Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) bobalazs válasza Daffchy (#88997) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mármint ez?
De ne átalakítózgassál már, vegyél normális tápot. 8 Pin ma már alapfelszereltség.

(#89002) nubreed válasza Daffchy (#88997) üzenetére


nubreed
veterán

Ahogy itt előttem írták, a legideálisabb egy új táp lenne. Amúgy ha szabad kérdezni, ez milyen táp? Mert már akár 10+ éves tápokon is volt már 8 pines csati, nekem pl. a tavaly 10 éves (már nem használt) Corsair hx 650 -en is volt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#89003) Ribi válasza Daffchy (#88997) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy kerestél, mert "6 to 8 pin"-re rákeresve 1 kazalt kidob.
[link]
Jaj jözben látom más is tud keresni ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#89004) Daffchy válasza bobalazs (#89001) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem ez, ez 6 pin to 8 pin, én 2x6 pin to 8 pin-t keresek.
Nem a tápvásárlás megúszása a cél, azt is csak átalakítókkal tudnám megoldani (Lenovo S30).

KAMELOT:
Egy régi Lenovo S30-as workstation (annak a gyári tápja), ott is sokat kellene átalakítózni tudtommal az egyedi csatik miatt. :R

nubreed:
Lenovo S30 gyári tápja. :R

Ribi:
Az lehet, hogy arra kidob, csak ahogy fenti hozzászólásomban látod, én nem azt keresem.
"2x6 pin to 8 pin"

(#89005) tasiadam válasza Zoo123 (#88998) üzenetére


tasiadam
veterán

Van olyan táp, akor a +2 pin a 3pár kábelről húzzák le. Szóval az, hogy most te a 6 pinből csinálsz átalakítóval 8-at, vagy olyat veszel, ahoz ugyan ez van, kb ugyan az. Csak tudni kell, mennyit bír 1 rail

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#89006) Leone743


Leone743
tag

vertikáli szinkornizácio,kettő féle van az amd-be de melyiket az amelyik nem csökenti a teljesitményt?

(#89007) bobalazs válasza Leone743 (#89006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amdnél freesync van, ami a vsync késleltetését csökkenti jelentősen. Mindkettőt ajánlott használni, ha csak az adott játéknál nem okoz problémát.

(#89008) Leone743 válasza bobalazs (#89007) üzenetére


Leone743
tag

dehát az nvidiánál például érezhetöen csöken a teljesitmény ha csak bekapcsolom,de ha mondjuk gyors-ra álitom akor teljesitmény csökenés nélkül szünik meg a kép törés,akor az amd-nél hogy van ez?

(#89009) bobalazs válasza Leone743 (#89008) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amdnél nincs az a gyors beállítás.
Van Radeon bővített szinkronizálás, ami hasonló, de nem ugyanaz.
Nvidiánál felülírja a vsyncet a gyors beállítás.
Én azt tapasztaltam a Radeon bővitett szinkronizálás nem olyan jó.
Nvidiánál se volt minden játéknál jó.
Legjobb egy freesynces monitor radeon softwareben bekapcsolt freesync, és a freesync határon belüli fpsel játszani problémamentesen.
Ha meg felezi az fpst a vsync a játékban és hasonlók, akkor ki kell kapcsolni. Van hogy kikapcsolt vsyncel és bekapcsolt freesyncel nincs képtörés.

[ Szerkesztve ]

(#89010) Leone743 válasza bobalazs (#89009) üzenetére


Leone743
tag

de az a lényeg hogy az amd-nél a ketö közül melyik nem okoz teljesitmény csökenést?vagy melyik okoz kevésbé?

(#89011) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Szép estét.

