Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Rivaul válasza richie8 (#27000) üzenetére


Rivaul
addikt

5550, a ddr3 felejtős játékra.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27002) richie8 válasza Rivaul (#27001) üzenetére


richie8
csendes tag

köszi :)

Inner peace.

(#27003) Krisinto válasza BomiBoogie (#26998) üzenetére


Krisinto
őstag

1,5 óra furmark alatt max 52 fokig ment fel.
Szóval, mégsem kell venni másik VGA-t :))

Köszönöm a segítséget. Sok apró hiba mellett, ez az egy ami nem jutott eszembe.
és, csak pasztázni kellett.

(#27004) Dominó85 válasza Dominó85 (#26979) üzenetére


Dominó85
veterán

Komolyan mondom nem értem mi van a gépemmel. Nem engedi feltenni a Catalyst-ot (12.1-et és a 13.1-et sem). Telepítés során dob egy üzit, hogy "Nincs ilyen INF fájl", aztán meg AMD CIM csomag nem települ és "Hiba a telepítés során" és csak a Kilépésre tudok menni.

Driver Sweeper programot használva a gép instabil lesz és semmit, még a Win7-es drivert se teszi fel a VGA-hoz. Rendszer visszaállítás után egy darabig megy, majd ledobja a drivert. Ebből sajna Win7 telepítés (lenne) , ugyanis Win7 telepítés során kiírja a telepítés-re kattintás után, hogy egy eszközillesztő driver nincsen (persze, hogy a Pioneer írómé, amin érdekes módon az 1.24-es FW fent van és a normál meghajtó driver is). Szóval itt valami nagyon nem stimmel. HD7870-es VGA berakása előtt tökéletesen ment a gépem és a Win7 is. :((( :W

* Péter - 06302461862 *

(#27005) raczger


raczger
őstag

Ez a hibajelenség. Sapphire hd7850 2gb vga-m van. Ez a kockásodás körülbelül ilyen kis területre korlátozódik. Eddig csak firefox alatt vettem észre, 3dmark-ok szépen lefutnak, játékok is megfelelően futnak a gépen.
Eddig utánanézve ram hibát írtak ilyenre, illetve túlmelegedés is okozhatja elvileg. Az utóbbi kizárva, a gpu dióda kellemes 26 fokon van. Illetve olvastam azt is máshol, hogy driver is okozhatja ezt. Egyelőre még nem csináltam semmit, megvárom mit írtok, mit javasolt átnézni, de az biztos, hogy a kártyát kiveszem majd, csatlakozást megtisztítom, aztán megpróbálok egy másik drivert is. A kártya 3 hónapos, szóval szerencsére van még gari rá. Ami még fontos lehet, hogy Catalyst 13.1 van fent. (Illesztőprogram pedig 9.012-121219a-152192C-ATI )

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27006) Rivaul válasza raczger (#27005) üzenetére


Rivaul
addikt

Az új ffox nekem is ezt csinálja de csak kis területeken. Pedig egy dell lapost használok... Ha máshol nem tapasztalod lehet csak a fox szórakozik.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27007) Dominó85 válasza raczger (#27005) üzenetére


Dominó85
veterán

Gigabyte HD6870 SOC-om csinálta ugyanezt a jelenséget, akkor borsi fórumtárstól azt az infót kaptam, hogy a driver hibája. Érdekes, hogy a jelenség egyszer csak megszűnt. :F

* Péter - 06302461862 *

(#27008) raczger válasza Rivaul (#27006) üzenetére


raczger
őstag

Kicsit akkor elkezdem a chrome-ot használni, mert egy órán belül azért előjön, remélem tényleg csak az ff hibája, akkor van remény, hogy elkerüljem a gariztatást :)

Dominó85: Köszönöm, esetleg neked, vagy másnak van ötlete, melyik drivert tegyem fel?

Szerk: Ami még fura, hogy néha fekete néha világos kék színben jönnek elő ezek a kockák, téglalapok (téglásodik a kép ;] ).

