Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) tasiadam válasza kolopele (#88000) üzenetére


tasiadam
veterán

persze, hogy nem az. Valaki mókolta. 900mv ram nincs egyik gyári biosban sem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88002) kolopele válasza tasiadam (#88001) üzenetére


kolopele
nagyúr

Fel kellene tenni rá az eredetit, a techpowerup oldalán szerintem meg lehet találni.

(#88003) eldoble válasza eldoble (#87731) üzenetére


eldoble
aktív tag

Erre #87731 esetleg valami ötlet, VGA csere megoldhatja?

(#88004) hyperst


hyperst
tag

Sziasztok.
Ha 2x8pin kell a kártyának, azt muszály külön a tápbol jövö 8pinesekre tenni? Most a tápbol 2db 8pines megy a kártyához, mind2ö vége 2x8pinre megy szét Y-be. Nem lenne elég a karinak az egyik ág? A táp egy [link]
Nap használatra van a gép, minimális game (wot)

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88005) Angie™ válasza hyperst (#88004) üzenetére


Angie™
addikt

Nem muszáj, de javasolt :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#88006) hyperst válasza Angie™ (#88005) üzenetére


hyperst
tag

Ha problémát okozna ugy használni akkor mi lenne a jelenség? Azért szeretném kiprobálni, mert igy látványra rengeteg a kábel a kártya körül.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#88007) vaakuum


vaakuum
addikt

HDR használatához mindenképpen HDMI kábel kell, vagy a DP-vel is működnie kellene?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#88008) Barell válasza vaakuum (#88007) üzenetére


Barell
senior tag

Természetesen DP-vel is mennie kell.

(#88009) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Egy 3050-es vga-hoz elég a 450-es táp?
Még egy Ryzen 2600 X van ami nagyobbat fogyaszt a gépben ,egy ssd meg egy hdd van még de azt tudjuk hogy annyira nem zabagép.

Tiszta hülye aki nem normális

(#88010) kolopele válasza LaciMc82 (#88009) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bőven elég ha nem valami noname táp. A 3050 TDP - je 130W, a géped jó ha 200-250W - ot fog enni teljes terheléskor.

(#88011) LaciMc82 válasza kolopele (#88010) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Fsp Hyper :)

Tiszta hülye aki nem normális

(#88012) kolopele válasza LaciMc82 (#88011) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bőven jó.

(#88013) vaakuum válasza Barell (#88008) üzenetére


vaakuum
addikt

Akkor valami nagyon nem kerek, mert régebben volt a windowsban hdr bekapcsolási opció, most meg azt mondja, hogy nem támogatott. Miközben a monitor meg tudja elvileg azóta is, az nem lett cserélve. Valamelyik winfrissítés meghülyíthette? :F :Y

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#88014) Barell


Barell
senior tag

Videókártya milyen? Lehet nem mindegy DP-nél a verzió illetve nekem Radeonnal a driverben ha bevan állítva a 10 bit szín az kilövi a HDR-t.

(#88015) vaakuum válasza Barell (#88014) üzenetére


vaakuum
addikt

ÉS valóban, nálam is ez van. Kikapcsolva a 10 bitet ott a HDR kapcsolási opció a windowsban.
Köszi! :R

Mondjuk DP verziót lövésem sincs, hol lehet állítani, sem VGA driverben, sem windowsban nem találok rá semmit.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#88016) Barell válasza vaakuum (#88015) üzenetére


Barell
senior tag

Nincsmit, elsőre engem is szívatott rendesen hogy miért nem aktív a HDR opció a Windowsban. :)

A verziót ne úgy keresd, nem mint állíthatóság hanem magabaz eszköz mit tud mint pl USB 2.0, 3.0 stb. De ez csak tipp volt, a lényeg akkor hogy megvan a gond. :)

(#88017) Shame21


Shame21
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésben kérném a segítséget, hogy van egy régi asus laptopom még hardveraprón vettem i7-6700hq és egy gtx 1060 6gb mobil van benne16gb ram. Szeretnék feljebb lépni de mivel főként tv-re van kötve full hd tv és kevés helyem van plussz hurcolva is lenne egy mini pc-ben gondolkodom. Van két jelöltem nuc11 ami i7 1165G7 és rtx 2060 6gb mobil a másik nuc 12 ami i7 12700H és arc a770m 16gb. Ezek még méretben megfelelőek. Lényeg hogy főként régebbi játékokkal játszom fear, cold fear, republic commando stb. Meg emulátor főként ps2. A 770 bitang de régi tesztekben írták hogy támogatás nem volt a legjobb viszont az 1.5 éve volt de új cikkek nincsenek. Elvileg amire kell nekem a nuc 11 is elég de a 12-es bikább és időt állóbb csak a a700m aggaszt kicsit.
köszi a segítségeket előre is.