Valaki játszik a Crysis2 remastereddel? Most valamiért nem tudom beállítani hogy ne laggoljon semennyire sem. Újra lett húzva a win, driverek frissek.
Amd Radeon szoftverben alapbeállison nincs be kapcsolva semmi. Hagytam is úgy az egészet, csak a freesyncet kapcsoltam be, illetve a játékon belül amd optimálizátról a simán "be" opcióra.
Játék elindítva vsync be (75hz) borzasztó laggok vannak. Vsync ki mondom megnézem minden rendben van e, GPU folyton 99% , CPU meg séta a parkban szindróma...semmi lag, szépen fut a játék csak ugye kép szakadás van :DDD
A játékból ki léptem és bekapcsoltam az antilagot az amd softveren belül,de csakis azt . Aztán játékba be, vsync on. Csökkent az akadások száma de még mindig van olyan amikor hirtelen be be esik 70re is akár.
Nem tud valaki olyan beállítást a szoftverben hogy elmuljon ez az idegesítő akadozás?
Egy 6650xt -m van amúgy.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#89012) Grave_444 válasza Centepod (#88971) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gondolom QHD felbontásra, 2560x1440-re gondoltál. 2K az más.
Elég lesz a proci, kalkulátorokat hanyagold.

(#89013) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Valakinek esetleg van aorus rx5700xt vgája? /6 monitoros/
3 display 3 hdmi.
Egyenlőre azt sem tudtam kinyomozni melyik a 2.0b hdmi csatlakozója..
A 3 hdmi ből csak egyen ad képet,ezt sem értem..
Esetleg ha valaki jártas benne segíthetne..
Köszi...

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#89014) Csupingo válasza solyom76 (#89013) üzenetére


Csupingo
veterán

Tippre azt mondanám, hogy a felső kettő az 1.4-es és ami a DP-k mellett van, az a 2.0-ás.
Több monitort windows esetén a képernyőfelbontás menüben, vagy a vga driverben lehet engedélyezni.
Akár a kártya topikjában is érdeklődhetsz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89015) solyom76 válasza Csupingo (#89014) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#89016) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Lehet itt sem jó helyen teszem fel a kérdést, de nem találok rá a válaszra sajnos.
Szóval esetleg valaki tudna abban segíteni, hogy milyen vastagságú thermal padok kellenek a Gigabyte RTX 2060 Windforce OC videókártyához?
Egyetlen képet sem találtam a neten ami konkrétan erre a típusra mutatná.
Örök hála és egy sör annak aki ebben segíteni tud! :)

Köszönöm!

(#89017) makszutov.hu válasza NdrewSunix (#89016) üzenetére


makszutov.hu
tag

Parancsolj! [link] :) (Bár ez nem a windforce verzió, de talán nincs nagy differencia a kivitelezésükben - ez alapján legalábbis nincs: [link] )

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#89018) ricsip válasza makszutov.hu (#89017) üzenetére


ricsip
addikt

hogy mik vannak... :C

-

(#89019) KAMELOT válasza makszutov.hu (#89017) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó kis oldal :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89020) Atmil


Atmil
aktív tag

Sziasztok!
Nem nagyon tudom hova írjam a kérdésemet.
Beírtam a tápegység fórumba is.

Van egy Seasonic 750 w Tápom. Elromlott a bekapcsológombja. nem lehet ki-be kapcsolni. Állandóan bekapcsolva van kb. két éve.
Okozhat ez valamilyen áramingadozást a vga-nál?
Azért kérdezem mert idáig teljesen stabil volt a pc. Mentek a játékok is stabilan.
Viszont kb. 3 hete a játékok kifagynak + a 3DMARK teszt is.
Ha nem játszom, akkor megint teljesen stabil a gép. Pl. 4K videókat simán lejátssza, tudok böngészni szöveget szerkeszteni, zoom-olni stb.

Köszönöm.

Üdv! Atmil.

(#89021) makszutov.hu válasza Atmil (#89020) üzenetére


makszutov.hu
tag

Valószínűleg tovább romlott a tápod - már a nagyobb terhelést sem bírja.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#89022) Atmil válasza makszutov.hu (#89021) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi!

Üdv! Atmil.