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27009) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

AGP HD 3450-hez tudnátok-e valami drivert - akár moddoltat is - mert néhány játék nem indul el. Az utolsó Catalyst, ami fel is ismeri a 10.4-es. Próbáltam a 11.9-et és az AMD oldalán most fent lévő, utolsó 12.6-et is, "AGP Hotfix"), de nem ismerik fel a kártyát... :U, így a drivert nem hajlandók telepíteni.
Előre is kösz, ha valaki tudja a megoldást!

(#27010) peter889 válasza Buci21 (#26975) üzenetére


peter889
őstag

Szerencsére még ezév augusztusáig garis. De azt nem értem, hogy a szerviz miért adott ki ilyen munkát a kezei közül, hogy hazahoztam, majd szinte azonnal rossz.
A másik, amit nem értek, hogy a számítógép bolt, ahová a gari közvetlenül szólt, azt mondta, letesztelték az állítólagos javítás után a Samsung tesztprogijával, az Estool-lal, és hogy azzal az ő gépükben nekik kifogástalan volt.
Még egy lényeges dolog: a tápom mindezidáig csak régi HDD-ket vitt.
Szerinted elképzelhető olyan, hogy mégis a tápom hibás (gyenge kondik), csak ez a probléma az újabb HDD-ket készíti ki, mert azok érzékenyebbek? Vagy így is tutira a HDD tűnik hunyónak?

Remélem, nem fognak engem vádolni, hogy biztosan a gépem nyírta ki.

(#27011) peter889 válasza Rivaul (#26976) üzenetére


peter889
őstag

Gondolom, csak akkor tudja cserélni, ha gyári gari még van rá (általában 3 év), de már a magyar üzlet garija(sokszor csak 1 év) lejárt.

(#27012) Buci21 válasza peter889 (#27010) üzenetére


Buci21
addikt

ha a táp készítené ki, akkor egyszer pukkanna, és jóéjt. A hibás szektor felülethiba/elhasználódás. Cseréltesd, szektorhibát nagyon javítani NEM lehet :(
Szeretnének a boltban persze mindent megúszni a lehető legolcsóbban, és az h a tesztprogram azt mondta rá, h jó, az semmit sem jelent, mert elsőre a HDSentinel is jónak írta (4 vagy 5 hibás sectorod volt, ami bőven jó). amint részletes tesztet nyomtál rá, azaz HD Sentinel felületteszt, ott bukott a dolog, mert előkerült a hiba, amit "eldugtak" a firmware frissítéssel. Cseréltesd és üsd az asztalt. Ha a gép, azaz a táp nyírja ki, az nem ilyen, hanem így néz ki: (kapott egy hirtelen túláramot a táp felől a vinyó, és megégett a nyák, ez többet el nem indul ezzel az elektronikával) kép:

bocsi, csak retek képet találtam a neten, nekem már égett meg így vinyó, egy vén 350-es Codegen tápon, de fotót nem csináltam róla.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Rivaul válasza peter889 (#27011) üzenetére


Rivaul
addikt

A gyári gari alapján megy a dolog, viszont abba bár mi belefér. Nekem elégett alaplapot is cserélt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27014) peter889 válasza Buci21 (#27012) üzenetére


peter889
őstag

Nagyon köszön a részletes választ, megnyugtattál. Teljesen logikus, amit írsz.
Pár nap múlva viszem vissza a boltba azzal, hogy cseréjék ki és ne javítsák. Csak 3 hétig biztosan újra a szervizben lesz, hibafeltárás címszóval.

Nekem is van egy 300-as Codegen tápom, már nem merek HDD-t rákötni, mert legutóbb a régi vinyók fura hangot adtak ki alatta (furcsa felpörgések), de szerencsére nem romlottak el.

(#27015) peter889 válasza Rivaul (#27013) üzenetére


peter889
őstag

Én sok éve az elromlott HDD-met gariztattam, mivel lejárt a hazai 1 év jótállás : postával kiellet Írországa küldeni és futárszolgálattal kicserélték. Pá év múlva az is elromlott.