(#88018) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Videokártya csare lesz a gépemben. GTX 1650 -> RX 6600

Mi a teendőm? Driver eltávolítás stb...? Szükséges ez?

Köszönöm

(#88019) Barell válasza hitman77 (#88018) üzenetére


Barell
senior tag

Szia, amíg bent van a 1650 töltsd le a DDU-t, így megtalálod. Azután beállítod hogy Nvidia és megjelenítő driver és lesz egy törlés és leállítás új VGA beszereléshez opció. Ezután leáll mehet be az új kártya és települhet a radeon driver. :)

(#88020) hitman77 válasza Barell (#88019) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszi. Safe mode-öt ajánl a DDU. Menjen így?
illetve arra is figyelmeztet hogy tudnom kell a Windows jelszót, ami nem a PIN. Gondolom ez az MS fiók jelszava lesz ugye?

(#88021) MasterDeeJay

Moddolt itt valaki bányász kártyát?
Pcie 4x módban megy, látszólag az összes sáv ép és a szűrőkondik is rajta vannak így szoftveres limitre gyanakszom.
Játékok már mennek az nem volt nagy szám de a pcie sáv limitált. Az se baj ha forrasztani kell vagy biost írni (van író is) nem gáz ha belehal, mert 20eft volt, kísérletezni vettem.
Kimenetek nem érdekelnek, bár van rajta az is
4gb ról 8gb-ra már moddolta valaki a biosát. Nem egy nagy szám gtx1070 lehet kb.
Ramok jobbak rajta mint egy 1070-esen de nincsenek hűtve.
Szóval a pcie sávokkal kellene kezdenem valamit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88022) Pikari válasza MasterDeeJay (#88021) üzenetére


Pikari
őstag

Kép alapján ez csak pci-e 4x, a többi pin nem kapcsolódik sehova.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88023) MasterDeeJay válasza Pikari (#88022) üzenetére

De miért van rajta az a sor smd?
Bár pcie 3.0 4x mód is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88024) MasterDeeJay válasza Pikari (#88022) üzenetére

Én úgy látom mintha meglenne. Jobb képek:

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88025) Pikari válasza MasterDeeJay (#88023) üzenetére


Pikari
őstag

Ránézésre az mind groundhoz csatlakozik. Talán csak abban játszik szerepet, hogy a kártya nullfeszültsége ne emelkedjen fel.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88026) MasterDeeJay válasza Pikari (#88025) üzenetére

Másik kártyán is így néz ki. (8600gt) vagy nem tudom mit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88027) Pikari válasza MasterDeeJay (#88024) üzenetére


Pikari
őstag

igen, itt már látszik, hogy tényleg be van kötve. akkor ez tényleg videobiosban van letiltva.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88028) MasterDeeJay válasza Pikari (#88027) üzenetére

Oké az jó hír! Keresek rá biost.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88029) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#88028) üzenetére

Asus 1080 turbo biost fogom rárakni. Pcb ~100% egyezik leszámítva a kimeneteket. Ram típus is stimmel, gpu az nem teljesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88030) Pikari válasza MasterDeeJay (#88029) üzenetére


Pikari
őstag

Lehetséges, hogy ahhoz kínából rendelned kell majd egy flashert, mert előfordulhat, hogy az nvflash nem tudja majd rátenni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88031) MasterDeeJay válasza Pikari (#88030) üzenetére

Van ch341a ha az jó hozzá, megnézem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88032) Fazer600s2


Fazer600s2
csendes tag

Üdv. Adott egy frissen szerzett RTX 4070 (Zotac Gaming Trinity). Játékok alatt tökéletesen muzsikál, se képhiba, se fagyás, semmi. Tesztprogramok alatt is tökéletes, végig fut minden. vRAM tesztek is tökéletesek. Viszont, böngészőben (chrome/edge) fekete hibás részek jelennek meg egy pillanatra és nem mindig. Egy pillanat alatt jön/megy így képet nem tudok róla lőni, kiszámíthatatlan. Filmnél is tökéletes egyedül a böngészőkben csinálja. Vram hibára gyanakodtam, mivel 10ből 1x gép bekapcsoláskor 1 hosszú 3 rövid sípot ad, de fél sec múlva mintha misem történt volna már a windowsban vagyok. A kártyát pedig bárhogy nyüstölöm nem melegszik,nem hibázik, leszámítva a böngészőt. Kipróbáltam más memóriákkal, de az nem segített. Lehet ,hogy kis terhelésnél nem kap elég kraftot a tápból ezen az újfajta RTX csatin, de terhelésnél már minden ok? Várjak amíg kiforrja a hiba magát, aztán mivel garis majd csere? Mert amikor valóban használom és kell akkor minden 100%-os. :F

