Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) NJanika válasza solfilo (#75550) üzenetére


NJanika
aktív tag

A monitor az alaplapra van dugva így működik a gép hmdi kábellel van kép de csak a vega processzor megy. Ha radugom a vgara a hmdit nem jön be kép.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75552) varmi2 válasza NJanika (#75551) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld ki másik gépben azt a vga-t. Itt valami hardveres gond lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75553) KiSSuE válasza csabyka666 (#75549) üzenetére


KiSSuE
tag

Próbáltam már úgy is rá keresni, akkor azt írta, hogy nem érhető el mármint a kártya tulajdonságai. Mintha nem lenne feltelepítve.

solfilo Igen onnan szedtem le, sőt inkább már azt mondhatom hogy szinte mindenhonnan leszedtem. Gondolom már eltűnik a driver a netről.. :/

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#75554) solfilo válasza KiSSuE (#75553) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor ez a 13.9-es nem jó, gondolom a Win 7 64 bitest tetted fel.
Nem tudom, a vga gyári oldalán van e valamilyen driver, de ott még megnézném.

solfilo

(#75555) KiSSuE válasza solfilo (#75554) üzenetére


KiSSuE
tag

Próbáltam már Vista, Win 7, Win 10-el is. 32/64 bites rendszerekkel, sehogy sem tudtam működésre bírni. Olvasgattam fórumokon volt mikor azt írták, hogy XP alatt jól ment, épp most írok ki egy XP-t, (fogalmam sincs miért) megpróbálom így, mert csak játékra használnám. De sajnos már nem tudok mit kitalálni.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#75556) KiSSuE válasza KiSSuE (#75555) üzenetére


KiSSuE
tag

Update: Win XP SP3 alatt a Catalyst 13.4 megoldotta a problémám és tökéletesen működik. Csak sajnos Win XP... Viszont így is jobb, mint a semmi. Köszönöm a segítségeket.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#75557) Dreamshake


Dreamshake
csendes tag

Üdv MIndenkinek!
Problémám trágya: MSI GamingX RX570 4gb + Samu UE55JU6050U

Volt egy ugyanilyen kártyám, ami "blackscreen"-t dobott filmezés/youtube-ozás közben.. (azaz minimális terhelés mellett is) nem túl gyakran, de idegesítően váratlanul 1-3mp-re. Közben a hang is megállt, de ha kattintottam, azt vette a rendszer. Ráadásul az egyik HDMI port is meghalt a kártyán, így a kiskerrel felvettem a kapcsolatot, elküldtem nekik a kártyát és vártam. Ők érzékelték a hibát, továbbküldték a VGA-t.. majd 2hónap után a nagyker visszaküldte a kártyát, hogy ők nem észlelnek problémát... :DDD A kisker adott egy csere kártyát, pontosan ugyanazt a típust (de használtat!) 2 hóval hosszabb gari idővel.

Na ez a kártya szintén elkezdte dobni a BS-t kb 3hónap után, de sokkal ritkábban. Úgy voltam vele, hogy leszarom. Nem küldöm el megint 2,5 hónapra... hogy a nagyker visszadobja.
Majd beütött az újdonság: Bizonyos hangok (jellemzően youtubeozok és filmezek) rövid és erőteljes sistergést váltanak ki. Mint mikor a mikrofonhoz véletlenül hozzáér valami. DVI/HDMI kábellel a hang probléma megszűnik, de a ritka blackscreen az marad. Pedig DVI/HDMIvel a max felbontásom is csak 1920x1080, és játszani, azaz terhelni sem szoktam...

Heaven tesztben nincs BS
Atitool nem talál hibát
VRam teszt még hátra van.

Okozhatja ezt a jelenséget bármi más, mint a VGA? Van bármilyen olyan tesztprogram amit érdemes lenne rá eresztenem? Csak úgy küldhetem el a kártyát újra gariztatni, ha 100%ig biztos vagyok az igazamban, mert előre érzem.. itt megint hosszú harc lesz.. :W

köszi minden ötletet, és tanácsot!

(#75558) BogyóBP válasza Dreamshake (#75557) üzenetére


BogyóBP
addikt

Biztos hogy a vga a szar?Amúgy siman lehet hogy ez a kartya is hibás. Tapegyseg milyenje és mekkora teljesítménye kérdőjeles meg, csopogtess egy kis infót. Tippre akar meg driver is lehet mert ott az AMD nem áll a helyzet magaslatán. Cseréltel drivert a két kartya közt és a második kartya után? Amúgy ha tudtad hogy az előző hibás volt butaság volt elfogadni egy ugyanolyant csereként ráadásul használtat?! Melyik cég ez?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75559) solfilo válasza Dreamshake (#75557) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdezd meg a kártya topicjában, ha szokott ilyen lenni, akkor ott tudnak róla.