(#27016) Rivaul válasza peter889 (#27015) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez itt helybe van s azt is cserélik ha behal. Hidd el ez a legköltséghatékonyabb megoldás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27017) spidersoft válasza spidersoft (#26999) üzenetére


spidersoft
senior tag

Up :))

VGA hiba ez, vagy lehet driver esetleg táp hiba? Sajnos mással nem tudom kipróbálni, nincs másik PCIE videokártyám... Gariztatható-e efféle, vagy bedugják, megy, kihúzzák, visszaküldik, és elfelejtik járatni félórát, hogy előjöjjön a kifagyás? Két gépem van, de a "netezősbe" nem merem belerakni, mert moddolt a táp, csak egy 800RPM-es S-FLEX leheli keresztül, ha beletenném a VGA-t lehet megfeküdne tőle, így a tápot nem tudom tesztelni...

(#27018) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Ati 4870 tulaja vagyok, de szeretnék majd egy 5xxx vagy 6xxx szériás videokártyát. A kérdésem az, hogy ami jelenleg rajta van hűtő a kártyámon, rámegy-e bármelyik másik sorozatszámú vga-ra.
Utánanéznék, de sajnos nem tudom, milyen hűtő van rajta, csak azt, hogy valami AC.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27019) BomiBoogie válasza jolti05 (#27018) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen hűtő?

(#27020) joysefke válasza richie8 (#27000) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nehogy újonnan ilyen szart vegyél.
Ha feltétlen boltból akarod megvenni, akkor szvsz a leggyengébb kártya amiért megéri pénzt adni az a 7850-es (ez sajnos kívül esik a kereteden és a gyenge procid mellett nem is lenne haszna)

Ennyi pénzért én tuti használtat vennék, innen az apróról!

Kérdezz rá a megfelelő topikban, hogy használtból mit érdemes venni.

J.

[ Szerkesztve ]

(#27021) imrex6 válasza jolti05 (#27018) üzenetére


imrex6
tag

Hali!
Itt keresd ki a hűtőd ezek között és ottvan a leírás is hogy melyikekhez jó!

(#27022) imrex6 válasza UserX (#27009) üzenetére


imrex6
tag

Szia!
Milyen márkájú a kártya?

(#27023) jolti05


jolti05
őstag

Sajnos azért nem tudom meghatározni, milyen a hűtő, mert a gyári coolerek nincsenek rajta.
Képet tudok mutatni.
Az még biztos, hogy egy régebbi AC-ről lehet szó.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27024) BomiBoogie válasza jolti05 (#27023) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

No offense, de ez nekem sufnituningnak tűnik. :D

(#27025) jolti05 válasza BomiBoogie (#27024) üzenetére


jolti05
őstag

Most mér' mondod? :DDD Amúgy nagyon sok privát után megtaláltam a levelezésemet 2 évvel ezelőttről. Egy Twinturbo a borda! :)

Pont annál nincs odaírva, hogy mire megy rá :(

Itt talátam azt, hogy 5870-re rámegy, csak én inkább 6870-ben gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27026) jolti05


jolti05
őstag

Érdekelne, hogy az FSP350W-os tápom hogy viselne egy 560Ti-t :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27027) wutuka válasza jolti05 (#27026) üzenetére


wutuka
aktív tag

:)
Szerintem nehezen. :K persze attól is függ,mi van még a gépedben.

Lionel Messi : The Best !

(#27028) Rivaul válasza jolti05 (#27026) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha az aláírásodba lévő gépbe kéne akkor elég nehezen, 170w-ot eszik a kicsike. A többit számolgasd ki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27029) BomiBoogie válasza jolti05 (#27026) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem elindulna, a 170W csak a max. TDP, azt szinte soha nem adja le, mellé a többi alkatrész legyen 150W, az 320W. Szigorúan semmi tuning, de inkább gondolkozz kisebb kártyában/nagyobb tápban. 12K-ért már kapsz egy normál 500-ast, ami már majdnem mindenhez elegendő.

Szóval inkább vegyél egy 560-at és egy tápot a maradékból.