(#88033) Asycid válasza Fazer600s2 (#88032) üzenetére


Asycid
tag

Nem, ez egy ismert Nvidia driver \ chromium böngésző bug. 3xxx-es szérián is előjön. A sípolás ettől független.
Firefoxban nem jön elő ez a checkerbox hiba a hardware canvasnál.

[ Szerkesztve ]

(#88034) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, érdekes kérdésem lenne:
Asrock B760M PG Riptide mATX lapom van, amiben a PCI-E X16 port nem az első, hanem a második kártyahelyen van (ez általában csak az ATX lapoknál szokott így lenni), és 2,6 slot vastag VGA-m van, ezért a negyedik kártyahelyen lévő másodlagos PCI-E kártyahely nem használható.
Arra gondoltam, valamilyen Riser kábelt raknék be.
Vagy a vga alatt kéne laposan benyúlnia a másodlagos PCI-E slothoz, vagy a Frontpanel csatlakozóhoz közeli m.2 csatit kéne megcsapolni.
A másik oldalon pedig, mivel ATX házam van, meg lehetne úgy csinálni hogy az alsó 3 kártyahelyre az alaplap folytatásaként kerüljön be a riser általi slot.
Mit javasolnátok? Hogy keressek ilyet, és ha nem itt, melyik topikban?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#88035) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy XFX ProSeries XXX Edition P1-750X-XXB9 750W tápom. Egy rtx 3080-hoz gondolom elég?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#88036) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#88024) üzenetére


ricsi99
addikt

1060 bányász karin mind a 16 sáv van bekötve de csak 1.0 sebesség
Akkor szoktak 4 sávon menni a karik ha valamelyik sávval bajban van (fizikai hiba) és akkor automatikusan a legkisebb biztos adatsebességet választja a vga 8 sáv /4 sáv /1 sáv... bios szinten nem láttam még sávcsökkentő korlátozást

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88037) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#88036) üzenetére

Igen, a P106-100, P106-90 az 16x bios és fizikai szinten is.
A P104 és P102 meg 4x bios szinten de fizikailag 16x.
A CMP kártyák meg fizikailag 4x viszont helyreállítható 16x-re smd-k forrasztásával.
Igazából a pcie verzió már javítana rajta sokat azaz 1.1 helyett 3.0 módban már messze jobb lenne 4x-el is.
Kiszedem és megnézem ki tudom-e mérni valahogy de tényleg úgy néz ki mintha érintetlen lenne a 16x rész.
Annyi biztos hogy az 1.1 mód bios szintű.

Kipróbáltam amúgy stable diffusion alatt számol szépen és generál, annál nem okoz gondot a limitált pcie, de játékok alatt ahol kell a sok pcie sávszél (pl: texture streaming) ott gtx1060 szint alá is beesik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88038) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#88037) üzenetére


ricsi99
addikt

Sebességet nekem sem sikerült emelnem... pedig kotorásztam a vga biosban eleget, persze ez nem zárja ki a lehetöséget hogy ott a bibi
smd/egyébb cucc lehagyása trükköt ismerem... ezt a kimeneteknél is alkalmazzák.
Igazából egy ilyennel lehetne biztosra menni ,hogy él e az összes adatszál
a bios limit-et viszont nem lehet megkerülni mivel az nv csúnyán lekorlátozta a bios cserét/módosítást azzal hogy a chip-ben fizikailag benne van az azonosító első fele
annó P106-100 -al játszottam hogy valami trükkel nagyobb sebességet érjek el de semmi software trükk nem jött be... fizikailag sem láttam ,hogy mit mókoltak hogy csak 1.0 menjen... gpu cserét meg nem csináltam ,hogy kiderüljön ott van e a turpisság házon belül megoldva

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88039) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#88037) üzenetére


ricsi99
addikt

neked ment valaha 3.0-án a p106-100?... én akármibe rakom (win/linux mind1 csak 1.0-ban megy terhelés alatt is

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88040) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#88038) üzenetére