(#89023) Csupingo válasza Atmil (#89022) üzenetére


Csupingo
veterán

A vga is betegeskedhet. Jó lenne egy biztosan jó táppal kipróbálni, akkor mindkét hibát kiszűrhetnéd egyszerre. Vga driver csere nem volt közben?
Ha valami egyszerű billenőkapcsoló van a tápon és zárt állapotban jól érintkezik, akkor nem okozhat gondot, sok tápon nincs is kapcsoló, állandóan üzemelnek. Viszont ha olyan állásban maradt, hogy nem érintkezik tökéletesen, az talán okozhat gondokat. Mondjuk olyankor sercegni is szokott, mert közben ívet is húzhat a bekapcsoló érintkezője.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89024) Leone743 válasza Csupingo (#89023) üzenetére


Leone743
tag

nekem a hoszabitó kapcsolója serceg és oda van rá dugva a táp...erre nem is gondoltam még(lehet majd szét kapom valahogy azt a hoszabitót és megcsiszolom a korodálodást,de valszeg forasztopákával kell a csavarokat ki olvasztanom aztán vehetek pilanat ragasztót

[ Szerkesztve ]

(#89025) Atmil válasza Csupingo (#89023) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi!
Vga driverre is gondoltam. Kipróbáltam egy februárit, mert akkor nem volt gond a géppel. Nem lett jó.

A tápra is gondoltam, de a másik gépembe csak egy 500 wattos van, ezért nem vagyok benne biztos, hogy elviszi az adatlapomon lévő konfigot.

Sercegést még nem hallottam a tápon. Ha kapcsolni akarom, akkor azt érzékelem, hogy egy rugó van benne. Kikapcsolni viszont nem tudom.

Bónusznak pedig vízhűtésem van, hogy ne legyen egyszerű a szerelés. Persze jó a vízhűtés de ilyenkor macera.
Tanácstalan vagyok.

Üdv! Atmil.

(#89026) B.Á.L.!.N.T válasza Atmil (#89025) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Érdemes egy multimeterrel rámérni a 12V-os ágra, főleg terhelés alatt.
Nem is kell fullos, nekem az ilyenek miatt van itthon egy alap szar kis kínai multimeter.

Aztán az is lehet,hogy a vga fogja megadni magát...Az 1080ti se mai gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#89027) KAMELOT válasza Leone743 (#89024) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyet használsz?
APC SurgeArrest - PM8-FR

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89028) Ribi válasza Leone743 (#89024) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én nem merném járatni a gépet ha serceg a kapcsoló :(
Az alap billenő kapcsolós elosztókat egyszerű szétkapni, nem kell hozzá semmi csak a kapcsolót egy lapos valamivel oldal irányból ki lehet billenteni. Nem a teljes kapcsolót, csak a billenő részt. Elvileg a teljes kapcsolót is ki lehet bányászni ha nagyon szétmegy a kapcsoló és össze tudod forrasztani a kábeleket és kapcsoló nélkül tovább üzemeltetni.
Én is elég sokszor szedtem már szét ilyet. Van aminél a (világítós) kapcsoló bepattanó fülei elfáradtak, de azokat is vissza lehet ragasztani pill ragasztóval :D

[ Szerkesztve ]

(#89029) Csupingo válasza Atmil (#89025) üzenetére


Csupingo
veterán

A vga hőmérsékleteket nézted, azok jók? Esetleg pl. msi ab-vel visszább vehetnéd a vga memória és a gpu órajelét. Ha ilyenkor nem hibázik, akkor talán valószínűbb, hogy a vga betegeskedik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89030) Leone743 válasza Ribi (#89028) üzenetére


Leone743
tag

jó hát akor majd csak a kapcsolót szedem ki,de nekem létfontoságú hogy legyen rajta kapcsoló tehát kötelezö megcsinálnom(mikrót is javitotam meg így,a fekete részt lekell csiszolni ahol vezetné az áramot és utána jó,mert ugye a sok szikrától be éget és fekete )

[ Szerkesztve ]