(#75558) BogyóBP:
Ha jól tudom, Polarissal nincsenek driver gondok, ilyesmi mostanában a Navinál szokott felmerülni.

solfilo

(#75560) Dreamshake válasza BogyóBP (#75558) üzenetére


Dreamshake
csendes tag

Fogalmam sincs, hogy a VGA-val van-e baj, én már bármit elhiszek :D
De egy régi 7850et bedobva a gépbe, nem produkált hibát abban a 2,5 hónapban amig gariban volt az rx570.. viszont az rx570 pár órás tesztben sem produkált hibát haver konfigjában. A 2 kártyát összesen kb 6-7 kulonbozo driverrel próbáltam.

Tudom, hogy gyökér voltam, hogy elfogadtam. . :(
Tápom, egy Ocz eliteXstream 800

[ Szerkesztve ]

(#75561) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok, ha a tápból vgaba menő kábel megégett ,de a gép működik csak a VGA nem kapcsol be ,de egyébként a vgan semmi nyoma (szerencsére volt még közben csatlakozó kábel is ) akkor a VGA tönkre mehetett ? :F
Csatolom a képet is.
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75562) Viktor77 válasza NJanika (#75561) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt nem lehet megválaszolni. Vagy igen, vagy nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75563) varmi2 válasza NJanika (#75561) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezért nem kell mindenféle átalakítókat használni. Ha nincs a tápon megfelelő tápcsatlakozó, akkor az a táp nem alkalmas az adott gép üzemeltetésére. Cserélni kell minőségi tápra. Ennyi, akkor nem viszi a gépet magával.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75564) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok, 1070 superből az MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO mennyire számít jó vételnek? Van jobb vétel? :R Elsősorban a ventipörgetős bug miatt érdekelne a dolog, hátha valaki hajt ilyen szépséget és van tapasztalata.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75565) veteran8


veteran8
újonc

Sziasztok! Segitség kellene ha valaki tud. Adot egy Msi gtx 1080 ti.founders edition. Kapott egy hütöt Arctic Accelero Xtreme 4. Müködöt 2 hete rendesen semmi gond nélkül. De ma szétszedtem majd összeraktam de a venti megsem mozdul. A ram is ki volt szedve hogy hozzá férjek mert brutál nagy darab.Probálkoztam uj driverrel is semmi. Visszakötötem a gyári hütöt avval sem indul.

(#75566) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy i7 4770S HD Graphics 4600-at használok DisplayPort és HDMI kimenetekkel grafikai munkára.
A probléma, hogy teljesen random módon (egyelőre szerencsére csak ritkán) egyszercsak elsötétül mindkét monitor. A gép látszólag megy tovább, szól a fülesben a zene, billentyűzet kombinációkra reagál.
Win+P vagy Win+D-re vissza tudom hozni a DisplayPortra dugott monitorra az asztalt, azonban szétesős a kép, az ablakok animációja beragad, stb és egyelőre csak az újraindítás segít.
Esemény naplóban nem látok különleges bejegyzést.

Van ötlet, hogy mi lehet ez?
Vagy hogy hogyan tudom meg a kiváltó okot?
VGA-s probléma, vagy máshol kellene keresgélni?

Köszönök minden ötletet,
:R

(#75567) Csupingo válasza zetecR (#75566) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán csak driver, vagy kábel gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75568) veteran8


veteran8
újonc

molex csatirol elindul mind a két venti. Valami ötlet valakinek.

(#75569) NJanika válasza varmi2 (#75563) üzenetére


NJanika
aktív tag

Sziasztok , sajnos ez így van . Nagyon jól nézzétek meg ,hogy a gép amit vesztek minőségi tápegységgel legyen szerelve. Nekem elég tanulopénz volt a táp cseréje . A VGA és minden más alkatrész megmenekült. :DD

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#75570) Buda861230


Buda861230
újonc

Sziasztok olyan embert keresek aki szerel elektronikailag videókártyákat .Van egy VGA powercolor color Radeon rx 580 kifogástalan műszaki állapotban viszont az egyik tekercs elkezdett zenélni.Szeretnèm ennek a kijavítására megtalálni a megfelelő embert.