(#27030) wutuka


wutuka
aktív tag

Egy 500W-os táp,főleg ha az 80+ os hatásfokú,akkor bőven elegendő a jelenlegi 4 magos processzorok mellett még a csúcs egykártyás vga-s rendszerekhez is. Egy chieftech 80+ os táp normális összegért kapható.Pár ezressel többért aki megengedheti magának még jobb a Corsair.

Lionel Messi : The Best !

(#27031) BomiBoogie válasza wutuka (#27030) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Chieftecből is a CTG széria.

(#27032) wutuka válasza BomiBoogie (#27031) üzenetére


wutuka
aktív tag

Igen,egyetértek! :R
Azt elfelejtettem,hogy írásom szerint a mai 4 magos processzorokat említem,és ez már nem helyes AMD-ben már 8-as is van... Így jár,aki csak Intelben gondolkodik... :P Persze az AMD-hez is bőven elég.

Lionel Messi : The Best !

(#27033) BomiBoogie válasza wutuka (#27032) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az AMD-t meg hívjuk 4 modulosnak vagy 8 szálasnak, a rend és a kibicek kedvéért. :D

(#27034) imrex6 válasza jolti05 (#27025) üzenetére


imrex6
tag

Szerintem kompatibilis vele!
Itt ha rámész a technical datara akkor a legalján írják hogy milyen kiegészítő kell ahhoz hogy feltedd rá (azok a kis ram sünik).

[ Szerkesztve ]

(#27035) jolti05


jolti05
őstag

Én arra gondoltam, talán azért nem indulna el az 560Ti-vel a gép, mert +12V-os ágon kell neki..huh, már nem emlékszem, de valami 30Amper, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy az én buta tápom ilyeneket még nem tud. Régi darab, de jól működik. (Még 6 pines vga csati sincs rajta gyárilag.)
Amikor összecsaptam a konfigom, számolgattam, és arra jutottam, hogy éppen elegendő a kraft a gépnek, nem tudom mit szólna +20W TDP-nek :) Lehet csak csendben pihenne.
Tápban én is gondolkodtam, nézelődtem is, az FSP-kre esküszöm, 10e körül lehet itt már kapni FSP HEXA 500W-os tápot, szintén 80+os hatásfokkal. Ha van annyi anyag bennük mint a régi Fortronokban, akkor hozzávetőlegesen örök időkre ellennék egy olyannal :)

imrex6: Valóban, köszönöm! :) Ez azért volt fontos, mert ha esetleg gyári hűtőjével válok meg a 4870emtől, akkor a mostanit rá tudom pakolni az új kártyára.

Köszi! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27036) jolti05


jolti05
őstag

Ha már azonnali kérdések között vagyok, akkor azonnal felteszem a kérdésem :)

Egy 7850 esetén nagyon gáz, hogy ha csak PCI-E 2.0-ába teszem?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27037) Rivaul válasza jolti05 (#27036) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Semmit nem nyernél 3.0-val.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27038) wutuka válasza jolti05 (#27036) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nekem HD 7850-em van.ASUS P8Z77-V PCI-E 3 lapban. volt azonban 2.0-ban is.
Semmi különbség... :)

Lionel Messi : The Best !

(#27039) BomiBoogie válasza jolti05 (#27036) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, elég gáz :D, de az égvilágon semmi különbség nem lesz.

(#27040) jolti05


jolti05
őstag

Köszi mindhármotoknak! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27041) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Olyan gondom lenne hogy, bekapcsolom a gépet, nem fut semmi és 90%-on pörög a videokártya, és melegszik is.
Viszont ha bemegyek eszközkezelőbe és újra rakom a drivert akkor ez a gond megszűnik, de ezt minden gépindításnál el kell játszanom...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27042) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok! egy 9800GTX vidikarit kihajtana egy athlon x2 4200+ proci 3ghz es órajelen? :R

[ Szerkesztve ]