(#89031) Csupingo válasza Leone743 (#89030) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem vészes egy ilyen kapcsoló ára, szerintem sok helyi elektronikai vagy villanyszerelő boltban van is. Nem biztos, hogy megéri szétfeszegetni magát a kapcsolót.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89032) ricsip válasza Csupingo (#89031) üzenetére


ricsip
addikt

Nézem itt h. egyesek a filléres kapcsolós elosztókat állnak neki forrasztgatni, reszelgetni, súrolgatni miután elkezd látványosan szikrázgatni. Aztán meg majd a híradóban lesz a gyászhír h. leégett éjszaka a lakás, bentpusztult az egész család. :Y

[ Szerkesztve ]

-

(#89033) Ribi válasza ricsip (#89032) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az, hogy kb 2 perc alatt kiszedem, megvakargatom és visszarakom az miért baj?
Vagy bármi ami javítható azt dobjam ki bármi baja is van (tudom túlzok)?
Elosztó kb 1500Ft. szóval 2 perc alatt "keresek" 1500-at az nem olyan rossz. (nyilván nem az összeg a lényeg) És nem 1x kellett már szétkapni. Azért kapcsolós, mert kelapcsolod. Amikor szikrázik meg nem hagyod úgy, hanem azonnal ki és szétkap. Szóval max annak éghet le aki úgyhagyja.

[ Szerkesztve ]

(#89034) Csupingo válasza ricsip (#89032) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, én is kapásból új hosszabbítót akartam javasolni, mert azok se drágák, de nem turkálok más pénztárcájában. Van akinél minden fillér számít. Én se szeretek boltba járni, meg itthon megcsinálom amit tudok, de a pár száz forintos alkatrészekből inkább újat veszek, mert a javított nem biztos, hogy legalább olyan jó lesz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89035) Leone743


Leone743
tag

[link] ilyen ajzatba van dugva az elosztó,sose volt még meghibásodás a gépembe 10 év alat,emlékszem anno 4-5 ezerért vetem ezt a tulfeszültség védöt,mivel fontos az elö vigyázatoság

[ Szerkesztve ]

(#89036) Atmil válasza Csupingo (#89029) üzenetére


Atmil
aktív tag

A vga hőmérésklet teljesen jó.
A vga és gpu soha nem volt húzva, mivel a Geforce GTX Zotac 1080TI egy gyárilag oc-zott kártya. Nem lett volna értelme hozzányúlni.
Vagy vigyem a gyári órajel alá? Arra gondoltál?

Üdv! Atmil.

(#89037) Csupingo válasza Atmil (#89036) üzenetére


Csupingo
veterán

Arra gondoltam, igen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89038) Atmil válasza Csupingo (#89037) üzenetére


Atmil
aktív tag

Már meg is próbáltam. Kifagyott a Forza Motorsport alatt.
Ez akkor azt jelenti, hogy valószínűleg nem a vga a hibás?

Üdv! Atmil.

(#89039) B.Á.L.!.N.T válasza Atmil (#89038) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Miből sikerült ezt a következtetést levonni ? ... :F

Meg kéne próbálni másik vga-val.

[ Szerkesztve ]

(#89040) Csupingo válasza Atmil (#89038) üzenetére


Csupingo
veterán

Mindkettőt lejjebb vetted? Akár mehet drasztikusabban is. Hogyan fagy le? Grafikai hibákat nem látsz? Megdermed a kép, újraindul a gép? Talán még mindig vagy-vagy. Lehet táp is és vga is. Esetleg használhatod v-sync -el, vagy fps korláttal is, hátha jó lesz addig, míg nem találsz csere alkatrészeket és nem tudod beazonosítani, hogy mi a rossz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89041) Atmil válasza B.Á.L.!.N.T (#89039) üzenetére


Atmil
aktív tag

Csupingo azt írta itt [link] hogy vegyem vissza a vga és a gpu óra jelet. Ha nem hibázik akkor valószínűleg a vga lesz a hunyó.
Visszább vettem elindítottam a Forzát és kifagyott.
Gondolom visszább vett órajellel nem kér annyit enni a táptól.