(#75571) Vertigo18 válasza veteran8 (#75568) üzenetére


Vertigo18
addikt

Alapból a saját ventijei a kártyára vannak csatolva, ugye? Nem lehet, hogy a kártya csatlakozója ment tönkre?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75572) veteran8 válasza Vertigo18 (#75571) üzenetére


veteran8
újonc

Igen a kártyára van csatolva. Hogy ellenörizem le a kártya csatlakozoját.

(#75573) Vertigo18 válasza veteran8 (#75572) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha jól tudom, ennek a kártyának a hűtője egy négy pines csatlakozóval van csatlakoztatva a kártya alján egy fekete csatira. A csati biztosan jó? Lehet, hogy vagy nem kap elég áramot már maga a kártya ahhoz, hogy eleget le tudjon adni a ventinek, így az meg se mozdul, vagy elromlott az a csatoló. Ki tudod próbálni egy másik táppal, úgy, hogy annak a csatlakozóit dugod a kártya tetejére? Mert ugye kell külön tápellátás, nem elég neki a PCI-E áramfelvétel szempontjából.

A másik, hogy egy kisebb áramfelvételű ventit nem tudsz rákötni erre a csatira, hogy hátha azt meghajtja? Lehet, hogy jó a csati, csak kevés az áram, amit kap, illetve amit le tud adni a ventinek.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75574) raymi16 válasza raymi16 (#75510) üzenetére


raymi16
tag

Nos, sikerült egy Furmark teszt alá bedobni a VGA-t és már HD-ben is elszáll 1 másodperc után, csak hogy a többit meg se említsem. Fekete képernyő, venti felpörög, majd se kép se hang.
Proci teszt alatt semmi ilyesmi nincs. :W
Lehet kipróbálom másik táppal is a dolgot, mert jelen pillanatban lövésem sincs hogy ez VGA vagy a táp okozhatja ezt, de ha valakinek van erre tippje, ne tartsa magában! :U

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75575) Csupingo válasza raymi16 (#75574) üzenetére


Csupingo
veterán

Vga hőfok rendben ilyenkor?
Friss win telepítés volt? Memóriák magas órajelen járnak, nem hibáznak? Tápcsere jó ötlet. Akár vga driver, hdmi, dp kábel cserét is ki lehet próbálni. Van akinél a win is szaggatott, ha amd kiegyensúlyozott energiagazdálkodás volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75576) raymi16 válasza Csupingo (#75575) üzenetére


raymi16
tag

A hőmérsékletet meg sem tudom nézni, mert kikapcsol egyből, viszont játék közben 70-75 fok. Már kábelt is próbáltam, VGA driver is a legfrisebb, bios is, viszont ezt az energia dolgot még nem bütyköltem, lehet nekiesek! :))
Memóriák per pill 3600 Mhz-re van állítva, de ha jól emlékszek alapjáraton is ez volt a jelenség mint most. Tesztelni nem teszteltem őket, mivel célszerű?
Aidaval lefuttattam egy tesztet de szerintem ez nem az ami nekem kell!

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#75577) Csupingo válasza raymi16 (#75576) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg bios reset, aztán a memóriát max. 3000 környékére tenni csak. Win energiagazdálkodásnál ha minden igaz, ezt kéne keresni és a sima win-ben lévőt használni helyette. Memória ellenőrzésre a memtest 86-ot, memtest 64-et szokták használni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75578) HurkaLES


HurkaLES
tag

Üdv!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy alvó állapot után, ha be kapcsolom a gépet nincs jel a tv-n. Viszont gép újraindítás után megoldodik a probléma. Hogy tudnám megoldani hogy újraindítás nélkül is legyen kép?

(#75579) veteran8 válasza Vertigo18 (#75573) üzenetére


veteran8
újonc

A csatlakozás ugy van ahogy irod .A gépembe egy fsp raider 650w van . Hát ez a hütö 300 watott zabál teljes fordulaton. Tegnap azt hiszem csináltam egy probát vissza kötöttem a gyári hütöt de megsem mozdult de ugy emlékszem a led sem a GTX felirat sem ment az pedig egy másik csatlakozon van azt nem tudom hogy az is 12v vagy csak 7v.De holnap ujra rá kötöm kiprobálom mégegyszer megnézem.