(#27043) Dominó85 válasza enginev3.0 (#27041) üzenetére


Dominó85
veterán

Azaz ledobja a driverét. Én most határoztam el magam, hogy újrarakom a Windows 7-et. Ugyanis ez többnyire szoftveres hiba. Te legalább vissza tudot tenni a drivert. Nekem azt már fel sem teszi. :W (VTX3D HD7870)

* Péter - 06302461862 *

(#27044) Bishoop válasza enginev3.0 (#27041) üzenetére


Bishoop
tag

Azt akarod mondani, hogy te Win7-et használsz, és az alap Microsoft-os drivert használod ?
Nekem úgy rémlik, hogy alap driverrel használja az emberfia a VGA-t, akkor a venti max. körül pörög. Tehát ha ez a tényállás, akkor telepíteni kell a gyártó driverét és elmúlik a probléma. A HD5850 alapjáraton sem túl hűvös, ezen nem kell meglepődni. Egyéb esetben meg kell nézni aida64-gyel a szenzorokat, és ha kiderül hogy túlmelegedés okozza a magas fordulatszámot, akkor pasztát neki !

(#27045) enginev3.0 válasza Bishoop (#27044) üzenetére


enginev3.0
félisten

Eddig nem az alap drivert használtam, azzal is ez volt
Egyébként ha újra rakom a drivert és minden visszaáll akkor 40fok körüli, szóval nem mondható melegnek :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27046) Dominó85 válasza enginev3.0 (#27045) üzenetére


Dominó85
veterán

Esetleg lehet VGA bios hiba is. :F

* Péter - 06302461862 *

(#27047) enginev3.0 válasza Dominó85 (#27046) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na azt nem tudom hogy nézzem meg, bár nem volt piszkálva semmi rajta, szóval nem tudom hogy jöhet elő ilyen hiba, de ugye bármi megtörténhet :)

Bevallom gép újratelepítést nem szívesen eszközölnék

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27048) Bishoop válasza enginev3.0 (#27045) üzenetére


Bishoop
tag

Miért ha nem rakod újra drivert akkor melegebb? Mennyi terhelés alatt?

(#27049) d3lete válasza enginev3.0 (#27047) üzenetére


d3lete
aktív tag

Ugyan ez a gonodom volt annó ,egy hd4890 el. Erre egyszerű a válasz. Régen nekem 3 vagy 4 vga profil volt a bioszban. Ha az asztalon voltam 240mhz en dolgozott ,ha youtube-t néztem 240 vagy 500 ha játszottam 850.
Na most mivel nincsen feltéve a ,driver ezért 500mhz-en ketyeg a kártya 240mhz helyett ,ami nyilván több fogyasztással ,és több hőtermelésel jár mivel nincs driver ami kezelni tudja a kártya profiljait. :R

ui: De viszont ilyenkor fix 500MHZ GPU órajel tehát se le se fel. Ezért a ventillátor is (én esetembe 40% helyett 60%-al pörgött.

[ Szerkesztve ]

(#27050) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Problémámmal hétvégén már rendesen feltúrtam az Azonnali Kérdések órája topicot, miután nem jött rá senki a problémámra, így kicsit eltöprengtem bizonyos dolgokon.
A lényeg az, hogy adott egy Gigabyte HD4650es kártya. Akármilyen játékot indítok el, minimum beállításokkal is elég idegesítő FPS ingadozások vannak. Egyik percben még 40-50 környékén van, másikban meg lemegy 20 környékére, majd visszamegy 40-50 környékére. Mivel a hibáztatható komponensek száma eléggé leszűkült, csak erősítést nyert bennem az a tény, hogy próbálkoztam azzal hogy Overclockot használjak, de a kártya nem igazán szerette, mert a minimális emelés hatására is befagyott a gép, majd színes sávok jelentek meg a képernyőn, így letiltottam az Overclockot, azóta nincs efféle gond.

Kérdezném én, hogy szerintetek, ezen tények ismeretében, lehet e a kártya a ludas. Mert akkor azonnali hatállyal megy vissza a szervizbe, amíg van rá garancia.

Segítségeteket előre köszönöm.

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.