Ebből a következtetés.
Ha rossz, a következtetés, akkor mond meg a jót. :)
Én már tanácstalan vagyok.

Nincs olyan vga-m, ami elviszi ezeket a játékokat. Kölcsönkérni meg nem tudok.

Üdv! Atmil.

(#89042) Atmil válasza Csupingo (#89040) üzenetére


Atmil
aktív tag

Igen mindkettőt lejjebb vettem. Drasztikusan amit engedett.
Úgy fagy le, hogy a betöltő képernyőnél elsötétül a kép és már le is fagyott.
Vagy picit tovább enged és utána ugyanúgy elsötétül a kép és lefagy.
Viszont érdekes, hogy a hangot hallom, amíg nem indítom újra a gépet.

Adaléknak. A cpu és a ramok alapon mennek.

V-sync-el használom 60 fps, mert 60 hertz 4k tv-én játszom 4k-ba.
Lefagy Minden játékom F1, AC, Forza Horizon, Motorsport, Dirt Raly stb.
Lefagy a 3DMARK teszt progi.
Most erről a gépről írok, ami kifagy játékoknál. A youtube-on simán mennek a 4k-s videók.

A Prime 95 teszt simán megy, pedig az nagyon terheli a gépet.
Aida Stressz teszt is simán megy.

Üdv! Atmil.

(#89043) B.Á.L.!.N.T válasza Atmil (#89041) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Dehát visszábvvett órajelekkel is hibázott,mivel ua. úgy kifagyott. Tehát még mindig jó eséllyel lehet a vga a hibás.

Attól,hogy egy kicsit csökkented az órajeleket még nem fog drasztikusan kevesebbet enni a vga.
Akkor inkább a tdp limitet húzd le amennyire lehet.
De ha odavan a forrasztás a gpu meg a nyák közt akkor már oly mind1.

(#89044) Csupingo válasza Atmil (#89042) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán akkor inkább vga, mint tápegység.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89045) Ribi válasza B.Á.L.!.N.T (#89043) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha kb 10%al csökkenti az órajelet akkor kb 30%al eszik kevesebbet.
De ettől még lehet hibás a VGA.
Az is lehet driver kotlott meg, bár az általában hagy bejegyzést win logokban.
Hőmérskletek érdekesek lehetnek.

(#89046) Atmil válasza B.Á.L.!.N.T (#89043) üzenetére


Atmil
aktív tag

Nem kicsit vettem vissza. 400 Mhz. közbe néztem a gpu fogyasztást kb 100-150 w a szokásos 200-260 w helyett.

"De ha odavan a forrasztás a gpu meg a nyák közt akkor már oly mind1."
Ez nem jó hír. Nem tudom egyből megnézni, mert vízhűtésem van.
Tdp limitet majd megpróbálom. Most pillanatnyilag mindentől elment a kedvem. :(((

#89044Csupingo
Ez sem jó hír.

Köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget. :)

Üdv! Atmil.

(#89047) B.Á.L.!.N.T válasza Ribi (#89045) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én a vga-ra szavazok,akárhogy is 2017-es csúcskártyáról beszélünk. Nem tudom ő hányadik tulaj, hogy volt hűtve előtte a vga stb ...
Seasonic tápok mennyire döglenek ? nem igazán,ahogy tudom :)