(#75580) Vertigo18 válasza veteran8 (#75579) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha a felirat sem világít, akkor ez a két probléma lehet, amit már beszéltünk. Vagy nem kap összesen elég áramot a két csatlakozóról és a Pci-ról a kari, vagy valamelyik áramkör ment tönkre.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75581) veteran8 válasza Vertigo18 (#75580) üzenetére


veteran8
újonc

Köszönöm a segitséget. Ha a kártyának van baja kuka vagy javithato?

(#75582) Prosector


Prosector
addikt

Hello!
Neha random black screent kapok 1-2 mp-ig.
Esemenynaploban semmi, driver nem all le v ilyesmi. Mindegy, h idle v load megy a gep, terhelestol nem fugg.

Semmi problemat nem okoz, olyan csak mintha kikapcsolnam a monitort es vissza.

Okozhatja esetleg az, h a monitorom 1.2 dp szabvanyt tamogat, a vga pedig 1.4et?

Monitor: lg 24gm77
Vga: 1080ti
OS: w10/1909

(#75583) craftsman01


craftsman01
senior tag

Üdv. Lett egy freesync-es monitorom és a driverben be van kapcsolva monitor menüben írja is,hogy aktív mégsem megy mert a game 100 fps fölött van.Valmit még kéne csinálni? Választ köszönöm. RX470 ha ez számít.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#75584) Vertigo18 válasza veteran8 (#75581) üzenetére


Vertigo18
addikt

Figyelj, a videókártya alapvetően a kép megjelenítésére szolgál, ha az a része működik, akkor semmiképp sem kuka. Esetleg be lehetne lőne a molex tápcsatival a rajta lévő ventiket, ha nem zavar, hogy folyamatosan ugyanolyan fordulaton pörögnek. Azért ebben az esetben én erősen figyelném, hogy minden rendben van-e a hőfokkal a kártyán. Amit még el tudok képzelni az az, hogy a molex és a kártya ventijei közé tenni egy hőfokszabályozót, vannak filléres megoldások is, meg komolyabb, előlapra kivezetett fajták is. De ezesetben is nagyon fontos, hogy figyelve legyen az elején a hőmérséklet, nehogy megfőjön a kártya.

Egyébként nem tudom, hogy mi lehet konkrétan a baj a kártyán. Mivel azt írtad, hogy nem megy a világítása sem, így biztosan nem a ventik 4pines csatlakozója. Ha az lenne, azt még potom pénzért ki is lehetne cserélni. Így viszont "előrébb" van valami gond.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#75585) veteran8 válasza Vertigo18 (#75584) üzenetére


veteran8
újonc

Most megprobálom beteni egy másik gépbe ha ott sem akkor még esetleg egy kártya bios frissités talán .

(#75586) Viktor77 válasza craftsman01 (#75583) üzenetére


Viktor77
titán

Kapcsold mellé a V-Syncet (de ne a programból, hanem a driverből). A közhiedelemmel ellentétben ez is kell, de FS vagy GS esetében csak a max frekvencia elérésekor/túllépésekor fog életbe lépni.

Találtam egy jó megfogalmazást:
"A dolog úgy működik, hogy ha driverben bekapcsolod a V-Sync-et a G/Free-sync mellé, akkor az csak akkor lép életbe, ha a G/Free-sync tartományon kívül esel az fps-el. Viszont ilyenkor jön vele az input lag is. Ennek elkerülésére érdemes limitálni a maximális fps-t, a maximális képfrissítés értéke alá 2-3-al. Szóval be lehet kapcsolni, de így nem lesz állandóan aktív."

A VSync pont ezt csinálja. Nálam pl. a 144hz-es monitoromnál 143-ra korlátozza a max fps-t.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75587) Dreamshake válasza Prosector (#75582) üzenetére


Dreamshake
csendes tag

Nekem ugyanezt jatsza mar a masodik rx570 is (4K tv-vel összekötve).. minden tesztben hibátlan, terheléssel nem függ össze, és van h 1 hétig semmi.. aztán 1 nap 20x.. ha esetleg találsz megoldást, vagy okot.. dobnál majd egy privit kérlek?

(#75588) ladanyi


ladanyi
tag

siasztok, ms vettem új gépet és a geforce 1650 vga egyetlen drivere sem települ a a gépre. mi a gond?

(#75589) Prosector válasza Dreamshake (#75587) üzenetére


Prosector
addikt

Ezek szerint nem nvidia specifikus a problema.
Ha vmit megtudok, szolok.

(#75588) ladanyi az okot nem tudom, de probald meg a TPU-os telepitot, hatha...