Elvileg már feltörték hogy lehessen valami bios mókolást véghezvinni. [Flash any BIOS to NVIDIA GPUs - Safe board ID bypass up to 4xxx series including Founders Edition cards]
Gyakorlatban nekem cseszik beleírni, már felvettem a kapcsolatot a készítőkkel.
A másik dolog hogy kézzel íróval beleírom az a biost ami leginkább hasonlít a kártyára (1080) viszont az azonosító részeket hagyom gyári értéken (bios első része). Kellene szereznem egy GTX1080 turbo kártyát akár döglötten is hogy össze tudjam hasonlítani a kettőt. Ami még lehet hogy valami gpu strap id smd-k máshogy vannak variálva a pcb hátoldalán.
Hex-ben összehasonlítgattam a biosokat, az a tippem hogy a pcie verziót a bios adja meg neki de nem jöttem rá melyik rész, így marad a favágó mód hogy kézzel tesztelgetem.

Sem a P106 sem a P104 nem ment sosem 1.0-1.1 felett. Techpowerup oldalán rosszul van leírva, mindegyik p106 1.0-1.1 módban megy de legalább 16x-en.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88041) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#88040) üzenetére


ricsi99
addikt

Én külső íróval szoktam az ilyesminek nekiesni :D Így a software korlátok kilőve :D
1060-at miliméterről miliméterre összehasonlítottam de eltérést nem tapasztaltam
De jobban jársz ha "BoardViewer" -el nézed meg... javításkor is ezt használom és sokkal több infót ad ha megvan a pcb kép ,mint a mikroszkóp a jelzések nélkül feltett alkatrészek miatt... nem egyszerü visszakövetni mit mivel és hogyan álmodott meg az adott gyártó

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88042) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#88041) üzenetére

Kitűnő ötlet, így kártyát sem kell szereznem. Köszi! Nem pont azt találtam meg (még) ami kellett de a pcie rész és a gpu rész az érdekes csak nekem.

Na megvan közben képként.
felül GTX1080 turbo, alul a P104-100

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88043) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#88042) üzenetére

Na a front is megvan, az is hasonlít igen nagyban leszámítva a kimeneteket.

Szerencsére megvannak az ID strapok értékei is, azt megnézem közelebbről. Remélem azt moddolva összejöhet a dolog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88044) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#88043) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha megtalálod a hw különbséget irj... tippem szerint valamelyik adatbusz van lehúzva földre ,hogy ne detektálja a gyorsabb sebességűnek a cuccot...de ez csak elmélet nem is érzem magam hw zseninek de megmagyarázná a techpowerup oldalát... lehet a korai szériáknál nem volt ez a trükk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#88045) makszutov.hu válasza rasotamas (#88034) üzenetére


makszutov.hu
tag

Szia! Riser kábeleim vannak 220, 300 és 600mm-es hosszúságban (PCI-E 4.0-át tudnak)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#88046) Pikari válasza MasterDeeJay (#88040) üzenetére


Pikari
őstag

Kösz, hogy linkelted. Ez létezett már 4-5 éve is az akkori verziókkal, de nem találtam meg, amikor mostanában kerestem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#88047) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Szeretnék kicsit a grafikán upgradelni ezért beruháznék egy 4070 be. Nézegettem sok oldalt de tök eltérő értékeket írnak, mind hang mind egyéb téren.

Igazából 2-3 variáció között szemezek

GIGABYTE GeForce RTX 4070 EAGLE OC
ASUS GeForce RTX 4070 DUAL
GAINWARD GeForce RTX 4070 Ghost
Gainward GeForce RTX 4070 Panther

Amit mindenképp el akarok kerülni az a coil whine illetve a magas fordulatszámon forgó ventik keltette szélzaj. Asusrol olvastam hogy halk Gigabyte meg van egy ismerősömnek aki elég finnyás a hangra és azt mondja semmit se hallani szóval az is halk de Én a gigabyte tól kicsit félek. Köszönöm a válaszokat várom a kritikákat és véleményeket.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#88048) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Geforce 1050ti + displayport kábel + freesync képes monitor esetén ugye működik freesync?

A monitoron bekapcsoltam a freesync/gsync kompatibilitást (így írja,.LG monitor),.gaming módba tettem, frissítést maximumra állítottam, a videokártya szoftverében is engedélyezve van, bár itt azt írja, hogy a monitor nem gsync kompatibilitás.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#88049) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Hogyan tudom, megnézni egy adott játékban a késleltetést(ms)?
A TV amire kötve van a szgép nem épp egy játékbarát TV hiába játék módban használom.
Köszi előre is!

(#88050) Viktor77 válasza stellaz (#88048) üzenetére


Viktor77
titán

Működnie kéne, ha minden stimmel amit írtál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.