Atmil
Továbbra is javaslom,hogy szerezz be egy olcsó kis multimetert,ilyenkor aranyat ér. Meg amúgy se rossz ha van.
A forrasztást szabad szemmel így ebben a formában amúgy se tudod csekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#89048) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! Vettem DisplayPort kábelt, de a hiba még így is fennáll. Ilyesmi dolgokat produkál (bocs, telefonos kép, Printscreen-el nem kapja le) :U Gondolom, akkor driver?
[kép]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#89049) Csupingo válasza kriszwells (#89048) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt szokták mondani, nem tudom teljes mértékben igaz e, hogy ha a print screen-en nem látszik, akkor az inkább külső hiba. Rossz csatlakozás, kábel, monitor hiba, stb. Hdmi-vel nem tudod tv-re kötni, vagy másik monitorral kipróbálni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#89050) heavygrip válasza kriszwells (#89048) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Én nekem HDMI oldotta meg. Kb 2 hónapja ilyesmi jelenség volt nálam is. Akkor egyik display portból a másikba dugtam (a VGA n) 1 hétig jó volt . Aztán csinált olyat hogy fekete kép (no signal) 1-2 másodpercre.
Le kopogom HDMI vel azóta semmi ilyen jellegű problémám nem volt.
Arról nem is beszélve míg display port kábellel volt csatlakoztatva csak a Windowsba kapcsolt be a monitor...Most meg ahogy a gépet bekapcsolom,le megy az ellenőrzés, és már be is kapcsol a monitor egyből.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#89051) Pikari válasza kriszwells (#89048) üzenetére


Pikari
őstag

ha a print screen nem kapja el, akkor akár valami inkompatibilitás is lehet a monitorral.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#89052) 5leteseN válasza Atmil (#89046) üzenetére


5leteseN
aktív tag


Atmil
aktív tag:
"Nem kicsit vettem vissza. 400 Mhz. közbe néztem a gpu fogyasztást kb 100-150 w a szokásos 200-260 w helyett..."

Ha jól értem, hogy 400MHz-re levett GPU órajalen fogyaszt 100-150W-ot a VGA, akkor az VGA hiba szerintem.

Ha megengedi a költségvetésed, én vennék egy Web-áruházból egy kb ilyen (vagy amire a közeljövőben szükséged lesz) teljesítményű VGA-t. és ha a próba után kiderül, hogy mégsem ez a baj, akkor a 14 napos Web-es visszaváltási lehetőséggel élve, vissza küldeném az eladónak. Ha ez volt a hiba, akkor meg vettem egy sajnos szükséges, a jövőben megfelelő, kipróbált kártyát
Ha jól tudom, ez Mo.-on lehetséges. Ha már nem így van, javítson ki valaki.

(#89053) kolopele válasza 5leteseN (#89052) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én ezt úgy értelmeztem hogy 400 mhz - cel csökkentette, nem 400 mhz - re vette vissza, akkor meg a fogyasztás jó.

(#89054) 5leteseN válasza kolopele (#89053) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nincs elég, egyértelmű infó.

Az is érdekes, hogy az ezek szerint sejthetően 400MHz-cel visszavett freki után is, sőt jobban fagy és összeomlanak a játékok!
Ez nekem VGA és-vagy driver probléma!
Esetleg a VGA-t illesztő PCIe hidat ellesztó gyári driver --volt már nekem ilyen: DELL T5810), de ez itt nem valószínű.

Egy VGA-cserés teszt nálam a következő lépés, majd a táp.

[ Szerkesztve ]

(#89055) kolopele válasza 5leteseN (#89054) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én első körben a VGA - t csekkolnám, mert az leginkább sanszos szerintem, utána driver, és csak legvégén a táp, bár én azt elvetném őszintén szólva.
Atmil: A prime 95 meg az Aida Fpu tesztje a procit terheli csak, ott a VGA - ról nem tudsz meg semmit. Adj neki egy Time Spy tesztet, ha ott megfagy, akkor az VGA.

(#89056) B.Á.L.!.N.T válasza kolopele (#89055) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Írta, hogy lefagy a 3tré mark is...

(#89057) Atmil válasza B.Á.L.!.N.T (#89047) üzenetére


Atmil
aktív tag

"Továbbra is javaslom, hogy szerezz be egy olcsó kis multimetert, ilyenkor aranyat ér. Meg amúgy se rossz ha van."

Megpróbálom. Van egy ismerősöm, aki villanyszerelő, biztos segít.
Itt kell mérni? Mit és Hogyan? És milyen következtetést vonhatok le a mérési eredményekből? Köszi.

Üdv! Atmil.

