagy, ha valamilyen speciális módon használja a kártyát - l. RAMpazarló/-nyűvő -, akkor akár a kártya hibája is lehet...

Látni kéne igazából a jelenséget. 280/280x-es topicban nagyon értenek már hozzá :D

(#44036) nonsen5e válasza #75128832 (#44035) üzenetére


nonsen5e
addikt

Semmilyen kártyát nem tud normálisan kihasználni, az a legjobb benne. De akkor gondolom a játék. Drivert már próbáltam párat. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44037) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok! Nézegettem a fórumot, de csak régi hirdetéseket találtam VGA reball ügyben. Van egy 660Ti SLI rendszerem amiből az egyik kari gyengélkedni látszik. Tud valaki Pesten olyat aki javít ilyesmit? Régebben volt egy 8800GTX-em amit reballoztak 2 évig használtam utána. Semmi baja nem volt. Szeretném most is megpróbálni.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#44038) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok egy shapire hd redeon 7850 1gb oc vga-t ki hajt teljes mértékben egy i3 3220 proci?ha nem akkor sandi i5,vagy iwy i5 ből melyik példányok alkalmasak erre?előre is köszi.

(#44039) Diablo-Santo


Diablo-Santo
csendes tag

Sziasztok Radeon hd 5750-m van ,mire érdemes cserélnem 30E-környékén... ( ha tudtok jó helyet akkor link-eljetek )

Az igazi ellenségek (...) nem azok az ellenfelek, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a bátorságodat. Hanem a gyávák, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a gyengeségedet.

(#44040) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Egy alapszintű AMD-s videokártyát szeretnék venni, és azt láttam, hogy a HD6450-es és az R5 230-as chipsettel szerelt kártyák kb. egy árban vannak. Nem vagyok képben, hogy van valami jelentősége, hogy melyik előnyösebb? A speckó azonos, HDMI kimenetesek, mindegyikben 2 GB RAM van. Illetve van még R7 240-es kártya kb. szintén ugyanannyiért, de abban csak 1 GB RAM van. Nem tudom, ez mennyivel jobb chipset, számit-e? Azonos ár mellett ez a fontosabb, vagy a kártyán levő RAM mérete?

Alapvetően csak házimozi célokat szolgálna.

(Tudom elég lenne egy korszerű alaplapi VGA, de egy meglevő gépbe kell, és annak az alaplapi VGA-ján nincs HDMI, ezért kell egy 20.000 ft alatti kártya)

(#44041) Sanyi19 válasza kromatika (#44038) üzenetére


Sanyi19
őstag

FullHD-ban játszol? Mert akkor jobban érdemes a 2GB-os HD7850-et venni.
Signle player játékokban szépen kihajtja az i3. Multinál néhol kevés lehet hozzá.

Diablo-Santo:

Én a helyedben vennék használtan garral, egy GTX 750Ti-t. Vagy jók még az R7 260X-ek is, csak nagyon meg kell nézni, hogy milyet veszel, sok belőle a blackscreen hibás, ami nem minden alaplappal jön elő... Vagy R7 265/HD7850. Ezekkel kevesebb gond van. Manapásg már érdemes 2GB DDR5-el szerelt kártyát venni. Főleg FullHD felbontáshoz.

Ratman:

Én olyan árban inkább használtan vennék pl. egy HD7770-et. Abban a kategóriában a 2GB teljesen felesleges. Az 1GB-os R7 240 mindenben gyorsabb a 2GB-os R5 230-tól. A HD 7770 1GB DDR5 meg ezekhez képpest teljesen más kategória, ég és föld, sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#44042) Diablo-Santo válasza Sanyi19 (#44041) üzenetére


Diablo-Santo
csendes tag

:R

Az igazi ellenségek (...) nem azok az ellenfelek, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a bátorságodat. Hanem a gyávák, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a gyengeségedet.

(#44043) hollosi


hollosi
csendes tag

Sziasztok szeretném telepíteni a gépemre a Middle.Earth.Shadow.of.Mordor játékot csak közben gépigény problémákba ütköztem.

Minimum: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD 5850
You Have: ATI Radeon HD 4800 Series
Video Card Click here for the latest Video Card drivers.
Upgrade Suggested
ATI Radeon HD 4800 Series
80th percentile
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have
Icon Pixel Shader version 5.0 4.1 Vertex Shader version 5.0 4.1

Szoval nekem 4870 es ATI van és ez most kizáró ok gondolom hogy fúson rajta, kérnék ati kártyára ajánlást milyet volna érdemes venni a tápom 400w venti nélküli verzió szóval nem szeretném cserélni egy nagyobb étvágyú kártya miatt . 150-170w max amit elbir szerintem kártya fronton .

(#44044) #75128832 válasza hollosi (#44043) üzenetére


#75128832
törölt tag

És pénzed mennyi van rá? Mert nVidiák kevesebbet esznek, de többet is kóstálnak :D

(#44045) speedydb23 válasza hollosi (#44043) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ehhez a játékhoz elég komoly gép kell.
Milyen procid van? Meg kellene a tápod pontos típusa is...

(#44046) CJ4567 válasza hollosi (#44043) üzenetére


CJ4567
veterán

A pontokat a torrentoldalról másoltad? ;]

No Sana No Life

(#44047) Apollo_21 válasza hollosi (#44043) üzenetére


Apollo_21
addikt

Inkább ezek az ígények tűnnek reálisnak de torrent és gépigény leírás válogatja..

Minimális
CPU: Intel Core i5-750, 2.67 GHz
AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
RAM:
4 GB RAM
VGA: NVIDIA GeForce GTX 560
AMD Radeon HD 6950

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44048) nonsen5e válasza CJ4567 (#44046) üzenetére


nonsen5e
addikt

Pontosan ez jutott eszembe még nekem is. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44049) #97716736 válasza nonsen5e (#44048) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem kell bántani ;]

(#44050) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy XFX GTX285 vgám amint össze szeretnék kötni a tvmmel.
A dolog úgy néz ki hogy van egy svideo dugóm ami át alakul sárga rca kábellé amit meg beledugok a TV sárga rca bemenetébe majd a tvt átkapcsolom av-ra és semmi. próbáltam mindent állítgatni a vga driverén meg asztal kiterjesztés és semmi :( Mit tehetek?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.