[link]

(#75590) Csupingo válasza ladanyi (#75588) üzenetére


Csupingo
veterán

Még nem volt nvidia driver telepítve? A sima és a DCH változatot keverve többnyire nem engedi telepíteni, csak DDU-s törlés után. Vagy simára csak simát, DCH-ra csak DCH-t.
Az is elő szokott fordulni, hogy csak experience-n keresztül enged telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75591) Viktor77 válasza Csupingo (#75590) üzenetére


Viktor77
titán

Illetve Win verzió sem mindegy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75592) Csupingo válasza Viktor77 (#75591) üzenetére


Csupingo
veterán

Jahh, 1511-nél régebbire nem települnek az 1xxx kártyák driverei. :) Persze lehet, hogy az újabb driverek még újabb win változatokkal működnek csak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75593) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv. Rendelésre csináltam egy Ryzen 5 3600/Gigabyte aorus/2x8GB-3200Mhz gépet. Vettem bele egy MSI RTX 2060 Super Armor 8GB OC kártyát.

WIn10 Enterprise N2016 LTSB/64bit driverem van és három órája szopok, WIN10/64bit alatt a VGA driverével. Próbáltam már hozzá mindenféle drivert. Minden feltelepítése után fel akarom tenni bármelyiket , de nem engedi, valami DCH szarsághiány miatt. Mi a bánatot kéne rá feltennem, hogy menjen is ? Már próbáltam öregebbekkel is, DHS-al és standard-al is, de ugyanaz. Bármit raknék rá, ezt a DCH fa..ságot kiírja és megáll. Közben arról brekeg, hogy ez a win10 verzió, neki nem oké...Akkor mi a murva anyja kell neki ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#75594) Viktor77 válasza prmcsk (#75593) üzenetére


Viktor77
titán

Ha nem jó a verzió, frissíts.

Amúgy (utolsó hsz).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75595) Csupingo válasza prmcsk (#75593) üzenetére


Csupingo
veterán

Mutathatnál képet a hibajelzésről. Ha sima win10 pro, akkor lehet hogy előbb az összes frissítést telepíteni kell.
Gyakran nvidia experience-n keresztül hajlandó csak. LTSB-re lehet, hogy csak nehezen lehet felerőszakolni.
Ha arra akarod, esetleg kérdezz be a win10 topikba is.

Ezt találtam a win topikban.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75596) prmcsk válasza Csupingo (#75595) üzenetére


prmcsk
addikt

Íme.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#75597) Csupingo válasza prmcsk (#75596) üzenetére


Csupingo
veterán

Amit az ablak ír, azt hirtelen nem találtam az nvidia oldalán, de a fórumon azt írják, hogy min. 1709-es win verzió kell, ha ehhez a kártyához akarsz drivert telepíteni. Esetleg DDU-val törölj mindent, aztán egy sima változatot próbálj feltenni. Ha nem jön össze, kérdezz rá azoknál a fórumtársaknál, akiket linkeltünk.

Nem is olyan egyszerű már standard drivert találni az nvidia oldalán, vagy csak én bénázok most. Esetleg ezt tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75598) Csupingo válasza prmcsk (#75596) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán itt még lehet mazsolázni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75599) Pehi


Pehi
senior tag

Sziasztok. A múltkor kérdeztem tőletek a VGA terhelést, hogy hogy tudna jobban együtt dolgozni a procivaL. Írtátok, hogy ha beállítanám a DSR-t az nVidia beállításokban, jobban pörögne a kártya. Egy full hd monitornál hogy tudnám megoldani azt, hogy teljes képernyőn megjelenítse a nagyobb felbontást? Maga a játékok látják a nagyobb felbontást, de a monitornál csak eltolódik a kép amin nem látszik minden. Köszi előre is. :R

(#75600) Borisz76 válasza Pehi (#75599) üzenetére


Borisz76
veterán

Azon a felbontáson futtasd a játékot amit a monitor natívan támogat.
Esetedben 1920*1080-on. Minden megjelenítőnek a saját natív felbontásán van a legjobb képe.

Ha feljebb veszed a felbontást, akkor csak a CPU és a VGA dolgozik "feleslegesen". A monitor pedig nem biztos, hogy képes méretarányosan megjeleníteni.

Visszafelé működik a dolog....
Például egy 4K-s monitor aminek a képaránya 16:9 az képes rendesen megjeleníteni FHD-ban a játékokat...mert a méretarány ugyan az ( 16:9 ).
Annyi van ebben az esetben, hogy pont 4X annyi a pixelek száma a 4K-s monitornak mint a FHD felbontása.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.