(#89058) Atmil válasza 5leteseN (#89052) üzenetére


Atmil
aktív tag

Nem jól értetted. Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul. 400 MHZ-et vettem vissza.

Én a bővítésen gondolkodom, már régebb óta. Cpu, vga. Sajnos pillanatnyilag nem tudom kivitelezni, főleg ha tápot is kell vennem.

Egyébként a 14 napos visszaküldés az lehetséges.

Üdv! Atmil.

(#89059) Atmil válasza kolopele (#89055) üzenetére


Atmil
aktív tag

" Adj neki egy Time Spy tesztet, ha ott megfagy, akkor az VGA."
Kapott. Írtam feljebb. 3DMARK. Pont a Time Spy teszt volt.

Üdv! Atmil.

(#89060) Atmil válasza B.Á.L.!.N.T (#89047) üzenetére


Atmil
aktív tag

Az előbb lejárt a szerkesztési időm.
"Nem tudom ő hányadik tulaj, hogy volt hűtve előtte a vga stb ...
Seasonic tápok mennyire döglenek ? nem igazán,ahogy tudom"

Első tulaj vagyok. Újjonnan vettem.

A Seasonic tápok abszolút felső kategória. Egy 750-es tápból 800-850-et ki lehet sajtolni úgy, hogy stabil. Netes tesztekből olvastam. Persze én se vártam, hogy a kapcsolója meghal. Valószínűleg a vízhűtés miatt a sok kapcsolgatástól. Sokszor átépítettem, mert új gépházat vettem.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#89061) B.Á.L.!.N.T válasza Atmil (#89057) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én egy logoutos cikk alapján mentem/mértem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#89062) Atmil válasza B.Á.L.!.N.T (#89061) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi! Megnézem.

Üdv! Atmil.

(#89063) ricsip válasza B.Á.L.!.N.T (#89061) üzenetére


ricsip
addikt

Ebbe a cikkbe annyit bele lehetne írni esetleg, h. mikor a ventillátorokat fújja ki az ember (gpu, cpu, chipset) akkor előtte a lapátokat rögzíteni kellene. ÉS lehúzni minden csatlakozást a NYÁK-ról!
1) a fizikai erőhatás miatt: ha túlságosan erős levegővel fújatod közelről, az abmormálisan nagy fordulatszám kinyírhatja a csapágyazást, illetve a lapátok eltörhetnek
2) ha a ventillátor áramot kap --> ez forgatja a lapátokat. Ez visszafele is működik: ha te forgatod a lapátokat, az feszültséget indukál visszafele irányba a FAN csatlakozón. Nagyon megpörgetve a lapátokat elég nagy feszültséget is. A FAN csatlakozó-n -ha nincs valami diódás védelem- nem számítanak visszairányú áramra. Ezért tönkreteheti a csatlakozót, esetleg a chipset-et, vagy bármit ami a FAN-t vezérli az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

-

(#89064) kolopele válasza Atmil (#89059) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bocsi, annyi minden lett már írva hogy elsiklottam felette. VGA lesz az akkor nagyon úgy néz ki, de ezt egy másik VGA - val lehetne a leginkább ellenőrizni.

(#89065) B.Á.L.!.N.T válasza ricsip (#89063) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jaja igazad van amúgy de én úgy gondoltam, hogy most csak feszültség mérésre fókuszál a kolléga :)

[ Szerkesztve ]

(#89066) Atmil válasza kolopele (#89064) üzenetére


Atmil
aktív tag

Semmi gond.
A másik vga jó ötlet. Viszont nekem a másik gépembe ez van MSI R7 370 GAMING 4G DDR5.
Ez a vga nem biztos, hogy kihajtja a játékaimat.
Meg a GTX Zotac 1080TI-n vízhűtés van. Nem olyan egyszerű a szerelés.
De mindenképpen megpróbálom.

Üdv! Atmil.

(#89067) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok
Kérdésem az lenne gainward 3090 phoenix kártyával van e valakinek tapasztalata hőfok téren?
Jó e ez a hűtés, vagy felejtős?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.